Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) Tiger. válasza kisqp (#10700) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Most épp jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#10702) gyuri2008 válasza kisqp (#10700) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nálam is hol rezeg,jelez hol nem :(( :(((

(#10703) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Fóliát honnan, mi az ajánlott?
Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10704) Tiger. válasza OPiiPO (#10703) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ebay.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#10705) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A mai edzést nem szinkronizálta le a telefonnal iphone 6s,az óráról indítottam el a gps is működött az órán.
Tele van a hócipőm ezzel az órával,meg az elba.......tt mi fit applikációval.

(#10706) gyuri2008 válasza OPiiPO (#10703) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ha Budapesti vagy adok én ingyen,1 darabot....
Postázni nem postázok.

(#10707) noezmegmi válasza OPiiPO (#10703) üzenetére


noezmegmi
tag

ebay az mostanság a baj szinonima lett :( normális oldalak helyett a csalás hátán csalás megy. Hamis csomagkövetés küldenek és azzal jó sokáig elvagy, majd meglepődsz amikor más városba kézbesitik. Aliexpress mostanság sokkal jobb és biztonságosabb.

MiFit 3.5.9 van a 3.6.0 jobb ? Hol lehet menteni az adatokat?

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#10709) gyuri2008 válasza Tiger. (#10708) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nem szép tőlük.
Azért sem veszek Apple watchot,kenjék a hajukra az 1 napos üzemidejű horror drága órájukat.

(#10710) Keem1 válasza gyemipapa (#10699) üzenetére


Keem1
addikt

Jóvanna :DDD :P

(#10711) Tiger. válasza gyuri2008 (#10709) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Van, hogy 3-mat is tudnak.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#10712) tothferenc


tothferenc
senior tag

En iP8-cal hasznalom, de rezeg, megjon minden ertesites, nem frissitget orakat. IOS-szal tokeletes immar 7 honapja.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#10713) Blamazs


Blamazs
senior tag

sziasztok!
van valakinek olyan WF ami ua mint a gyári, de az óra/perc alatt mutatja a dátumot is?

(#10714) xedos


xedos
addikt

Tegnap feltöltöttem és újraindítottam az órát. Ma nem reagál a képernyőre...
Mostanra 10%-ot merült (telefonon megnézve). Picit több mint 1éves - ennyit bírt???

[ Szerkesztve ]

(#10715) gyemipapa válasza xedos (#10714) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Csak kíváncsiságból: Miért kellett újraindítani?
Esetleg nem mókolt fw van rajta?
Talán egy csutkára lemerítés segít rajta, ha nem, akkor marad az ima...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10716) noezmegmi válasza gyemipapa (#10715) üzenetére


noezmegmi
tag

Neked melyik jobb a 3.5.9 Mifit vagy a 3.6.0? Olvastam te is vissza raktad, nekem sem jött be 4.xy verzió az borzalom. Nekem algoritmus 1..1.14-es van fent.

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#10717) xedos válasza gyemipapa (#10715) üzenetére


xedos
addikt

Minden gyári. De idáig havonta kellett tölteni, mostanában meg max két hét :-(
Egyszer volt már ilyen, akkor segített a kikapcs- bekapcs. 10nap alatt lemerül. meglátjuk...

(#10718) DaDa válasza xedos (#10717) üzenetére


DaDa
senior tag

Én minden este kikapcsolom most 1 éves és legutóbb 50 nap után töltöttem. Igaz ebben benne van, hogy éjjel nem használom de nappal sok értesítés jön. Érdemes még egyszer ki/be kapcsolni.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#10719) kisqp válasza gyuri2008 (#10702) üzenetére


kisqp
tag

Frissites megoldotta. Minden rezeg. :)

[ Szerkesztve ]

(#10720) szabacsik válasza xedos (#10714) üzenetére


szabacsik
őstag

Nálam is hasonló valami van. Feltöltöttem és azóta eltelt 3 nap 80% on van. Valami nem kóser. Fél éves és nem lett több az értesítés, se semmilyen beállítás. Furi. Most kikapcsoltam teljesen a pulzusmérést, kíváncsi leszek

/\____/\

(#10721) gyemipapa válasza noezmegmi (#10716) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Én ahogy korábban írtam, nem használok mifitet, nekem ne frissítgese se magát, se az órát akaratom ellenére. Többféle programot kipróbáltam, jópár hónapja Amazfit Mastert használok.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10722) gyemipapa válasza DaDa (#10718) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Éjszakára miért kell kikapcsolni? Nekem éjjel-nappal megy "természetesen"alvásfigyelés is, és így 40 nap után kb. 10%-on áll, ilyenkor szoktam feltölteni. Több, mint fél éve nem volt kikapcsolva, egy éves az órám.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10723) DaDa válasza gyemipapa (#10722) üzenetére


DaDa
senior tag

Mert éjjel alszom és zavar a kezemen. Valamint nem erre ébredek így nincs rá szükségem. A DND módba rakás meg ugyan annyi gombnyomás mint kikapcsolni. Nem azért kapcsolom ki mert kell, hanem mert az én szokásaim ilyenek.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#10724) gyemipapa válasza DaDa (#10723) üzenetére


gyemipapa
senior tag

De hát ezt nem értem, ha zavar, leveszed éjjelre, de miért kell kikapcsolni? Nem kötözködés, csak próbálom megérteni. Persze vannak, akik éjjelre a mobilt is kikapcsolják, van, aki a vezetékes telót is kihúzza.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10725) DaDa válasza gyemipapa (#10724) üzenetére


DaDa
senior tag

Miért menne a készülék ha nem használom? 1. Az akku így tovább bírja 2. Sosem árt egy ki/be kapcsolás 3. Kevesebb használat, hosszabb élettartam. Ezek a pozitívumok viszont egyetlen hátrányt sem találok miért ne kapcsolnám ki ha nem használom. Ha nyerek 5 napot az üzemidőben már akkor is megérte. Hosszabb távon kevesebb töltés.

Valószínű én abból a korosztályból vagyok, aki ha nem használja a PC-t, laptopot, erősítőt stb. akkor kikapcsolja. 😀

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#10726) gyemipapa válasza DaDa (#10725) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Értem. Akkor a mobilt is kikapcsolod, és a vezetékes telefont is kihúzod, mert éjszaka gondolom ezeket sem használod?
Már bele sem merek gondolni, hogy anno a quartz órádból is kivetted éjjelre az elemet, feleslegesen ne merüljön. Ami a korosztályt illeti, én 61 éves vagyok.
A PC, laptop lényegesen több áramot fogyaszt, logikus, hogy nem pazaroljuk, feleslegesen ne fizessünk, meg hát a környezettudatosság.
Az pedig tényleg hatalmas előny, hogy nem 45 hanem 50 naponta kell így töltenéd az órát. Ebbe így tényleg bele se gondoltam...….
Hát minden esetre érdekes koncepció, de nyilván ahány ember, annyiféle ...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10727) Degeczi válasza DaDa (#10725) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha arról lenne szó, h 5 nap helyett 10-et megy, akkor persze.
De hogy most 40 vagy 45 naponta kell töltened, az már aztán hótt mindegy, akku élettartamban meg nem tényező, nem emiatt fogod lecserélni. Addig meg csak fölös vesződség.

(#10728) szabacsik válasza Degeczi (#10727) üzenetére


szabacsik
őstag

Miért fáj nektek ha kikapcsolja estére? Nektek ettől kevesebb lesz valami? Engedjétek már el.

/\____/\

(#10729) Degeczi válasza szabacsik (#10728) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jó reggelt, azt nem fájdalomnak, hanem beszélgetésnek hívják, amikor a felek közlik a saját álláspontjukat, érveiket. Ha ez nem lenne, be lehetne rekeszteni minden fórumot...

(#10730) DaDa válasza gyemipapa (#10726) üzenetére


DaDa
senior tag

Még most sem tudom felfogni miért hagyjam bekapcsolva ha nem használom? 3 érintés a kikapcsolás. Erre várok értelmes választ. A telefonon kereshetnek éjjel nappal ezért nincs kikpacsolva, tehát használom éjjel is. Ha a quartz órákat ki lehetett volna kapcsolni, bizony azt is megtettem volna. A számítógépet sem azért kapcsoljuk ki mert sok a fogyasztása, hanem, hogy ne 1 év alatt menjen szét a táp és egyéb, hanem 10 év alatt.

Én pont azokat nem értem meg, akik éjjel leveszik és nem kapcsolják ki. Miért nem?

Gyűjtsük össze a pro kontra-t. Én vagy 4 okot felsoroltam a kikapcsolás mellett. Mi az ami ellene szól? Annál több viszont a kontra. Még sem érted, hogy miért akarom, szeretem kikapcsolni.

Úgy érzem erre kár több bejegyzést fecsérelni.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#10731) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

A héten én is gazdája lettem a jószágnak, bringázásra használom, látom az összefoglalót majd jól elolvasom, a fő megoldandó feladat hogy az endomondo-ba át tudjam küldeni az adatokat. Olvasok, aztán kérdezek, de ha valaki akarna esetleg segíteni megírhatja mi a legjobb módszer :) A mifit-ből úgy látom alapban nincs rá lehetőség, pedig úgy tudom kéne. De látom vannak mókolások, gondolom azzal valahogy megkerülhető lesz.
BTW kurvajó kis cucc, sose akartam okosórát, hagyományosat se viselek, de 16 rugóért egy gps-es 30 napos üzemidős 2 GPS rendszeres óra instant buy volt, így legalább nem kell a telefont napoztatni bringázáskor - ha sikerül az adatokat kinyerni :D

https://divecenter.hu

(#10732) gyemipapa válasza bunnyhu (#10731) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Lesz az az üzemidő 50 nap is, csak kapcsold ki mindig éjszakára. :-)

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10733) DaDa válasza gyemipapa (#10732) üzenetére


DaDa
senior tag

Irónia helyett még mindig az értelmes érvet várom a kikapcsolás ellen.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#10734) powerwade válasza gyemipapa (#10732) üzenetére


powerwade
senior tag

En nappal is kikapcsolom, hatha tovabb birja. :U Amugy viccet felreteve, en sem ertem az ejszakai kikapcsolast egy ilyen kis eszkoznel, de nem vagyunk egyformak. ELFOGADOM, hogy valaki igen, annak ellenere, hogy nem ERTEM. Lattam mar embert aki kenyerrel ette a dinnyet ...

(#10735) Degeczi válasza DaDa (#10733) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha neked megéri vele vesződni gyakorlati nyereség nélkül, persze, tegyed.

(#10736) DaDa válasza Degeczi (#10735) üzenetére


DaDa
senior tag

Teljesen igazad van. Mostantól sose kapcsolom ki. 😀 Lezártam a témát.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#10737) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Nekem volt egy ismerősöm, aki ha nem használta a számítógépet, az egeret mindig hanyatt fektetve tartotta az asztalom. Rákérdeztem, miért. Halálos komolysággal állította, így amikor használni kezdi, így majd jobban csúszik az asztalon. Ez nem vicc, megtörtént! Informatikusként sem tudtam meggyőzni, pedig mindent bevetettem. Például rákérdeztem: akkor ha a fazekat fejjel lefelé tárolja a szekrényben, akkor jobban fog megfőni benne a leves? Majdnem kenyértörés lett a vége, úgy hogy inkább ráhagytam...…
A történet nem kitalált, pontosan így történt....

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10738) KPistike válasza DaDa (#10733) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Nekem elég értelmes érvnek tűnik, hogy e fórumban visszaolvasva többeknek volt azzal gondjuk egy, az óra akku lemerülését követően, hogy ugyanahhoz a telefonhoz (és alkalmazáshoz) visszacsatlakozzon az óra. Olyat is láttam, hogy bluetooth hatótávon kívül érve, majd visszatérve is probléma volt a visszacsatlakozással - kikapcsolás nélkül. A bejegyzések szerint sok munkaóra, telefonon sok alkalmazás kezelőben eszközölt művelet kellett, mire sikerük lett. Szerencsésnek gondolom magamat, hogy velem - még - nem fordult elő. Pedig volt rá precedens, hogy reggel 9%-os töltöttségű volt az óra akkuja, s Murphy tételének megfelelően aznap 10-szer annyi lett a értesítés, mint más napok maximuma - így hazaérkezés előtt közel 3 órán keresztül csak karperec funkciója volt a Bipnek. Igaz, nálam koreai tervezésű, Android rendszerű telefonok üzemelnek, s működnek együtt Bippel. Többekben még ökoszisztémán belül is (Xiaomi telefon) hosszabb ideig tartó hibakezelést kellett eszközölni, hogy újra legyen kapcsolat az órával.
Számomra többet jelent, hogy a beüzemelést követően szinte folyamatos a kapcsolat a telefonom és az órám között, s hatótáv elhagyása után azonnal visszacsatlakozik, mint hogy azt mondhassam, a gyártói érték felett újabb rekordom lett az egy töltést követő üzemidőben - pláne, hogy ez valóságban naponta 6 órával kevesebb. Így is bőven többet tud üzemelni egy töltéssel, a többséghez képest fele kapacitású akkuval - mondjuk, azokban olyan (szerintem) felesleges komponensek vannak, mint kamera, mikrofon, SIM slot ...

K. P.

(#10739) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok! Lehet hogy hülyeséget írok, de most már Amazfit app-al is lehet használni az órát. Ezek után akkor lehet törölni a Mifit alkalmazást? Amazfit jobban bejön

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#10740) DaDa válasza KPistike (#10738) üzenetére


DaDa
senior tag

Mivel a BT-t amúgy is kikapcsolom a telefonomon este, így a kapcsolat amúgy is megszakadna. Az elmúlt egy évben egyszer sem volt kapcsolódási probléma pedig 2 telefon csere is volt. Reggel bekapcsolom, még csak nem is pislogok már csatlakozott a telefonhoz /programhoz. (csak jól kell beallitani az androidot) De ahogy írtam az akku kímélés csak a pozitív hozama. Egyszerűen azért kapcsolom ki mert nem használom.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#10741) Degeczi válasza KPistike (#10738) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyszerű mérlegelés: éjjelre kikapcsolással 40 helyett 45 naponta elég tölteni annyit tesz, h évente nem 9x, hanem csak 8x kell töltőre tenni... Ez a felhasználói komfortban is érzékelhetetlen, akku élettartamban pedig végképp, hiszen a készülék teljes élete során is egy kézen megszámolható töltési ciklussal kevesebbet eredményez, ami semmit nem számít.

Ehhez képest már a gomb elhasználódása is komolyabb tényező, mert az rossz esetben pár ezer megnyomástól is tönkremehet, ahol kevésbé elhanyagolható a napi visszakapcsolás miatti évi 365 nyomogatással több (bár többnyire persze ezzel sincs gond, de még mindig ezerszer valósabb szempont, mint az akkura hivatkozás)

(#10742) DaDa válasza Degeczi (#10741) üzenetére


DaDa
senior tag

:W picit már nagyon uncsi, ráadásul off téma, szóval zárja mindenki.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#10743) snooze


snooze
veterán

Én szeptember körül vettem,azota nem volt kikapcsolva..

GO Gunners!!!

(#10744) Degeczi válasza DaDa (#10742) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Alább még értelmes választ hiányoltál, és ez az (noha nem is neked szólt, hiszen te "már lezártad"...) Ettől ugyanúgy kikapcsolhatod, senkit nem zavar.

(#10745) gyemipapa válasza snooze (#10743) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Micsoda felelőtlenség... :DD

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10746) szebe


szebe
őstag

Tök fölösleges ezen kattogni, neki nem kell az alvásfigyelés, illetve így kényelmes, akkor mi a baj?
Én azokat nem értem, akik ebben zuhanyoznak/fürdenek, mégsem értetlenkedem rajta.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#10747) bunnyhu válasza gyemipapa (#10732) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Haha, látom a flame-et a témában, hát én nem mondok semmit. Nekem eddig benne van 7 óra bringázás meg 2 éjszakai monitorozás, 50%-on áll egy hét után, szóval irreleváns a téma, főleg hogy secperc feltölt. Akinek ez kevés, vegyen almás okosórát napi töltéssel, na ott van értelme a spórolásnak :D

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#10748) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Felraktam a bandage-t, de úgy látom csak lépésszámmal boldogul más pl. bringás aktivitással nem. Le szeretném választani, de hogy lehet? Beraktam együttműködés módba, de a mifit nem látja úgy sem. Az óráról minden adat elveszett, az összes eddigi aktivitás, számlap beállítás minden. Fasza ez a bandage ...
A mifit-ben még ott vannak az adataim, valahogy vissza kéne adni neki a párosítást, any idea?

ps: a mifit-ben leválasztottam, és újra csatlakoztattam így megjavult és hálistennek az adatok is épp töltődnek vissza az órára

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#10749) bunnyhu válasza bunnyhu (#10748) üzenetére


bunnyhu
senior tag

javítva, nem mentek vissza az adatok :( De legalább a mifit-ben megmaradtak.

https://divecenter.hu

(#10750) bunnyhu válasza kirusz1 (#10611) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Bele lehetne rakni a felső infóblokkba, mert én is ezzel szoptam vagy negyed órát. Szóval BT kapcsolatok közül törölni kell, és akkor megjelenik a gadgetbridge-ben az óra. Fontos infó szerintem és köszi!

https://divecenter.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.