Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) czanga válasza Marthen (#6350) üzenetére


czanga
őstag

Köszi urak!

Közben kútba futott az egész (más miatt) de majd felhasználom máshoz. :)

(#6352) Revenge


Revenge
tag

Sziasztok! Tudtam, hogy itt erről is van fórum. Rengeteget kéne olvasnom, és lusta ember vagyok. Kérdésem van, rövid.

ASUS alaplapom van, elvileg dts meg minden anyámkinja, de alaplapi. Ha pl veszek egy ASUS Sonar hangártyát, hallhatóan jobb lesz a hangzás?

10, vagy 12 éve napi szinten több órát hallgatom a HF 5000-emet, imádom. Potméter miatt látom olvasnom kell majd, fél hangerőig alig emeli a hangot, de talán 1x volt félig felcsavarva a hangerő, nagyon vigyázok a cuccra és gyönyörűen szól, ezért nem baj ha mindig az alap bekapcsolt helyzetben használom.

Nem szeretem a hangos zenét, de a szép tisztát igen, ezért gondolkodom most egy külön hangkarin, persze nem a 3ezer forintos CMI-n. :D

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#6353) Tiger. válasza Revenge (#6352) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mindenképpen jobb lesz, már csak a jobb sw támogatás miatt is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6354) Revenge válasza Tiger. (#6353) üzenetére


Revenge
tag

A realtek audiomanagerével elégedett vagyok, beraktam az erőteljes hangzásképet, és a szateliteket jól bekonfigoltam. Igen azóta még olvastam, sokan azt mondják, hogy ha beraksz egy ilyen hangkarit, pl asus xonar dg/dx, utána már sosem akarod hallani az alaplapit... Nagyon kiváncsi leszek, de most jelenleg nem tudom megvenni. Ha meglesz, irok ide tapasztalatot róla.

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#6355) hofi0214 válasza atiman (#6344) üzenetére


hofi0214
csendes tag

Köszönöm! :)

(#6356) #21869312


#21869312
törölt tag

Sziasztok! Most kaptam egy GENIUS DHT-510-es csodát. Tökéletes álapotban van, alaplapi hangkártyával is nagyon szépen szól! Igazi kedvenc lett! :) :) :) :) :) :K :K :K

(#6357) Revenge válasza #21869312 (#6356) üzenetére


Revenge
tag

Ilyen? Lökd rá a hangkártyáddal a dinamikus vagy erőteljes hangzásképet! ;) :) Ez is fából van nem? Kinézetre amúgy tökre SW HF 5100.

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#6358) #21869312 válasza Revenge (#6357) üzenetére


#21869312
törölt tag

Igen ez az! És még vettem mellé egy SW-HF5000 modellt. Nagyon jól adják! :) :) :) :)) :)) :)) :K :K :R

(#6359) #21869312


#21869312
törölt tag

Fából van!

(#6360) #21869312


#21869312
törölt tag

Érdemes a SW-HF5000 hangszóróit rákötni az eredetiek helyett? :F

(#6361) #21869312


#21869312
törölt tag

Mert az 5000 sub-ja egyáltalán nem műxik! :N :N

(#6362) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok!

Van egy Genius SW-HF 5.1 5050 v2 rendszerem, ami tegnap este óta nem kapcsol be. Hogy tudom szétszedni? Nem akartam nekiesni. :) Válaszokat előre is köszönöm!

(#6363) Revenge válasza n1nja (#6362) üzenetére


Revenge
tag

Biztositékot nézted már? Mielőtt kiveszed azelőtt ne felejtsd el áramtalanitani!

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#6364) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy régi 3600-as rendszerem, aminek kezdi feladni a potmétere.. hangerőállításnál recseg és a csatornák is váltakozva halkulnak. Esetleg tudna valaki a cserére kontaktot adni? (magam nem állnék neki, nem értek hozzá). Esetleg próbálkozott valaki a hivatlaos szervízzel? Mennyiért, milyen gyorsan csinálnák meg? Előre is köszi a válaszokat.

(#6365) helkis


helkis
addikt

üdv all!

van egy ht-sw-5000-es szettem, nemrég elkezdett búgni.. :( mit tudok vele tenni?
előre is köszi!
üdv! helkis

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6366) kayman válasza helkis (#6365) üzenetére


kayman
senior tag

Milyen búgás?
Lehet a trafó. Próbáld meg az alján lévő süllyesztett csavarokat meghúzni, lehet fellazult.
Ha csöndesebb, akkor érdemes leszedni a hátlapot és a talpak és a doboz közé gumilapot vágni és újra meghúzni a csavarokat.

HyperTransport az úr!

(#6367) helkis válasza kayman (#6366) üzenetére


helkis
addikt

köszi kipróbálom!
alapban ha csak be van dugva a konnektorba és be van kapcsolva akkor is van búgás a központi egységből.. ha bekapcsolom akkor szinte mindegyik hangfalból, alacsony hangerőn.. nyilván magasabb hangerőn is megvan ez a dolog, csak ott már több a hasznos hang, +van olyan helyzet, hogy halkan szeretném hallgatni, ekkor roppant zavaró.. meg alapban is, a csendet ne zavarja egy monoton alapzaj.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6368) kayman válasza helkis (#6367) üzenetére


kayman
senior tag

Javaslom a táp kapcsolos aramtalanitast, ha nincs használatban.
Standbyban a trafo mindig aram alatt marad.

HyperTransport az úr!

(#6369) Revenge válasza kayman (#6368) üzenetére


Revenge
tag

Az pedig nem tehet kárt a trafűban, ha nem tápkapcsolóval áramtalanitom, hanem az elosztómon lévő piros billenő kapcsolóval? kb 2x-3x kapcsoltam már igy ki, de egy pukkanás és felvillanás követte a dolgot igy nem erőltettem. De a noti töltő is ezen az elosztűn van amit meg sűrűn kapcsolnék igy ki... :S

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#6370) Tiger. válasza Revenge (#6369) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem is úgy van de mi előtt ki kapcsolom teljesen lehalkítom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6371) kayman válasza Revenge (#6369) üzenetére


kayman
senior tag

Én maradnék a hátsó kapcsolónál :K

HyperTransport az úr!

(#6372) Tiger. válasza kayman (#6371) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nálam nincs olyan.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6373) Revenge válasza kayman (#6371) üzenetére


Revenge
tag

jó inkább hagyom mindig standby-ban, sokkal jobban vigyázok én ennél rá. imádom. olcsó dög ami már 11 éve teszi a dolgát... GOA-t is hallgatok vele, iszonyat halkan. Tolok is valami zenét csak hát panel...

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#6374) kayman válasza Tiger. (#6372) üzenetére


kayman
senior tag

Neked akkor SW-HF 5.1 6000 V2 tipusú készüléked van, ha nincs stand-by kapcsolód.
De hátsó táp kapcsolónak lennie kell.

Viszont neked elmegy minden beállításod, emiatt az 3600, 5000 és 5005 régiek a manuális (és kontaktosodó) potméteres verziókat jobban szeretttem.

HyperTransport az úr!

(#6375) kayman válasza Revenge (#6373) üzenetére


kayman
senior tag

Én biztos a hátsó táp csatival le áramtalanítanám mindig, annál jobb nincs. :B

HyperTransport az úr!

(#6376) Revenge válasza kayman (#6375) üzenetére


Revenge
tag

hozzáférhetetlen helyen van. marad az örök standby...

[ Szerkesztve ]

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#6377) Tiger. válasza kayman (#6374) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az van és tényleg ott van fel sem tűnt, de én a hosszabitónál kapcsolom ki, csak előtte le halkítom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6378) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Tesómnak van egy Genius SW-HF 5.1 4000 és a távirányítója nem működik egyáltalán semmire nem reagál (elem cserélve), valószínűleg megadta magát. Most egy univerzális távirányítóval akarná használni, legalább annyira hogy a hangerőt tudná állítani. Univerzális távirányító neve: AV12
A kérdés, hogyan lehet betanítani? Hogyan kellene megadni a kódokat (ami nem tudni mi is lehetne, hogy a Genius-t vezérelje).

[ Szerkesztve ]

(#6379) kayman válasza Sz_Imre (#6378) üzenetére


kayman
senior tag

Kérdezd meg a Genius.hu-t, hogy nincs-e egy távirányítójuk amit ott a szervizben kézbe vennél és fel tudnád tanítani.

HyperTransport az úr!

(#6380) Sz_Imre válasza kayman (#6379) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Köszönöm a választ, de ezért nem utaznék el több mint fél napot emiatt.

(#6381) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Van egy Genius SW-HF5.1 5000 rendszerem. Az 5.1 megy a számítógépre, a UPC mediabox RCA kábellel van összekötve. Hogyan tudnék 5.1-et varázsolni a Samsung LE32C650 TV-mre? Eddig csak SCART-on keresztül tudtam átvinni a hangot - elég pocsék minőségben - van esetleg valami más ötlet? Olyan kellene, ahol a TV hangszórók is és a hangrendszer is szól párhuzamosan. Találtam egy képet a hozzászólások között egy 5.1-es optikai átalakítóról, de nem tudom, hogy hogyan keressek rá és honnan vegyem. Ez milyen minőségű 5.1 hangzást adna és hogyan kellene összekábelezni a készülékeket? Csak sztereó átalakítót találtam a hozzászólások között, ami az ebay-re vitt át. Lehet ez is elég lenne nekem, amennyiben szépen, jó minőségben átviszi a hangot. Már ez is sokkal jobb lenne mint a TV hangszórói.

Előre is köszönöm a választ.

Üdv.

(#6382) Tiger. válasza Willie (#6381) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ha tv ed sztereó akkor sehogy, olyan mintha egy olyan hagarira akarnád tenni ami nem tudja az 5.1et.
Max csak amu 5.1ed lesz.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6383) Willie válasza Tiger. (#6382) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a választ! :) Akkor rendeljek egy ilyet, aztán ezzel meg lesz oldva a problémám?

(#6384) Tiger. válasza Willie (#6383) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Elképzelhető, vagy köss közé egy dvdét:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6385) 5oultrain


5oultrain
aktív tag

Sziasztok!

Jaj de jó, hogy van ez a topik.
A következő a problémám. Régi fa dobozos 5,1 Geniusom van van és a bal hátsó hangfal észrevehetően gyengébben szól mint a többi. Szétszedtem, nézegettem, kábelt ellenőriztem, hangfalat kicseréltem, de az eredmény ugyan az.
Ez mitől lehet?

Köszönöm előre is!

PSN ID: legalkriminalz

(#6386) Tiger. válasza 5oultrain (#6385) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Először is kicsit érthetőbben írd le a problémádat 5.1 Genius hm hát abból van egy jó pár.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6387) 5oultrain válasza Tiger. (#6386) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Ilyenem van

A probléma az, hogy a bal hátsó hallkabban szól mint a többi hangszóró, annak ellenére, hogy már káblet és hangfalat is átcseréltem. Mintha csak magas tartomány lenne. így olyan, mintha 4.1 em lenne.

PSN ID: legalkriminalz

(#6388) 313313 válasza 5oultrain (#6387) üzenetére


313313
addikt

Ha jól emlékszek, ez tipikus potméter hiba. A fő hangerő állító potit kellene cserélned/cseréltetned...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6389) Tiger. válasza 313313 (#6388) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Vagy az vagy szed ki a hangszórót és nézd meg úgy is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6390) 5oultrain válasza Tiger. (#6389) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Megvolt, kiszedtem, semmi baja.
A panelt hol lehet beszerezni?

PSN ID: legalkriminalz

(#6391) kayman válasza 5oultrain (#6390) üzenetére


kayman
senior tag

Szinte sehol, vagy max a szerviz@genius.hu címen pontos tipus megjelöléssel.

HyperTransport az úr!

(#6392) Shaw69


Shaw69
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki / vagy van valakinek eladó SW HF 5.1 5000 center hangfala ( sötét cseresznye szín)
Ha igen milyen áron adná el? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#6393) 5oultrain válasza kayman (#6391) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Nos, már ők sem tudják beszerezni. Akkor ennyi? 4.1 el kell tovább élnem? :D

PSN ID: legalkriminalz

(#6394) Revenge válasza 5oultrain (#6393) üzenetére


Revenge
tag

8-10000 ft közt még vaterán is találtam párat, no nem genius, sony, yamaha, ilyesmi. Én vennék valamit a helyedben akár olcsóbban is, végülis center, az amolyan különálló darab... :U

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#6395) 5oultrain válasza Revenge (#6394) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Az erölködőrő ami valszeg hibás.
Amúgy meg ép most vettem egy 10 ért analog digitalis konvertert optikai bemenettel. Ha most még veszek külön egy donort, már kicsit sokba lesz. Nem tudom megéri-e.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: legalkriminalz

(#6396) Tices


Tices
csendes tag

Sziasztok!

5000-es verzión a forrás választó gombok típusát tudja valaki? Helyettesíthetőséget vagy bármi konkrét infót róla, hogyan lehetne cserélni? Még nem szedtem szét, hogy megnézzem, de ez a része rossz, mert ahogy ac3-ra kapcsolok, a hátsó hangszórók egyike, a center, (össze-vissza) hol szól, hol nem. Szeretném cserélni, de típust nem tudok. Köszi a segedelmet előre is! :)

Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!

(#6397) 3psilon válasza 5oultrain (#6387) üzenetére


3psilon
aktív tag

Nálam hasonló a szitu. A bal és jobb első máshogy szól. Az egyikben a magasabbak, a másikban a mélyek erősebbek.

Monora kevert zenével teszteltem, és az egyik érezhetően halkabb, tompább.

Ha jól hallottam, a két hangfal alapból icipicit különbözik hangszínben, de a jobb első kimenet a problémás.

Találtam egy ilyet.

Melyik alkatrész lehet problémás alapvetően? Fő poti kilőve.

A 24. oldalon vannak az erősítő fokozatok. Az ellenállásokat, kondikat méregessem ki vagy mi a túrót csináljak?

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#6398) Tices válasza Tices (#6396) üzenetére


Tices
csendes tag

Megtaláltam, pontos típus nincs, megvehető ekkorát eddig nem találtam. Félig kibontva úgy láttam, hogy szétszedhető, lehet megpróbálom szétszedni, az érintkezőket megtisztítani, esetleg felforrasztani. Majd referálok, hogy sikerült, ha sikerül. Üdv, Tices

Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!

(#6399) Revenge válasza Tices (#6398) üzenetére


Revenge
tag

:R :R :R Én is figyelemmel kisérem.

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#6400) kayman válasza 5oultrain (#6393) üzenetére


kayman
senior tag

Hát lassan el kell ezektől is búcsúzni. :N

HyperTransport az úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.