Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Jelszókezelők

Hozzászólások

(#701) sopruk válasza ledgeri (#700) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen részletes válaszodat!
Én is azt vettem észre, hogy minél többet tud az ember ilyen veszélyforrásokról annál jobban parázik, több védelmi lehetőség tárul az ember elé. De persze valahol határt kell szabni, mert nincs mindenre szabad kapacitás, meg tudásom sincs annyi hogy mindent megértsek, be tudjak állítani...
De azért pár helyen már sikerült a biztonsági jelszavakat újra generálni és kimásolni, nem txt-ben tárolni...
Nagy a lemaradásom, próbálom utolérni magam. Legfontosabb fiókoknál 100 karakteres generált jelszavakra cserélni, 2FA-t Aegis-el beállítani...
Nemrég kezdtem el, mindig csak egy kicsit. Nagy munka lehetett neked is, hogy már egy éve tart. Kitartást hozzá!

Nekem is mail fiókot kell majd cserélni, mert sajnos egy fiókba történtek a fontos/kényes regisztrációk és a webáruházaké is.
Gondolkodtam én is a SimpleLogin-on, még épp csak beregisztráltam.
Szerinted érdemes a "nagy" szolgáltatóknál is alkalmazni (pld. bankfiók, Revolut, Wise, Bitwarden, Tresorit cloud, Mega cloud, stb.) vagy csak webáruházaknál, kisebb oldalakon, alkalmi regeknél?

Aegis-t kézi exporttal Tresorit titkosított felhőbe exportálom. Onnan megy egy offline tárhelyre is. Ez így megfelelő lehet?

(#702) ledgeri válasza sopruk (#701) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak tegnap este jutott eszembe, hogy kifelejtettem a lemezre írás ellenében a ramdiscket, mint opciót... De csak erre?... na mindegy.

Amit te felsoroltál, simplelogin, az nálam már mind azon van. Egész előtt összesen volt 320 bejegyzésesm (jegyzetekkel eggyütt is, kb 250-300 account), de az abból maradt 170 megtartósabb regisztráció. Mind probléma nélkül ment simpleloginre, 2x is (említett ingyenes 10 után mindegyik kapott egy külön-t, mert akkor már mindegy, hogy átlagban 16 reg van egy emailen, vagy 160 van 160-on... mind a simpleloginen múlik...). Max annyi volt a bonyodalom, hogy 1-2 helyen supportnak kell írni, így az 1-2 hét is lehet.

Aegis export: részemről pipa! (őszintén már OP is :)... csak ugye: a tresoritba be tudsz jutni a jelszavakért, kódokért, ha minden más bukik? ;] Végig kell gondolni az összes kizáródási hurkot, és hagyni egy szálat, amit fel tudsz venni [én is egyszer még korábban olyan loopbna ragadtam, hogy freemail, másodlagosa 1. gmail, annak a másodlagosa 2. gmail, az meg sms-es kódos... és persze az SMS nem jött meg 2 hétig, mikor a freemailes jelszavammal baj lett, és az első gmailes meg "jaj új IP, erősítse meg" üzit küldött oda...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#703) ledgeri válasza ledgeri (#702) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja meg egy helyen volt az a baj, hogy oda próbáltam egy UUID-s (azt hiszem ez a formátum neve) mail-t, és nem fért be, mert a mező nem fogadott be annyi karaktert... :C

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#705) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Proton pass a protonmail jelszókezelője elérhető. Jelszókezelőnek alap, PC-n csak böngészőkiegészítőként megy, appja van... de nem ez a legjobb potenciálja most.

Bevezető áron 1 EUR/USD/CHF per hó, 12, vagy 24 hónapig. Ami alatt végtelen email aliast-t lehet vele generáltatni, még a Proton-saját simplelogin is 30/év. Szóval aki már azon gondolkodik, hogy nem csak a jelszavaiból szeretne mindenhol egyedit, hanem emailekből is, annak ez most jó belépő lehet!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#706) Elemental válasza ledgeri (#705) üzenetére


Elemental
addikt

Erről az emial aliasról pár gondolatot írnál? Nem értem a lényegét. Most úgy használom, hogy van egy külön regisztrációs email (gmail) címem. Viszont oda sem érkezik semmilyen spam. Vagy az anonimitás lenne a lényege, hogy ne lehessen össze kapcsolni az sok regisztrációt? És hogy nézne ki a már meglévő regekkel? Mindet le kéne cserélni? Így már nem sok értelme lenne gondolom. Max a régi reg törlése, és új regisztráció az alias emaillel. De az is mindegy, mert ugyanúgy megadnám a telefonszámom, címem, stb. Bár lehet, hogy én értem félre az egészet teljesen.

(#707) ledgeri válasza Elemental (#706) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igen, kezdeni ilyesfélével jobb, de a meglévő állapotod is javítható ha belekezdesz.
- Ha most nem kapsz spam-et, az nem jelenti azt, hogy nem is fogsz, mert biztos nem fog kikerülni semmilyen adatod innentől...
- Ha a "mostani egy" kikerül, akkor kiszűrni hogy mi és hogyan bukott el bajos... Alias-szal nem tölcsér van, hanem egyértelmű, forráshoz vezetett vezeték, azt egyszerűbb vágni, cserélni. Vagy csak "jó, akkor azt a szolgáltatást kevésbé szeretjük"-ölni.
- Ha pl van 100 reged, és abból 10 tudja a számod, abból 6 a címed, a maradék 90-nek nehezebb dolga van téged a másik 99-hez csatolni... és a 4-nek, 6-nak is picit nehezebb dolga van.
- Csere mindre igen (én is megcsináltam 2x az elmúlt kb 1 évben, de így mondom, hogy 1 éven belül bőven meg lehet csinálni [360 accountom volt kezdetkor]). Pl egy PH-regnél nem "éri meg" az account cserét is, de pl egy évente egyszer kellő másfórum, csak emiatt az egy sorozatért, ami fut 2 hétig - visszanézős tvcsatorna -szintű accountoknál az ilyen új lap ér is valamit.
-Ha valaki lopott email és jelszópárost, akkor az a kombó még inkább értéktelen.
-Ha még fiókot is váltasz, akkor az egy az egyben tud egy jó "múltvágás" lenni.
-Ha szemfüles vagy, akkor tudsz előre generálni címeket, a jövőre gondolva, előfizu lejárata előtt, mert megmarad...
-Ha pl google, pl outlook szintű emailszolgálatót/accountot alapúl véve, én már jobbnak érzem magamnak, hogy külön van a fiók, és külön a címek, mert a nagyokban sok szolgáltatás alapján lehet accountot veszíteni (pl algoritmus benyel egy képet, amit megosztanék, vagy valami, és akkor pá hozzáférés [korábbi covid-kori, apuka orvosnak küld babáról képet, vagy mostani amazon "azthittük, hogy beszólt" történetek), mint pl egy ilyen proton-féle kisabb szolgáltatónál... DE két dolgot kell bevédeni, tény!

Ha neked van a reges mailed, akkor már lényegében csinálod ezt, csak nem végtelen maillel (címmel), csak kettővel (vagy többel,fiókkal).

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#708) Elemental válasza ledgeri (#707) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!
Értem már. Ha valahol gebasz van, lehet tudni, hogy hol, mert minden egyedi email címet kap?
Ezt úgy lehetne kezdeni, hogy minden regnél megváltoztatom a mail címet valami aliasra? A simplelogin szerinted okés?
Nekem 350+ accountom van :)

(#709) ledgeri válasza Elemental (#708) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igen, ahogy írod, a többi mellett ez fogott meg a legjobban, meg akartam is váltani mailfiókot, és akkor ha így is úgy is váltok, akkor így tettem (freemailről, szóval mind spam, és mind honnan jön a spam? kérdés is motivált)!
Én a simplelogint használom, mert akkor az volt a legjobb ajánlat erre (múlt év black friday, 20 dollár 1 évre). Most a proton pass (Júli végig megy a promó, szóval átgondolhatós), csak még meg kell néznem, hogy minden úgy megy-e ahogy gondolom!
Ismervén az egyiket, megnézem a másikat, és írok!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#710) junior11 válasza ledgeri (#709) üzenetére


junior11
veterán

Simplelogin van nekem is, a napokban még [erre] bukkantam, ismerős nektek?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#711) ledgeri válasza junior11 (#710) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igen, ez a 2 a legnagyobb ilyesmi, ami globális. Van 1-2 ami kombózva ad valami más mellé (talán a privacy.com), vagy mail szolgáltatók adnak 5-10-15 címet.

Ha aliasról van szó, pl a google is ad ilyesmint Gmail melé, csak ott a formátum eredetifőcím+alias@gmail.com lesz a címed, szóval fentieket részben fedi, de kiadja az eredetid és sokminden nem szereti a +-ozást.
Az anonaddy-é meg alias@egyedifelhasználód.anonaddy.com lesz. Ez is ad összekötésre lehetőséget, bár másképp.
Pl simplelogin, de outlook, vagy fizetős protont meg alias@alapdomain.com... szóval teljesen más kívülrő nézve a kettő/összes.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#712) ledgeri


ledgeri
nagyúr

...írok: Megnézegettem a protonpass-t:
-Alap jelszókezeló, semmi extra (64 karakter, vagy 6 szó hosszú jelszavak kreálhatóak), van jegyzet fizetősen mappák, ilyesmik. Redditet átnézve legnagyobb jelszókezelős probléma a pw-history meg nem léte. Ingyen próbálható, ad 7 nap prém-trial-t
Mint proton account egyben: átnézve a redditet sokaknak baja van azzal, hogy azon túl, hogy egy helyen lenne a mail-jük, és a jelszavaik, ha az egyik nyitva van kvázi a másik is nyitva van, nincs külön jelszó a két dolognak.
-Általam nyomott off-topik alias: lényegében egy simplelogin frontend, mivel kell hozzá proton account, és azzal be lehet lépni simpleloginbe, egy rendszert használnak. A PP-os alias látszódik a SL-ben, de fordítva nem. Sokan kérdezgették, hogy ez megy-e harmadikfeles email fiókokkal, és a kvázi support mindig azt írta, hogy igen, ha azzal regelt valaki, de nem látom a nem egybőlbefizetős regelési lehetőséget.. egyébként kb 3 katt váltani a simplelogin felületén ha fizetős ha nem
Más domain.topdomain pakkot használ mint a simplelogin, és az utóbbi alapján az előbbi is ad 1-2őt free-ben, de van 4-5 extra fizetősben (és ezek frissek)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#713) junior11 válasza ledgeri (#712) üzenetére


junior11
veterán

Firefox alatt kipróbáltam ezt a ProtonPass-t én is, hát eléggé vérszegény még, feltételezem, idővel bővülni fog funkciókban, sokat fog változni. Használom a Proton egyes szolgátatásait, de ez még fejlődésre szorul, továbbra is marad a Bitwarden, na meg amúgy sem lenne okom leváltani, csupán kíváncsi voltam.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#714) cigam


cigam
félisten

Jelszókezelő játék :P

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#715) stingy2


stingy2
senior tag

Sziasztok, nálam ma reggel az Edge Bitwarden beépülője használhatatlan lett. Először azt vettem észre, hogy nagyon belassult. Valamint automatikus kitöltésre van állítva, de csak úgy tudom kitölteni az user/pass párost, ha külön- külön copy -paste-elem mindkettőt. Más tapasztalt ilyet, vagy csak nálam hülyült meg?

INTJ

(#716) merqree válasza stingy2 (#715) üzenetére


merqree
őstag

(#717) junior11 válasza stingy2 (#715) üzenetére


junior11
veterán

Nálam magától fogva kijelentkezett, ennyit vettem eddig észre - úgy értem szürke lett az ikonja kék helyett, jelszó mellé kéri az e-mail címet is (pl. Brave alatt nem történt ilyen), azóta be még nem jelentkeztem, de majd nemsokára kipróbálom, lehet, itt is meghülyült.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#718) stingy2 válasza junior11 (#717) üzenetére


stingy2
senior tag

Nálam is ugyanez volt. PIN kódra van állítva alapból, de ma reggel mesterjelszót kért.
Még arra gyanakszom, hogy frissülhetett a BW, és elcseszték.

#716merqree olvastam a cikket, de nem hiszem, hogy érint, mert végigfutottam a legérzékenyebb oldalakat, bejelentkezéseket, de mind rendben van. (eddig, aztán majd kiderül)
És ahogy látod, másnál is ugyanez van, nem hiszem, hogy pont egyszerre kaptunk be egy ugyanolyan vírust.

Megnéztem, és a jelenlegi 2023.7.0 bővítmény ma jött ki, valszeg elszúrtak vmit a frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#719) stingy2 válasza junior11 (#717) üzenetére


stingy2
senior tag

Most néztem: Brave alatt tökéletesen működik, csak ott még a 2023.5 BW van.

INTJ

(#720) vacs válasza stingy2 (#715) üzenetére


vacs
veterán

Szintén meghülyült mára az Edge Bitwarden beépülő, mesterjelszót kért, sikerült visszalépnem, de azóta sem jó ... :(((

merqree: nekem F-Secure van a gépen, ez a cikk szerint felismerné.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#721) junior11


junior11
veterán

Srácok tuti a frissítés csinálja, ahogy írtátok, majd biztosan adnak ki javítást rá, egyebet nem tehetünk, mint várunk.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#722) cigam válasza junior11 (#721) üzenetére


cigam
félisten

Azért én küldenék egy hibabejelentést. Maxi gáz, hogy sehol nincs normális tesztelés, az majd legyen a felhasználó feladata.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#723) stingy2 válasza cigam (#722) üzenetére


stingy2
senior tag

Küldtem, de ahogy elnézem az oldalukat, már tudnak róla.

Viszont találtam megoldást: a Chrome webáruházban még a 2023.5.1 van fenn, ami tökéletesen működik. Edge-ből töröltem a MS áruházból letöltött bővítményt, majd a chrome-ból feltettem.

INTJ

(#724) stingy2 válasza stingy2 (#723) üzenetére


stingy2
senior tag

Megjött a válasz a supporttól: tudnak róla, javítani fogják, addig is telepítsem a Chrome áruházból a 2023.5.1-et. (amire magamtól is rájöttem :).)

INTJ

(#725) Tails111


Tails111
aktív tag

Sziasztok!
Avira jelszókezelővel ismerkedem pár napja. Ez az első alkalom hogy böngészőbe integrált helyett mást használok. Elég egyszerűnek tűnik. Próbálok informálódni google a barátom. Promociós írásokat találok, felhasználói véleményeket viszont nem sokat , gondolom még új nem sokan használják. Az érdekelne rejt e biztonsági kockázatot vagy használható nyugodtan. Esetleg olvasott valaki negatívumot a használatával kapcsolatban.

(#726) ledgeri válasza Tails111 (#725) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha neked megfelel, akkor renben. Ha nem zár be valami buta indokkal (értsd nincs export funció), akkor rendben. Hogy van-e rés benne... passz... Hogy az a legjobb-e? Vagy biztos, hogy rossz? passz... Az ajánlottabbak bejáratottabbak, és ismertebbek.

Személyes vélemény, de ha nem elérhető az állomány net nélkül, akkor én cserélném, az biztos.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#727) Tails111 válasza ledgeri (#726) üzenetére


Tails111
aktív tag

Köszönöm a választ!
A csv fájl exportálható oda ahova akarod avirában is.
Előbb került a gépre az avira és csak később találtam ide a topikba.
Anno vírusirtóként használtam.
Valószínű ha fordítva történik másként döntök. Az igazság hogy sürgős volt. Egy masszív zsarolóvírus támadáson vagyok túl. Finoman fogalmazva mindent vitt. 700gb adatot titkosított és az összes jelszó kikerült. Sikerült normalizálnom a dolgokat. A 700gb adat archiválva volt egy külső meghajtón. A kikerült jelszavakat lecseréltem. A fontos fiókokban a kétfaktoros hitelesítés bekapcsolva, Yubikey biztonsági kulcs. Tűzoltás megtörtént, most van egy kis időm átgondolni hogyan tovább. Olvasgatom a topikot pár napja gyűjtöm az információkat. Mielőtt váltanék szeretném jól átlátni a megérteni. Bitwarden lesz valószínűleg a következő.

(#728) junior11 válasza Tails111 (#727) üzenetére


junior11
veterán

Szia, hogy történt az eset, ha nem titok? Windows 10-en és Avira védelme mellett?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#729) Tails111 válasza junior11 (#728) üzenetére


Tails111
aktív tag

Avira vírusirtót most nem használtam lehet félreérthető volt. Valamikor használtam nagyon szerettem, ezért esett a választás az avira jelszókezelöre. A fiam letöltött valamit egy régi játékhoz és telepítette is. Sajnos a hibát ő követte el de ez már nem változtat a dolgon. Viszont nekem is el kellett gondolkodnom hogy a dolgaink védelmében többet kell tenni.

(#730) junior11 válasza Tails111 (#729) üzenetére


junior11
veterán

Nem jelzett be a vírusírtó? Akkor ezek szerint a beépített Defender volt?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#731) Tails111 válasza junior11 (#730) üzenetére


Tails111
aktív tag

Igen csak a defender volt aktív. Hogy pontosan mi is történt csak a fiam tudja. Én később értem haza szólt hogy valami nem ok. Annyit mondott mikor elindította telepítést brutálisan dolgozott a gép. Gondolom a titkosítás az adatokon ekkor történt meg. Lehúztam a netről próbáltam kideríteni mi történt. A titkosítás gyorsan kiderült hisz semmit nem lehetett megnyitni. Mivel pár word dokumentumon kívül miden le volt mentve újra raktam a gépet. A google fiók jelszócserét kért illetéktelen belépés miatt. 2 másik fiók adathalász tevékenység miatt felfüggesztettek. Az OTP többszöri sikertelen belépés miatt 24 órára felfüggesztette a netbank belépést.
Banki jelszó nem volt tárolva a jelszavak között ezt soha nem engedtem neki. Viszont az OTP egy ideje a jelszó mellett nem azonosítót hanem email címet kér belépésnél ezt megjegyezte a böngésző. Felhívtam az OTP-t cseréltem email címet. Természetesen a telefonos hitelesítés itt már jó ideje aktív.Az érintett email címről átregisztráltam minden fontos fiókot egy másik email címre. Ekkor jött a jelzés az érintett fiókba hogy 40db belépési azonosító kikerült. ezek nagyrészt webshop vagy fórum regisztrációk voltak. Cseréltem a jelszavakat ,amit nem használtam töröltem a fiók regisztrációt. Szóval eseménydús volt az elmúlt időszak.

(#732) cigam válasza Tails111 (#729) üzenetére


cigam
félisten

Ha az Avira megoldása bevált, működik, miért váltanál?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#733) Llew válasza cigam (#732) üzenetére


Llew
senior tag

A vírusirtojukkal van tapasztalata, a jelszőkezelőjükkel csak ismerkedik es velemenyeket keres.

Tails111 #725
Én hasznalom egy ideje az Avirat. Tesztelésként vágtam bele en is, aztan egyelőre le is ragadtam nála.
Laikusként nekem jónak tűnik, eleg egyszerűen kezelhető es átlátható. A biztonsagról nem tudok nyilatkozni.
A böngészős beepülője Firefox alatt jól működik.
Ami nekem negativum nala, hogybandroid alatt Samsung böngeszőben nem mwgy az autokitöltés. Az avira support arra jutott, hogy ha masik mobil böngeszőben megy akkor hasznaljam azt. Kössz a semmit.
Szóval ez miatt meg kivancsisagból tervbencvan a Bitwarden kiprobalasa is.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#734) Tails111 válasza cigam (#732) üzenetére


Tails111
aktív tag

Egyenlőre rendben van. Egyszerű könnyen kezelhető igényeimnek megfelel. Viszont ez az első amit kipróbáltam nincs viszonyításom. Szorgosan olvasgatom vissza a fórumot próbálok informálódni tanulni. A Bitwardent szinte mindenütt külföldi fórumokban is kiemelik ezért szeretném kipróbálni. Így már lenne összehasonlítási alapom.
Kérdésem lenne Akad pár jelszó avira mester, biztonsági kulcsok jelszó, és pár fiók visszaállítási jelszava. Ezeket tárolhatom a gépen egy Bitlocker védelem alatt álló külön meghajtón? Vagy tegyem egy külső offline SSD. HDD akármire?

(#735) junior11 válasza Tails111 (#731) üzenetére


junior11
veterán

Hát elhiszem, volt mit tenni... Ezek szerint a Defender nem észlelte... Nem tudni, hogy be volt kapcsolva és konfigurálva a védett mappák? 🤔

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#736) Tails111 válasza junior11 (#735) üzenetére


Tails111
aktív tag

Hát hogy nem észlelte vagy a fiam nem vette figyelembe az már rejtély marad.
A bitlocker csak most lett aktiválva akkor sajnos nem volt.
Nem szeretnék még egy hasonlót ezért most bepótolom amit eddig elhanyagoltam a védelmet komolyabban venni.

(#737) junior11 válasza Tails111 (#736) üzenetére


junior11
veterán

Amit említettem, az nem a Bitlocker, hanem a Defenderben a védett mappák funkciója, zsarolóvírus elleni védelme, de nem számít már amúgy sem, csak kíváncsi voltam.
Ami a jelszavakat illeti, az esemény során a böngészőben voltak tárolva? 🤔 Chrome? És most álltál át Avirára?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#738) Tails111 válasza Llew (#733) üzenetére


Tails111
aktív tag

Az avira ahogy neked is egyszerűsége könnyű kezelhetősége miatt tetszik. Viszont a biztonságról nem tudtam meg én sem sokat. Hiába keresek felhasználói írásokat nem nagyon találok. Kezdő ismerkedő emberkéknek egész jó. Én úgy gondolom mást is ki kell próbálni. Legyen mivel összehasonlítani.

(#739) Tails111 válasza junior11 (#737) üzenetére


Tails111
aktív tag

Az sem volt aktiválva.

(#740) ledgeri válasza Tails111 (#727) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Úúú volt bonyodalom.
Hozzáfűzni valók a story-hoz:
----Egy yubikey nem yubikey, legyen második is, mert vagy kifogod a millióból egy gyári hibást, vagy elhagyod, vagy ottmarad, vagy eltűnik, és ugyanúgy (sőt talán jobban) ki vagy zárva, mint előtte!
----Fentihez hasonlóan: egy TOTP tárolási hely nem tárolás: Ha az aktuális totp tárolód tud titkosítottan exportálni akkor az legyen mentve valahova máshova is. De pl ajánlom a raivo-t Ios-re, Aegis-t androidra, és pl a kepassXC-t PC-re, és titkosítottan, szerkeszthetően, olvasható QR-kódosan tudod offline kezelni a seed-jeid... Akár említett gyerek telefonjára is úgy felrakatni, hogy külön jelszava révén ő nem fér hozzá, de +1 példány.
----Melyik szolgáltatóhoz regisztráltál mailt? Lenne egy két tippem attól függően, hogy ki mi. (melyiknél voltál?)/ Email alias fogalma ismert?
---- Mesterjelszavak: Legjobb lenne, ha megjegyeznéd őket, pl egy "Pista fiam 800 órával rövídítette meg az életem 2023-ban!" Már egy erős jelszó, tudod mihez kötni, és nem annyira bonyolult hogy ne jegyezd meg...
-De ha biztos, hogy akarod tárolni, és nem megjegyezni (vagy sok az ilyen elvarrandó végződés): kepassXC PC-re (*DX mobilra), és a létrehozott ( egy végső erős, megjegyzendő jelszóval titkosított) saját magad által kezelt, másolt, osztott kisállományod megmarad. (Csak akkor megint ott vagyunk, hogy jelszókezelőnek egy jelszókezelő?)

A bitlockeres védelem mit sem ér, ha az adott gép fut, és benyel egy cucc-HQ-ba-küldős malware-t. Az arra van, hogy ha a géped más kezébe kerül akkor ne jusson az adatokhoz.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#741) cigam válasza Tails111 (#734) üzenetére


cigam
félisten

A bitlocker nem védelem, hanem titkosítás. Viszont ha a gép folyamatosan hozzáfér, akkor azt is tudja titkosítani/törölni egy rosszindulatú program. Jobb az offline megoldás, viszont nem szabad elfelejteni, hogy ami nincs 3 helyre elmentve, az olyan mintha nem is létezne. Pl egy mentést tarthatsz a OndeDrive "Személyes Tár"ában is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#742) Tails111 válasza Tails111 (#739) üzenetére


Tails111
aktív tag

Edge és Chrome is volt a gépen jelszavak mindkettőben tárolva sajnos.
Most csak Edge van jelszavak kikapcsolva. Avira a jelszókezelő.

A gép elég új nem rég lett össze rakva. Még ismerkedtem a win 11-el Ráadásul előtte 7 évig linuxos laptopon éltem. Most felébredtem a hogy ez nem linux.

(#743) Tails111 válasza ledgeri (#740) üzenetére


Tails111
aktív tag

Biztonsági kulcs 2db van .
Protomail
Email alias: Ezekkel ismerkedem most.
Köszönöm a tippet a mesterjelszavakkal kapcsolatban.

(#744) Tails111 válasza cigam (#741) üzenetére


Tails111
aktív tag

Köszönöm a tippet!

(#745) cigam válasza Tails111 (#742) üzenetére


cigam
félisten

No és a Chrome-ban miért nincs letiltva?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#746) Tails111 válasza cigam (#745) üzenetére


Tails111
aktív tag

Mert nincs chrome.

(#747) junior11 válasza Tails111 (#742) üzenetére


junior11
veterán

Az Edge böngészőben védte a jelszavakat beállított mesterjeszó? 🤔

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#748) cigam válasza Tails111 (#746) üzenetére


cigam
félisten

Attól, hogy nem telepítetted, még ott lesz a google fiókodban az összes jelszavad.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#749) Tails111 válasza cigam (#748) üzenetére


Tails111
aktív tag

Újratelepítés előtt mindkét böngészőből el lettek távolítva a jelszavak.
Most a chrome fiók azt írja nincsenek mentett jelszavak.

(#750) Tails111 válasza junior11 (#747) üzenetére


Tails111
aktív tag

Nem nem volt beállítva. Bevallom nem is tudtam hogy van ilyen beállítás benne. A chromot használtam már hosszú ideje az Edge nem sokkal a vírus telepítés előtt került fel még ismerkedtem vele.
Bevallom egész jónak tűnik de a chrome keresőmotorjával használtam, a Bing nem jött be.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Jelszókezelők
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.