Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) Boxer001 válasza Manitou (#6046) üzenetére


Boxer001
veterán

Sebaj, következő meglesz. Addig Debrecen fellélegezhet. :D

(#6052) AMD Power válasza Manitou (#6049) üzenetére


AMD Power
titán

Ne kenődj el.. én is csak 3x mentem át.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#6053) Adok--Veszek


Adok--Veszek
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a rutin tanfolyam az miből áll? Köszi mindenkinek!

Ha van olcsón eladó telefonod, írj privit!

(#6054) AMD Power válasza Adok--Veszek (#6053) üzenetére


AMD Power
titán

Beülsz a kocsiba.. elviszed a rutinpályára csináltok egy pár vizsga "kőrt" majd vissza a találkozási pontra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#6055) vwpolopg válasza Manitou (#6049) üzenetére


vwpolopg
őstag

Sajnálom :( A pótóra az én iskolámnál kötelező volt, 4 pótóra+a vizsgaóra, tehát 5 kötelező pótóra+vizsgadíj együtt 19ezer forint... jah, és majdnem egy hónap volt mire végre jutott vizsgaidőpont...

[ Szerkesztve ]

(#6056) Winner_hun válasza Manitou (#6049) üzenetére


Winner_hun
félisten

:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6057) Adok--Veszek válasza AMD Power (#6054) üzenetére


Adok--Veszek
csendes tag

Köszi! De akkor a járműkezelés mikor tanulja meg az ember, vagy egyáltalán van még ilyen?

Ha van olcsón eladó telefonod, írj privit!

(#6058) vwpolopg válasza Adok--Veszek (#6057) üzenetére


vwpolopg
őstag

járműkezelés alatt mit értesz pontosan? A vizsga műszaki része érdekel? Azt majd elmondja menet közben az oktatód. Legalábbis velem így volt, átdumáltuk nagyvonalakban. De van aki rászán egy órát és elmutogatja. Meg ez attól is függ ki mennyire nem ismeri ki magát egy autón.

(#6059) Winner_hun válasza vwpolopg (#6058) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem oktatóm anno azt mondta hogy a rutin 4 óra elméletből és 5 óra rutinból áll hivatalosan. Első órán nem is mentünk sehova, mivel házhoz jött, átnéztük az elméleti dolgokat, második órán már mentem vezetni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6060) vwpolopg válasza Winner_hun (#6059) üzenetére


vwpolopg
őstag

Igen, elv. így van, de nekem pl. úgy van vele az oktató, hogy hadd vezessen minél többet a tanuló, addig is gyakorol, a műszakit meg közben elmondja. + ő ad egy saját kis anyagot a rutinosoknak ami segít a műszakira felkészülni, egy kis leírás az autóról amiben minden benne van amit a műszaki részen el kell mondani.

[ Szerkesztve ]

(#6061) AMD Power válasza Winner_hun (#6059) üzenetére


AMD Power
titán

Én az első órán már a Szentendrei úton mentem. :DD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#6062) Tibcee


Tibcee
tag

A mai napon én is sikeres forgalmi vizsgát tettem, lemásolva varga911et, mert a rutin nekem is csak negyedikre lett meg.:) Ehhez kapcsolódik a kérdésem,h a NKH-hoz hány munkanap után lehet menni a vizsgaigazolásért?

(#6063) Winner_hun válasza AMD Power (#6061) üzenetére


Winner_hun
félisten

Első rutinon és is voltam már forgalomban:) Sőt, vajon van-e olyan aki nem vezetett forgalomban rutin vizsga előtt? Nem igazán hallottam még ilyet embertől.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6064) puttputt válasza Winner_hun (#6063) üzenetére


puttputt
őstag

Én is! :D Kezet fogtunk, - első találkozásunk volt - majd szólt, hogy vezessek ki a rutinpályára. (Házunk előttről)... Ennél korábban nehéz kezdeni! ;] :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6065) just válasza Tibcee (#6062) üzenetére


just
aktív tag

Nekem azt mondta az oktatóm hogy várjak 3 napot, de egyébként másnapra kész volt dátum szerint.

[ Szerkesztve ]

Two things what i hate. People that can't count...

(#6066) Winner_hun válasza just (#6065) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én hétfőn vizsgáztam, oktató azt mondta csütörtökön mehetek a papírért, mentem is, azt mondták nincs kész, menjek holnap. Pénteken lett meg, kedden mentem okmányirodába, következő hétfőn megjött a jogsi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6067) AMD Power válasza Winner_hun (#6063) üzenetére


AMD Power
titán

Én sem.. bár azért az első órán szerintem kicsit gázos volt. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#6068) Manitou válasza Winner_hun (#6063) üzenetére


Manitou
addikt

Én nem vezettem forgalomban csak a rutinvizsga után :U

Kösz a biztatást srácok :R Remélem következő már sikeres lesz. Bár még azt se tudom mikor tudok menni legközelebb.

[ Szerkesztve ]

(#6069) gerg0 válasza Winner_hun (#6063) üzenetére


gerg0
aktív tag

Én a 18-ból csak 1,5 órát vezettem a pályán, többit forgalomba - 2 éve :)

(#6070) Winner_hun válasza Manitou (#6068) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem akartál vagy az oktató fel sem ajánlotta?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6071) Winner_hun válasza gerg0 (#6069) üzenetére


Winner_hun
félisten

A 18 hogy jött ki? 9 óra a rutin, egy óra 45 vagy 50 perc.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6072) gerg0 válasza Winner_hun (#6071) üzenetére


gerg0
aktív tag

8,5 óra forgalom, 1,5 óra pálya, rutinvizsga, megint 8 óra forgalom majd forgalmi vizsga. Ezek közt volt olyan is ami csak 30 perc volt, de az átlag 40-45 perc volt.

Szerk.: helyesírás.

[ Szerkesztve ]

(#6073) Vevőjelölt válasza Winner_hun (#6063) üzenetére


Vevőjelölt
tag

Én például. Csak a rutinvizsga után vezethettem a tanpályán kívül.
Hiába enged az oktatód vezetni, hogyha induláskor lefullasztod a motort, menetközben a pedálokat vagy a váltókart figyeled.. Így közveszélyes a tanuló, és sokan akkor vezetnek elősször autót. Na, ezért nem szabad a rutinvizsga előtt a forgalomban kódorogni. :K

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#6074) zsid válasza Vevőjelölt (#6073) üzenetére


zsid
senior tag

Nagyon sokan vezetnek élesben a tanfolyam előtt,nem feltétlen mindenki az első órán ül először a volán mögé.

<tRucKdriFteR>

(#6075) Manitou válasza Winner_hun (#6070) üzenetére


Manitou
addikt

Fel sem ajánlotta, ő mindenkinél így csinálja, nekem úgy tűnt. :U

(#6076) Jamby18 válasza Vevőjelölt (#6073) üzenetére


Jamby18
senior tag

Nekem olyan oktatóm volt lejött 1ső nap kimentem pár szót szólt az autóról kimentünk az utca végéig. Helycsere pedálok. . mondtam neki ezeket azért tudom. Akkor jó menjünk ;) Mondom biztos??? Lényeg 1 lámpánál fulladtam le, tolatgattunk és 50-30al mentem 4esbe. Ez volt az első óra és aztán mentünk pályára. Ahol szintén már az első órán én csináltam szinte mindent. Szerintem a jó oktató látja a sofőrt,hogy milyen tehát ha félénk inkább kiengedi forgalomba,hogy győzze le a félelmet, minthogy olyat enged a vezetőülésbe aki csak a gázt tudja nyomni..

(#6077) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sőt azt el is felejtettem mondani,hogy ezeket a 2órákat el se számolta, lévén a 20perces késések fejében ;)

(#6078) whitezo88


whitezo88
nagyúr

vezettem ma 2x80 km-t, jó volt, dugó se volt. gyakorlat teszi a mestert :) láttunk Mustangot, meg Corvettet is útközben...

(#6079) AMD Power válasza whitezo88 (#6078) üzenetére


AMD Power
titán

Jól tetted.. annyit kell menni emennyit csak lehet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#6080) jerry311 válasza Vevőjelölt (#6073) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azért van ott az oktató. Lehet észre sem veszed, de nyomja helyetted a gázt vagy a kuplungot. Na meg ha veszélyhelyzetet teremtesz, akkor azt elhárítsa, még akár azelőtt, hogy kialakulna. Amíg nincs meg a jogsi, addig az oktató az autó vezetője, hiába van előtted a kormány. Bármi történik, őt vonják felelősségre.

(#6081) whitezo88 válasza jerry311 (#6080) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nekem is több ízben mondta az oktató, hogy ő általában bármilyen balesetet, problémát meg tud oldani (kivéve persze ha átrántod a másik kocsira a kormányt 80nál) kivéve a féket, azt nem tudja kiiktatni.

(#6082) tothm


tothm
őstag

A tanfolyamhoz szükséges könyveket meg kell venni vagy lehet csak kölcsönözni is, esetleg benne vannak az árban? :B Köszi!

(#6083) jerry311 válasza tothm (#6082) üzenetére


jerry311
nagyúr

Általában meg kell venni, azonban több iskola vállalja a könyvek visszavásárlását, ha azok megfelelő állapotban vannak.

(#6084) Jamby18


Jamby18
senior tag

Holnap e.ü vizsga reggel 8kor :K azt mondják nem érdemes elsőnek bemenni várjak pár embert míg levizsgázik.Valakinek ötlete,tapasztalata??
Ma reggel 10től olvasgatom a könyvet, megtanultam mindent ami benne van..

[ Szerkesztve ]

(#6085) V.Stryker válasza Jamby18 (#6084) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem vészes a dolog. AZ alapvető dolgokat tudd a gyakorlatban, mint lélegeztetés, stabil oldalfekvés stb. A kihúzott tételnél normálisak, nálunk volt akinek majdnem a szájába rágták...persze ahhoz is hülye volt. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6086) Jamby18 válasza V.Stryker (#6085) üzenetére


Jamby18
senior tag

Tudom valamennyire,hogy nem vészes csak minden haverom 1*megbukott, illetve én is csak azt mondogatom amiket hallok. Elsőnek mindenkit megbuktatnak mert a pénzre mennek. Második harmadik alkalommal bemész és már nem is figyelnek rád csak jó-jó folytassa... kb ennyi.

(#6087) tothm válasza jerry311 (#6083) üzenetére


tothm
őstag

És ez benne van már a tanfolyam díjába? Köszi!

(#6088) VR6-Fan válasza tothm (#6087) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nincs általába benne a suliknál.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#6089) Taybor


Taybor
tag

Hy

Csütörtökön lesz az eü vizsgám és azt tudom hogy a stabil oldalfekvés meg a lélegeztetést mindig kérik vizsgán, de a tanfolyamon mi még csomó más szituációt is átvettünk pl. bukósisak levétele, kocsiból kimentés stb ezeket is kell majd magyarázni és megmutatni vagy csak ha kérik, és szokták e kérni (bp)? És van még az a 75 kérdéses betanulandó, azok lesznek a húzottak amit csak szóban kell? vagy hogy lesz, ezek nem világosak...

(#6090) whitezo88 válasza Jamby18 (#6086) üzenetére


whitezo88
nagyúr

akkor rossz helyre mentek. Mester utcában mikor voltam, ott a vizsgázók száz százaléka kártyával jött ki. És voltunk vagy 40en.

a vizsga menete: 4en mentünk be, párosával ment a dolog. lélegeztetés, stabil, majd húztunk kettőt, 2-3 mondatban válaszoltunk, a fickó még segített is kicsit ha nem ment, pl én is rontottam 1 dolgot de miután visszakérdezett hogy "biztos?" akkor kijavítottam magam és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#6091) Manitou válasza Taybor (#6089) üzenetére


Manitou
addikt

A vizsgán nem az a 75 tétel lesz, csak hasonlók.

Jövőhét csütörtökön lesz újratábla forgalmiból :Y Még jó hogy megint pusztulat meleget mondanak :W

(#6092) Jamby18


Jamby18
senior tag

Nem siker :O Lélegeztetésnél nem töröltem ki a száját,de minden egyéb mást mondtam gyomoridegem volt és ezt a mondatot kihagytam. 4.-én újra megyek.
Am. a vizsgabiztos is ki-ki járkál rágyújtani,mikor pont sorolom benyit, hol jár,rákérdezek, újrakezdjem... bezavar.. áhh

[ Szerkesztve ]

(#6093) whitezo88 válasza Jamby18 (#6092) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mi se takarítottunk meg stabilnál se néztünk sérülést, satöbbi, és nem volt gond. ismétlen magam x-edszerre: Mester utca!

(#6094) Jamby18 válasza whitezo88 (#6093) üzenetére


Jamby18
senior tag

Debreceni vagyok :B Nekem Hatvan utcára kell menni.

(#6095) Manitou válasza Jamby18 (#6094) üzenetére


Manitou
addikt

Hogy nézett ki a vb? Szemüveges 30-40 közötti, magas?
Csak mert én is ott vizsgáztam még áprilisban. Akkor 90%-a bukott az embereknek.

(#6096) Jamby18 válasza Manitou (#6095) üzenetére


Jamby18
senior tag

Igen pontosan így nézett ki a vb. kb 20-25en voltunk fele bukott. Viszont a csajok szép számmal jöttek ki kártyával, amin csodálkoztam. Lehet sokadjára mentek. De amin megint padlót fogtam,hogy a srác akivel bementem, rákérdeztem erre a szívmasszázsos,mellkaskompressziós dologra és neki azt mondták tudni kell. Csak én hülye fejjel elfelejtettem megkérdezni a vb. inkább aláírtam meg szedtem a cuccomat.

[ Szerkesztve ]

(#6097) Manitou válasza Jamby18 (#6096) üzenetére


Manitou
addikt

Mikor én voltam, akkor csak levegő befúvás + a sallang volt, ha azt nem tudta valaki, akkor már bukta volt. Utána meg volt még egy kérdés amire válaszolni kellett, szituáció nem is volt, nekem az égési sérülés ellátásáról kérdezett, meg hogy milyen égések vannak, meg belekötött minden szavamba, mikor steril a gézlap? Milyen színű a csomagolása?Milyen vízzel hűtjük? Dunával? Tiszával? meg ilyenek :W :D De nem tudott megszivatni ;]

Nekem azt mondták oktatáson, hogy a mellkaskompresziót nem kell tudni vizsgára, de ettől függetlenül azért mindenkinek végig kellett gyakorolnia az oktatáson.

[ Szerkesztve ]

(#6098) Jamby18 válasza Manitou (#6097) üzenetére


Jamby18
senior tag

Értelek, hát mi még oktatáson se gyakoroltuk.
"milyen égések vannak" én csak 1ről tudok vagy nap leégést is odavette??? Mert én csak a hő által okozottról tudok és ennyi..

[ Szerkesztve ]

(#6099) Manitou válasza Jamby18 (#6098) üzenetére


Manitou
addikt

Égési sérülések fajtái:
Elsőfokú, másodfokú, harmadfokú, negyedfokú ( gyak szénné égtél )
Ja meg hogy miról ismerhetőek fel, azt is el kellett mondanom.

(#6100) Jamby18 válasza Manitou (#6099) üzenetére


Jamby18
senior tag

Így már más, nem gondoltam volna,hogy a szintekre érted. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.