Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16251) Manitou válasza kovsol (#16250) üzenetére


Manitou
addikt

Speciel az én végzettségemmel ( építész) pesten szarabb a helyzet most , mint itt Debrecenben. Ezt több forrásból is tudom. Van Pesten olyan építésziroda,ahol nincs meló és hazaküldik az embereket , több hónapig nem is dolgoznak jóformán semmit, más helyeken meg fizetéscsökkentéseket vezetnek be, mert annyira nincs meló. Más szakterületen nem tudom mi a helyzet. Válság előtt viszont bp -en több lehetőség volt.

[ Szerkesztve ]

(#16252) macikos válasza Manitou (#16249) üzenetére


macikos
addikt

A vegyészmérnök magyarul fagyi-gépész :D

Manitou: Építész. Budi-builder :D

[ Szerkesztve ]

(#16253) kovsol válasza Manitou (#16251) üzenetére


kovsol
titán

nekem ismeretségemben csak építő mérnökök vannak ők nem panaszkodnak egyáltalán és munka is van, bár főleg ilyen nagyobb csarnokokat, vagy telep helyeket terveznek mostanában

lassan át lehet nevezni off topic máshogyra a címet :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16254) Quan-Chi válasza Manitou (#16249) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ez együtt van 2in1 ;] "nem csak fehérje szénhidrát kreatin de izomgén aktivátor is" ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#16255) tween válasza Sotho (#16242) üzenetére


tween
őstag

Hivatásos kotongumi ;]

[ Szerkesztve ]

(#16256) Manitou válasza kovsol (#16253) üzenetére


Manitou
addikt

Mellesleg az is vagyok :D (építőmérnök) csak most az építészben dolgozok. A másikban nagyobb pénz lenne, de ez közelebb áll hozzám, meg ebben találtam melót, és a munkahely is elég kellemes, úgyhogy nem is nagyon gondolkozok váltáson, igaz lehetőség se nagyon lenne most :DDD

Macikos: :K

Quan-Chi Akkor ez valami büfé szak? ;]

[ Szerkesztve ]

(#16257) Quan-Chi válasza Manitou (#16256) üzenetére


Quan-Chi
őstag

nem, 7féléves BSC -s szak, rendes egyetemi oktatás a műszaki karon ... nem is volt túl könnyű ! de környezettechnológus diplomát kapok mert a szak neve a környezet és vegyészmérnök, azon belül van vagy 3-4 féle diploma ! környezetmenedzsment, technológus, vegyész mittudoménmégmi ... én technológus leszek :B

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#16258) tween


tween
őstag

Na ez nem az okoskák ide topik,viszlát ;]
csak nekem van szaros érettségim? :O
jó én basztam el a fősulit :DDD

(#16259) BÁ Nutrition válasza kovsol (#16244) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

anglia egy nagy lófasz nehogy oda menj!!!!!
Boxi mesélhetne róla. Írek jó volt régebben de a válság rendesen odabaszott nekik, de úgy tudom már kezdenek kikecmeregni belőle. meg kell kérdezni az ír topicot.
vagy az irányírország.com-on.
ITvel lehet külföldön keresni ha kurva jó az angolod és van tapasztalatod. kezdőként lutri, vagy kapsz valamit vagy nem. Yash kolléga is azt nyomta íreknél de amenniyre emlékszem nem jött be neki igazán. múltkor írt valamit az ír topicba de a szokásos befordulós hangvételű volt, szal asszem nem lett milliárdos:) még:)
de lehet már közben megszilárdult a bicepsze felső rétege, ki tudja:)

Bibbi: igen az az oka hogy ott 4 órás melóból simán eltartod magad, nyomorogni se kell nagyon. szal olyan 200ezrer péz körüli..(ireland)

Sotho: közt. őrezrednél, de Orbán apánk ki akar pakolni minket onnan..úgyhogy ki tudja mi lesz.
gondolkodom rajta hogy kimenjek inkább külföldre még pár évet. vagy nem tom.
igazából nekem legjobb ott lenne ahol most vagyok. de nem kívánságműsor az élet. legalábbis az enyém.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#16260) Manitou válasza Quan-Chi (#16257) üzenetére


Manitou
addikt

És ebből nincs MSC képzés? Vagyis van lehetőséged továbbmenni MSC-re?
Mi a környezetvédelmiseket csak úgy hívjük hogy sötétzöldek ;] :D
De jó az amúgy ,biztos lesz rá kereslet egyre inkább :K

BÁ Nutrition Ausztráliába érdemes még menni dolgozni úgy hallottam. Ott kevés a szakember,és a mérnök is.Csak hát az kicsit arrébb van :D

(#16261) kovsol válasza BÁ Nutrition (#16259) üzenetére


kovsol
titán

egyenlőre ez a B terv és itthon szeretnék keresni elsősorban melót, én amúgy német irányba is szívesen mennék, de mivel csak németet és angolt tanultam így mondjuk ilyen francia vagy hasonlók eléggé ki vannak lőve

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16262) BÁ Nutrition válasza Manitou (#16260) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ausztráliát végigzongoráztam, nem éri meg annyira, csak ha nagyon jó helyre tudsz "igazolni"
ott olyan rendszer van hogy kell egy befogadó munkaadó amit 3 évig nem hagyhatsz el, szal full kihasználhatnak, ha nem jön be vagy nem állod meg a helyed nincs más választásod. akkor meg szopás van. ill eleve kell vagy 1 millió hogy belefágj, és vagy kapsz melót vagy nem. gondok lehetnek a tartózkodásival, és a munkavállalásival.. kurva messze van. egy napot utazol és kurva ritkán tudsz hazajönni, mert nagyon drága is. annyira sok mani meg nincs..
max az ír szinvonalat lehet elérni csak pl írbe oda mész ahova akarsz. szabadon vállalhatsz melót, alapíthatsz céget, papírjaidat intézheted magyar kérdőíveken is stb. jó nem azt mondom hogy ne tudj angolul, de sokaknak segítség ez. és sokszor 100 euróból hazaugrasz repcsivel 3 óra alatt+reptéri szopás..
szerintem ami még mindíg megéri az Kanada és a hajó
Kanadában kurva sok pénz van, de már picit messzi, elég korrektek a körülmények
hajón általában szar, de folyami pl minden nap kiköt bejárod fél európát ingyen, nincs rezsi, szállásköltség, napi 3 kaja, fizu változó de nem rossz.
mindenesetre euban szerintem most ez a legjobb a rabszolgamelók között

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#16263) mano2007


mano2007
csendes tag

Hali!

Tömegnövelő vásárlásán gondolkodom, de mostanában eléggé besűrűsödik a programom, tehát nem tudok lemenni terembe úgy mint eddig (ez az idő kb 1-2 hét)
A kérdésem az, hogy ha nem megyek edzeni kb 3(ez nagyjából 2x 3x fordul elő a nyár folyamán) napig, akkor azokon a napokon is szedjem a cuccot ? Illetve riogatnak egy két dologgal :
1. a tömegnövelővel elért izomzat nem lesz tartós
2. Minimum 3 hónapig kell szedni különben nem ér semmit
ezeknek van valóság alapjuk? A szedés időtartamát gondolom én határozom meg, az elérni kívánt célommal.. !?

[ Szerkesztve ]

(#16264) tween válasza mano2007 (#16263) üzenetére


tween
őstag

Ezt a 3 hónap baromságot már én is hallottam,hát nem édes aki kitalálta? ;]

(#16265) kovsol válasza BÁ Nutrition (#16262) üzenetére


kovsol
titán

akkor te se az a fajta ember vagy aki 40 évesen is szüleivel akar lakni, jó sok helyen járhattál
egy ilyen hajós melóhoz milyen szintű nyelvtudás kell amúgy ?

May the Force be with you!

(#16266) Bibby válasza Quan-Chi (#16247) üzenetére


Bibby
addikt

Azért ezt a nagyképű dumát elereszteni pályakezdőként ne haragudj... :U
Ha szülő otthon eltart akkor valóban ne mozdulj meg.

Ελευθερια η θανατος

(#16267) kovsol válasza Quan-Chi (#16257) üzenetére


kovsol
titán

a bsc az még nem egyetemi szint csak főiskolai majd ha msc -t tolod az egyetemi
persze nem feltétlenül éri meg minden szakon az msc képzést is megcsinálni

May the Force be with you!

(#16268) tween válasza Bibby (#16266) üzenetére


tween
őstag

Sok ilyen ismerősöm van,aztán kopp...

(#16269) Tomics válasza kovsol (#16267) üzenetére


Tomics
addikt

főleg ahol fél milla 1 félév :C
nekem most ki kell hagynom kényszerűségből 1 évet, addig találnom kéne valami melót meg nyelvet tanulni...érdekes lesz. arra már rájöttem hogy az élet egy nagy fos, ha nincs pénz és a szülők sem tudnak nyomni :D én is alapítanék már családot, csak a minimális saját lakás+megbízható meló nincs meg. suliból még 2 év legalább de inkább 3. szülők meg egyik részről se tudnak nyomni

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#16270) Bubee82 válasza Quan-Chi (#16247) üzenetére


Bubee82
őstag

Ezen azért még kicsit el kellene gondolkodnod :U Szerintem örülni fogsz ha csak fél évig leszel munkanélküli.

De ettől függetlenül ne így legyen. Csak kicsit azért nézz szét h láss. Fontos a megfelelő hozzáállás, de jobb ha nyitott szemmel jársz, nehogy pofára ess.

(#16271) macikos


macikos
addikt

Nem szoktam ilyennel dicsekedni, de olyan kolbászt toltam az előbb, hogy kitöltötte a wc-t, pedig kétfelé volt hajtva U alakban :D Ezek szerint meggyógyultam :D Bár a betegségem előtt nem volt ilyen jó huzatja a beleimnek, szóval most még jobb.

Rokon volt Norvégiában hajón, halat belezett. Mesélte, hogy ott 16-17 éves srácok nyári melóban csinálják ezt, igaz napi 12 órában, de havi 4-5 milláért... külföldieknek elég nehéz bekerülni.

[ Szerkesztve ]

(#16272) tween válasza macikos (#16271) üzenetére


tween
őstag

maci te mekkora marha vagy már ne haragudj :DD :DDD :R

(#16273) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#16270) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ma megmonták a ertéelklub híradójába hogy egy cég felmérte mi újság diploma után, és átlagosan a diplomások 3 hónap alatt elhelyezkednek. minden szakon! hazugság a diplomás munkanélküliség sztori, mert még a könyvtár szakosok is azonnal kapnak szinte munkát.. mindezt persze tényként közölve...
no comment..
én nem ezt tapasztaltam.. sőt..
emlékszem anno abba kötöttek bele hogy nem elég folyékony az angol.. mégis mitől lenne az ha nem használom.. mari néni nem tud angolul.. melóhelyen kívül csak angoltanfolyamon tudod használni a nyelvet...
szal mikor hazajöttem külföldről és lyukat beszéltem a hasukba angolul és kb harmadannyira se tudtak angolul mint én akkor jó, de észtül nem tudsz..
mondom az anyátokat leszophatnátok:)
minden logisztikai meló úgy van meghirdetve vagy két éve már hogy angol+dán/holland/török/héber/orosz/olasz/spanyol/litván stb..
és hiába mondod hogy b+ egy külkereskedő akitől rendeled a cuccot tud angolul hiába lengyel.. hát őket az nem érdekli. persze kurvára nem kell lengyelül beszélned.. ők se tudnak, csak megy a szopatás.. én meg nem fogok még másik 3 nylevet megtanulni felső fokra.. mer csak angol/német legyen már elég.. a többi hobbi

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#16274) kovsol válasza BÁ Nutrition (#16273) üzenetére


kovsol
titán

igen hihető, hogy mondjuk kommunikáció szakról, meg a bölcsészről jövő tömegnek tuti lesz szakmájában melója 3 hónapon belül :N

May the Force be with you!

(#16275) dragonfx válasza macikos (#16271) üzenetére


dragonfx
veterán

jó étvágyat én még meloba csigáztam, nem hozom haza a s***t :C :C

ma rálltama mmérlegre és nem hittema szemenek, jo megittama pumpot meg vizet, meg volt jóe béd+edzőcucc..de 89.5öt mutatott.tök happy voltam.lehet növök. ;] ;]

diplomával max +20% az esélyed elhelyezkedni előbb. :K .se több se kevesebb.
diplomával és nyelvtudással is lehet munkanélkülinek lenni simán a gyakorlat ezt mutatja az ő elméleti statisztikai felmérsükket meg odahengerelhetik a klozetba kitörölni.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16276) tween válasza BÁ Nutrition (#16273) üzenetére


tween
őstag

Haver kb. 2 éve végzett(geográfus diploma),de nem talál helyet,a helyi erdészetben melózik...szép...mondtam neki menjen fel a főfaluba ott talál...

(#16277) Bubee82 válasza tween (#16276) üzenetére


Bubee82
őstag

Amire manapság szükség van, az a jó szakember. Diploma nélkül, valós tudással. És ami a mai világban egy jó terv az élethez szerintem: szakma megszerzése (már a megszerzése előtt vagy alatt gyakorlati tapasztalat halmozás), idegen nyelv középfokú papír, folyékony beszéd, külföldre menni pénzt keresni.

Ha megvan a tőke, akkor önállóvá válni (h ne kelljen mindenféle suttyó szarjankónak a kedvében járni), felvirágoztatni a saját bizniszt. Akinek jó külföldön, ott, akinek nem, annak otthon. Csak mondjuk otthon hiába vagy egy saját céged, amikor ott van a bürokrácia, a romokban heverő egészségügy és még sorolhatnánk.

Egy biztos: nagyon nagyon nehéz jó életet élni. Sokat kell nyelni, ez egyszer bizonyos...

[ Szerkesztve ]

(#16278) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

a környezetmérnöknek semmi köze nincs a környezetvédelemhez érdekes de így van ! van külön környezet védő mérnök az egész más. Ezen kívül van eddig 2 biztos munkalehetőségem ! az egyik egy mezőgazdasági cég helyben a másik meg a honvédségnél egy tiszti állás ! mester képzés lenne de felesleges majd jövőre akarom megcsinálni a mester biomérnököt , mert a mester környezetmérnök nem éri meg ! amúgy még 1 teljes évet finanszíroz az állam szóval csak 1 évet kéne kifizetnem az meg nem vészes ! ezt leszámítva sok helyen van kereslet erre a diplomára ezen kívül az országban 3 helyen van ilyen képzés és megközelítőleg 10-20an végeznek egyszerre szóval nagyon kevés munkaerő van sok helyre :K most 15en végzünk ebből 6 embernek van nyelvvizsgája ... szóval jók a kilátásaim ;]

én igencsak a honvédséget választom ! tiszti beosztás, előremeneteli lehetőségek, jó fizetés , 25 év szolgálat után 100%-os nyugdíj ...stb :C

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#16279) DeckardCain válasza Bubee82 (#16277) üzenetére


DeckardCain
senior tag

2 éve államvizsgáztam, kb arra jó hogy kitöröljem vele a hátsóm... (BMF) Semmit se használok az ott tanultakból, pedig IT-ben tevékenykedek(de utálom mint a sz*rt).

Államvizsga előtt voltam gyakorlaton valahol egy félévet, azóta is ott vagyok, bár már nem sokáig szerintem.

Tapasztalat nélkül szívás, kíváncsi leszek ha váltanom kell mi lesz, valószínűleg nem megy majd könnyen a jelen gazdasági helyzetben.

Egy biztos: nagyon nagyon nehéz jó életet élni. Sokat kell nyelni, ez egyszer bizonyos...

Ez igaz, néha nyelés helyet hozzá tudnék vágni egy 20 tárcsát valakihez. :DDD De hát a pénz nagyúr, valamiből meg kell venni a csirkét, meg a sok hülyeséget ehhez a sporthoz :))

(#16280) Bibby válasza DeckardCain (#16279) üzenetére


Bibby
addikt

És arról ki tehet mégis hogy utálod a munkád?
Talán válts.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#16281) Quan-Chi válasza DeckardCain (#16279) üzenetére


Quan-Chi
őstag

minden az ismeretségen múlik ... szerencsére faternak van egy jó könyvelő irodája és olyan cégekkel áll üzleti kapcsolatban ahol alkalmaznak környezet mérnököket, ráadásul az egyikbe voltam nyári gyakon oda szeretettel várnak protekciós melóval ... szóval nem vagyok elkeseredve a jövőmmel kapcsolatban :U

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#16282) tween válasza Bubee82 (#16277) üzenetére


tween
őstag

Tudom mi sokat és nagyot nyelni,4 évig voltam középvezető...

Quan-Chi így könnyű!Puncsos! ;]

[ Szerkesztve ]

(#16283) Quan-Chi válasza tween (#16282) üzenetére


Quan-Chi
őstag

lehetőségekkel élni kell :K

kovsol még szerencse hogy nem érdekel ;]

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#16284) kovsol válasza Quan-Chi (#16281) üzenetére


kovsol
titán

most ettől nem szerettünk meg jobban ;]

May the Force be with you!

(#16285) Franklin


Franklin
addikt

Sziasztok!

180/65, 31 éves srác vagyok, pár hete kezdtem el terembe járni, hogy hízzak egy kicsit, persze izomra, ha lehet :-)

Mivel nagyon szeretek bringázni is, kérdezném, hogy mennyiben befolyásolja a folyamatot az, ha heti 3-4x tekerek napi 20-25-30 km-t?

Nem fog ez vissza az izomnövekedésben?

Illetve jó úgy, hogy hétfő-szerda-péntek edzés, kedd-csütörtök-szombat/vasárnap bringa?

(#16286) Boxer001 válasza kovsol (#16284) üzenetére


Boxer001
veterán

Burokban éli majd az életét, szánalom...remélem egyszer pofára esik. ;]

(#16287) kovsol válasza Franklin (#16285) üzenetére


kovsol
titán

igazából a kajáláson van a hangsúly, mert ha eszel megfelelő mennyiségben akkor szerintem emiatt nem kell elhagynod a biciklis hobbidat

May the Force be with you!

(#16288) tween válasza Franklin (#16285) üzenetére


tween
őstag

180/65?Ugyan ezekkel az adatokkal kezdtem '99ben,tehát van még remény ;]

Na megjött Boxi ;] várom a beszólást ;]

[ Szerkesztve ]

(#16289) kovsol válasza tween (#16288) üzenetére


kovsol
titán

mert azóta töpörödtél és jobb lett az arány ? :DDD

May the Force be with you!

(#16290) tween válasza kovsol (#16289) üzenetére


tween
őstag

Azóta két menettel csavarodott a házam ;]

(#16291) Quan-Chi válasza Boxer001 (#16286) üzenetére


Quan-Chi
őstag

na már vártam nyomoráról híres barátunk HSZ-ét :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#16292) Boxer001 válasza Quan-Chi (#16291) üzenetére


Boxer001
veterán

Menjél aludni okoska, így hogy fogsz tudni felkelni hajnali 9-10 körül? :Y ;]

(#16293) kovsol válasza Boxer001 (#16292) üzenetére


kovsol
titán

az még semmi :D én laktam egy sráccal együtt aki 12-13 óra fele kelt fel, aztán közölte már nem megy be inkább suliba és még visszafeküdt :DDD tudnak élni azért egyesek :N

May the Force be with you!

(#16294) tween válasza kovsol (#16293) üzenetére


tween
őstag

Én még aktív diszkós koromban sem tudtam addig aludni(főleg a förtelmesen másnapos belem miatt). :DDD

(#16295) Boxer001 válasza kovsol (#16293) üzenetére


Boxer001
veterán

Sose tudtam ilyen sokat aludni, max. 6-7 óra jó esetben, 8 meg akkor, ha nagyon fáradt vagyok+kuss van még reggel, se kutyák, se semmi nem ver fel, de ez sajna nagyon ritka.
tween
Diszkóban hogy táncol egy nyomorult kis csiga? ;] Gondolom felállsz a szemeidre...úgy könnyű. :D

[ Szerkesztve ]

(#16296) tween válasza Boxer001 (#16295) üzenetére


tween
őstag

Részegen vonaglik a pulton,közben csajok húzzák ki a nadrágszíját ;] (volt ilyen is) :DDD

(#16297) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

ritka alkalmak egyike hogy még ilyenkor is fent vagyok, de ugrok is az ágyba mert 8 kor kelés , ebben a remek időben kimegyek futni olyan 9 körül ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#16298) Tomics


Tomics
addikt

Rohadt szúnyogok. Mire észrevettem hogy bent van 1 már vagy 20 itt volt. Sokat ér a szúnyogháló :C
kiszívják az anabolikus vérem :(

PH! addikt since 2004

(#16299) tween válasza Tomics (#16298) üzenetére


tween
őstag

Ha reggelre öklömnyi szúnyogok röpködnek a fejed körül tudjuk mit használsz ;]

(#16300) kovsol válasza Tomics (#16298) üzenetére


kovsol
titán

én vagy 50 -t nyírtam ki... éljen az a sok belvíz az eső miatt ... ráadásul kiáradó folyó van a kert végében

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.