Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6902) imi123 válasza fonok87 (#6884) üzenetére


imi123
őstag

Köszi!
:R

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#6903) Attesz válasza fonok87 (#6886) üzenetére


Attesz
aktív tag

Kedves Fonok87!

Készítettem egy képet.
Remélem minden infó rajta van.
Most ezek a beállítások vannak.
Ha esetleg valamin állítani kellene, akkor légy szíves szólj.

Köszönöm

Attesz

kép

(#6904) Attesz válasza Tiger. (#6891) üzenetére


Attesz
aktív tag

Kedves Tiger!

Sajnálom, hogy ez a véleményed, de ha nem lesz más megoldás, akkor marad az alaplapi.

Üdv

Attesz

(#6906) fonok87 válasza Attesz (#6903) üzenetére


fonok87
aktív tag

Ejh. Hát én itt nem látok hibát. Nem akartam Tiger.-rel egyetérteni (mert Creative fanboy vagyok :DDD ), de lehet az ő ötlete a megoldás :/ Sajnos a régebbi hardvereknél benne van a pakliban hogy a drivertámogatás hiánya/megszűnése nyugdíjba küldi őket Nekem a kettővel ezelőtti alaplapi hangvezérlővel kellett napokig szívnom win7-ről való frissítés után. Különböző verzójú drivereket levadászni/letölteni, ha nem működik az 5.1 kezdeni elölről... új alaplappal szűnt meg csak a problémám (mert nyilván a kis szemét windows "frissítés" címén feltette az újabb drivert ami nem működött). Azóta egy SB Z hangkártyám van. Jó.

(#6883) imi123: Próbáltam keresni kábelt... szerintem max bontóban találsz ;] Viszont ennek kapcsán megtaláltam helyben mit mondanak az általam javasolt alternatíváról :)

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#6907) Tiger. válasza fonok87 (#6906) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Azért írtam azt, mert az nem xfi kártya.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6909) Attesz válasza Tiger. (#6907) üzenetére


Attesz
aktív tag

Ha nem gond csinálok egy képet a kártyáról.
Esetleg segítenétek beazonosítani?

Üdv

Attesz

(#6910) Attesz


Attesz
aktív tag

Még egy kérdés a topikhoz kapcsolódva.
A távirányítóval nem tudom a hangerőt szabályozni.
Hallom ahogy zúg a motor, de nem mozog.
Ez javítható?

Üdv

Attesz

(#6911) fonok87 válasza Attesz (#6910) üzenetére


fonok87
aktív tag

Poti csere szerintem. 6 csatornás potméter motorral egybeépítve, lehet kapni Kínából. Olvass vissza a topicban, valaki nem olyan régen linkelt egyet.

Truss me, I'm an engineer.

(#6912) Attesz válasza fonok87 (#6911) üzenetére


Attesz
aktív tag

:R

(#6913) Tiger. válasza fonok87 (#6911) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Esetleg a 6000-eshez lehet venni távirányítót?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6914) imi123 válasza fonok87 (#6906) üzenetére


imi123
őstag

Köszi!

Erre nem is gondoltam.

:R

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#6915) ogi88


ogi88
tag

Sziasztok!Használ e valaki ilyen hangszórót [link] megéri szerintetek? :F

(#6916) fonok87 válasza Tiger. (#6913) üzenetére


fonok87
aktív tag

Én nem találtam :( Esetleg egy univerzális... (plusz 3 délután guglizás hogy működésre bírd :DDD )

(#6914) imi123 : Egyébként ezt írtam elsőre is :P

Truss me, I'm an engineer.

(#6917) imi123 válasza fonok87 (#6916) üzenetére


imi123
őstag

Igaz. :K
Beszereztem a kábeleket.
Köszi még egyszer.
:R

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#6918) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Lefényképeztem a hangkártyát és a CD-ket amiket kaptam.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Üdv

Attesz

kártya1
kártya2
kártya3
kártya4
cd-k

(#6921) G@ben


G@ben
addikt

Már a múltkor írtam, hogy az SW3600-asomnál két hangfal nem szól. Most viszont azt vettem észre, hogy az összhangerő is csökkent. Nem vészesen, de mindent hangosabban kell néznem, ha rendesen hallani akarom. Ez mennyire biztos, hogy poti? Mert ha tuti, akkor megrendelem. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6922) VIPowER válasza G@ben (#6921) üzenetére


VIPowER
senior tag

A bemenetválasztó gombokat nyomkodd meg, hátha csak az a baja. A hátulján az 5.1-es kábelt is csatlakoztasd újra, meg a hangkártyánál is a jack-eket.

(#6923) G@ben válasza VIPowER (#6922) üzenetére


G@ben
addikt

A bemenetválasztókhoz nem nyúltam hónapok óta. A hátuljához pláne, annyira mélyen van. Csak kérdezem, hogy okozhatja-e a halkulást a poti, mert a két hangfal teljes elhalkulása állítólag az.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6924) VIPowER válasza G@ben (#6923) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akkor ideje hozzányúlnod azokhoz amiket írtam, mindegy milyen mélyen van. Ha tekergeted a potit és nem változik ahhoz képest amit megszoktál, akkor nem feltétlen poti gond.

(#6925) G@ben válasza VIPowER (#6924) üzenetére


G@ben
addikt

Mármint ha tekergetem a potit, akkor változnia kell? Mert változik. Csak mintha halkabb lenne az egész a megszokott hangerőn.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6926) Fecogame válasza G@ben (#6921) üzenetére


Fecogame
veterán

Nálam néha (fogalmam sincs miért) a hangszóró kábelek kijönnek a helyükről, újra kell csatlakoztatni őket. Ezeket is nézd meg.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6927) VIPowER válasza G@ben (#6925) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem. Úgy értettem visszatér e a rég megszokott hangerő ha a potit tekergeted. De addig nincs miről beszélni amíg nem teszed meg azt amit írtam.

(#6928) G@ben válasza Fecogame (#6926) üzenetére


G@ben
addikt

Bakker, szentül meg voltam győződve róla, hogy minden kábel a helyén, meg is néztem, amennyire tudtam. Erre az input félig lógott a mélyláda hátuljából, csak alig látni, annyira bent van...
Köszönöm a tippeket, most tesztelek! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6929) tirias


tirias
újonc

Sziasztok!

Tudtok kérlek segíteni, hogy vajon mi leher a probléma és vajon javítható-e?

Genius SW-HF 5.1 5050 V2 -es hangfalszett egyik pillanatról a másikra végtelenül lehalkult és csupán az első hangszórók "pislákolnak" full max equalizerek mellett. (5 csatornával bekötve és 2 csatornával is, különböző rendszereken és gépeket inputként használva is)

Szóval a fentiek alapján én arra gondolnék, h az erősítő szállt el benne, ill valami egyéb elektronika, ami konvertálhatja / szétoszthatja a hangot az inputtól a hangfalak felé.

Találkoztatok hasonló hibával és ha igen, megoldható volt valahogy a probléma?

Ez a Genius hangfalszett valami zseniális konstrukció - imádom, de nem vennék még egyet, ha nem muszáj.. :)

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeket! :)

Üdv,
f

(#6932) Fecogame válasza tirias (#6929) üzenetére


Fecogame
veterán

Valami hasonló volt már nálam is, itt a leírás, hogyan oldottam meg.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6933) Tiger. válasza 7om (#6930) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Főleg ha picit felturbozod.)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6935) tirias válasza Fecogame (#6932) üzenetére


tirias
újonc

Nagyon szépen köszönöm!

Tartottam tőle, h nem úszom meg a lap "szerkesztése" nélkül, abban ugyanis nem vagyok olyan pro... :( ...de szerencsére ismerek szakit, akinek a szíve megeshet rajtam. :))

Mondjuk az enyém nem búg, csak alig van hangja. De ez már bőven közelebb vitt a megoldáshoz.

Nagyon köszi még egyszer! :)

(#6936) ttt1


ttt1
őstag

Nekem nem szól a mélynomó része. Ha 5.1-esre rakom akkor a tesznél megszólal a center+a hangfalak, de a mélynomó süket. Az nem lehet kábel hiba gondolom ugye? Illetve mit nézzek meg? most újratelepítem egy újabb non official driverrel és megnézem úgy, de félő, hogy az nem oldja meg.

(#6937) fogarasia


fogarasia
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 5050 v2-es hangrendszerem. A minap 3 napos árammentesség után ismét bedugtam a kicsikét, egyet pukkant, s néma maradt. Se kép se hang. Valószínűleg a mélyládában található biztosíték ment ki, ha egyáltalán van ilyen. Ugyan is addig jutottam, hogy lekaptam a hátulját, de tovább nem tudom bontani, mert nem merem feszegetni. Így nem jutok be se a trafóhoz, se semmihez.
Tudna valaki tanácsot adni, mit keressek, mit piszkáljak és merre?
Előre is köszönöm!

(#6938) fonok87 válasza fogarasia (#6937) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hali. Külön hozzáférhető a biztosíték:

Első körben én azt nézném meg, tippre üvegcső burkolatú olvadóbiztosíték (más nemigen lehet szvsz), tehát azonnal látod ha az pukkant el (nem megy végig a szál).
Szétszedésben én nem tudok segíteni, sokkal régebbi típus van nekem (3500), biztosan teljesen másképp van összerakva. Max. annyit, hogy ha jól emlékszem, nekem az előlapi panelt is le kellett csavarozni, hogy kijöjjön a helyéről az elektronika.

Truss me, I'm an engineer.

(#6939) fogarasia válasza fonok87 (#6938) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Köszönöm, de nekem 5050 v2-esem van. Az más mint amiről fotót küldtél. :(

(#6940) fogarasia válasza fogarasia (#6939) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Senki többet?
Azt sem tudjátok, hogy melyik az a budapesti szerviz, aki ezt megszerelné?

(#6941) fonok87 válasza fogarasia (#6940) üzenetére


fonok87
aktív tag

Pedig direkt az 5050 v2-re kerestem rá, arról tettem be képet :/ ami alapján úgy gondoltam az újabb típusokban is ugyanolyan biztosíték van...
Szervizesre ebben a topicban kérdezz rá.
Ha mégis szétszerelnéd magad, az elektronika topicban is lehet hogy érdemes kérdezni, aktívabb mint ez

Truss me, I'm an engineer.

(#6942) fogarasia válasza fonok87 (#6941) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Köszönöm! Igyekszek ma csatolni egy fotót!

(#6943) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Lehet h.lyének néztek,de sebaj... :D Ezt a kis vékony,műanyag bizbaszt (a center piezojának közepe)hogy tudnám vissza"nyomni", vagy nem is tudom,hogy fejezzem ki...szól, csak vagy benyomódott,vagy kissé meg lett hajtva... :Y

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#6944) Tiger. válasza R3nts (#6943) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Porszívóval próbáld meg, olyannal aminél lehet állítani a szívás erősségét.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6945) R3nts válasza Tiger. (#6944) üzenetére


R3nts
senior tag

Tééényleg, köszönöm szépen, délután nekiesek! :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#6946) Tiger. válasza Tiger. (#6944) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Minél kisebb a szívó cső annál erősebb lesz.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6947) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

AC-3 (5.1) input 2 kábelt hol találok, mert kaptam egy készletet csak kábelek nélkül.

20 éve a Prohardveren

(#6948) VIPowER válasza odrif (#6947) üzenetére


VIPowER
senior tag

Olyat lehet nem kapsz már, így jó eséllyel kénytelen leszel ilyenből 3-mat venni (hosszát persze Neked kell választanod).

(#6949) ony666


ony666
csendes tag

Sziasztok!
Van egy régi de még mindig jól működő Genius Home Theater SW5.1-esem.

Aminek a távirányítója hangerő lefele gombja meghalt!
Mit lehet csinálni vele, lehet még hozzá kapni távirányítót esetleg utángyártottat?

Valaki PLEASEEEE!

(#6950) Hujikolp válasza ony666 (#6949) üzenetére


Hujikolp
őstag

Szia!
Szedd szét, pucold meg kicsit, esetleg fújd meg kontakt tisztítóval a kapcsolóját. Ha továbbra sem működik, csak a nyomógombot kell kicserélni a nyáklapon. A kapcsoló csere jóval olcsóbb, mint a távirányító (ha kapnál valahol olyat)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.