Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) Faresz1976 válasza nebancsa (#31749) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Hát ez tényleg "sivár". De úgysem látszik :)

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#31752) baal-amiga válasza nebancsa (#31749) üzenetére


baal-amiga
senior tag

A Gruppo Gamma is épített ilyen tokba anno, az sem volt kidolgozottabb; szerintem nem is illene ehhez a modellhez; ez még az ős-Panerai érából datálódik, bár annál ha jól emlékszem szendvics szlap volt.
Szerintem klassz az órád.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#31753) Bukk900 válasza 5-ös kezelő (#31739) üzenetére


Bukk900
őstag

Ez a 39mm-es hogy tetszik? L6012, PT5000 van benne.

[ Szerkesztve ]

(#31754) fagyalllo válasza evilskati (#31743) üzenetére


fagyalllo
őstag

A Citizen női óra, gondolom nem ezt akarod megvenni, nagyon más méret.
Ez a Watchdives látványosabb anyagokat használ, az AR bevonatos zafír és a kerámiabetét nagyon jól néz ki, a lünetta precízen kattan, mutatók és számlap kidolgozása is szép, a koronazár finoman jár... A többit meg majd az idő eldönti, a pénzemet persze a Citizenre raknám. :)

nebancsa: Nem festett, PVD bevonatos

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#31755) Land válasza nebancsa (#31749) üzenetére


Land
veterán

Én úgy látom azokat akciózza le, melyek nem igen fogynak.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#31756) dzsi23 válasza nebancsa (#31749) üzenetére


dzsi23
addikt

Beleférnek a fémszíjasok is az akciókba, de szerintem a tiédnek nem állna jól a fém, bármi mással (pl. a hozzá adott bőrrel) jobban néz ki. :)
A hátlap ürességéből sem vonnék le következtetést, mert az jelenleg szinte az összes órájukon ilyen "minimalista". Az első három kép saját, a 4. alis, mert még úton van, és a 4-ből 2 fémszíjas, a 4. pedig leértékelve sem volt (fájdalmas is volt kifizetni :O), de egyiken sincs semmi. :)
Ha kidolgozás alatt a tokra gondolsz, az szerintem szándékosan ilyen "baltával faragott", ilyen ez a dizájn, de gondolom, a számlap és a mutatók szépen meg vannak csinálva (azt leszámítva, hogy nem szendvics, de ez inkább tervezői döntés, mint minőségi hiba). :)

[ Szerkesztve ]

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#31757) dzsi23


dzsi23
addikt

Kínában nagyon rákattantak most a bronzra...



[ Szerkesztve ]

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#31758) driv4r válasza dzsi23 (#31756) üzenetére


driv4r
tag

"(azt leszámítva, hogy nem szendvics, de ez inkább tervezői döntés, mint minőségi hiba)."

Jogos, tegnapi ABTW Radiomir LE beharangozón kommentelők fele azon mérgelődik, 5,400 dodóért nehogy már ne legyen sandwich dial, ha már állítólag feltúrták megint az archívot egy újabb rettentően eredeti darabért.

Tök fura, kb. 20 éve még azt hittem, PAM Radiomir a világ legmenőbb órája, majd az lesz az első "komoly érdekes drága órám", aztán amikor egyre inkább utánanéztem, szép lassan kiderült, mennyire gáz is a Panerai (a náci sztori kezelése, a fogyasztók folyamatos átk*rása a hátlapokkal, szerkezetekkel, a rémes rajongói tábor stb.), most már csak enyhe keserűséget érzek.

Soha ne találkozz a bálványaiddal.

(#31759) baal-amiga válasza dzsi23 (#31756) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Ezekről mitass kérlek szembőli képet is :K

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#31760) driv4r válasza dzsi23 (#31757) üzenetére


driv4r
tag

Szép az a kis YEMA ott középen...:(

Nem igazán tudok tapsikolni az ilyen jellegű hommázsolásnak. Rolex, Seiko, stb koppintás nem annyira zavar, a nagyon generikus fazonok se, pl. pilóta vagy field, ott nem igazán lehet feltalálni a spanyolviaszt, de az kifejezetten gáz nekem, hogy már a kisebb vagy feltörekvő márkák sem jelentenek tabut.

(#31761) 5-ös kezelő válasza Bukk900 (#31753) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Így elsőre jó lenne, de hosszú a tokfül, és a mutató fémszínű a szélén. Amúgy a pilóta stílus "hibája", h egy kicsit unalmas. Furcsa ez így tőlem, tudom. :)
Ubulhun : Nem feszegetném a field-pilóta határt, nem értek hozzá annyira - inkább csak véleményféle részemről.

(#31762) evilskati válasza fagyalllo (#31754) üzenetére


evilskati
aktív tag

Jaj, a nagytesójára gondoltam. Köszi szépen a véleményt, lehet elcsábulok. :)

(#31763) Keil Walker válasza dzsi23 (#31757) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Bronz alkatrészes szíjakra (főleg nato-t kerestem) is rákattanhatnának, abból nincs nagy választék. Találtam egy webshop-ot, ahol vannak ilyen nato-k, de nem alis árkategória, viszont képeken jól néznek ki. Megnéztem, hogy honnan küldik. Kicsit meglepődtem, hogy kecskeméti a bolt :))
[link]

(#31764) SH4D0W2011 válasza Keil Walker (#31763) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Ezt köszi, hogy belinkelted! :R Ha megérkezik a bronz Boderry Voyager, és úgy látom, hogy érdemes, lehet rendelek innen hozzá valamit. (Sajnos kicsit csúszott a kiszállítás, még csak 3 napja adták fel, de remélem megéri rá várni.)

(#31765) @mriya@ válasza dzsi23 (#31757) üzenetére


@mriya@
őstag

Megérdemlik. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#31766) Churpik válasza SH4D0W2011 (#31764) üzenetére


Churpik
junior tag

Itt van egy bronz Boderry review, nem pont olyan mint amilyet te rendeltél, de lehet, hogy érdekelhet.

Boderry Bronze "Turtel Sea Ocean"

(#31767) SH4D0W2011 válasza Churpik (#31766) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Megnéztem, köszi! Igazából jónak tűnik, és a Voyager titán verziójáról is pozitívak a vélemények, úgyhogy csak jó lesz.

(#31768) fakekorom


fakekorom
tag

én is rendeltem innen
[link]
gesztenyét és feketét; és megérkeztek (kb. 3 hét)
ha bár egyszerre jöttek meg, 2 külön csomag(ocská)ban egy nagyobbon belül, és különböző a belső réteg és a varrás. ez utóbbi a feketénél karcol rendesen

1 ezüst és 1 kék számlapos alig használt Nakzen Pagoda eladó

(#31769) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Kapott egy jobb minőségű fémszíjat 🙂

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#31770) momcrew


momcrew
tag

Lehet, hogy ez már nem is ide tartozik: [Pagani]

(#31771) r6man123 válasza momcrew (#31770) üzenetére


r6man123
senior tag

Hú, ezt kár volt, bár nem szeretem az okosórákrat, egy pepsire rámennék. Valakinek tapasztalata az órával?

(#31772) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Tudom, hogy néhány embernek nem tetszik az ennyire egy az egyben másolat, de ennyit megérnek ezek órák. Az enyém ma érkezett és 140 fontot fizettem a fekete számlaposért. Hét nap alatt jött meg Angliába Kínából és elkerülte a VAT (ÁFA) fizetést.

(#31773) dzsi23 válasza r6man123 (#31771) üzenetére


dzsi23
addikt

Még a Pagani Design is csak 2 napja rakta ki a facebook oldalára... :N

#31759 baal-amiga:
Háromról mutattam már képet, a negyedikről pedig majd, ha megjött. ;) [link1], [link2], [link3]

#31765 @mriya@:
Engem mondjuk nem érint, mert nem vagyok kompatibilis a bronzzal. :D

#31758 driv4r:
Nekem a Luminorok jönnek be (vagyis a millió féléből néhány), volt is anno egy Megir homage-om, de minden dimenziójában nagy volt. [link] Viszont, történelem ide vagy oda, egy kisebb Luminort bármikor elfogadnék, ha valaki megajándékozna vele. :D

#31760 driv4r:
A hamisítványok nagyjából már ki lettek szorítva innen (elvileg aliexpressen is igyekeznek kiszűrni, mégis tele van velük), de a másolással ("homage-olással") nem nagyon lehet mit kezdeni, Kínából nagyrészt csak a másolatokat veszik az emberek. Nem véletlenül tudnak olcsók maradni; ha elkezdenének saját dizájnnal foglalkozni, ezek is annyiba kerülnének, mint a "nem kínai" gyártók órái, akkor meg ki venne kínait? Bár én vettem most egy San Martint, ami viszonylag egyedi (persze, felfedezhetők benne ismerős elemek, de összképben talán mondhatjuk, hogy nem másolat), de vám után már 6 számjegyű összeg lesz, és bennem is megfordult, hogy ennyiért már japán órát is vehetnék. Persze, nem etikus lenyúlni a dizájnt, és ha már lenyúlják, akkor nem fogja őket meghatni, hogy kisebb vagy nagyobb gyártótól. :N

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#31774) driv4r válasza vinczetibor (#31772) üzenetére


driv4r
tag

Én kifejezetten ellene vagyok az ennyire ‘egy az egyben’ modelleknek, de egyet tudok érteni azzal is, hogy ennyi pénzt bőven megér ez az óra, mint használati eszköz.
Ha meg nem olyan vastag, mint az eredeti, akkor meg pláne.

(#31775) driv4r válasza dzsi23 (#31773) üzenetére


driv4r
tag

Egyszer próbálj fel egy 38mm Luminor Due modellt, lehet, hogy az jó lenne. Baromi drága újonnan, de felpróbálni, nézegetni azért lehet, WDL-ben lehet, hogy tartanak ilyet.
Tök normális, óraszerető eladókkal találkoztam ott eddig, mondjuk párszor voltam csak; emlékszem, legelőször valami lepukkadt költöztetős ruhában, melós Seikoban voltam, de egyáltalán nem néztek ki, sőt, másfél órán át beszélgettünk lelkesen mindenféle órás témáról.

Szerintem nekik is felüdülés lehet, ha néha olyan téved be, aki nem árcímke vagy márkanév alapján vásárol, hanem a szenvedély is hajtja. A Seiko butikban meglepő módon gyakran sokkal merevebb, karót nyeltebb az attitűdje a kispult mögötti kollégának. Vagy csak szimplán fáradt és ideges volt mostanában.

Kis cégek koppintása: tudom, széllel szemben megy a véleményem, de sajnálom akkor is. Ilyenkor szokták azt mondani kinti fórumokon, nem baj, ha megtetszik a kínai másolat, legközelebb talán könnyebben megveszi már a delikvens az eredeti Yema, Serica, Baltic stb. feltörekvő pici cégek óráit, de én ezt kétlem. Inkább fog venni egy második, harmadik, n-edik kopit, mert minimális a csalódás az ilyen jó ár / érték arányoknál plusz ugye kognitív disszonancia redukció rulez. Na mindegy.

(#31776) dzsi23 válasza vinczetibor (#31772) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha megkaptad miért alis képpel szúrod ki a szemünket? ;] Jöhet a saját fotó! :D

Amúgy ezek sem rossz ajánlatok (én már nem veszek idén órát, de hátha valakit érdekel):

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#31777) vinczetibor válasza dzsi23 (#31776) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Azért, mert esélyem sincs lefotózni a telefonnal, de azért berakok egy rosszul sikerült képet róla.

(#31778) dzsi23 válasza driv4r (#31775) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha te tévedsz be a butikba, az biztos felüdülés lehet nekik, de én nem vagyok az a beszédes típus, és a fővárosban is ritkán járok, + pénzem sincs ilyen órákra, így valószínűleg nem fogom felpróbálni. :N

"legközelebb talán könnyebben megveszi már a delikvens az eredeti Yema, Serica, Baltic stb. feltörekvő pici cégek óráit, de én ezt kétlem"

Ezt én is kétlem. Bár most jött egy Santos kopi (tudom, ígértem képeket Ubulhun-nak, hamarosan pótolom :R), és marhára kedvet kaptam egy eredeti Santoshoz (ami eddig is az egyik kedvencem volt, most még jobban), de a pénztárcám úgysem engedi... távoli terv... :)

#31777 vinczetibor:
Nagyrészt nem fotóművészek járnak ide (bár talán van 1-2 hivatalos fotós tag), szal szerintem elengedhetjük ezt a "jó fotó, nem jó fotó" dilemmát. Amúgy ez pont egy jó fotó, köszi! :R És az óra is faxa! A 39mm is tök jó, és a tokból kiemelkedő üveggel együtt 12.8mm-es vastagség is korrekt szerintem.
Gondolom, azért kerülte el a vámolást, mert benne volt az árban. Nekem most 194 dollárra jönne ki, aminek a nettója pont 150 euro körül van... határeset, nekem sem vonja le fizetéskor az áfát. :) Ha neked levonta, és mégsem kellett ráfizetned, akkor mázlista vagy. :D

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#31779) vinczetibor válasza dzsi23 (#31778) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Mázlista vagyok. Sajnos nem, de Angliában még egyetlen óra után sem fizettem ÁFÁ-t bárhonnan is rendeltem azt. Persze külföldi rendelésről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#31780) Ubulhun válasza dzsi23 (#31778) üzenetére


Ubulhun
tag

"tudom, ígértem képeket Ubulhun-nak, hamarosan pótolom "
Várom is nagyon, csak nem akartam türelmetlenkedni...:R

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#31781) r6man123 válasza dzsi23 (#31773) üzenetére


r6man123
senior tag

Ám legyen, december 4-én beszámolok róla.
Idén már csak 3 órát kell vennem a 3 szabad szíjamhoz ✌️

(#31782) vinczetibor válasza dzsi23 (#31778) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Az egyetlen igazi szívfájdalmam az új BB Pro homage-zsal kapcsolatban, hogy a San Martin logó festett és nem rakott. A rakott indexekhez a rakott logó ment volna jól, mint például ennél az óránál:
Valószínűleg "ő" a következő áldozat vagy egy titán Pelagos homage. A sorrend még nem eldöntött...

(#31783) Faresz1976


Faresz1976
aktív tag

Újra eljött.....

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#31784) Faresz1976


Faresz1976
aktív tag

Ez a Solen nagyon tetszik, főleg a sárga!
YTVideo

[ Szerkesztve ]

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#31785) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

A 11.11-es árak mikor jelennek majd meg alin? :F

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#31786) dzsi23 válasza vinczetibor (#31782) üzenetére


dzsi23
addikt

Erre a problémára egyszerű megoldás lett volna, ha a nyomtatott logóhoz nyomtatott indexet választasz, nem rakottat, pont ezért szemeztem a fehér verzióval, nyomott indexekkel. :)

[ Szerkesztve ]

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#31787) dzsi23 válasza Faresz1976 (#31784) üzenetére


dzsi23
addikt

Ójaj... a sárga nagyon jó lett, a kék is bejön, fel is néztem az oldalukra (már csak az ár miatt is, ami vagy nem hangzott el a videóban, vagy pont elkerülte a figyelmem), és megláttam ezt... :(((

Egy korábbi hozzászólásomból vágtam ki a másik topikból:

És akkor itt van ez a Solen oldaláról...

Felejtsék már el ezt a r.h.dt dizájnt... hányszor fog még szembejönni? Ez alapján a Solen is csak legózik meglévő svájci alkatrészekből... és ha esetleg vittek egy kis egyediséget az új titán óráikba... ja, semmi, felejtős, közben ezt is megtaláltam, itthon is kapható... :(((

Persze, ironikus, hogy a kínai topikban pont a másoláson/legózáson akadok fenn, de b@sszus, 400 ezres ""svájci""/"""magyar""" órák...

[ Szerkesztve ]

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#31788) Faresz1976 válasza dzsi23 (#31786) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Ohh b+..... Inkább keresek Tandorióban hasonlót. A kínainál legalább nem lepődöm meg, hogy másolat, legózott. Na és az ár is "jobb". Amióta megláttam ezt a Solen-t böngészem az alit hasonló óra után. Remélem találok. :)
Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#31789) driv4r válasza dzsi23 (#31787) üzenetére


driv4r
tag

Húsz percig elkeseredetten törtem a fejem, a meglévő migrén mellett (tegnapi whisky show 2023, és még ma is folytatódik… ;), mi a búbánat az a Solen, mire rájöttem, kb. három hete már láttam, de azóta el is felejtettem, ezzel kb. mindent el is mondtam. [link] [link]

(#31790) dzsi23 válasza driv4r (#31789) üzenetére


dzsi23
addikt

És látod, versenyképes lehet az alsópolcos svájciakkal, mert konkrétan ugyanazt adják, mint az alsópolcos svájciak. :D Ugyanakkor 3-400 ezerért sem Solent, sem Swiss Military-t nem vennék, ezeknek a márkáknak 100 ezer alatt van a helyük, talán a szerkezet miatt 150 ezer max... Persze, ha azt nézzük, hogy pl. a Seiko 150 ezerért még hajtogatott végszemet ad, akkor ezek jó indulattal elérhetnék 200 ezret is, de annyit meg nem adnék ilyen "egyenóráért", nemhogy 400-at.

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#31791) zoarden válasza dzsi23 (#31790) üzenetére


zoarden
tag

ebben a leírásodban eléggé együtt van hogy miért lehetnek sikeresek a minőségibb terméket "összelegózó" kínai cégek.
A svájci alsókategória már nem nagyon tud többet adni a néven kívül, a Seiko folyamatosan felfele pozícionálja magát és a minőségben fejlődő kínaiak ezt a piacot el tudják foglalni, mert belenőttek egyes óráikkal már ebbe a szegmensbe (bőven)

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#31792) vinczetibor válasza dzsi23 (#31786) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Vagy az újabb verzió drágábban, de nem néz ki annyival jobban, hogy egy fillérrel többet adjak érte.

[ Szerkesztve ]

(#31793) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Közutálatnak fogok örvendeni valszeg, de egyre jobban irritál a SM logója, pedig nekem nincs is. Elrondítja a számlapot, tolakodó, bumszli. Ízlések és pofonok, tudom. :)
Rászántam magam a 38-as E.T. megvételére, végül is nem akkora összeg, h fájjon, ha mégsem jön be élőben. [link]

(#31794) Bukk900 válasza Faresz1976 (#31788) üzenetére


Bukk900
őstag

A Steeldive SD1977T hasonlít rá. [kép]

(#31795) dzsi23 válasza 5-ös kezelő (#31793) üzenetére


dzsi23
addikt

Steeldive, Addiesdive, Panerai, Swiss Military, Solen, Pagani Design... csak erről a konkrét topikoldalról (44 hozzászólás) néhány óra, amin a márkajelzés tolakodóbb és/vagy bumszlibb, mint a San Martinon. :D

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#31796) dzsi23 válasza vinczetibor (#31792) üzenetére


dzsi23
addikt

Ennek nem tetszik a világos változata, mert nem kapott fekete festést a mutató és az indexek. :N

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#31797) Faresz1976 válasza dzsi23 (#31795) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Watchdives-t kihagytad. :DD ja és még sok mást :DD

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#31798) dzsi23 válasza Faresz1976 (#31797) üzenetére


dzsi23
addikt

A másik topikban is csapatépítő program lett a San Martin logóját fikázni... :D Bár ott eddig is divat volt fikázni, amit más tagok szeretnek, annak ellenére, hogy egyesek "szuper közösségről" beszélnek. De előbb-utóbb mindenki keze belelóg a bilibe, és rájön, hogy csak csürhe az a közösség... kb. mint a női barátságok. [link] :D

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#31799) Land válasza dzsi23 (#31798) üzenetére


Land
veterán

Mondjuk én logisztikában dolgozom, de sosem jutott volna eszembe a logójukról, hogy költöztető céges jellegű.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#31800) baal-amiga válasza dzsi23 (#31798) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Kövezzenek meg, de az én órámon kifejezetten tetszik.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.