Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Laraxior válasza mpierre (#1900) üzenetére


Laraxior
titán

Természetesen az EVGA Dark lapba.
Sajnos nincs masik x299 lapom. Mondjuk lehetett volna egy Asus, mert fillérekért adták azt is.
Ha sikerul beszerelnem ezt a CPUtakkor ez is bazi jo vetel volt.
Az ezelotti 10940X valami scalpernél kotott ki, mert 175ert megvette, 250ert mar fent is van.
Sanszos, hogy ez is arra a sorsra jutott volna, tekintve, csak 300€ volt. :D
Szóval HT Off, aztán mehet a htpc :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1902) Laraxior


Laraxior
titán

Már robog is a htpc vonat :D :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1903) mpierre válasza Laraxior (#1902) üzenetére


mpierre
veterán

Szép hőfokok. Delid, meg minden?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1904) Laraxior válasza mpierre (#1903) üzenetére


Laraxior
titán

Á, teljesen gyári, csak HT Off :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1905) Laraxior


Laraxior
titán

Valakinél nem lapul egy XE proci doboza? Kellene rola nekem a matricákrol nagyobb felbontasu kép. "Sajnos" 10980XE doboza van a 9980XE-hez, es kicsit le van tépve a matrica rajta, helyreráznám :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1906) mpierre


mpierre
veterán

Érdekes ez a win 11. Belebabrálva - kontroll panelen keresztül - az energiasémába (kiegyensúlyozottban kikapcsoltam a hibrid alvást, meg ne akarjon már annyi energiát megspórolni) teljesen meghibban. A prociról eltűnik az összes turbo freki. Marad az alap 3,3GHz.
Az már kérdés, hogy ITBM-mel nem tud mit kezdeni. Betölti a drivert, de hozzá se piszkál. Hiába van a biosban engedélyezve. :(((

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1907) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! Manapság a csapból is Rájzen dől, de úgy néz ki jelképes (tényleg) összegért elhozhatok egy i9-7900x 64 giga ram + asus prime x299 lap + 3ventis aio hűtő kombót (házat-tápot megtartja a tulaj).

Pont kapóra jönne, mert a családi asztali pc haldoklik (pont az erős táp halt ki belőle elsőnek :W , de a lappal kapcsolatban is kétségeim vannak).
Mennyire életképes rendszer ez így 2023ban? Win11 alatt is jól menne? (Még nem néztem az asus oldalára, van-e win11-es változata a mindenféle alaplspi segédeszközöcskéiknek, a régi gryphon ventikontrollját win10 alatt pl még tudtam használni - 11en még nem próbáltam).

Ugye a 7900x lelke a tuning, az erősebb fajta aio vízzel esély is lenne erre + utánanézek, hogy lehet lekapni a sapkáját... A tesztek, amiket a gugli feldob tuningmentes állapotra vonatkoznak - meghúzva vajon mennyire állja a sarat egy mostani Ryzenhez vagy "civil" i7-hez képest?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1908) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja és még1: a lapon jóó régi, még a spectre-meltdown cirkusz előtti bios van! Ergo egy win10 1705 build alatt elvileg netről lehúzva kipróbálhatnám a "dízelbotrány" előtti erejét.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1909) mpierre válasza t72killer (#1907) üzenetére


mpierre
veterán

Most is win 11 megy a gépen.

(10940x van nálam, nem tudom, hogy a 7900x is ilyen-e.)

Apróbb nyűgjei vannak. Ezalatt csak azt kell érteni, hogy a win 11 ugyan egész jól felismeri a bent lévő eszközöket, de akad, amivel nem tud mit kezdeni. Ilyen a TB3.0 és némely xeonokból leszármazott dolog. Ezeket az eszközkezelőből kell megadni neki, kézzel, driver frissítéseként. (Alaplap gyártói driver csomag kicsomagol és betallózod a win 10 driver mappát. Nekem volt 30-40 ilyen szir-szar. Egyesével. :((( ) Mindezt azért, mert bökte a szemem, hogy az eszközkezelőben ismeretlen eszközök virítottak. :DDD

Ha a cpu-z bencset nézem, akkor egy 12600K-t simán hoz több szálon. Alapon (4.2GHZ) egy magon, már elmarad tőle.
Szinebncsben odapörköl rendesen a 12600K-nak.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1910) t72killer válasza mpierre (#1909) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R ez így pont jó is lesz. Egy kis kézi driver-hajkurászás teljesen belefér, ha utána stabilan teljesít a cucc.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1911) t72killer válasza MasterDeeJay (#1854) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bányászkomment, idézek, hogy ne kelljen klikkelgetni :DDD :
"Régi mikrokóddal a meltdown/spectre nem lassítja le a skylake-x-et"

- Ebből a szempontból tök jó, hogy 7900x-em lesz, kérdés viszont, hogy az OS-ben lapuló patch nem rosszabb-e végérvényben?
- Illetve ez egyúttal azt is jelenti, hogy nem szabad BIOS-t frissíteni (ahogy nézem a lapom biosait, azokba van elcsomagolva a mikrokód)

Egyébként ezen a teljesítménybuktán nem tudtak 2018 óta csiszolni valamit a platformunkon/nem gyorsultak vissza valamennyire a skylake-x procik?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1912) MasterDeeJay válasza t72killer (#1911) üzenetére

Lehet frissíteni de kézzel cserélni kell a mikrokódot, nekem is így van.
Intelnek meg nem érdeke gyorsítani régi platformot, meg amúgy sem lehet olyan jellegű a hiba.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1913) t72killer válasza MasterDeeJay (#1912) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R no ennek utánanézek, szuper lenne egy amúgy friss bios. Ráadásul ha jól láttam, az os-patchet deaktiváló registry móka még mindíg(!!), win11 alatt is elérhető, úgyhogy ezzel nagyon egyszerűen lehet majd csikicsukizni /akkor deaktiválni, amikor komolyabb meló van:)) .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1914) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A platformhoz passzoló tápot vennék (katasztrófa, hogy pont kihalt alólam az 1200as SF :W). Szóval tervek a köv. kb 5 évre:
- CPU upgrade pl 7960x-re, delid, tuning egy 420mm-es AiO-val vagy a mostani 360-assal, ha bírja
- Ha tovább esegetnek a használt vga árak, lehet befigyel egy 3090 (már most olcsóbb a 4070-eseknél).

Ezt vajon betakarja 1000W vagy kotródjak vissza 1200-ra?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1915) brabbitz válasza t72killer (#1914) üzenetére


brabbitz
csendes tag

7960X 165W TDP, 3090 mellé ajánlott min. 750W táp az NVIDIA szerint.

1000 jó, 1200W tágasabb. Ajanlom hogy maradj 1200W-nál a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#1916) t72killer válasza brabbitz (#1915) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R Úgy lesz. Jobb tápokra látom 10év gari van, amúgy a megboldogult példány is kb a 10. szülinapja környékén adta be pont az unalmast - azalatt bármi Wattzabáló cucc bejöhet és kényelmes, ha nem kell tápcsereberélni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1917) MasterDeeJay válasza t72killer (#1914) üzenetére

750w-ossal hajtok 7980xe-t ami önmagában bekajálhat 400+w-ot húzva, plusz két videókártya, 650w felett nem láttam még a fogyasztásmérőt. Szóval ha nincs extrém tuning vagy több kártya akkor egy jobbféle 1000w-os is bőven elég. Játékok alatt amúgy sem fog maxot kajálni a 7960x.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1918) mpierre válasza t72killer (#1914) üzenetére


mpierre
veterán

Adatlapom egyes gépe. Fractal ion+ 760p adja a muzsikát hozzá, persze full vizezve amit csak sikerült. Dio4 alatt sincs para, sem lekapcs, se semmi.
Ééééééés mióta rendesen bedugaszoltam a 2×8 pin vga tápot cicergés se nincs.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1919) t72killer válasza mpierre (#1918) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R :R

Más: az anti Meltdown/Spectre mikrokód magán a procin tárolódik, vagy az alaplap egyik (BIOS?) chipjében?
Csak azért kérdem, mert piacfüggően lehet lesz ebből még fejlesztés 7960X-re (ahogy nézem a 99xx és 109xx szériába hardveresen belevarrták a lassítást)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1920) mpierre válasza t72killer (#1919) üzenetére


mpierre
veterán

Én úgy tudom, hogy a 109xx szériában pukkantották ki hardveresen, de lehet tévedek...: [link]
A 99xx szériánál mintha az os-t kellett volna pecselni.... az elején, aztán abból lett bios pecs. :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1921) t72killer válasza mpierre (#1920) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazad van:R: "These use the same Skylake-X core as the current X-series chips but with higher clock speeds. This use of Skylake-X means that these parts don't include the Meltdown or L1TF hardware fixes." (a spectre hardveres javítások szóba se kerülnek ennél a generációnál).
Kérdés viszont: ha valaki használta pl a 9960x procit és frissítette a mikrokódját az elmúlt években, vajon az alaplapból kivéve is "rajta marad", így a későbbi felhasználónak elérhetetlenné válik a "tiszta" teljesítmény, vagy ez nem így műxik?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1922) MasterDeeJay válasza t72killer (#1921) üzenetére

Ez csak szoftveres. Bios mikrokódból és windowsos mikrokódból áll. Biososat mmtoolal lehet cserelni régire, windowsosat meg kézzel törölni.

On Windows you'll have to delete C:\Windows\System32\mcupdate_GenuineIntel. dll to prevent Windows applying Intel microcode updates.

Annyi hogy nagyobb update után visszarakja a windowsosat.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1923) t72killer válasza MasterDeeJay (#1922) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Viszont most belegondolva: a 9xxx és 10xxx sorozat ha jól rémlik forrasztott = max baltával lehetne delidelni. Persze lehet épp jó a forrasztott kupak, de ahhoz mázli kell, hogy egyenletesen, minden magot jól lefedve érintkezzen. Ergo ha valamikor is upgradelek, abból 7960x vagy 7980xe lesz attól függően, mit dob fel ~100 font körül az ebay.

Továbbra is agyalok Ryzenre cserén, de értelmetlenül sokba kerülne a CPU+RAM+LAP triót egyszerre váltani...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1924) MasterDeeJay válasza t72killer (#1923) üzenetére

Én ha vennék akkor újra is csak 7980xe-t. Nekem csak hátrány a 9xxx/10xxx az ecc reg hiánya miatt.
Ryzen nem opció, lapok drágák, pcie sávok is kevesebbek....egyedül a proci erősebb egy szálon. Intel oldal megint rohadt drága. Normális lapok meg nincsenek csak többszázezres áron.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1925) Laraxior


Laraxior
titán

Nincs valami gyorstalpalótok erre a 9980XE-re, hogy allcore menjen 4.5GHz, HT Off. A ram maradhat 3200-n :D
Fogalmam sincsen mit kellene lőni :B
Csak, hogy kicsit jobban pörgesse azt a 3080Ti-t :D :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1926) MasterDeeJay válasza Laraxior (#1925) üzenetére

Kezdetnek vcore adaptive 1.2v (aztán majd lejjebb mehetsz)
Ha ez stabil és bírod is hűteni (occt teszt pl) akkor 1.175, 1.15v szépen lefelé amíg el nem hasal.
Második dolog hogy x299-nél a mesh órajel többet számít mint maga a proci órajele.
Ez is adaptive 1.2v-ra teheted és a mesh ratio mehet 30-ra vagy 32-re. Itt is mehetsz lejjebb mint a vcore-nál.
Olyat keress majd hogy avx offset. Ott 512-est levenni kezdetnek 10-re az AVX2-t meg 5-re.

Ramok kissé érdekesebbek, proci oldalról ott ami számít az azt laponként máshogy nevezik, nálam asrocknál system agent és 0.350v offsetet használok a 4000-hez viszont egyáltán nem biztos hogy neked kell ilyen sok.
Ram oldaláról ha van xmp profil akkor álltalában sikerül azzal (nekem még nem volt iylen ramom, azaz egy volt de azzal nem működött az xmp) Ha xmp felett szeretnéd az már bonyolultabb, de az majd a következő lépcső.

Legfontosabb hogy ha lehet ne hagyj semmit auto-n hosszú távon mert baromságokat álíltanak a lapok.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1927) Laraxior válasza MasterDeeJay (#1926) üzenetére


Laraxior
titán

Lehet bohóckodni azzal, hogy pár szál menjen mondjuk 4.7-en, a többi meg 4.5 mondjuk, vagy kevesebb :B
Eléggé meleg ezzel a két 280-as radival, még HT Off is. 4500-öt tudom hűteni éppen, 3000-es uncore-al.
Még jó, hogy nem írja a HWInfo a fogyasztást. Lehet ráengedem majd a fali fogyimérőt :DDD
Amúgy Z790-hez képőest jó karcsúak a beállítási lehetőségek. Ami éppen pozitív dolog, nem kell sokat kínlódni, szimpatikus :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1928) t72killer válasza Laraxior (#1927) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én fogok is! Még a csuri 7900x szerény 10 magját se használja ki egy csomó minden, érzésre ha 4 magot erősen megküldesz 0 HT, az összes többi meg max 4GHz-en üdül, az bőven elég minden mai játéknak, de fogadnék, hogy photoshop & co féligmeddig jól párhuzamosított cuccnak is.

Sőt, esetleg ki lehetne nyomozni, melyik 4 mag bírja akár az 5GHz-et, miközben a többi lazul :F A prockóink természetes alapórajeles viselkedése is vmi hasonló, csak minden alacsonyabb számokkal.

Ezt a mesh-órajel dolgot még ki kell tanulnom :R . Annyit már művelődtem, hogy a memóriaIDŐZÍTÉSEK sokat számítanak lga2066-on

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1929) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amúgy a (kupaktalanított) 7980XE jobb, mint a 7960x vagy 10960x? Kevés (4-6) magra tudja azokat a frekiket, mint egy kisebb példány? Bár a lapomnak csak egy 8 és egy 4tűs cpu-tápcsatija van, nem tudom, mennyire tudná a 16-18magos szörnyeket etetni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1930) t72killer válasza t72killer (#1929) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az elmúlt pár napban újra végigrágtam, kell-e nekem Rájzenre "upgradelnem". Tény, a legújabb 7xxx gen már jól sikerült, de meg is kérik az árát. Egy használt 5800 férne a ktgvetésbe, esetleg 5950x - node előbbi még a 7900x-emtől is kikap, hova rohanjak :F ?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1931) -Gabesz- válasza Laraxior (#1925) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

4,5 Ghz all core még nem igényel sok bíbelődést. Ha tudod hűteni, csak beállítod a Vcoret minden magra egyformán és kitapasztalod min megy stabilan. Ezt szerintem HT mellett is még ki tudod próbálni. Legalábbis anno a régi Asrock lapomban a 7980xe 4,5-ig ment. Meg is találtam a régi teszt eredményeket. 4,5GHz 1,15Vcore mellett. Ez volt a végső határ a lapnak is meg a hűtésnek is úgy emlékszem.
[link]
[link]

(#1932) -Gabesz- válasza t72killer (#1930) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Anno volt nálam egy delidelt 7900x, cserélt réz IHS-el.
Azt a procit kicsit sajnálom hogy eladtam, mert a régi budget Asrock lapom is maximálisan kihajtotta. Nagyon jól ment a proci, 5Ghz all core HT -val, vagy 5,2Ghz Ht nélkül. Vannak fent a nevem alatt tesztek róla.

(#1933) brabbitz válasza t72killer (#1930) üzenetére


brabbitz
csendes tag

5800X - meg ugy - az 5000-res Ryzeneket max jatekra (5950X kivetel persze) erdemes mar venni szerintem. Annyi pozitivuma van a Zen3-nak hogy nem fogja szetfuteni a geped, nem fogyaszt sokat.
Ha 7900X-ed van, erdemes megtartani amig ugy erzed hogy eleg. Ha jol ertem neked akkor alaplapot, es procit kene cserelned igy..?

(#1934) t72killer válasza brabbitz (#1933) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, ha AM4, akkor proci+lap, ha AM5, akkor még RAM is. Egyelőre megtartom az lga2066-os, az 5xxx-es Ryzenek nem tűnnek komoly előrelésnek, a 7xxx meg elég sokat kér a zsebből
#1932: rákeresek, főleg h hamarosan én is fogok méregetni. :R :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1935) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna ezt nem értem: próbálok win11-et tiszta telepítéssel felrakni a 7900x+ prime x299-a párosra, de kidob, hogy ez neki nem kompatibilis win11-el. A proci támogatott, mi a hisztije :F ? Régi lenne a bios?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1936) brabbitz válasza t72killer (#1935) üzenetére


brabbitz
csendes tag

TPM 2.0 megvan? Sok procinak van TPM-je (vagy lapon) de fontos h 2.0 legyen.

Secure Boot tamogatasa is szukseges tudtommal.

(#1937) mpierre válasza t72killer (#1935) üzenetére


mpierre
veterán

Asrock-nál tudom, de tán asus is hasonló:
- Boot -> CSM [Disabled]
- Security -> Secure Boot -> Install default secure boot keys (Itt reboot-t fog kérni)
- Security -> Secure Boot [Enabled]
- Security -> Platform Trust Tech [Enabled]

Telepítés gpt-re formázott meghajtóra.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1938) t72killer válasza mpierre (#1937) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R :R , ma éjjel kap még egy próbát. Be se néztem a bios boot szekciójába, csak nyomattam neki a telepítőt :DDD

#1936: erről így nem találtam konkrét infót, de a támogatott prockók listáján van a konkrét modell (i9 7900x) :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1939) Laraxior válasza t72killer (#1935) üzenetére


Laraxior
titán

Csereld le egy 9980xe-re, tudok is egy jo peldanyt ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1940) t72killer válasza Laraxior (#1939) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Postával 100 fontért lehet benebezek tuninger példányra :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1941) t72killer válasza t72killer (#1940) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

/benevezek :B. De meggondolandó, mert ugye a 9es szériára már ráforrasztották a kupakot :P.

Ebből ha váltás lesz, az legnagyobb valószínűséggel 7950x a pirosaktól, majd, valamikor.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1942) t72killer válasza t72killer (#1938) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Juhú, megvan az asus-speckó infó, és ezen öreg bioson is műxik. Repül fel a win11 :R .

Még abba ásom bele magam, hogy lehet a biost a spectre+meltdown ökörségek kimazsolázásával frissíteni :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1943) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

valaki tud linkelni szájbarágós leírást, hogy tudok úgy mikrokódot+biost frissíteni, hogy csak a belassítós spectre+meltdown vackok ne legyenek benne, de minden más igen?

nagyon nem szeretném téglásítani a rendszert, épp h összeraktam...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1944) arabus válasza t72killer (#1943) üzenetére


arabus
addikt

Szerintem azokat a mikrokód és vagy Me firmware tartalmazza de lehet hogy a Win is.
Esetleg új Bios-ba betenni a régi mikrokódot.
Vagy régi Biosba az új mikrokódot.
Legjobb lenne MasterDeeJay kollégával értekezned ő elismert szaértője ennek. :R

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.