Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Jelszókezelők

Hozzászólások

(#851) cigam válasza ledgeri (#841) üzenetére


cigam
félisten

Írd hozzá, hogy melyik mező.
pl. +name: pro* -email: *mail.com
Minden a név mezőben "pro" kezdetűt kilistáz, de aminek az ímél címe mail.com-ra végződik, azokat nem listázza.
[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#852) ledgeri válasza cigam (#851) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát ez így picit bonyolultabb, mint a !kerülendő... ;] :P

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#853) Elemental válasza ledgeri (#786) üzenetére


Elemental
addikt

Épp nézegetem a simplelogint (még nem tudom, hogy megéri-e a vesződést, hisz a regisztrációkhoz egy dedikált emial címet használok, a barátaimnak, üzleti partnereknek pedig nem egy aliast fogok megadni). Ennek azért úgy van értelme, ha minden egyes regisztrációhoz külön aliast hozok létre. Akkor biztosan látom, hogy honnan jön a gebasz.
Amúgy a fent említett társkeresős emailek a céges címemre jöttek, amivel szinte sehová nem regeltem. Mondjuk hiába kezelem én jól a kontaktokat, ha akinek megadtam, nem figyelnek rá, vagy az ő telefonkönyvükhöz férnek hozzá.

(#854) ledgeri válasza Elemental (#853) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igen így van. Ha gondolkodsz is rajta azt mondom várj még kb egy hónapot, mert black-friday-kor volt akciós, harmadával olcsóbban az évi. (És így egy éved van rá, hogy mindennel átálj.)
Az ingyenessel is már el lehet lenni, 7-8 kategóriára azért szét lehet szedned az online léted! Ha a céges hivatalos állandó is, a cégintézőshoz (ha nem a hivatalost kell használni), rokonoknak, haveroknak, ha akad online játékoknak, fórumoknak, webshopoknak, azért az alap 10-ből is lehet kigazdálgodni pár kategóriát!
Ha van domained, akkor meg azzal végképp tudsz alkotni! (Esetleg nézz rá a skiff-email-re, mert ott be lehet kombózni saját domaint ingyenes csomagban)

Egyébként igen, meg kell bíznod abban akinek megadod, hogy ő nem adja tovább, és úgy őrzi, hogy az nem rajta múlik ha kik erül, de na, erre van az egész: kezelj mindenkit megbízhatatlannak, és csalódj ebből inkább, mint a fordítottjából! De ha már látod a problémát akkor előrébb vagy mint a mailezők 97%-a :R !
Pont hétvégén kaptam egy "jaj volt egy betörésünk, kikerült az email, megadott név, bankkártya utolsó 4 számjegye, cím, de meg lehet nyugodni a jelszó és számlázási adatok nem" tipusú emailt... Még jó hogy nem vot szinte semmim megadva, mert ingyen csomagot "használtam" ott. 5 perc volt a mail, jelszó és totp-seed csere.
Ilyesmik ellen nem sok minden fog változni.

Na azt mondom végszóként: próbálgasd az ingyenes csomagot, nézz utána, vesd össze a konkurenciájával, nézz utána a domainezősdinek, és juss eredményre black-friday-ig! :) Nekem is másfél év volt mire elszánástól befizetésen át "minden átment, minden ott van" státuszba kerültem! (nem azért mert bonyolult, hanem mert uncsi, 1-2 helyen megakasztós)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#855) Elemental válasza ledgeri (#854) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!
Tegnap már kipróbáltam a simplelogint, regisztráltam valahová. Szerintem marad is, megvárom a bf-et, és előfizetek. Nálad úgy van, hogy minden regisztrációd külön aliason van? Most azon agyalok, hogy lecserélem a regisztrációs email címemet egy új reges mailre, amit csak a simpleloginnal fogok használni regisztrácikhoz. És vele együtt az összes régi regisztrációmnál is lecserélem az új reges aliasra. Remélem érthető :)

(#856) ledgeri válasza Elemental (#855) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Persze érthető, ezt csináltam előző black friday óta ;] ! (nem mert sok idő volt egyedileg, hanem mert hanyagoltam) Igen, minden egyedin!
Nem tudom, hogy hol vagy most mail-szolgáltatónál, de ha sokat filtereznél, és nem zavar a "microsoft belelát", akkor az outlook-ot ajánlom, mert azzal lehet az alap mailednek olyan aliasa, ami az egyedüli amivel be tudsz lépni, meg 9 másik, amiből az egyik akkor simplelogin, így 8 outlookos, biztonsági;
Vagy skiff.com, ami ad 4 alias-t, még sajnos mind enged bejutást, de nem MS, nem Google, és ugyanúgy kódolt, mint a protonmail vagy tutanota, belső használatra (hasonló címek egymást közt), viszont ha van domained, akkor elméletileg ad végtelen alias-t arra. (nekem nincs domainem, így nem tudom, hogy csak catch-all-os, vagy nem, de opció).

Emellett meg a simlelogin mellett szól, hogy ha mindennel ráváltasz, de váltanál mail-fiókot, akkor csak 2 heyen kell lecserélni a címet (mi a sl belépési, és mi a sl-postafiókja) , így már minden az új fiókba fog áramolni.
Veszélyesnek hangozhat, de ha nem a te szervereden megy a te domaineddel a mostani emailed, akkor lényegében ma is ugyanennyire veszélyben van mindened!

Ha van, akkor a céges, már osztott, már behjáratott email azért átgondolos! A csak belépős mailek hullhatnak szabadon!

Ha nagyobb fába vágnád a fejszéd, akkor jó kombó átnézni a jelszókezelődet is, hogy mi az ami megtartós, mi az ami nem kell ,mert ha már a mailcím változik, akkor mehet a jelszó is, meg akkor a 2fa is ha akad... Szóval lehet, hogy nagyobb projekt lesz, mint amire számítottal! Ha így vágsz bele akkor ajánlom amit itt legutoljára másnak is:
-jelölgesd, hogy mi volt váltva, vagy hogy mi még nem,
-próbáld a általános jelszavaidat maxra húzni, 1-2 nagyon fontos maradhat megjegyezhetőn, de legyen az is maxolva,
-esetleg nézd át, hogy melyik platform milyen idő után törölne alapból, ha nem lépsz be (TOS-ba EULA-ba month/year/week/day szavak kidobják) bár van ami nem specifikus, és ezt jegyezd fel!

Azért is tartott annyi ideig nekem, mert 3-4 külön kört futottam utólag belátva feleslegesen, de ezt akkor nem tudva:
-mindenne átáltam a SL-free 8 emailre... Aztán meggondoltam magam:
-Mindennel átáltam SL fizetős különre...
-Aztán jutott csak eszembe a 2fa-kat is frissíteni (de nem is tudtam minél van, szóval megint minden)
-Közben törölgettetni ami végülis nem megtartós (330-ből lett kb 160 aktív accountom)
-Aztán akkor nézzük a fenti "inaktivitás miatti törlősdit", újból mindennél, és akkor felirosgattam...
de akkor már azt is, hogy melyik helyre milyen komplexitású jelszót lehet írni, meg hogy milyet is használtam...
meg akkor azt is, hogy milyen féle 2fa-t enged (előgenerált kód, mail, sms, idő alapú kód, kulcs, egyéb)....

Picit borult az agy, mert kb mindegyik +1 vagy +fél kör volt, mert időről időre jutott eszembe. De már kész vagyok vele, így túl is rajta ;] :O

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#857) kzs válasza Elemental (#855) üzenetére


kzs
tag

Simplelogin alternativaként merem ajanlani az addy.io (régi néven anonaddy): hasznalom mindkettöt, és bar nem teljesen értem, miért, jobban kedvelem anonaddy-t

Amugy mindkettöt sajat magad is hostolhatod (jellemzöen sajat vps-en): gyakorlasként én igy teszek, majd kiderül, melyik marad

(#858) ledgeri válasza kzs (#857) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Fizetősen vagy free-vel? Saját domain-nel?

Csak mert free-nél addy-val nem lehet válaszolni, míg SL-el igen.
Emellett Saját domain nélkül -amennyire tudom- az anon addy formátumában van az állandó saját azonosítód, míg SL-nél minden egyedi.
Cáfolatot elfogadok :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#859) Elemental


Elemental
addikt

Köszi, srácok!

Azon gondolkodtam, hogy a reges címem protonmail lesz.

Ennek a témának van külön topikja? Webes biztonság, vagy ilyesmi? Vagy elfér itt is?

[ Szerkesztve ]

(#860) ledgeri válasza Elemental (#859) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Van, de picit másabbnak érződik.
Ha protonmail, akkor érdemes azt is átnézni, hogy mi mivel olcsóbb, vagy jon ki jobban.
És tarts észben a simplelogines címek -ha lejár is az előfizu- megmaradnak, míg pl ha protonos aliasod lesz, az nem. + A protonpass átlal generált címek elérhetőek egy SL felületen, de az más lesz, mint a meglévő ha most van már SL-ed, amiből meg csak egy maradhat ha nem fizetős. Megérted, ha utánanézel!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#861) Elemental válasza ledgeri (#860) üzenetére


Elemental
addikt

Na, ezt még át kell gondolnom, hogy mit hogyan csinálok. A napokban rászánom az időt.

(#862) kzs válasza ledgeri (#858) üzenetére


kzs
tag

A selfhosted verzioban minden olyan, mintha fizetös lenne (mindkettönél), tehat müködik minden (és természetesen sajat domainnel)

Természetesen a szolgaltatoi valtozatban vannak különbségek

(#863) ledgeri válasza kzs (#862) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ahhoz is kell a befektetés, és alap beszélgetésben nem alapértelmezett! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#864) cigam


cigam
félisten

A beépülőből (W10, Edge) nálatok is eltűnt az .eu szerver?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#865) borges7 válasza cigam (#864) üzenetére


borges7
aktív tag

W10, Chrome :K megnéztem az Edge-t, abban is

[ Szerkesztve ]

(#866) boborján2


boborján2
tag

Nálatok működik droidon bitwardenben a jelszavak exportálása? Nekem folyamatosan crash van és öaszeomoik az app.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#867) Thegrey válasza boborján2 (#866) üzenetére


Thegrey
csendes tag

Nálam tökéletesen működik, a "2023.9.2 (8002)" verzióval.

Verba volant, scribere non scio

(#868) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Aki kaptt tegnapi protonvpn for business hírlevelet, és nincs jelszókezelője, vagy gondolkodik email aliasok használatán, annak ajánlom abban a hírlevélben lévő 1 éves protonpass prémium, ingyen lehetőségét! Igaz, hogy csak két domainre, de simpleloginben kezelhetően jönnek a dolgok!

Ha valaki rákap, én csak kíváncsiságból én az aktuális prémium simpleloginem leválasztottam a proton acc-ró, és egy másik mail-account aliasra áttoltam (lehet nem kellett volna... na mindegy), így létrejött egy új SL, ami így hivatalosan nem prémium, de a PP- tolja bele 10-en felül is az aliasokat, így ilyen szempotnból, mintha lenne simplelogin prémium is! (Akinek van pl ingyenkombós protonmailje, és simpleloginje, az ne válassza szét őket ha egyben vannak!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#869) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Próbálgatom a Proton Pass jelszó és alias kezelőt.
Ha küldök egy aliasra mailt és válaszolok a feladónak, akkor szépen az aliasról érkezik a válasz mail.
Viszont hogyan tudok az alias-ról e-mailt kezdeményezni?
Köszi előre is!

(#870) ledgeri válasza sopruk (#869) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Protonpass-ban létrehozod az emailcímet. Felmész Simplelogin.io-ra belépsz a "Login with proton" gombbal. Kikeresed a friss alias-t (vagy bármelyiket amelyikről akarnál küldeni), Contacts- gomb, majd fent "create reverse alias".
Amit másol az "<megjelenített név> email@cím.com" formátumban másolódik, így én egy szövegmezőben a mailcímet ki szoktam másolni külön, és arra küldendően írom meg az üzenetem. Ha válaszolnak akkor úgy is "tőlük jön" majd, így megjelenített név kitöltődik.

(Meglepett, hogy csak most jött vlaki szembe ezzel :R , és hogy nincs valami megoldás erre PP-on belül. De talán ha majd lesz az igért külön app!)

Nem tudom meddig (ők október végét írtak) Ezzel a linkkel 0 forint egy évre a prémium... de kell hozzá élő bankkártya. Remélem még elkapod!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#871) Qtyii válasza ledgeri (#870) üzenetére


Qtyii
tag

Mail plusz előfizetéshez nem jár 😩

(#872) ledgeri válasza Qtyii (#871) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja, proton-matek. De ettől még ha neked is 0-ásként mutatja az egy éves előfizus jelszókezelőt, akkor azt külön ráhőzhatod, csak el ne felejtsd lemondani!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#873) sopruk válasza ledgeri (#870) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen, ez nagy segítség volt! Kicsit szokni kell a logikát :) Reméljük tényleg kitalálnak majd rá valami egyszerűbb megoldást...
Én egy az egyben bemásoltam a címzett sorba amit kicopyzott rewerse-alias-t, és úgy is működött... Nem látok eltérést a két módszer között egyik oldalon sem a címsorokban. Persze lehet valamit rosszul értelmeztem amit írtál. :B

Úgy látom még él az akció, lehet behúzom, csak el ne felejtsem lemondani.
Mert igazából most csak pár aliasra van szükségem a tervemhez, belefér a 10 db-ba. Nagy munka lenne minden reget megcsinálni, nem biztos hogy valaha lesz rá időm...

Itt is úgy van mint SimpleLogin-nál, hogy amit egy év alatt elkészítesz aliast, az utána örökre megmarad, akkor is ha visszamész ingyenesbe?

(#874) ledgeri válasza sopruk (#873) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mivel az egésznek a hátulja a simplelogin, és az simplelogin policy, így igen (99.99999%)!
Olyannyira moduláris az egész, hogy ha a PP melletti simplelogin oldalon megadsz emailt, mailboxemailt, jelszót, és leválasztod a proton fiókról, akkor az mint különálló simplelogin él tovább!
Ha ez után belenézel PP-ban, akkor ott nem elérhetőnek írja az aliasokat (ez visszacsaatolás után működik tovább), és ha új aliast csinálsz korábban már leválasztott SL mellett, akkor meg egy új, csatolt SL fiók generálódik.
Az is megjátszható -megcsináltam, mert #868.., hogy az akkor leválasztott saját régi SL-be beletoltam a kreált teszt aliasokat amik a PP-os SL-ben voltak. Leválasztottam a PP-autogeneráltat, és hozzáillesztettem a régimet, és az új aliasokat a PP már vígan asaját régim-be tolta. (mert még pár napig van SL prémiumom, így belefért...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#875) Qtyii válasza ledgeri (#874) üzenetére


Qtyii
tag

Eskü már nem értem mit csinálsz 😀 de így tovább... Én vagyok a nehéz eset.
Tanácsot kérek: mi van ha a sl leáll... Akkor szop*s
Én inkább bízok email aliasban mint egy 3. félben hogy talán szolgáltat...
Proton Mail plusz 10 alias bőven elég

Proton pass meg még nem túl kész.. Pl ügyfélkapu oldalaknál teljesen meghülyül... A bitwarden ott is tökéletes... Nem merem egyenlőre leváltani...
Pedig olcsóbb lenne hisz van pm plusz... De még nem az igazi... Nincsen asztali app..stb

(#876) cigam válasza Qtyii (#875) üzenetére


cigam
félisten

Nincsen asztali app..stb
:F Miért nem jó egy random asztali levelező app? Miben tudna többet egy dedikált app? A W11-be épített Android futtatójával nem megy a mobil app?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#877) ledgeri válasza Qtyii (#875) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Van hogy én sem egyébként de ez még megvan ;) .
Mivan ha leáll a SL.... Mi van ha leáll a Mail szolgáltatód? Ugyanannyira kritikus mind a kettő! De én freemailen regeltem, majd mentem outlookra, de jött a skiff. Simpleloginnel ez 3 darab átírás volt 2 helyen a 3*200-é 200 helyen. Persze a skiff-nél beválasztottak valami belsőbb körbe, mondván milyen aktív vagyok, majd a pro verzióról mondjak véleményt, mert adnak... puff: minden SL-en.. átállni nem fogok már újra.
A simplelogint megvette a proton, szóval az már egy kutya!

PP hírlevélben mondták, jön majd a desktop app. De én is a Simpleloginos előnye miatt kombózok vele, minden jelszóra ott a keepassXC, meg alkalmi bitwarden.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#878) Qtyii válasza ledgeri (#877) üzenetére


Qtyii
tag

skiff-ről mi a vélemény?
nekem is van de fejlődik... de még nem az igazi ... először fél éve spambe küldte a levelet gmailre .... ez nagyon eltántorított a főemail választásban ... igy lett proton

[ Szerkesztve ]

(#879) ledgeri válasza Qtyii (#878) üzenetére


ledgeri
nagyúr

"fél éve spambe küldte a levelet gmailre"
Nem, a Gmail a spambe rakta a skiffes emailt. Mást jelent!
Okés, amire kell arra nekem jó. Ha valakinek küldenék mailt és az az ő spam-jében landol, az nem az én hibám! (Bár tény SL loginnel van burkolva!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#880) sopruk válasza ledgeri (#874) üzenetére


sopruk
aktív tag

Húú, hát ez már nekem nagyon magas, egy részét kapizsgálom csak! De a lényeg hogy te tudod követni és van kihez fordulni, ha elakad az ember! :)

(#881) ledgeri válasza sopruk (#880) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor másképp: A protonpass az aliast a simplelogin rendszerébe tolja. Ha van, ha nincs csatolva. Ha már korábbi, ha vadonat új. A csatolt simplelogin leválasztható, saját szabályozása vonatkozik rá, így megmaradnak az aliasok.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#882) cigam


cigam
félisten

Továbra is a felhasználó a leggyengébb láncszem: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#883) sopruk válasza ledgeri (#881) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszönöm szépen a kiegészítést!
És már csak kíváncsiságként :) , vajon "visszafelé" is működik?
Ha lenne egy SimpleLogin fiókom 10 fölötti aliassal, hozzá tudnám csatolni egy ingyenes ProtonPass-hoz és látná is az összeset?

(#884) ledgeri válasza sopruk (#883) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az nem (nekem 160+-os), csak PP-ben generáltakat látja (mutatja?). Esetleg megoldás, hogy a simpleloginnak is van add-on-ja, bár nem tudok akkor hogy mi mi alapján holt tölt mit...(most így emiatt átgondolva értem mikor azt mondják, hogy a proton ilyen szempontból gagyi!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#885) sopruk válasza ledgeri (#884) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, tényleg. Próbaképpen az SL-ben létrehoztam egy aliast és az nem jelent meg a PP-ben, pedig azt várná az ember. Majd csak fejlesztik, ha lesz rá igény...

(#886) ledgeri válasza sopruk (#885) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem akarják a nem protont nyomni... Rebrandelhették volna a simplelogint, de lett a protonpass máz rája.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#887) Ablakos


Ablakos
őstag

KeepassXC alatt a totp kb 20 másodperces késéssel vált, mint az Androidos alkalmazás. Természetesen a secret kódok egyformák és ugyanazt a kódot is adják alapos idő elcsúszással.
Mindkettő interneten van, az órák szinkronizálnak.
Találkozott ilyennel valaki?

(#888) ledgeri válasza Ablakos (#887) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Biztos, hogy mind a kettő pont előtte lett szinkronizálva? A "szokott magától" nem mindig elég. Csak az órád lehet a ludas!
Nézz rá egy oldalra, ami szerveridőt is mutat, hogy lásd, hogy pc-t vagy telód csúszik.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#889) Ablakos válasza ledgeri (#888) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem voltam elég figyelmes, mert a windows szinkronizáció ki volt kapcsolva. :W Nem tudom hogy lett kikapcsolva, de most már együtt fut a két kód generálás.

Köszi.

(#890) ledgeri válasza Ablakos (#889) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Szerencsére csak ezen múlik ez, nem úgy mint a push, ami "nincs netem"-től kezdve, "DNS, ISP blokkol, push szerver lehet halott"-ig múlhat sok mindenen. Ez a bajom a "telefonos, qr kódos" passkey megoldással is: húlófüggő.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#891) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!
Sticky Premium-ot használok! :)
Vót' itten minden, Chrome újratelepítés, jelszókezelő frissítés...
A Chrome kiegészítő újratelepítése részben megoldotta a problémát! Most az eltárolt oldalakon a mezőkben, jobb szélen megjelenik a Sticky ikonja. Ha ráklikkelek, betölti a Felhasználó név/Jelszó párost.
Úgy szeretném beállítani, hogy az eltárolt webhelyeken automatikusan csatlakozzon, mint ezelőtt...Egy klikkel kevesebb...
Írtam a Supportnak, de még nem válaszoltak!
Köszönöm a segítségt! :) :R

(#892) Tails111


Tails111
aktív tag

Kaspersky Plus alkalmazását használom a jelszókezelő is a csomag része.
Gondoltam kipróbálom, ismerkedem vele. Belépésnél lehet választani a mesterjelszó illetve TMP-s Win Hello belépést. Win helló biztonság szempontjából elfogadható vagy inkább a mesterjelszót az ajánlott.

(#893) cigam válasza Tails111 (#892) üzenetére


cigam
félisten

Praktikusabb a már begyakorolt, egyszerűbb Windows Hello, ugyanakkor biztonságosabb külön mester jelszó használata.
Igazából a paranoiád szintjétől függ. Egy jelszókezelőnek a mindennapokat kell megkönnyíteni.
Ugyanakkor ha pl. kiderül/megkerülik a Windows Hello azonosítást, a jelszavaid ellopása lesz a legkisebb problémád, mert akkor mindent vihetnek/törölhetnek amihez hozzáférsz.

---

A KeepassXC-vel van egy kis gondom. PortableApps-on belül telepítettem a felhőbe. Az asztali gépen W10 alatt nem indul el (még hibaüzenetet sem kapok), a W11-es laptopon pedig rendben fut. Kíváncsiságból feltettem a portable KeePass-t. Ez elindul, de nem tudja betölteni az adatbázis,t mert nem tudja betölteni a kulcsfájlt.

Ami azért fura, mert ahhoz hogy megadjam, be kell tallóznom, vagyis a Windows fájlrendszerében látható, elérhető.
Annyi a trükk, hogy a fájl icloud-ban van. Próbáltam bejelölni, hogy a szükséges 2 fájlt tartsa a gépen, de nem segített. Azt is próbáltam, hogy a kulcs fájlt a Documents mappába másoltam, de úgy sem tetszett neki (igaz, az is a felhőben, a onedrive-on van)
Elég tanácstalan vagyok merre keressem a hibát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#894) Tails111 válasza cigam (#893) üzenetére


Tails111
aktív tag

Kicsit parára vettem a dolgot és hosszú Mester jelszavat adtam meg elsőnek. Nem volt nehéz megjegyezni de macerás volt gépelgetni. Ezért gondoltam a Hello belépésre. Viszont nem tudom mennyire biztonságos lehet ma még az holnap meg már megkerülik.
Megoldottam rövidebb mesterjelszót kreáltam 8 karakter, igy már használhatóbb.

(#895) cigam válasza Tails111 (#894) üzenetére


cigam
félisten

Pont ezt írtam, hogy plusz egy hosszú jelszót begépelni macera. Miért nem elég jó, ha a Windows védi?
Azt a 8 karaktert egy nap alatt megtörik egy célprogrammal. [link] Persze ez függ a felhasznált karakterektől. 1-2 plusz nemzeti karakter használatával hamar években mérhető bonyolultságot kapsz. Nem azt mondom, hogy az árvíztűrőtökfúrógép legyen a jelszavad, mert szótárral nekiesve hamar meglesz (a jelmondat is, bár a ragozás, és a régies nyelvezet megint csak nehezítés), de a őbt65ÄEű már feladja a leckét (annak ami az angol ASCII táblából dolgozik, de ha tudják milyen nyelveket ismersz, mi az állampolgárságod, vagyis célzottan téged támadnak, akkor azokat a karakterkészleteket is bevonják a keresésbe).
Ha szereted a kihívásokat, speciális írásjelekkel (UTF-8!) is megsózhatod, hogy még nehezebb dolguk legyen: 这e是z密e码gyЦjеó4jкeоlдszбóез安0全пеки
Persze nem árt ha fejből be tudod gépelni, és nem egy cetlire van felírva ;)

Szóval miért ne használnád a Windows beépített fiókvédelmi szolgáltatását? Nem akarom bagatellizálni a (külön)jelszó használatot, de ha nem bízol a Windows Hello-ban sem, miért bízod rá a Windowsos fiókod védelmét?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#896) Tails111 válasza cigam (#895) üzenetére


Tails111
aktív tag

Akkor mégiscsak az első megoldásom a volt jobb. Vissza az egész. Köszönöm a figyelmeztetést és a segítséget.

(#897) ledgeri válasza cigam (#893) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ezt PortableApps-on belül telepítettem a felhőbe kifejtenéd? Miért nem elég a saját portable-je? Mitjelent számodra, hogy felhőbe telepítés?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#898) cigam válasza ledgeri (#897) üzenetére


cigam
félisten

Úgy értettem, hogy a portableapps-ot a onedrive-ba telepítettem, így mindegyik Windowsos gépem fiókjából elérem.
Nem a sajátját telepítettem a WEB oldalukról, hanem amit a portableapss listáján találtam. Mint kiderült a "sima" keepass, az 1.x verzió, és a keepass professional a 2.x verziót teszi fel.
Mondom jó, akkor legyen a keepass, de nem úgy működik mint a keepassxc. Ott beállítottam, hogy ugyanazt a jelszópárost használjam ph! site-okon, de a keepass nem (úgy) értelmezi ezeket a bejegyzéseket:

A hardverapro.hu és a mobilarena.hu oldalaknál nem akarja kitölteni a jelszót, pedig a prohardver.hu oldalon begépeli.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#899) ledgeri válasza cigam (#898) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miért nem az az alap gondolatod, hogy a kepassXC portable-jet szeded le (zip), ahelyett, hogy a próbálod a fork kepassXC,
és ezen belül az 1.x és 2.x teljesen más mint az XC 2.x
működését beleeröltetni a kiindulópontba, ami másképp működik (a fenti szinten), és így veszélybehozván a saját jelszókezelő állományod?

XC zipjét on-dreive-odra csomagold ki, és ott vagy ahol szeretnél lenni! Majd ha szól, hogy új verzió érhető el, akkor újfent új zip (évi 2x kb).

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#900) AtHoS válasza cigam (#898) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Úgy értettem, hogy a portableapps-ot a onedrive-ba telepítettem, így mindegyik Windowsos gépem fiókjából elérem."

Erről a onedrive-ba telepítésről szívesen olvasnék valami részletesebbet. Megköszönöm, ha tudnál hozzá linkelni részletesebb ismertetőt :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Jelszókezelők
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.