Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2317) Hatchet válasza Hequila (#2316) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Milyen kung-fu egyébként, amit a haverodék mondanak? A másik, hogy "mire" használható jól?
Van benne küzdelem? (lsd. sanda)

Két lényeges dolog van a stílusválasztásnál:
1, Mi tetszik elviekben az embernek.
2, Hogy jön be a gyakorlatban?, mert a puding próbája az evés :)
Lehet, hogy most külsőre tetszik az aikido, de a 100 kilóddal 2. edzés után lehet hogy annyira nem lesz kellemes felkelni a földről az esések gyakorlása közben (97 kilós haveromnak a judo ezért nem jött be :DDD ).
Szóval alkat (habitus és testi adottságok) kérdése is, ezzel csak erre utaltam :)

Szintén fontos a klub választás. Mennyire jó az edző, mennyire vannak kihegyezve a versenyeztetésre, és mennyire foglalkoznak a mezei emberekkel?
Van azért kyo-ban és még judóban is olyan klub, ahol foglalkoznak a mozogni vágyókkal is rendesen.

Amiket felsoroltál, azok közül én az aikidóval szemben a judót választanám, a kung-fuval szemben a kyo-t, vagy még inkább a thai boxot.
De ez az én preferenciám, mert igazából ezek zömét próbáltam, van amiket évekig is. Az én alkatomhoz és szemléletemhez ezek jönnek/jöttek be.

[ Szerkesztve ]

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.