Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Photos

Hozzászólások

(#301) Oldman2 válasza v.attis (#300) üzenetére


Oldman2
veterán

Mi van ha elromlik a telefonom és mondjuk kell egy reset neki? Az új szoftverben amikor felteszem a Gfotók appot, akkor látja, hogy üres a telefon tárhelye és kiüríti a felhőt is? Mi van telefon csere esetén? Mi lesz az alap tárhely amihez hozzá szinkronizálja az újat?

Telefon csere után, belépve ugyanabba a Google Fiókba, a Google Fotók a felhő állapotát szinkorinizálja a telóra. Tehát ilyenkor nem töröl sehonnan, semmit.

(#302) Snoop-y válasza Oldman2 (#301) üzenetére


Snoop-y
veterán

Annyit tegyunk hozza, hogy lefele uj telefonra nem szinkronizal automatikusan csak az elonezeti kepeket. Csak azokat a kepeket tolti le amiket megnezel vagy kijelolod letoltesre.

Nekem a Photos 1.48 TB meretu szoval az eleg gaz lenne ha azt elkezdene syncelni :DDD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#303) Oldman2 válasza Snoop-y (#302) üzenetére


Oldman2
veterán

Valóban, ez így pontos. Köszike.
:R

(#304) v.attis


v.attis
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, újra neki esek az ismerkedésnek.
Néhány mappát a telefonról feltöltöttem, a laptopon elkezdtem a személyeknek nevet adni. Egyszerű, gyors, érthető.

Mi van akkor, ha egy szinkronizált képet nem a GF alkalmazásban törlök, hanem a telefon gyári galériájából?
Tettem egy próbát és a GF-ből nem törlődött, a felhőben is megmaradt. Ez alapjában véve így működik, vagy egy idő után eltűnne onnan is? Néhány percet vártam, de megmaradt a GF minden felületén.

(#305) Snoop-y válasza v.attis (#304) üzenetére


Snoop-y
veterán

Alapban mindegy melyik eszkozrol torolsz szinkronizalja a torleseket szoval ezzel ovatosan mert adatvesztesed lesz.

Ha csak a telefonrol akarsz torolni akkor a tarhely felszabaditasa opciot hasznald

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#306) v.attis


v.attis
őstag

Na, már elég jóban vagyunk a "szolgáltatással", fent van már több év anyaga, amit gépen töltöttem fel, seperc alatt sikerült rendszerezni, szóval jónak tűnik a dolog.

1. Vannak olyan videók amelyeknek szürke az előnézeti képe és sem gépen, sem telefonon nem tudom lejátszani. Viszont letöltve meg elindul a lejátszás. Ugyanazzal a telefonnal készült videóról van szó, mint a másik 20 ugyanabban az albumban és azoknak van előnézete és le is játssza a GF. Mi lehet a gond? Az, hogy 100 MB-os videók?

2. Valamint amikor laptopon töltöm fel a képeket, nem találok a minőségre utaló opciót. Akkor ezeket eredetiben tölti fel? Az első feltöltéskor a telefonon beállítottam az eredetit, akkor ez most minden eszközre érvényes fiókon belül?

:R

(#307) v.attis


v.attis
őstag

Na most borított ki! :W
A telefonomat munkára is használom, ezért a GF-ban beállítottam bizonyos mappákat szinkronra, többek között a DCIM mappát is. Ez nem is lenne baj, mert van olyan napom amikor vagy 100 fotót készítek és nem baj, ha a géphez ülve mindent azonnal elérek.
A munka fotók között akad olyan amit megtartanék néhány hétre, de a felhőben fölöslegesen van, tehát Google fotókból törölhetném, de a telefonról még nem. Na ez nem jön össze.
Amit eddig csináltam:
- Fotó elkészült, szinkronizált mindenfele, eddig jó.
- Fotót telefonon átraktam egy "Munka" mappába, de a GF-ból nem tűnt el. Ha onnan törlöm, akkor a telefonról is törli, pedig a Munka mappa nincs beállítva szinkronizálásra.
- Így töröltem a GF-ból, törlődött a telefonon is a Munka mappából, ami hangsúlyozom, nincs szinkronizálásra beállítva.
- Töröltem a számítógépen, böngészőben a Google Fotókból, ott el is tűnt, de a telefon alkalmazásban még mindig ott van!

Hogy a fenébe lehet törölni a felhőből, de nem a telefonról?
Megjegyzem, a Munka mappa tartalmaz korábbi képeket, azokat a beállításnak megfelelően nem is szinkronizálja, csak az újakat. :O

(#308) Snoop-y válasza v.attis (#307) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ilyet csak akkor tudsz csinalni ha kikapcsolod a szinkront a telefonon.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#309) v.attis válasza Snoop-y (#308) üzenetére


v.attis
őstag

Illetve találtam egy másik megoldást is.
Miután áthelyeztem a munka mappába a képeket, számítógépen belépve a webes GF-ba töröltem amit akartam. Ott el is tűnt, de a telefonos app-ban még mindig jelen volt.
Az app-ban a fotó listában és a kukában is jelen volt. Ki ürítettem a kukát és eltűnt a fotó listából is, miközben a Munka mappában megmaradt.

Majd teszek egy próbát, hogy amikor a számítógépen törlöm, még ugyanott kiürítem a kukát is, hátha ezzel elérem a célt

(#310) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Telefonom megtelt. Mentve vannak a képek HDD-re.
Hogy tudom törölni a telefonomról a képeket, úgy hogy azért a Google Fotókban megmaradjanak?

(#311) Snoop-y válasza xrvman (#310) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha csak a telefonrol akarsz torolni akkor a tarhely felszabaditasa opciot hasznald

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#312) xrvman válasza Snoop-y (#311) üzenetére


xrvman
őstag

Néztem már, igen, de ott csak konkrétan 5.8 Mb-ot ajánl fel.

[ Szerkesztve ]

(#313) plus44


plus44
veterán

Sziasztok!

Szeretném az összes képemet átrakni Google Photos-ból iCloud-ba. Egy komplett évet átmásoltam, legyen ez a 2014-es. A telefonomon megjelent, iCloudba fel lett töltve. Kitöröltem ezeket a Google Photos-ból, erre kitörlődött a telefonomból is, és az iCloudból is. Ezt az összeköttetést hogyan lehetne megszakítani?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#314) #46824192 válasza plus44 (#313) üzenetére


#46824192
törölt tag

Szerintem jobb az ilyet asztali környezetben intézni, böngészőben.

Ha nem ,akkor meg alaposan utánajárni mi,mikor és mivel van összekötve (szinkronizálva).

(#315) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

A képszerkesztésnek azt a tulajdonságát kivették hogy bele lehessen filctollal javítani? A szerkesztésen belül van rengeteg variálási lehetőség de ezt nem találom.

3njoy the Lif3

(#316) rushty válasza Sn00k (#315) üzenetére


rushty
senior tag

Jelölés, duplán is elérhető.

Revolut meghívó pü-ben

(#317) Sn00k válasza rushty (#316) üzenetére


Sn00k
veterán

Kifejtenéd bővebben? :DDD

3njoy the Lif3

(#318) rushty válasza Sn00k (#317) üzenetére


rushty
senior tag

Filctollal firkalni lehet [kép]

Revolut meghívó pü-ben

(#319) Sn00k válasza rushty (#318) üzenetére


Sn00k
veterán

Nekem ilyen jelölés nincs. Lehet azért mert iPhone alól nincs meg ez a lehetőség a googlefotókban?
[kép]

3njoy the Lif3

(#320) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légy szíves. Nos Adott androidos készüléken Galéria- Google fotók mappa. Van 115GB. térhelyem a Google fotónál. Szeretnék felszabadítani tárhelyet a telefonon (képek, videók törlése), de úgy, hogy a telefonról törlődik a tartalom, viszont a Google fotókból (mondjuk pc-n böngészőn keresztül szeretném elérni, akkor ott minden fotó-videó sértetlenül meglegyen). Ezt, hogy a legegyszerűbb, és legbiztonságosabb végrehajtani?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#321) Fecogame válasza bajtokarpi (#320) üzenetére


Fecogame
veterán

Így meg tudod oldani.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#322) Snoop-y válasza Fecogame (#321) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ugyanez magyarul ha esetleg valaki nem erti ;)

Tarhely felszabaditasa

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#323) envagyok


envagyok
veterán

Nincs valami nagyobb tárhelyű hasonló tudású alternatíva?
Már idegesítő a 20GB korlát, állandóan vartyog, hogy mindjárt elérem.
Van egy synology szerverem, de az sajnos meglehetősen korlátolt kereséseket tekintve.
De mostanában 500gb hdd 1-2000Ft, teszek bele kettőt raid 0-ba egy kis atom procival. Létezhet valami google photos tudású ingyenes alternatíva rá?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#324) ACE- válasza envagyok (#323) üzenetére


ACE-
addikt

Olyan ami Google Photos tudású szerintem aligha. Amikor beírod hogy esküvő pl. és az összes esküvői hangulatú képet kidobja, vagy az adott személy más képen hol szerepel, az best... szerintem az a 690 Ft, 1 évesnél még olcsóbb havi díj elég kedvező, ha több ember is használná a családban akkor még a nagyobb is megérheti. A Onedrive még ilyen, de ott ugye nincs képtömörítési algoritmus csak az eredeti képek backup-olhatóak, és a 100 Gigás tárhely után már csak az 1 Terás van sokkal drágábban... és azt is csak 1 személy használhatja.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#325) Fecogame válasza envagyok (#323) üzenetére


Fecogame
veterán

De mostanában 500gb hdd 1-2000Ft, teszek bele kettőt raid 0-ba egy kis atom procival.

Ennek az áramköltségéből kikerül a 690 Ft-os havi előfizetési díj a Google Photosra, és ahogy ACE- kolléga is említette, kereshető, rendszerezhető marad az egész. Sokkal jobb, mint lokálisan tárolni, ott még keresni sem tudsz.

Sőt, éves előfizetéssel csak 6900 Ft / év.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#326) rushty válasza ACE- (#324) üzenetére


rushty
senior tag

A személyt hogy adja ki?

Revolut meghívó pü-ben

(#327) ACE- válasza Fecogame (#325) üzenetére


ACE-
addikt

Azt tudja valaki hogy hogy megy a megosztás? Ha 200-asra előfizetek, akkor megjelölhetek Google fiókokat, max. 4 db-ot, akik megosztva használhatják a tárhelyet amire előfizetek? pl. feleség, gyerekek? És a 100 Giga felett megmarad fiókonként a 15Giga ingyenes is?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#328) Oldman2 válasza ACE- (#327) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, pontosan így működik.

Amíg a saját tárhely nem telt be, addig nem használ a közös 200G-ból semmit.

Ha a saját tárhely betelt, akkor max. annyit használhat ezen felül, amennyi még szabad a közös 200G-ból.

(#329) Fecogame válasza rushty (#326) üzenetére


Fecogame
veterán

Kidobja az arcokat, és ha rákattintasz egyre, kiadja, hogy még melyik másik képeket szerepel az adott személy.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#330) rushty válasza Fecogame (#329) üzenetére


rushty
senior tag

Még nem láttam ilyen opciót. Valami arcfelismeréskeresést letiltottam.

Revolut meghívó pü-ben

(#331) ACE- válasza rushty (#330) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor nyilván úgy nem fogja megtalálni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#332) rushty


rushty
senior tag

[link] macerás helyfelszabadítás

Revolut meghívó pü-ben

(#333) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok!

Valaki tud választ adni arra a kérdesemre hogy eddig a arc keresőnél (Google Fotók-ba)
nem mutatja a szerintem az össze fotót amin a keresett személy van ,pláne az elmult 1.5 - 2 év ami hiáynos
Ez miért lehet ?

(#334) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
ha a telefonról törlöm a fotókat, a felhőből (Google Photos) is törlődik?
Köszi

(#335) Fecogame válasza st6969 (#334) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem törlődnek, pont ez a lényege :)

Ha az appból törlöd, akkor igen.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#336) st6969 válasza Fecogame (#335) üzenetére


st6969
őstag

Szuper, köszönöm :R

(#337) ACE-


ACE-
addikt

Tényleg egy fiókhoz csak egy megosztást lehet rendelni? Mármint olyat, amikor minden új kép bekerül a saját fiókomba?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#338) dabgergo


dabgergo
őstag

Mobilról Google Photos-ba megy a képekre a backup, de ezeket a képeket 1-2 hónap elteltével gépre is felmásolom, néha szerkesztem és bizonyos albumba szintén feltöltöm manuálisan GP-ba, így csomó kép duplán van meg, duplán is foglalja a helyet.

Ha lenne vmi mappastruktúra akkor simán tudnám törölni amikor szükséges a régi automatikusan backupolt képeket, de így h nincs, nem látok rá megoldást, több száz képről van szó, egyesével bejelölni és törölni képtelenség.

Nincs ötletetek? Nem lehet valahogy csak az automaikusan feltöltött képekre szűrni GP-ban? Ugye alapnézetben minden képet dátum szerint összemos.

(#339) rushty


rushty
senior tag

100 millió előfizető [link]

Revolut meghívó pü-ben

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Photos
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.