- Miért ne vegyél gagyi kínai LED izzósort...
- Asszociációs játék. :)
- Pendrive-ról bootolható "belakott" debian linux live Ventoy pendrive-on
- Samsung LE40A536T1F LCD TV képhiba
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Digitális Állampolgárság Program
- leslieke
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- W11 pls
-
LOGOUT.hu
Haladó szintű hálózati témák topikja
Új hozzászólás Aktív témák
-
club1
veterán
válasz sznorbert86 #5521 üzenetére
Persze. Ha letiltod rajta a DHCP-t és csak a LAN lábait használod, akkor az pont switchként fog működni. De akár router üzemmódban is működtetheted, használva a WAN portját. Akkor viszont a mögé rakott új alhálóba alapból nem látsz be a WAN lába felől.
-
club1
veterán
válasz sznorbert86 #5519 üzenetére
A 150 méter már nem fog működni. Valahol 110 méternél van a vége. Vagy switchet kell használnod valahol félúton repeaterként, vagy optikát.
-
club1
veterán
-
club1
veterán
-
club1
veterán
válasz csabyka666 #5221 üzenetére
Nem adok hosszú életet az oprendszerednek/dokumentumjaidnak, ha mindenféle programot telepítgetsz a gépedre.
-
club1
veterán
válasz kocsiszsiga #5149 üzenetére
A nat-olást végző eszközön (routeren) néznék körül. De szerintem semmi értelme nincs a natolt hálózatból a router külső lábát szólongatni, onnan használjátok csak a belső ip címet vagy gépnevet. Ez kb. olyan, mint a szobából kimászkálni a konyhába a bejárati ajtón keresztül.
-
club1
veterán
válasz hunterrop8 #4998 üzenetére
Hol adták ezeket házi feladatnak?
-
club1
veterán
válasz Gubek-Einste #4972 üzenetére
Ha nem dokumentálsz, ugyanez van akkor is, amikor nálad a dhcp kiszolgálót tartalmazó eszközt kell lecserélned. Ha meg dokumentálsz, tök mindegy.
-
club1
veterán
válasz BlackJapan #4966 üzenetére
A második routeren használhatsz statikus ip-t is a WAN lábon (az ne legyen benne az első router dhcp pooljában), vagy dinamikus ip-t az előző hozzászólás alapján. Én inkább statikust használnék (egy beállítással kevesebb a másik routeren).
-
club1
veterán
válasz BlackJapan #4964 üzenetére
Ha a második router wan portjába dugod a switchből jövő kábelt és a második routeren másik subnetet állítasz be, akkor teljesül a kívánságod.
[ Szerkesztve ]
-
club1
veterán
válasz phanfantom #4960 üzenetére
A saját lanod eszközeinek ip kezelését te menedzseled. A publikus ip címedét pedig a szolgáltató.
-
club1
veterán
válasz phanfantom #4957 üzenetére
Szerintem kezeltesd magad. Az már gáz, ha saját magaddal társalogsz...
-
club1
veterán
válasz phanfantom #4927 üzenetére
DHCP szervertől kapják az eszközök az ip címeiket, vagy fix ip címük van, és akkor nem kapják senkitől. DHCP szerver az sok mindenben lehet, nem csak routerben.
-
club1
veterán
válasz bluobluo75 #4901 üzenetére
Ha végig bírod nézni, ennek az akadozására lennék kíváncsi...
Mert a linkeden szereplő videónál van automatikus youtube korrekció, az pedig kézzel készített remegő képnél akadozással jár. -
club1
veterán
válasz bluobluo75 #4898 üzenetére
Légyszi minden alkalommal mellékeld az eredeti youtube linket is, mert így nincs mihez viszonyítani...
-
club1
veterán
válasz bluobluo75 #4896 üzenetére
Nem egy nem szaggatós videóm lett szaggatós, miután a youtube-ra tettem és onnan játszottam. Ehhez a hálózatnak nincs köze.
-
club1
veterán
válasz bluobluo75 #4893 üzenetére
Lent a youtube töltés csíkján látszania kell, hogy a szaggatás amiatt van, mert nem érkezett meg időben a netről az adat (ilyenkor a lejátszás piros csíkja utoléri a szürke előtöltést jelző csíkot), vagy megérkezett (a szürke előbb ért a sor végére, mint a lejátszás és a piros csík egyszer sem érte utól az előtöltés csíkját), de szaggatottan játszik le valamiért a kliensed. Na utóbbi esetén ne okold az internet szolgáltatódat (isp-t).
-
club1
veterán
válasz bluobluo75 #4878 üzenetére
Ebből a videóból csak az nem derül ki, hogy milyen gyors volt az előtöltés. Jó eséllyel ez nem isp probléma lesz...
-
club1
veterán
válasz hviiick #4806 üzenetére
Mit szeretnél? Van egy nyitott wifi-d, és ott ha csatlakoznak, kapjál róla üzenetet? Ha igen, akkor ezt a funkciót a wifi-t megvalósító eszközödnek kell tudnia, hiszen egy idegen eszközön futó szoftver honnan is tudná, hogy egy másik hardveren mi történik, a hardver jelzése nélkül!?
Üzenetet a csatlakozóknak akarsz küldeni wlan-on? Mert erre tudtommal nincs protokoll. -
club1
veterán
Ha hálózatos nyomtatóként használjátok, akkor első blikkre azt mondanám, hogy a fix ip címét dhcp-sre változtattátok, így idővel új ip címet kapott a dhcp kiszolgálótoktól. Ha így van, a megoldás egyszerű: Vissza kell állítani arra a fix ip címre, amin a nyomtatómeghajtók a pc-ken próbálkoznak nyomtatni.
-
-
club1
veterán
válasz Speeedfire #4561 üzenetére
Pedig ha a host kijut, akkor a natolt VM is ki kell jusson, hiszen a host natol.
-
club1
veterán
válasz Csabulator #4468 üzenetére
Ez az egy ap-tok van? A csatornáját próbáltátok már a szomszédoktól távolabb állítani? Firmware a legújabb?
-
club1
veterán
válasz bozsozso #4447 üzenetére
1., Alapból működnie kell jól működő vpn, és a két oldalon két különböző alhálózat esetén a http://x.x.x.x:8000/ formátumnak. A leggyakoribb (és igen amatőr) hiba az szokott lenni, ha a két oldalon azonos subnetet használva akarjuk, hogy a csomagok a vpn-en közlekedjenek.
2., Lehet, de természetesen nem szoktunk kitenni internetre céges gépeket. Erre vannak a kiszolgálók, ezeknek is csak általában a kiválasztott portjait/szolgáltatásait tesszük ki, vagy jól beállított tűzfallal az egész kiszolgálót pl. dmz-be téve. Mindig azt kell mérlegelni, hogy a céges adatok/dokumentumok illetéktelen kezekbe való jutása elleni védekezésre fordítandó erőforrások egyszeri és folyamatos költsége, továbbá ugyanezen adatok feletti egyedüli rendelkezési jog esetleges elvesztése során bekövetkező kár megtérül-e és mennyi idő alatt az internetre kitett plusz szolgáltatások használatából. A vpn-t tehát azért használjuk, mert a legköltséghatékonyabb módon teszi biztonságosan hozzáférhetővé a védett informatikai infrastruktúrát.[ Szerkesztve ]
-
club1
veterán
Product Ordering Number - Description
MFE Transceivers:
MFEBX1 - 100BASE-BX-20U SFP transceiver for single-mode fiber, 1310 nm wavelength, supports up to 20 km
MFELX1 - 100BASE-LX SFP transceiver for single-mode fiber, 1310 nm wavelength, supports up to 2 km
MFEFX1 - 100BASE-FX SFP transceiver for multimode fiber, 1310 nm wavelength, supports up to 10 km
MGE Transceivers
MGBBX1 - 1000BASE-BX-20U SFP transceiver for single-mode fiber, 1310 nm wavelength, supports up to 40 km
MGBLH1 - 1000BASE-LH SFP transceiver for single-mode fiber, 1310 nm wavelength, supports up to 40 km
MGBLX1 - 1000BASE-LX SFP transceiver for single-mode fiber, 1310 nm wavelength, supports up to 10 km
MGBSX1 - 1000BASE-SX SFP transceiver for multimode fiber, 850 nm wavelength, supports up to 550 m
-
club1
veterán
válasz alienpapa #4428 üzenetére
Ez valószínűleg kábelnet lesz. Ott pedig az esetek 90%-ában nincs bejelentkezés, mivel maga a kábelmodem dönti el, hogy kaphatsz-e és milyen netet. Azaz a routert alapértelmezetten kell hagyni (dinamikus ip cím a wan porton). A kábeltv szolgáltatók egy részénél az új rádugott eszközt (jelen esetben az új routert) regisztrálni kell, különben nem lesz net felé. Ezt a lépést ki lehet kerülni a routerben beállított mac address klónozással (az eredetileg rádugott gép hálókártyájának mac address-ét ha a router klónozza, rögtön kap netet a szolgáltatótól).
-
club1
veterán
válasz Aeroglobus #4401 üzenetére
Akkor ha jól értem az a kérdésed, hogyan tudod a két - számunkra ismeretlen típusú routereddel - vpn-el összekötni a két távoli alhálózatodat. Ha igen, fel kellene tenni a kérdést - a routerek pontos típusának, (ha egyedi a firmware, akkor annak) megadásával a kérdést a vpn-es topicban...
-
club1
veterán
válasz Aeroglobus #4399 üzenetére
A VPN-t de hogyan topicban sem véletlenül nem válaszoltak... Konkrétan a kérdésfeltevésben ezzel a mondattal van a baj:
"Ha távolról rácsatlakozok számítógéppel közvetlenül akkor tudok nyomtatni, viszont ha csak a két router van összekötve nem tudok nyomtatni."
Ha wifin fent lóg a nyomtató valahol, akkor van ip címe. Ha van ip címe (és be van kapcsolva), akkor lehet rá nyomtatni, mivel a két router összeroutolja a két alhálózatot... -
club1
veterán
Név szerint itt nem említenék meg egyet sem azok közül ahonnan én rendelni szoktam, mert (ingyen) reklám lenne. Viszont javaslom, hogy az árgép vagy valami hasonló árukereső oldalán gépeld be a "patch panel" kifejezést: Ahol minimum 10 fajtát árulnak, azok biztos hogy rendelkeznek a legtöbb passzív hálózati elemet áruló beszállítóval...
-
club1
veterán
-
club1
veterán
válasz Vangelis #4385 üzenetére
Kérdés, hogy adattárolás lenne csak a feladat, vagy több kiszolgáló funkció is kell-e. Ha előbbi, elég egy jó NAS, ha utóbbi, akkor meg normális szervert vegyetek, ne gagyizz. Mivel annyiféle szerver vas létezik, a pontos ajánlathoz konkrét igénylista is szükségeltetik. Házat sem úgy építünk, hogy megadja az építtető, hogy hány négyzetméteres legyen és ennyi...
-
club1
veterán
Lehet, hogy valótlan dolgokat tanultam/tanítanak, mindenesetre amit leírtam, teljes egészében fenntartom. Sőt, kiegészítem: Nem egy kontaktos dugóval szerelt fali kábellel találkoztam már. Igaz, kényszerből már én is csináltam ilyet (nem volt nálam aljzat, muszáj volt).
-
club1
veterán
A fali patchkábelben minden egyes rézér egyetlen vastagabb rézszálból áll. Azaz a fali patchkábelben 8 db szigetelt rézdrót fut. A lengőkábelben viszont a 8 vezeték egyesével sodrott vékony rézszálakból áll. Logikusan az előbbit olcsóbb előállítani, viszont a kábel a mozgatását/hajlítgatásokat száltöréssel és kontakthibával fogja honorálni, míg a sodrott rézszálak ezeknek sokkal jobban ellenállnak, ezért aztán az utóbbi való lengőkábelnek. Azaz szabvány szerint fali kábelt csak fix rögzítésű helyre kötünk be, hogy a későbbi kontakthibákat elkerüljük. Ha mindenképp dugót akarsz rá patch-elni, ne halmozd a hibalehetőséget azzal, hogy egy standard (tüskés) RJ45-ös dugót próbálsz meg rákrimpelni, mert a tüskék nem egy szál drótba hatolásra lettek kitalálva, így a dugón belül előre borítékolsz egy azonnali vagy későbbi kontakthibát. Legjobban tehát akkor jársz el, ha a fali kábeled végére egy egyes fali aljzatot teszel (akár még lengő módon is), és abba dugsz egy patchkábelt.
-
club1
veterán
A switcheken beállítasz két külön vlan-t, a routeren pedig az egyik wan porthoz az egyik, a másikhoz a másikat rendeled. Ez pl. lehet megoldás a kérdésedre. De lehet egy subnetet is kettéosztani, ekkor viszont meg kell oldanod, hogy az egyik swithen csak az egyik rész, a másikon a másik legyen. Bár nem igazán értem (szerintem te se), miért akarnád a két switchen külön használni a két wan kijáratot.
-
-
club1
veterán
válasz Blood Mage #4247 üzenetére
Elég sok különböző olyan felügyeleti rendszer van, amivel pl. átvehető egy másik gép képernyője, vagy a billentyűzetleütések vagy bármi egyéb figyelhető...
-
club1
veterán
válasz zulu_mester #4241 üzenetére
Switch-el igen. Vagy ha megvan a 4 érpár benne, akkor tudsz belőle két 100 Mbps-os csatlakozást csinálni (logikusan a túlsó oldalán is ugyanúgy ketté kell osztanod).
-
club1
veterán
Persze, betöltődött egy intranetes oldal és be is tudtam rá jelentkezni. A titkosított adatforgalmat nem tudom értelmezni, mivel vpn-en tudtommal minden az...
Nem hiszem hogy van különbség a telefonos natolt/modemes nem natolt adatforgalom között, ha igen, inkább a natoltnak nem kellene működnie. De próbáld meg a kártyát betenni egy telefonba és megosztani wifin (én is így csináltam). -
club1
veterán
Az internet APN = internet.telekom APN-el.
Fix ip cím nem feltétlenül kell szerver-kliens vpn kapcsolathoz. Ha kell is, megoldható általában valami dinamikus dns szolgáltatóval.
Nálam is van most T-s mobilnet, délután-este kipróbálom, mert erősen kétlem hogy korlátoznák rajta a vpn-t. -
club1
veterán
válasz bugizozi #4196 üzenetére
Én USG100-asokkal dolgozom. A site-to-site ipsec-es vpn-ek jól/stabilan működnek rajta, a klienses (remote access) vagy fizetős (ha zyxel klienst használsz hozzá), vagy shrewsoft vpn klienssel használható de az natolt háló felől sokszor szívás, gyakorlatilag nekem csak mobilnettel működik.
-
club1
veterán
-
club1
veterán
Ethernethez csavart rézérpárak kellenek, mivel sokkal érzékenyebb az elektromos/rádiófrekvenciás ricsajra. Standard rézérpárak tehát összeszednek mindenféle vackot, ami a csomagok elvesztésével jár. Azaz standard rézérpáron - ha az adott szakaszon működik is az átvitel - a sok hibajavítás miatt belassul majd leáll az átvitel.
-
club1
veterán
válasz default. #4129 üzenetére
Mégsem oldódott meg a problémád a topicjában?
-
club1
veterán
válasz kecskebégető #4109 üzenetére
Első körben a modem és a hálókártya közötti kábelt cserélném ki. Másodsorban betenném fix 100-asra a hálókártyát (auto negotiation kikapcs).
-
club1
veterán
válasz r3dligh7 #4086 üzenetére
Az access pointok többsége tud kliensként is működni, ilyenkor pont azt csinálják, mint amire szükséged van.
Vannak olyan routerek is, amik szintén tudják ezt, ami neked azért lehet jó, mert nem kell külön switchet venni (ha azt amúgy is az ap mellett helyeznéd el és elég a 4 port). -
club1
veterán
válasz [HUN]Zolee #4036 üzenetére
Pedig csak szolgáltatóknál vagy a routernél lehet a probléma.
-
club1
veterán
válasz Csongeee10 #3914 üzenetére
A domainbe még be nem léptetett gépek dns-ét át kell állítani a DC DNS-ére (utána meg alapból úgyis azt használják). De alapvetően mindig gond lesz abból, hogy az adott dyndns cím a dc-n kívül egy publikus ip címre (valószínűleg a routered ip címére) mutat, és nem a dc ip címére.
-
club1
veterán
válasz Csongeee10 #3909 üzenetére
Gondolom az lehet, hogy a dyndns.hu létező domain, és a DNS szervered ad rá egy publikus ip-t, ami ugye nem a szervered ip címe.
-
club1
veterán
válasz alienpapa #3891 üzenetére
A kérdéseidre válaszként hosszú oldalakon keresztül lehetne válaszolni, de szerintem a lényeg:
A Linux szerverek többnyire ingyen elérhetőek, míg pl. a Windows-os szerver operációs rendszerek kemény pénzekbe kerülnek. A Linux szerverekre ráadásul egy csomó alkalmazásszerver (adatbáziskezelő szerverek, levelezőszerverek, webszerverek, tűzfal rendszerek, proxy szerverek stb...) ingyen letölthető, telepíthető és használható akár céges környezetben is. Pl. egy 50 felhasználós környezetben egy Windows kiszolgáló, a saját levelezőrendszerével (Exchange) és SQL kiszolgálójával és ISA-jával x milliós tétel. Ugyanez mondjuk egy Ubuntu szerver/Postgresql vagy Mysql adatbázis kiszolgálóval, és xy csoportmunka/levelezőkiszolgáló rendszerrel ingyen van.
Nagyobb helyeken szerver gépet pedig a fenti alkalmazásszerverek futtatásán kívül azért használnak, mert a felhasználók cégen belüli informatikai erőforrásokhoz való hozzáférését kontrollálni kell. Ez szerver operációs rendszer nélkül nehéz lenne. -
club1
veterán
válasz junkeer #3867 üzenetére
A neten most mindenütt ezt olvasom, neked mi a forrásod?:
Nagyfeszültség: Váltakozóáram esetén általában az 1000V-nál nagyobb névleges feszültség. Ha azonban a rendszer közvetlenül földelt (vasúti vontatás), akkor a földhöz képest 600V-nál nagyobb névleges feszültségű rendszerek is nagyfeszültségűek.
Egyenáram esetén az 1500V-os névleges feszültség a határérték.
Törpefeszültség: Váltakozóáram esetén 50V-nál nem nagyobb, egyenáram esetén 120V-nál nem nagyobb névleges feszültség.
Kisfeszültség: A törpe és a nagyfeszültség között. -
club1
veterán
válasz Gubek-Einste #3757 üzenetére
Honnan tudod, hogy 1043-as routere van? Vagy csak a 1043-as gigabites?
[ Szerkesztve ]
-
club1
veterán
válasz Neoka007 #3641 üzenetére
Mindegyik hazai szolgáltató csak a bix-ig tudja garantálni a netet, az óránkénti egy-két késést, csomagkimaradást pedig egyik sem garantálja. Ennek ellenére ebből a szempontból azért jobb az adsl és minden szempontból jobb az optikai net. A kábelnet nem arról híres, hogy órákig nem fordul rajta elő lag.
A cod szervereidet ha játék nélkül pingeled mondjuk fél órán keresztül, mi az eredmény? Egyébként a routered sem egy mai darab...
Új hozzászólás Aktív témák
- Linux kezdőknek
- Autós topik
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Delta Force (2024)
- Ingatlanos topic!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
- HP ZBook Fury 15 G8 Profi Tervező Vágó Laptop -50% i7-11850H 32/512 FHD IPS NVIDIA RTX A2000 4GB
- Új HP ZBook Firefly 16 G10 Profi Tervező Vágó Laptop -50% i7-1355U 16/1TB FHD+ RTX A500 4GB
- PlayStation 5 Pro + Vertical Stand
- Kukirin G2 Master (max sebesség: 60km/h)
- ZOTAC GeForce GTX 1070 Ti AMP Edition 8GB
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest