Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) #73495296 válasza PACSA75 (#9697) üzenetére


#73495296
törölt tag

Lehet, hogy nem kellett volna kiemelnem, hogy túlzsúfolt, mert nem ezt szántam lényegnek, bár legtöbb, amit ott megosztanak, túlzsúfolt, hanem hogy szinte csak az a téma, hogy ki milyen fancy watchface-t használ, vagy éppen szíjat, miközben funkcionálisan alig használják az órát (a másik fele ugye az aksi idő, ami méginkább ilyen, hiszen annak lesz 3 hónap, aki nem használta).

(#9702) gzbotii válasza jan herz (#9699) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért nem ugyan az...
Pl nem tudod visszanézni, hogy ki mit írt, stb.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9703) jan herz válasza gzbotii (#9702) üzenetére


jan herz
tag

Szerintem ebben nincs igazad, egy az egyben az amazfitwatchfaces.com böngészhető, és két kattintással telepíthető alóla.... Nem Téged szeretnélek meggyőzni, csak a tények kedvéért.......

(#9704) gzbotii válasza jan herz (#9703) üzenetére


gzbotii
veterán

Bocs, én néztem be, azt hittem, hogy erre a hsz-re válaszoltál, ami a Band2 és a értesítések szövegéről szólt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9705) RpPRO válasza #73495296 (#9690) üzenetére


RpPRO
őstag

Székesfehérvár környékén érdekes módon pontos a GPS, ott megbízható értékeket mutat. Ha Veszprém mellett futok, ott minden marhaságot mutat. Több képet is csatoltam itt korábban.

Igen, egyetértek, a heti/havi összesítés nagyon hasznos.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#9706) #73495296 válasza RpPRO (#9705) üzenetére


#73495296
törölt tag

Nekem ugyanazon a környéken Budapesten is korszakai vannak (talán firmware update? műholdak?)), van hogy hetekig gyakran csinál ugyanolyan hülyeségeket, majd hetekig másmilyeneket, az elmúlt másfél hétben pedig minden korábbinál pontosabb, és pillanatok alatt jelet talál.

(#9707) bl4ze válasza KPistike (#9687) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam sosem volt a pulzus mérés bekapcsolva, mégis előjött most ez a hőfok random eltűnés :(

12-es és 16-os fw is egyaránt, WF nem befolyásolja. Nem tudom mi lehet....

.:. bl4ze .:.

(#9708) Gregman


Gregman
tag

Sziasztok!

Nemrég megvettem a "Notify & fitness for amazfit bip"-et.
Egy ideig fenn volt a Mi Fit, a Mi Bandage és a Notify.
A Notify tetszett a legjobban, így megvettem, a Mi Bandage-t letöröltem.
A Mi Fit-et beállítottam, hogy az értesítéseket ne kezelje.
Na itt jön a probléma, a Notify-ban (lassan egy hete) nem találom, hogy hol kell kezelni/engedélyezni a Bip-re átküldendő értesítéseket.
Segítsen valaki plz!

(#9709) Fall-N válasza Gregman (#9708) üzenetére


Fall-N
veterán

A kezdő képernyőn a felső sávon a boríték ikonra kell bökni. Ott lehet felvenni azokat az alkalmazásokat, amelyiknél jelezzen. Ott van a hívás fül is, ahol a hívásokhoz és a nem fogadottakhoz lehet beállítani. De majd látod egyértelmű lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9710) Gregman válasza Fall-N (#9709) üzenetére


Gregman
tag

Hálás köszönet! :R
55x végignéztem az összes beállitást.
Akkor ezzel most elleszek egy darabig míg testreszabom :)

(#9711) Fall-N válasza #73495296 (#9700) üzenetére


Fall-N
veterán

Értem mit írsz, a komolyabban futnál arra gondoltam, hogy aki az adatok komolyabban érdeklik, azoknak ez az óra nem lesz elég pontos. Nem maga a futásra gondoltam, hogy valaki versenyszerűen űzi-e. Persze ez az óra is alkalmas valamilyen szinten, de ezt a Bipet átlag emberekre tervezték inkább akiket motiválhat egy ilyen eszköz, hogy mozogjon és szeresse meg a mozgást. Nem véletlenül van benne a figyelmeztető jelzés ha nem mozog az ember X ideje. Aki sportol annak nincs ilyenre szüksége.

A lépésszámláló is totál semmitmondó egy aktív embernek, mert nem ezen múlik a fittség. Lehet hogy valakinek nincs meg a 10000 lépés egy nap (erről is van cikk a neten, hogy hülyeség és félreértés miatt lett ez a 10000-es szám), de mellette aktívan edz más sportot.

#9701: ezzel sincs gond, valaki nem a sport miatt vette meg és óraként használja. Búvár órát sem csak búvárok használnak, sőt inkább ők nem. Szerintem is jobb a kvarc óra helyett. Ha igazi óra akkor meg legyen mechanikus.

[ Szerkesztve ]

(#9712) #73495296 válasza Fall-N (#9711) üzenetére


#73495296
törölt tag

Egy átlag embert inkább elriaszt, ha rájön, hogy mondjuk a pulzusmérője nem ér semmit. Aki már mért pulzust előtte, de nem elsődleges, az tudja kompromisszumként felfogni.

Hát igen, a napi 10 ezer lépés az azért is vicces, mert mint motiváció, nem működőképes. Heti bontás sokkal motiválóbb lenne, mert egy aktív életmód sem arról szól, hogy ne lennének kihagyások. Sőt pl. heti pihenőnap eleve javallott.

(#9713) wincmd32 válasza scream24 (#9672) üzenetére


wincmd32
tag

Sziasztok!
Nem rég óta vagyok bip tulaj, a gyári mi fit nekem nagyon szimpatikus, de sajnos nekem sem jelzi a messenger /viber hívásokat. Üzeneteket igen.
Android 6.
Erre van olyan orvoslás ami a mi fit mellett működik? Mi bandage-t próbáltam de nekem valahogy összeakadt a mi fittel, utobbi nem tudott néhány dolgot megjeleníteni amikor a mi bandage is fent volt.
Szóval csak a voip hivások kinelzésére van valami trükk?
Amúgy kollégám iphonjával nincs ilyen gond. Egy pont oda :)

(#9714) Kbali válasza wincmd32 (#9713) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak Iphone-on nem tudod szűrni az alkalmazásokat. Van egy-kettő, amit lehet, és az összes többi, amit egyben állítasz (ez sem az igazi megoldás).

(#9715) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Külföldön vagyok jelenleg (Bulgária) és az óra nem állt át a helyi időre, pedig a telefon igen.
Teló reboot után lett csak jó a helyi idő.

#?*@&!

(#9716) cappa72 válasza zeon.hu (#9715) üzenetére


cappa72
nagyúr

Reboot helyett elegendő egy indőzónával játszós tegnap/heliy vagy holnap/helyi (attól függ, hogy délelőtt van-e
a helyi idő szerint, vagy délután) időzónaváltás, és okés lesz az órán is a helyi idő.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9717) xedos


xedos
addikt

Már korábban akartam írni...
Nem tudom, hogyan mi alapján mér a pulzus mérő, de nekem szaunázásnál is működik...
Infra szaunában, ahogy telik az idő, kúszik felfele... kb fél óra után eléri a 120-at.
Nálam percenkénti vagy folyamatos a pulzus mérés beállítása.

(#9718) RpPRO válasza xedos (#9717) üzenetére


RpPRO
őstag

A kérdés az, ami le tudsz könnyen ellenőrizni: pontos a mérés? Mert ha tényleg 120 a pulzusod fél óra szauna után, akkor minden oké. Viszont szerintem alacsonyabb lesz.

Úgy tudom, hogy az ilyen bőr alatti véredények mérésénél befolyásoló tényező a bőr hőmérséklete is, ezért csak tájékoztató jellegű. Nekem futásnál fokozatosan emelkedik a pulzus az óra szerint, ami tudom, hogy fals adat. Egyrészt, mert 5-6 évig futottam mellkaspántos Polarral, másrészt érzem.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#9719) bexinho23


bexinho23
őstag

Udv!

Valaki tudna nekem segiteni az alabbi WF-t modositasaban? Csak a percet kellene az ora szinehez igazitani, mert a piros szint nehezebben latom sotet hatternel.

link

[ Szerkesztve ]

(#9720) toto0569 válasza bexinho23 (#9719) üzenetére


toto0569
addikt

(#9721) zeon.hu válasza cappa72 (#9716) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#9722) bexinho23 válasza toto0569 (#9720) üzenetére


bexinho23
őstag

Wow, szuper lett! Nagyon szepen koszonom:):):)

(#9723) toto0569 válasza bexinho23 (#9722) üzenetére


toto0569
addikt

Biztos láttad,feltettem magyarítva is 2. verziónak...

(#9724) internetezoo


internetezoo
senior tag

Pulzus zóna mérésben lehet kalibrálni? Nekem sose megy a max VO2 szintre pedig direkt direkt futottam olyan gyorsan. Másik futótársnak legtöbbször VO2 maxon számolja. Mérési hiba vagy nem szorosan kötve vagy mi a lehet a különbség oka?

(#9725) #73495296 válasza internetezoo (#9724) üzenetére


#73495296
törölt tag

Szerintem ne foglalkozz vele, köze nincs a valósaghoz annak, amit "mér". A futótársad valószínűleg sűrűbb lépésekkel fut, kb. ilyesmi oka lehet a különbségnek, a pulzusmérő gyakorlatilag egy marketing célú dísz az órán.

(#9726) Ablakos válasza internetezoo (#9724) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha nem is abszolút mérésre, de relatív magad kontrolljára teljesen jó látni az eredményeket.

(#9727) #73495296 válasza Ablakos (#9726) üzenetére


#73495296
törölt tag

LOL, épp most próbáltam reggel, hogy futás végénél megfutottam erősen egy meredek töltést, amitől egekbe megy a pulzusom. Na, az óra szerint ekkor jelentősen esett a pulzusom. Nyilván mert a sebességem és a lépés frekvenciám esett, a magasságmérés meg nyilván pontatlan, így ez esetben nem tusott becsapni.

A pulzusmérésnek épp az lenne a lényege, hogy ugyanazon edzési fázisban, pontosan ugyanazon körülmények között, ugyanannál az embernél is eltér, hiszen pl. lehet valaki túledzett, ami miatt ugyanaz a terhelés magasabb pulzust eredményez. Azzal, hogy az óra a saját mérési hiányosságait más tényezőkből számolt adatokkal pótolja, pontosan a pulzuskontrollos edzés lényege veszik el, de az utólagos elemzést is teljesen értelmetlenné teszi. Ilyen formában jobb lenne, ha nem lenne pulzusmérőnek kinéző valami rajta, mert nem hülyítenék vele az embereket. Bár lehet, hogy épp az volt a cél...

(#9728) aradebil2


aradebil2
senior tag

Mit rejt a Bip? És mitől esik le egy kettőnek a kijelzője? :D
[link]

(#9729) gzbotii válasza aradebil2 (#9728) üzenetére


gzbotii
veterán

Amúgy az ilyen problémákat mennyire fogadják jól a boltok, mennyire lehet garanciában javíttatni?

Ahogy említi a videóban, ez főként a korai szériákat érinti. SN alapján meg lehet nézni, hogy kb mennyire korai széria?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9730) snooze


snooze
veterán

Nem tudja valaki a mibandage fejlesztöjének az itteni nicknevét,állitolag szokott itt megjelenni..

GO Gunners!!!

(#9731) Laby


Laby
senior tag

Notify felhasználókat kérdezném, az időjárás szerverét meglehet adni az app-ban? A gyárival elég pontatlan az időjárás rész, és jó lenne változtatni.

(#9732) Gloob válasza snooze (#9730) üzenetére


Gloob
addikt

Boresz
Ha nem itt, akkor a MiBand topicban. De itt is volt már.

Samsung Galaxy A52S

(#9733) gzbotii válasza snooze (#9730) üzenetére


gzbotii
veterán

Ott az appban az emailje.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9734) snooze


snooze
veterán

Köszönöm..:R :R :R

GO Gunners!!!

(#9735) zeon.hu válasza Laby (#9731) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

3 lehetőség van, de a 2 alsóhoz kell API key.

#?*@&!

(#9736) Laby válasza zeon.hu (#9735) üzenetére


Laby
senior tag

Köszi!
Bocs, lehet ostoba kérdés. API key alatt mit értünk? Meg kell vásárolni az alkalmazást hozzá?

Felsőnél, mit jelent a 4 nap?

[ Szerkesztve ]

(#9737) gzbotii válasza Laby (#9736) üzenetére


gzbotii
veterán

Application programming interface key [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9738) zeon.hu válasza Laby (#9736) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Dark sky-hoz nem kéri, de az pontatlan, open weather a jó.
A felső 4 napos időjárást mutat.

#?*@&!

(#9739) PACSA75 válasza Laby (#9736) üzenetére


PACSA75
őstag

Csak egyszerűen beregized magad az openweather be (a beállításokból direkt odavisz), automatikusan kapsz egy kódot, azt bemásolod és már műxik is.

(#9740) jan herz válasza Laby (#9731) üzenetére


jan herz
tag

3 szerver közül lehet választani. Én a DarkSky-t használom.

(#9741) Laby válasza PACSA75 (#9739) üzenetére


Laby
senior tag

Szuper, akkor lehet átszokok a Notify-re.
Köszi :)

(#9742) PACSA75 válasza jan herz (#9740) üzenetére


PACSA75
őstag

Nálam az nagyon gáz, azaz pontatlan volt. Ma 10 fokot mutatott a dark on, míg openweather 16 fok. Én ajánlom hogy válts.

(#9743) jan herz válasza PACSA75 (#9742) üzenetére


jan herz
tag

Alapvetően az időképet használom, ez csak plusz, felénk nagyjából egyformán "mér" mindegyik.... Végig próbáltam az asztali gépen. Itt is ezt használom xD

(#9744) PACSA75 válasza jan herz (#9743) üzenetére


PACSA75
őstag

Azt nem írtam hogy én notify (semmi más) vel használom, nekem nagyon életerő adatokat generált a többi időjárás, ez (openweather) pontosabb. Mindenki azt használja, ami neki beválik.

(#9745) Doki42


Doki42
őstag

Sziasztok!
Megváltam az órától, fiamnak adtam...
További sok sikert a használatához :C

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#9746) snooze válasza Doki42 (#9745) üzenetére


snooze
veterán

Mit vettél helyette?

GO Gunners!!!

(#9747) Doki42 válasza snooze (#9746) üzenetére


Doki42
őstag

Jelenleg semmit...
Vissza a régi casio sport óra😁

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#9748) bali73


bali73
tag

Mióta önállóan is lehet használni a Mi Bandaget azt használom. De nem tudok számlapot cserélni. Valaki tudná a megoldást? Thx.

(#9749) snooze válasza bali73 (#9748) üzenetére


snooze
veterán

Önálloan a mibandage nem tudja,irtam a fejlesztönek,tervbe van a számlapcsere..addig másik program segitségével..

GO Gunners!!!

(#9750) Dexter68 válasza bali73 (#9748) üzenetére


Dexter68
addikt

Ott van az összefoglalóban:
1. Installálj egy watchface-t a Mi Fitben, utána a telefonon lesz egy mappa: /Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin_local/ ebben egy file egy ilyesmi névvel: - 2d6bd2d9c7065e94c56f.bin (mindegyiknek egyedi neve van).
2. Kimásolod ennek a bin fájlnak a nevét.
3. A letöltött bint átnevezed erre a névre.
4. A letöltött, átnevezett fájllal felülírod a /Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin/ mappában lévőt.
5. A Mi Fitben kiválasztod azt a watchface-t, amit az 1. pontban kiválasztottál (az előnézeti kép nem változik meg).

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.