Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) Fecogame válasza Tiger. (#6700) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, az enyém is búg ( még most is ) minimálisan, de amikor rossz volt, akkor nagyon búgott, rendellenesen. Nagyon feltűnő a különbség a kettő között :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6702) Vaanhool_


Vaanhool_
újonc

Üdv mindenkinek!

Genius SW-HF5.1 5000 hangfal-szettem mélynyomója bekapcsolás után berregő hangot ad, függetlenül attól, hogy bármi rá lenne kötve. Digitális modulációra emlékeztet.
Emlékeim szerint egy pattanást lehetett hallani és onnantól elkezdte adni ezt a hangot.

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a hiba oka? Több helyen olvastam, hogy nem egyedi eset az enyém. TDA7294 erősítő IC cseréje megoldhatja a problémát?

(#6703) Fecogame válasza Vaanhool_ (#6702) üzenetére


Fecogame
veterán

Véletlen nem a pár hsz-el feljebb taglalt jelenségre gondolsz?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6704) Vaanhool_ válasza Fecogame (#6703) üzenetére


Vaanhool_
újonc

Köszönöm a gyors választ! Sajnos nem látok a nyákokon hibásnak tűnő alkatrészt. Kissé olyan, mintha az 50Hz-et lehetne hallani, de mélynyomó létére magasabb tónusú a hang.

(#6705) peti005


peti005
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan gondom hogy van egy genius 5.1 3600-asom és teljesen elszállt a mély.
Potikra nem reagál csak a nagy hangerő szabályzóra semmi másra. Potikat lemértem multival azok rendben müködnek. Az összes hangfal szól egyébként kivéve a mély. Merre kéne keresnem a hibát?
Látható hiba nincs már át vizslattam párszor a nyákot de nem jutok előrébb.
Előre is köszi!

(#6706) Fecogame válasza peti005 (#6705) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha bekapcsolod, búg minimálisan a mélyláda hangszórója?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6707) peti005 válasza Fecogame (#6706) üzenetére


peti005
csendes tag

A hangszóró nem csak a trafót hallom, bekapcsolásnál egyett puffan a mély mint ez "megszokott" de onnantól se kép se hang,

(#6708) atiman válasza pinnacle (#6696) üzenetére


atiman
csendes tag

Hali!

Már sokan cseréltünk ilyen potit, legalábbis már vagy 30-40 embernek küldteme l a képet a cseréről. (átkötésekről a panelen)

(#6709) atiman válasza peti005 (#6705) üzenetére


atiman
csendes tag

Hali!

Lehet trafó hiba is, ha pont a sub tápja halt meg, de szokott erősítő IC is elszállni. Mindegyik javítható.

(#6710) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni, mivel a trafóm tönkrement. A kék-fekete-kék pároson nincs feszültség, szakadás minden állásban. A trafóból a másik kimeneten van 1 x 13VAC (sárga-sárga), illetve 2 x 22VAC (piros-fekete-piros).

Alapból ugyebár 40V, 12V, 28V kellene lenni. A 40V most teljesen halott, a 12V még jó kb, a 28V pedig nem az igazi már.

Valaki megtudná mérni a nyáklapon a puffer kondikon, hogy a 40V-os ágból mennyi is az annyi? (kék-fekete-kék betáp panelen, a két puffer kivezetésén)

Illetve a másik panelen, ahol több betáp van, ott is a puffer kondik lábait.

Ha tudnám a puffereken a tápfeszültséget, akkor lehet, hogy építenék neki egy tápot külön.

[ Szerkesztve ]

(#6711) VIPowER válasza Hujikolp (#6710) üzenetére


VIPowER
senior tag

A trafóban lévő biztosítékokat nézted már?

(#6712) Hujikolp válasza VIPowER (#6711) üzenetére


Hujikolp
őstag

trafóban bizti? külsőleg nem láttam, hogy lenne benne. Merre keressem?

(#6713) VIPowER válasza Hujikolp (#6712) üzenetére


VIPowER
senior tag

Emlékeim szerint 5 DB van benne. Trafó külső borítását meg kell bontani, ezután a szigetelést óvatosan lefejteni a problémás oldalon. Lehet cserélni is a biztosítékokat (de macerás), ezért én simán átkötöttem. Külső biztosítéktáblát kellett volna inkább rakniuk.

(#6714) VIPowER válasza Hujikolp (#6712) üzenetére


VIPowER
senior tag

Azt elfelejtettem mondani hogy ezek nem véletlenül mennek ki. Nálam az egyik TDA7269-es zárlata miatt mentek ki, de ezt akkor nem tudtam (nem is gondoltam rá hogy először ellenőrizni kellene, ami fura), és miután átkötöttem a biztosítékot, majd vissza a panelba a kábelt, indítás után durrant az egyik TDA7269 (bizti nem véletlenül van azokban az ágakban).

(#6715) Hujikolp válasza VIPowER (#6713) üzenetére


Hujikolp
őstag

Aha. Találtam is valamit :
Majd folyt. Köv
:R

(#6716) vadkörte válasza atiman (#6708) üzenetére


vadkörte
addikt

Hali!

Végre megvan az új topik. :D A régiben néha elő-elő fordultam.

Egy SW- HF 5.1 3600-at használok, már... nos elég régóta. Valamikor 2003 táján vettem, azóta is teszi a dolgát.
Sajnos úgy néz ki nálam is kezd előjönni a főpoti hiba. A jobb első dobozból eltűnt a hang. Illetve nagyon halkan még szól. Nem a dobozzal van hiba, mert felcserélve az elsőket ugyanez a hibajelenség. Kábelcsere sem segített, tehát valószínűleg az erősítő oldalon lehet hiba.
A dobozt szétszedve égésnyomra utaló jelet (korom, szag, stb...) nem láttam. Ebből illetve a hangerőszabályozó tekerése közbeni sercegésből tippelek a főpoti hibára.

Mivel a motoros hangerőszabályozás nekem nem létkérdés, csak a linkelt verzióval lehet helyettesíteni, vagy, van alternatíva is? Lehet kapni itthon is ilyen potit, vagy érdemesebb külföldől rendelni?

Üdv. V. Körte

(#6717) Hujikolp


Hujikolp
őstag

3 évnyi huzavona után ismét szól a hangrendszer! :DD :C

Lett benne poti csere, nyáklap átalakítással:
Ezen kép alapján, de kisebb munkával az alábbit csináltam:

Ezután persze nem működött a 40V-os ág, jött a trafó szétszedés, biztosíték kiműtés az új állapot után:

Készítettem egy biztosíték tartót. Ha bármikor ismét tönkremenne, akkor könnyű lesz a csere :) Régi bizti 2 x 3.15A, én most 2 x 4A-ost tettem bele.

Kellett még cserélni a két erősítő IC-t is: TDA7269A, ~750Ft / db.

Ezután pöcc-röff és ment is :)

Köszönöm a segítségeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#6718) interstate76 válasza Hujikolp (#6717) üzenetére


interstate76
addikt

Szép munka, ügyes vagy! :K :C

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6719) Hujikolp válasza interstate76 (#6718) üzenetére


Hujikolp
őstag

Köszi! :)
Azt elfelejtettem írni, hogy a végfok csere után (ha már úgyis ott vagyok) akkor újra pasztáztam, ennyit megérdemelt :) és persze a trafót is vissza csomagoltam a burkába.

[ Szerkesztve ]

(#6720) vamzi válasza Hujikolp (#6717) üzenetére


vamzi
őstag

Szia,

Hol sikerült venni potit? Nekem nem dobja az ebay.

3 év után úgy döntöttem, hogy ismét összerakom és nem csak a mélyet meg a centert használom, ezeket is csak elrejtve. Sajna a színe nem ment a bútorzathoz (Sonoma tölgy trüffel), emiatt volt rejtve. Most viszont átfóliáztam és teljesen bútor színe van. De potit sehol sem találok, ami baj, mert a jobb első nem szól.

Köszönöm,
Ádám.

(#6721) Hujikolp válasza vamzi (#6720) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ha csak a jobb első nem szól, akkor lehet, hogy az erősítő IC-vel van probléma. Mérd meg a feszültséget rajta.

Hogy biztosan a potival van-e gond, úgy tudod megnézni, hogy a potinak azt a részét ami továbbmegy, leválasztod. Másik csatornának a kimentei jelét pedig a poti után kötöd. Ha így megy, akkor biztosan a poti a rossz.

poti. ehh, most látom, hogy nincs belőle, de egy mailt megérhet, hogy mikor lesz neki ismét.

[ Szerkesztve ]

(#6722) vamzi válasza Hujikolp (#6721) üzenetére


vamzi
őstag

Futok vele egy kört, de emlékeim szerint van olyan pozíció, amikor szól nagyon halkan. Ebből gondolom, hogy poti hiba. Most darabokban van a fóliázás miatt de összedugdosom doboz nélkül és méregetek.

10K-s potival nagyon érzékeny lenne a hangerő? A másik a 100k lehetne, ami még oké is lehetne, mert nem igazán van lehetőségem és igényem koppon járatni.

(#6723) Hujikolp válasza vamzi (#6722) üzenetére


Hujikolp
őstag

10knál igen kis tartományban tudnád állítani. Lehet megoldás, de akkor win alól kell majd módosítani a hangerőt.

(#6724) vamzi válasza Hujikolp (#6723) üzenetére


vamzi
őstag

Nem probléma, eddig úgy úgy működött, hogy a tv-re volt kötve és a tv hangerejével állítottam. Mondjuk most így belegondolva ennyi erővel fix ellenállással is helyettesíthetném :D

(#6725) vamzi


vamzi
őstag

Beszéltem az eladóval. Ajánlott alternatívát potira. Szerintem megrendelem. Addig is kiforrasztottam a gyárit és 33KOhm-os ellenállással fixre kötöttem a hangerőt és a forráson szabályozom a hangerőt. Most legalább mind a 6 szól. A potiban 1 vezetősáv el volt égve (jobb első). Ami érdekesebb, hogy a bekarikázott alkatrészek alatt a nyák megfüstölt. Vajon miért? Kiforrasztottam, hozzák a gyári értékeket az alkatrészek.

Végeztem a fóliázással is, mindjárt töltök fel képet milyen lett.

(#6726) vamzi válasza vamzi (#6725) üzenetére


vamzi
őstag

Ilyen lett:
2 darab fólia van mindegyik hangfalon. Egy a doboz frontján, a sarkoknál feszítve és nem vágva. És egy a korpuszon, amit csak méretre kellett vágni.



(#6727) Hujikolp válasza vamzi (#6725) üzenetére


Hujikolp
őstag

Szép lett a munka!
Nálam is elszíneződött a nyáklap. Gyárilag alul van méretezve a teljesítményük. Amíg megy, addig nincs gond.

(#6728) Willie válasza vamzi (#6726) üzenetére


Willie
őstag

Wow, csodaszép, gratulálok hozzá! :)

(#6729) vamzi


vamzi
őstag

Köszönöm szépen. :R

(#6730) Tiger. válasza vamzi (#6726) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez igen :R

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6731) asche


asche
csendes tag

Sziasztok.
Van egy Genius SW-HF5.1 5000-es rendszerem, nemrég vettem használtan mert a másik, Genius SW Home Theater 3600 potija teljesen feladta a szolgálatot :)
Az a gondom az "újabbal", hogy 5.1-be a center és a mélyláda nagyon halk, még teljes hangerőn is, főleg a mélyláda. Hangkártyán ráarakom a bassboostot, 12db-t akkor van valami kis basszus, a centert is full hangerőre rakom, akkor hallanai a beszédhangokat egy filmnél pl.
Hasonló a helyzet az 5.1-es RCA bemeneteknél, rákötöttem a telefenom egy jack-RCA átalakítóval a centerbe meg a bassba és teljes hangerőn simán lehet hallgatni a zenét mert egyáltalán nem hangos.
Kipróbáltam a többi bemeneten sztereó jellel, ott gyönyörűen dolgozik a mélyláda és a center is.
A régi 3600-ost visszakötve minden rendben van a centerrel meg a mélyládával is.

Van valakinek ötlete hogy mi lehet a gond? Van egy külön 5.1-es része bent a mélyládában a paneleken vagy mi? :)

(#6732) 313313 válasza asche (#6731) üzenetére


313313
addikt

Milyen hagkártya, milyen kejátszó, milyen film(formátum, hangsáv...)?

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6733) asche válasza 313313 (#6732) üzenetére


asche
csendes tag

Alaplapi VIA HD Audio :B VLC-vel szoktam filmet nézni pl. Dolby DTS a hangsáv.
Szól minden csatorna a film alatt, pl Rogue One-al tesztelgetek.
A hangkártya saját programjában is ha tesztelgetek minden ok, az összes csatorna működik, csak a center meg a sub rohadt halk.
Az a gyanúm hogy mivel egy csatornán van a kettő, valami ott szállt el. Csak gőzöm sincs hogy van ez az egész megoldva.

Van egy Audugy 2 zs hangkártyám csak nem használom mert nincs hely a gépben, de sztem azzal is ez lenne a helyzet, ha lesz időm kipróbálom azzal is..

[ Szerkesztve ]

(#6734) 313313 válasza asche (#6733) üzenetére


313313
addikt

Pedig én az alaplapi hangkártyára gyanakodnék. Esetleg a film hangsávja.
Talán felcseréli az alaplapi kártyád a center/sub jelet. Annó gyárilag csomagoltak a rendszerhez egy adaptert ami ezt kikuszöböli.
Creativval mindenféleképpen teszteld le.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6735) asche válasza 313313 (#6734) üzenetére


asche
csendes tag

Köszi, a válaszokat mindenképpen kipróbálom a másik hankártyámmal, de mint írtam ha visszakötöm a régi rendszert ott minden ok. A center is meg a mély is szól rendesen, a basszus üt. Ha a réginél jó, akkor az újnál is jónak kellene lennie...

(#6736) 313313 válasza asche (#6735) üzenetére


313313
addikt

De ha jack bemenetről használod, akkor szól rendesen?
Hány 5.1 bemeneted van, nekem 2. Próbáld másikon ha van és van hozzá kábelod.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6737) asche válasza 313313 (#6736) üzenetére


asche
csendes tag

Van a mélyládán egy 5.1 bemenet ami a hangkártyából tudja venni a jelet a három jack dugóból. átalakítóval, nem tudom mi a neve annak a kábelnek, meg rca bemenetek vannak.
Ahogy a képen látható.

Remélem jó a kép.
Közben kipróbáltam az audigyvel is. Ugyan az a helyzet. Center és a mély halk. Annyi hogy az audigy kártya szoftverével meg tudom úgy csinálni hogy elfogadható a hangerő, ott több beállítási lehetőseg van.
Próbáltam mindkettő bemenetet. amúgy, de halk mindkettő.

Most úgy használom hogy a mélyládát full hangerőre rakom, teljesen feltekerem a potit, a két első pár, és a hátsó pár hangszórókat lehalkítom a windowsban, a centert madnem full hangerőre rakom, a mélyládán a basszust full hangerőre, meg a windowsban ahol tudok adok rá basszust :P EQ, bassboost stb. Így van kb olyan basszusom mint a réginél ezek nélkül.
Valami az 5.1-es csatorna, basszus, center részével van tuti, mert azok egy csatornán vannak...Lehet hogy tévedek, de nagyon úgy tünik.

[ Szerkesztve ]

(#6738) 313313 válasza asche (#6737) üzenetére


313313
addikt

Neked is 2db 5.1-es bemeneted van, egy rca és egy saját, olyasmi mint a "ps2". Ha mind a kettőt probáltad, és egyik se jó, akkor ott valami komolyabb hiba lesz, és ilyet még senki nem említett az elmúlt évekbe itt a fórumon...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6739) asche válasza 313313 (#6738) üzenetére


asche
csendes tag

Nézegetem a fórumot és hát ahogy látom sokan panaszkodtak a halk mélyláda miatt. De még nem találtam olyan hsz-t ami segített volna. Legfőképpen az 5000-es szériára panaszkodtak.

[ Szerkesztve ]

(#6740) 313313 válasza asche (#6739) üzenetére


313313
addikt

Nekem is olyanom van. Egy Creative Live usb-s kártyával használom olyan 10 éve kb. Ha beállítok mindent, akkor szépen szól nagyon. A mélyre mindent lehet mondani, csak azt nem hogy halk.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6741) Hujikolp válasza asche (#6739) üzenetére


Hujikolp
őstag

Jack fordító kábelt nem kaptál hozzá? Lehet, azzal is meg kellene próbálni.

(#6742) Volkov válasza Hujikolp (#6717) üzenetére


Volkov
aktív tag

Sziasztok!

Engem is utolért a poti halála.
Rendeltem egy ALPS-t és a linkelt leírás alapján (meg kis méricskéléssel) megcsináltam a cserét.

Elvileg a 4-es és 5-ös láb van felcserélve.

Ezek alapján én így kötöttem be:

poti

S működik is rendesen ahogy kell neki :D

Kérdésem az lenne, hogy a 3-as és a 4-as lábakat Te miért kötötted össze?

(én azért hagytam ki mivel az eredetin az 5-ös ((ami itt a 4-es)) üresen volt hagyva, nem ment sehová)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

:)

(#6743) hcs57 válasza Volkov (#6742) üzenetére


hcs57
őstag

Honnan rendelted a potit?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6744) Volkov válasza hcs57 (#6743) üzenetére


Volkov
aktív tag

AliExpress:

ALPS B50K6 poti

:)

(#6745) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Mostanaban egyre surubben jon elo, hogy pattogo hangot hallani a hangszorokbol. Nyugalmi helyzetben is (amikor eppen nem szolnak, de be van kapcsolva), de legfokepp akkor jellemzo, amikor eppen szolnak.

Mire tippeltek, merre keressem a megoldast?
:R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6746) 7om


7om
tag

sziasztok!
Van egy sw-hf 3600 5.1-em ami 9pin-es kábellel csatlakozik a pc-hez (alaplapi hangkártyához), ami nálam az input 2 (ac3) namost az input 1 kimenetet is össze lehet kötni a pc-vel?ha igen valaki linkeljen egy olyan kábelt ami pontosan passzol ehhez,kösz!
linkelek egy képet innen.A pc-mélynyomó távolsága 3méter kábé.

[ Szerkesztve ]

(#6747) 313313


313313
addikt

Ilyen kábel kell neked 3db.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6748) 7om válasza 313313 (#6747) üzenetére


7om
tag

kösz!!valójában csak ki akarom próbálni hogy ezen a bemeneten vagy kimeneten megnyikkan e a subláda basszus mert elment róla, és a hangfalat is csak úgy szólaltatja meg ha a mély hátulján a centerbe van kötve a hangfal (a többi néma)+a realtek hangkezelőben 5.1-hangszóró konfiguráció+analóg hátsó panel-rózsaszin csatlakozóra kattintva-első hangszórók kimenete van kipipálva, na ezzel a beállítással szól valahogy egy hangfal.

[ Szerkesztve ]

(#6749) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! llyen fajta 5.1-em van, 2 db is. [link]
Az egyiknél az a baj, hogy valahogy nem akar működni a hangkártyával. genius soundmaker value 5.1 hangkártya van a gépben, ha a leírás szerint dugom be a jackdugókat, akkor a center jó, viszont a sub abszulot nem szol. Ha a hangkártya programjában megcserélem a center/sub kimenetet, akkor ugyanez, a center jo, sub nem. Ha nem a leírás szerint dugom be a center/subot, akkor is ugyanez a helyzet. Az első és hátsó hangszórókkal nincs baj. Ha a windows lejátszóeszközöknél próbálgatom a hangszórókat, mindegyik jól szól, a center illetve a sub is. Tehát valahogy a hangkártya nem kezeli úgy ahogy kell a center/subot. Mit tudok tenni?

A másik 5.1-el annyi a baj, hogy van egy alap zúgása, mindegy mivel dugom össze, ha csak be van kapcsolva, de nincs se tv se számítógép rákötve, akkor is zúgnak a hangfalak egy kicsit, és éjszaka alvásnál már picit zavaró. A trafó lefogatáson már túl vagyok, gumit tettem alá, csavarokat rendesen meghúztam. Ötletek? :)

(#6750) 7om válasza 7om (#6748) üzenetére


7om
tag

Ezért kár volt kidobni a lovét az ablakon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.