Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) asturel


asturel
őstag

hello all
szoval szoktam itthol zenet hallgatni (ki nem) es a szomszedok kedvelten hivkalnak jonnek at.. etc..
szoval mit tehetnek hogyha napkozbe maximum este 7ig hallgatok hangosan zenet? vagy mien kovetkezmenye lehet azon kivul hogy megharaxanak rank.. mer unom hogy folyton rinyalnak hogy ilyenkor meg ilyenkor hangos volt a zene ...
szoval ha igy folytatom mit tehetnek ? vagy nyugottan hallgassak zenet ? ;>

a topik cimet nem tuttam eldonteni nem talaltam ennek megfelelot

(#2) #57764352 válasza asturel (#1) üzenetére


#57764352
törölt tag

Hallgass.

Szerettesd meg velük a műfajt!

(#3) asturel válasza #57764352 (#2) üzenetére


asturel
őstag

yode feljelenthetnek? tuttommal mar nincsen csendhaboritas..
mer kb 5 percenkent csorog ilyenkor a telefon..

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Én egyszer nyomattam ATB-t csutka hangerővel,azóta fejhallgató a nyerő megoldás.
Nem hiányzik hogy megharagudjon rám a szomszéd,aztán poénból éjszaka leöntse a kocsit valami festékoldóval például..

(#5) divot válasza asturel (#1) üzenetére


divot
veterán

Mivel te akarsz hangoskodni, csináld meg a lakásban a hangszigetelést. Én is épp erre készülök, mivel szeretnék két jobb hangfalat venni, ezért már előre megcsináltatom a szomszéddal közös falon a hagvédelmet.
Tudod, európai viselkedés rulez. :)

(#6) PrinczA válasza asturel (#1) üzenetére


PrinczA
őstag

Anno ugy 4-5 eve egy ismerosnel rendeztunk hazibulit, csendhaboritas info miatt (nagy bulinak nezett ki, az is lett) becapplattunk a keruleti kapitanysagra (IX.Ker) ott azt mondtak, hogy nincs olyan hogy ''csendhaboritas'', azaz nincs megszabja, hogy xyDb alatt-felett szabja meg a torveny, hanem ha zavarja a szomszedokat, kihivhatjak a rendort aki felszolit a hangero csokkentesere majd 2. vagy 3. alkalom utan vmi altalam elfelejtett ok miatt szepen hazakuldhetik a resztvevoket (persze igazoltatas, motozas es egyeb macera utan) a tulajt meg penzbirsag megfizetesere kotelezhetik (vagy birosag).
Ugy oldottuk, meg, hogy a szomszedokat is meghivtuk, akik illedelmesen el is jottek, majd a szulok leleptes a fiatalok maradtak.

(#7) asturel válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


asturel
őstag

az a szomszed nem a legjobb szomszedunk sot.. egyaltalan nem jo szomszed.. de azer ilyen brutalis moccerhez nem hiszem hogy folyamodna..
fejhallgato meg nyomja a fulem meg az azer nem dong ugy hogy a stablon deszka is rezeg..

(#8) asturel válasza PrinczA (#6) üzenetére


asturel
őstag

ez nem hazibulee ez sima zene hallgatas..
es ezek a szomszedok mar jo 30 evesek..

divot: de nekik meg tarva nyitva van az ablak.. ennekem minden zarva van benn minimum 30 fok mar sulok megfele.. es meg hangszigetelest is csinajjak na nehogy mar :D

(#9) #54715584 válasza asturel (#7) üzenetére


#54715584
törölt tag

na, én most fogok felköltözni, és hol laknak a fiatal szomszédok? hát persze, hogy a másik oldalt... tele vagyunk öregekkel...de majd ha éppen azt hallom, hogy óóóó valentina mér' nem szerecc, akkor én is feltekerhetem a hangerőt, nem? :D

(#10) asturel válasza #54715584 (#9) üzenetére


asturel
őstag

hat ok nem hallgatnak zenet :D meg azer annyira nem oregek..
deaz rohadtul idegesit hogy rafexenek a csengore aztan bejonnek a kapun at..
meg telefont is szejjelcsorgetik..

(#11) divot válasza asturel (#8) üzenetére


divot
veterán

Hát igen, sokat kell még fejlődni kishazánkban a gondolkodásmódnak... :(

(#12) _Volkovy_ válasza asturel (#7) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ja bocsi,ha társasházban arra van igényed hogy remegjen a deszka..:Y

Költözz tanyára.

(#13) asturel válasza divot (#11) üzenetére


asturel
őstag

hat ya pl apamat is hivogatjak.. aztan o multkor monta h nyugodtan hallgassam hangosabban is .. marcsak azer mer azer hivkaljak.. meg fenyes nappal es nincsen kisgyerek se hogy amiatt sirjanak

(#14) asturel válasza _Volkovy_ (#12) üzenetére


asturel
őstag

ez kertes haz.. a telek szelen vagyunk.. kb 10m szeles udvar valaszt el az o hazuktol.. ezer nemtom megerteni oket

mod: tanya nemjo, nincs aram, nincs net.. minden messzi van.. es budos is van meg sok a rovar :D

[Szerkesztve]

(#15) TudorVigyor válasza asturel (#7) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Ha szivatod oket, visszaszivatnak, az tuti. Te is azt tenned. Aztan nyithatsz uj temat, hogy a legpuskaval fenyegetes buntetheto-e.
Szerk: azt eddig nem mondtad, hogy kertes haz. Na mindegy, akkor is felkeszulhetsz a visszavagora.

[Szerkesztve]

(#16) divot válasza asturel (#13) üzenetére


divot
veterán

Nem a szomszédokra gondoltam. :DDD

Télnyleg az a legnyugisabb megoldás, ha megteremted magadnak a zenehallgatás feltételeit. Amíg nincs normális hangszig a falon, addig nem veszek semmi cuccot, mert zavarna, ha tudnám, hogy zavarom a szomszédomat. A házatokban biztos vagy olyan szoba, ami a tied, azt kellene szomszédkonformá tenned, és máris nincs probléma. :)

(#17) asturel válasza TudorVigyor (#15) üzenetére


asturel
őstag

nem szivatasbol hallgatok zenet..
de alig hallaccodik ki az utcara.. csak a deszka rezeg a hazon meg a csatorna.. ennyit kibirnak szoval nem a hang miatt szolnak hanem a mely miatt.. masik szomszed 1x jott at mer a kisgyerek nem tudott aludni.. de becsuktam az ablakot es utana nem sirtak tobbet..
tudom hogy erted amugy..

(#18) CuKoR válasza asturel (#14) üzenetére


CuKoR
senior tag

Tipikus pesti.....
Tanyán miért lenne büdös ? nem kell állatot tartani és nincs büdös....én pl egy 6000 es kisvárosban lakom....de nekem még mindig falu ...és soha nem mennék el innen....egyébként a nagyvárosnál büdösebb nincs... és ha lenne 1 kis eszed akkor a hangszigetelés az hőszigetelés is egyben...és ami hő nem jut be attól nem lesz meleged... amugy meg a ''hallgassunk hangosan zenét h kibasszunk a szomszéddal '' elég gyerekes....én kb 12 évesen találtam ki ilyeneket...

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#19) viharhozo válasza asturel (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

Az nem jutott eszedbe, h netalan esetleg elkepzelheto, h mas nem kivancsi arra, mit hallgatsz?
Nem hinnem, h szorakozasbol rinyalnak. Hangszigetelj vagy hasznalj fulest.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#20) asturel válasza CuKoR (#18) üzenetére


asturel
őstag

nem vagyok bp-i.. tiszafuredi vagyok ~14000 lakos
nem kibaszni akarok a szomszedokkal.. te nem szoktal zenet hallgatni ? ha te 12 eves korod ota nem hallgatsz semmit akkor az a te bajod..

hangszigetelest meg hogy a fenebe csinajjak szedjem le a cserepet? meg bontsam le a fel hazat? ugyanis stablon deszka is rezeg.. meg falazzam be az ablakokat meg ejjek 1 gorodbe igaz ? igy gondoltad ?

viharhozo: akkor becsukjak azt a kib*szott ablakot ami folyton nyitva van nallunk..
ha nem kivancsiak meg hallgassanak maguknal amit akarnak.. erdekes mas szomszed szinte kozvetlenul mellettunk lakik (9 is) meg 1 se szolt csak ez az 1..
egy szolt ezen kivul de az telleg az en hibambol.. azota se panaszkodott..

[Szerkesztve]

(#21) pabadam


pabadam
aktív tag

Törvényileg úgy van, hogy este 10 után kell lehalkítani a cuccot annyira, hogy az ne zavarja a szomszédokat. Addig mehet akár csutkán is, csak maximum igen erősen ki lesznek akadva rád, de nem jelenthetnek fel csendháborításért.

"...I'll never stop looking..."

(#22) asturel válasza pabadam (#21) üzenetére


asturel
őstag

aham koszi.. ezt jo tudni .. nagyko esett le a szivemrol
de ugyis 7 korul mar szinte ki is nyomom erositot.. xal kb 3-4 orat hallgatok zenet hangosan

(#23) divot válasza asturel (#22) üzenetére


divot
veterán

Ez tipikusan az a helyzet, amit nem törvény szabályoz, hanem a józan belátás.

(#24) CuKoR válasza asturel (#20) üzenetére


CuKoR
senior tag

érdekes....nekem is van Genius 5.1 fa ami azért elég jol szol....namármost idén lett nálunk szigetelve & ablakcsere....és eddig 50 méterröl lazán lehetett hallani ha felcsavartam....mostmár nem tudom ugy feltekerni h hallani lehessen.... ennyit a szigetelésröl...másrészt nyáron átlag 30 bol átlag 20 lett....

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#25) Rebirth


Rebirth
tag

Hááát! Én néha szívesen felrúgnám a szomszédomat :D (ez is vidék)
A mocsokállatja napi 4-5 órán keresztül üvölteti a cigányzenét, de úgy, hogy az utca felőli szobában van a hifi, ő meg hátul dolgozik a kertben!!! Kicsit gyagyás, mert már páran szóltak neki, (amúgy 50 éves nő) hogy legalább az ablakot csukja be, vagy valami, erre ő: neki ne mondja meg senki mit csináljon... Már egy kicsit unom a sramlit :)))

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#26) asturel válasza CuKoR (#24) üzenetére


asturel
őstag

naya csak nekem 2db 30cm-es mely van 1 kis sub helyett ez igy 2x300W a tijed meg 1x45W van 1 kis kulonbseg

(#27) asturel válasza divot (#23) üzenetére


asturel
őstag

naya de meg a teto + mi felolunk levo ablakot becsukva nem lattam.. a teto ablakon az eso is beesik.. 1x neztem ahogy zuhogott befele az eso.. de nem zavarja oket.. fel is hivtam oket hogy beazik a lakasuk.. aztan szartak ra..
ha nekik ennyire nem szamit minden mer pont ez?

Rebirth: en nem hagyok nyitva semmien ablak, ajtot. a hangfalhoz 2 meg 1 meterre ulok.. szoval nem a haz masik felebe hallgatom

[Szerkesztve]

(#28) TitiRii


TitiRii
senior tag

sztem nyugodtan halgass
zavarja öket? na és? téged meg az hogy nem hallgathatsz
azt mogyák nem vagy tekintettel rájuk meg mit tom én
és ök?
ök se rád ha egyfolytába baszogatnak
kül is
te öket zaklatásért feljelentheted mig ök semmien jogcimen nem :D
ugy nem birom az ilyet
nálunk is van az utcában egy ilyen 40es házas pár
mindenkinek beszolnak hogy mivel mi a bajuk és ha lehet javitcsa ki ne legyen az ott ne szoljon má hangosan
mer öket zavarja
komolyan
mintha valami kiskirály lenne és még neki áll följebb, mikor ö udvariasan megkért mindenkit hogy semmit se csináljanak ami az ö nyugalmát zavarja...
mondanom se kell hogy az utca röhög rajtuk
(szerik: 3 szomszédunk van 2 oldalt mögötünk még senki,azén szobám felé egy idös néni lakik
eddig egyszer nem szolt hogy zavarná a közel ful hangerön este 10 kor is szolo soad vagy alvin, öcsém oldalán két fiatalabb házaspár egyikünek kisgyerek is van, mégis sose szoltak öcsémre hogy hangosan dübörög éjfél fele a techno(pedig már én át szoltam neki..) és mi se szolunk semmiért ami esetleg zavaró lenne.Néha meghivjuk öket sörözni, levágjuk elötük a fövet vagy elsöpörjük a havat átvezsük a postát megetetyük a kutyát és vigyázunk a házra ha nincsenek otthon


[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#29) asturel válasza TitiRii (#28) üzenetére


asturel
őstag

ya ezek teli vannak penzel.. a csavo allatorvos de a kutyaja nyaron 1 lebotonozott ketrecbe volt.. a dogmelegen neha kapott kis vizet + kajat amikor mentek le a tiszapartra.. szoval nekik csak az amit h nekik jo legyen.. a masikat leszarjak

(#30) divot válasza TitiRii (#28) üzenetére


divot
veterán

Azért azt megnézném, hogy mit gondolnál erről az egészről akkor, ha egy panelban laknál, és a szomszédod kapna karácsonyra egy 2*100W-os hangfalpárt.
Általában meg lehet találni a kompromisszumot, de ahhoz mindkét félnek engednie kell.

(#31) TitiRii válasza asturel (#29) üzenetére


TitiRii
senior tag

akkor mi a faszt foglalkozol velük már megbocsás
én nyitot ablaknál minden nap üvöltetném a zenét csakazért is ha ilyenek, és nem vezsik a lapot
ésa 3. telo után tuti mondanám nekik hogy zakaltásért még fel találom öket jelenteni
''öket zavarja a zene, engem meg ök :D''

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#32) hungeek válasza divot (#30) üzenetére


hungeek
senior tag

''szomszédod kapna karácsonyra egy 2*100W-os hangfalpárt. ''
akkor én vennék 2*200W-t :D /csak vicc volt/

amúgy engem pl apám leszoktatott a túl hangos zenéről amitől remegnek a falak mert nem tud aludni vagy nem hallja rendesen a tv-t.

(#33) asturel válasza TitiRii (#31) üzenetére


asturel
őstag

azer valahol oket is meg tudom erteni.. de ok is tehetnenek ezellen valamit.. meg gondolom tekknot meg hiphopot nem komajjak tulzottan de vannak velünk szembe is.. sokkal közelebb és ott meg kisbaba is van azok sose szoltak meg !

hungeek: mikor apam itthon van akkor meg 1/4ed hangeron se hallgathatom..ha meg tvzik ki is kell kapcsolnom.. anyam meg felhangero mellett is alszik meg mindenki mas csak o nem.. arra is felebred ha hugyozni megyek.. meg ilyenek

[Szerkesztve]

(#34) TitiRii válasza divot (#30) üzenetére


TitiRii
senior tag

persze panelban társasban más a tészta
engem sztem kiutálna a ház ha panelban leknék
és a társasház is cska akkor türne meg ha haverok lennének a szomszédok :D
nem sok elmebeteg szereli a motorját a zsobában meg halgat(na) még hajnali 2 kor is rock,vagy punk zenét :D
más életritmusban élek mint az átlag, itthon is csak ösök miatt halkulok 10-11 fele, de ha majd elkötltöznek akkor öcsémmel mi itt nem nagyon fogjuk zavarni egymást:) kb hasonlo életritmus csak más zenei izlés :D
meg zárt ajtoknál utcán se vészes, és azért nekünk a szomszédság van anyira jó hogy feleslegesen nem boszanytuk öket igy az ablakok zárva is maradnak :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#35) aDM|RaL^ válasza CuKoR (#18) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

lOoOl...:X

énis szoktam zenét hallgatni, pusztán a saját élvezetemre... vagy ha valaki már ''hangosan zenét hallgat'' akkor az csak a szomszéd ellen mehet?

elég érdekes elgondolás...

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#36) divot válasza TitiRii (#34) üzenetére


divot
veterán

Amíg az ember mind fizikailag, mind hagban a saját lakásában marad, azt csinál, amit akar. A gond akkor kezdődik, amikor átmész a szomszédhoz, pedig nem is hívott. ;)

(#37) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Megoldás:hifit a kocsiba kell rakni,nem a szoba sarkába..:D
2 x 30cm sub egy olyan kicsi zárt térben..és csá,elrepülsz..

(#38) asturel válasza divot (#36) üzenetére


asturel
őstag

amugy nyaron szokott lenni csomo koncert meg etc zene a tiszaparton ami nallam joval hangosabb a dombok ugy visszaverik.. a hazon a cserep is rezeg neha.. akkoris szoltak valahol.. ujsagoltak anyameknak h beszoltak h mien hangos a zene lent.. vannak utalatos szomszedok.. sajnos

amugy telleg gondolkottam mar rajta h valahova egyedul kikoltozni ahol senkise szologat be meg azt csinalok amit akarok :D de ez asszem megvalosithatatlan normalis korulmenyek kozott meg 16 evesen nem koltozgetek egyedul sehova :D

(#39) asturel válasza _Volkovy_ (#37) üzenetére


asturel
őstag

wartburgunkat szet is kapna' :D
+annak nincs sok ertelme h addig viszem a kocsiba a cuccot amig a kocsi ittho van.. auto erositom meg nincsen.. szetszedni meg szejje***ni az erositot meg nem akarom

(#40) _Volkovy_ válasza asturel (#39) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Á,ne hidd,a warbi még vasból van.:D
150-ből meg lehet úszni egy alap rendszert,nagy subbal.Ennyit meg csak megér hogy a tied legyen a leghangosabb kocsi a környéken,nem?;]

(#41) asturel válasza _Volkovy_ (#40) üzenetére


asturel
őstag

ya vasbol van csak kezd szejjerohadni
16 eves vagyok hekas :D meg raer ez meg.. meg nem menozni akarok.. csak ''csendben'' zenet hallgatni.. amit nem hagynak

(#42) djtörök


djtörök
senior tag

nalam 5.1 van 300w-os magnat melynyomoval(es panelba :DDD )
volt időszak mikor csuman nyomtam, ekkor gyakran atjott a szomszed.
Aztan visszevettem a hangerot(de meg aranylag hangosan hallgatom) es azota halistennek nem szoltak

(#43) asturel válasza djtörök (#42) üzenetére


asturel
őstag

yo neked.. :D es meg panel is... peldat vehetnenek a szomedok a szomedjaidrol..
en csutakon nem birom hallgatni mar fel felett picivel baxxa a tudomet.. (bass rullez)

(#44) divot válasza asturel (#43) üzenetére


divot
veterán

Nem szívesen lennék a szomszédod... :DDD

(#45) fokukac válasza asturel (#38) üzenetére


fokukac
nagyúr

figyelj, nem tudom, miért nem lehet úgy zenét hallgatni, hogy másokat ne zavarj vele.

Én speciel útálom az olyan bunkókat, akik üvöltetik a tuc-tuc zenéjüket, nyitott ablak mellett, vagy esetleg a kocsiból, hadd szóljon jeligére.
a legjobban a mélynyomó tud zavaró lenni, hogy mozog az ágyam, pedig egy másik házban vagyok, és zárva van nálam az ablak... mert a kedves szomszéd úgy döntött, hadd hallgassa mindenki.

útálom az ilyen embereket, és biztos mások is így vannak vele.
szépen csukd be az ablakot, vagy vegyél fülhallgatót.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46) _Volkovy_ válasza asturel (#41) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Feltalálták már a Hammerite-ot.:D
Ez nem menőzés kérlek,ez zenehallgatás.

Amúgy elég LOL hogy kertes házban nem tudsz muzakolni..

(#47) asturel válasza divot (#44) üzenetére


asturel
őstag

ya itt nallam szol 2x300W mely tesomnal 4x150W lehet az utcat brutalizalni rendesen nyitott ajtoknal :DD

Volkovy: szerintem is az.. es raadasul meg is sulok fut a gep + erosito is

[Szerkesztve]

(#48) fokukac válasza asturel (#47) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát gratulálok.

biztos nagyon magasak a telekárak felétek....

én azért fogok tanyán élni, hogy az ilyen intelligens emberek minél távolabb legyenek tőlem. uff.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49) asturel válasza fokukac (#48) üzenetére


asturel
őstag

nem elegge most epult 1 tarsashaz mellettunk (utca vege). nem valami olcso de megis mar eleg sokan laknak benne :D tokyo volt mig kb 5-6an laktunk az utcaba.. lelattam tok messzire.. meg wlan is ment haverokkal :D

[Szerkesztve]

(#50) divot válasza fokukac (#48) üzenetére


divot
veterán

Szerintem a szomszéd telkére hajt a család... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.