Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok sracok, total90 javaslatara beolvatoskodnek a haladoba ezzel a keppel egy kis szolid kritika erejeig.

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9602) *Ropi* válasza DeFranco (#9600) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyrészt a fotópapírnak soha sem lesz akkora dinamikája és tónusátfogása mint egy monitornak, másrészt a monitornak saját fénye van, ami a rajta megjelenített kép kontrasztdinamikájába nagyban belejátszik.

Ha a színek nem stimmelnek, az azért van mert vagy nem kalibrált a monitorod vagy nem a megfelelő színtérben nézed a képet (Vagy ha a tiéd kalibrált és jó színteret használ a megjelenítő programod is, akkor a fotósotok monitora nem volt kalibrálva. A fotomarket.hu nyomdáját ugyan nem ismerem, de nem feltételezem róluk, hogy nem kalibrált rendszerben dolgoznak mert az egyenlő lenne a szakmai öngyilkosságukkal - bár attól még elszabhatták a hívást, ha automata rendszerben dolgoznak.).

A fotósotok mit mondott ezekről?

Ha belinkelsz vagy átküldesz PÜ-ben 1-2 képet, akkor meg tudom mondani, hogy rendben vannak-e (ugye én is kalibrált rendszeren dolgozom).

Nézd meg ezeket a képeket: prémium minőségű fine art album formájában a kezedbe tudom adni őket, hogy láthasd mit tud kihozni belőlük egy valóban jó nyomda papíron. ;)

(#9601) Balinov: A rózsaszín bejön (cOxErNeK iS bIzToS bE fOg :DDD), nagyon nem tudok belekötni...A színek a tonemappingos HDR-hez mérten rendben vannak (szerencsére nem csúszott meg a kezed csuklóropogásig tekerve a vibrance-ot, így nem túl hivalkotóan harsányak a tónusok, mint ahogy általában átesnek vele az emberek a ló túloldalára :D), a sétálós ösvény vezeti a szemet ahogy kell (ráadásul jobbra kicsit felfelé, ami pozitívabb érzést kelt)...A jobb szélen a kerítésben lévő vízszintes sötét csíkot szedném ki, mert mindig odaugrik rá a szemem, meg a flare lehetne jobbra kijjebb és vagy 0.5 - 0.7 Fé-el halványabb: akkor ellenpontozná a Nap fényét, jobban egyensúlyba kerülne a kép.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9603) cOxeR válasza Balinov (#9601) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem is jó, de én már meg is skubiztam korábban is, csak véleményezni nem jutottam el, hiszen semmi nagy csodát nem tudok hozzá tenni, kicsit balra dől érzetem van, ha kicsit csalsz a képarányon, hogy fent is és lent is kevesebb tér legyen, meg is oldódik a dolog. :)
Viszont csak, hogy ellent mondjak Ropinak őőő kicsit lehetne még rózsaszínesebb. ;]

(#9604) cOxeR válasza *Ropi* (#9602) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egy dolog kimaradt. :) A fotósnak van egy fajta elhanyagolhatatlan ízlésvilága, ami picikét befolyásolja a képek színét, színhőmérsékletét. :) Lehet kalibrált rendszere és lehet, hogy nála ez az a hatás amit el akart érni, vagy ez jellemző rá. ;) Szóval teljes mértékben benne van az is a pakliban, hogy ez így teljes mértékben rendben is van.
Az tényleg fontos, hogy egy kép sosem lesz nyomatban olyan, mint monitoron. Bár ez nem a színhőmérsékletre vonatkozik, csak a fényesség érzetre. Ami még fontos és kísérletezős, a fotópapír típusa. Nem alapvetően márkára, hanem matt, fényes, selyemfényű alapanyagra gondolok. Én a képeimet pl teljesen matt papíron szeretem a legjobban. ;)

(#9605) *Ropi* válasza cOxeR (#9604) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#9603) cOxeR: Neked még a véred helyett is rózsaszín folyik... :))

Ő a saját monitorán látott képhez viszonyította a nyomdából visszakapott papír képet: nem a fotós képi világán van a hangsúly, hanem azon, hogy a digitális forrás kép nagyon máshogy néz ki monitoron, mint végül a nyomdából visszakapott papíron (mint amikor ma majd még rózsaszínűbbre kalibrálom a monitorod :DDD). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9606) cOxeR válasza *Ropi* (#9605) üzenetére


cOxeR
Ármester

Meg lila! ;]

Tudom mihez viszonyította... arra akartam kilukadni, egészen pontosan, hogy lehet az a természetes, amit kapott és az ő általa látott színek és színhőmérséklet volt "helytelen". :)

Mondtam már, hogy mennyire szeretem a fekete-fehér képeket? ;]

[ Szerkesztve ]

(#9607) alok


alok
csendes tag

Fotomarket-től kaptam egyszer egy olyan sorozatot, hogy a színek huhuhu :Y
Aztán kiderült, hogy annak ellenére korrekciózták, hogy én nem kértem azt!
Elismerték a tévedésüket, újra kidolgozták azokat, és rendben volt minden :))

(#9608) sztyui2


sztyui2
őstag

Lőttem néhány portrét egyik haveromról, a képre kattintva bejön a blogposzt, pár képpel ;)

(#9609) *Ropi* válasza alok (#9607) üzenetére


*Ropi*
félisten

Erre utaltam azzal, hogy automata rendszerben kidolgozva el tudják rontani: mindenféle automata képkorrekciót ki kell kapcsolni az ilyen cégek képfeltöltő programjaiban, mert kompaktos minőséghez vannak beállítva és egy pontosan belőtt expójú + színvilágú képet teljesen szétcincálnak. :K

(#9606) cOxeR: Nem tudom olvasni a PÜ-inket: folyamatosan 503-as hibát dobál a rendszer...Majd elmondod élőben délután.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9610) Balinov válasza *Ropi* (#9602) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi sracok az elemzest.

Ropi, nekem az a keriteses fel sem tunt, lehet megprobalom valahogy kigyomlalni es ujra feltenni a flikkerre. Coxer croppos javaslataval egyetemben. A lens flare-vel meg nagyon nem tudok mit kezdeni, igazandibol be kell valljam, magam is meglepodtem, hogy elokerult, mert egyik exponal sem (a 3 kozul) emlekeztem,hogy az lcd-n lattam volna barmi lens flare-t.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9611) alok válasza DeFranco (#9600) üzenetére


alok
csendes tag

A papírképek hátulján feltüntetik az esetleges korrekciós értékeket, nálad milyen számok, vagy betűk vannak?
Ha végig "N"-t látsz akkor nem nyúltak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9612) L4mie válasza sztyui2 (#9608) üzenetére


L4mie
veterán

kicsiben hirtelen azt hittem te cigizel :D :Y

btw: bejövős

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9613) sztyui2 válasza L4mie (#9612) üzenetére


sztyui2
őstag

Áhh, én nem élek ilyenekkel, meg nem sűrűn lövök magamról portrékat(sajnos) :D
Minden ismerősömről van ezer képem, csak magamról nincs :O

(#9614) *Ropi* válasza sztyui2 (#9613) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lőjünk rólad? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9615) Larry303


Larry303
addikt

hoznék egy giccsparádét, kérdés, hogy határon belül e vagy szivárványhányás :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9616) *Ropi* válasza Larry303 (#9615) üzenetére


*Ropi*
félisten

cOxEr vörksoppot tartott? :DDD Nekem bejön (balra lehetne hosszabb a kép, mert a csónak előtt is kicsivel több hely lenne - az árnyékának nem lenne lecsapva az orra - meg a bal szélen lévő fák és árnyékaik így figyelemelvonóak - jobb lenne többet látni belőlük, de amúgy rendben van a kép). :K

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9617) Chapel válasza Larry303 (#9615) üzenetére


Chapel
addikt

Nekem bejön, itt a helye ;)
Szépek a részletek, jó a színvilág és jó keretet adnak a fák.
Vágásilag lenne javaslatom, de feltételezem ebből nem igazán volt vágva...ugye?

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9618) Graphy


Graphy
aktív tag

Sziasztok,

Hozok én is egy képet véleményezésre.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#9619) Graphy


Graphy
aktív tag

...és még egyet:

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#9620) Larry303 válasza Chapel (#9617) üzenetére


Larry303
addikt

Nem, nincs cropolva

Graphy: nekem a selective annyira nem, jobb lenne nelkule

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9621) jjeahh válasza Graphy (#9618) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Első tetszik, de túl sok az élesítés meg clarity (vagy bármi is van rajta), második annyira nem, főleg így szelektív színezéssel... ergó a legnagyobb gond szvsz mindkettővel az utómunka.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9622) tozso76 válasza DeFranco (#9600) üzenetére


tozso76
aktív tag

Nem vagyok profi, de megosztanam a tapasztalatomat ezzel kapcsolatban. Hasonlo keppen jartam en is. Vissza mentem a "laborba" es ott kiderult a turpissag. Mivel nem szerepelek a profik ligajaban, ezert minden kepembe korrigaltak. Ez a papirkepek hatuljan leolvashato. Pl tonus szin stb ertekek +3tol -3ig. Ezert azt javasoltak hogy a "kesz" nyomtatas elott vigyek be vagy 5, altalam kidolgozott kepet. Ezt kinyomjak nullasan es ebbol lathatom hogy mennyit kell korrigalnom. Celszeru 5 hasonlo temaju, de kulonbozo WB-al lott kepet vinni mintanak. Nekem jellwmzoen minden kepemet alexposra, melegebb WB-ra jorrigaltak automatikusan.

(#9623) total90 válasza Graphy (#9619) üzenetére


total90
Topikgazda

Nekem tetszik, mostanaban az ilyen szanaszet elesitett, kontrasztozott kepekre igencsak bukom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9624) Marky21 válasza Larry303 (#9615) üzenetére


Marky21
aktív tag

:C nekem tetszik elég jó hangulata van ,és szépek a színek.

Én is berakok egy képet, ha már itt járok :))

[link]

Ui: hogy kell úgy képet berakni hogy látszódjon a kép is,de ha rákattintasz bejöjjön az oldal?
Ha nem linként rakom be hanem képként akkor nem jeleneik meg nekem csak egy kis ikon.

[ Szerkesztve ]

(#9625) Mercutio_ válasza Marky21 (#9624) üzenetére


Mercutio_
félisten

A linknél a szöveg helyére beszúrod a kép beillesztő tag-et.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9626) Marky21 válasza Mercutio_ (#9625) üzenetére


Marky21
aktív tag

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#9627) radi8tor válasza Marky21 (#9624) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erről az oldalról szerintem nem lehet képként megosztani, csak linkelve.

⭐ Stella

(#9628) #31757056 válasza Marky21 (#9624) üzenetére


#31757056
törölt tag

Erre gondolsz?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9629) Marky21 válasza #31757056 (#9628) üzenetére


Marky21
aktív tag

Igen :D

(#9631) #31757056 válasza Marky21 (#9630) üzenetére


#31757056
törölt tag

Csak nem akar összejönni? :D

(#9632) Chapel


Chapel
addikt

Hejj de régen posztoltam képet...se időm, se ihletem nincs hónapok óta. :(
Viszont munka ügyben Genovában jártam pár napra, gyors városnézés és pár fotó.
Folyt köv.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9633) m3ss válasza Chapel (#9632) üzenetére


m3ss
veterán

masodik bejon. larry csonakja is, bar az arnyek beleferhetne meg.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#9634) Larry303 válasza Chapel (#9632) üzenetére


Larry303
addikt

elsőn nekem nagyon fura a crop

mess: maradjál már bottal piszkáltam, de csak épp annyira, hogy még elérjem és még vissza tudjam húzni :DDD amúgy jogos, ha lett volna időm rá, nem így helyezem el

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9635) Graphy válasza Larry303 (#9620) üzenetére


Graphy
aktív tag

Köszi a válaszokat Larry, jjeahh és Total.

...pár napig nem voltam gép közelben így nem tudtam megnézni mit írtatok.

Én szeretem a szelektíven színezett képeket, és mostanában néha 1-2 képen megcsúszik a clarityn a kezem. :) Van amelyik képnek jól áll.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#9636) forceberg


forceberg
veterán

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9637) cOxeR válasza forceberg (#9636) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem az első... még pont benne van a határban, kompozícióban is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#9638) total90 válasza forceberg (#9636) üzenetére


total90
Topikgazda

Uuu, ezek nagyon adjak :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9639) End-ru


End-ru
aktív tag

Mai cserk

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#9640) radi8tor válasza End-ru (#9639) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó lett! :C

⭐ Stella

(#9641) cOxeR válasza End-ru (#9639) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szép letisztult a háttere is. :)

(#9642) End-ru válasza cOxeR (#9641) üzenetére


End-ru
aktív tag

Van csernobilos hátterem is :D

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#9643) cOxeR válasza End-ru (#9642) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez az igazi! :DDD :))

(#9644) Larry303 válasza End-ru (#9642) üzenetére


Larry303
addikt

szép :C
egyedül járod ilyenkor az erdőt?

force: nekem is az első!

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9645) Schuby válasza End-ru (#9642) üzenetére


Schuby
aktív tag

EZ az igazi Csernobilos háttér :DD

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#9646) zgospel válasza End-ru (#9639) üzenetére


zgospel
őstag

:Y hibátlan

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#9647) End-ru válasza Larry303 (#9644) üzenetére


End-ru
aktív tag

Egyedül. Könnyen megriadnak. Legtöbbször előbb vesznek észre, mint Te őket. Sokat kell ügyeskedni és egy nagy adag szerencse is kell, hogy a közelükben kerüljön az ember.

Mindenkinek köszi.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#9648) jjeahh válasza End-ru (#9639) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez tényleg nagyon jó :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9649) cOxeR válasza End-ru (#9647) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igazán nagyon szívesen! ;]

(#9650) DeFranco


DeFranco
nagyúr

@*Ropi* @cOxeR @alok @tozso76:

Elnézést, hogy csak most reagálok, de közben folyamatosan történtek fejlemények az ügyben most pénteken zártuk le a projektet. Szerencsére teljes happy end-del zárult.

Azzal kezdtem, hogy tüzetesen átnéztem a képeket, és összegeztem, hogy mit tapasztalok. Nem csak egy irányban tértek el a képek a monitoron levőtől, és ez volt a legfurcsább. Volt ami sárgásabb volt, volt ahol az arcok voltak totál maszk-szerű beégettek volt ahol az árnyékok voltak olyan feketék mintha filccel rajzolták volna őket. Volt persze ami kb. rendben volt, de összességében nagy csalódás, ahogy írtam.

Írtam egy reklamáló levelet a fotomarketnek, ezeket leírva, és kérve, hogy kezdjünk a helyzettel valamit. Visszajeleztek, elnézést kérve a hibáért (figyeldoda hogy semmi megmagyarázás, rögtön vevőnek mindig igaza van tempó), és megkértek, hogy fáradjak be a képekkel és nézzük meg mi a helyzet.

Bementem, pár próbaképpel fogadott a hölgy, hogy válasszam ki melyik tetszik, és akkor átdolgozzák az összeset. Elmagyaráztam, hogy ez így nem lesz jó, mert össze-vissza nem stimmelnek a képek, így végül leültünk a műhelyben nézni-próbálni, mit lehet kihozni.

Gondolom nem kell ecsetelni, hogy egy óra alatt mennyi bevételt termelt volna meg a hölgy, ha nem az én 112x36 forintos képeimmel szórakozik, hogy garanciában újranyomja, ennek ellenére több mint két órát ott ült velem (csak azért ennyit, mert addigra végeztünk, ez lett volna négy is ha igényelt volna annyit a feladat) full lelkiismeretesen, végtelen türelemmel, hatodszorra, nyolcadszorra is újra állítgatva a képeket, hogy tényleg tökéletes legyen a végeredmény. Mivel témánként volt kb. 10-10 kép, hasonló színvilággal, megbeszéltük, hogy egyet-egyet kidolgozunk, és a többit ő önállóan már hozzá tudja igazítani. Kiesett a szemem mire eljöttem, és neki még akkor volt hátra a java.

Közben beszélgettünk, és kiderült, hogy ott csúszott el a dolog, hogy a gép, és a szeme is arra van ráállva, hogy a jellemzően házi készítésű kompaktok által eltolt képeket hozzák arra a szintre, amit a vevő látni szeretne, és mivel ezek a képek teljesen más géppel, színvilággal stb. készültek, így csúszhatott el a dolog. Próbáltuk teljesen nyersen is kinyomni őket, az is elég gyatra lett, bele kellett nyúlni mindbe, hogy azt hozza a nyomtató, amit a kijelzőn látunk.

Ez volt húsvét előtti pénteken, dolgozott vele aznap, kedden, és szerdán, szerintem legalább 10 mérnökórát belefeccölt ebbe az 57 képbe, szerdán mehettem a végeredményért ellenőrizni, hogy aztán pénteken nyomhassuk a másod-harmadpéldányokat, amiből kell.

A végeredmény várakozáson felüli, szuperek lettek a képek, még az általam gondoltnál is jobbak (kicsit húztam is ennek eredményeképpen a monitoron, mert kiderült, hogy a luminance kicsit túl lett tolva eredetileg), és több képen is azt látom, hogy a végeredmény még így is javított picit az eredetin.

Ez ügyben ha valakit érdekel a dolog, kérnék egy kis segítséget. Az utolsó mondat arra vonatkozott, hogy most látom, a printek alapján, hogy azok néhol természetesebbek mint a digitális példány, mivel viszonylag kezdő fotós csinálta a képeket (egy éve dolgozik) lehet kicsit cukorkaboltnak nézte a fotoboltot. Ha valakit érdekel, átküldeném az eredetiket, és mondhatna róla egy véleményt ebből a szempontból.

Összességében nagyon pozitívan csalódtam a cégben, ilyen szolgáltatói, vevőorinteált, szakmai igényességgel fűszerezett "akkorisvigyorognifogazügyfélénmegmutatom" mentalitással nem gyakran találkozom mint ügyfél. Az extra munkáért, a rengeteg extra nyomatért, a komplett új sorozatért egy forintot nem kellett fizetnem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.