Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9851) Termi16 válasza Finwe (#9850) üzenetére


Termi16
őstag

Realtekes teszt alatt szólnak rendesen?

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#9852) Gorneck válasza Termi16 (#9846) üzenetére


Gorneck
titán

AHCI-vel Teeeeeeee....azt hittem tudod mit is állítasz vele...pont az NCQ-t kapcsolod be.

Ha megjelent az AHCI vezérlő akkor tuti jó minden...amúgy nem számíts sebesség növekedésre...

Mé mi van?

Gorneck#1239

(#9853) Termi16 válasza Gorneck (#9852) üzenetére


Termi16
őstag

Jóó én kérek elnézést :))

Megjelent, csak mindenhol (everest, eszközkezelő..) ata-ként ismeri fel a vinyót.
Meg mondom, most a boot alatt bejött egy új képernyő...előszor kiírja, hogy ahci bios xy ed...
aztán meg hogy ahci bios not installed :DDD És továbbmegy.

De mostmár tényleg nemtom mi lehet a baja, nem és érdekel. ;]

Csak azért mondom, hogy ez így valszeg nem a legjobb megoldás, merthát minden ide-re van állítva.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#9854) Gorneck válasza P00By (#9849) üzenetére


Gorneck
titán

Ramod mé eladó? Dehh most komolyan...

36os Raptor 22 környékén lenne...szal ez olcsóbb lenne, mint ramot venni és lehet jobban járok a vinyával...

Gorneck#1239

(#9855) Xelo


Xelo
addikt

nahh megy a lap, nem halt be. kipróbáltam egy giga memóriával: INDULT A GÉP. azaz: nem a bios-sal volt probléma, legalábbis nem hibásan lett felrakva. csak nem szerette a 4db GEIL memót. nahjó, felratakm 7es biost... ment is, 2 restart aztán vmi szutykot irt ki. jó, @bios lehúz, netről letölt driver, megmutatom neki, F9es, felrakja, restart. és most minden úgy muzsikál ahogy kell.. remélem

(#9856) dave93


dave93
őstag

Hi all!
Kész az új gép, fizikailag össze van rakva, de most gondjaim vannak az xp telepítésével! Az xp cd benne van a dvd íróban, a biosban beállítottam a cd-romot 1st boot eszköznek, de kiírja hogy boot failure. Mi a probléma, mit tegyek? köszi :R

(#9857) Gorneck válasza Termi16 (#9853) üzenetére


Gorneck
titán

Ide az azé kell, hogy az ide cuccod is menjen...

Advanced Host Controller Interface (AHCI)
[RAID] = OnBoard SATA RAID aktiválva (+Raid menü)
[AHCI] = OnBoard SATA-II AHCI mód aktiválva.
(Fontos! Raid driveres floppy F6 és a Matrix Software szükséges)
[Disabled] = RAID/AHCI kikapcsolva (SATA normálisan működik)

Onboard SATA/IDE Ctrl Mode
A plusz Gigabyte Controller Mode beállítása. (Lila SATAII csati és a zöld IDE csati)
[IDE] = Standard IDE/PATA (zöld) und Standard SATA (Lila) aktiválva
[AHCI] = Standard IDE/PATA (zöld) és SATA AHCI NCQ-val (Lila) aktiválva
[RAID/IDE] = Standard IDE/PATA (zöld) és SATA RAID NCQ-val (Lila) aktiválva

Gorneck#1239

(#9858) Gorneck válasza Xelo (#9855) üzenetére


Gorneck
titán

Ramnak adj egy kis feszt...többet ne szívj vele...

Gorneck#1239

(#9859) Termi16 válasza dave93 (#9856) üzenetére


Termi16
őstag

Először is nézd meg, hogy a bios érzékeli-e a cd/dvd-meghajtód. Ha igen, akkor az xp-cd lesz a rossz, próbáld ki más gépen vagy keress egy másikat.

Esetleg a főképernyőn nyomj f12-t és ott válaszd ki a cd-t, bár ez nem hiszem, hogy segítene.

Gorneck23: Ömm, ide cuccosom most nincs, akkor asszem megpróbálok mindent ahci-n. A floppys drivertelepítés akkor is kell, ha nem használok raidot, csak az ahci-t aktiválom? Kislemezem az nincs :DD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#9860) nebulo5 válasza Gorneck (#9848) üzenetére


nebulo5
senior tag

A hibakeresés nem talál gondot. A ramjaim: 2*1GB kingmax (mars) 800MHz.

Üdv: nebulo

(#9861) dave93 válasza Termi16 (#9859) üzenetére


dave93
őstag

az xp cd tuti jó, már vagy 5ször lett róla telepítve az op. rendszer! Hol nézzem meg hogy érzékeli-e a bios? A ledje világít és a cd tálca ki-be mozog... :R

(#9862) Gorneck válasza nebulo5 (#9860) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen drivereket tettél fel?

Gorneck#1239

(#9863) Termi16 válasza dave93 (#9861) üzenetére


Termi16
őstag

Hát az lehet, hogy ötször telepítettél róla, de hatodszorra nem akarja, mert karcos, használt stb...:DDD

Pl bootképernyőn nyomj tab-ot és ott látod, hogy kiírja milyen meghajtód van. Vagy magában a biosban is látod, asszem a legfelső menüben.

nebulo5: +0,1V semminek sem árthat, főleg ha esetleg alulfeszelne a lapod vagy vmi.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#9864) dave93 válasza Termi16 (#9863) üzenetére


dave93
őstag

megnéztem a biosban, az ide channelek között csak a vinyó van, de az SATA :D Ez nem baj? DVD íróról szó nincs a biosban, de az lehet hogy fizikailag működik de a bios nem látja? Na most mit tegyek? :D Köszi hogy segítesz :R :R

(#9865) nebulo5 válasza Gorneck (#9862) üzenetére


nebulo5
senior tag

Az alaplappal adtak egy cd-t. Arról express install. Kivéve a hangkártyát, mert másikat használok.

Üdv: nebulo

(#9866) Finwe válasza Termi16 (#9851) üzenetére


Finwe
őstag

Nem, a realtek-es teszt a teszt :) Most próbálnám pista alatt de tetű lassan jön a driver és még csak nem is találom, h hol lehet 5.1-, (vagy inkább 5.0)-t csinlni belőle :S, csak 2 csatornás beállítást látok.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#9867) Termi16 válasza dave93 (#9864) üzenetére


Termi16
őstag

dvd-d ide vagy sata? tápkábelt is rádugtad?

Finwe: Beállítottad neki, hogy mit hova dugtál? Szal oldalt a realtek progiban látod a csatikat és ott be tudod neki lőni, hogy melyik az első/hátsó stb...:D

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#9868) dave93 válasza Termi16 (#9867) üzenetére


dave93
őstag

dvd IDE, Pio dvr-112D... Azzal a kábellel kötöttem a lapra amelyet a p35-ds3hoz adtak, az egyik vége fekete másik piros... :R Ja és igen, tápkábel is rajta van, mondom a cd tálca meg a led műxik

[ Szerkesztve ]

(#9869) Termi16 válasza dave93 (#9868) üzenetére


Termi16
őstag

Akkor próbáld meg átjumperelni. (értelemszerűen ha eddig master volt, akkor slave-re ill fordítva.)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#9870) dave93 válasza Termi16 (#9869) üzenetére


dave93
őstag

Megőrülök :( Az összes lehetőséget kipróbáltam jumper ügyben.... Semmi.... Mit tegyek? :( :R

(#9871) Termi16 válasza dave93 (#9870) üzenetére


Termi16
őstag

Más ötletem sajnos nincs :(

Esetleg az ide kábelt próbáld rádugni máshogy a lapra (szal a másik végével :DD), bár nem tudom, hogy itt van-e jelentősége.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#9872) slayer006 válasza dave93 (#9870) üzenetére


slayer006
addikt

szvsz próba egy másik dvd -vel
bár ilyenkor nem 1xű :)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#9873) Finwe válasza dave93 (#9870) üzenetére


Finwe
őstag

Esetleg az IDE kábelt nem egyel eltolva tetted rá? Nekem már volt ilyen, fél napot szívtam vele :DDD

Az én problémámhoz:
Nah, ez az SPDIF elég szenya, pistán félig működik, tesztben 3 hangfal szól (most teszteltem az összes hangfal jó) de film alatt ugyan úgy 2 csatornás. Xp alatt továbbra sem megy. :(

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#9874) dave93 válasza Finwe (#9873) üzenetére


dave93
őstag

egyel eltolva? :DDD Nem hinném :B Próbáltam másik optikai meghajtóval de semmi :( Mi a franc lehet? :R

[ Szerkesztve ]

(#9875) Hurkaleves válasza dave93 (#9874) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Esetleg másik IDE kábellel megpróbáltad? Akkor kilehetne szűrni, hogy vagy alaplappal vagy bios-szal van problem ( talán bios frissítés segíthet, dunno )

(#9876) dave93 válasza Hurkaleves (#9875) üzenetére


dave93
őstag

Még nem próbáltam másik kábellel de meglesz! BIOS frissítés?? Jajj ne, attól már félek, és szerintem egy alap biosnak is fel kell tudni ismeri egy optikai meghajtót... :R

(#9877) Hurkaleves válasza dave93 (#9876) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Hát csak fel kéne neki, nekem rögtön felismerte a DS3-am az IDE-s meghajtómat, a kábeled meg zsír új, szal elméletileg azzal sem kéne h gond legyen.

(#9878) nebulo5 válasza Hurkaleves (#9877) üzenetére


nebulo5
senior tag

attól, hogy zsír új, még lehet kaki. Én már szívtam zsír új kábellel....

Üdv: nebulo

(#9879) Hurkaleves válasza nebulo5 (#9878) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Jó hát én is feltételes módot használtam :U

(#9880) Laraxior válasza nebulo5 (#9878) üzenetére


Laraxior
titán

Én is :O Azt hittem a DVD-író rossz....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9881) Gorneck válasza nebulo5 (#9865) üzenetére


Gorneck
titán

chipset és lan kell csak neked...sztem a többi kutyult be...

Gorneck#1239

(#9882) Gorneck válasza Termi16 (#9859) üzenetére


Gorneck
titán

Ha a lilán nincs semmi sata cucc, akkor az teljesen mind1 min van...

2.3.1.

ui: Akkor tedd át őket a sárgára. Mert az inteleshez csináltál meg mindent...ügyes vagy...:D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9883) Termi16 válasza Gorneck (#9882) üzenetére


Termi16
őstag

Mindkét sata cucc (dvd-rw/vinyó) a lilára van téve :D

Mekkora király vagyok... :O ;]

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#9884) dave93


dave93
őstag

Köszi szépen mindenkinek! A probléma megoldódott! Annyi volt hogy nem volt rendesen bedugva az IDE kábel. Fél óráig röhögtem mikor kiderült :D Na mindegy a lényeg hogy már telepítem az xp-t! Mégegyszer kösz és Kellemes ünnepeket! :C :C :R :R

(#9885) Finwe válasza dave93 (#9884) üzenetére


Finwe
őstag

hehe :DDD hehe, akkor nem eltolva volt hanem rosszul bedugva.
bocs de ez most jópofa :K

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#9886) Termi16 válasza dave93 (#9884) üzenetére


Termi16
őstag

Ez jó, főleg hogy msn-en írtad, hogy legalább 3-4szer dugdostad össze vissza....:DDD

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#9887) nebulo5 válasza Gorneck (#9881) üzenetére


nebulo5
senior tag

Hát ez az! Már én is sejtem, hogy a raid softver tett be neki, de mi a franccal tudom eltávolítani? Mert egy új telepítésre most nem lesz időm...

Üdv: nebulo

(#9888) Gorneck válasza nebulo5 (#9887) üzenetére


Gorneck
titán

Eszközkezelő? Vezpult?

Gorneck#1239

(#9889) nebulo5 válasza Gorneck (#9888) üzenetére


nebulo5
senior tag

akkor már inkább system mechanic.. de majd csak holnap. Most megyek, meghallgatom azt a csuhás manust, aki nyilvánossan alkoholizál....

Üdv: nebulo

(#9890) Hurkaleves válasza dave93 (#9884) üzenetére


Hurkaleves
őstag

:C :C :DD

(#9891) _ak_


_ak_
addikt

Downgradelni ugye gond nélkül lehet a biost? sztem holnap megpróbálom az F6ost vagy teljesen felesleges?

Let's begin, de gozaimasu!

(#9892) Gorneck válasza _ak_ (#9891) üzenetére


Gorneck
titán

Nem lenne egyszerűbb inkább megírnod miket állítottál a biosba? Hátha tudunk segíteni...

Gorneck#1239

(#9893) Hurkaleves válasza _ak_ (#9891) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Simán lehet. És nem felesleges, nekem volt, hogy ugyanolyan beállítások mellett, régebbi bios-szal nagyobb órajelet tudtam elérni, mint egy frisebb bios-szal. :K

Szerk.: Más: DS3-hoz létezik működőképes Vmod? Mert én találtam egyet, de azzal rosszabb a drop mint volt. :(

[ Szerkesztve ]

(#9894) _ak_ válasza Gorneck (#9892) üzenetére


_ak_
addikt

De az lesz, holnap/holnap után, csak ma beültünk a gép elé egy fél órára azt megküldtük egy kicsit, de semmi komolyabb megfontolás nem volt benne, csak érzésből adtuk a dolgokat, így a részleteket sem tudom kifejteni. De ami aggasztott és nem értettem, h miért kapcsolta ki-be magát az alaplap, már 3.0ghzen? (megpróbálom részletezni :), bios F7b, q6600, cl0ck 9, asszem 325ös szorzó +fesz 1.35xxx a cpunak ramnak +0.3 kb. vista start boot jó prime jó cpu-zben drop 0.06-0.08, rendszer stabil. Rákatt újra indításra vista off és restart után elindul a gép, majd kikapcs. ugye gyárilag van is benne ilyen okosság még semmi pislogás, de mikor 5.jére ki-be kapcsolt és még a biosig sem jutott el, akkor jött a 220 off, majd bekapcs, még 1szer újra indította magát majd tovább ment, biosba be és 2.4 gyárira visszarakta magát.., amíg nem tudom, h ez miért van, addig nem akarok nekifutni egy félnapos tuning tesztnek.) Most lekérdezek minden infot és uána finoman részletesen be akarom lőni a cput úgí, h prime stabil legyen és ne menjen 80fok fölé.

Let's begin, de gozaimasu!

(#9895) bim válasza Gorneck (#9845) üzenetére


bim
veterán

régi bordás A-data 1066+.nem megy neki az 1000 CL.4 2,25Von.
viszont nem is bolti áron kapnád meg. ;)

ennek 1100 teli5 2,3V
vagy most 1080 teli5 2,25V megy.
vagy 1000 5-4-4-10 2,2V

esetleg ha érdekel megnézem 2,3V-al az 1000 CL.4-et...

(#9896) Thomeee


Thomeee
tag

Üdv mindenkinek, annyi lenne a kérdésem hogy Ga-P35 ds4 rev1.0 vagy 2.0 között mi a konkrét különbség? ( a kondikon kivül, meg az az 1.0 án több a felületre szerelt alkatrész)
Szóval m1 melyiket választja az ember vagy a 2.0 klasszisokkal jobb és érdemesebb azt választani, esetleg vmi vélemény tapasztalat? vki? Előre is köszönöm! Üdv és boldog karácsonyt mindenkinek! :R

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#9897) bim válasza Thomeee (#9896) üzenetére


bim
veterán

érdemesebb szerintem rev1.-et venni.
tlac rev2.-es lapjának már a 450-es fsb-hez is kell fesz az mch.-nak nekem az 525-höz se...nkem rev1 van neki rev2.
gorninak:1000mhz CL.4 blend 1H
1000mhz CL.4 blend 2

(#9898) dave93


dave93
őstag

Hi all!
Tegnap a DVD-író probléma megoldódott, de most megint van egy "kis" gond! AZ xp a "windows telepítése" folyamatban van, azt irja 39 perc van a telepítés befejezéséig, de egy csinos kis hibaüzenetet kapok, konkrétan ezt: Olyan hiba történt amely megakadályozza a telepítés folytatását. Untranslatable message win32last error is 14001. Na most akkor mi rossz? Mit tegyek? :F Köszi szépen! :R

(#9899) _ak_ válasza bim (#9897) üzenetére


_ak_
addikt

Ezek a beállítások jónak számítanak és lehet így tartósan használni ezeket? Felraktam F6os bios-t, benyomtam ezeket a beállításokat, és a cas latency kivételével (5)-4-4-4-12 megy, prime 25perce stabil. És a gép sem restartolgat már... btw a cas latencyt a memsettel egyeltalán nem tom 4re átteni, mert visszaugrik 5. Miért?

Let's begin, de gozaimasu!

(#9900) _ak_ válasza dave93 (#9898) üzenetére


_ak_
addikt

Miért nem akrasz Vistát tenni?

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.