Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Jelszókezelők

Hozzászólások

(#101) cigam válasza janesart (#100) üzenetére


cigam
félisten

A gyenge láncszem a PC és a telefon. Nem írtad mennyi idő után léptet ki, ill. titkosított fájlrendszert használsz-e(ellopják a telefont/PC-t, és máris ott az összes jelszavad).
+ Van vészhelyzeti forgatókönyved? Gondolok itt arra, hogy valamilyen módon kompromittálódik a google/dropox fiókod, vagy maga a keepass.

Amúgy ez már most is fokozott/túlzott biztonságnak tűnik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#102) janesart válasza cigam (#101) üzenetére


janesart
tag

szia
az automatikus kileptetest kikapcsoltam a telon mert bosszantott hogy kilepett 5 -10 perc utan es mindig irhattam ujra be a mesterjelszot a keepassba. Valoban biztonsagosabb ugy ha kileptet. Haat ha a telot vagy a Pc t ellopjak a mesterjelszo hianyaban nem tud mitkezdeni vele elvileg, van keylogger blokkolo teve a pc re is. a kulcsfile 3 helyen van tarolva, drive, dropbox, es onedrive. az adatbazis viszont csak egy helyen a googledrive on. Lehet az adatbazist mashova is lekene mentenem? mit tanacsolsz? valoban lehet tul parazom felesleges ennyire tulbiztositani.

(#103) janesart válasza cigam (#101) üzenetére


janesart
tag

az adatbazist is valoban tobb helyen kene tarolnom mert valoban ha a driverol eltunne eltunne minden jelszavam is. Mit tanacsolsz ezzel kapcs? legyen az adatbazis telon es pc-n is rajta? a kompromitalodasra nincs tervem. mi lenne jo ra? :)

(#104) cigam válasza janesart (#103) üzenetére


cigam
félisten

Mindég legyen heti/havi mentés, valami titkosított pendrive-ra. Ez lehet egy jelszavas zip-től kezdve a HW-es megoldásig (Pl. Kingston DataTravel Locker).

Nem ismerem a telefonodat, de nem lehet összehozni az ujjlenyomat olvasóval? PC-n is mindég beírod a jelszót?

A "forgatókönyvet" neked kell elkészíteni, és a tartalma attól függ miket tárolsz a keepass-ban. Célszerű fontossági sorrendbe szedni, egy mi van ha... listát. Persze ez attól is függ, hogy csak egy site-on (pl. Yahoo ;] ) történt szivárgás, vagy a keepass-odhoz fértek hozá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#105) janesart válasza cigam (#104) üzenetére


janesart
tag

szerinted az jo ha titkositott zipkent elmentem a 3 felhotarhelyre az adatbazist igaz a kulcsfile is ott van az melle tenni az adatbazist titkositva sem erdemes nem? Gondoltam a pc men is titkositva tarolhatnek egy masolatot az adatbazisbol

Pc n is beirom mindig a jelszot nincs mas opcio ott a kulcsfile ami vedhet, illetve a hatterbe futo anti keylogger!
telon a jelszo utolso 3 karakteret irom be az egy gyorsfeloldasos modszer azt allitottam be.

Keepass, korrumpalas ellen nincs tervem, gondoltam sima txt file ba exportalhatnam az a jelszavakat es titkositom a file-t kerdes mennyire biztonsagos.
tudsz regota mukodo rendszeresen frissulo titkosito progit? a play aruhazbol toltottem le eggyet de 2015 ben volt utoljara frissitve kerdes mennyire megbizhato bar mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#106) cigam válasza janesart (#105) üzenetére


cigam
félisten

Miért a felhőbe mentesz? Offline mentést szorgalmaznék. Heti/havi 1 alkalommal kiveszed a páncélszekrényből a pendrive-ot, és miután lementetted amit kell, visszateszed a páncélszekrénybe.

Miért a telefont akarod titkosítani+ programmal? Amúgy a dátum nem mond semmit. Ami nem romlott el azt nem kell megjavítani. Persze az is lehet, hogy csak egy próbálkozás volt, aztán megunta, és már régen nem foglalkozik vele.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#107) janesart válasza cigam (#106) üzenetére


janesart
tag

azert felhobe mert csak ugy tudom szinkronizalni az adatbazist a telo es a gep kozott. szerintem nagyon megkene dolgozni egy hackernwk ha a pont az en jelszavaimra lenne szuksege. Ahhoz a dropbox es a google drive ot is felkene tornie holott mindkettonel hasznalom a kettos hitelesitest, google autenthicatort stb. Szoval ha gy is kell neki vigye. Nem hallottam arrol meg hogy a driveot meg a dropboxot feltudtak volna torni kettos hitelesites eseten is :) hiaba lopja el a mesterjelszot, a kulcsfile a dropboxon van.

(#108) cigam válasza janesart (#107) üzenetére


cigam
félisten

De én a mentésről beszélek, nem a mindennapi használatról.(Ami nincs 3 helyre elmentve, az olyan mintha nem is létezne ;] ) + Mi van ha valamiért elérhetetlenné válik(műszaki hiba) valamelyik szolgáltató? Amíg meg nem oldják a problémát nem használsz semmilyen jelszavas szolgáltatást?

---

Efficient Password Manager Pro - Windows, Android
2 napig ingyenes.
Nehéz a sok jelszóra emlékezni? Használj jelszó kezelő programot! Nem csak segít emlékezni a jelszavakra, hanem megjegyzi a weboldalak felhasznó név/jelszó párosait, a programok regisztrációs kódjait, az ímél fiókok vagy az FTP fiókok jelszavait, stb. Beépített jelszógenerátor segít a biztonságos jelszavak létrehozásában.
Magyarul is tud.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#109) AtHoS válasza cigam (#108) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha csak megjegyezni kell az adatokat, akkor érdemes foglalkozni vele, ugyanis sajnos nincs böngésző integrációja jelenleg

read-only mode on the forum

(#110) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ha valaki kipróbálná a Roboform-ot, akkor írjon rám priviben, mert kaptam speciális ajánlat keretében ajándékba 1 éves kulcsot hozzá (nem lehet megújításra használni), de december 15-ig aktiválni kell vele

read-only mode on the forum

(#111) janesart válasza cigam (#108) üzenetére


janesart
tag

szia
Kicsit keson reagalva de tobb helyen van mentesem. Az asztali gepemen is van az adatbazisbol mentesem amit pluszban titkositottam a 7z titkosito progival. :) A telon is van belolle mentes, + tarhelyen is :) + pendrive ra is rarakom
Kerdes erdemes e titkositani az xdb adatbazist, hiszen a hasznalatahoz szuksege van a hackernek a mesterjelszora es a kulcsfile ra! Az adatbazis plusz titkositasa meg a 7z vel atom biztonsagot ad :). kb 2 evig a Lastpass- t hasznaltam de megdragult, es feltortek tobszor a szerveruket igy nemkerek mar belolle a Keepassal tokelletesen meg vagyok elegedve :)

Te mit hasznalsz? Milyen titkositot? Milyen biztonsagi lepcsoket hasznalsz?

Kellemes unnepeket!

(#112) cigam válasza janesart (#111) üzenetére


cigam
félisten

Én nem viszem ennyire túlzásba(?). Pár kitérő után visszakanyarodtam a Lastpass-hoz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#113) Troy. válasza cigam (#112) üzenetére


Troy.
addikt

Régen tudtam a jelszavaimat csv-ben exportálni, most nem megy (Windows 7, Firefox 57.0.3). Nektek működik?

.

(#114) cigam válasza Troy. (#113) üzenetére


cigam
félisten

Nekem most is megy. EDGE plugin-ből próbáltam: Egyéb beállítások ->Haladó ->exportálás ->Lastpass csv fájl

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#115) Troy. válasza cigam (#114) üzenetére


Troy.
addikt

Régen úgy működött, hogy leszedte a jelszavakat csv fájlban, most pedig egy új lapot nyit a böngészőben és ott jelenik meg minden jelszó (firefox és chrome alatt is). Végtére is sikerült szedeni a Lastpass pocket-tal.

.

(#116) cigam válasza Troy. (#115) üzenetére


cigam
félisten

ctrl+a, ctrl+c, ctrl+v

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#117) Troy. válasza cigam (#116) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!

.

(#118) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Az Xmarks megszűnése miatt könyvjelzőkezelőt kell váltanom, pedig nagyon szerettem.

Jelszókezelőnek a Lastpass-t használom, de úgy látom az nem tud könyvjelzőket szinkronizálni, ami sajnálatos.

Több fajta böngészőt használok, ezért nem megoldás a gyártók beépített szinkronizáló megoldásainak használata.

Tudom nem ez a legmegfelelőbb topic a kérdésre, de nem találtam jobbat. A legjobb az lenne, ha egy app-ban tudnám kezelni a könyvjelzőket és a jelszavakat is, de erre kevés esélyt látok.

Ki mit javasol?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#119) AtHoS válasza A_ScHuLcZ (#118) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sticky password tud kezelni könyvjelzőket is a jelszavak és egyéb elmentendő fontos információk mellett

Én mondjuk Linkman-t használok a könyvejlzőzéshez, de az nem tud automata online szinkronizációt (saját felhős, tárhelyes szinkronizációval abszolválható)

Minden esetre meg kell nézni mely böngészőkhöz van az adott programnak elérhető kiegészítője

read-only mode on the forum

(#120) A_ScHuLcZ válasza AtHoS (#119) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszönöm, megnézem őket.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#121) #31149568 válasza A_ScHuLcZ (#120) üzenetére


#31149568
törölt tag

Sziasztok,

Az alábbi linken 50%-os egyedi kedvezménnyel megvásárolható a Sticky Password:

https://www.stickypassword.com/buy-premium?cid=1E571A-680143

Üdv,
g

[ Szerkesztve ]

(#122) janesart válasza cigam (#112) üzenetére


janesart
tag

Szia! hogy hogy visszatertel a Lastpass hoz? Nem riasztott el hogy ketszer feltortek? Meg mindig a Keepasst hasznalom! Jelenleg felfoben googledrive on van az adatbazis es igy minden eszkozrol elerem, tudom szinkronizalni :) plussz beepitett vedelem a kulcs file ami pedig masig felho szolgaltatorol van hozzarendelve az adatbazishoz. Mintket felhohoz be van allitva a 2fa hitelesites. Szerintem ez tok biztonsagos! Lastpasst is szerettem, de megingott a bizalmam a 2 feltores miatt.

(#123) cigam válasza janesart (#122) üzenetére


cigam
félisten

Passz. Valahogy ez jött. be. Multiplatform, beszél magyarul, és van benne pár okosság. Pl. Biztonsági ellenörzés, és az ott tárolt jelszavakhoz nem fértek még hozzá.
Persze hozzá kell tenni, hogy 1-2 évente lecserélem az összes jelszót, és én olyan névtelen kis pont vagyok, hogy nem éri meg a fiókjaimat feltörni ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#124) janesart válasza cigam (#123) üzenetére


janesart
tag

Szia! Haat az brutal macera lehet hogy 100 oldalon kicsereled a jelszavakat nem? Ennyibol teccene a Dashline jelszokezelo hogy ott automatikusan lecsereli mindet, csak eleg draga!
Te elofizettel a Lastpass ra vagy ingyenesen hasznalod?
udv. Janesart

(#125) cigam válasza janesart (#124) üzenetére


cigam
félisten

Nincs benne olyan sok oldal, és nem kell egy nap alatt végezni.+ A biztonsági ellenőrzésnél külön fülre gyűjti a "régi" jelszavakat. Mivel nem egyszerre válnak régivé, van idő mást is csinálni. Persze eabban is van ráció, hogy felfújod magad, és egy hétvége alatt megváltoztatod az összeset, és akkor 1-2 évig nincs vele gond.
Az ingyenest használom, itt is van automata csere . Vagy mégsem? Most ránéztem és nem találom, pedig pár hónapja még volt. Lehet ezt átrakták azóta a fizetős verzióba? Mindenesetre a telefonon rajta van az azonosító alkalmazásuk, így ahol lehetőség van rá, ott bekapcsoltam a két lépcsős ellenőrzést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#126) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Új verzió jelent meg a sticky password-ből, de aki Vivaldi-t használ az ne frissítsen rá, mert a böngésző bővítmény szarik működni Vivaldi alatt (Chrome, Opera, IE alatt működik rendben, ezeket teszteltem), ráadásul az adatbázist is új verzióra frissíti, így visszaállni a májusi program verzióra elég körülményes (ugyanis nem ismeri az új adatbázis formátumot és felhőből sem képes leszinkronizálni). Én egész délutántól mostanáig szívtam vele, mire leesett, hogy nem én vagyok gyökér és nem tudom frissíteni, hanem valóban nem működik az új verzióval a Vivaldi chrome extension :W

Ha valaki mégis belefutott a késbe, akkor tudom mondani a megoldást a régi verzióra visszaálláshoz, tehát szóljatok, ha ilyen gondotok lenne :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#127) cigam válasza AtHoS (#126) üzenetére


cigam
félisten

Tisztára mint a 1809-es W10 frissítés. Nem volt ott egy ember aki feltette volna kipróbálni? Az is nonszensz, hogy az adatbázis konverzió nem visszafordítható.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#128) AtHoS válasza cigam (#127) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na most nézegettem kicsit a RESTORE funkciót és mivel már nem vagyok ideges rájöttem, hogy az adatbázis frissítésekor meghagyta az előző verzióval készült adatbázist, tehát sokkal egyszerűbben is vissza tudtam volna pakolni :B

Viszont induláskor nyöszörög, hogy nem tud az adatbázissal dolgozni és új verzió van amire nem ártana frissítenem. Bár nem tudom milyen adatbázissal van gondja, mert maga a program rendben működik, meg van minden tárolt elem, ahogy látom.

read-only mode on the forum

(#129) pc360


pc360
addikt

A Bitwarden-ről van tapasztalatotok? Mennyire jól használható?

Ezerszer szimpatikusabb, mint a LastPass.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#130) Troy. válasza pc360 (#129) üzenetére


Troy.
addikt

Még nem hallottam róla. Miben szimpatikusabb mint a lastpass?

.

(#131) pc360 válasza Troy. (#130) üzenetére


pc360
addikt

Pl. hogy open source, minden platformon van kliense, és nem szaggatja be a böngészőt a kiegészítője. Illetve opcionálisan self-hosting, mellesleg mindezt személyes felhasználás esetén ingyenesen teszi. Organization account esetén is van ingyenes megoldás, sharing for 2 users kollaborációs lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#132) Troy. válasza pc360 (#131) üzenetére


Troy.
addikt

Tehát már használod. Sosem hallottam róla, de jónak hangzik.

.

(#133) pc360 válasza Troy. (#132) üzenetére


pc360
addikt

Az túlzás, éppen csak megnézegettem. Tényleg jónak tűnik, ki is raktam az oldalra, és a programos topik ajánlójába is bekerült, csak gondoltam, szerzek némi megerősítést innen, hátha ismeritek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#134) AtHoS válasza pc360 (#133) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ünnepek alatt ránézek erre a Bitwardenre, mert a Sticky Password fejlesztő gárdája jelenleg nincs a helyzet magaslatán (több webkit alapú böngészőnél /pl. Vivaldi, Slimjet, stb../ nem működik a böngésző extension extra menüje, bár a jelszavakat azért kitudja szerencsére tölteni)

Viszont Biztonsági jegyzetek, egyéni azonosítók, esetleges könyvjelzők tárolását is ki kellene váltani mindamellett, hogy jó lenne, ha "kezelné" az egy csoportba tartozó oldalak azonos belépési adatait (pl. ph! lapcsalád egyik helyen megváltoztatott jelszó automatikusan változna a többi hozzá tartozó oldalnál is)

Az meg gondolom alap, hogy van kizárási lista benne

No majd ránézek hétvégén...

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#135) pc360 válasza AtHoS (#134) üzenetére


pc360
addikt

A Bitwarden tud kártyákat és biztonságos jegyzeteket is menteni.

A blacklistet nem tudom, én mást használok alapvetően (offline Password Safe).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#136) AtHoS válasza pc360 (#135) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No kicsit ránéztem a Bitwardenre asztali gépen Win10 alatt az alap működésével, tehát saját szervert nem hoztam létre:

- tud magyarul, automatán így jelentek meg a menük

- alapértelmezetten ki van kapcsolva az auto kitöltés - de van lehetőség ennek bekapcsolására - elméletileg a CTRL+SHIFT+L kombóval lehet manuálisan kitöltetni a mezőket de ez nálam valahogy nem akart sikerülni neki, több böngészővel próbálva sem (semmi reakció nem volt a bill. kombót nyomogatva). Minden esetre az extension-on kattintva előugró Fül menüben kínált bejelentkezések közül választva gond nélkül kitöltötte a mezőket

- "pipázható" egyéb lehetőségeket kézzel kellett hozzáadni a bejelentkezésekhez, mert ezt automatán nem menti el (pl. prohardver-nél "időkorlát nélkül belépve maradok" előtti checkbox állapota)

- kezeli a fekete listát, mert rákérdezéskor kiválasztva a soha-t, akkor elmenti és legközelebb már nem kérdezget, de ilyen listát nem találtam sem a Desktop APP-ban, sem a böngésző kiegészítő menürendszerében, sem az online vault felületen, így kézzel sem lehet szerkeszteni értelemszerűen

- könyvjelzőket is létre lehet hozni, de erre speciális lehetőséget nem kínál, tehát ügyeskedni kell hozzá. Bejelentkezésként kell létrehozni egy bejegyzés, amihez nem adunk meg bejelentkezéshez fiók adatokat, csak egy nevet neki és a konkrét URL-t

- mappákba lehet rendezni a bevitt adatokat amivel szépen lehet rendszerezni a Bejelentkezéseket, Kártya adatokat, Személyazonossági adatokat (pl. címadatok), Jegyzeteket és a mappák teszik lehetővé a valós bejelentkezési adatok és /a fiókadatok nélküli/ könyvjelzőnek használt bejelentkezési bejegyzések megfelelő elkülönítését is. Almappázást sajnos nem sikerült eszközölnöm, így többlépcsős rendszerezést nem tud kezelni

Fontos, hogy nem tud Offline működni, bármilyen mentéshez/változtatáshoz net elérésre van szüksége (net kábelt kihúztam a gépből teszteléshez), tehát alapból egy Bitwarden fiók létrehozása mindenképpen szükséges a használatához (még egy jegyzet létrehozásához is szükséges net hozzá)

A következő ami fontos lehet, hogy a Wines applikáció (portable verziót teszteltem) net nélkül nem indul el, tehát nem lehet vele net nélkül hozzáférni semmilyen mentett adathoz (pl. jegyzet vagy bankkártya adat, bejelentkezési adat, stb..). Ha már el volt indítva és menet közben szűnik meg a net elérés, akkor tudunk vele nézelődni (bár ez a fícsör lehet csak a portable verzió kiváltsága)

Előbbit enyhíti, hogy a böngészőbe beépülő Extension ennek ellenére működik offline állapotban is (bár kihúzott net kábellel nem indítottam újra a gépet, viszont böngészőt bezártam, újraindítottam és a Master jelszóval engedte a hozzáférést), de ugye menteni/változtatni nem lehet, viszont legalább az előzőleg mentett adatokhoz hozzá lehet férni a segítségével

Lapcsaládok (gyak. ugyanazon bejelentkezési adatokat használó oldalak) kezelését kétféleképpen is meg lehet oldani:

1. webes felületen bejelentkezve a Settings -> Domain Rules részen lehet megadni a "Custom Equivalent Domains" listáinkat egymás után beírva vesszővel elválasztva az egybe tartozó oldalcímeket. Ezt követően az így felvett oldalcímekre látogatva az Extension aktiválásakor alapértelmezett Fül részen felsorolja a beírt oldalakhoz elmentett Bejelentkezéseket, amiből tudunk választani (bár ugye elvileg mindegyiknél azonos lesz a bejelentkezési adat).

2. az oldalaknál való bejelentkezés elmentésekor lehetőség van több URL megadására, így ha itt felvesszük kézzel a lapcsalád többi oldalcímét, akkor automatikusan ezt a Bejelentkezési adatot fogja kínálni a beírt oldalcímeket meglátogatva

Egyelőre ennyit sikerült a rövid ismerkedés keretében kitapasztalnom. Importálást nem próbáltam ki

read-only mode on the forum

(#137) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Közben nézelődtem a community oldalukon és ott találtam infót arról, hogy almappákat tud kezelni csak trükkösen kell létrehozni őket, ugyanis az almappa létrehozásánál a mappanévhez az előzmény mapparendszert is elé kell írni ilyen formában: Jegyzet/Saját

A Jegyzet nevű mappát előzőleg létre kell hozni, különben az új mappa neve Jegyzet/Saját lesz és nem a Jegyzet mappa alá kerül a Saját nevű almappa

Offline szerkeszthetőség is felvetődött a kívánságlistán

A feketilstát talán így lehet kezelni [link]

"Never
A URI with match detection set to “Never” will never be offered for auto-fill."

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#138) pc360 válasza AtHoS (#136) üzenetére


pc360
addikt

Ez az offline hiány és a körülményes almappázás elég gázos mondjuk.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#139) kzs válasza pc360 (#129) üzenetére


kzs
tag

én mar kb 1 éve hasznalom a Bitwardent, kb 1 honapja be is fizettem naluk 1 évre (leginkabb azért, hogy tamogassam öket)
Elégedett vagyok, nekem nagyjabol teljesen kivaltja a lastpass-t...
Latom, idöközben mar alaposan kielemeztétek (alaposabban, mint én tudnam)

(#140) Troy. válasza AtHoS (#136) üzenetére


Troy.
addikt

Ez bizony egy korrekt elemzés lett!

- "pipázható" egyéb lehetőségeket kézzel kellett hozzáadni a bejelentkezésekhez, mert ezt automatán nem menti el (pl. prohardver-nél "időkorlát nélkül belépve maradok" előtti checkbox állapota)

Ez valahogy megoldható LastPass-szel?

.

(#141) pc360 válasza Troy. (#140) üzenetére


pc360
addikt

Az, ha jól emlékszem, ezeket elmentette. Mondjuk nem 3 kattintáson múlik a dolog.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#142) fecus válasza kzs (#139) üzenetére


fecus
őstag

Az Firefox for androidon miképpen töltethetem vele ki a belépés adatait?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#143) Troy. válasza pc360 (#141) üzenetére


Troy.
addikt

Közben sikerült megcsinálni! Valóban nem ezen múlik, de engem már idegesített.

.

(#144) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!
Már régóta gondolkodom a jelszavak kezelésén, de eddig sosem éreztem indíttatást áttérni jelszókezelő alkalmazásra. Jelenleg papíron van minden jelszavam, amiket sűrűn használok, az a fejemben van. Meg vagyok vele elégedve, csak agyalok, hogy jó lenne mást is kipróbálni.
Safeinclodot néztem ki. Pár kérdésem volna.
Gondolom használ saját tárhelyet, mármint a cég, ahol tárolja az én jelszavaimat, amit én neten elérek. Emellett úgy sejtem érdemes használni biztonsági mentést. Ahogy nézem tudok menteni a saját nasomra webdavon. Két helyen elég ha megvannak az adatok? Titkosítva tárolja az adatokat? Ha pl valaki megszerzi a mentésemet, akkor a safeinclod programmal ő is hozzá tud férni? Lehet, hogy naiv kérdés, de mi van, ha valami történik a céggel, pl megszűnik, akkor mi lesz a jelszavakkal?
Hogy történik, ha idegen gépen akarok bejelentkezni? Lehet olyat, hogy a telefonon kijelölöm a fiókot, ahova be akarok lépni, és ott megjelenik az account jelszó páros?

Még ugrott be valami. Az asszony, gyerekem, jelszavai is nálam vannak felírva. Azokkal mi legyen?

Végül megvettem, 1800ft nem a világ, ha nem válik be nem használom. Majd jövök kérdésekkel, ha nem boldogulok :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#145) pc360 válasza Elemental (#144) üzenetére


pc360
addikt

Papíron elég nehéz karaktereket randomizáltatni. Párat valóban fejben lehet tartani, de azok remélhetőleg legalább 12 karakteresek, tartalmaznak extra karaktereket, kis és nagybetűket, illetve számokat is. Ilyenből én 5 különbözőt tudok a legfontosabb service-okhoz, és nem túlságosan régiek.

Titkosítva tárolja az adatokat? Nyilván ez a lényegük.

Épp akartam javasolni, ha nem kellenek extra funkciók, sokkal egyszerűbb egy limitálatlan, nyílt forráskódú megoldást bevetni, pl. KeePassXC. Két helyen elegendő tartani az adatbázis fájlt, de akár egy felhőbe, vagy telefonra is felpakolhatod. Androidon ezzel tudod használni.

Ezek többségében létre tudsz hozni mappákat, akár fa-struktúrát, így nem lesz nehéz a többiek jelszavait is utólag átláthatóan elmenteni.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#146) #53667584 válasza Elemental (#144) üzenetére


#53667584
törölt tag

A pc360 által javasolt Keepass teljesen jó, sőt, talán a legjobb megoldás. Én is ezt használom. Bár átlagfelhasználóknak talán nem a legegyszerűbb a szinkronizálás megoldása minden eszközre. Ezért ha ez gondot okozna, akkor nézd meg a Bitwardent. Az is nyílt forráskódú, megbízható, mindenre elérhető, ingyenes.

(#147) Elemental válasza pc360 (#145) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

Jah, 10 karakter feletti, ami fontos, és van benne kisbetű nagybetű szám pontpontvesszőcske
Már megvettem a safeincloudot. Most akkor kezdjem el felvinni papírról a jelszavaimat a safeinclodba? Ahogy nézem, ez nem tárol sehol semmit, csak a telefonon? Ha nem állítok be szinkronizálást, akkor csak ott van? Szinkron nélkül nem tud pc - mobil között szinkronizálni, ahogy látom, szóval ez kell neki. Gdrive jó opció lehet a szinkronizáláshoz? Kétlépcsős azonosítás védi a google fiókomat.
Minden jelszót érdemes itt tárolni, vagy csak a jelentékteleneket? Pl bank jelszó, látom bankkártya adatokat is lehet menteni, azok is biztonságban lehetnek?

Ha valaki megszerzi a mentésemet, akkor a safeinclod programmal ő is hozzá tud férni?

(#148) cigam válasza Elemental (#147) üzenetére


cigam
félisten

A programot nem ismerem, de az esetek többségében jelszó kell a feloldáshoz. Vagyis már az adatbázis importálásakor bekéri a jelszavát. Amúgy meg próbáld ki.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#149) Elemental válasza cigam (#148) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

Egyelőre úgy csinálom, hogy a pénzügyi fiókok és a gmail accountok kivételével (ezeknek megmarad a papír) mindent felviszek. Beállítottam felhő mentést, amit majd törlök, miután minden jelszót beírtam. Lesz egy mentés pendrive-on a széfben, egy a szerveremen, meg két kliensen (teló, pc). Ha pedig új jelszót hozok létre, akkor a mentés idejére újra beállítom a felhő mentést, majd minden mentésemet cserélem.

(#150) #53667584 válasza Elemental (#149) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ha így csinálod, akkor mindenképp jobban járnál a Keepass-szal. De ez csak magánvélemény.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Jelszókezelők
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.