Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) whitezo88


whitezo88
nagyúr

megvan az EÜ vizsga, cserébe előtte végig bénáztam a vezetés órát...

(#5702) vwpolopg válasza whitezo88 (#5701) üzenetére


vwpolopg
őstag

gratula, ugye, hogy nem is volt nehéz? :) Apropó, kell valakinek az EÜ könyv? Beszkenneltem, feldobom szívesen, ha kell valakinek.

(#5703) whitezo88 válasza vwpolopg (#5702) üzenetére


whitezo88
nagyúr

könnyű volt és segítőkész volt a fickó is.
1. kérdés: autóba beszorult sérült, bő vérzéssel a feje búbján
2: miben különbözik a zárt és nyílt alkartörés ellátása.

[ Szerkesztve ]

(#5704) leeate válasza whitezo88 (#5703) üzenetére


leeate
senior tag

Hogy tanultál rá?? Bemagoltál egy elsősegélyes könyvet?
És mennyire kellett részletesen elmagyaráznod a dolgokat? :U

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5705) vwpolopg válasza leeate (#5704) üzenetére


vwpolopg
őstag

[link] ----->Ajánlom figyelmedbe! ;) Itt fent vannak a tételek, vannak tesztek stb.

[ Szerkesztve ]

(#5706) whitezo88 válasza leeate (#5704) üzenetére


whitezo88
nagyúr

tételeket tanultam meg azt ennyi, mikor mit kell, amúy logikus. nem kellett magyaráznom sokat, 1-2 mondat / tétel.

(#5707) leeate válasza whitezo88 (#5706) üzenetére


leeate
senior tag

De nem értem, ilyen tétel nincs is, hogy nyílt vs. zárt törés. :F

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5708) whitezo88 válasza leeate (#5707) üzenetére


whitezo88
nagyúr

de olyan van hogy kell ezeket ellátni, ergo tudhatod mi a különbség.

(#5709) varga911


varga911
senior tag

Ha kell valakinek egy elsősegély könyv, tudok egyet adni 500Ft-ért, kb. 2x ha kinyitottam... :)

(#5710) leeate válasza whitezo88 (#5708) üzenetére


leeate
senior tag

De B tételes gyakorlat nem volt, ugye? Senkinél!? :)

Más: felmerült bennem egy kérdés a kresszel: Ha valaki az öledbe ül, te nyomod a pedálokat, de közösen kormányoztok, az a jármű átengedésének számít? Csak gondoltam, ha majd lesz jogsim, segítek pár csaj ismerősömnek a rutinban XD

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5711) jerry311 válasza leeate (#5710) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát az attól függ. Ha csak vezettek, akkor azért nüntet a rendőr. Ha dugtok, akkor meg azért. A kettőért együtt biztosan nem. :DDD

(#5712) leeate válasza jerry311 (#5711) üzenetére


leeate
senior tag

És ha a rendőr is beszállhat? :DD

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5713) jerry311 válasza leeate (#5712) üzenetére


jerry311
nagyúr

Há' velük vigyázni kell, mer' csak szopatni szeretnek, szopni nem. :DDD

(#5714) leeate


leeate
senior tag

Van még egy kérdésem: A forgalmi vizsgára ugyebár szigorúan tilos beszívva/berúgva elmenni, de elsősegély vizsgán pl. lehet? Nem nagyon, csak kicsit, hátha felgyorsítaná az AGYI tevékenységemet, és akkor talán sikerülne.
De ha nem jön össze, akkor is le tudom hányni a babát!

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5715) Winner_hun válasza jerry311 (#5713) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tapasztalat?:F;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5716) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Több komolyságot kérnék!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5717) whitezo88


whitezo88
nagyúr

már 9. vezetésem volt de még mindig szelektíven vagyok hajlamos észrevenni a táblákat és nem ismerem fel mindig azonnal a helyzetet. (pl nem megyek mikor mehetnék mert elsőbbségem van stb) megveszéltük, hogy veszünk vizsga előtt még 2*2 órát.

(#5718) jerry311 válasza whitezo88 (#5717) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez teljesen normális. Nekem elmúlt már pár éves a jogsim, de a sebességkorlátozó táblákat még mindig nem szoktam észrevenni. ;]

(#5719) Senhi válasza whitezo88 (#5717) üzenetére


Senhi
aktív tag

Én plusz 5 órát vettem (5x2), de szerintem megérte, mert a végére nagyon belejöttem :) . Minden további nélkül átmentem elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#5720) eastsider


eastsider
nagyúr

én revolúcióm:

határozott visszafejlődés :D
1,5dci,1,4tdci,1,4benya vagyis gáz:D

(#5721) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
Ma voltam beíratkozni. Szerdán lesz az első kresz. Remélhetőleg minél hamarabb mazsola leszek. :DDD Jó drága a jogosítvány. :(

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#5722) jerry311 válasza eastsider (#5720) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem visszafejlődés ez. Illetve a Ford után igen, de csak mert megint egy francia gépjárműbe ültél... :))

(#5723) eastsider válasza jerry311 (#5722) üzenetére


eastsider
nagyúr

hát a Thalia váltója ótvar volt. de jól ment nagyon :D na így utólag ennek volt a legjobb váltója
a Ford váltója háát inkább hagyjuk... viszont az egész kocsi, minőségre sokkal jobb volt...
a pözsó az 5-ösbe nem is bírt gyorsulni :D az sokkal robosztusabb feeling volt.. nagyobb autó, mint a többiek (főleg valahogy szélesebb), városba dinamikus volt. de mindig volt vele valami baj...
a ford nagyon nem ment... pörgetni ugye meg nem engedték... midnig csak traktorozni lehetett vele :D

(#5724) AMD Power válasza eastsider (#5723) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen moci volt a Thaliában?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5725) eastsider válasza AMD Power (#5724) üzenetére


eastsider
nagyúr

1.5DCI. de valamelyik erősebb

(#5726) ádyz válasza AMD Power (#5724) üzenetére


ádyz
addikt

1.5 DCi

(#5727) AMD Power válasza eastsider (#5725) üzenetére


AMD Power
titán

Az az igazi Valószínűleg a 82LE-s. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5728) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Én egy VW Polo-t vezetek, az van apumnak is. Mindenben ugyanolyan az oktatóé, csak a felszereltsége alacsonyabb. Amúgy 1.4, 75HP.

[ Szerkesztve ]

(#5729) Xantomas


Xantomas
őstag

Jogsi kiváltásához mindenképpen kell az orovosi alkalmasági? Több mint 2 éve lett csinálva, azóta volt egy költözésünk, és valahova elkeveredett.
Mindenem meg van, petzvál utcáan is kiadták a vizsgaigazolást, elsősegély vizsgám is a kezemben, csak alkalmasságit nem találom. Viszont a kis könyvemen még rajta volt, hogy 2017. 2.22-ig érvényes, meg szemüvegre van korlátozva... Nem értem, akkor minek kell újra.

mod: ha jól emlékszem, kettőt kaptam, az egyik az autós iskolában le kellett adni, a másik nálam volt.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#5730) vwpolopg válasza Xantomas (#5729) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ha már megkaptad a petzvalban a vizsgaigazlolást akkor mehetsz az okmányirodába intézni a jogsit úgy tudom... de ez nem 100%, csak nekem pl nem mondtak, hogy kelleni fog meg az orvosi a. 2 példányod van amúgy, egy eredeti és egy másolat, a másolatot kaptad meg, az eredetit pedig a kresz vizsga után adták vissza.

(#5731) jerry311 válasza vwpolopg (#5730) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mehet, de kell hogy legyen nála érvényes orvosi alkalmassági. Eredeti, nem másolat, nem akármilyen cetlire felírva, hogy van neki. Ha elveszett, akkor IJ. Autósiskolát felhívni, hogy mikor van ott az orvos és csináltatni egy újat.

(#5732) Jamby18 válasza whitezo88 (#5703) üzenetére


Jamby18
senior tag

És erre pontosan levezetve mit válaszoltál???? ;)

(#5733) whitezo88 válasza Jamby18 (#5732) üzenetére


whitezo88
nagyúr

elsőnél azt mondtam biztosítom a helyszínt, mentőt hívok műszaki mentéssel, sapkakötéssel bekötöm a fejét, megkérdezte hogy mit csinálok ha átázik, erre hogy lecserélem, erre visszakérdezett hogy igen? aztán kijavítottam hogy nem, mert elvérezhet, újabb réteg kell rá.
2.nál meg annyit hogy nyíltnél a csontvégekhez plusz gézt kell rakni vagy vmi ilyesmi.

(#5734) Jamby18 válasza whitezo88 (#5733) üzenetére


Jamby18
senior tag

Köszi ;) Azt hittem bonyolultabb. Viszont ez is vizsgabiztos függő,hogy "erre visszakérdezett hogy igen?" mert most lehet igazad volt és csak be akar forgatni vagy segít,de te jól döntöttél :)
Írtad ez 1ik hsz-edbe,hogy a "tételeket tanultam meg azt ennyi" csak átolvastad,átfutottad vagy szóról szóra megtanultad, de sok ugyanaz azt ne számoljuk bele mert csak a helyszín változik

[ Szerkesztve ]

(#5735) whitezo88 válasza Jamby18 (#5734) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem szóról szóra, csak sokszor elolvastam mindet ,majd felmondtam magamban.
amúgy a Mester utca 38.ban voltam, ezt ajánlották és tényleg nem szívatják az embert. pl van ahol kötözgetni is kell. itt meg stabil fektetés előtt nem volt gond az se ha nem mondtuk hogy megnézzük, van-e kizáró ok.

(#5736) leeate válasza whitezo88 (#5733) üzenetére


leeate
senior tag

Na, ha nekem visszakérdeznek, én is elvérzek. Holnap az esélytelenek nyugalmával fogok menni vizsgázni. Bárcsak meg lehetne venni ezt a vizsgát.. :O

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5737) Manitou válasza vwpolopg (#5730) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem pl úgy volt hogy orvosi alkalmassági papírból az eredeti nálam maradt a másolatot meg oda kellett adni az autosiskolának, még a tanfolyás elején, aztán ennyi, kresz viszga után semmiféle orvosi alkalmassági papírt nem kaptam vissza, ugyanis az már eleve nálam volt :K

(#5738) vwpolopg válasza Manitou (#5737) üzenetére


vwpolopg
őstag

Akkor úgy néz ki ahány iskola annyi szokás. Mindenesetre jó tudni, hogy kelleni fog, ciki lett volna ha ez a helyszínen derül ki számomra...

(#5739) leeate


leeate
senior tag

Sziasztok!
Nemsokára megyek vizsgázni, és azt szeretném kérdezni, hogy nem lehet -e kicsit "befolyásolni" az elsősegély vizsgabizonytalant? Nem tudok semmit sajnos, de a vizsga kéne.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5740) jerry311 válasza leeate (#5739) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sokat segít, ha tanulsz rááá :U

(#5741) leeate válasza jerry311 (#5740) üzenetére


leeate
senior tag

Ha mondjuk mosolygok, és azt mondom neki, hogy "mentő bácsi, higgye el, imádom az elsősegélyt, de az elmúlt hetekben sajnos több dolog történt: leégett a házunk, a H1N1 vírus miatt kórházban feküdtem, meghalt a nagynéném és a kutyám is. Sajnos tanulni nem tudtam, de a vizsga kéne, mert a beteg kislányomat kell minden nap szállítanom iskolába és orvoshoz. Ígérem, hogy ha most odaadja a papírt, mentőnek fogok tanulni."
?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5742) vwpolopg válasza leeate (#5741) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ha próbálkozol szerintem kiba*nak mint macskát... inkább tanulj, hiszen nekik megéri ha megbuksz, mert akkor fizetsz még.

(#5743) leeate válasza vwpolopg (#5742) üzenetére


leeate
senior tag

Akkor én meg fogok bukneeeeee :'(
Pedig nem így akartam. 1-kor lesz a vizsgám, csak elmegyek megnézni.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5744) VR6-Fan válasza leeate (#5739) üzenetére


VR6-Fan
veterán

30 perc alatt (amég beértem kelenföldre vonattal) átnéztem a 76 tételt és csá, meg bent ültem azon a 3 v 4 alkalmon előadáson.

igazán nem egy nagy was ist das...

ha meg nem voltál előadáson akkor szépen rá kell szánni egy fél napot még átértelmezed a tételek.

a jogsi legkönnyebb része.

mod:van még 1 órát kb az alatt belehet seggelni az egészet.

ahelyett hogy itt izgulsz és koptatod a billentyűket, menj inkább tanulni.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#5745) leeate válasza VR6-Fan (#5744) üzenetére


leeate
senior tag

Hát ez nekem valahogy nem megy be a fejembe.. Voltam előadáson, de ott szinte csak arról beszélt a csávó, hogy milyen szar a dolga a mentősöknek meg stb. stb.
És az nem baj, ha nem mondod annyira pontosan a dolgokat?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5746) tibi666 válasza leeate (#5745) üzenetére


tibi666
senior tag

ahelyett, hogy itt sírsz, inkább tanulj.
elmész, ha nem sikerül, mész megint, nem dől össze a világ.

(#5747) Skynet258 válasza leeate (#5745) üzenetére


Skynet258
veterán

Érdekes a hozzáállásod, ahelyett, hogy megpróbálnád megtanulni, inkább sz*rsz az egészre... Csak azt remélem, hogy az utakon felnősz a feladathoz, illetve, hogy nem kerülök a te kezeid közé, ha esetleg balesetem lenne... :(((

https://geekpulse.hu

(#5748) VR6-Fan válasza leeate (#5745) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem baj...

a saját stilusodban a saját szavaiddal ad elő a tudás anyagot két dologra ügyelj hogy ne legyen pontatlan és azt a minimális "szakszót" használd.

amúgy meg halál logikus az egész.

pl nyilván azt aki só savat nyelt nem hánytatom meg...

essél már neki azoknak a tételeknek!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#5749) Winner_hun válasza Skynet258 (#5747) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na igen, nem ez az első ilyen amit leírt. Azt meg nem hiszem el hogy az előadáson a mentősök szar helyzetén volt a hangsúly. Eléggé user error dolog van itt. De azon se lepődnék meg ha jönne és mondaná hogy átment, 50% esélyt adok rá hogy csak csinálja a fesztivált.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5750) whitezo88 válasza leeate (#5745) üzenetére


whitezo88
nagyúr

sőt, mikor vizsgáztam, ott a váróban beszélték át hogy is kell stabilba rakni. de ha azt se tudod, akkor ennyi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.