Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cs(|)be válasza Vandit. (#45) üzenetére


Cs(|)be
tag

Bírja. 1.6-1.7V már csak vízzel ajánlott. Én 1.6-al nyomom.

(#52) Cs(|)be válasza matyics (#50) üzenetére


Cs(|)be
tag

Bios-ban mi van beállítva? IDE ? AHCI ?

(#53) matyics válasza Cs(|)be (#52) üzenetére


matyics
őstag

Mindjárt megnézem.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#54) tlac válasza Vandit. (#49) üzenetére


tlac
nagyúr

nem mehet több is, de hosszútávon nem egészséges a sok fesz
1,55-öt is adhatsz még neki szerintem nyugodtan, de 1,6 felé csak tesztek idejére menj

(#55) tlac válasza matyics (#50) üzenetére


tlac
nagyúr

milyen táp?

(#56) matyics válasza Cs(|)be (#52) üzenetére


matyics
őstag

IDE van beállítva.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#57) matyics válasza tlac (#55) üzenetére


matyics
őstag

Gyári Delux ház a benne egy 400w-os táppal.

[link]

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#58) Gorneck válasza matyics (#50) üzenetére


Gorneck
titán

Biosba állítgattál vmit?

Gorneck#1239

(#59) matyics válasza Gorneck (#58) üzenetére


matyics
őstag

Nem, de csináltam Cmos resetet is.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#60) UnConnecteD válasza szesa (#42) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

dehat boltban 1500 Ft-ert mar tok jo USB-s egerek vannak, akkor miert kell foglalkozni ps2-vel? :F

(#61) Shadows válasza UnConnecteD (#60) üzenetére


Shadows
senior tag

mert kevés az usb a lapon csak 4 van rajta ha karit teszed bele a szőrözőset akkor is csak 6

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#62) Gorneck válasza matyics (#59) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet kéne egy kis fesz a ramodnak... :U Ezért hibázik a win...szvsz.

Gorneck#1239

(#63) Gorneck válasza Shadows (#61) üzenetére


Gorneck
titán

Plusz 2 a házon... ;)

Gorneck#1239

(#64) janos666 válasza UnConnecteD (#60) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk mert én egy Razer CH-val játszok. De van egy A4tech rádiós egerem is, mert szeretem a rádiós perifériákat, csak akkoriban még nem volt razer szintű rádiós egér mint most a logitech nemtomhány, viszont rásiós billentyűzetet így találtam hogy bill+egér együtt, majdnem annyiért mint egy másik hasonló (programozható miltimédiás gombok) bill egymagában. És ha már megvan akkor használom is, ha pl. filmet nézek elpakolom az egérpadot a fotelkarfáról és rácsapom a rádiós egeret a fára.

[Szerkesztve]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#65) Gorneck válasza janos666 (#64) üzenetére


Gorneck
titán

Azt kényelmet... :D :DDD

Gorneck#1239

(#66) janos666 válasza Gorneck (#63) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ezt akartam mondani. Szóval mire kell neked 8 usb? Nekem be van dugva hátra nyomtató, szkenner, egér, és egy nokia adatkábel. A plusz bővítőt be se raktam, mert a házon van elől két port, egyikbe mehet pendrive, a másikba meg a fényképezőgép kábele. Ennél többet egyszerre hova? (mert még maradt 2)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#67) janos666 válasza Cs(|)be (#51) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hány fokos így a procid? Elekezdtem kacérkodni egy vízhűtés gondolatával. Mennyi volt az a mosfet+mch készlet ami a lapodon van. (gorneck oldalán láttam a képet)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#68) Cs(|)be válasza janos666 (#67) üzenetére


Cs(|)be
tag

Mivel még a ramokkal görcsölök,így nem tudok neked pontos adatokat mondani. 1.6V-on 75-78 fokos a proci vízzel hűtve, 3.8Ghz-en, de csak a fesz számít, nem az hogy 3.8- vagy 4Ghz-en megy. Ha kifogsz egy jó procit, ami nem fsb limites akkor semmi sem lehetetlen :D
Nekem 480-490 között van valahol a vége , de csak fél órára kaptam kölcsön normális ramokat, az meg nem elég semmire. Most végül az A-DATA helyett crucial ramokat rendeltem, amik ha minden igaz akkor jövő héten ittvannak. Na, de hogy a kérdésedre is válaszoljak egy jó vízhűtés (pl enyém :D) kb 130-150e-ből jön ki. A Hetkiller set (NB+SB+FETek+proci) 100 euró.
Ez csak egyszeri beruházás kiszolgál sok cfg-t, nem kell minden cserélni egy új alaplapnál. :C

(#69) janos666 válasza Cs(|)be (#68) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hááát, ő, ja. Akkor ugyanaz a gond amiért régen is lemondtam a vízről. (nem jobb mint egy jó rezes hőcsöves aktív léghűtés, max annak éri meg aki hangtalan hűtéssel akar tuningolni is...) Pedig a te vizes blokkod jócskán több mint az én zalman hengerem, de kategóriájában is a legjobb...
Nekem most 1,65V-al (droppolva 1,60) 3642Mhz-en járatva 72 fok fél óra ORTHOS után. Nyáron melegben 76 volt. Most megpróbálok majd ilyen csoda folyékonyfém pasztát alátenni, ha tényleg annyit segít mint állítják, feltolom 1.7-re, ott megy 3700 körül (de nem tudtam kitesztelni pontosan mennyit mert 10 perc után 80 foknál kilőttem az orthost, bár addig nem fagyott...)

Mi volt a gond a RAM-al? Nálam 1100-at is megy 2,3 volton a 800+-os, 1066-os mindenhogy elég kellett volna hogy legyen 550-es FSB-ig, attól hova tovább?

[Szerkesztve]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#70) janos666 válasza janos666 (#69) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is 490 a legmagasabb stabil FSB. De nem tudom mi a limit, mert valami fura mód ha +0,3 voltot tolok a PCI-E overvoltagera biosból akkor 505-ön is elmegy, csak úgy nem merem használni. (és nem is érné meg 505-el 7-es szorzón ahelyett ahogy most megy...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#71) UnConnecteD válasza Shadows (#61) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

az ilyen gepekhez talaltak ki az USB hub-okat :)

(#72) Bagira01


Bagira01
veterán

Na gép összerakva :D

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#73) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Köszi, a boltban első pillantásra megláttam és ellentétben Bagaria állításának rev 1.0-ásat kaptam. :R
Még szerelek, holnap jön a tuning. :DD

"Csak úgy mondom"

(#74) Bagira01 válasza Csapi007 (#73) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor gratulálok. Nem én állítottam, én csak azt állítottam hogy azt írták hogy rev.1.1-t árulnak. Ha akarod elküldöm a mail másolatát :DDD . Én már kész vagyok az összerakással és tök király. Mindjárt nekikezdek a tuningnak.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#75) Csapi007 válasza Bagira01 (#74) üzenetére


Csapi007
veterán

Semmi probléma, már meg volt akkor rendelve szóval tök 8.
A lényeg hogy 1-es. :))
Én még nem vok kész. :O

"Csak úgy mondom"

(#76) eastsider válasza Csapi007 (#75) üzenetére


eastsider
nagyúr

őőőőnye, kicsitse hasonló a konfigunk :D

[Szerkesztve]

(#77) Bagira01


Bagira01
veterán

Nagyon durva ez a lap. Simán fellököm 400-ra az fsb-t 8-as szorzóval. Alapórajeleken és lazán elindul. Ezt a régi 965p-ds3-ban nem lehettet megcsinálni. Megnézem mennyi alapon az fsb limit.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#78) Gorneck válasza Bagira01 (#77) üzenetére


Gorneck
titán

;]

Csak nem igazam lett?! :D

Gorneck#1239

(#79) Bagira01 válasza Gorneck (#78) üzenetére


Bagira01
veterán

Csak az a baj hogy félek nehogy ez a lap is elszálljon :O

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#80) szesa


szesa
senior tag

Mindent megoldottam :)

Persze kisse maceras volt utoljara 486osokkal szivtam ennyit nem is ertem...

Az audival az volt a gond hogy ugy jartam el ahogy ''ajnalotta'' a program, vagyis valmi bus drivert mindenkeppen fel kell telepiteni a masik driver elott, na ezt ugy kelett hogy ezutan minden audio driver torles, eszkoz torles, reset, majd csak realtek driver felpakolas es igy mukodott...de teremesztesen nem azzal a verzioval ami a driver cd-n volt...

A PS2-es eger meg jeleneg ugy működik, hogy melette hasznalok USB-t is :) igy mindkettő mukodik, a biost meg nem frissitettem.

A masik kalvaria a videokartyaval volt, bar ez nem az alaplap hibaja (vagy de? :) )
a gyari driverrel nem volt hajlando feltelepulni csak a legujabbal 8800GTS...

De ugye amig ezekre rajon az ember lemegy a nap...
---
Meg nem tuningoltam meg semmi de ami kesik nem mulik igaz csak egy E1260-as am van :)

A szozrot lehetett modositani a biosban -szuk hatarok kozott 6x-9x- - ezek a dual core vagy core 2 duos cpuk nem lockoltak?

-

(#81) bim


bim
veterán

végre ujra van PH.! :C
gorni jelentkezz,gorni jelentkezz,gorni jelentkezz.... ;)

(#82) Atla


Atla
senior tag

Végre müködünk megint!:)

Egyböl egy nagy problémával kezdek!
Felraktam a Vistát,és a Biosban a SATA AHCI Mode-ot AHCI-re kapcsoltam
és ahogy töltené be a windowst kékhalál bevillan és a gép ujraindul! :O
A Kékhalál olyan gyorsan eltünik h nem tudom elolvasni mit ir!
Két ODD az IDE csatin két vinyo a Sárga csatikon!
Mi a Problem?Ugy olvastam h Vista alatt be lehet kapcsolni!!!!

Ja és ha RAID-re rakom akkor is ugyanez csak Bootolásnál lehet
állitan CTRL+I-vel valamit a meghajtokon!Az mi a fene????
Nekem meg akarta formázni a meghajtot vagy mi és inkább hagytam!
Elég láma vagyok tudom de csak szeretném megtudni h gyorsabb-e RAID-ben,vagy
AHCI-ban!

THX!

(#83) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Hát megszenvedtem az új géppel.
Először is a hátlapi panelen minek vannak azok a kis fülecskék? Ha be vannak hajtva nem fér oda, ha kihajtom mégannyira nem. :F
Aztán ez az Intel hűtőfelfogató rendszer, hát azzzal is sokat szarakodtam.
Jött a telepítgetés.
Windows szerencsére elsőre kékhalál, gond nélkül felment, aztán jöttek a drvierek. Természetesen CD-n lévő audiodriver nem jó SP2-re, még szerencse hogy a hálózati jó volt és tudtam netről másikat szedni. (Giga oldaláról kemény 20k-val jött :((( )
Olyan TV kártyám van hogy a hangot hátul egy külön kábellel a line-in-be kell kötni. Bedugom nem szól, line-in nevű keverő nncs is. 1 napba telt mire rájöttem hogy Rear line-in a neve. :W
Aztán, EasyTune5 - de jó lesz, beállítok 210-et leáll újraindul, leáll újraindul... Ezt játszotta volna a végtelenségig ha nem nyomok neki egy Cmos clear-t. :(
Utána már minden szépen ment, kezdő tuningos létemre ezt sikerült elérnem:

Adatok:
E4400, 2*1GB/800 Geil Ultra, F4, Hyper TX2
330x10 (2.5 [10:8]) 4-4-4-12 TRD=5
[link]
CPU Voltage - 1.425V
DIMM Voltage - 2.0V
FSB Voltage - Norm.
G(MCH) Voltage - Norm.
PCIe Voltage - Norm.
Ha érdekelnek vannak bench eredményeim az egyes TRD eredményekről.

Lenn még olyan kérdésem hogy mit mér az AUX.
És hogy lehet az hogyha pl. elindítom az orthos-t akkor a proci meg a lap hőmérséklete is rögtön 60-ra ugrik 35-ről???
Meg a 80 fokos alaplap egészséges még?

Egy két slot, csatlakozó UV aktív műanyagból van. :))
Jó kis lap ez. :R

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#84) lrobertoc


lrobertoc
tag

Hi!
Sajnos még mindig várom a tanácsokat reset ügyben, ugyanis nekem tápcsere után sem oldódott meg a jelenség ellenben krizával :(
Szóval ott tartok, hogy kidobtam ismét az ablakon egy 750W-os Chieftec árát és a szitu mit sem változott 8-10 reset mire a gép hajlandó elindulni. De érdekes, ha mondjuk kikapcsolás után 5 percen belül bekapcsolom no problem. Már a lapon elemet is cseréltem, hátha, de ez sem jött be, az 1, illetve kétmodulos próba sem. Az érdekes az, ha mondjuk húzva van a proci reset után az órajeleket állítja vissza, csak azt nem vágom, hogy alap órajelen akkor mi a fasz baja van a rendszernek.
Még egy dolog, nézegettem a lap memória komp. listáját, ahol csak az adata 1GB-s 1066+ EE modulja van felsorolva, az 512 MB-s nincs, bár a méretén kívül nincs eltérés és ebben a lapban használnak páran 1066+ EE-t

Na most mit cseréljek? (lassan lesz 2 gépem :))

(#85) Csapi007 válasza lrobertoc (#84) üzenetére


Csapi007
veterán

Nem ismrem a történwetet.
Bekapcsolod és magát indítgatja újra?

Milyen időzítéseken mennyi fesszel használod a memókat?
Próbáld meg +0.2V-on 5-5-5-18-as időzítésekkel elindítani a gépet.

"Csak úgy mondom"

(#86) Vandit. válasza lrobertoc (#84) üzenetére


Vandit.
addikt

Gariztasd le a lapot.Szerintem az a bibi.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#87) Gorneck válasza Atla (#82) üzenetére


Gorneck
titán

1. AHCI-vel vagy Raiddel kell telepíteni, ha NCQ-t vagy Raid-et szeretnél. Persze utóbbihoz annyi HDD is kell.
2. Ha nem tudod mit kapcsolnak azok a menüpontok akkor nem buzeráld...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#88) Gorneck válasza lrobertoc (#84) üzenetére


Gorneck
titán

Hol vetted a gépet? Maga a lap érdekel...

Mit mire állítottál a biosba?

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#89) Gorneck válasza Csapi007 (#83) üzenetére


Gorneck
titán

Szoftveres szíváshoz no comment...

Szoftveres tuning nem sok mindent ér...setfsb, memtest...

Gorneck#1239

(#90) stigma


stigma
addikt

az easytune rends adatokat mér?mert a memót +0.3 ra tettem és 2.1Vot mutatott, de ha defaultra teszem akkor 1.9ről indul.mert 2.2 V -ot akarok ezek szerint még egyet adjak hozzá ugye?és menynivel stabilabb az F4i bios mint az F2 bios tunning szempontból?
mert nemrég még 2.66@3.5 ment fel 1.35 mellett ebben lapban.segítséget előre is köszönöm :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#91) szesa


szesa
senior tag

Nekem 60 fokos az alaplap, az is soknak tunik...a proci terrhelve is slig 30 folott, idle 22...mar ha jól mér, a videkari (8800) meg 80fokos alapból, kicsit ijesztő adatok.


[Szerkesztve]

-

(#92) stigma válasza szesa (#91) üzenetére


stigma
addikt

no para :DDD nekem is 55-59 körüli a lap, semmi gond.Vga 80fokos gondolom egy izzasztó COD2 vagy airborne után avval sincs semmi gond az én msi 8800gts320om oylan 70körül mozog.Procim nekem max 50 körül mozog tunningban Infinityvel.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#93) Vandit. válasza stigma (#92) üzenetére


Vandit.
addikt

Nektek mitől ilyen sok a lap hője.?Nekem 30 fok körül van,GPU 30,proci 43 körül.
Jah és F2-es a Bios.

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#94) Macka


Macka
veterán

Némmá, új topik??? :R

(#95) Gorneck válasza Vandit. (#93) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet újabb everest-et használnak...

Gorneck#1239

(#96) Macka


Macka
veterán

Most, hogy az X1950XT nam fűti a DS4 heatpipe-ját, 6 fokkal ''hűvösebb'' az alaplap.

(#97) Gorneck válasza stigma (#90) üzenetére


Gorneck
titán

C-s lapod van...monitorozz sztem másik progival...oldalamon fent van mennyi az annyi...

Gorneck#1239

(#98) lrobertoc válasza Gorneck (#88) üzenetére


lrobertoc
tag

A gépet én építettem, a lapot az edigital-nál.
Bios, 1.) minden auton-az eredi beállításokkal, mem fesz +0,4
2.) manual RAM időzítések alap órajelen: 5-7-7-24, fesz +0,4
Próbáltam úgy is, hogy alapon mikor elindult a gép, a memset aktuális értékeit beállítottam a Biosban, de ez mind negatív, 5-10 perc leállítás után bekapcsnál jelentkezik a reset
Estére egy mezei 512-es ddr modullal kipróbálom, akkor tudok pontos bios beállításokat is adni, most sajna munka van!

(#99) Vandit. válasza Gorneck (#95) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez eddig oké is lenne,de a vinyóra az everest ugyanannyit mutat,mint a hdd sentinel,tehát nincs félremérés.24 és 32 fokosak.Ebből gondolom,hogy a többit is jól mutatja.
Jah és a bios-om F2-es.Majd módosíthatod a listában.7x460-as minden ua. :R

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#100) tlac válasza Vandit. (#99) üzenetére


tlac
nagyúr

nem értem a logikádat
a hdd hőmérsékletek egyezni szoktak a különböző programokban
egyébként szerintem semmi gond a hőmérsékleteiddel (kivéve a 24, gyanus)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.