Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23151) Shokkolo válasza laychi (#23150) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nekem annyi előnyöm azért volt, hogy egyből liquid ultra ment alá :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#23152) daveoff válasza Shokkolo (#23149) üzenetére


daveoff
veterán

Én most fogom levizezni az egész gépet, és megpróbálom kupak, vagyis IHS nélkül a procit, rendeltem a CPU blokkhoz megfelelő lefogatót. Kíváncsi vagyok így milyen hőmérsékleteket fogok kapni...
EK-Supremacy PreciseMount Add-on Naked Ivy

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#23153) Jonahun79 válasza laychi (#23150) üzenetére


Jonahun79
csendes tag

Oké, köszi. igyekszem rendesen felkészülni mire megjön a cucc.

(#23154) Shokkolo válasza daveoff (#23152) üzenetére


Shokkolo
addikt

WoW, naked felfogató?!
Erre kiváncsi leszek.
Milyen pasztát akarsz használni?
(ha jól tudom a Liquid ultra megeszi a rezet ergó nem jó hűtő alá :( )

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#23155) laychi válasza Shokkolo (#23154) üzenetére


laychi
veterán

Megeszi?miért enné meg? én annyit hallottam,hogy egy idő után lágyforraszként a processzorfedelet és a hűtőt "összeforraszthatja",de itt nem 2 fém felület közé megy.
Egyébként,ha összeragadna véglegesen és eladást tervez davideoff,akkor csak alaplappal,hűtővel együtt címszóval hirdethetné,valós okkal :D

[ Szerkesztve ]

(#23156) daveoff válasza Shokkolo (#23154) üzenetére


daveoff
veterán

Rosszul tudod, a Liquid az alumíniumot eszi meg, nekem nikkelezett réz blokkom lesz. De szerintem MX4-et fogok a magra tenni, és úgy megy rá a blokk. Szerintem itt már felesleges a Liquid

(#23155) laychi: végül is csak a CPU vizes blokkot kéne adnom a laphoz, aki meg vízhűtést akar, annak előnyére is válhat.. :DD

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#23157) Shokkolo válasza laychi (#23155) üzenetére


Shokkolo
addikt

maygarul "oldja", ettől "forrasztja" össze...
nem tartom egészségesnek. :(

Szerk.:
Akkor az alut, köszönöm a pontosítást. De az megnyugtat h nem tudtam teljesen rosszul :N

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#23158) laychi válasza daveoff (#23156) üzenetére


laychi
veterán

Veszélyes játék lenne azért úgy beletenni a procit más alaplapba,hogy a hűtéshez van kötve.Bár nem kivitelezhetetlen,de én nem bontanám meg. :D együtt vigyék,tiszta sor :D

akár "együtt olcsóbb" címmel :)

(#23159) Shokkolo válasza laychi (#23158) üzenetére


Shokkolo
addikt

nem biztos h könnyű lenne rá vevőt találni...
én nem merném megvenni :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#23160) laychi válasza Shokkolo (#23159) üzenetére


laychi
veterán

Valószínűleg sokan nem,de biztos lenne az az ár,amiért valaki megvenné,ha nincs vele baj.:)

(#23161) SzlobiG válasza daveoff (#23156) üzenetére


SzlobiG
félisten

De az alut elég szépen eszi yt-n vannak videók róla.

(#23162) Lolka Bolka válasza jeni (#23128) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Hány év gari is van rá? 3 év? Ha az lejár, nem kupaktalanítani fogsz, hanem eladni! :)

(#23127) hellboy0415 Meg le a fejjel. ;]

(#23120) Jonahun79 Úgy könnyű! ;)

[ Szerkesztve ]

(#23163) hellboy0415


hellboy0415
aktív tag

Végre valaki linkelhetne egy olyan szakmai oldalt ahol be is van bizonyítva, hogy eszi a Liquid a rezet. Már csak azért mondom mert itt témázgat elég sok ember és jó lenne pontot tenni a dolog végére meg én is nagyon kíváncsi vagyok. :) :R

Samsung S20 ULTRA

(#23164) daveoff válasza hellboy0415 (#23163) üzenetére


daveoff
veterán

NEM ESZI A REZET! CSAK AZ ALUMÍNIUMOT KORRODÁLJA!

A liquid leírásában ez áll:

Warning: Please note that you can’t use the Coollaboratory Liquid Ultra with a contact area of
aluminum, as it corrodes aluminum. The heatspreader of actual processors consists of nickel-plated
copper, not of aluminum.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#23165) Gyula84


Gyula84
veterán

a régivel volt gond ott a rezet is elintézte nem?
vagy ez nem az ?
[link]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#23166) hellboy0415 válasza Gyula84 (#23165) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Ugye itt még fent áll az is, hogy a PRO vagy az új ULTRA? Mert ugye a régebbi PRO az ali volt szétkenhető de nem is tudom olvastam minden félét. Jót is és rosszat is, de azon agyalok nem e kikezdi a magot a kupak alatt?

Samsung S20 ULTRA

(#23167) daveoff válasza hellboy0415 (#23166) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem több mint fél éve Liquid ULTRA van a 3770K-n, semmi baja, nemsokára szétszedem, megnézem milyen az állaga....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#23168) hellboy0415 válasza daveoff (#23167) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Nekem is az van rajta kb 30 perc és meg is tudom milyen a mag és kupak között. Szét kapom és meg osztom a tapasztalatokat. :R

Samsung S20 ULTRA

(#23169) Picturemaker válasza daveoff (#23167) üzenetére


Picturemaker
őstag

Csak nehogy egy spatulával kelljen összekaparni a sok tranzisztort. :DDD

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#23170) daveoff válasza hellboy0415 (#23168) üzenetére


daveoff
veterán

Kíváncsian várjuk! :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#23171) Lolka Bolka válasza hellboy0415 (#23163) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

De nem fogja senki linkelni, mivel (#23164) daveoff-nek igaza van, és a gyártó elmondja világosan, hogy az alumíniumtól kell távol tartani.
Ezért feleslegesen szeded most szét a tiédet! ;)

(#23172) hellboy0415


hellboy0415
aktív tag

:B Itt is vagyok. semmi baja senkinek még egy picit sem bántotta simán le lehetett törölni és tettem másikat rá. nem ragadt össze. Az MX-4 sem szilárdult meg a kupakon. :) Szerelni mindig van okom. Ha másért nem is szedem szét csak azért, hogy megint össze rakhassam.

[ Szerkesztve ]

Samsung S20 ULTRA

(#23173) daveoff válasza hellboy0415 (#23172) üzenetére


daveoff
veterán

Erre számítottam! ;)

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#23174) Lolka Bolka válasza hellboy0415 (#23172) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Az más, érvekkel nehéz vitatkozni! :DDD

(#23175) Asbee


Asbee
veterán

Én is mielőtt elpasszoltam átkentem a procit és semmi gond nem volt a liquid pro-val. Ki is derült, hogy az első kenésem nem is volt az igazi. Nagyon vékonyan kell a magon is elkenni (eddig is azt hittem az :D ) és a kupakot is érdemes picit olyan vékonyan amennyire csak lehet.

(#23176) Jolet


Jolet
őstag

többször is szóba került a garancia, mint határidő...

mik a tapasztalatok valaki gariztatott már procit? leszámítva a user errort tönkre szoktak ezek menni?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#23177) Picturemaker válasza Jolet (#23176) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Eddig még csak olyannal találkoztam, amikor új korában hibás volt a proci. Mindkét esetben Intel volt az alany. AMD-nél még nem futottam bele. (Kéretik mellőzni az AMD-Intel vitát, megjegyzést, stb. :R )
Magától még nem láttam kifeküdni processzort.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#23178) jeni válasza Lolka Bolka (#23171) üzenetére


jeni
félisten

tisztában kéne tenni a dolgokat,hogy maga a CPU kupak/sapka és a proci mag miből is áll?
ezzel előrébb lehetne vinni a dolgokat és akkor tutira válik,hogy mit is szabadna rátenni,rákenni a két cucc közé!

(#23179) Lolka Bolka válasza jeni (#23178) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Hát nem alumíniumból, azért a coollaboratory sem hülye, hogy ha olyan proci vagy kupak lenne, aminek árt, akkor azt ne közölnék, hogy vigyázz az alu elég specifikus anyag ez, nem minden gépbe kerül ilyen... Így csak az alu-t emelik ki a proci hűtők miatt, gondolom én.

[ Szerkesztve ]

(#23180) gF válasza Jolet (#23176) üzenetére


gF
senior tag

Én se találkoztam még kinyiffant procival! Nekem legrégebbi proci ami az egyik gépemben van itthon az egy 300 MHz-es AMD K6 és még most is tökéletesen működik.. (nem röhögni :D) Egy "retro" gép, ha netán valami MSDOS-ra írt játékkal van kedvem szórakozni.. :))

[ Szerkesztve ]

(#23181) F e Z o válasza Jolet (#23176) üzenetére


F e Z o
veterán

Nálam egyszer elment egy i7 2600, hogy mitől az jó kérdés, de egyre instabilabb volt a rendszer, már a végén a bios-ba se tudtam belépni. Melegedéssel nem volt gond, tekintve, hogy vizem van, s jelez, ha a cpu eléri a 75 fokot, 85-nél pedig lekapcsolja a rendszert. Igaz ilyen hőfokokat messze nm ért el a cpu. Gari persze nem volt rá, de blackvinyl fórumtárs segített gariztatni.

H2O über alles!

(#23182) Shokkolo válasza F e Z o (#23181) üzenetére


Shokkolo
addikt

akkor a tied az első amiről hallok.
tényleg nem túl gyakori az elhullás, max szétfeszeléstől szoktam potyogni.
szerencsére általánosságban elmondható h. as CPU-k jl meg vannak gyártva. :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#23183) jeni válasza Shokkolo (#23182) üzenetére


jeni
félisten

akkor a gyerek i5-2500k prociján kezdem a barkácsolást

(#23184) Asbee válasza jeni (#23183) üzenetére


Asbee
veterán

Annak elég rossz vége lesz.

(#23185) jeni válasza Asbee (#23184) üzenetére


jeni
félisten

nem kalapáccsal satus módszerrel állok neki :DD :N

(#23186) LamaCube válasza jeni (#23185) üzenetére


LamaCube
addikt

Azok a procik nem forrasztottak :F :Y

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#23187) diegho válasza jeni (#23185) üzenetére


diegho
nagyúr

Pedig max flexel fogod tudni leszedni róla.

(#23188) Shokkolo válasza diegho (#23187) üzenetére


Shokkolo
addikt

a sandyt még forrastottnak tudom, érdekes lesz azt leverni! :Y

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#23189) Asbee


Asbee
veterán

Van érdekes írás/próbálkozás :):

[link]

(#23190) jeni


jeni
félisten

ja boccses :R ezt nem tudtam,akkor csak az Ivy-től meglévő verziók amelyek leszedhetőek

(#23191) Asbee válasza jeni (#23190) üzenetére


Asbee
veterán

Nem tudtam eldönteni hogy poénkodsz vagy komolyan írod a 2500k-t :D. Arról is amúgy le lehet szedni, csak "kicsit" kockázatosabb és nehezebb. :)

(#23192) Lolka Bolka válasza Asbee (#23189) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Meggyalázta azt az alaplapot...:)

(#23193) Imre921


Imre921
tag

Üdv

Egy i5 3470 elég a mai játékokhoz alap órajelen? Milyen erős vga-t érdemes tenni mellé maximum?

(#23194) Zsohi válasza Imre921 (#23193) üzenetére


Zsohi
őstag

Szinte bármelyik 1 GPU-s kártyát meghajt és valószínűleg sokáig el leszel vele.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#23195) Imre921 válasza Zsohi (#23194) üzenetére


Imre921
tag

Köszönöm szépen. Nem nekem lesz amúgy. Gépet rakok össze egyik barátomnak és sajnos fix a keret. Akkor 3470 lesz 3570 helyett. Mivel tuning úgy sem lesz így elhanyagolható az a parányi gyári órajelkülönbség szerintem.

(#23196) F e Z o válasza Imre921 (#23195) üzenetére


F e Z o
veterán

"P"-s és "Z"-s lapban korlátozottan tudsz rajta úgyis húzni.

H2O über alles!

(#23197) Imre921 válasza F e Z o (#23196) üzenetére


Imre921
tag

Én konkrétan libabőrös leszek ettől a tuning dologtól. Egy alapjáraton is elég erős proci sztem nem arra való hogy szórakozzon vele az ember. De tudom hogy ezzel most magamra haragítottam a tuninghuszárokat, úgyhogy ezúton is elnézést skacok.
Sztem hiába van erre kitalálva a K sorozat. A sziliciumlapkának akkor sem tesz jót hosszú távon ha összevissza barmolják a feszkókat és szórakoznak az órajelekkel. Egy erős proci tuninggal is kevés lesz oda ahová alapjáraton.(persze van ahol ez nem igaz, de ez nem az amd fx topic hanem a szálanként bivalyerős ivy-s inteleké)

De ez csak az én véleményem. Nyilván a procigyiloknak is megvannak a maga "szépségei"

[ Szerkesztve ]

(#23198) diegho válasza Imre921 (#23197) üzenetére


diegho
nagyúr

Vannak programok ahol az alap órajel és az 1000-el több között akár 20% különbség is előjön (gyakorlatilag minden procilimites programban) és nagyon sok proci tudja a 4500-at alapfesz körül, vagy akár alapfeszen. Nekem 2500k-m van és alapfesz alatt használom 4000-en.

[ Szerkesztve ]

(#23199) Asbee válasza Imre921 (#23197) üzenetére


Asbee
veterán

Ezzel csak mindig az a baj, hogy nem tudjátok alá támasztani a proci gyilkolást meg stb-t. Itt olyan használati időtartamokról van szó ahol maximum kisebb degradálódások lesznek, de az idő sosem titeket igazol. A tuning nélkül is mindenre elég felvetések pedig már számtalanszor meg lett cáfolva, (igen intelnél is) csúcs egy gpu-s rendszernél, vagy akár egy szarul megírt játéknál.

(#23200) Zsohi válasza Imre921 (#23197) üzenetére


Zsohi
őstag

Egy ilyen lapka sokkal kitartóbb, mint ahogy azt egy néhányan gondolják. Az alaplapon lévő kondenzátorok sokkal előbb tönkre mennek egy alapos(4,8-5Ghz+) tuning esetén, mint maga a processzor...

Két GPU-val szerelt rendszer esetén, pedig ég és föld a különbség a tuningos és a mentes rendszer között, ha pedig még multizol is akkor meg már 1 GPU-s rendszernél is elfordulhatnak extrem esetek. Arról már nem is beszélve, hogy véleményem szerint az Ivy nincs is jól optimizálva órajel tekintetében. A nagy átlagban 4,2-4,3Ghz "érzi jól magát", ilyenkor a legoptimálisabb a fogyasztás/teljesítmény aránya.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.