Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) RZoli89 válasza Gorneck (#2900) üzenetére


RZoli89
tag

Oks, akkor még lehet hogy ma beiizzítom, köszönöm a segítséget mindenkinek :R :R :R

(#2902) perovics


perovics
csendes tag

DS4-es lapon van, a múlt héten vettem, alapból F7-es BIOS-sal jött. Az E6750-es proci G0-ás revision.
2 Giga Corsair 6400-as CL4-es DHX-es (hűtőbordás) RAM-om van. Gyári hűtő.

Elég sokat utánaolvastam (köszönöm a korábbi hozzászólásokat!), gorneck23 oldala különösen hasznos.
3,2 GHz-te elég könnyen felhúztam, ott stabil (prime95, memtest órákig). A gondom az, hogy tovább nem igazán megy.

Jelenlegi beállításaim:
Robust - Auto
CPU Clock Ratio - 8x
CPU Host CC. - Enabled
CPU Host Fr. - 400MHz
PCI Exp. - 100
CIA2 - Disabled
Perf. Ench. - Standard
Sys.Mem.Multi - 2x
Mem. Freq. - 800 - 800
High Speed DRAM DLL Sett. - Option1
Mem timings Auto (ez 5-5-5-18-at jelent, ezt később szeretném majd 4-4-4-12-re levenni)
System Voltage C. - Manual
DDR2/DDR3 Over Voltage +0.3V (a Corsair RAM alapból 2,1V-ot kér)
A többi feszültség mind: Normal
CPU Voltage Contr: Normal (1,35 V)

Így torture teszt alatt 57 fokos a proci.

Szeretném kicsit tovább húzni (gorneck oldalán Motyi gépe ugyanezzel a procival és rammal, igaz Zalman 9700 hűtővel alapfeszeken 450x8=3,6 Ghz-et ment).
Próbáltam csak a RAM-ot húzni, 450x6-os beállítással teljesen stabil, de ha felrakom a szorzót 8-asra, akkor már nem is bootol.

Mit javasoltok? Esetleg adjak több feszt az procinak vagy az alaplapnak? Vagy valamit elhibázhattam? Vagy esetleg ennyit tud a proci és kész?

(#2903) ZPapp23


ZPapp23
csendes tag

Sziasztok! Lenne 2 azaz kettő naggyon láma kérdésem, de megkavarodtam és nem tudom rájuk a választ. p35c-ds3r-em van + e6550. Ugye mind a kettő tudja az 1333at. Az everest front side bus effektív órajel 1333mhz. Viszont van ez a laphoz adott ETC nevű program, ott a system info/ cpu alatt a system bus 1066.68. Van-e különbség? Én vagy a program vagyok hülye? A mási pedig, gyári intel hűtő van, és csinál néha olyat hogy bekapcsolás után nem indul el, hanem forog, megáll, forog megáll, ez mitől lehet? Elképzelhető hogy hosszú állás után csinálja csak amíg nem melegszik fel a processzor? Köszönöm a segítségeteket előre is.

(#2904) Sárpac válasza perovics (#2902) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Esetleg próbálkozzhatsz később ha sehogysem akar összejönni régebbi F4-es F6-os bioszokkal!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2905) d@minator válasza ZPapp23 (#2903) üzenetére


d@minator
addikt

Nekem a DDR2/DDR3 Over Voltage +0,2V úgy néz ki megoldotta az újraindulás problémát.

(#2906) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Valaki tudna adni egy linket, vagy valamit, ahol részletesen le van írva a proci tuning (Bios beállítása) ds3r lapra (E6750), olyan, amit a hozzá alig értő is tud értelmezni és végrehajtani?! (Gondolom felejtsem el amit az alaplaphoz adtak tuningoló szoftver?!)
Thx!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#2907) ZPapp23 válasza ZPapp23 (#2903) üzenetére


ZPapp23
csendes tag

Úgyértem a ventillátor áll le és indul újra.

(#2908) Gyuro! válasza ZPapp23 (#2907) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Nem a terheléstől függ és az alapján kapcsolja be vagy le?
Na csak tudok vmit! :C

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#2909) barnam_ válasza ZPapp23 (#2907) üzenetére


barnam_
nagyúr

A biosban alapból bevan kapcsolva a ventiszabályzás, ezért csak akkor megy a venti, ha leterheled valamivel a procit, és melegszik. Persze ez hűtéstől és tuningtól függ, hogy folyamatosan forog, vagy leállítja.

(#2910) gyalak: Nekem is az van, és nagyon megvagyok vele elégedve, tuning és stabilitás terén egyaránt. Ha olyan alaplap kell, mint a DS4, de nem kell a sok heatpipe, akkor szvsz tökéletes választás!

[ Szerkesztve ]

(#2910) gyalak


gyalak
tag

Szeretnék egy ilyen GA-P35-DS3P lapkát.Tapasztalatok?Intel dp965lt-t vettem de megy vissza bois hiba miatt és nem igazán szeretnék többet intelt!

(#2911) Macka válasza Gyuro! (#2906) üzenetére


Macka
veterán

(#2912) Gyuro! válasza Macka (#2911) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

:R :C

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#2913) ZPapp23 válasza barnam_ (#2909) üzenetére


ZPapp23
csendes tag

Tehát akkor ez normális hogy elindul majd leáll az elején. Akkor megnyugodtam. Bár az nem érdekes? hogy utána ha leállítom akkor egyből forog rendesen.

(#2914) d@minator válasza ZPapp23 (#2913) üzenetére


d@minator
addikt

RAM +0,2V Próbáld meg úgy. Bár nekem nem csak a venti állt le hanem a gép sem ment.Neked megy?

[ Szerkesztve ]

(#2915) barnam_ válasza d@minator (#2914) üzenetére


barnam_
nagyúr

A ram feszültségének semmi köze a ventillátorszabályzáshoz, te azt kevered az újraindulással...

(#2916) d@minator


d@minator
addikt

Köszönöm mára a segítségeteket. :R
Az Orthos másfél óráig ment és stabil a gép 3000MHz - 1,41V-on. Everest szerint a CPU 70 fokos. Csak kell egy Hyper TX. Jövőre valamikor vennék egy 6x50-es CPU-t ahhoz is elég lesz ez a hűtő?
Kezdek kibékülni ezzel az alaplappal. :)

[ Szerkesztve ]

(#2917) d@minator válasza barnam_ (#2915) üzenetére


d@minator
addikt

Nekem is megállt a prociventi meg elindult össze vissza amíg a RAM-nak nem adtam kakaót. Persze lehet, hogy az ő problémája más nem írta le részletesen.

(#2918) barnam_ válasza d@minator (#2917) üzenetére


barnam_
nagyúr

De nálad azért áll meg, mert bekapcsol-kikapcsol.
Nála viszont megy a gép, csak a venti áll, ha nem üresjáratban van a proci. Legalábbis én erre gondolok, de az a gáz, hogy sokan le se tudják írni mi pontosan a problémájuk...

Próbáld meg, hogy biosban bekapcsolod a ventiszabályzást, procit-ramot tedd alapra, és elméletileg üresjáratban nálad is állni fog a venti.

(#2919) d@minator válasza barnam_ (#2918) üzenetére


d@minator
addikt

Nem olvastam vissza, neked mennyit megy a procid stabilan (orthos) és milyen hűtővel?

(#2920) barnam_ válasza d@minator (#2919) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem kellett volna visszaolvasnod, csak megnézni ezt :DD

Így megy 24/7-ben:
E2160, 2*1Gb/1066 Kingmax, F4, Zalman 9500 LED 333*9 (3.33x) 5-5-5-18-Auto
1.4V 2.15V Norm. +0.1V Norm.

Ez pedig a max. stabil:
E2160, 2*1Gb/1066 Kingmax, F4, Zalman 9500 LED 356*9 (3.2x) 5-5-5-18-Auto 1.5V 2.2V Norm. +0.1V Norm.

3.3Ghz-en még betudtam bootolni, de nem volt stabil.

(#2921) d@minator válasza barnam_ (#2920) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi, erre voltam kiváncsi. Azért nem nagyon nézegetek meg mindent mert pöttyöz és csíkoz a VGA 16 színben 800x600-ban.
Nekem is ideiglenes kölcsön? VGA van benne. :) Csak GPU hibás a kicsike. :O

[ Szerkesztve ]

(#2922) barnam_ válasza d@minator (#2921) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ideiglenes, de saját. 1024x768@75Hz-en megy 17-es CRT-vel, mert nem tud többet :DDD
Jövő héten lesz 2600XT, az elég lesz jövő tavaszig, amikor majd veszek valami rendes vga-t.

(#2923) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!!
A következő lenne a kérdésem:

a. GIGABYTE GA-P35-DS3

b. GIGABYTE GA-P35-DS3R

Ezek miben különböznek egy mástól?????

válaszokat előre köszönöm......

ÜDV

(#2924) barnam_ válasza Andrewhouse (#2923) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szia!
Olvasni luxus??? [link] és [link]

(#2925) bim válasza perovics (#2902) üzenetére


bim
veterán

a procifeszt növeld mndjuk 1,4V-ra.és ugy probáld meg.
azon kivül csak a memfesz igényelhet pluszt.

(#2926) bim válasza bim (#2925) üzenetére


bim
veterán

amugy meg ha felébred a gutarbeitenMensch megmondja a frankot.. ;]

(#2927) bim


bim
veterán

eddig nem igazán foglalkoztam ezzel a vdrop kérdéssel de szerintem az nem annyira gázos hogy biosban beállitott 1,3750 a winben everestel nézve 1,33 terhelés alatt 1,31.
idle sem kapja meg az 1,375-öt.tehát a valos vdrop az tulajdonképpen 0,02 mivel idle sem kap a proci a biosban beállitott feszt.
ugyanez a feszesés magasabb fesznél is.tehát nem értem azt amikor mondjuk azért nyavajognak hogy idle megkapja közel a biosfeszt terhelés alatt meg lezuhan a feszültség. :F

remélem érthető.ezt nézve simán rátartok oszt csókolom.... :P

ha rosszul gondolom nyugodtan javitsatok. :B

(#2928) Hemi 426/RT


Hemi 426/RT
aktív tag

Sziasztok!
giga p35 dq6.....
az alaplapi hang az itt is sokat levesz?
érdemes tovább használni egy sb live 24 bit-et? mert ment a mark06 és utána meg néztük a demo néven lévö hangos animáciokat visszavett felbontásban(1024x768,minden aproság kikapcs csak a sebesség) és még jobban szagatott mint a bechmark... :F

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#2929) Gorneck válasza bim (#2926) üzenetére


Gorneck
titán

Már fent vok 3:30 óta...

Hemi 426/RT: Pontosan miből is? Az a teszt elég kaki...no meg sose futtatom...Kimondott hangteszteket meg olvashatsz a net-en...Régóta használok alaplapi hangot sose volt vele bajom, ahogy sose foglalkoztam a minimális cpu használattal...2 magnál meg aztán röhögve elfér...

Gorneck#1239

(#2930) d@minator


d@minator
addikt

Na! Ma reggel 6 óra állás nem indult el a gép. :O
Bekapcs táp pörög, proci venti nem...Hardver reset és indul...Legalább nem indítgatta magát újra és nem hatodjára indult el, mint tegnap reggel.
(proci alapon RAM +0,2V MCH +0,1V)
Most akkor bizti nem a lap sz@r?
Este is csinált olyat, hogy Power off-ra restartolt. Persze már jobb a helyzet, mint tegnap. Csak a RAM-ot nem szeretné?

(#2931) Gorneck válasza d@minator (#2930) üzenetére


Gorneck
titán

Sima kikapcs volt vagy kikapcs után áramtalanítás?

Inkább ram...de lehet magával az 1 rammal van a baja...

Melyik slotba van a ram?

Gorneck#1239

(#2932) bim válasza d@minator (#2930) üzenetére


bim
veterán

csak 1 G ramod van?
nekem ha kiveszek 1 modult akkor nem hajlando 3D ben futtatni a gép és rendesen fagyogat.
amugy a stopra reboot nálam instabil beállitás volt a gond.elsősorban memoinstabilitás.én ugy éreztem mintha nem tudná a lap eldönteni hogy reset vagy leállás.mert ugye resetnél ha insatbl akkor visszaáll alapra.

szerk:amugy ha másik memoval sem menne akkor lapgyanus erősen....

[ Szerkesztve ]

(#2933) d@minator válasza Gorneck (#2931) üzenetére


d@minator
addikt

Sima kikapcs volt azaz windows kikapcs. Most a RAM a piros slotban van (DDRII2).

(#2934) Gorneck válasza d@minator (#2933) üzenetére


Gorneck
titán

Cpu felöli első sárgába tedd át...vagyis az egyes slotba...a beállítások maradnak. Ha ezután is szarakodik érdemes lesz elgondolkodni egy másik ramon. C-s chipset lehet annyira nem komázza a Kingmaxot, mint a sima...

Gorneck#1239

(#2935) d@minator válasza d@minator (#2933) üzenetére


d@minator
addikt

Most pl. csináltam 2 hw resetet és 3 hw kikapcsot. A hw. resetek után leáll minden és úgy indul újra. Lehet, hogy ennél a lapnál az a normális, hogy hw resetnél leáll a táp? Lehet.
Viszont hw power off-nál háromból csak kétszer állt le rendesen. Egy esetben újraindult.

(#2936) JaniS


JaniS
senior tag

Van nekem egy problémám, P35C-DS3R, F2 BIOS, E6850 gyári hűtővel, KHX8500D2K2. Winrarral történő kicsomagolás közben vettem észre, hogy CRC hibákat jelez ill. ki is fagyott többször, reprodukálhatóan, eddig 1066MHz-en használva a RAM-okat. (Volt már előtte is egy-két restart vagy fagyás, ritkán, terhelés alatt.) Érdekes, hogy Orthos elég sokáig nem jelez hibát (20-30 perc), viszont ha a winrarral közben elkezdek tesztelni valami méretes archívot, akkor nagyon gyorsan lehal. Most levettem mindent alapra, memóriákat 800MHz-re, időzítések az SPD szerintiek (5-5-5-16). Többi adat a BIOS-ból:

Robust - Auto
CPU Clock Ratio - 9x
CPU Host CC. - Disabled
CPU Host Fr. - 333MHz
PCI Exp. - Auto
CIA2 - Disabled
Perf. Ench. - Standard
Sys.Mem.Multi - Auto
Mem. Freq. - 800 - 800
High Speed DRAM DLL Sett. - Option1
Mem timings - Auto
System Voltage C. - Manual
DDR2/DDR3 Over Voltage +0.2V (bár 800-on a gyári érték 1.8V, de ugyanaz a szitu akkor is)
A többi feszültség mind: Normal
CPU Voltage 1,33750V

A probléma az, hogy Orthos így sem stabil. 1-es priorban kb. 2 órát bírta, 10-esben 1 óra múlva jelzett hibát. Nincs ötletem, hogy mit kellene állítani rajta. Ezek nagyon alapbeállítások, mégsem megy hibátlanul. Megtapogattam a RAMokat teszt közben, forróak voltaka kezemnek. Ja, winrarral így OK a teszt. Azt sem tudom eldönteni, hogy ez hw hiba, vagy csak bénán állítgattam be valamit...

JaniS

(#2937) Gorneck válasza d@minator (#2935) üzenetére


Gorneck
titán

Hw reset az az elem kivét? Egyébként ez természetes ennél a chipsetnél...

Vmi a rammal lesz...

Gorneck#1239

(#2938) Gorneck válasza JaniS (#2936) üzenetére


Gorneck
titán

2*1gb ram igaz? +0,2V az 2,14V-nak felel meg...szal annak elvileg elégnek kell lennie.

Melyik slotba vannak a ramok?

Gorneck#1239

(#2939) JaniS válasza Gorneck (#2938) üzenetére


JaniS
senior tag

Igen, 2x1GB elfelejtettem írni. Kipróbáltam már 1-3-ban, 2-4-ben is (dualban mennek), de ugyanaz a helyzet. Fesszel egy teszt erejéig feljebb mentem +0.3-ra, de nem lett jobb.

JaniS

(#2940) Gorneck válasza JaniS (#2939) üzenetére


Gorneck
titán

MCH-nak nem ártana +0,1V.

Ha így se, akkor a ramokat külön külön ki kéne próbálni...+0,2V az maradjon mind2 esetben...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2941) Andrewhouse válasza barnam_ (#2924) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Köszi! örökhála :B

A GA-P35-DS3R fogom választani, a több s-ata miatt..meg nem sokkal drágább mint a sima....

Kérdésem még az lenne hogy GA-P35C-DS3R, egyáltalán van értelme ilyen hibrid megoldásnak!??!?!

............mivel ígyis nem sokkal gyorsabb DDR3 1333*/1066/800 , és biztos lesz még sebesség növekedés ahhoz nagyobb sebességet tudjanak elérni.

(#2942) JaniS válasza Gorneck (#2940) üzenetére


JaniS
senior tag

OK, este megnézem, utána kipróbálom külön-külön is, hátha valamelyik hibás.
Jó eséllyel ez RAM hiba? Prochoz nem nyúltam, de ott meg azt látom, hogy vdroppol erősen, lehet esetleg procnak kevés a kakaó? Ami volt idáig: fagyás (még az egér is), kék képernyő majd azonnali restart. Mindez csak erős terhelés alatt. Ezek inkább RAMra utalnak, vagy nem ilyen egyértelmű?

Köszi a tanácsokat, ha nem bánnád, még kérdeznélek a tesztek után.

JaniS

(#2943) barnam_ válasza Andrewhouse (#2941) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szívesen ;)
A P35-DS3R jó választás. Combo-s lap felejtős szerintem, mert mire lemegy a DDR3 olyan árra, hogy megfizethető legyen, rég lesznek újabb chipsetek, ami miatt meg alaplapot kellene cserélni. Arról nem is beszélve, hogy alig gyorsabb a DDR3 a DDR2 1066-nál.

(#2944) d@minator válasza Gorneck (#2937) üzenetére


d@minator
addikt

Nem, nem. Én a számítógép házon lévő gombok nyomkodását nemezem hw. resetnek. A windows újraindítást pedig szoftver resetnek. :)

(#2945) Gorneck válasza Andrewhouse (#2941) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt neked kell eldöntened...

d@minator: Így már értem...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2946) Gorneck válasza JaniS (#2942) üzenetére


Gorneck
titán

Egy probát megér a + proci fesz...

Kék képernyő inkább ramra utal...de sajna nem ilyen egyszerű...ezért nem merem azt mondani, hogy frissíts bios-t...

Gorneck#1239

(#2947) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok, bár már a 2dik C-s konfig szalad át a kezem alatt, még mindig nemtudok dönteni:

Gigabyte s775 GA-P35C-DS3R DDR3/DDR2 21 450,00
v
Gigabyte s775 GA-P35-DS3P 24 200,00

pro/kontra?! :F

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2948) Telefunen válasza Reac^ (#2947) üzenetére


Telefunen
őstag

A DS3P gyakorlatilag egy DS4, finomabban és magasabbra állíthatóak a feszültségek mint a DS3-ban.

Gorneck-nek: A honlapodon a lapok összefoglalójánál Realtek 883-as kodeket írsz, viszont a Giga P35-ös lapokon 889-es van

[ Szerkesztve ]

(#2949) Reac^ válasza Telefunen (#2948) üzenetére


Reac^
őstag

Tehát ha tuning oldaláról közelítjük meg a kérdést akkor avval elméletileg többre juthatok mint a C-s lappal?!
Gorneck oldalán láttam a C-s laphoz grafitos vdropp modot, létezik ilyen a DS3P-hez is?! :F

mod: annyit még észrevettem, hogy a DS3P-n hűthetőek a fetek, ha ezek vizet kapnának, én profitálnék abból valamennyit?! :F :K

[ Szerkesztve ]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2950) barnam_ válasza Reac^ (#2947) üzenetére


barnam_
nagyúr

C-DS3R: Drága a DDR3, nem is jobb a DDR2-nél; ezért valószínüleg úgyse raknál bele DDR3-at.
DS3P: Ugyanaz a nyák/bios/feszültségek mint DS4/DQ6-nál, csak nincs a fet-eken réz borda.
Én a DS3P-t venném (nekem is az van :DD ).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.