Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:51

LOGOUT.hu

ÜDVÖZÖLLEK A NEXUSBAN!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

Szombaton mindig 6 perceket kell várni, csak hogy az egyik csapat sokkal jobb legyen mint a másik? Vagy ha hasonló tudású játékosok vannak, akkor 5 squishy az egyik csapatban, a másikban meg Nova és mellette egy rendes team comp.

(#852) F-ECT$


F-ECT$
titán

Nézem 1-2 meccset a HPL Semifinals meccseiből, és durva látni, hogy mennyire más, mint a random pug meccsek. Talentelésben is kicsit eltér, de a durva az a csapatmozgások összhangja.

Dive ever, work never.

(#853) Scale


Scale
őstag

Ha most bent vagyok az alfában és amikor indul a zárt béta akkor abban is alapból beraknak?
Van valami követelmény?

(#854) DaveNo1 válasza Cyberbeni (#849) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ez attól is függ, hogy casual vagy hardcore játékos-e az illető.

Én most hétvégére szerintem félretettem a játékot 8-ból 8 loss, totál idiótákkal rak össze állandóan a játék, rohangálnak össze vissza a pályán, mintha gombásznának, így nem lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#855) Wolverine válasza Scale (#853) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha most van hozzáférésed, akkor az meg is marad a release-ig. Legalábbis ha nem csinálsz semmit, ami miatt kirakhatnak.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#856) Scale válasza Wolverine (#855) üzenetére


Scale
őstag

Okés, köszi.

(#857) whitezo88


whitezo88
nagyúr

pár napig nem játszottam, mentem pugolni. simán vezetünk 1-2 szinttel de behoznak a 0 csapatjáték miatt. vadiúj lv1 hőssel én vagyok a top1, a legrosszabb player meg beszól hogy noobs. :U zagara nagyon jó hős. első vagyok simán és első meccs.

[ Szerkesztve ]

(#858) F-ECT$ válasza whitezo88 (#857) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem kell velük törődni. Nekem is szólt be olyan Diablo, aki a 20 perces meccsen 17x halt, hogy miért nem megyek vele harcolni :)

Egyébként ha 3-an összejövünk PH-ról, akkor is bejöhet 2 noob, szóval ha tuti jót akarsz játszani, akkor nem árt majd 5 fővel bejelentkezni és esetleg TS-t is használni. (Viszont ilyenkor az ellenfél is premade.) Ez mondjuk a beta előtt annyira nem egyszerű, mert kevés ember kapott eddig key-t, de utána sima lesz.

Dive ever, work never.

(#859) whitezo88 válasza F-ECT$ (#858) üzenetére


whitezo88
nagyúr

szórakozni így is jó. Zagara első meccs számokban [link] félig képességek nélkül nem rossz...

(#860) F-ECT$ válasza whitezo88 (#859) üzenetére


F-ECT$
titán

Zagara nálam már lvl5, ami jó benne, hogy már lvl1-en is jó képességei vannak, de persze 1-2 talent helyett azért jön jobb később (pl dupla hunter). Szintem igazán pug-ban jó, a premade csapatok egy pillanat alatt ledps-elik, mert nem igazán tud menekülni. Kicsit a manával van gondja, de arra is van megoldás (Rapid Incubation). Ha meg egyedül hagyják egy lane-en, akkor a siege dmg is brutális vele.

Dive ever, work never.

(#861) F-ECT$


F-ECT$
titán

Játék közben vissza lehet nézni a chatet valahogy?

Dive ever, work never.

(#862) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Lassan meg lehet tenni azt a szignifikáns állítást, hogy mindig az a csapat veszít, ahol orosz játékos van ;]

You are not prepared.

(#863) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Hihetetlen mekkora idióták vannak. Valla végig botolja a játékot, majd a végén neki áll noobozni engem. Egyszer sem jött segíteni a csapatnak, csak lanelt, és halt sokszor. Utolsó 5 percben meg mindenkit szidott.(Addig azt hittük valódi bot, mert totál úgy játszott.)

You are not prepared.

(#864) F-ECT$


F-ECT$
titán

Új hősök a héten: Nova/Azmodan/Illidan/LiLi/Sonya/Uther/E.T.C

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#865) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#864) üzenetére


DaveNo1
veterán

Oh no...Nova 100% minden meccsben lesz :))

You are not prepared.

(#866) Cyberbeni válasza DaveNo1 (#865) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Tehát nem változik semmi... ;]

A nagyobb baj az, hogy Azmodan is ingyenes. Mert most is akit látok vele menni, azoknak legalább a 90%-a totál láma módon tolja. (Pl betolja ultit teamfightban, vagy nem használja a D-t, vagy szimplán csak nem catapultra tolja a D-t amikor már lehetne, stb.)

Ja és úgy kapok ilyen csapattársakat, hogy van 3800 hotdog pontom.

[ Szerkesztve ]

(#867) DaveNo1 válasza Cyberbeni (#866) üzenetére


DaveNo1
veterán

Mondom én nem számít még az MMR, ezt csak a Blizzesek mondták, jelenleg jobbára össze vissza rak be mindenkit, sok a premade vs. pug is.

You are not prepared.

(#868) kexksz válasza Cyberbeni (#866) üzenetére


kexksz
addikt

A spektrum másik vége meg az Abathur + Azmodan duo-k, amik ellen szerintem a zérushoz közeli annak az esélye, hogy bárki jól szórakozzon. :D

(#869) Cyberbeni válasza DaveNo1 (#867) üzenetére


Cyberbeni
addikt

de számít az MMR, csak úgy is lehet top 1000-be bekerülni, hogy mindig OP hőssel mész. aztán amikor valaki mást választasz(vagy csak nem tudsz vele játszani), akkor jön a sok defeat.

[ Szerkesztve ]

(#870) DaveNo1 válasza Cyberbeni (#869) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nincs is még ladder.. :U Hotslogot most ne vegyük számításba, legtöbben fel se töltik a vidókat, úgy meg semmi értelme.

You are not prepared.

(#871) zws válasza DaveNo1 (#870) üzenetére


zws
senior tag

Na meg biztos sokan csalnak, hogy a vesztes replayeket nem töltik fel :D

(#872) Cyberbeni válasza DaveNo1 (#870) üzenetére


Cyberbeni
addikt

(#873) DaveNo1 válasza Cyberbeni (#872) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ezt már egyszer linkelted..

Részben biztos nézi a skillt, de egyelőre főleg a kevés játékos miatt inkább össze vissza pakolgatja össze a játék az embereket, nekem ez az empirikus tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#874) F-ECT$ válasza Cyberbeni (#866) üzenetére


F-ECT$
titán

Azmodanról írnál egy pár szót? Talentezés, hogy érdemes vele játszani, teamfight, stb.

Dive ever, work never.

(#875) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#874) üzenetére


DaveNo1
veterán

(#876) Cyberbeni válasza F-ECT$ (#874) üzenetére


Cyberbeni
addikt

[link]

esetleg level 13-on relentless, ha ellenfélnél van CC, amire hat (de a másik az segít, hogy a Q-ból jövő minion megszerezze a killeket a minionokon, ezért XP-t kaptok, amúgy a minionok nagyrészét a saját minionok ölik meg, és max Q range nagyobb, mint amiből XP-t kapnál)

D-t szinte mindig folyamatosan. Ha van katapult, akkor arra, egyébként melee minionra (annak van a legtöbb HP-ja)

ultit csak fortra meg golemre (esetleg ahol nincs golem ott siege giant), TF-ban nem ér semmit (rögtön meghal, és amúgy is lanere megy). golem level 10-től HP vesztés nélkül sima. egyébként merc campet ne nagyon (max csapatban), mert lassan megy sok HP veszteséggel és 0 heal.

teamfight: háttérből Q meg W, meg akit érsz, arra basic attack, lézertől csak könnyű célpont leszel (D-t továbbra is folyamatosan a lanekbe)

early game: Q/D szinte folyamatosan, Q-t főleg csak minionokra (esetleg úgy, hogy ellenfél hőse is benne legyen), ha mondjuk harcolni kell a sárkányos pályán, akkor ott W elég hasznos, mert nem megy el minionokra. ha ellenfél nem megy el laneből, hogy segítsen pl tributenál, akkor te is maradj, mert különben valószínűleg követne

mid game: fortokat minél többet beszedni, és a laneket folyamatosan pusholni max range Q-val. (főleg ha az ellenfél szintelőnyben van, akkor a fortból kapott XP nagyon hasznos lehet) Ha lehetőség adódik egy keep kapujának vagy az egész keepnek a leszedésére (minionok odaértek, ellenfél sehol), akkor mehet rá ulti (ennek is jó nagy a hatótávja). Q-val lehet halasztani tributeot meg doubloon fizetést.

late game: minden lanet tövig, hogy tudjatok objectivet/merc camp-et szerezni és nyerni

map specifikusok:

Blackheart: első TF után alulra menni, pusholni hogy el tudj menni a ládához (E nagyon hamar leszedi), majd ilyen level 7-9 körül felmenni, és gondoskodni arról, hogy nem látják, amikor golemre rámész. A pálya 60-70%-nál nem továbbmenni, kivéve ha tudod mit csinálsz, mert a legtöbb esetben csak fizetni a kalóznak a legjobb

Dragon Shire: alul kezdeni, hogy az alsó siege giant/shrine a csapat irányítása alatt legyen

Haunted Mines: abba a lanebe menni, ahol a te csapatod góleme lesz, első bányát kihagyni, második bányára már Q nagyjából 1 hiteli a mobokat lent és level 10 megvan gólemhez. Ha sikerül rendesen pusholni, akkor oda lehet rohanni a gólemhez, hogy rögtön le tudd szedni (egyedül v max 2 ember). A saját/ellenfél gólemje körül Q-val kiszedni az ellenfél minionjait még akkor is, ha mindannyian védekeznek/támadnak, mert a minionokat nem bántja a gólem, viszont fordítva nagyonis.

Cursed Hollow: ahol a saját oldalon van a golem, oda menni, hogy level 10-en biztonságban le tudd szólózni. Q-t nagyon jól lehet használni tribute késleltetésére. lategame főleg csak gólemtől gólemig és azok segítségével nyerni.

Garden of Terror: mindegy melyik lane, csak ne mid (mivel semmi menekülés, ezért nem tudsz oldalra húzni, mert jönnek és megölnek). Csak akkor tolj ultit gólemre, ha tudod hogy nem jönnek (meg folyamatosan szedni a magokat, ha mégis jönnek)

megpróbáltam mindent leírni, remélem érthető

(#877) Cyberbeni válasza Cyberbeni (#876) üzenetére


Cyberbeni
addikt

ja és ha van Abathur és nincs konkrét terv, hogy mire kell a második ulti, akkor inkább mást másoljon.

és Q-val könnyen kiszedhetők az Abathur aknák

[ Szerkesztve ]

(#878) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Nehéz most Azmodant tesztelni mert most fixen van ellenfélnél is mindig Azmodan + Nova.

You are not prepared.

(#879) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Jönnek karácsonyi skinek

Ebből az egyik Jaina, ez szerintem azt jelenti, hogy jövőhét, vagy azután jönnek új Herok is.

You are not prepared.

(#880) kexksz


kexksz
addikt

Bárcsak ne lenne Nova free, sétáló feedbot az összes. :U

(#881) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#879) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy ezek a skinek mennyire nem hoznak lázba. Nem tudom, hogy minek kellene történnie ahhoz, hogy 10k goldért ne hőst, hanem hero skint vegyek. (Ha marad a mostani gold gyűjtési sebesség.)

Dive ever, work never.

(#882) Cyberbeni válasza F-ECT$ (#881) üzenetére


Cyberbeni
addikt

mondjuk van kedvenc hősöd, és arra megveszed
vagy a hősöket pénzből veszed meg, és akkor marad gold master skinre (Diablo master skin elég ütős)

(#883) whitezo88 válasza F-ECT$ (#881) üzenetére


whitezo88
nagyúr

van azért pár jó. egyik kedvencem a robot Anubarak.

(#884) F-ECT$ válasza whitezo88 (#883) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze, vannak jók, meg lehet kedvenc hősöd is, de amíg szertnél új hőst is venni, addig nálam hős >>> skin. Ha már minden jó hős megvan, akkor jöhet a skin.

Dive ever, work never.

(#885) oriic válasza Scale (#853) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ne csalj és véglegesen bennt maradsz.

Live-Die-Respawn

(#886) F-ECT$


F-ECT$
titán

A PrintScreen működik a játékban, és ha igen, akkor el is teszi a képet valahova, vagy azt kézzel kell még menteni?

Dive ever, work never.

(#887) Klemice válasza F-ECT$ (#886) üzenetére


Klemice
senior tag

C:\Users\XXX\Documents\Heroes of the Storm\Accounts\0000000\2-Hero-1-00000\screenshots

(#888) Cyberbeni válasza DaveNo1 (#878) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Azmodan méginkább free win, mint eddig. Kivéve ha az ellenfél Azmodanja sem rossz és a maradék 4 ember az ellenfél csapatában jó.

(#889) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Abathurral ez arany hét. Ált. van meccsben Nova + Azmodan, szóval vagy dupla Nova vagy dupla Azmodan lvl10-től :C

You are not prepared.

(#890) Cyberbeni válasza DaveNo1 (#889) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Nova klón: nincs hotshot
Azmodan klón: nincs promote D-n, és a jó Q talentek sem másolódnak, ezért sokkal nehezebb találni vele

Mondjuk ha rossz az ellenfél csapata, és hagyják hogy dupla Azmodan lerombolja az egész bázisukat, akkor nem rossz, de egyébként mást sokkal jobb klónozni.

(#891) DaveNo1 válasza Cyberbeni (#890) üzenetére


DaveNo1
veterán

Hotshot nélkül is két Novaval bárkit instant le lehet nukolni, főleg ha két triple tap is van.

Amúgy Raynor meg Tychust szeretem még, főleg utóbbit, dupla Odin megint csak win.

You are not prepared.

(#892) F-ECT$ válasza Cyberbeni (#876) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, első meccs Azmodannal :)

golem level 10-től HP vesztés nélkül sima
Ellősz mindent rá (Q, W, R), és E?

Más: mitől függ a team xp, illetve mennyi xp kell az egyes szintekhez? Itt mi fizettünk többször, sokkal több killünk van, le van verve az ellenfél összes fortja (nekünk még 3 áll), a campeket is jórészt mi vittük el, erre kb 1/3-ad szint különbség csak? (Pedig az XP Contribution is elég nagy eltérést mutat.)

Dive ever, work never.

(#893) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#892) üzenetére


DaveNo1
veterán

Enemy siege dmg miatt lehetett egyenlő az xp, mert mi az ágyukkal szettünk le szinte mindent.

You are not prepared.

(#894) whitezo88 válasza F-ECT$ (#892) üzenetére


whitezo88
nagyúr

jesszus mennyi ideig tartott, 1 óra?

(#895) F-ECT$ válasza whitezo88 (#894) üzenetére


F-ECT$
titán

Azt hiszem 41 perc körül volt.

DaveNo1: és arra nem jár xp?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#896) Cyberbeni válasza F-ECT$ (#892) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Általában csak W-t (rögtön azután miután tolta az AoE támadását, vagy még a legelején ulti előtt), esetleg Q, ha megvan már level 16 és E, ha biztos nem jön az ellenfél és visszamegyek gyógyulni.

XP az minion killek után jár (vagy ha közelben vagy, akkor a saját minion is megölheti őket), hero killért (ha meghal akár merc campnél, akkor is kaptok XP-t), valamint fort/keep lerombolásáért (nem kell ott lenni, tornyok nem számítanak), és azt hiszem merc camp elfoglalásakor(és nem killkor), utána meg ugyanaz, mint minionoknál

XP contribution meg az, hogy közelben voltál például egy minion halálánál (tehát többen is kaphatják egyszerre és a statban mindenkinek a teljes XP-t mutatja, nem osztja el)

ja és ha ellenfélnél van Azmodan, akkor figyelni kell, hogy mikor hova megy, és megakadályozni, hogy túl sokat sebezzen a struktúrákba (Pl Tassadar meg Tychus elég könnyen megölik az ultiját és őt is, de Arthas sem rossz), ha sok minion mellett bejut egy keephez, akkor elég sokat tud sebezni még coreban is, ha nincs aki védekezzen. (Akik azt mondják, hogy milyen OP Abathur+Azmodan, azok általában csak hagyják őket besétálni a bázisba és leszedni mindent, pedig a legtöbb esetben ez megakadályozható, jó ellenfél ellen inkább ranged assassin-t a legjobb másolni)

(#897) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Ritka nagy barmok vannak reggel a játékban. Simán nyerhető meccset azért bukunk mert Dragon Shrine alatt neki állnak pusholni 3an meghalnak ellenfél meg elveszi a sárkányt és bumm vége is. (20+ felett a sárkányt már rohadt nehéz megölni)

Amúgy másik empirikus megállapítás, hogy 90% az esély a vereségre ha nálunk melee assassin van ellenfélnél meg nincs.

You are not prepared.

(#898) k.kristof válasza DaveNo1 (#897) üzenetére


k.kristof
őstag

Mi csak co-op módban játszogatunk, de oda is jutnak. Tegnap a kalózos pályán ott rohangál kettő is 5-6 érmével egymás mellett, de nem menne ám leadni...

Illidan egyébként nekem nagyon bejön, az elején óvatosnak kell lenni vele, de 10-es szint fölött nagyon tud aprítani hősöket.

[ Szerkesztve ]

(#899) Cyberbeni válasza k.kristof (#898) üzenetére


Cyberbeni
addikt

olyan ostobák még a botok (mivel ez még csak alpha), hogy nem nagyon érdemes coopot tolni. (Max daily questre vagy hogy level 4 meglegyen egy hőssel)

(#900) DaveNo1 válasza k.kristof (#898) üzenetére


DaveNo1
veterán

1vs1-ben tud aprítani, de 5vs5-ben jobbára csak meghal miután lejárt az evasion. A játék meg inkább az utóbbiról szól.

You are not prepared.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.