Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) tlac válasza cuko# (#9500) üzenetére


tlac
nagyúr

jól kellene bekötni az usb-t ;)

(#9502) cuko# válasza tlac (#9501) üzenetére


cuko#
tag

hát lehet, hogy mi vagyunk a hülyék, de a másik gépünk alaplapjához olyan manualt adtak, amiben látszik is rendesen, hogy hogy kell bekötni az usbporttól a ledekig a kis pöcköket (most találgattunk :((( )

(#9503) bim válasza cuko# (#9502) üzenetére


bim
veterán

ha ráleltek a megoldásra beirod?

tlac: hétvégi punnyadás vagy valami teszt is fut a háttérben? :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#9504) fdisk válasza cuko# (#9500) üzenetére


fdisk
őstag

Nem akarok nagyon okoskodni,de csak egy féleképpen lehet az alaplapra rádugni az előlapi usb portot.szvsz. :)

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#9505) cuko# válasza bim (#9503) üzenetére


cuko#
tag

ezt találtam gúgölben, nemsokára meg is próbálom, ha sikerrel járok, jelentem :(( :DD

"Prcoedure:
1. Disable Audio driver for HDA bus (under sound, video and game controller)
2. Disable "Microsoft UAA driver for high definition audio" under system devices.
3. Uninstall UAA driver (audio driver for high.... will disappear too)
4. Install latest realtek driver and reboot system if prompted
5. System ask for realtek high definition audio driver, I select auto search
6. Ask to install UAA driver, I select auto.
7. System auto install many minor media stuffs...
8. Sound control panel appear! I 've sound now."

>< gl

fdisk: hát akkor - csak nekünk - sikerült kétféleképpen :))

[ Szerkesztve ]

(#9506) tlac válasza bim (#9503) üzenetére


tlac
nagyúr

manual-ban benne van

még az 1125-öt sem teszteltem ki rendesen :)
meg ha feljebb akarom menni, akkor az fsb-t lejjebb kell vennem (és úgy nem használnám a gépet)
és lusta vagyok a raid-et visszaállítgatni hiba esetén :P

(#9507) Laraxior válasza bim (#9503) üzenetére


Laraxior
titán

[link]

Csak Neked! :C :R Hehe..Orthos szerint 4GHz...amúgy csak 3....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9508) bim válasza Laraxior (#9507) üzenetére


bim
veterán

(#9509) fdisk válasza cuko# (#9505) üzenetére


fdisk
őstag

Ezek szerint igen. :)
alaplap az aljzat bal felső sarka üres,nincs tüske benne.
front usb dugó jobb felső sarka üres,úgymond be van öntve.
Ergo,csak egy módon lehet rádugni. :))

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#9510) cuko# válasza fdisk (#9509) üzenetére


cuko#
tag

amúgy lehet, be nem én dugtam, utána azt mondta a srác: "átdugta", majd megkérdem :U

(#9511) Laraxior válasza bim (#9508) üzenetére


Laraxior
titán

3.6-on menni fog.450x8-al de úgy a ramok nem mennek nagyon....vagy pedig tényleg nagyon meghajtom 1350en ;] Az előbbi csak érdekesség volt :P

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9512) bim válasza Laraxior (#9511) üzenetére


bim
veterán

megy neki az 1125mhz 5-4-4-10-ben?
mennyi feszel?
én is csak érdekesség képpen mutattam...
esetleg 1150mhz 5-4-4-10?

(#9513) tlac válasza bim (#9512) üzenetére


tlac
nagyúr

miért ragaszkodsz az 5,4,4,10-hez?
nem sok különbség van sebességben az 5,5,5,15-höz képest

(#9514) Gorneck válasza fdisk (#9504) üzenetére


Gorneck
titán

Ha az USB kábel minden ere külön csatit kapott Codegen házak rulz...akkor simán el lehet baszni...

Gorneck#1239

(#9515) bim válasza tlac (#9513) üzenetére


bim
veterán

ha neked nem sok különbség van akkor igencsak instabil a memod ezen az időzitésen. ;)

(#9516) djxp01


djxp01
senior tag

P35 DS4-hez nincs valami FSB állító progi vista/xp alatt? vagy clock generator frissítés a setfsb progihoz? Mert csak DS3-X38-DQ6,X38T-hez találtam clock generator beállítást a SETFSB progiban... [link]

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#9517) tlac válasza bim (#9515) üzenetére


tlac
nagyúr

igazad van, 2,1V-on tényleg nem stabil ez az időzítés
viszont 2,3V-on is alig gyorsabb az everest szerint (memset-tel beállítva)
mit kellene látnom?
1125-ön van a ram

[ Szerkesztve ]

(#9518) Gorneck válasza djxp01 (#9516) üzenetére


Gorneck
titán

Clockgen és ET5 teljesen jól müxik...de ez már egy csomószor le lett írva...

Gorneck#1239

(#9519) Robi_73 válasza djxp01 (#9516) üzenetére


Robi_73
őstag

ICS9LPRS587AGLF Ez kell neked! (SetFSB) ;)

Robi73

(#9520) Laraxior válasza bim (#9512) üzenetére


Laraxior
titán

5-4-4-10 nem megy 2.2V-on... 1000et tesztelem 2.1V-on 4-4-4-10en...biztos jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9521) Hunfree


Hunfree
csendes tag

Hello!

Van egy P35-DS3 as alaplapom, és az a gond hogy nem tudom billentyűzetről vagy egérről elindítani.
Próbltam USB és PS2 n keresztül is.
Olvastam a leírásban hogy olyan táp kell ami legalább 1A ad a 5vsb nek, ezt hol tudom leellenőrizni? amugy cheiftech 400W os tápom van.

(ugyanez volt a problémám az előző gigabyte 8i495p-g lapommal is :( )

Köszi a segítséget előre is!

(#9522) éN79 válasza Hunfree (#9521) üzenetére


éN79
addikt

A táp adatit megtalálod a beszerelt tápod oldalán, ott elvileg látnod kell, hogy tudja-e az 1A-t, de szerintem tudja, viszont nekem sem sikerül billentyűzetről életre kelteni (alvó módból próbálkoztam vele), így szvsz. a bios/lap nem támogatja normálisan ezt a funkciót.

(#9523) bim válasza tlac (#9517) üzenetére


bim
veterán

5-5-5-15

5-4-4-10

hát nem tudom.szerinted....?
az első jele hogy éppcsak bir egy időzitést a memo hogy a teljesitményed fikarcnyit sem nő.

lara.. ez szomoru. :U

szerk:éppcsak egy picit tweakelve az 5-4-4-10.persze ez a ram nem az a ram. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9524) hati válasza Hunfree (#9521) üzenetére


hati
addikt

Nekem megy egérrel az ébresztés, teljes kikapcs, hibernálás, készenlétből is

(#9525) bim válasza bim (#9523) üzenetére


bim
veterán

a szerkesztett érték term. 5-4-4-4.elnéztem.ez egy régi eredményem. :B

(#9526) tlac válasza bim (#9523) üzenetére


tlac
nagyúr

everest-ben is megnéznéd?
mert neked a plusz 2 mag is sokat gyorsít

(#9527) éN79 válasza hati (#9524) üzenetére


éN79
addikt

Szia!

Leírnád akkor hogy mit állítottál be a biosban, mert nekem eddig nem sikerült rájönnöm hogy tudnám aktiválni alvó állapotból.

(#9528) bim válasza tlac (#9526) üzenetére


bim
veterán

nem viszi már az 5-4-4-10-et a memom....
egyébként nem értem a + 2 mag dolgot.jelentősen növekedett a winrar eredményem függetlenül attól hogy nem tudom mennyi az everest különbség.mindjárt megnézem hátha mentettem el everestet is....

(#9529) cuko# válasza Gorneck (#9514) üzenetére


cuko#
tag

aerocoolom van :U

(#9530) bim válasza bim (#9528) üzenetére


bim
veterán

nem találtam eredményt de simán elképzelhető az is hogy nem mutat jelentős javulást mivel az elméleti sávszélt már igy is átlépted bőven (1125x8=9000)nálam ez az érték teli5ben 97xx. :F

viszont egy olyan tesztben amiben az időzités nagyon fontos ott igencsak számit a dolog, pl. winrar és kódolások.
de lehet tévedek. :B

(#9531) fdisk válasza Gorneck (#9514) üzenetére


fdisk
őstag

Akkor igen! :DDD

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#9532) tlac válasza bim (#9530) üzenetére


tlac
nagyúr

1125 5,5,5,15, turbo, 2,1V (minden bios-ból)

900 5,5,5,15 és a 900 5,4,4,10-zel meg lehetne nézni, mivel ezt bírja a ram is és biztos nem léped át az elelméleti sávszélt
biztos, hogy nem sokat jelentene everest-ben

[ Szerkesztve ]

(#9533) hati válasza éN79 (#9527) üzenetére


hati
addikt

egy lehetőség van rá. egérnél a dupla katt, a power management menüben

(#9534) tlac válasza tlac (#9532) üzenetére


tlac
nagyúr

1125 5,4,4,10, turbo, 2,3V (nem tudom, hogy mennyire stabil, lehet kevesebb fesszel is menne, minden bios-ból)

látszik a "hatalmas nagy" gyorsulás
nem éri meg

[ Szerkesztve ]

(#9535) poffsoft válasza cuko# (#9489) üzenetére


poffsoft
addikt

látom, megoldottad már.
Nekem egy másik gépen addig nem ment az audio, míg egy m$ hotfixet nem telepítettem az xp után, de erről a manual szólt is, amit a laphoz adtak.... A driver setup meg nem...

[ Szerkesztve ]

(#9536) bim válasza tlac (#9532) üzenetére


bim
veterán

everestben valóban nem jelent szinte semmit az időzités de ha azt vesszük az csak egy memsávszél teszt ami ad egy viszonyszámot.viszont a winrar pl. a rendszered valós teljesitményét tükrözi függetlenül attol hogy 2 vagy 4 mag...
és ha valóban stabil egy időzités adott órjelen akkor rengeteget számit...
5-5-5-15 900mhz
5-4-4-10 900mhz

(#9537) cuko#


cuko#
tag

Működik az alaplapi hangkártya !!!4 ^^ Nagyjából véletlenszerűen sikerült, de kb így csináltam:

1. feltettem a gigabyte oldalán található drivert (link)
2. letiltottam bios-ban az alaplapi hangkártyát
3. feltettem a legújabb realtek drivert (link)
4. engedélyeztem bios-ban a hangkarit, utána eszközkezelőben disable a hangeszközt (ott már nem jelezte, hogy hibás, de még mindig nem működött)
5. leszedtem az alaplapi drivert (nekem kettő is fent volt, mert még az alaplap cd-ről is rátettem), és a realteket is programok telepítése és törlésében
6. installáltam megint a realtek drivert (az uninstalloknál nem, csak most nyomtam gépresit)
7. reboot után nem töltötte be a windozt (csökkentett módban sem, valamilyen kék hibaüzenet fél mpre, aztán autoreboot)
8. xp cdvel benyomtam a windoz javítását
9. kijavította az xp-t, minden addigi driver (videokari, többi alaplapi driver, stb) fent maradt ÉS a működő realtek is immáron

(én ebben a sorrendben csináltam (ha jól emlékszem 20 perccel ezelőttre -.-'), lehet, hogy vannak benne fölösleges lépések, de nekem így lett jó és nem másképp, remélem másoknak is sikerül így) :C :R :DD

(#9538) tlac válasza bim (#9536) üzenetére


tlac
nagyúr

nálam az everest-ben az olvasás 9%-ot gyorsult 1125-nél
neked a winrar 7%-ot gyorsult 900-on

tehát kb. ugyanazt mértük, alig növekedett a teljesítmény

(#9539) bim válasza tlac (#9538) üzenetére


bim
veterán

máshogy látjuk ezt a dolgot .winrar alatt ha elértél egy határt akkor vért izzadsz minden egyes kb-ért nemhogy 7%!

nyilván mindenkinek más fontos. gorninak valszeg a 800 CL.4 is elég.... :D

(#9540) tlac válasza bim (#9539) üzenetére


tlac
nagyúr

ha a proci és a ram nem megy tovább, akkor izzadhatsz neki (legfeljebb zárlatos lesz) :)

azért linkeld még be az everest eredményeket is, kíváncsi vagyok ott mekkora a javulás

nyilván mindenkinek más fontos. gorninak valszeg a 800 CL.4 is elég.... :D

:D
már így is széttuningoltam a gépet, felesleges kipréselni a belét is :)

(#9541) Gorneck válasza tlac (#9540) üzenetére


Gorneck
titán

Ezé ezt megérdemled... :D

Gorneck#1239

(#9542) bim válasza tlac (#9540) üzenetére


bim
veterán

természetesen ez csak lélektani dolog hogy ha valamiben jól szerepel a rendszered.nyilván te sem szereted azokat a megjegyzéseket amikor azt olvasod hogy ezt meg azt a lapot vedd mert gyorsabb.én mindig probálok olyan eredményeket prezentálni amivel ezt meg lehet cáfolni de legalább is nem kell szégyenkezni vele.és azért linkelgetem be hogy ne csak szóbeszédnek tünjön ;) kicsit unalmas amikor egy urban legendre alapozva mondanak véleményt egyesek.... :U
és ha ehhez sikítania kell a lapnak és a memonak vagy a procinak akkor legyen!!! ;]
a jó eredményekért izzania kell a gépnek.és a giga állja a sarat.az eredményeim java része napi használatos kitesztelt.nyilván akad elborult agyu , elgurult gyógyszerű is közöttük de ez nem is baj.
5-5-5-15 everest
5-4-4-10 everest

(#9543) Gorneck válasza bim (#9542) üzenetére


Gorneck
titán

Ez nem sok minden...felszorzást jobban szereti a chipset...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9544) bim válasza Gorneck (#9543) üzenetére


bim
veterán

monjuk ugy hogy semmi...
de akármi lehete szinte az 5-ös után.viszont amelyik progi érzékeny a memobeállitásokra ott nagyon nem mindegy.
most mondanám azt hogy akinek a memoja nem vesz be egy 4-est sem annak jó progi villantani az everest.de atttól még gyorsabb a rendszer ha akad a beállitásaidban 4-es is magas memorajelen. :D

(#9545) _ak_


_ak_
addikt

Percekkel ezelőtt bontottam ki a p35.DQ6 rev.10as lapomat és szégyellje magát a Gigabyte az egyik fire wire tű ferdén áll :(( , de ez legyen a legnagyobb baja... ami viszont megfogalmazódott bennem, h vajon az alaplapi adudiot használjam vagy az X-fi audiot nyomjam be. Melyik a jobb? hangzás és cpu load? (a hangzás az amolyan másodrendű, egyszerű genius sw 3600om van, gondolom nem nagyon venném észre a különbséget..) Jahh és hogy rakjam be a 2*2gb kitet? 1 kitet 1 színbe(alaplapi slot, ugye van 2sárga és 2 piros, és akkor az egyik kitet a sárgákba a másikat a pirosba)?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#9546) Gorneck válasza _ak_ (#9545) üzenetére


Gorneck
titán

X-FI.
1 kit sárga 1 kit piros, ha kingmax akkor az ablakon kifele...:D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9547) wampa1 válasza Gorneck (#9546) üzenetére


wampa1
tag

"ha kingmax akkor az ablakon kifele..."

:DDD

(#9548) Gorneck


Gorneck
titán

DS3P F8 bios!

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9549) wampa1 válasza Gorneck (#9548) üzenetére


wampa1
tag

P35 DS3L-hez melyik bios-t ajánlanád? Tudsz linket dobni?

(#9550) Gorneck válasza wampa1 (#9549) üzenetére


Gorneck
titán

A hivatalos oldalra eltalálsz nem?! Nem ismerem a lapot...uccsók közül vmellik csak jobb lesz, mint amivel kaptad...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.