Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Jelszókezelők

Hozzászólások

(#401) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Password Depot 14 - Windows
4 napig ingyenesen beregisztrálható.
Nagy teljesítményű, felhasználóbarát jelszókezelő program. Nem csak a jelszavakat, hanem a kártya információkat, szoftver licenceket, és távoli asztal kapcsolatokat is tárolhatunk benne.
Nem előfizetés alapú, vagyis nem jár le 1 év múlva. Viszont frissíteni sem szabad, mert akkor elveszik az aktiválása.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#402) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Lastpass permium-ról váltanék más alternatívára. Meggyűlt a bajom velük, és úgy tűnik, nem lehet megnyugtatóan rendezni. Az történt, lejárt a bankkártyám, és elfelejtettem átállítani náluk, így inaktiválták a prémium funkciókat. Majd mikor beállítottam az új kártyát és fizetni akartam, közölték, hogy erre a fiókra nem lehet prémium funkciót aktiválni, mert már aktív, miközben már egy hete nem működik, és free user-ként vagyok kezelve.
Szóval keresek olyan jelszószéfet, ami multiplatform, van 2 faktoros autentikáció, valamint a LP-ból kiexportált ~400 jelszavamat tudom bele importálni csv-ből. Valamint jó lenne, ha tudna olyasmit, mint a LP, hogy testreszabhatóan lehet vele generáltatni egyedi jelszavakat a weboldalakhoz, de gondolom ez azért manapság elég alap.

Előre is köszönöm a segítséget!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#403) headhunter válasza niof (#402) üzenetére


headhunter
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#404) cigam válasza headhunter (#403) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Vannak vele fura tapasztalataim. Pl. nem tartja szinkronban a felhő és az iPhone-on futó program adatbázisát. A felhőben kevesebb mint 20 elem va, a telefonon pedig több mint 60.

niof
Ezt a support írta válaszul, vagy a WEBoldal automatizmusa?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#405) niof válasza cigam (#404) üzenetére


niof
addikt

Ezt az oldal automatikusan válaszolta, de ahogy rákerestem, másoknak is volt ilyen jellegű problémájuk velük, és hosszú huzavona után sikerült feloldani csak. Na, ehhez nekem nincs türelmem. Kiexportáltam a jelszavaimat, töröltem a fiókom és regisztráltam a 1Password-nél. Van 14 napom, hogy eldöntsem, tetszik e. Egyelőre szimpatikus. Ha mégis gondom lenne, ott van még a RoboForm, a Dashlane vagy a Keeper. Meglátjuk....

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#406) AtHoS válasza niof (#405) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Illetve LifeTime stickypassword....bár az fizetős

read-only mode on the forum

(#407) niof válasza AtHoS (#406) üzenetére


niof
addikt

Az nem gond, eleve abból indult a probléma, hogy a LP prémium licencemet inaktiválták, és nem tudtam újra előfizetni sehogy. Ha marad a 1Password, ennél is megveszem majd a prémiumot.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#408) niof válasza niof (#407) üzenetére


niof
addikt

Mondjuk van egy olyan pont, ami kicsit kényelmetlen a 1Password-ben. Ha bezárom a böngészőt, újra be kell írni a master pw-öt. Mondjuk van benne logika, de egy személyes használatú gépnél ezt kicsit túlzásnak érzem. Az igaz, hogy a LP is durrogott miatta, hogy megjegyeztettem vele a jelszót, néha újra be kellett írni, de az legalább a böngésző újranyitása után is működött. Végül is nem gond, meg tudok jegyezni még egy jelszót, mert ennek ellenére szimpatikus a progi, csak ezt meg kell szoknom...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#409) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Melyik ingyenes jelszókezelő ajánlott most? Szabad-e felhővel szinkronizálni? Jelenleg keepass-t használok, de próbáltam már a safein cloud-ot is.

(#410) Fecogame


Fecogame
veterán

KeePass 2.50

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#411) khron78


khron78
őstag

Elgondolkodtam egy jelszókezelő használatán. Van olyan megoldás, ami az átlagos igényeket kielégíti és ingyenes? Illetve mi van akkor, ha minden jelszót a kezelő tárol/generál és nekem egy idegen gépen kellene belépni egy fiókba? Tehát olyan gépen, telefonon, ami nem az én tulajdonom és nem is telepíthetek rá semmit. Akkor meg vagyok lőve? Vagy van erre valami megoldás? USB kulcs jutott az eszembe, ami talán jó lehet ilyen célra. Esetleg egy felhő, ahol hozzáférhetőek a belépési adataim? Viszont ha én hozzáférek, akkor az mennyire biztonságos? Mi a legjobb megoldás szerintetek? Én jelenleg egy táblázatot vezetek, ami egy külön titkosított pendrive-on van. Ezt szeretném egy gördülékenyebb megoldásra cserélni.

(#412) Elemental válasza khron78 (#411) üzenetére


Elemental
addikt

A te módszereddel hogyan használod a jelszavaidat idegen gépen?

Én a safe in cloudot ismerem és használom megelégedéssel. Windowsra ingyenes, androidra volt egyszeri költség. Saját nasomra szinkronizál.

[ Szerkesztve ]

(#413) cigam válasza khron78 (#411) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Kérdés, hogy milyen jelszavakra van szükséged egy idegen gépen. Amúgy ott a portable programok széles választéka. Telepítés nélkül működnek, és futnak pendrive-ról.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#414) khron78 válasza Elemental (#412) üzenetére


khron78
őstag

Rotálok és megjegyzem, amit tudok. De ugye egy jelszókezelőnek akkor van értelme, ha generálja is a biztonságosabb jelszavakat, amit nem tudok/akarok megjegyezni. De ezért kérdeztem az USB drive-ot. Egy titkosított drive-on biztonságban lehetnek a jelszavak, amihez bármikor hozzá lehet férni. De egyébként vannak olyan jelszavak pl. Playstation network, Xbox, Nintendo account, stb., amit nem csak PC vagy Android alatt használna az ember. Egy random jelszóval meg ilyen esetben meg vagyok lőve. Idegen gépen bármire szükségem lehet, ha utazom, ha a munkahelyemen akarok belépni valahova. A telefon többnyire nálam van, tehát, ha azon meg tudom nézni, az segítség lehet, de az biztonsági szempontból megint nem túl jó megoldás.

(#415) Ablakos


Ablakos
őstag

(Win10, KP2.50)

KeePass-al kapcsolatban van kérdésem. Beállítottam helyiDB+Gdrive szinkront. Jól működik, de elég lassú az összefésülés. Szgépen sem valami gyors, de Androidon majdnem fél perc mire szinkronba kerül a két adatbázis.
Lehet ezen javítani az alkalmazás beállítással vagy ezt tudja?

Párhuzamosan használom a SafeInCloud-dal ott egy villanás a szinkron. (Ugyanazon eszközökön) Legalábbis a háttérben csinálja, nem malmozik előttem fél percig.

[ Szerkesztve ]

(#416) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
A sticky password mobil appban be lehet állítani, hogy ne kelljen minden egyes használatnál bejelentkezni?
Ha igen, hogyan?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#417) cigam válasza atyca (#416) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Auto lock delay

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#418) atyca válasza cigam (#417) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi! :R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#419) Fecogame


Fecogame
veterán

KeePass 2.51

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#420) féldekás


féldekás
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy jelszókezelőt használni. Korábban a Keepert használtam, de egy ideje analóg módszerrel csinálom, ami elég macerás.
Biztonsági kockázatot rejt-e magában?
Néhány vélemény szerint nem biztonságos, mivel ha bejut valami a gépbe, akkor az összes adat kiszivároghat.
Bár ezek mind végpontok közötti titkosítást használnak.
Keeper szerintem elég borsos árú.
Elvárásaim:
-Böngésző bővítménnyel lehessen használni.
-iOS-en, Macen, Windowson lenne használva.
-Kétfaktoros hitelesítőt lehessen hozzáadni az adott fiókhoz tartozó felhasználónév és jelszó mellé, meg jegyzetet is.
Melyik programot ajánljátok? :R

(#421) Crvsh3R válasza féldekás (#420) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Bitwarden

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#422) féldekás válasza Crvsh3R (#421) üzenetére


féldekás
senior tag

Köszönöm, hallottam már róla.
Prémium megéri azt a kis összeget vagy az ingyenes is teljesen jó?
Ahogy látom a prémium tudja csak a beépített 2FA-t.

(#423) stingy2 válasza féldekás (#422) üzenetére


stingy2
senior tag

Én az ingyenest használom 2FA nélkül, de itt azt írja, hogy ingyenesnél is van 2FA.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#424) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Itt most ingyen elérhető a Sticky password.

féldekás
Esetleg nézz rá a Keepass-ra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#425) Crvsh3R válasza féldekás (#422) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Én a Premium-ot használom, mert szerintem simán megéri az évi $10-t.
Itt egy összehasonlító táblázat: Free vs. Premium
A bejelentkezésekhez tartozó Bitwarden Authenticator (TOTP) hozzárendelést csak a Premium tudja.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#426) féldekás válasza Crvsh3R (#425) üzenetére


féldekás
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát!
Igen, ez a 10$ elég kedvező, a Keeper asszem 30-40$ környékébe kerül egy évre.

(#427) Fecogame


Fecogame
veterán

KeePass 2.51.1

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#428) cigam válasza Fecogame (#427) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Added workaround for Wine bug 52457.
:F Linux alatt miért ragaszkodnak a Windows-os verzióhoz, mikor van natív Linuxot verziója is?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#429) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Sticky Password jelszókezelő
A Sticky Password-el egyetlen kattintással bejelentkezhetsz a kedvenc WEB oldalaidra, és alkalmazásokba. A szoftver felismeri a jelszóval védett helyeket, ekkor automatikusan bejelentkezik bármilyen eszközt használsz. Közvetlenül a böngészőbe épül be, így kényelmes és biztonságos a használata! 1 felhasználó, 1 évig használhatja ingyenesen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#430) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

KeePass gurukat kérdezném ...
A szitu a következő. A kollégának fenn van a telefonon a kliens, amit használ. Elmondása szerint az elején be volt állítva a Drive-os sync / backup, ami valamelyik verzióváltás alkalmával megszakadt. Vagyis perpillanat van egy régi db a Drive-on és egy aktuális a telefonon.
Kérdés: hogy lehetne a telefonon lévő változatot, hogy aktualizálja a Drive-os backup-ot vagy ha ez nem lehetséges, akkor hogyan lehetne onnan az adatokat exportálni, hogy át lehessen költözni egy másik készülékre?

ui: én hülye vagyok a KeePass-hoz a kolléga pedig nem nagyon fórumozik :)

(#431) Brutforsz válasza <Adamsky> (#430) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A legegyszerűbb a jelszóadatbázist (fantázianév.kdbx) – megkeresve a fájlrendszerben – átjuttatni a másik készülékre.
Az új helyen pedig megmutatni a kliensnek, hogy azt nyissa meg.
A szinkronizálás rendszer- és kliensfüggő, azzal később lehet játszani, helyi másolat az adatbázisról mindig ajánlott.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#432) <Adamsky> válasza Brutforsz (#431) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi a tippet!
... de nem lehetséges, hogy ezt a kdbx-et a KeePass alapból olyan rendszer partíción tartja, ami root nélkül nem olvasható / írható (vagyis nem az ext. storage-on)? A kolléga esküszik, hogy kereste, de nem találta (abban mondjuk nem vagyok biztos, hogy tudta-e, hogy kdbx kiterjesztésű fájlt kell keresnie ...)
Itt most - első körben legalábbis - nem a szinkronizáláson van a hangsúly, hanem azon, hogy "A" készülékről valahogy átkerüljön "B"-re az adatbázis.

[ Szerkesztve ]

(#433) Brutforsz válasza <Adamsky> (#432) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Elképzelhető, hogy van olyan kliens, ami az általad írt megoldást alkalmazza, de amiket használtam már, azok adatbázis létrehozásakor olyan mappát szoktak feldobni javasolt mentési helynek, amit root nélkül is el lehet érni.

Szintén kliensfüggő a dolog, de rendszerint az alkalmazás elindításakor / a zárolás feloldásakor meg szokták mutatni a megnyitandó fájl elérési útját, illetve van olyan, amelyik a főmenüben is kiírja azt.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#434) <Adamsky> válasza Brutforsz (#433) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az a baj, hogy én sose használtam KeePass-t, a kolléga pedig - úgy tűnik - annyira nem ért hozzá. Nekem egy olyan kezdőképernyőt mutatott, ahol ugyan van egy path, de az valamilyen fura Drive-os link. Viszont a Drive-on egy régi verzió van.

Valahogy nem lehet "feléleszteni" a szinkront? Az a baj, hogy a neten csak olyan leírásokat találtam, hogy nulláról ... hozz létre egy fájlt ...
Nekünk viszont van egy adatbázisunk, és azt kellene vagy a felhőbe "kitolni", mert úgy látom más lehetőségünk nem nagyon van.

(#435) Brutforsz válasza <Adamsky> (#434) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Itt van egy kísértetiesen hasonló eset, és szerepel is egy megoldási javaslat az utolsó hozzászólásban.

Mielőtt nekiállnátok, még azt lenne érdemes tisztázni, hogy a helyi adatbázisfájl tényleg elérhetetlen-e, vagy csak a fájlkezelő nem látja.
Ugyanis – androidos rendszert és a KeePassDroidot feltételezve – az alkalmazás alapértelmezetten a /storage/emulated/0/keepass/keepass.kdbx fájlba ment. Nekem van olyan régebbi rendszerem, ahol ezt a gyári androidos fájlkezelőben (com.android.documentsui) nem tudom elérni, mert az nem biztosít ilyen szintű hozzáférést az állományokhoz, de ugyanott másik programmal simán.

Maga a fejlesztő a Dropbox használatát javasolja az eszközök közötti szinkronizációhoz, annak automatizálásához pedig a Dropsyncet, mint itt a FAQ-ban írja. Mivel én másik klienst használok, a KeePassDroidot csak tartaléknak tettem fel, ezért ennek összehozásában sajnos nincs tapasztalatom.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#436) <Adamsky> válasza Brutforsz (#435) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi, holnap megnézem ...
... ill. megnézem, hogyan is működik ez a KeePass (a kollégának ez van fenn). Mikor nekem 1× elindította, akkor egy az ezen a képen látható útvonalat láttam, csak Drive-osat.
Esetleg folyt. köv. holnap. Kössz szépen az eddigieket! :R

(#437) Brutforsz válasza <Adamsky> (#436) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A következő kép állt össze nekem az eddigiek alapján:

Az adatbázis létrehozásakor nem helyi fájl készítésére került sor, ami aztán be lett húzva valahogy szinkronizáláshoz, hanem a Drive lett megadva mentési célként (vagy már egy ott fent lévő db-t nyitott meg az alkalmazás).

Probléma 1: a Drive alkalmazás nem szinkronizálta a telefonon lévő gyorsítótárában található adatbázist – amit a KeePassDroid ír-olvas – a kiszolgálón mentettel.

Probléma 2: a Drive helyi cache-ében lévő fájl közvetlen kinyeréséhez még a root jog is kevés lenne, mert az valószínűleg titkosított állapotban van a meghajtón.

Probléma 3: a KeePassDroid nem tud megnyitott adatbázisról másolatot készíteni.

3 lehetséges megoldást látok:

1.) Mint már felvetetted, valahogyan rábírni a Drive alkalmazást, hogy tolja fel a szerverre a cache-ből az aktuális adatbázist. Ehhez kifejezetten a felhőhöz értő valaki segítségére lesz szükség, mert amint az ábrán – amit a KeePassDX fejleszője készített, de valószínűleg a KeePassDroid is így működik – látszik, ez kívül esik a jelszókezelő hatáskörén.

2.) A korábban linkelt módszerrel készíteni egy helyi .kdbx-et a gyorsítótárban található állományból. Szerintem itt a rendszer a Drive alkalmazást használja a művelethez, és ezért lehetséges a hozzáférés.

3.) Feltenni egy olyan KeePass-klienst, ami tud felhős állományokat olvasni, és megnyitott adatbázist exportálni. Például a KeePass2Android és a KeePassDX ilyen, fájl megnyitásakor forrásként a Google Drive-ot választva szerencsés esetben ott lesz az adatbázis a gyorsítótárazott változatban, és arról feloldást követően már ki lehet vinni egy másolatot valami könnyen elérhető helyre.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#438) Brutforsz válasza Brutforsz (#437) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Mindenekelőtt ezt a trükköt lenne érdemes kipróbálni, hátha nálatok is beválik. :)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#439) dellfanboy


dellfanboy
őstag

keepass-nal van jobb/egyszerubb jelszokezelo? kezdem unni ezt a sok ceges szrt... nem baj ha freeware

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#440) cigam válasza dellfanboy (#439) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

?? Ennél konkrétabban is meg tudod fogalmazni az elvárásokat?! Nagyon szubjektív, hogy kinek mi az egyszerűbb, jobb. Pl. mi az amit nem úgy tud a keepass, ahogyan azt elképzeled?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#441) féldekás


féldekás
senior tag

Lastpass hír: [link]

(#442) cigam válasza féldekás (#441) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Maga a hír érdekes, de a cikk...
"így a bejelentkezési azonosítóit és jelszavait olyan "digitális széfekben" (vault) tárolják, melyek csak a tulajdonos által ismert mesterjelszóval."

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#443) féldekás válasza cigam (#442) üzenetére


féldekás
senior tag

Igen :D
Talán itt mutatkozik meg a nyílt forráskód egyik előnye.
Mert ha a zárt forráskód kiszivárog és van benne sebezhetőség, akkor az komoly kockázatot jelent.

(#444) Fecogame


Fecogame
veterán

Keepass 2.52

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#445) fatal`


fatal`
titán

Használ valaki KeePasst TOTP generáláshoz? Most vettem észre, hogy van Plugin hozzá. Jelenleg Authym van, de jobb lenne ha ez is KeePassban lenne, jól működnek?

Szerk.: Látom beépítve is van valami.

[ Szerkesztve ]

(#446) ledgeri válasza fatal` (#445) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak mert pont mostanában néztem: keepassXC-ben van beépített, és működik, ha a felület ad kódot, vagy ki tudod olvastatni QR kódból mással, vagy KeePass-hoz van minimum plugin. (Teszter oldal 1:[link] , 2: [link] )
Csak újfent kiemelendő: Ha egy adatbázisban van minden, akkor csak azt kell meg szerezni :) (PC-n gyors megoldás: portable verzióból 2 felrakása (nem települ, registry-ben nem látszik), 2 parancsikon, 2 adatbázis, 2 jelszó) :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#447) fatal` válasza ledgeri (#446) üzenetére


fatal`
titán

Igen, az XC-ben viszont a hotkeyek nem igazán állíthatóak.

De közben már megoldottam pluginnal a normál KeePassban :)

Ha egy adatbázisban van minden, akkor csak azt kell meg szerezni
Tisztában vagyok vele. Viszont nem célpont, ellentétben a felhős szolgáltatókkal.
Ráadásul nem kell feltétlen egy adatbázisban tárolni őket. :)

(#448) fecus


fecus
őstag

Bitwardennél van prémium előfizetés. Segítenétek, hogy mit jelentenek ezek a + szolgáltatások:
A fiók átállítása prémium tagságra és sok kiegészítő lehetőség feloldása:
További olyan kétlépcsős bejelentkezési opciók mint a YubiKey, FIDO U2F és Duo.
Sürgősségi hozzáférés
Jelszó higiénia, felhasználói fiók biztonsága, és adatszivárgási jelentések a széf biztonsága érdekében.
Egyszeri időalapú TOTP ellenőrző kód (2FA) generátor a széfbe bejelentkezésekhez.
A kétlépcsős bejelentkezés fogalmát ismerem, de azt a sok betűszót (TOPT, FIDO, DUO, stb.) nem.
Ha kétlépcsős bejelentkezés van, akkor mobil nélkül már nem is fogok tudni bejelentkezni az asztali gépeken?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#449) cigam válasza fecus (#448) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Google sok találatot ad ezekre a kulcsszavakra, és ha nem tudod mik ezek, nincs is rá szükséged.
A YubiKey egy HW-es azonosító, egy olyan (NFC-s) USB kulcs ami azonosít téged. A linkelt magyar nyelvű oldalon elolvashatod a részleteket. pl. a GYIK-ban leírják mi az OTP (Egyszer használatos jelszó)
A HTOP egy egyszer használatos jelszó generátor.(Hash based One Time Password) Gyakorlatilag egy pár 6-8 számjegyből álló ellenőrzőösszeget állít elő, ami 30mp-enként változik.
A TOTP ugyanaz, csak nem egy számláló alapján dolgozik, hanem egy óra alapján (Time based One Time Password)
Ez az a bizonyos számsor amit a 2fa programok előállítnak a WEBoldalak belépéséhez, vagy éppen a banki tranzakciók ellenőrzőkódja is hasonló elven működik.
A FIDO egy iparági tömörülés neve, ami a jelszó helyettesítésére dolgoz ki szabványokat.
A Duo is egy azonosításban utazó cég neve, akárcsak a YubiKey különböző software-es/hardware-es azonosítókat árul

A kétlépcsős azonosításhoz nem azonos a mobilon futó programmal. Az csak egy megoldás a sok közül. Azonosíthat egy USB kulcs, vagy egy kulcstartó amin megjelennek azok a számjegyek, amit be kell gépelned.

Az nem sürgősségi, inkább vészhelyzeti hozzáférés. Ha jól értem, ez kb. olyasmi mint egy felhatalmazás valaki számára aki hozzáférhet az fiókodban tárolt adatokhoz.

A jelszó higiénia pedig azokat az általános dolgokat hogy használj jelszókezelőt, erős jelszavakat, 2FA-t, ... Plusz rendszeresen átvizsgálják a jelszószivárgásokban publikussá vált user/pass párosokat, és ha benne vagy, értesítenek róla, hogy itt az idő lecserélni, mert rossz kezekbe került.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#450) fecus válasza cigam (#449) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm szépen. Egy kicsit kínlódok az angollal, de jó lesz.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Jelszókezelők
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.