Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyorsulás és DragRacing

Hozzászólások

(#1) dferee


dferee
tag

Sziasztok!

Úgy látom nem csak egyedül vagyok aki kedveli és látogatja az autós gyorsulási versenyeket és nincs ilyen téma, ezért úgy gondoltam fogjuk egy topic keretein belülre az összes olyan információt véleményt és bármiféle írást ami a gyorsulással kapcsolatos.

Beszúrhattok képeket, videókat különböző rendezvényekről vagy bármiféle hozzászólást ami a gyorsulással és dragracing-gel kapcsolatos!

Kedvcsináló videók:
Corvette
DragonHunter

(#2) dferee


dferee
tag

Nem nagy az érdeklődés látom :)

EGY KIS KEDVCSINÁLÓ A HÉTVÉGÉRE :)

[ Szerkesztve ]

(#3) qdak válasza dferee (#2) üzenetére


qdak
addikt

VW Golf I. VS. Subaru Impreza (Golf Win)
csak néztem :U mikor 1x látam a videot

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Tényleg nem túl nagy az érdeklődés. Volt anno egy hasonló témájú topicunk. Az teljesen elveszett a süllyesztőben. Mivel a neve erősen az illegális gyorsulásra sugall nem erőltetem, hogy abban folytassuk a témát, hátha ez az új topic nagyobb szerencsével jár majd.

Ha gondoljátok nézzetek be hozzánk, a Dragracing.hu versenyein szoktam fotózni és videózni, valamint pár erősebb vas is van a "csapatban" (Brabus S600, Dodge Viper stb.) ezekről találhattok további képeket és videókat meg némi háttérinfót: www.vipergyorsulas.hu

Feel Good Inc.

(#5) dokar válasza dferee (#2) üzenetére


dokar
addikt

tök szemétség, hogy nézőknek is fizetniük kell, nem pedig csak nevezőknek. :(((

extra - SEXRay

(#6) Pompi válasza dokar (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ez általában így van az ilyen rendezvényeken. Nem két fillér összehozni egy ilyen versenynapot.
De miért is csodálkozunk ezen? Fizetünk minden sporteseményért legyen az bármi.

Feel Good Inc.

(#7) dokar válasza Pompi (#6) üzenetére


dokar
addikt

Én nem szoktam semmilyen sporteseményért fizetni. Labdajátékokat utálom, Olimpiát utálom. Na jó, tényleg, voltam roncsderbyn, na ott fizettem. Megérte. :R

extra - SEXRay

(#8) Integra válasza dokar (#5) üzenetére


Integra
titán

miért?
lassan legalább a lehúzáson túl mobiltribünöket is elkezdenek felállítani, hogy láss is valamit:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) dokar válasza Integra (#8) üzenetére


dokar
addikt

te mész ki?

extra - SEXRay

(#10) dferee


dferee
tag

Én nem egyszer voltam már kint Tökölön és hidd el egyszer kifizeted a belépőt és onnantól kezdve meg sem fogod gondolni, hogy kimész-e a következőre, a látvány annyira megéri :)

(#11) dferee


dferee
tag

Vannak azért alap verdák és nem kell hozzá messzire menni :)

(#12) dferee


dferee
tag

(#13) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Azért annak örülnék ha a topic nem (csak) képek beszúrásáról szólna. Főleg, hogy ekkora képeket nem ildomos berakni, mert lemarad egy része. Ilyet inkább linkeljük, akár szöveges linkkel vagy a nagy képre mutató nagy képpel.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#14) Makaveli


Makaveli
senior tag

Igazából "részt venni" lenne jó.
Én voltam pár motoros gyorsaságin... Van ott ám olyan hajtás. Hayabushák nyomják rendesen.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#15) dferee válasza Makaveli (#14) üzenetére


dferee
tag

Annyira nem megfizethetetlen, hogy csak álmodni lehessen róla :)

(#16) Integra válasza dokar (#9) üzenetére


Integra
titán

dehogy megyek:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) kornél1


kornél1
aktív tag

ha vki jár részvtvevőként gyorsulásra, van két jo állapotú gumim füstölni, mer másnak nem kell! 165/70R14 és 5000Ft a 2 db. akit érdekel irjon pü-t.

(#18) dferee


dferee
tag

Sziasztok!

A tavasz utolsó gyorsulási versenyét május 31-én Tökölön rendezik meg! A garantáltan gyors, szép és hangos autókkal, motorokkal teli rendezvényen a már barátainkká vált külföldi versenyzők mellett itt lesz Európa leggyorsabb E30 BMW-je, ami 8.7 másodperc alatt teljesíti a negyedmérföldes távot!

Igen változatos, és eseménydús az idei tavaszi szezon. Április második hétvégéje az MGYSZ OB-val és a téli fejlesztések megismerésével kezdődött, majd egy pompás hangulatban telt, izgalmas, magyar sikerektől sem mentes King of Europe „East”-el végződött!

A következő verseny a nézőcsúcsot döntő taszári Gyorsulás Ünnepe volt. A rendezvényen mindenki megtalálta a neki valót. Gyorsulás, drift, szlalom, gyönyörű lányok, és egy hatalmas party-sátor gondoskodott a hangulatról!

A szezonnak azonban vége, legalábbis a nyár közepéig! Épp ezért egy méltó búcsúztatást tartunk neki, mivel Európa leggyorsabb E30 BMW-je, a lengyel és szlovén profik, Magyarország I. Nemzeti Válogatottja, és az új generációs magyar versenyzők részvételére számíthatnak a látogatók! A rendezvény kapuja reggel 10-től nyílik meg, és este 8ig tart az esemény!

Ha ez sem elég? Rákontrázunk! BMW és Corvette találkozót tartunk, folytatódik a Carstyling Show 'n Shine, és a Fusion dB kupa, és persze ingyenes lesz a légvár! De az első 100 BMW-snek ajándék üdítőt adunk, és minden Corvette-nek ingyenes nevezést biztosítunk, és még pénzdíjat is adunk, hogy legyen miért elfüstölni a gumikat!

Meglepetésként, egy kis sétára a rendezvénytől a Volks 'N Roll fesztivál zajlik majd ahol jungtimer és oldtimer kiállítás látható, és újra találkozhattok, (TV2 új autós műsoraként is ismert!) az East Block csapatával, és első osztályú műremekeikkel!

Belépő 2000 Ft/fő, 12 év alatti gyermekeknek ingyenes!.

További információk a 06 (70) 522-0016-os telefonszámon és a futam.hu oldalon

(#19) Attila444 válasza dferee (#18) üzenetére


Attila444
aktív tag

Te miért csak a tököli versenyt reklámozod? :U

Május 31-én Kunmadarason is lesz verseny [link], a magyar profi versenyzők többsége oda fog menni, nem tökölre.

(#20) bruszlii válasza Attila444 (#19) üzenetére


bruszlii
újonc

Nyilván azért mert az sokkal jobb :C

(#21) Attila444 válasza bruszlii (#20) üzenetére


Attila444
aktív tag

Miért lenne jobb? :U
Kunmadarason lesz az összes magyar profi versenyző...az összes komoly Audi, Szaby, cch, Boci és persze Erdős Csaba a Dragsterrel, az jobbat megy, mint a lengyel corvette :K
Tökölre kik mennek? Lengyelek, és miattuk mennek ki a nézők is, nem a hazai versenyzők miatt. gili jól megcsinálta ezt is... :(

(#22) dferee válasza Attila444 (#21) üzenetére


dferee
tag

Mégis 6x annyian vanna mindíg Tökölön :)
Az, hogy a profik miért mennek már más téma abba sztem ne menjünk bele ;)

Mindenki oda megy amilyen színvonalat szeretne ;)

(#23) Integra válasza dferee (#22) üzenetére


Integra
titán

szerintem ne menjünk bele ebbe, mindenki tudja hogy milyen rivalizálás és egymás fikázása megy gyorsulási körökben is, vagy driftben etc, mindenki magát tekinti a "hivatalosnak" etc.....
nem csak tököl van, sok más is, és azok is jók tudnak lenni.
ez nem ember mennyiség függő.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) Attila444 válasza dferee (#22) üzenetére


Attila444
aktív tag

"Mégis 6x annyian vanna mindíg Tökölön"
Honnan tudod, voltál már más versenyen? Lacháza, Kunmadaras, Hungaroring, Rábaring...stb?

"Az, hogy a profik miért mennek már más téma abba sztem ne menjünk bele ;)"
Miért is?

"Mindenki oda megy amilyen színvonalat szeretne ;)"
Ez igaz, ezért megy a többség a Dragracing.hu rendezvényeire.

Nekem nem a tököli rendezvénnyel, vagy a színvonalával van bajom, hanem ezzel az eltiltósdival, amit gili kitalált a kis gittegyletével. Ezért vált ketté ez az egész.
Tavaly sokkal jobb volt, nem volt mgysz, nem volt eltiltás, mindenki ott versenyzett, ahol akart és nem kellett választania a 2 közt.

De a többség mégis a dragracing versenyeit választotta...vajon miért? :U

(#26) Attila444 válasza #41292288 (#25) üzenetére


Attila444
aktív tag

És ennek mi köze van a gyorsuláshoz? :U

(#27) fekeandras


fekeandras
őstag

Hülyeségnek tartom a K.Zoli és az MGYSZ közötti rivalizálást.Komolyan röhelyes volt a Szentkirályszabadja-i verseny is.Azt senki sem mondta hogy, off-road -ozni kell hogy eggyáltalán bejussunk a pályára!Meg ez a "kibérelem a kifutót magán leszálló pályának"...áh no comment.Baxxameg és aki csak versenyezni akar?Kit érdekel ki a szervező???Mint az oviban!Röhelyes! :(( Ezzel baxxák tönkre az egészet.Kicsit kezd olyan lenni ez is mint a politikai hatalomharc.Osszd meg és uralkodj.Kezdem azthinni hogy ez csak ránk magyarokra jellemző.Igazi magyar mentalitás.Fel kéne már nőni gyerekek.

(#28) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Esetleg valaki nem tudja , hogy a Hajógyári péntek esti gyorsulgatók hova költöztek?
Múlt hét pénteken jártam kinn kisebb kihagyás után és láttam, hogy tele rakták kőoszlopokkal meg a kerékégető helyén is valamit felépítettek, tehát semmit se lehetne kezdeni.
Ha valaki tud valamit az írjon! :)

[ Szerkesztve ]

(#29) fekeandras válasza Gibkey (#28) üzenetére


fekeandras
őstag

Van ennek szervezett legális formája is.Javaslom inkább azokat a rendezvényeket látogasd.

(#30) Dumb


Dumb
senior tag

Nyaralásunkkor útba ejtettük a svéd Drag EB futamot, Mantorp Parkban. Egy kis videó, képek róla, remélem le tudjátok szedni. [link]

A Top Fuel pokoli volt. Minden ruhadarabom, de még a szemem is remegett a hangjuktól :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#31) fekeandras válasza Dumb (#30) üzenetére


fekeandras
őstag

Megnéztem nem rossz.Igaz én a video.racing-en lestem meg úgy egyszerűbb volt...

(#32) Dumb válasza fekeandras (#31) üzenetére


Dumb
senior tag

:) Igen, de on-line gyengébb minőségű. Érdemes letölteni, (onnan is le lehet) a hangja sokkal jobb :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#33) fekeandras


fekeandras
őstag

Holnap valaki ring? ;]

(#34) fekeandras


fekeandras
őstag

Sikerült hazaesni a ringről.Beraktak minket (1900ccm dízel) egy kategóriába ahol több db M5 motoros BMW-is volt :( . Mindegy 0,3 másodpercel lemaradni egy sokliteres M5 motoros E30-ról nem olyan gáz.Jó volt csak a végén kicsit hideg volt már.Viszont a Kohári Viper meglepetés volt.Elég szépen lépést tartott a Schuszi audijával.Jó nap volt.

(#35) Dumb válasza fekeandras (#34) üzenetére


Dumb
senior tag

Gondolom turbos volt, a bömösök meg szívók :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#36) fekeandras válasza Dumb (#35) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem is ez zavart mert annyival nem volt erősebb egyik sem.Rajtban látványosan elmentünk aztán az a rakás x@r kuplung féltávtól a végéig csúszott.Legalább 0,6-0,8s-t vesztettünk vele.Na ez pont elég volt a kieséshez.Mondjuk 1/4-n nem hiszem hogy nyernénk ellenük bármilyen kuplung lenne is a kocsiban.Elég durva célvonali sebességeket futnak.Nekünk meg ikább a rajtunk jó.

(#38) Attila444


Attila444
aktív tag

Hétvégi Hring: [link]

(#39) fekeandras válasza Attila444 (#38) üzenetére


fekeandras
őstag

Jó videó :C .Még mi is látszunk rajta egy pillanatra.(kék AUDI S2 vs kék GOLF 4 1.9D) :R A videó "állóképe."

Véletlenül nincs még olyan aznapi felvételed amin rajta van még ez a kocsi?

[ Szerkesztve ]

(#40) Attila444 válasza fekeandras (#39) üzenetére


Attila444
aktív tag

Véletlenül van :D Kivágom azokat a futamokat, feltöltöm valahova és küldök linket.
Mi volt a rajtszámod?

(#41) fekeandras válasza Attila444 (#40) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem az én rajtszámom sógoromé.Egyébként 600.Köszi szépen.

(#42) dokar válasza Attila444 (#38) üzenetére


dokar
addikt

klassz videó, a teljes nincs meg vhol?

extra - SEXRay

(#43) Attila444 válasza fekeandras (#41) üzenetére


Attila444
aktív tag

Akkor a sógorodat ismerem :)
Csak 2 futama van meg, a 3. nincs. [link]

dokar: Eddig ez az 1 videó van a versenyről, biztos lesz még több is. Pl. az AUDI MaxPower-en lesz egy összefoglaló erről a versenyről is.

(#44) fekeandras válasza Attila444 (#43) üzenetére


fekeandras
őstag

Letöltöttem a vidit.Köszi :R Nálam kicsit akadozott a lejátszás.
Mi már délután kimentünk ő még este 7körül a kocsit buzerálta otthon.Éppen hogy kiért mielőtt lezárták volna az időmérést.Ugyanott álltunk ahol te is csak mi a rajtnál.Onnan úgy tűnt mintha többet kapott volna a BMW-től.Meglepve láttam hogy alig több mint egy autónyit.Remélem lessz ez még jobb is, még az idén.

(#45) fekeandras


fekeandras
őstag

Hétvégén valaki Pécs és/vagy Fertőszentmiklós??? ;]

(#46) dferee


dferee
tag

Gyorsulási Futam - Drag Wars 2008!

Ez háború lesz a javából! Szeptember 27-én négyhónapos szünet után, újra ellepik az autók a Tököli repülőtér kifutóját!

Emlékeztek még május 31-re, amikor a BMW (Gerd Habermann „D”) és a Corvette (Grzegorz Staszewski „PL”) küzdelmétől volt hangos a versenypálya? A háború folytatódik, mégpedig egy szinttel feljebb, a csőrös dragsterek kategóriájában!

Itt lesz újra Gerd Habermann, aki most a 126-szoros (!) német bajnok 1000LE-s super competition dragsterével érkezik, hogy megmutassa, milyen a német virtus. Ellenfele nem más, mint Grzegorz lesz, aki most a Corvette-je helyett a lengyel kétszeres bajnok 950LE-s super competition dragsterével érkezik, hogy megvédje a veretlenségét! Titkon reméljük, hogy Erdős Csaba is kilátogat hozzánk, és nem pedig egyedül futja az időrekordokat, hanem végre igazi ellenfelekkel is meg akarja mutatni a tehetségét!

De ez még mind semmi, újra találkozhattok a magyar nemzeti válogatottal, és a profi magyar mezőnnyel – no és persze a lengyel gépcsodákkal; Kukival és Krysióval, avagy a dobhártyagyilkos hondásokkal!
Itt lesz Morten a Chevelle-lel, hogy Káldy Peti (Chevy Nova) orra alá törje a borsot, és Marcin a Typhoon-nal, hogy lobogtassa a hátsó ajtóját a közönségnek! És reméljük most már tényleg kifogások nélkül Witold is megérkezik Európa egyetlen funnycar Civicjével!
A szlovén fronton is keményebbé vált a helyzet, (ahogy azt Taszáron is láthattátok), mivel újra 10 fős versenyzői delegáció érkezik, hogy megmutassák magukat a pesti közönségnek is! Idén újra a román szomszédaink is képviseltetik majd magukat; reméljük nem utoljára!

A kapu reggel 10-től nyílik, és 11-órától már a Fusion éves hangnyomás verseny utolsó fordulójára kerül sor, mely mellett a carstyling.hu állandó szépségversenye, és forgószínpaduk budapesti premierje lesz! A Taszáron bemutatkozó Happy Dj Crew újra zenél majd, hogy visszahozza a nyár hangulatát az őszi napsütésben!

És nem utolsó sorban, októbertől új részekkel indul az East Block! Kíváncsiak vagytok, hogy mi történt velük a nyáron? Milyen autókat építettek? Ők is itt lesznek, és forgatnak… tehát a hangulat adott!

A zenéről Kincses gondoskodik majd, a döntők pedig 16:00-tól kerülnek megtartásra, nem kérdéses tehát, hogy hol a helyed ezen a hétvégén!

A belépőjegy ára változatlan!

Tehát szeptember 27-én szombaton, egy időben tuningcsodák és dragsterek a Tököli repülőtér kifutóján!

Ahogy a régi szlogenünk mondta:
„Kihagynád? Kétlem!„

(#47) Attila444


Attila444
aktív tag

2008. szeptember 27.-én kerül megrendezésre az MNASZ Gyorsulási Országos Bajnokság következő fordulója Kiskunlacházán.

Reggel 8 órától Magyarország dragster autói és dragster motorjai mérik össze tudásukat a kiskunlacházi repülőtér 402 méteres betoncsíkján.

A dübörgő lóerőket, a megemelkedett adrenalin szintet Magyarország élmenői és a külföldi favoritok biztosítják a nézők számára. Többek között ott lesz, Vogelsinger Sándor Honda, Schuster Zoltán Audi, Kovács Szabi Ford, Mészáros József Bocimobil, Ponyiczki Gábor BMW, Kovács Attila a kék audival ami az elmúlt versenyen többször is megfutotta a 9,8 időt és még nagyon sokan akik eddig csak építették az autójukat. Megtisztel minket egy nagyobb Román és Szlovák különítmény, de rajtuk kívül is várunk más nemzetek autóit, tehát külföldi jelenlétben nem lesz hiány 40-50 idegenrendszámos autó fogja szaggatni a Lacházi betont.

A Magyar Drift Szövetség jóvoltából Kiskunlacháza ad otthont az Országos driftbajnokság II osztályának következő fordulójának ami azért is érdekes mert ezen a pályán még nem tudtak gyakorolni a versenyzők és ez jól megkeverhetik az eddig megszokott sorrendet. Aki ki szeretné próbálni magát, hogy milyen ügyesen terelgeti az autóját a bóják között, az megteheti vagy benevezhet a Drag-Rally versenyere is.

Akinek fontos az egészsége, mindeközben mennek az izgalmasnál izgalmasabb programok, megtekintheti Schobert Norbi és Rubint Réka Egészségprogram pavilonját, ahol ingyenes vérnyomás, vércukorszint és testzsír-százalékmérésre, valamint táplálkozási tanácskérésre van lehetősége mindenkinek.

Az Expressz ismét felállítja az óriási kamionját ahol vetélkedőkkel egybekötött játékok folynak egész nap, a T-mobil sátrában és azon kívül is biztosítja a szabad internetezés lehetőségét és a Yamaha Pest tesztnapja se kis látványosságokkal igér.

Vásárolhatnak és nézelődhetnek a különböző tuning cégek, kiállítók standjánál, kiállított termékeiből többek között a TunerShop által kiállitott tuninglámpákból és egyéb más érdekes termékből, szolgáltatásból nem lesz hiány.

Szeretettel várunk mindenkit Szeptember 27. 8-20 h-ig Kiskunlacházán, aki egy kellemes kikapcsolódásra vagy, feledhetetlen izgalmakra vágyik, annak ott a helye.

Helyszín: KISKUNLACHÁZA – repülőtér (GPS: N471042; E0190407)

Kapunyitás: 08.00-20.00 􀁺 Belépő: 2000 Ft/fő (12 év alatt ingyenes)

További információ: www.dragracing.hu vagy 06-30-9-430-957

[ Szerkesztve ]

(#48) Attila444 válasza Attila444 (#47) üzenetére


Attila444
aktív tag

Jah, Erdős Csaba Kiskunlacházán próbál rekordot dönteni a dragsterrel, NEM tökölön. :U

És az országban először lesz KEZELT PÁLYA :Y
Tehát Szeptember 27. Kiskunlacháza!

(#49) Spin válasza Attila444 (#48) üzenetére


Spin
tag

Jó mókának ígérkezik,és a helyszín sincs messze!Talán a hengerfejes Ventommal még eljutok addig! :D

Sanyi Hondája,Zoltán és Attila Audi-k már önmagukban megérnek 1 kis üzemanyag költséget!(Persze a többieké is :)) Remélem a lengyel kollégák is ellátogatnak a versenyre!Erdős Csabának pedig sok sikert előre is!
Köszi,puszi! :)

Üdv,Spin!

(#50) fekeandras


fekeandras
őstag

Szabyk autója sajnos kigyulladt.Idén már nem versenyez az 500+ lovas fiesta.
CCH-nak sem jött ki a lépés,nem lett rekord döntés.De azért odatette magát.
BULIJOE* az autója első éles futamán 11,6s ot futott, a legjobb ideje 11,39s@201-es célvonalival !!! Bebizonyosodott, hogy nem kell 500+lóerő a 11aljához.

* = Ha valakinek van felvétele a középmotoros hátsókerekes Polo TDi-ről az dobjon egy linket vagy küldje el a mail címemre.Köszi

folyt.köv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyorsulás és DragRacing
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.