Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Tiger. válasza balazska92 (#6749) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Azt a hangkártyát dobd el jó messzire.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6752) kiskacsa11


kiskacsa11
csendes tag

Sziasztok!

SW-HF 5.1 5005, sajna standby-ban beégett a vezérlőpanel.
Ingyen vihető, dobozában, BP, 10 ker, Örs.

"Szörnyen sietnek, hogy eljussanak életük egyik unalmas pontjából... a nagy semmibe."

(#6753) kiskacsa11 válasza kiskacsa11 (#6752) üzenetére


kiskacsa11
csendes tag

Elvitték.

"Szörnyen sietnek, hogy eljussanak életük egyik unalmas pontjából... a nagy semmibe."

(#6754) G@ben


G@ben
addikt

Van egy ilyen rendszerem, amiben a hangkimenetek kezdenek tönkremenni. Egyszer elhallgatott a center kimenete, azt haver javította (nem tudom, hogyan) aztán pár évre rá ismét elhallgatott, ekkor egyszerűen kihúztam és a maradékkal hallgattam. Nem 5.1-ben hallgatom, hanem a mélyet kivéve minden hangszóróra ugyanaz megy (lehet dobálni, de nekem így jön be, illetve a szoba kialakítása miatt így jó).
Viszont most észrevettem, hogy az egyik hátsó sokkal halkabb a másiknál, de a kimenetekben a kábeleket megcserélve a hangszórók hangereje is megcserélődött, azaz a kimenet környékén van a gond.
Mi lehet a gond és javítható-e minimális forrasztási ismerettel?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6755) Hujikolp válasza G@ben (#6754) üzenetére


Hujikolp
őstag

Szia!

Ha van mulimétered, akkor én legelőször a tápfeszültségeket ellenőrizném, hogy azok jók-e. ha igen, akkor valószínűleg a kimeneti végfok szűkölködik. Ez visszafejthető a kapcsolási rajz alapján, hogy melyik kimenetet melyik hajtja meg. Szerencsére az IC nem drága bele.
Cserélni nem nehéz, jó ha van kézi felhúzható ónszipka és/vagy ónharisnya.

Más hangerőn is fellép ez a hiba? Tekergetésre mennyire változik a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#6756) G@ben válasza Hujikolp (#6755) üzenetére


G@ben
addikt

Ez bonyolultabban hangzik, mint gondoltam. :)
Nem is tudom, mennyinek kéne lenni a tápfeszültségnek, hol kéne mérni, illetve nincs ónszipkám, sem ónharisnyám. Laikusként azt hittem, hogy elengedett egy forrasztás és azt kell javítani és kész is. :)
Hangerő növelésére sem hallottam változást, bár nem üvöltettem most, mert nem akartam zavarni a szomszédokat.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6757) Hujikolp válasza G@ben (#6756) üzenetére


Hujikolp
őstag

A hangerőt esetleg próbáld meg úgy, hogy az eszközön felveszed jó hangosra és a számítógépen pedig minimumra. Ekkor remélhetőleg nem fog még üvölteni, de mivel itt a potméter keveset járt, jobban kijön annak az esetleges kopása.
Ha így jó a hang, akkor a poti a gond.
Ha megmarad a hangkülömbség, akkor valószínűleg máshol lesz a hiba.
Ha táphiba, akkor kissebb feszültséget ad a kelleténél, így a végfok kevesebből dolgozik.
Van benne egy pár amit le kelle mérni. Ha gondolod a doksi alapján össze lehet szedni.

(#6758) G@ben válasza Hujikolp (#6757) üzenetére


G@ben
addikt

A potméter hibáját kizárnám, mert billentyűzetről vezérlem a hangerőt, a poti alig mozog. Illetve azt tekergetve szépen hangosodik, kivéve ezt a hangfalat.
Ha van doksi, amiből egy laikus is tud mérni, azt szívesen veszem! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6759) Hujikolp válasza G@ben (#6758) üzenetére


Hujikolp
őstag

http://pub.cateye.hu/Genius_SW-5.1_Home_Theater.pdf Ebből a doksiból, a végén van kapcs rajz. Ezekből a feszültségeket láthatod, hogy mit tartalmaz. Valójában amúgy nincs sok. :)

(#6760) G@ben válasza Hujikolp (#6759) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi, majd megpróbálom kihámozni, mi mit jelent. :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6761) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Elért a vég engem is , recseg a potencióméter.Ki szeretném cserélni a lehető legkevesebb "mókolással" magyarán szeretnék típusazonos vagy legalább paraméterazonos potit. Van ilyenre lehetőség ? Nem gond ha ebayről kell rendelni de en nem szeretnék átkötni meg ilyenek :D vagy ha nagyon muszáj valaki meséljen mit hova és miért :)
ilyen van benne most:

(#6762) Hujikolp válasza petir (#6761) üzenetére


Hujikolp
őstag

(#6763) petir válasza Hujikolp (#6762) üzenetére


petir
senior tag

Sziaa

Huu akkor ha ezt megrendelem alkatresz pipa is.
Most akkor a ket atkotes kell bele vagy nem ?

(#6764) Hujikolp válasza petir (#6763) üzenetére


Hujikolp
őstag

Igen, jó lesz és kell az átkötés is, a vezetősáv átvágása mellett. :)

(#6765) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Én meg ilyet nem basztam. Adott egy géniusz 6000es cucc, a távirányítón minden gomb jó, kivéve a mélyt se fel se le.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6766) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Megnéztem jobban a jobb oldali sor nem reagál semmire sem, szétszedni meg nem lehet, lehet szétverem egy kalapáccsal, kurva ritkán használtam, ennyit birt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6767) Grillo válasza petir (#6763) üzenetére


Grillo
senior tag

Ha sikeres volt az ügy, visszajeleznél itt? Már ha a 3600-as típusról beszélünk.

(#6768) M0RGI válasza 7om (#6746) üzenetére


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Az Input 2-be szeretnék 10-15 méteres kábelt venni, de nem találok semmilyent.
MI ennek a csatlakozónak a neve?
Köszönöm!

(#6769) Willie válasza M0RGI (#6768) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Tudtommal ez speciális genius kábel, úgyhogy az a legegyszerűbb, hogyha veszel 3 db 15 méteres jack kábelt, aminek az egyik vége anya, a másik pedig apa.

(#6770) M0RGI válasza Willie (#6769) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi szépen!
Gondoltam, hogy megoldom az RCA-kkal, de a jack jobb ötlet. ;)

(#6771) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok,szép napot Mindenkinek!Hátha pörög még annyira ez a topic,hogy kapok választ mihamarabb.A napokban fog megjönni nekem egy Genius SW HF 5.1 6000-es (nyilván a standby nélküli EU-s v2 verziós) Egy régebbi 8-9 éves,de nekem filmnézésre,böngészésre kiválóan megfelelő PC-re lenne kötve. Az alaplap P5QL PRO,az alaplapi hangártya egy Realtek HD 7.1-es.
Erről a 6000-es 5.1-es Genius-ról jókat hallottam,bár nyilván nem egy erőmű azért.
A kérdéseim,amiben remélem tudtok segíteni : szólni fognak 5.1-ben a DolbyDigital 5.1, DTS 5.1, és a Dolby ProLogic I-II hangsávokat tartalmazó BD ISO-k,és .mkv-k a számitógépről (probléma nélkül MPCHC+MadVR) ??
Régebben egy ősrégi SA-HT500-asPanasonic kompakt házimozi AUX bemenetén stereo RCA-val volt csak csatlakoztatva a PC,szóval ez lenne az első "igazi" 5.1-es cucc a PC-hez. Remélem nem kevés neki ez a régi konfig,az alaplapi hangkártya 7.1-es,szóval elvileg jónak kéne lennie.Már megrendeltem a cuccot,remélem nem cs.szek rá... :W és nem kell külön még hangkártyát vennem.
Nekem nem kell őrületes hangerő,csak szépen szóljon sztereóban a zene,és 5.1-ben a filmek.
A gyári hangfalkábeleivel (egy darabig)érdemes-e egyáltalán összekábelezni,használni? Van egy elég vastag fekete/piros hangfalvezetékem hozzájuk,szerintem sokkal vastagabb,minrt a gyáriak.Talán 2x0,5.-ös vagy 2x0,75-ös lehet?
Szabad/ajánlott olyanokra cserélni a gyári hangfalkábeleit?A stanby hiánya,és a nem jól látszódó kijelzője megvan...van e még esetleg valami negatívum,amit megemlitenétek,tapasztalatból kifolyólag?
Csak a PC menne rá 5.1-ben,és esetleg(!) a tévé a másik forrásnál stereo RCA-n.
Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#6772) Tiger. válasza R3nts (#6771) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Csörgess meg 17korul 06305930403

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6773) vadkörte válasza R3nts (#6771) üzenetére


vadkörte
addikt

Az 5.1-es és a stand-by-t érintő kérdéseidbe nem mennék bele, szerintem ha analóg jelet kap bármilyen 5.1-es bemenetről működni fog az 5.1. A stand-by hiánya már más kérdés...

A technikai oldal.
Én a nagypapát, egy Genius SW-HF 3600 5.1-et használok, kb. 2003-2004 óta. Sajnos a master potmétert cserélni kellene, de még elvan. Majd ha nagyon zavar cserélem. A gyári vezetékei nem valami nagy eresztések egyik ilyen low-end kategóriás cuccnak sem, de szerintem nagyon high-end vezetékre ne pazarold a pénzed. Szerinted a belsejáben OFC réz, vagy tömör ezüst vezetékek vannak??? :DDD
Ha nem felel meg a sajátja egy normál minőségű - piros/fekete - hangszóróvezetékre cseréld. Ennél komolyabb felesleges.

Az hogy a teljesítménye mire elég, vagy kevés, egyéni preferencia dolga. A 3600 teljesítménye 45W + 5x15W. Az enyémen a master poti fél állásnál feljebb még nem járt, tartósan kb. 1/3-ig tekerem és már sok esetben az is sok.

Hangkártya. Ez egy elég fontos komponenes. Vista és W7 előtt egy Creative Live! 5.1-el hajtottam. A hangja a mai napig a fülembe cseng. Bársonyos közepek, komoly mély és csilingelő magasok jellemezték. Aztán egy gép és oprendszer csere után követte két alaplapi Realtek borzalom... Most egy zacskó dohány áráért vásárolt 6.1-es Creative Audigy 2 hajtja, ami W10-en elvileg nem is működhetne. Ehhez képest a vén vagy 12 éves hangkártya gyönyörűen teszi a dolgát. A Live!-hoz képest is brutális mélyei fülfájdítóan csilingelő magasai és továbbra is nagyon kellemes közép tartománya van.

Felmerült bennem, hogy a Genius-t elpasszolom és veszek egy felújítandó Creative Gigaworks 750-et. De amit meg tudnék kapni jó áron, arra a gatyám is rákölthetném, hogy hibátlan legyen. Esetleg ez helyett egy nagy Logitech Z-t. Ezeket meg elég borsos áron mérik. Mondjuk nem véletlenül.
Logikusan végiggondolva, a Genius-ra rá kell költenem egy 6 csatornás motoros poti árát némi munkaórát a javításra. Ez max 10E körül lehet.
A Creative-ot ha 25E körül megkapnám még legalább ennyit bele kellene feccölnöm és még akkor sem tuti a 100%-os kondíció. A Logitech alapból 50E körül megy, vagy többért.
Kihajtani, kihasznáni egyiket sem tudnám, a Genius-t 1/3-1/2 állásnál feljebb nem tekerem. Akkor meg minek...
Az öreg hangminőségéről csak annyit, hogy még ilyen legatyásodott állapotában - alig szól a jobb front - is meghallom a Two steps from Hell - Winterspell elején a zongora mechanikai részeinek hangjait (320 kBps-os MP3-ban).

Üdv. V. Körte

(#6774) Tiger. válasza R3nts (#6771) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Annyi még hogy érdemes venni egy olyan elosztót amin van kapcsoló, és mikor nem használod akkor előtte teljesen lehalkitod és úgy kapcsolod ki.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6775) R3nts


R3nts
senior tag

Köszönöm szépen Mindkettőtöknek!ebből a sima piros/fekete hangfalkábelből milyen keresztmetszetűre cseréljem,ha a surroundokat (3 falon hosszában,rejtve+2m magasan)például 15m-es (darabonként!)hosszal kéne ellátnom? 2x1mm, vagy 2x1,5mm ? A frontoknak elég 2x5m, a centernek szintén 5m). A szoba 4x4-es, csak fal mellett kell végigvinnem kábelvezetős padlószegélyben. Ja,kérdés: a 2 frontnak,és a 2 surroundnak mindenképp egyforma hosszúnak kell lenniük az ellenállás/hang szempontjából, vagy lehet a hangszórók fix beállitásai után az adott eltérő méretre is szabni,ill. nem ajánlott? Pl Front L:5m, Front R:3m-es kábellel...? :U
Vagy teljesen mindegy,csak a vezeték fajtája,keresztmetszete megegyezzen?
Szóval az integrált Realtek-HD 7.1-el bajban leszek...? :O :W

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#6776) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Még egy olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok-e valami konkrét alternatívát arra hogy a 6000-es SW HF-hez egy univerzális távirányítót betaníthatnék-e?A gyárija az valami katasztrófa... :W Egészében véve meg vagyok vele elégedve,szép,szépen is szól..remélem bírni is fogja sokáig,bár messze nem hajtom ki,félgőzön sem megy filmhez,és zenékhez (zömmel .flac)sem.Csak ezt a távirányítót kéne száműznöm,kéne valami alternatíva. :U Ha adok a gépnek egy túlfeszvédős,kapcsolós egyes aljzatot,amit a hosszabbítóba dugok,ott kapcsolgatnám a táp helyett,mert a tápkapcsolója is elég gagyi sajnoos.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#6777) Tiger. válasza R3nts (#6776) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ha nem kel a távirányitó én elfogadom:) Ha adok a gépnek egy túlfeszvédős,kapcsolós egyes aljzatot,amit a hosszabbítóba dugok,ott kapcsolgatnám a táp helyett,mert a tápkapcsolója is elég gagyi sajnoos. Én igy csinálom, nem nyulkálok hátra.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6778) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Néha, ha bekapcsolnak valami elektromos eszközt, búgnak a hangszórók. De néha akkor is, ha nem megy semmi, legalább is nem találtam meg a forrást. Ha megy a zene nem idegesítő, de ha üresjáratban van, akkor eléggé. Hogyan lehetne javítani rajta?

Ha a jack dugót kihúzom a gépből, ami a rendszerre megy, akkor elmúlik ilyenkor a búgás.

szerk2: TV antenna itt megy el a rendszer mögött, azt kihúzva megszűnik az alap halk búgás :)

[ Szerkesztve ]

(#6779) hcs57 válasza RAiN91 (#6778) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem földhurok problémának tűnik...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6780) R3nts válasza hcs57 (#6779) üzenetére


R3nts
senior tag

Adott egy Genius 6000-es rendszer.A speckó 3 pár 3,5 jack-RCA kábeleivel megy a PC-hangkártyájába 5.1-ben. A TV ideiglenesen a fülhallgató-kimeneti szintén 3,5 jack-ről megy a Geniusba a TV-részhez stereo kihangosításra. A tévén csak fülhallgató kimenetről tudom a jelet kivinni, RCA OUT nincs rajta,csak DIGITAL OUT,ami pedig a Geniuson nincs.Földhurok van nálam is, ha a TV is rá van dugva a jack-rca kábellel az 5.1-es rendszerre, van gerjedés. Van itthon egy szűrőm,régen a kábel tv-sek adták. Kérdésem az lenne, hogy jelen esetben megszűnik a zaj, ha a tv-be menő koax elé (oda adták anno)beteszem a szűrőt?Most még vennem kell hozzá egy icipici csavaros végű mütyürt,mert azt elhagytam a szűrőről,és így nem tudom most közbeiktatni a tv-be menő koax elé..A napokban beszerzem ami kell hozzá.Szóval az a kérdés,hogy ilyenkor földhuroknál a szűrőt a koax elé kell betennem,mielőtt a TV-be megy (szóval jó-e az amit a kábelesek adtak anno)vagy MÁSHOVÁ kell beiktatnom egy ilyen galvanizált leválasztó-szűrőt?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#6781) Telda


Telda
addikt

Hali!

Az előlapi panelt hogy tudnám kiszerelni?
Négy csavar fogja, azokat kivettem. De nem igazán akar kijönni csak max 1cm. Erőltetni meg nem akarom.
Hátulról kell először a csatlakozókat levenni róla? Mert akkor eléggé szét kell bontani az egészet.

(#6782) Hujikolp válasza Telda (#6781) üzenetére


Hujikolp
őstag

Szia!
Igen, először hátulról kell közelíteni. A kábelen van szivacs a reflekció miatt, azt próbáld meg óvatosan átdugni a kicsi résen, vagy lefejteni ha sikerül.
Sajnos nem egy szerelő barát megoldás.

(#6783) Telda válasza Hujikolp (#6782) üzenetére


Telda
addikt

Köszi szépen, ma megpróbálom. Gyanús hogy a poti adta meg magát nálam is. De először ellenőrzöm a forrasztásokat, nem-e csak az a baja.
Ha nem akkor sajnos poti csere lesz :(.
Olvastam korábban hogy csere esetén át kell kötni a lábakat. Ez minden csere potméterre igaz vagy csak egyes típuskora?

(#6784) Hujikolp válasza Telda (#6783) üzenetére


Hujikolp
őstag

Eredeti potit már nem lehet kapni, csak utángyártottat, aminek más a lábkiosztása belül. Emiatt szükséges az átkötés, hogy kompatibils legyen. Valaki egyszer biztos sokat méricskélt :))

(#6785) 7om


7om
tag

Sziasztok, ez egy genius sw 5.1 3600-as panelja és valaki hozzáértő meg tudná mondani e hogy van e hiba a képen, én úgy látom a az r89 környéke mintha égett lenne (nem értek hozzá).Ki lehet e ezt cserélni és mennyibe kerülne, nem úgy szól a mély amikor még új volt, a center szól, a front meg a surround csak serceg ha rákötöm a hangfalakat.Ez lehet a probléma?A másik panelon semmi égésnyomot nem láttam.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6786) vadkörte válasza 7om (#6785) üzenetére


vadkörte
addikt

Ez nem mintha égés lenne, hanem konkrétan elfüstölt az alkatrész. Be kellene valahogy lőni az alkatrész -
ha jól látom egy ellenállás - értékét, elballagsz egy szaküzletve veszel belőle, kiforrasztod, az újat beforrasztod és kb ennyi. Én azért a mellette lévőt is cserélném.

Üdv. V. Körte

(#6787) Hujikolp válasza 7om (#6785) üzenetére


Hujikolp
őstag

datasheet
Én inkább 1W-os ellenállást javasolnék fél wattos helyett. A beforrasztás alkalmával pedig ne érjen le a panelra a teljesítmény ellenállás. Kb 2-3 mm hézag legyen közte.
R89: 180 Ohm, 1W
D8: 5.1V zener 1/2W

[ Szerkesztve ]

(#6788) 7om válasza vadkörte (#6786) üzenetére


7om
tag

Kösz, de asszem viszem magammal a boltba a panelt mert nem tudom milyen kell helyette.👍

(#6789) 7om válasza Hujikolp (#6787) üzenetére


7om
tag

Az ellenállás ettől mehetett ki?Egy darab ilyen van rákötve,(nagyon hangosan nem szoktam hallgatni) megvan a többi is csak az már sok lenne panelban .Még egy kérdés, ha ennek a hangfal nak a hátulján van négy csatlakozó és át lehet hidalni őket, akkor melyik verziót használjam, hidaljam át vagy ne?(sajnos totál hülye vagyok hozzá) :DDD

(#6790) 7om válasza 7om (#6789) üzenetére


7om
tag

Na úgy akartam írni hogy ettől a hangfaltól mehetett ki az ellenállás vagy attól hogy a fém szék lába rajta volt a kábelen és hintáztam rajta (véletlenül természetesen)?

(#6791) Hujikolp válasza 7om (#6789) üzenetére


Hujikolp
őstag

Igen, az ellenállás biztosan tönkrement. A mellette lévő zener dióda pedig lehet, hogy rossz lett emiatt. Érdemes együtt cserélni. (nem nagy összeg, de nem kell kétszer boltba menni, szétszedni stb...)
Szimplán csak alul van méretezve, ezért fűthette szét magát. Az én hangrendszeremnél is barna a nyáklap, de még működik.

A hátulján lévő két csati pedig valószínűleg az egyik a mélynyomó, másik pedig a többi hangszóró lesz. Kép sokat segíthet, ha tudsz róla egyet készíteni :)

Ha csak a panelt viszed az nem jó, mert nem lehet róla leolvasni az értéket. A korábban megadott értéküt kell venni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#6792) 7om válasza Hujikolp (#6791) üzenetére


7om
tag

Oké, felírtam az ellenállás meg a dióda típusait, holnap keresek is egy elektro boltot.Kösz!!

Most áthidalva van használva így:

(#6793) Hujikolp válasza 7om (#6792) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ha budapesti vagy, akkor ajánlom a Lomex-et alkatrész beszerzéshez.
Ellenállás: 09-03-85
Zener dióda: 18-00-75
Ezek a rendelési kódok, egy papírra felírod, odaadod az eladónak és máris tudni fogja, hogy mit kell adnia neked. :)

A hangfal pedig azért lehet átkötve (áthidalva), hogy a mély is szóljon. Lehet kicsit tuningolni, például hangváltót beletenni, vagy külön meghajtani a mélyet. Ezekhez azért jobban el kell mélyedni benne.

[ Szerkesztve ]

(#6794) 7om válasza Hujikolp (#6793) üzenetére


7om
tag

Kösz, felírtam az adatokat, nem vagyok pesti de itt is lesznek ilyen cuccok szerintem.És holnaptól egy vadiúj sw 5.1 3600-as boldog tulajdonosa leszek, feltéve ha nem gyújtom fel a lakást a forrasztópákával :DDD 👍

(#6795) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek légy szíves.
Hasonló a problémám mint itt sokatoknak.
Nem megy rendesen a center és a Sub.
A filmek annyira nem érdekelnek, mert azt nem a gépen nézem, de zenéket szívesen hallgatnék.
Aki tudnak megoldást ajánlani, azt megköszönném.

Üdv

Attesz

(#6796) vadkörte válasza Attesz (#6795) üzenetére


vadkörte
addikt

Milyen kártyáról hajtod? Lehetséges, hogy csak be kell iktatni azt a kis kábeldarabot, amit mellékeltek hozzá, esetleg engedélyezni a driver-ben a bass redirection-t.
Ha ez nem segít, lehet bontani kell.

Üdv. V. Körte

(#6797) 7om válasza Hujikolp (#6793) üzenetére


7om
tag

Na beforrasztottam meg kicseréltem,először áthidalás nélkül használtam reménykedve, hogy visszajött a basszus a mélyládába de maradt minden ugyanaz, tehát áthidalva szól a linkelt rákötött hangfal mélye (így van csak mély).És annyit változott talán , hogy a hangerőt ha feltekerem recseg közben, eddig ilyen nem volt vagy csak nem tűnt fel?!Szal akkor nem ez a probléma, a többi kimenetet is próbáltam (front-surround) de meg se nyikkanak, csak a centerbe dugva szólal meg(output).Később majd megpróbálom rca kábelekkel összekötni a pc-vel, de szerintem kuka lett 10 év alatt.Amúgy meg minek kellett egyáltalán kicserélni az ellenállst meg a razer diódát ha nem változott semmi?

[ Szerkesztve ]

(#6798) vadkörte válasza 7om (#6797) üzenetére


vadkörte
addikt

"Amúgy meg minek kellett egyáltalán kicserélni az ellenállst meg a razer diódát ha nem változott semmi?"
Nem is tudom. Talán mert elégtek? (az ellenállat biztosan, a dióda sanszosan)

Ha ennek ellenére fennáll a probléma, keresgess tovább égett alkatrészeket, van még panel abban a dobozban. Esetleg még a csatlakozók forrasztásait nézd át, nem sérült-e valamelyik, utolsó tippem az IC-k lennének. Azok sem örök életűek.

Üdv. V. Körte

(#6799) Attesz válasza vadkörte (#6796) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia!

A kis kábel be van építve.
Alaplapi hangkártyáról hajtom.
A hangkártya tesztnél szól minden hangszóró.
Emiatt reménykedem, hogy nem kell bontani.

Üdv

Attesz

(#6800) vadkörte válasza Attesz (#6799) üzenetére


vadkörte
addikt

Kis kábel nélkül esetleg?

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.