Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) Gorneck válasza d@minator (#10148) üzenetére


Gorneck
titán

Fűtöd a karival...

Gorneck#1239

(#10152) fdisk


fdisk
őstag

Elég érdekes dolgot csinál az új f10-es bios.
A cpu fan szabályozási lehetőségek.auto voltage pwm
Auto-n és pwm-nél maxon kezdi tekerni a ventit(1800-1900 között),és ez nem is változik a későbbiekben sem. :W :W :W
Voltage-nél vmivel kisebb a ford 1000-1100,de még mindig nem annyi mint az f8-nál vol,ahol 800-900 volt.
Természetesen terheletlenül mindkét esetben.
Ami viszont meglepő,h alapra állítottam a vcore-t,és felállt a win,sőt az orthos sem halt meg :) Igaz kb 2 percet ment csak.
Míg az f8-nál kb 2 sec alatt kampec lett.
Mit tudtak elb@szni gigánál az új biosban? :F

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#10153) Gorneck válasza fdisk (#10152) üzenetére


Gorneck
titán

PWM szabályzáson variáltak...3pines ventid van?

Gorneck#1239

(#10154) fdisk válasza Gorneck (#10153) üzenetére


fdisk
őstag

Igen.(januárban le akarom cserélni tts-nél egy 92 mm-es pwm-es ac-re.)
De minek kellet variálni? :F
Ha auton van akkor melyiket használja a lap?
Mert az f8-nál auton volt és ott jó volt a szabályozás,itt meg nem.Nem értem. :(

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#10155) Gorneck válasza fdisk (#10154) üzenetére


Gorneck
titán

Mivel PWM-es csati így nem tudhatod kinek mi nem tetszett...

Hogy hogy melyiket? Mind2 PWM-est szabályozza...

Gorneck#1239

(#10156) bim


bim
veterán

esti kj. :B

(#10157) fdisk válasza Gorneck (#10155) üzenetére


fdisk
őstag

Nem úgy értem.
Ha auto-n van melyik szab.lehetőséget használja?
De úgy is kérdezhetném,h hogyan szabályoz akkor a lap?Mi alapján?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#10158) Gorneck válasza fdisk (#10157) üzenetére


Gorneck
titán

Én azt honnét tudjam? Biztos nem a PWM-est mikor nem olyan venti van rajta...
9695nél így alakult:
[I]Auto-Auto (nagyon csendes , néha álló venti)*
Legacy-Auto (halkabb, lassabban növeli a ventik sebességét)*
Legacy- Voltage (Szinte ugyan az mint az Auto-Auto csak minimálisan jobban pörögtek a ventik)'
Az Intel(R) QST és a PWM csak 4 tűs ventikkel működik.

[/I]Nemtom...sztem hőfok...bár a ventim még sose ment a Typhoon ventije 1000 felett... :D

Gorneck#1239

(#10159) Laraxior


Laraxior
titán

Ez a nyamvadt memória nem akar stabil lenni. Elindítom a blendet 0.38 után már stopped van.
SmallFFTs - stress CPU...ez meg fut
Mijjarossebb van a ramokkal? Áttettem másik slotba is....
440x8
1100en a ram 5-5-5-15ben 2.2V

Van a memtestben olyan hogy other timings,lehet abban állítódott volna el valami?
az normális ha a 2. sorban ahol kiírja a ram sebességét ugrál?550-766,3-333,6

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10160) Gorneck válasza Laraxior (#10159) üzenetére


Gorneck
titán

Ramok beállítása?

Gorneck#1239

(#10161) DexC


DexC
csendes tag

Sziasztok

Szeretném a segítségeteket kérni, hátha valaki már találkozott az alábbi problémával. XP alatt kb 2-3 percenként 1-2 másodpercre lefagy a gép, ha szól valami zene ilyenkor akkor elkezd szkreccselni. A rövid fagyás után tekeri egy fél másodpercig a vinyót és fut tovább a gép rendesen.

A gép nincs tuningolva, fent van az összes frissítés, driver, Spybot, Avast, ZoneAlarm (a hiba akkor is jelentkezik, amikor ezek nem futnak).
Érdekesség, hogy a játékok futtatása alatt ez a probléma ritkán jelentkezik.

A konfiguráció az alábbi:
Mainboard : Gigabyte P35-DS3L
Chipset : Intel P31/P35
Processor : Intel Core 2 Duo E6750 @ 2666 MHz
Physical Memory : 2048 MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM Kingmax 1066MHz)
Video Card : AUSU 8600 GT 169.21_forceware
Hard Disk : SAMSUNG (500 GB)
DVD-Rom Drive : ASUS DRW-1814BLT
Network Card : Realtek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC
Network Card : Atheros Communications Inc AR5212 802.11a/b/g Wireless Adapter
Operating System : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Service Pack 2
DirectX : Version 9.0c (december 2007)

ASUS P5Q SE2, E6750, 4GB 800 Kingmax DDR2, ASUS EAH 5750 1GB, 2xSAMSUNG 500 GB,

(#10162) #00809728 válasza Gorneck (#10160) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nos itt vagyok KACSA.Segits mert megsütlek. :C

(#10163) Laraxior válasza Laraxior (#10159) üzenetére


Laraxior
titán

*memset (bocsi,elírtam)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10164) fdisk válasza Gorneck (#10158) üzenetére


fdisk
őstag

No mind1.Vissza ment az f8.
1 uccsó érdekesség az f10-nél.
[link]
A cpu hőm.-e magasabb mint a magok hőm-e. :)Ebből is látszik,h vmi nem kerek az f10-ben.

Más.Lehetséges az,h memók pl-ben történő változtatása befolyással lehet egy rendszer stabilitásába?
Ugyanis a memset-tel a pl levettem 12-ről 8-ra és a cpu-m most alapfeszen megy 8*400-on,20 perc orthos után is.Míg előtte 1.42V kellett hozzá.
Persze ennek én csak örülni tudok. :))

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#10165) Adamka3kerék


Adamka3kerék
tag

DS3-am megállt 380as FSB-nél,feszemeléssel,mindennel.....mi lehet a problem?
Nem jó a gyári gagyi borda és megárt a fejének az 50fok? vagy a BIOS a gyengus...vagy csak simán megint kifogtam?
Hátt eléggé elszontyolodtam,azt hittem valami tutit veszek és csalódás,hogy méga 400at sem ütötte meg,hogy vegyek így 200nál nagyobb fsb-jű prockót bele?

Kösz a válaszokat: kesergő DS3 tulaj :O :O :O

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#10166) Laraxior


Laraxior
titán

1056-on stabil 4-4-4-8-ban 2.22V-al.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10167) tlac válasza Laraxior (#10166) üzenetére


tlac
nagyúr

szép :)

kirpóbálnád, hogy nyomj egy reset-et a gépeden (nem billentyűzetről)?
(nekem ezt ki-bekapcsolással oldja meg)

Adamka3kerék:
inkább a procid vagy rosszul állítasz be vmit

(#10168) Laraxior válasza tlac (#10167) üzenetére


Laraxior
titán

Most próbálom 2.11V-on..nem stabil.
Aszondod nyomjak resetet? azt akkor? Gorni aszonta cmos clear...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10169) Adamka3kerék válasza tlac (#10167) üzenetére


Adamka3kerék
tag

Proci 9es szorzón 350et tud de 6os szorzón sem megy 380-385 fölé....ez lapbaj,nem?
Egyébként a prockó parancskészletéből mit kell bekapcsolva hagyni (execute disable bit,meg különböző teljesítménycsökkentő spórolófokozatok)?? :R

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#10170) Laraxior válasza Laraxior (#10168) üzenetére


Laraxior
titán

Bakke..meg van hülyülve a gép,memória nem stabil,ráadásul eltűnt az összes könyvjelzőm a Firefoxból.Ilyet még nem pipáltam.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10171) tlac válasza Laraxior (#10168) üzenetére


tlac
nagyúr

azt mondom, hogy ha majd kapsz egy stabil beállítást, akkor nézd meg hogyan reagál a reset-re, ha a géped elején megnyomod
nekem nem csak simán resetel, ha nem ki és be kapcsolja a gépet, beállítások megmaradnak (többnyire)

Adamka3kerék:

Proci 9es szorzón 350et tud de 6os szorzón sem megy 380-385 fölé....ez lapbaj,nem?

procibaj, ha nagyobb feszen sem megy

[ Szerkesztve ]

(#10172) Laraxior válasza tlac (#10171) üzenetére


Laraxior
titán

Ahham,megvan a stabil téma:reset is megvolt,csak simán újraindul.Mire következtetsz ebből?
3.52GHz (440x8) 1.45-7 V
1056MHz 2.2V 4-4-4-8
Feljebb megyek (1100) akkor már nem stabil. Lehet lehalt volna a memória?
A memsetnél ahol kiírja mennyin is megy a memória ugrál.Ez normális? 528...néha fel ugrik 7xx-re vagy épp 3xx-re

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10173) Adamka3kerék válasza tlac (#10171) üzenetére


Adamka3kerék
tag

Már 1.45v fölött vagyok,de nem bírja a cucc..de ha a csipszet feszből veszek el akkor is gyengül a system

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#10174) tlac válasza Laraxior (#10172) üzenetére


tlac
nagyúr

arra, hogy neked stabilabb vmi, mint nekem :)

1100 felé cl5-tel próbálkozz

nekem ilyen ugrálás a 965p-s lapban volt
3.4-es stabil verziót használj

Adamka3kerék:

mch-nak, fsb-nek adj +0,1-et
valószínűleg itt van vége a procidnak fsb-ben

[ Szerkesztve ]

(#10175) Fred10


Fred10
csendes tag

Hello! Mi lenne jobb vétel egy GA-965P-DS3 vagy a P35???

(#10176) Laraxior válasza tlac (#10174) üzenetére


Laraxior
titán

3.4-el is ugrál....ez nem normális. Elindítottam az Orthos-t 2.3V-al (everest szerint:2.34V)
5 perc után megállt.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10177) Adamka3kerék válasza tlac (#10174) üzenetére


Adamka3kerék
tag

már +0.3at is adtam és mondom,ha leveszem 0,2 re gyengül a rendszer :R

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#10178) sgergi válasza Fred10 (#10175) üzenetére


sgergi
veterán

p35

(#10179) éN79 válasza Gorneck (#10145) üzenetére


éN79
addikt

Köszönet a linkért, felraktam az F9-et, mivel nem állítottam be semmit másként így mondhatom hogy nem is vettem észre különbséget az F8-hoz képest. A ram tesztjeim mondhatni szomorúak : 2x2GB, bár használat közben azért nem lassú a gép.

Viszont valaki itt korábban jelezte, hogy neki se ébred fel a gépe csak a power gomb benyomására STR állapotból, no, az egér duplakatt úgy látszik tényleg működik, simán "bekapcsol" vele a gép.

(#10180) Fred10


Fred10
csendes tag

(#10181) Sdi válasza éN79 (#10179) üzenetére


Sdi
addikt

Tedd fel a memset progit és a performance level-t próbáld minél kisebbre állítani. Nekem most 5-ös. Vagy a biosban állítsd turbóra a memkezelést.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10182) lazydog válasza Fred10 (#10180) üzenetére


lazydog
addikt

Okos gondolat. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#10183) Fred10 válasza lazydog (#10182) üzenetére


Fred10
csendes tag

igazából nekem 965P-vam van és haveromnak nézek alaplapot de miben jobb a P35??

(#10184) tlac válasza Adamka3kerék (#10177) üzenetére


tlac
nagyúr

annyit felesleges adni neki, nem a lappal van a gond

Laraxior:
eist, c1e ki van kapcsolva?
(tudom, hogy az a procit szabályozza)

[ Szerkesztve ]

(#10185) FireKeeper válasza Fred10 (#10183) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

támogatja 45 nanót és jobb tuningban. meg 65nm-en készül. mivel árban kb a 965-ösök szintjén van, jobban megéri.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10186) Laraxior válasza tlac (#10184) üzenetére


Laraxior
titán

Természetesen. 2.2V-on úgy fest hog ymost stabil. 1056MHz 4-4-4-10-ben. így is marad asszem,max az időzítéseken húzok még.Említették azt a performance levelt.Látványos javulás? Most nyolcon van...
van egy ilyen a memsetben: Refresh period (tREF) nekem ez 4120 :DDD kissé magas nem?

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10187) tlac válasza Laraxior (#10186) üzenetére


tlac
nagyúr

igen
bios-ban (trd) állítsd 7-re, ha bírja
meg még van performance vmi, azt meg turbo-ra

azt nem piszkáltam

[ Szerkesztve ]

(#10188) Laraxior válasza tlac (#10187) üzenetére


Laraxior
titán

Stabilnak tűnik.10 perc teszt után.Nyomok egy kis game-t ott úgyis kiderül.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10189) tlac válasza Laraxior (#10188) üzenetére


tlac
nagyúr

mivel teszteled?

(#10190) Gorneck válasza #00809728 (#10162) üzenetére


Gorneck
titán

Everest szerint hogy kapnak a ramjaid? No meg milyen órajelen milyen bios-szal?

Gorneck#1239

(#10191) Laraxior válasza tlac (#10189) üzenetére


Laraxior
titán

Orthos blend. Meg egy kis Crysis :D Biztos ami biztos alapon.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10192) westlake


westlake
félisten

aki tujda, nezze mar meg a sajat p35-os lapjan milyen clocgen ic van.. engem igazabol a p35-ds4-en levo 9LPRS587EGLF generator erdekel..
mod: ugy ertem, szuksegem lenne valaki segitsegere, akinek ilyen lapja (ilyen ic-s lapja) van

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10193) bim válasza Laraxior (#10186) üzenetére


bim
veterán

szerinted menne a memod 1080mhz 4-4-4-12 2,3V-al?
ki tudod probálni?
akkor CL.5-ben mi a vége a memoknak?

esetleg adj az MCH.-nak 0,1Vot

(#10194) Laraxior válasza bim (#10193) üzenetére


Laraxior
titán

Most áttettem másik slotba a hűtő miatt,elég gyalázatosan megy. Megnézem az 1080at.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10195) Gorneck válasza Laraxior (#10194) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen ramhűtőd van pontosan?

Gorneck#1239

(#10196) Laraxior válasza Gorneck (#10195) üzenetére


Laraxior
titán

Evercool

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10197) Gorneck válasza Laraxior (#10196) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#10198) Laraxior válasza bim (#10193) üzenetére


Laraxior
titán

Stabilnak tűnik Blend alatt.
4-4-4-12 2.3V 1080MHz
proci:3456MHz (432x8) bár nema proci a lényeg az stabil 450en is.

Egyszer hajtottam a memót 1333-on +0.6V-al. De ez csak nem teszi tönkre,nem napokig ment,csak épphogy elindult.Win épphogy betöltött,aztán nyomtam is vissza 2.2V-ra.
(Csak megemlítem,hogy minden lehetségest számba vegyünk)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10199) tlac válasza westlake (#10192) üzenetére


tlac
nagyúr

ez van rajta (ds4 rev2.0)

(#10200) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok kérdésem az lenne hogy érdemes felrakni a legújjabb biost F9(p35c-ds3r).....tudom gyorsabb nem lessz a gépem....de valamiért egyáltalán érdemesebb vagy maradok a gyári felpakolt f2-es nél
[link]
Üdv. Andrew

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.