Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Jelszókezelők

Hozzászólások

(#1001) ledgeri válasza merqree (#999) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A bitwardent nyitó 2fa is a bitwardenben volt tárolva? not good.
Biztos minden korábban belépett eszközöd, azóta is online van, vagy/és "lefrissült"?
Ha akad valami, pl pc, ami be volt lépve, de azóta indítva nem, abból most húzd ki a net-kábelét, vagy ha laptop, akkor nem arról módosítsd a routered wifi jelszavát, nehogy netet kapjon!
(ha ez sikeres lenne, akkor be kell nyelni egy kódolatlan exportot abból az állományból (elérhetőségi backup), mert ha módosítod az offline , de még bitwardenben lévő részt, akkor sync-errorod lehet, ami biztosabb halál!
A bitwardenben voltak csak a másodfaktoraid? Bárhol máshol volt account listád?

Csak mert, ha minden bitwardenben volt, és minden lefrissült, akkor 99% bukó (esetleg support, bár pont ez a lényege az egész kódolósdinak).
Ha nem frissült valami, minden ott van! Csak óvatosan.
Ha emailedbe bejutsz, legalább esélyed van végig próbálgatni a dolgaidat, a hosszadalmas fiókvisszaszerzés útján.
Ha teló is volt (vagy bármi más TOTP app), akkor még egy fokkal könnyebb.

Bocs, de újabb érv a sync ellenében. (ok az offline- másik oldala, hogy ha megszereznek egy állományt, akkor az már végtelen ideig az övéké, így törhetik 5 4090-vel amíg akarják.)

De a legjobb, amit ajánlani tudok, mert ilyen krízisben a legjobb: aludj rá egyet! De tényleg. Nem betörtek és rabolnak, hanem csak te nem jutsz be. Ergo, márol holnapra nem veszítesz többet, viszont lehet, hogy valami eszedbe jut, vagy csak az, hogy rátervezel, hogy na akkor holnap délutántól estig csak ezze, már "önirányítottabb" helyzet.

(A fentieket úgy írom, hogy ha most végig gondolom, akkor én is kizáródós helyzetben vagyok a fenti, idézett tanácsom ellenére is... és ez motoszkál már egy hónapja, szóval átérzem)
Legyen ez felkérés mindenkinek aki olvassa: Biztonsági mentést, most azonnal ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1002) merqree válasza ledgeri (#1001) üzenetére


merqree
őstag

A bitwardent nyitó 2fa is a bitwardenben volt tárolva? not good.
Jó ötletnek tűnt, és nem gondoltam arra, hogy lehet olyan élethelyzet, hogy kelleni fog. Sosem kellett :( Most kellene, csak nincs. :W
Biztos minden korábban belépett eszközöd, azóta is online van, vagy/és "lefrissült"?

Mindenhol kiléptetett, szóval szívás :(, amit meg offline-ba tudtam tenni, ott pedig úgy volt beállítva a bitwarden firefox kiegészítő, hogy mindig be kelljen lépni :D :D Minden adott lett ahhoz, hogy szívjak.

Ha teló is volt (vagy bármi más TOTP app), akkor még egy fokkal könnyebb.
Telefonon bitwarden applikáció van.

De a legjobb, amit ajánlani tudok, mert ilyen krízisben a legjobb: aludj rá egyet! De tényleg. Nem betörtek és rabolnak, hanem csak te nem jutsz be. Ergo, márol holnapra nem veszítesz többet, viszont lehet, hogy valami eszedbe jut, vagy csak az, hogy rátervezel, hogy na akkor holnap délutántól estig csak ezze, már "önirányítottabb" helyzet.

Abszolút értem mit akarsz ezzel mondani.
A baj az, hogy nincs meg a recovery key. Ha az meglenne, akkor simán be tudnék lépni, de így never ending story.
Nyílván írtam a supportnak, ahonnan piszok gyorsan jött válasz, de gyakorlatilag azt mondják, hogy ők nem tehetnek semmit. Azért az érdekes, hogy 2FA-t nem tudják kikapcsolni. Valahol meg érthető a dolog, hogy nem fogják kikapcsolni, ha lehetne akkor sem....

(#1003) merqree válasza Tails111 (#1000) üzenetére


merqree
őstag

Nem, az túl kézenfekvő lett volna ;)
Inkább az fáj, hogy még nem látom azt, hogy ahova kellett 2FA, oda hogyan fogok tudni bejutni 2FA nélkül.

(#1004) Tails111 válasza merqree (#1002) üzenetére


Tails111
aktív tag

Csak 1 féle 2fa( bitwarden applikáció )beállításod volt. Email kód nem volt beállítva?
Ha jól emlékszem bitwardenben lehet ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#1005) merqree válasza Tails111 (#1004) üzenetére


merqree
őstag

Nem volt beállítva az email-es 2FA :(
A support széttette a kezét, így jártam.

Annyi szerencsém van, hogy régebben a Microsoft Authenticatort használtam, így legalább azt látom, hogy hol mi volt a belépési név vagy emailcím.

(#1006) ledgeri válasza merqree (#1002) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mindenhol kiléptetett, szóval szívás :(, amit meg offline-ba tudtam tenni, ott pedig úgy volt beállítva a bitwarden firefox kiegészítő, hogy mindig be kelljen lépni :D :D Minden adott lett ahhoz, hogy szívjak.

Arra net nélkül rápróbáltál, mert az is egy letöltött állomány (ha a régi lastpass-ból indulok ki, nem "csak szerver elérés másképp". Bár tény, hogy nem tudom, hogy aktuálisan hogyan működik az addonozósdi bitwardennel... De próbáld ki, hátha!

A többihez csak drukkolni tudok, hogy ne legyen lehetetlen!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1007) Llew


Llew
senior tag

Olvasom itt a történteket, de a "csak kiléptetett" részt nem értem.
Illetve ez a titkos állomány mentése több biztonsági verzióban rész nekem pont az jelszókezelő lényegével megy szembe.
Ugye azért használok jelszó kezelőt, hogy csak egy jelszót kelljen tudnom. Ha a tartalmáról mentést akarok, akkor azt is titkosítottan, jelszóval védve kéne a gépen vagy másik jelszókezelőben tárolni. Na most akkor már mindjárt nem csak egy hanem, 2-3-x mesterjelszót kéne megjegyeznem.
Ez mennyivel jobb, mint ha minden fontosat fejben akarok tartani és nem használok jelszókezelőt?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#1008) Tails111 válasza Llew (#1007) üzenetére


Tails111
aktív tag

A KDF iterációk számának módosítása azzal jár hogy a beállítás után kilépteti összes eszközt. Nem veszélytelen művelet előtte biztonsági mentés javasolt. A biztonsági mentést offline is tárolhatod. Pl egy pendrive vagy kettő ha biztosra akarsz menni és nem használod másra. Most mi a jobb hogy bukott minden vagy volna egy mentés amit segítene. Hibák sorozata lett elkövetve. Az ilyen emberi hibák miatt érdemes mentést csinálni.

(#1009) ledgeri válasza Llew (#1007) üzenetére


ledgeri
nagyúr

"Egy jelszót".
Telefonodnak nincs pin kódja/jeészava? Sim-ednek? PC-dnek belépési? Kaputelefon kódja?
Alapból sem egy jelszót tud a jelszójezelőt használó. Az a lényeg, hogy ne 300-at kelljen tudni ami megfelel minden kritériumnak aminek csak lehet, hanem azt az 5-10-et ami emberileg kezelhető, bonyolultabb is mint amit 300 kezelésére találna ki, és eléri a maradék 290-et.
Ha neked 10 accountod van, és biztos, hogy mindnek más a jelszava, és bonyolultak, és nem "megoldom" algoritmusosak, akkor neked nem kell jelszókezelő. De a fiókszám növelésével egyszer eljön a kapacitás vége.

Az meg megint nem jelent biztonságot, hogy egy helyen vannak a dolgaid, mert bármikor jöhet egy akár fenti esemény, akár a szerver kap egy globális DDOS-t akár a telefonod/PC-d pukkan el, és az egy példányod elérhetetlen, vagy megsemmisült.
Ha csak abból indulok ki, hogy havonta pl 10 dolgot változtatsz jelszókezelős szinten, és egyszer csinálsz mentést, ha beüt a fenti, nem mindegy, hogy 10 accounttal kell szevedőset játszani, vagy az összessel... és a 10 sem biztos, hogy 10, mert ha tényleg csak jelszócsere, akkor arra ott az email, aminek a jelszavához pl nem nyúltál 2 hónapja, és a helyreállítási másik cím meg be van állítva.

A minden kiléptet dologhoz igen: pont azt módosította az illető, ami az egész bekódolását végzi, és mivel kétféle kódolással nem lehet szinkronizálni, mindent kiléptet, hogy legyen újraszívja a " mit és mivel" adatpakk az új kódolás leírásával.
Az a "kocsiba zárt kulcs esete" tankkal, és ellene puszta kézzel.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1010) ledgeri válasza merqree (#1002) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Még kérdés: Be van lépve az emailfiókod?
Mert akkor óvatosan azzal is, mert van amelyik jelszót kér pl új alternatív (esetedben nem belépett) emailfiók hozzáadásakor, kivételekor, szóval lehet, hogy azzal is meg kell küzdened!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1011) Elemental


Elemental
addikt

Egyre jobban felértékelődik a szememben, amit cigam írt a mentésről

"A backup az ne egy másik szolgáltató legyen, hanem egy független jeszóval védett fájl(pl. jelszavas 7zip) a NAS-on vagy a fiók mélyén(páncélban) egy adattáron (pendrive, vagy hdd)."

Egy 50-60 karakteres jelszóval védett 7zip file mennyire biztonságos? A neten úgy olvastam, hogy rendben van. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#1012) merqree válasza Tails111 (#1008) üzenetére


merqree
őstag

"Hibák sorozata lett elkövetve. Az ilyen emberi hibák miatt érdemes mentést csinálni."

Igaz. Ezen nincs mit szépíteni.

Sosem gondoltam ezt végig, hogy ugyanabban a programban önmaga által generált 2FA kóddal soha a büdös életben nem lehet visszalépni, ha kiléptetett.
Újragyártom a jelszavakat, a 2FA oldalakkal "megküzdök", és a 2FA kódokat teljesen másik alkalmazásra bízom, valószínűleg az apple jelszókezelőjére (mert ha jól látom, ő is tudja kezelni).

(#1013) merqree válasza ledgeri (#1010) üzenetére


merqree
őstag

Amit kerestem inkább, hogy hova tárolja le a bitwarden a jelszavakat, mert ugyebár hiába lépsz be a firefox extensionbe, látni lehet(ett), hogy mikor firssült utoljára, ergo azt gondolom, hogy lokálisan tárolja valahol. Nah ezt még nem találtam meg :D
Nem a jelszavak miatt fontos, hanem inkább azért, hogy hova mi volt a belépési név :D

(#1014) merqree válasza Tails111 (#1004) üzenetére


merqree
őstag

"Ha jól emlékszem bitwardenben lehet ezt is. "

Most már így állítottam be az új fiókot, ne tudjam magam még véletlenül se kizárni :R

(#1015) cigam válasza Elemental (#1011) üzenetére


cigam
félisten

Köszönöm a méltatást, de az 50-60 karakter túlzásnak tűnik. 11-12 már bőven elég, ha "jól meg van sózva". [link]
Az offline mentés mellett van lehetőség felhős safe bérletre, pl. [link] . De ingyenes megoldások is vannak, pl a onedrive személyes tára. És akkor még nem beszéltünk a szteganográfiáról, amikor egy családi nyaralás egyik másik képébe rajtunk el adatokat. pl [link] ;) .

Amúgy meg köszönet merqree-nek is, hogy megírta mi történt vele. Lehet belőle tanulni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1016) merqree válasza cigam (#1015) üzenetére


merqree
őstag

"Amúgy meg köszönet merqree-nek is, hogy megírta mi történt vele. Lehet belőle tanulni.'

A hülye a saját, az okos más kárán tanul ;)

(#1017) sh4d0w válasza Tails111 (#1004) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az emailes MFA nem jo otlet, mert az email nem biztonsagos kommunikacios forma.

https://www.coreinfinity.tech

(#1018) Tails111 válasza merqree (#1012) üzenetére


Tails111
aktív tag

Hibát bármelyikünk tegnap én ma te holnap valaki más is elkövethet illetve el is követ.
Ez egy tanulságos eset és tanulunk belőle. Ezen gondolkodtam pár napja hogy 2fa bevigyem a jelszókezelőbe de féltem ha valamit elcseszek úgy járok mit te. Talán 6 hónapja használok jelszókezelőt és még mindig van mit tanulnom. Több fiók is kínál recovery key-t mindig mentsd le és 2fa beállításnál ne egy lehetőség legyen aktiválva.

(#1019) Tails111 válasza sh4d0w (#1017) üzenetére


Tails111
aktív tag

Túl sok választása nincs persze vehet hardverkulcsot ráadásul az Biwarden is támogatja.
Authenticator használ és egy másodlagos lehetőséget keres választhat még SMS kód de mivel minkettő telefonon van veszés esetén mindkettő oda. Lehet hardverkulcs de azt venni kell. Marad az email kód.

(#1020) sh4d0w válasza Tails111 (#1019) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azert egy hardverkulcs nem kerul veszes osszegbe es az email kb. a zs kategoria.

https://www.coreinfinity.tech

(#1021) Qtyii válasza merqree (#999) üzenetére


Qtyii
tag

fido is legyen azért mindig ... az biztos!!!
és leírni a biztonsági kódokat és biztos nincs baj

(#1022) Qtyii válasza sh4d0w (#1020) üzenetére


Qtyii
tag

egyetértek hardverkulcsra legyen pár ezer ft a mai világban ... minden online fiók reggelhető hozzá

(#1023) Tails111 válasza sh4d0w (#1020) üzenetére


Tails111
aktív tag

A kulcsok alsóhangon kb 14.000ft (pl: Yubikey Security Key NFC, Ledger Nano X Case ) de ha kulcs akkor abból 2db-ot ajánlanak mindenhol beállítani meghibásodás elvesztés sérülés miatt. kb 28.000ft kinek sok kinek nem. Én megvettem 2x Yubikey Security Key NFC és használom de más nem biztos hogy kiad érte ennyit.

(#1024) sh4d0w válasza Tails111 (#1023) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

8 rugo darabja, ingyenes szallitassal, ha 2-t veszel, alig dragabb, mint a Yubikey.

https://www.coreinfinity.tech

(#1025) merqree


merqree
őstag

Nagyon off, de ide IS való:

A protonmail-ben lehet ugyan resetelni a passwordot (kb ilyen volt az előző is: 5o%Ba%d6T&sZ7&5U3^zs), de ezzel is megszívtam. Ugyan helyreállítottam a fiókom, be tudok lépni, de a korábbi emailek "kuka", mivel kódolva vannak...
Erre is tessék figyelni, én nem tudtam/gondoltam.

(#1026) sh4d0w válasza merqree (#1025) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pedig szolnak rola, amikor fiokot nyitsz...

https://www.coreinfinity.tech

(#1027) merqree válasza sh4d0w (#1026) üzenetére


merqree
őstag

kivételesen volt kulcs mentésem, de az a 2FA kulcsok voltak :D
írták, hogy bukta utca, ha reset van, de menni kell. nem baj, tanulok, megyek előre :D

[ Szerkesztve ]

(#1028) Tails111 válasza sh4d0w (#1024) üzenetére


Tails111
aktív tag

És megbíznál benne?
Tudod volt egy ilyen kulcs Google Titan.

Gondok támadtak a Google „legbiztonságosabbnak” mondott kétlépcsős hitelesítési eszközével, a Titan Security Key hardverkulccsal, és ezt maga a keresőóriás is elismerte. Kiderült, hogy a hibásan beállított Bluetooth párosítási protokoll lehetővé teszi a támadók számára, hogy megkerüljék a titkosítást, és elérjék a felhasználói fiókot.

(#1029) cigam válasza sh4d0w (#1024) üzenetére


cigam
félisten

No és mi lesz a mobil eszközökkel (tablet, telefon)? Állandóan egy - a mobilnak/tabletnek megfelelő adapter - kábel végén lóg (ha egyáltalán fel van rá készítve)? Persze megoldható, de mennyire életszerű? Mi van ha otthon felejted, és nem csak pár órára, hanem egész nyaralás/kiküldetés alatt nem férsz hozzá fiókokhoz?
Nem akarok senkit bántani, és a pénztárcájában kutatni, de ha évi 10-20k-t nem akarnak/tudnak kiadni jelszókezelőre (az ingyenes programok készítőit is lehet támogatni, megköszönve ezzel eddigi munkájukat), majd egy hordozás közben könnyel elkallódó kulcsra költenek 10-50-eFt-ot. Jó móka ,ha soha nem húzod ki a gépből (akkor hány eszközbe kell vásárolnod?!), de amint hurcolod magaddal.... Tegye fel a kezét aki még soha nem vesztett el kulcsot/pendrive-ot/... ;)

A HW kulcsok bevetése otthonra, már a lónak túlsó oldala. És mint a példák mutatják így sincs arra garancia, hogy nem zárod ki magadat valahonnan.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1030) sh4d0w válasza Tails111 (#1028) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van i olyanom, amit linkeltem, Google Titan is van, meg meg legalabb 2 fele egyeb FIDO...

https://www.coreinfinity.tech

(#1031) Tails111 válasza sh4d0w (#1030) üzenetére


Tails111
aktív tag

Egy ismeretlen eszközre nembiztos hogy szívesen bíznám az adataim még akkor sem ha olcsóbb.
Google Titan USB vagy USB-C NFC árban meg már ugyanott ahol a yubikey. Fontos hogy több eszköz PC, tablet, mobil is tudja értelmesen használni toldók átalakítók nélkül akkor már az NFC lehetőség a minimum. Ilyen 13-14000ft alatt szerintem nem nagyon van.
A kulcs gondolatával nincs gond én is használom. Aki az árával meg tud barátkozni annak csak ajánlani tudom. Egy nagyon jó 2fa + lehetőség!

(#1032) ledgeri válasza merqree (#1013) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja, hogy az sincs meg? LOL...
De ha az biztos nem kapott netet azóta, és abban csak az gátol akkor legalább arról a firefox profilról legyen egy copy-paste mentés... bár lehet, hogy az ilyesmi már temp-ben van... Ejj!!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1033) ledgeri válasza Qtyii (#1022) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ott kezdeném a megbuktatását a mindennek, hogy PH!... Sok? Egyetértek. Minden? Nem igaz!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1034) ledgeri válasza cigam (#1029) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az előfizetés megléte az aktuális adatvesztést nem kerülte volna meg.
A kulcs meg a fenti szerint 3 év után ugyanott van, utána meg "nyereség" a másik opció ellenében.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1035) merqree válasza ledgeri (#1032) üzenetére


merqree
őstag

Időközben töröltem a bitwarden fiókomat, és csináltam újat.
Az ominózus laptop még nem kapott netet, az ötleted alapján csinálok azért egy "mentést" mindenről is ;)

Amúgy nem élem meg tragédiaként az egészet (elveszett-titkosított leveleket is beleértve), csak felesleges munkát ad, így ünnepeket előtt.

(#1036) Tails111 válasza Qtyii (#1022) üzenetére


Tails111
aktív tag

A minden online fiók erősen túlzás, viszont a fontos fiókok már helytálló.
Amikre én tudom használni Gmail, Hotmail, Protron mail+ simplelogin, Tutanota mail, Skiff mail, facebook. 65 fiók regisztrációból ez nem sok. Viszont a legfontosabb személyes fiókokban kapcsolható be. A gmail-ban simán egy + 2fa belépési lehetőséget jelent. Attól hogy hardverkulcs be van állítva simán jelszóval is be tudsz lépni a fiókba. Az MS fiókban már fontosabb szerepet játszik ha jelszó nélkülivé teszed a fiókot. Authenticator + hardverkulcs lehet a belépés tengelye.

(#1037) Elemental válasza cigam (#1015) üzenetére


Elemental
addikt

szteganográfiáról, amikor egy családi nyaralás egyik másik képébe rajtunk el adatokat

Mik vannak... :)

Amúgy kezd kialakulni a pw mentés stratégiám.
Safeincloud a fő pw kezelőm. Onnan havonta export a bitwardenbe és titkosított 7zip fájlba. A 7zip fájlt a nasra mentem más néven, pl "ház alaprajz" vagy valami ilyesmi.
A két pw kezelő és a 7zip fájl kód kinyomtatva az itthoni és a melóhelyi széfbe rakva. A nas belépés nincs elmentve a pw kezelőben, az is kinyomtatva.
Minden megbeszélve az asszonnyal, ha véletlenül velem történne valami.

(#1038) cigam válasza Elemental (#1037) üzenetére


cigam
félisten

rejtünk akart leni, csak az automata kijavította :B

Miért tolod fel a Bitwardenbe? Akár használod akár nem, 1 helyett 2 támadási vektorod lesz. A Bitwarden "elesésekor" is kiszivároghat mindened(, vagy ha nem figyelsz, elvesztheted a hozzáférést ;] ). Nem elég attól "rettegni" hogy a SafeInCloud elesik, vagy ha felhőben tárolt adatbázisod szivárog ki? (tudom védett, de attól még nem lenne jó érzés egy betörőnél tudni)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1039) Qtyii válasza cigam (#1038) üzenetére


Qtyii
tag

hogy szivárogna ki bármi is... titkosítva tárolják.. max elvész .. :)

(#1040) ledgeri válasza merqree (#1035) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hogyan tudtad törölni, ha belelépni, töröltető gombját ÉS tartalmát elérni nem? Vagy benyelted, hogy törlöd resettel?

Ha az offline laptop-os-ba net nélkül nem enged be, akkor az is bukott rész, nem? (esetleg egy support kérdéstmegérhet.... bár lehet, hogy rápróbálok magam, megnézni ;] )

Utcsó mondat: :C

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1041) ledgeri válasza Elemental (#1037) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A zip-ben lévő az magától olvasható, vagy "visszaimport kell valamibe"?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1042) merqree válasza ledgeri (#1040) üzenetére


merqree
őstag

Webes felületen keresztül a FAQban volt link a törléshez.
(Az off-os laptop-ról azért csinálok mentést holnap.)

Arra egyébként ez az egész "jó volt", hogy a több száz jelszót helyett kb 55 jelszó van jelenleg, amire mindenképpen szükségem van/volt. Tehát adabszurdum szelekcióak sem volt utolsó. Igaz, vannak még fiókok, amiket nem csináltam meg (jelszó melékeztető), de ami hiányzik, hogy nem tudom hol voltak 2FA belépések. Ugyanis van/volt olyan, ahol a password reset torölte a 2FA beállítást.

Bitwarden supporttal egyeztettem, törlöm, és az új fiókra visszakapom a prémiumot, ameddig ki volt fizetve.

(#1043) Elemental válasza ledgeri (#1041) üzenetére


Elemental
addikt

Úgy tervezem, sima txt file, nem kell hozzá semmi külön program.

(#1044) ledgeri válasza Elemental (#1043) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1045) teo77 válasza cigam (#997) üzenetére


teo77
őstag

Cigam, Ledgeri, Köszönöm!
Sajnos, valamiért nem sikerül a dolog. A dokumentáción nem teljesen igazodom ki.
Valahogy így kell kinézni az utasításnak, jól gondolom?
{S:Cég azonosító}{TAB}{USERNAME}{TAB}{PASSWORD}{ENTER}
És, ha ezt felvettem az "Automatikus-gépelés" "Alapértelmezett sorrend felülírása" mezőbe, akkor az "Általános" fülön meg kell jelenlen egy új mezőnek a "Felhasználó" mező felett?
Próbáltam a {FIELD:Cég azonosító}{TAB}{USERNAME}{TAB}{PASSWORD}{ENTER} utasítást is, de azzal sem vagyok előrébb. Én csinálok rosszul valamit, vagy egyszerúen csak nem működik?
Az oldal, ahová ezt be akarom vinni kb. napi 30-szor, ezt a három mezőt tartalmazza, ebben a sorrendben:

-Cég azonosító
-Felhasználó azonosító
-Jelszó

Ledgeri: Amikor azt említed, hogy jegyzetbe vigyem fel, azt hogy érted?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#1046) ledgeri válasza teo77 (#1045) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azért ilyenkor tartsd meg a formátumot és a karakterkészletet, mert szóközzel, kisbetűvel ékezettel csak magadnak gabalyítod az egészet.

A jegyzet meg a meglévő jegyzet mező, ami aktuálisan a te képeden megjegyzés, szóval kontextusban notes.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1047) cigam


cigam
félisten

Ingyenes Sticky Password Gondolom a szokásos 1év. Nekem csak az Aomei Backupper kellet, szóval nem próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1048) Ablakos


Ablakos
őstag

Keepass (vagy más jelszókezelő) felh.név, jelszó, custom string tesztelésre, (próbálgatásra) van valahol nyilvános url form? Banki oldalon nem akarok, meg időablak sincs kísérletezni.

[ Szerkesztve ]

(#1049) cigam válasza Ablakos (#1048) üzenetére


cigam
félisten

Google a barátod... [link] [link] ...

Amúgy semmit nem ér, mert n+1 módszer van a form kialakítására, amiből Te nem látsz semmit, de amit "A" oldalon felismer, azt "B" oldalon nem.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1050) Ablakos válasza cigam (#1049) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszi. Nem tudtam, hogy ilyen teszt oldalak is vannak. Tanulságos volt kísérletezni.

Belemélyedtem és arra jutottam, hogy a username/password kitöltés működik, de a custom mezők nem. A keepass jól kezeli, kisakkozva a mezősorrendet a cntrl+v beilleszti a custom stringeket is, de a plugin vagy a böngésző kieg ( keepasshtttp-connector) össze-vissza kutyul mindent. Vagyis használhatatlan custom mezőkre.

Aki tud jó megoldást a KeePass custom string beillesztést web oldalra, azt örömmel olvasom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Jelszókezelők
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.