Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Macka válasza tlac (#700) üzenetére


Macka
veterán

:R :R

(#702) Csapi007 válasza tlac (#700) üzenetére


Csapi007
veterán

De ez csúnyán nézne ki a plexis házamban. :DDD

"Csak úgy mondom"

(#703) tlac válasza Csapi007 (#702) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor tegyél rá vmi világítós kapcsolót :D

(#704) Macka válasza Csapi007 (#702) üzenetére


Macka
veterán

Akkor marad a fogó, csak nehogy valami kondit csípjél el vele. ;]

(#705) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Végre valahára megjöttek...
[link]
Van időm kicsit tesztelgetni, egyelőre mgnéztem hol a proci vége, mármint fsb szinten.
[link]
Sztem ez annyira nem rossz :D
Ramok 2.2V-ot kapnak, többi minden alapon. Minek érdemes adni plussz feszt hogy esetleg menjen feljebb is?

(#706) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Na ma éjjeli eredmények:

7x530-on az istennek sem akart orthos stabil lenni, bármit is csináltam vele, egy everest benchmark azért lefutott:
[link]

Itt egy stabil eredmény is, valószínűleg a procinak és a ramnak is vissza lehetne venni a feszből de ezt majd máskor.
[link]

Ha bárkinek van ötlete, hogy tudnám még a ramokat szűkebb időzítésekre venni, vagy bármi más amivel több power-t tudnék kicsikarni a gépből, ne tartsa magában! :D

(#707) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Bocs, hogy külön komment.

Azért megemelem a kalapom a Gigabyte mérnökei előtt, mert a lap teljesítménye semmit nem változott 4db ram modullal, pont ugyanolyan mint kettővel.
Sajnálom viszont hogy nem tudtam sehogy sem stabilra beállítani a 7x533-at ami ugyan csak 3731 mhz lenne, de a magas fsb miatt jobban tekerne mint a jelenlegi 8*475 (3800mhz). Viszont így a memóriákat 4-4-4-12-ben tudok hajtani az 5-5-5-15 helyett.
Eléggé melegednek a ramok, a feléjük rakott 12cm-es venti ellenére is, igaz csak 800-as fordulatú a csend miatt.
Amit viszont nem teljesen értek, ha egyszer a proci ment 533-as fsb-n, akkor miért csak 3800 mhz-nél van a vége?? :F
Fsb mehetne feljebb, hőmérséklet is elég baráti, szóval???? 4ghz-el már kibékülnék. :DD

(#708) Csapi007 válasza Cs(|)be (#707) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Mi lenne ha adnál több feszt az mch-nak vagy az fsb-nek? :U

Több mint 3 sor az aláírásod.

"Csak úgy mondom"

(#709) Gorneck válasza Cs(|)be (#707) üzenetére


Gorneck
titán

Mert minden szorzón más a tudott fsb...

Csapi007: Egy próbát megér...de nem hinném változik majd a helyzet...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#710) keIdor válasza Cs(|)be (#707) üzenetére


keIdor
titán

Hali! Ez a 960MHz 4-4-4-12 ez 2,2V? Nem rossz!:) 4-4-4-4-ben nem akarod megnézni mi a vége? :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#711) Cs(|)be válasza Csapi007 (#708) üzenetére


Cs(|)be
tag

Javítva :D

(#712) P00By


P00By
nagyúr

Ez a rohadt thermaltake venti,elkezdett uva hangos lenni :W Most mászhatok le és kenhetem át...

64 bites win xp-ről mi a véleményetek? :U

(#713) P00By válasza P00By (#712) üzenetére


P00By
nagyúr

Most olvastam utána(win 64),hát nem egy leány álom :) ,azt hittem vistaval ki fognak szorulni a 32 bites op. rendszerek...

(#714) keIdor válasza P00By (#713) üzenetére


keIdor
titán

Illene már nekik... mind1, ha majd kezd divattá válni a 8GB ram, akkor az x64 is el fog terjedni!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#715) Gorneck válasza P00By (#712) üzenetére


Gorneck
titán

A Typhoon ventije?

Szar. 64bit már próbálva...vista és xp-vel is...hááááttt....32bit rulz.

Gorneck#1239

(#716) P00By válasza Gorneck (#715) üzenetére


P00By
nagyúr

Áh,nem az még nincsen meg és ha viz lesz akkor nem is lesz!Még bezsélgetek emberekkel ezzel kapcsolatban(víz)!Nagyon eltérő vélemények vannak szoval sokat segitenek... :D Amugy a ház ventije kezdett hangos lenni!

Igen, el is vetettem a 64 bitet :)

(#717) Cs(|)be válasza keIdor (#714) üzenetére


Cs(|)be
tag

Akik munkára használják inkább a gépet, azok már használnak 64bites Vistát. Szerencsére elég sok progi kihasználja már. (max, maya, adobe CS3, stb, stb)
Én is 8GB -ot akartam, de nem gyártanak (még) 2GB -os 1066-os modult. :W

(#718) keIdor válasza Cs(|)be (#717) üzenetére


keIdor
titán

8GB RAM 2007-ben otthonra? :) Szvsz még ráér vagy 2 évig...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#719) P00By válasza Cs(|)be (#717) üzenetére


P00By
nagyúr

:Y Nem mondom... :D

(#720) tlac válasza keIdor (#718) üzenetére


tlac
nagyúr

nem írta, h otthonra :)

(#721) keIdor válasza tlac (#720) üzenetére


keIdor
titán

Igaz...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#722) smiti


smiti
addikt

Helló! Valaki meg tudja mondani, hogy az alaplapomra felmegy-e a zalman 8700-as hűtője, vagy az Andy Samurai Master? A kettő közül melyik ajánlottabb? Mindenképpen olyan hűtőt szeretnék amelyik az alaplap felé fújja a levegőt!

(#723) tlac válasza smiti (#722) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem nem fontos ragaszkodnod ahhoz, hogy a lapra merőlegesen nyomassa a levegőt

egyébként meg méricskélj ;)

(#724) Cs(|)be válasza keIdor (#718) üzenetére


Cs(|)be
tag

Grafikusként dolgozom egyik kertévében. Hidd el nincs az a memóriamennyiség amit ne lehetne felhasználni :D
Néha (sokszor) előfordul, hogy hazaviszem a melót, kell otthonra is a power gép, na meg szeretek natív felbontásban játszani :DD

(#725) Gorneck válasza smiti (#722) üzenetére


Gorneck
titán

Elvileg a bordák paraméterei mindkét gyártónak fent vannak az oldalán...A gyári borda magassága 3 centi. Elviekben sztem mind2 hűtőnek fel kéne mennie...

Gorneck#1239

(#726) Gorneck válasza Cs(|)be (#724) üzenetére


Gorneck
titán

Nem hiába mennek el 3dlabs-os Wildcat-es gépek 16gb rammal felénk se (IBM server)...igaz nem egy atom opteronnal vagy xeonnal, de elég sok ramot pakolnak bele/mellé...

Gorneck#1239

(#727) Csapi007


Csapi007
veterán

Még mindig fenáll a mikrofonos probléma, valakinek vmi ötlet? :O

"Csak úgy mondom"

(#728) Macka válasza Csapi007 (#727) üzenetére


Macka
veterán

Vedd meg a hamgkártyám...... :R

(#729) P00By válasza Csapi007 (#727) üzenetére


P00By
nagyúr

Macka máris áthidalta a problémát :D

(#730) Macka válasza P00By (#729) üzenetére


Macka
veterán

Ez jól szól....

(#731) P00By válasza Macka (#730) üzenetére


P00By
nagyúr

Azzla nincsen baja, vagy legalabbis most nem az a gond,cska azzal,h a mikrofonba is ''szól'' a zene :)

(#732) Macka válasza P00By (#731) üzenetére


Macka
veterán

Amti-skype hangja van. :DDD

(#733) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hátha tud valaki válaszolni ;-)

Van egy Gigabyte P35C-DS3R alaplap, van 1 db Kingmax 1066MHz/PC-8500 DDR2 ram...

Ha alapon hagyom a Biost- akkor 800 (400)-asnak ismeri fel, ha 0,2V-tal megemelem a feszültséget akkor 1066 (533,3)-t ír ki. Megnéztem a Kingmax honlapján, a memórián lévő szám alapján 1066-os. Feltettem az F4-es Bios-t hátha attól lesz változás de semmi, normális dolog az hogy alapbeállításokkal lassabbként kezeli és buherálni kell?
CPUz, Memset is 400-ast ill. ha ''túlhajtom'' 533,3-at ír ki.

Most reklamáljak, hogy cseréljék ki a memóriát más típusra? Csak azért mert a Kingmax honlapján benne van ez az alaplap a kompatibilis listában :(

Valami okos ötlet?

Előre is köszi!
Nimfas

(#734) Macka válasza nimfas (#733) üzenetére


Macka
veterán

A lap alapon 1.8 volton megy, a Kingmax ennyi volton 800-at bír. 1066-on 2.1-2.2 a szükséges fesz.

[Szerkesztve]

(#735) P00By válasza nimfas (#733) üzenetére


P00By
nagyúr

Teljesen normális,h buherálni kell :) Ugy tudom +0,2 V-ig ad garanciát(ami ugye élettartam)

(#736) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom. Most vettem P35C-DS3R-t. Win telepítés, gyári cd-n lévő driverek fennvannak (kivéve raid). Az eszközkezelőben van 1 PCI device amit nem ismer fel. Továbbá nincs hang. Légyszi segítsetek. Nemtudom mi lehet a gáz.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#737) Csapi007 válasza Newlocal (#736) üzenetére


Csapi007
veterán

Az a gáz hogy kibontottad a CD tokját. :DDD

Keress friss drivereket a neten. ;)

"Csak úgy mondom"

(#738) Newlocal válasza Csapi007 (#737) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Lehet:D

A hang megvan. A tv kártya drivere szarta el. De mostmár jó.
Az ismeretlen PCI device lehetséges, h a Sata raid nem? A giga honlapján van 2 fajta is. Gigabyte és Intel. Feltegyem egyáltalán? vagy ne?

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#739) P00By válasza Newlocal (#738) üzenetére


P00By
nagyúr

Szia!Hát ha nincsen raid akkor ne :)

(#740) UnConnecteD válasza Newlocal (#736) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

1. hozzaszolas, 1. sor : '' Windows telepítési problémákról:
Ha lehetséges mindenki előre letöltött drivereket tegyen fel és kerülje el a gyári CD-ről való telepítést pláne, ha az Express Install. Valakinél tökéletes a telepítés valakinél nem...ez a rossz telepítés okozhat HDD lassulást is.
Ha valaki mégis a gyári CD-ről telepít, akkor csak azokat a drivereket tegye fel amire ténylegesen szüksége van...ha nincs raid, akkor nem kell a raid driver. ''

(#741) Gorneck válasza Newlocal (#738) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem a hangkari hd bus vezérlője lesz az ismeretlen pci device...de lehet nem! :D

Gorneck#1239

(#742) Csapi007 válasza Newlocal (#738) üzenetére


Csapi007
veterán

Nem lehet hogy a TV kártyának valamije? Pl Teletext-et felraktad?

"Csak úgy mondom"

(#743) Gorneck válasza nimfas (#733) üzenetére


Gorneck
titán

1 hsz vastagon kiemelt részénél szerepel egy link olvasd el...pl a C-s lapok feszeiről is van pár szösszenet...

Gorneck#1239

(#744) Newlocal válasza P00By (#739) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Oks!

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#745) Newlocal válasza Csapi007 (#742) üzenetére


Newlocal
aktív tag

A tv kari tuti nem, lehet Gorneck papának lesz igaza :))

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#746) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Elég lassan csorog lefelé ez a driver :(

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#747) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Megoldódott. A Gigabyte raid driver hiányzott. :))

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#748) Csapi007 válasza Newlocal (#747) üzenetére


Csapi007
veterán

Minek az ha nincs RAID? :F

Ja, elég lassú a giga szervere...

"Csak úgy mondom"

(#749) barnam_ válasza Macka (#734) üzenetére


barnam_
nagyúr

Egészen pontosan a JEDEC szabványban meghatározott 1.8V miatt megy annyin alapból.
Az már más tészta hogy nem írják bele az SPD-be hogy milyen időzítéssel és fesszel bírja az 1066 MHZ-et :D

(#750) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Használ itt vki EIST-et vagy C1E-t P35-S3/DS3-mal?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.