Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:51

LOGOUT.hu

ÜDVÖZÖLLEK A NEXUSBAN!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) F-ECT$ válasza kexksz (#550) üzenetére


F-ECT$
titán

Fel is töltitek a replayeket?

Dive ever, work never.

(#552) kexksz válasza F-ECT$ (#551) üzenetére


kexksz
addikt

Igen.

(#553) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Hu az ETC akkora egy hulladék hős, hogy azt lehetetlen kihangsúlyozni. Healerként több dmg-t kitolok, mint az a ...első mai két meccs abszolút bukó mert volt ETC a csapatunkban :N

You are not prepared.

(#554) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#553) üzenetére


F-ECT$
titán

ETC playmaker, tehát nagyon kell hozzá a csapat. Azért ha berongyolsz valahova (Q) és utána egyből tolod a 4 sec stunt, az 5-ből legalább 3 emberre, akkor az eléggé GG.

De tény, hogy valami kis dps még kellene neki.

Dive ever, work never.

(#555) whitezo88 válasza F-ECT$ (#554) üzenetére


whitezo88
nagyúr

kell még sok balance az biztos. én is említettem hogy Stitchessel ami alapvetően tank ill melee, sokkal több adpsem mint a pure dd hősöknek.

(#556) D4v3


D4v3
őstag

Megvettem szombaton Muradin-t. Tök fasza hős, elég tankos is magában plusz ott a hp regen is, ami miatt nem kell visszajárni tölteni plusz a Q-ja után manát is kap vissza. Három vagy négy meccsből mindegyik könnyű win lett vele, talán meg sem haltam egyszerre. Ti olcsó hősöket vesztek először vagy amit épp kinéztetek?
MMR-t amúgy, hogy lehet megnézni?

(#557) F-ECT$ válasza D4v3 (#556) üzenetére


F-ECT$
titán

Három vagy négy meccsből mindegyik könnyű win lett vele
Ez semmit nem jelent, mert sokkal inkább függ a csapattól a győzelem, mint 1-1 hősválasztáson.

Ti olcsó hősöket vesztek először vagy amit épp kinéztetek?
Nekem most olyan 14k goldom van, de egyelőre nem veszek semmit. A heti 7 ingyen hősből próbálom meg a legtöbbet felhúzni lvl5-re.

MMR-t amúgy, hogy lehet megnézni?
Itt, de fel kell hozzá tölteni a replayeket, és még úgy sem biztos, hogy pontos.

Dive ever, work never.

(#558) DaveNo1 válasza D4v3 (#556) üzenetére


DaveNo1
veterán

Én nem, eddig Novat, Uthert, meg Tassadart vettem meg goldból a következő szerintem Tychus lesz, iszonyat beteg dps-t le lehet vele osztani. Overkill kicsit op 1vs1-ben.

You are not prepared.

(#559) DaveNo1 válasza DaveNo1 (#558) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ja Odint kihagytam, legjobb 10es spell szvsz. előbb 1vs2ben győztem vele, igaz kikaptunk mert a csapatban volt két bot szintű játékos is. :U

You are not prepared.

(#560) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#558) üzenetére


F-ECT$
titán

Arról van infója valakinek, hogy változnak-e a hős árak idővel? Ha jól tudom, akkor a többi moba-ban ha bejön egy hős, akkor az x ideig kerül sokba, utána idővel csökken az ára. Kérdés, hogy a Hots-ban a 2k-s hősök a régiek, és a mostani 10k-sok is 2k-ba fognak majd kerülni, vagy itt nincs ilyen?

Dive ever, work never.

(#561) Lézerparaszt válasza F-ECT$ (#560) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Szerintem nincs ilyen rendszer benne, népszerűség alapján mennek az árak. Pl Li Li -ről az emberek fele azt se tudja ki ez az, ezért 2k. Persze a kivétel erősíti a vakbelet.

A játék az nem játék!

(#562) F-ECT$ válasza Lézerparaszt (#561) üzenetére


F-ECT$
titán

Olvasgatom a redditet és régi motorosok (lvl 40-es playerek) írják, hogy goldból aligha lesz meg a hősök nagy része. Ami viszont várható, hogy a gold generálás egy picit gyorsulni fog akár már a beta-ban, ugyanis a Hearthstone-nál is az 5 nyert meccs után kapott 10 gold is 3 nyert meccs / 10 goldra változott. Persze ettől sem lesz sokkal jobb a helyzet, de azért egy 8-10 hőst össze lehet hozni majd a lvl 5-re szintezésekkel, napi questekkel és a meccsekért kapott golddal.

Ja és az MMR-t még tényleg nem éri meg nézegetni.

Dive ever, work never.

(#563) Lézerparaszt válasza F-ECT$ (#562) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nekem a hősök fele nem jön be, még úgy sem mennék velük, hogy tudom hogy erősek. Ott van pl a tank, Uther stb. Ha magamból indulok ki ezek alapján nem is kell minden hőst megvenni, csak amelyik tetszik, és így rögtön olcsóbban kijön az ember. Nem is nagyon ismerek olyat akinek a hősök több mint fele tetszene.

A játék az nem játék!

(#564) Zoona válasza F-ECT$ (#562) üzenetére


Zoona
aktív tag

Mi próbálgattunk számolni ismerősömmel a LoL-t véve alapul, ugye ott nincsenek napi questek de van IP boost, és ott is, ha IP-ből akar kivenni az ember egy drágább hőst akkor is bele tellhet 20+ napba (a tapasztaltabbak javítsanak ki nyugodtan, én nagyon keveset LoL-oztam így nem emlékszem pontosan az IP számokra). És mivel itt vannak Napiquestek - van több goldos van kevesebb - szerintünk átlagában napi 400 golddal lehet számolni hogy annyi bejön ( ebbe nem vettem bele a lvl5-ért járó 500 goldokat). Lényeg a lényeg valószínűleg sok időbe fog telni, de 20-30 naponként aki minden nap letolja a daily questeket ki tud venni egy 10k goldos hőst. És szerintem ezen a dolgon nem fognak gyorsítani a jövőben, legalábbis nem érné meg a blizzardnak ha gyorsan is lehetne pörgetni a goldot.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#565) F-ECT$ válasza Lézerparaszt (#563) üzenetére


F-ECT$
titán

Én a hősök egy részéről még lvl5-ig sem tudom eldönteni, hogy jó-e :) Lehet, hogy egy tök jó csapatban vagy és azt hiszed, hogy a hősöd jó, aztán egy másik csapattal meg tök szar.

Nekem a mostani eresztésről ez a véleményem:
-Arthas: alapvetően jó és hasznos a csapatnak is
-ETC: gyenge dps, szinte csak team fightokban lehet jó a stunja miatt
-Kerrigan: közepes, mert nincs menekülő spellje (csak lvl20-on max)
-Li Li: könnyű vele játszani, jó healt tol, de ha a Jug közben kap egy stunt, az fáj
-Nazeebo: lane pushra jó, de pvp-re nem találtam annyira hasznosnak
-Tychus: elég op dmg-t tol, pve-re és pvp-re is optimális
-Stiches: az egyik legjobb tank

Ezek alapján ETC-t nem venném meg, pedig játszani vele sem volt olyan rossz, illetve Kerrigan és Nazeebo nem annyira tetszett, de a többit el tudnám képzelni a gyűjteményembe.

Dive ever, work never.

(#566) F-ECT$ válasza Zoona (#564) üzenetére


F-ECT$
titán

A Hots-sal kapcsolatban az a kritika, hogy a napi quest után esik le nagyon a gold generálás sebessége, azokban jobb a többi moba.

Ha a 30 hősből csak 15-öt szeretnél megszerezni és az első 1-2-t kivéve a többiért ~1 hónapig kell játszani, az azért eléggé húzós. Emellett nem tudni, hogy mekkora sebességgel jönnek az új hősök, tehát lehet, hogy hiába tolod le a napikat, akkor sem tudod majd "utolérni magad".

Dive ever, work never.

(#567) Wolverine válasza Scale (#545) üzenetére


Wolverine
félisten

A BlizzCon hivatalos oldalán a replayt vissza lehet nézni :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#568) Scale válasza Wolverine (#567) üzenetére


Scale
őstag

Köszi :R

Más kérdés:
Én eddig azt hittem, hogy ebben a játékban az azonos csapatban lévő játékosok/karakterek egyszerre lépnek szintet, de most láttam amit belinkelt F-ECT$ kolléga és eltérnek. :B
Nem vagyok még hú de rutinos a játékban, max 20 meccsem lehet de eddig tényleg azt hittem :D
Most akkor hogy is megy ez az egész( xp contribution? :F )?

(#569) TBT


TBT
addikt

Mint kiderült hamarosan bővül a repertoár!
Jaina és Thrall mellett érkezik a Lost Vikings, Sylvanas, Skeleton King (Diablo 3), Crusader (Diablo 3) és a Butcher (Diablo-Diablo 3).

Az olyan csepűrágók, mint én, pedig ne búslakodjanak! :D
A Blizzard szerint a januárban startoló bétába már 15x annyi embert fognak behívni, mint az alfába (többet és gyakrabban). Szóval az már eléggé komoly "esély" a bekerülésre. De ugye az még 3 hónap... :(

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#570) whitezo88 válasza F-ECT$ (#565) üzenetére


whitezo88
nagyúr

En is gondoltam valami hos vetelre mert tizezer gold mar van de nem tudom mi legyen. A fairy dragonra azt mondjak legjobb healer tychus durva burst tol plusz odin, uther remek heal es support, tassadar is jo... Stichesbe is beleszoktam de valami ujra gondoltam. Mikor jonnek az uj hosok? Lehet megvarom azt. Sylvanas nagy kedvenc :)

[ Szerkesztve ]

(#571) TBT válasza whitezo88 (#570) üzenetére


TBT
addikt

Első körben Thrall és Jaina érkezik, de már az sem biztos, hogy az idén, hisz velük nyomatták a bétaverzió videóját is. A béta pedig januárban indul. Várhatóan utána kerül be Sylvanas is.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#572) Zoona válasza whitezo88 (#570) üzenetére


Zoona
aktív tag

Én megvettem Zerathult és Novát, 2x10k gold bánta, igaz szeretek velük játszani. Brightwing volt még nagy kedvenc amikor Free volt, Tassadar is jó volt, még nagy kedvencem Nazeebo, vele Novát is elég jól lehet counterelni ha sikerül elzárni a zombi fallal.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#573) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#565) üzenetére


DaveNo1
veterán

Szerintem egy típusból elég 2-3, az már kellő változatosságot ad + többre nagyon úgysem lesz időd.

Kíváncsi vagyok amúgy holnaptól milyen új heti hősök jönnek (Abathurra például nagyon kíváncsi vagyok)

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#574) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Új heti hősök

You are not prepared.

(#575) zws válasza DaveNo1 (#574) üzenetére


zws
senior tag

Ezaz Muradin, nagyon ki akartam már próbálni :D
Amúgy én úgy fogok herot venni, hogy előtte játszottam is vele, nem szeretek zsákbamacskázni.

(#576) k.kristof válasza DaveNo1 (#574) üzenetére


k.kristof
őstag

Áh, Tyrande, szuper! Kíváncsi leszek, mit tud, supporttal még nem játszottam.

(#577) Scale válasza Scale (#568) üzenetére


Scale
őstag

Erre valaki?

(#578) DaveNo1 válasza k.kristof (#576) üzenetére


DaveNo1
veterán

Tyrande a legszarabb support, eddig totál uselessnek találtam ha volt a csapatban :N

Ezekből én Brightwing + Zeratult ajánlom nagyon, illetve Raynor is jó még Diablo + Muradinnal viszont az a bajom mint ETC-vel hogy van jópár cc-jük de semmi dmg (csapatban ezt tapasztaltam mindig), Tyrande és Gazlowe meg nagyon gyengék

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#579) DaveNo1 válasza Scale (#577) üzenetére


DaveNo1
veterán

Mindenki egyszerre lép szintet a meccsben

You are not prepared.

(#580) k.kristof válasza DaveNo1 (#578) üzenetére


k.kristof
őstag

Nem érdekel, formás night elf, ennyi elég ;)

(#581) ChromeX válasza DaveNo1 (#578) üzenetére


ChromeX
addikt

1, zerathulal en vagyok a legjobb amugy is :P

2. diablo azért szerintem tud dmget tolni láttam már olyat hogy valakit elolvasztott. :Y

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#582) Cyberbeni válasza DaveNo1 (#578) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Li Li rosszabb a közvélemény szerint.

Azmodannal eddig 44 játékból 72,7% winrate csak soloban és duoban. (Tassadar+Azmodan exploitot nem toltam) :P

[ Szerkesztve ]

(#583) Devas


Devas
őstag

Mi a helyzet Diabloval? Jobb mint ETC?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#584) whitezo88 válasza Devas (#583) üzenetére


whitezo88
nagyúr

azt olvasom elég trágya.

(#585) DaveNo1 válasza Cyberbeni (#582) üzenetére


DaveNo1
veterán

Lilinek legalább van healje, amúgy szerintem is gyenge.

Devas: ETC-nél kb. bármi jobb, de Diablo szintén azzal a problémával küzd, hogy kevés dmg-t tud kiosztani, és nincs igazi ultimate spellje.

Ha melee warrior, akkor Arthas, Anub, vagy Stitches a legjobb választások, profik is ezekkel játszanak, a többi jócskán elmarad a triótól.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#586) Devas válasza DaveNo1 (#585) üzenetére


Devas
őstag

Már nagyon várom a meghívót. Biztos a legratyibb hőst fogom megvenni. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#587) k.kristof válasza DaveNo1 (#585) üzenetére


k.kristof
őstag

Persze, mert ez még csak a Lord of Terror a Diablo II-ből, nem a Prime Evil a Diablo III végéről :D

(#588) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#574) üzenetére


F-ECT$
titán

Na milyenek az új hősök? Én csak ma későn tudok rájuk nézni, de remélem ezen a héten is meglesz minddel a lvl5.

Dive ever, work never.

(#589) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Tegnap letoltam egy olyan meccset amiben ETC tolta a legtöbb dmg-et, magasan. 20 perces meccs alatt 180k dmg! Mi meg itt azt beszéljük hogy csak stunra jó, semmi másra :D

A játék az nem játék!

(#590) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#588) üzenetére


DaveNo1
veterán

Zeratulban csalódtam, az a baj vele mint a többi melee assassinnal, hogy nulla a védelme és iszonyat gyorsan elhullik (van amikor 1-2 sec), így ha kicsit sem jó a csapat nem lehet vele dpselni.

You are not prepared.

(#591) F-ECT$ válasza Lézerparaszt (#589) üzenetére


F-ECT$
titán

És azt hogy? Talentek? Illetve ez hogy oszlott meg hero és siege között?

Dive ever, work never.

(#592) DaveNo1 válasza Lézerparaszt (#589) üzenetére


DaveNo1
veterán

Az valami hack lehetett, teljesen lehetetlen annyi dmg-t letolni 20 perc alatt. Novaval olyan 100k körül van a rekordom de az valami 30 perces meccs volt.

Nem lehet hogy a structure dmg-t nézted?

F-ECT$: szerintem az egy farmer volt és siege dmg, hero dmg kizárt.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#593) whitezo88


whitezo88
nagyúr

imádom a balanced meccseket [link]

ez a raynor marhajó hős, van ám dmg outputja csak magában is.

[ Szerkesztve ]

(#594) Lézerparaszt válasza DaveNo1 (#592) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Novával nem lehet nagy dmg-et tolni, szóval azzal kár rekordokat döntögetni. Természetesen siege dmg volt. Mi más lehetett volna egy warriortól? Hero dmg-re ott vannak az assassinok. A meccsek meg nem a PvP-n szoktak elmenni általában, hanem a PvE-n, nem megy senki bányászni, nem szedi senki a virágot stb. Legalábbis az én tapasztalatom alapján. Ha pl 1v1 dmg-em nincs de pillanatok alatt leölök minden campet, akkor logikus hogy nem eröltetem a hero dmg-et, megyek farmolni, és ezzel is jön az XP és a minionok.
Egy kis más:
Most toltam egy versust ami megerősített engem hogy az emberek agya nem forrotta még ki magát bármiféle gondolkodásra. Vezettünk 10-8 -ra, erre az egyik csapattársam elkezdte szidni Gazlowe-t, mert hogy az a jelenlegi metában nem jó semmire. És ezt írogatta nonstop, hogy Gazlowe miatt 4v5 van és ez után nem csinált semmit mert ez így tuti lose. Mivel így tényleg 4v5 volt, simán nyert a másik csapat. A többiek elhitték hogy Gazlowe rossz, és a maradék 10 perc arról szólt, hogy a group felszaladt a map tetejére, majd vissza az aljára. Leszálltunk a mountról, leöltük a creepeket, majd vissza fel. Se chestek, se coin, se camp. A végén Gazlowe hozta a legtöbb XP-t és dmg-et. Mindezt egy sima győzelemből, valami 20 -3-ra vezettünk player killben. A végén már arra játszottam Li Livel hogy annyi coint összeszedni amennyit tudok, aztán a hajó mellett megöletem magam és röhögök a csapattársakon. Asszem 13 coint adtam oda az ellenfélnek, de már nem tudták beváltani mert kikaptunk.

A játék az nem játék!

(#595) DaveNo1 válasza Lézerparaszt (#594) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ezt azzal módosítanám, hogy siege dmg-t nem lehet tolni Novaval, Hero dmg-vel mindig top vagyok (Stitches, Nazebo és Tychus tud csak hasonló hero dmg-t kitolni tapasztalataim alapján, ha balancedek a csapatok)

You are not prepared.

(#596) F-ECT$ válasza Lézerparaszt (#594) üzenetére


F-ECT$
titán

A meccsek meg nem a PvP-n szoktak elmenni általában, hanem a PvE-n
Alapvetően egyetértek, de azért ez nem mindig igaz. Ha 2 kb azonos iq-val rendelkező csapat van, akkor a PvP-n sokkal több múlik, főleg ahol a PvE 1 helyre koncentrálódik (Curse-ös pálya, Coin beváltás).

Ha pl 1v1 dmg-em nincs de pillanatok alatt leölök minden campet, akkor logikus hogy nem eröltetem a hero dmg-et, megyek farmolni, és ezzel is jön az XP és a minionok.
A játék szerintem kb 3 részre osztható, (alapvetően mindig a pálya fő célját kell teljesíteni, azaz koponya / növény gyűjtés, stb, de a második cél): Lvl 0-7 között elég fontos az xp gyűjtése, szerintem itt jobb ha szétszakad a csapat és minden lane-en nyomul, és nem erőlteti a PvP-t. Lvl 7-15 körül előtérbe kerülnek a Camp-ek megszerzése, lvl 15-20 körül meg vagy a védelemkor vagy a támadáskor be kell wipe-oltatni az ellenfelet és egy végső push-sal betolni a bázist.

Az első rész szerintem különösen fontos, párszor már megkaptam, hogy pl a hajós pályán miért alul vagyok a lane-en, ahelyett, hogy a többiekkel harcolgatnék felül. Viszont hiába van fönt 4v5, de a lenti xp miatt 2-3 szinttel el lehet húzni az ellenféltől, ami szerintem többet ér, mert ezen a szinten egy halott hős még max 10 sec alatt éled. (Egyébként arról van infó, hogy mitől függ az ébredési idő?) Lvl10 körül viszont ez megfordul, akkor már hiába jó PvE-re a hősöm, ott már fontosabb a PvP.

Dive ever, work never.

(#597) Lézerparaszt válasza DaveNo1 (#595) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ha kiszednék ezeket a dmg statokat, akkor is erre mennének-e az emberek, mert így lehet hogy átmegy majd wowba, ahol nem az számít hogy lemegy-e a boss, csak az hogy nekem legyen a legnagyobb szám a dps mérőben.

Scooby Dou: egyszerre nagy dmg-et tolsz bele valakibe, de ha az átlag dmg-et nézzük akkor középtájt van.
Én az összdmg -re értettem.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#598) Scooby Dou válasza Lézerparaszt (#594) üzenetére


Scooby Dou
tag

''Novával nem lehet nagy dmg-et tolni''

Novával nem lehet nagy dmg-t tolni? biztos hogy ugyan azt a játékot játsszuk ?

szerk:én is az össz dmg-re írtam,relatív magas mmr-en , ahol tudnak is vele játszani elég nagy az össz dmg-je

[ Szerkesztve ]

hmm..

(#599) Lézerparaszt válasza Scooby Dou (#598) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Hát sajnos akkor én még nem láttam olyat aki tudna vele játszani, se streamen a prók közül, se sehol :s
Viszont most így kíváncsi lettem, utánanézek már mit is kell vele hozzá csinálni.

A játék az nem játék!

(#600) F-ECT$ válasza Scooby Dou (#598) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is ezt tapasztalom, Hero dmg-t általában nyeri, cserébe a Siege dmg kb 0. Kivéve ha sok team fight van, akkor az aoe classok elverik.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.