Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#38201) Xantomas válasza KaraDani (#38198) üzenetére


Xantomas
őstag

A babahintőpor csodákra képes. ;)

Én is úgy szoktam feltenni a gumikat, bár sokan szappanozzák a felni, és a gumi peremét.
Az outin, ha nem hintőporozok, akkor egyszerűen nem tudom úgy beállítani a gumit, hogy ne üssön, így viszont, 8-9 bar körülre fújva kipattan a helyére, és úgy eresztem vissza 7,5 barra. Ott még kellően kemény, de még egy picit rugalmas is.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#38202) KaraDani válasza Xantomas (#38201) üzenetére


KaraDani
addikt

Babahintőporozzam be a felni peremét, meg a gumi peremét, hogy ne tapadjon, és így könnyeb felrakni?Amúgy akartalak is kérdezni, hogy a 7,5-8 bar elfér e a 100kg-omhoz? Gumira csak annyi van írva, hogy inflate to 100psi, feltételezem ez a maxot jelenti, ekkora guminál, de lehet tévedek.

(#38203) Xantomas válasza KaraDani (#38202) üzenetére


Xantomas
őstag

Attól függ. Ha nagy nyomáson használod a külsőt, akkor könnyebben sérül a szövet. Viszont ha felütöd, akkor ugyanúgy sérülhet.
28mm-es külső van olyan ballonos, hogy 6 bar elég legyen 100 kg-hoz.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#38204) KaraDani válasza Xantomas (#38203) üzenetére


KaraDani
addikt

Ok, akkor kicsit engedek belőle 6,5-7 ig, aztán holnap kipróbálom. A 700x35 ösöket is 5-5,5 en használtam mondjuk. Felütés nálam nem szokott reális veszély lenni, annál alapból a keményebb gumit szeretem érzésre is aszfalton.

(#38205) golyani válasza Muton (#38180) üzenetére


golyani
addikt

nagyobbat kell, de mindenképpen próbáld fel. utcai sportcipőből 42-42,1/3-os kell a Shimano MT31-es cipőm meg 44-es.

[ Szerkesztve ]

(#38206) Muton


Muton
addikt

venember83, gyolani: thx, majd egy picit nagyobbat veszek.

amúgy ha véletlenül megázik, akkor összemegy, vagy a kemény talpa megfogja a folyamatot? :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#38207) Muton válasza Muton (#38206) üzenetére


Muton
addikt

*golyani . bocsi, de még be vagyok rúgva picit :B

venember83: köszi. de érdemes hozzá kalucsnit venni gondolom.
és amúgy télen mi van? nem fúj be a hideg menetszél a sok szellőzőn?

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#38208) venember83 válasza Muton (#38206) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem megy össze akkor se, ha nagyon ázik meg.

(#38211) venember83 válasza Muton (#38207) üzenetére


venember83
nagyúr

Kamásli lesz az. Télre mindenképpen ajánlott egy téli kamásli használata, ha télen is SPD-zel. Vagy lehet téli SPD-cipőt is venni, de ez elég drága alternatíva.

(#38212) Muton válasza venember83 (#38211) üzenetére


Muton
addikt

jaj, jaj! égetem itt magam :DDD
tudom amúgy, csak még dolgozik az alkohol, nem fog az agyam :))

akkor összefoglelva: a kamásli akkor esőben és/vagy hidegben kell, és akkor lehet venni "nyári" cipőt, ami legyen kicsit nagyobb, mint a lábam. << jó ez így?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#38213) tekeyagd válasza ludsimon (#38196) üzenetére


tekeyagd
tag

akkor most mérd meg fordítva is!

(#38214) Muton


Muton
addikt

az 520-as pedál szereléséhez kell valami speckó eszköz?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#38215) Xantomas válasza tekeyagd (#38213) üzenetére


Xantomas
őstag

Nincs ezzel baj. Áramkörbe kötött diódát így nem is tud kimérni. Ha zárlatos lenne a Dióda, akkor kis értéket mutatott volna (100 alatt). Ha meg szakadás, azt úgyis látja a LED-en ha el van feketedve a félvezető.

Mikor rámér, ott van még párhuzamosan kötve a Power LED meghajtó áramkor, ami szintén félvezető alapú, így használható értéket míg nem forrasztja ki, a led-et nem fog kapni.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#38216) ludsimon


ludsimon
veterán

Van egy jó, meg egy rossz hírem.

A jó az, hogy ingyen, küldenek egy újat, nem kell 1000Ft-ért vissza postázom.

A rossz, hogy eddig 18 USD-mbe van. 3 USD-t kértek posta költségre.
Most mit tudjak tenni?
Nem kavarok most refund-al, igaz, akkor ingyen is megúsznám, de most már lexarom, cserébe azt kértem, hogy tracking numberel küldje el.
Megjegyzem, még így is LD20 ára alatt vagyok. :)

undefined

(#38217) Jofi81 válasza ludsimon (#38216) üzenetére


Jofi81
őstag

Úgy küldenek újat, hogy a régit nem kell visszaküldened? :Y

(#38218) ludsimon válasza Jofi81 (#38217) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezen miért csodálkozol??? :F

Ott a videó.
Amúgy meg tudod ki a fene küldené vissza... nem vagyok hülye...

Külföldre csak a tracking number 750Ft. :Y
A többi még nincs is benne, az elsőbbségi.
Simán 1000 felett lenne.

Akkor vissza paypal, és refund, mert hülye azért nem vagyok..
Így vissza kapnám a teljes pénzt és vehetnék még egyet, hacsak nem tesz kitételt a Dx, hogy előtte küldjem vissza..
Így megint rosszabbul járnék..

De mivel eddig a 20 feletti rendeléseim mind jók voltak, nem kavarok.
Most 3 USD-be nem halok bele, így is 4000Ft lesz a lámpa, és van egy 6 módos fölös kapcsolóm. ;)

undefined

(#38219) #56474624 válasza Xantomas (#38203) üzenetére


#56474624
törölt tag

Most már régóta 8.4-8.5 bar-on használom a gumit (schwalbe lugano), eddig még nem szívtam meg. Talán az egyik leghosszabb defektmentes intervallum ez nálam, legalábbis km-ben nézve mindenképp. Amúgy van sérülés a gumin most már egy pár, defekthez nem vezetett, valószínű mégis jó ez a puncture protection a Schwalbe-nél, pedig azt hittem előzetesen, hogy kalap szart nem ér. Ezek után kíváncsi lennék, hogy a kevláros védelmük übereli-e... :U

(#38220) Jofi81 válasza ludsimon (#38218) üzenetére


Jofi81
őstag

Értem. Azért csodálkoztam, mert úgy tudtam, ahhoz, hogy kicseréljék, vissza kell küldeni a rosszat. Viszont mivel azt te fizeted, nem nagyon éri meg kis értékű dolgoknál.

(#38221) ludsimon válasza Jofi81 (#38220) üzenetére


ludsimon
veterán

Abban 100%-ig biztos vagyok, hogy egy 900-as, vagy az 1400-as Mickey Mouse-t vissza kéne küldenem.

Amúgy pedig egy tisztességes, becsületes eladóval nem szabad játszani.
Úgy kell eljárni, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak.

undefined

(#38222) Xantomas válasza #56474624 (#38219) üzenetére


Xantomas
őstag

20 perce kaptam defektet. Későn vettem észre a Veres Péteren egy hosszú kátyút. Balra mellettem forgalom, jobbra padka, mögöttem másik outis. Átugrani próbáltam. Épp a hátsó kerékkel kaptam el a padka élét.
Nem koppant, hanem már csengett.
A felnin is kis horpadás lett, a külső meg kígyómarásos, a külső belül meg tiszta tej lett :D Pedig pont ezért vettem hátra latex-es belsőt, mert jobban bírja a felütést.

Inkább nem írom le mihez hasonlít így tejesen.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#38223) Tamoo válasza Xantomas (#38222) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Latex-be még tejet is toltál? :DDD Így felszerelve már művészet defektet kapni. (vagy legalábbis nagy pech)

(#38224) Xantomas válasza Tamoo (#38223) üzenetére


Xantomas
őstag

Egy idős férfi, egy Trabanttal áll a piros lámpánál.
Mellette egy fiatal nő egy sportmercivel.
Megkérdezi a Trabantos:
- Mondja kislány mi a titka? Én 30 évet húztam le a vasöntödében, mégis csak erre a kocsira futotta a megtakarított pénzemből…
- Az orális szex. - feleli a lány.
A következő lámpánál megint együtt várakoznak. Átkiált a Trabantos:
- Az orális szex, az a szopás, ugye?
- Nem. A szopás: 30 év vasöntöde!

Hát... esetemben most más a szopás.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#38225) #56474624 válasza Xantomas (#38222) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hűha. És ugyanazt a gumit használod, mint én, csak 7.5 bar-on? Pedig az az ajánlott max. nyomás. :U
Szerintem használd nyugodtan 8.5-en, nekem semmi bajom vele, sőt volt már a hátsóban egyszer majdnem 9 bar is, akkor sem volt probléma.
Hogy kevésbé kényelmes esetleg így, azt meg nem igazán észlelem már. :)

(#38226) Xantomas válasza #56474624 (#38225) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem. Conti Ultra Sport Kevlar 23-622

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#38227) #56474624 válasza Xantomas (#38226) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mégsem lugano-t vettél, ejjnye. :)

(#38228) ludsimon


ludsimon
veterán

Én nem használok semmi különös védelmet.
A Land Cruiser-el kaptam egyszer egy lassú defektet, másnapra eresztett le 2 bár ra 4,5-ről.

A Continental Sport Contact 32-esel még nem kaptam defektet.
Lekopogom...
A Conti GP 3000-el se.
Kop-kop-kop.

Az azért érdekes volt, hogy egy 1,5 mm-es kő szúrta ki a 2x olyan drága GP4000-et vasárnap Kboy-nál, és ha jól tudom a tpi(szövetsűrűség) is több a 4000-ben.

Szerintem az egészben az a titok, hogy mindig maxra kell fújni a gumit.
Nekem bevált.
Szeretem ha kemény. ;]

undefined

(#38229) Xantomas válasza #56474624 (#38227) üzenetére


Xantomas
őstag

Akciósan egy árban volt, és mindenben jobb a conti.

(#38228) ludsimon Jó, neked fonalbeled van, meg 40 kiló vagy vasággyal... :D Mint a müzli zabáló, madárcsontozatú CC-sek.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#38230) #56474624 válasza Xantomas (#38229) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mindenben? Látszik, hogy nem vagy gramm-mániás, akkor tudnád, hogy nem... :))

Mondjuk mi számít még? Defektállóság, az elég jónak tűnik. Kanyarodásnál a tapadás, az is bőven elég. Esőben soha nem csúsztam meg aszfalton. Illetve visszatérve még a tapadásra, tényleg nem lehet túl rossz, múltkor alsó fogásban kipróbáltam, mire képes a fék, azt hittem, mindjárt előre bukfencezek, nem számítottam akkora fékerőre. Ez meg ugye a fékpofától, féktől, felnitől, illetve a hátsó gumi tapadási súrlódásától függ, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#38231) Xantomas válasza #56474624 (#38230) üzenetére


Xantomas
őstag

Öcsém szerint "köcsög divatbringás" vagyok, pláne ilyen színű bicajjal. A súly nem számít, csak a színe, és hogy igazi pussymagnet legyen a vas. ;)

Mára off vége, majd holnap du jelzem a vizsga kimenetelétől függően, hogy mikor, és melyik vonattal megyek, addig nem is olvasom a topicot.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#38232) #56474624 válasza #56474624 (#38230) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akarom mondani az első gumi tapadási súrlódásától, hisz a hátsón aligha van terhelés olyankor.

(#38231) Xantomas:

Nálam első a súly, de azért akármilyen színű gumit én sem tennék fel, szóval fontos az is. :)

[ Szerkesztve ]

(#38233) #56474624 válasza ludsimon (#38228) üzenetére


#56474624
törölt tag

Attól függ, mi számít maxnak, mert amit ráírnak sem mindig vehető készpénznek, sőt. Nálam a 7.5 max (6 min :Y ) elég csekély ahhoz képest, hogy mennyi ideje használom gond nélkül 8.5-en. :)

(#38234) ludsimon válasza Xantomas (#38229) üzenetére


ludsimon
veterán

Mondtam már, hogy nem 40 vagyok, honnan veszed?

60kg vagyok 1 hónapja mérve, már szerintem vettem fel azóta 1 kg vádli izmot. :P ;]

Egyébként lennék szívesen cyclocross-os. Tetszik ez az outis terepen kínlódás. :D
De mellé outis, és montis pontosabban XC-s, szeretek mászni a súlyom ideális, nyáron meg felhúzom az erőmet.
Addig amíg nincs rendes XC-s bringám, 26"-os trekking beütésű montival nyomom, trekking hajtóművel. :))

undefined

(#38235) tekeyagd válasza Xantomas (#38215) üzenetére


tekeyagd
tag

na jólvan,de Te mondtad neki,h mérje a ledet. a ledbe nem tartozik az áramkör...

(#38236) DopeBob


DopeBob
addikt

Valaki esetleg tud ajánlani valami jófajta szállást Kőszegen vagy a környéken? Szeretnék elmenni oda nyáron és szétnézni bicóval, sosem voltam még arra :( Szállásnál előny a zárt bicótároló :)

MZ/X

(#38237) venember83 válasza Muton (#38214) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, ha a normális imbuszkulcsokat és kulcsokat nem vesszük speciális felszerelésnek. Bár ennek nem is tudom, hogy imbuszos-e a tengelye... Könnyen meglehet, hogy nem, mert ugye minek, ha normál kulccsal is kioldható.

(#38238) tekeyagd


tekeyagd
tag

na mégegy vadállat a háznál :DDD

(#38239) dqdb válasza tekeyagd (#38238) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mindig csak a róka, meg a cápa. A macskákat senki sem szereti? :D

Amúgy grat, kényelmes fotelben ücsörgést ;)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38240) Sherman válasza venember83 (#38237) üzenetére


Sherman
tag

Hétvégén rakosgattam pedálokat, van imbusz az 520-on is, csak kisebb méretű mint az 540-en.

(#38241) venember83 válasza tekeyagd (#38238) üzenetére


venember83
nagyúr

Lassan rókafarm lesz mindenkinél... :U

(#38242) amargo válasza tekeyagd (#38238) üzenetére


amargo
addikt

Ha veszett lenne, ne lődd le! Majd megregulázom :) (persze előbb kellene hozzá egy váz is..)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#38243) ludsimon válasza amargo (#38242) üzenetére


ludsimon
veterán

Te nem 29er-re pályázol?

Nem jössz a Velencei körre szombaton?

undefined

(#38244) Jofi81 válasza ludsimon (#38166) üzenetére


Jofi81
őstag

Szétszedtem a lámpámat, megtaláltam a probléma okát. Az elektronikát a lámpatesttel összekötő két forrasztás nem érintkezik rendesen. Ezért világított csak akkor, amikor teljesen be volt csavarva az akksi. Holnap elviszem magammal és megforrasztom. :)

(#38245) fpeter07 válasza dqdb (#38239) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem bikám van ;]

(#38246) ludsimon válasza Jofi81 (#38244) üzenetére


ludsimon
veterán

Melyik része, a lámpa eleje?

Én darabokra szedtem, és tök jól meg volt forrasztva.

Az enyém teljesen egyértelmű, hogy leégett, vagy valami történt vele és nem pedig érintkezési probléma.
Ott feküdt az asztalon és sos módra volt ha jól emlékszem állítva, és egyszerűen utána soha többet meg sem nyikkant.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#38247) fpeter07


fpeter07
veterán

Van a közelben egy 10 órás verseny.Nem lenne ilyen szar idő el is mehettünk volna. :(

(#38248) venember83 válasza ludsimon (#38234) üzenetére


venember83
nagyúr

S mindehhez hány centi társul magasságban? Csak, hogy tudjuk, milyen magassághoz ideális a testtömeged. :)

fpeter07: Egyáltalán nem hangzik rosszul. :N

[ Szerkesztve ]

(#38249) rétisün válasza fpeter07 (#38247) üzenetére


rétisün
veterán

elmarad.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#38250) KaraDani válasza fpeter07 (#38247) üzenetére


KaraDani
addikt

Ezt előbb mutatod... :((( Én valakivel simán mentem volna velence 10x helyett. Ráadásul Szombathelyen nekem szállás is van, onnan meg 11km a rajt.

rétisün: már majdnem kezdett rossz kedvem lenni, kösz :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.