Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Armando_19 válasza Parlagfű (#299) üzenetére


Armando_19
őstag

Szia. Nem lesz gond a kihajtásával. Hasítani fog rendesen! ;)

(#302) hétalvó


hétalvó
addikt

Inno-t visszavittem , mert hangos volt!!!
Vettem helyette gigabyte-ot. Egyből jobb, silentpipe2-vel és 600-as maggal alapból + a supreme commender, és el ne felejtsük a 2 DVI csatit amiből inno csak 1 van + 1 analóg.

Szóval mindenki vegye inkább a gigabyte-ot +4,5k. Amiből kapsz egy vf700-at max.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#303) Csiborbogár válasza Armando_19 (#296) üzenetére


Csiborbogár
őstag

DX10 alá még nem tudott egyetlen épkézláb drivert sem csinálni NV.
Így aztán hiába ász a vas, nem ér egy fabatkát sem. ATI egy lényegesen kisebb cég, de aránylag sokkal jobbak a programozói, mint NV-nek. Egyenlőre szvsz senki nem tudja igazán megfelelően programozni a dx10-es drivereket NV-nek.
Így valszeg soha nem fog kiderülni, igazán mi is rejlik egy 8600-as chip mélyén. :O
De akár a 8800-as szériát is tönkre tehetik emiatt.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#304) SirVigh


SirVigh
tag

Ahoy mindenki!

Most vettem egy ASUS Gf 8800GTS-t és ami meghökkentett, hogy a GPU 67 celsius alapjáraton (nincs túlhatjva)! Gyári hűtés...viszon ilyen értékek mellett kérek javaslatokat, h mit lehet és mit érdemes rárakni, ami nem zajdoboz és képes lehűteni ezt a rezsót!

(Még egy kérdés: a legujabb nvidia drájvert hogy lehet visszaállítani hogy classic módon állítgathassam?)

Mindenki másképp csinálja...

(#305) Cyrin válasza hétalvó (#302) üzenetére


Cyrin
addikt

Mégegyszer elmondom, hogy ne általánosítsunk:
-az én Inno-mnak nincs hangja, a házventik hangját lehet hallani nálam, semmi mást.

És még egy pontosítás az általánosítások ellen:
- nekem 2 db DVI csati van a hátulján.

(#306) belaazallat válasza SirVigh (#304) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Ez nem az a topic! Keresd meg a karid topicját, vagy léghűtés topicot!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#307) hétalvó válasza Cyrin (#305) üzenetére


hétalvó
addikt

Kinek milyen? Az aqua-ban ilyen inno volt ébn nem hinném olyan sok félét gyártanának. Az enyém 256mb-os volt, 1DVI+1Analóg és a venti folyamatosan pörgött, nem lassította le.

Ráadásul a 8600-okat ventijét nem lehet driverből állítani Vista alatt.

A hangosság mindíg relatív. Nálam notivincsi dolgozik a csndért, és a házventik mennek vagy 800-on.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#308) Cyrin válasza hétalvó (#307) üzenetére


Cyrin
addikt

Így már más, nem általánosítva beszélsz.

(#309) #21346560 válasza Zin (#295) üzenetére


#21346560
törölt tag

A jóisten sem tudja, hogy fognak futni azok a játékok 8600-on... viszont tuti elég lesz , ha csak 1 évre akarod, fölösleges szerintem is kiadni annyit gtx-ree, a használt karesz meg tényleg annak való, akinek nincs vesztenivalója, hisz bármikor meghalhat....

(#310) ML320 válasza hétalvó (#307) üzenetére


ML320
aktív tag

Ráadásul a 8600-okat ventijét nem lehet driverből állítani Vista alatt.
Ezt pont Gigabyte tulajként mondod?!? :D A Silent Pipe rendszernél miért lenne fontos?

Armando_19: Jön a karácsony, pár játékot ki fognak dobni rá. Az MS erőltetni fogja a DX10-et, úgyhogy hamar elterjedhet, ha a nagyok számításai bevállnak. A jövőt tekintve meg lehet, hogy most ugyanannyit egy 7900GT használtan, mint egy új 8600GT, de szerintem jövőre a 7-es sorozat eladhatatlan lesz a 8-asok mellett. Ráadásul le merném fogadni, hogy itt a 8600 tulajok egy része fél éve még csak álmodozott a jelenlegi kártyájáról, ami most nem egy elérhetetleh áron van.

Ember tervez, Isten perverz...

(#311) Csiborbogár válasza hétalvó (#307) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Meglepődnél milyen sokféle nyákot gyártanak a 8600-asokhoz.

ML320 :R

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#312) MadBlade


MadBlade
tag

Helló mindenki ! :R

Ma reggel sikerült felhúznom a procimat 3,2GHz-re és lefuttattam a 3DMark05-ot.
(a beállításoknál az összes tesztet kipipáltam)
Sajna nem emlékszem már pontosan , den 7100valamennyi , vagy 7500valamennyi pont lett a vége.( holnap újra megnézem ) :W
Addig is nem tudnátok sacc / kb. megmondani , hogy ez jónak számít-e vagy sem ? :F
Esetleg egy oldalt ha belinkelnétek ahol 8600GT-teszteltek 3DMark-al. :U
Előre is köszi mindenkinek a segítséget ! :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#313) Lui76 válasza hétalvó (#302) üzenetére


Lui76
őstag

Megmondanád szted hány ember használ két dvi csatit ? Pf...
Mellesleg az én Innomon 2 dvi van .
Ezért lebeszélni másokat elég botorság

www.kezmuveskeramia.hu

(#314) ML320 válasza MadBlade (#312) üzenetére


ML320
aktív tag

A 3DMark PH-s toplistája: [link]
3DMark06 topic: [link]
05: [link]

[Szerkesztve]

Ember tervez, Isten perverz...

(#315) MadBlade válasza ML320 (#314) üzenetére


MadBlade
tag

you have winner one million THX ! :R :))

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#316) Armando_19


Armando_19
őstag

Na.
Sikerült elérnem a 640/1680-at. Kis Vmod és megy az feljebb is talán..:D

(#317) MadBlade


MadBlade
tag

Bocsi, de lenne még egy láma kérdésem ! :B
Hozzá kell tennem , hogy még sosem tuningoltam videokártyát ! ( mx440-et hova ? :B )
A videokarihoz adtak egy Smartdoctor ( vagy mi a szösz ) nevű progit és arra lennék kíváncsi , hogy ha ott azt a két csíkot felhúzom tövig ( 600/1500 asszem ) akkor úgy rendben lesz a dolog ? ( úgyértem bírni fogja a kártya - hosszútávon is - ) :F
THX ! :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#318) fnatic válasza MadBlade (#317) üzenetére


fnatic
tag

Szerintem apránként húzzad a karit (pl Rivatunerrel vagy Atitool...), kb 10 mhz-enként, majd teszteld, hogy bírja-e ha igen akkor álltsd be. Atitool-ban pl megkeresheted a legmagasabb értéket amit még bír a kari majd beállíthatod azt.

(#319) MadBlade válasza fnatic (#318) üzenetére


MadBlade
tag

Rivatunerem az pl van. :))
Próba cseresznye ! :U

THX ! :R


Atitool-t NV-hoz ? :F

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#320) fnatic válasza MadBlade (#319) üzenetére


fnatic
tag

Igen.

(#321) MadBlade válasza fnatic (#320) üzenetére


MadBlade
tag

Üsse kavics !
( hadd fájjon :D )
Mégegyszer :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#322) BullRider


BullRider
csendes tag

Atitool-al való tuningolás mennyire megbizható?

haggyam még beállítja a megfelelő mhz a kártyát?

egy 8600GT meddig melegethetfel ?

most tuningolgatom kártyám és gondolom itt azért többet bárki nálam erről a témáról.
thx help.

üdv

Rosszul sikerült nap olyan mint a szar, túl kell lépni rajta:D

(#323) MadBlade válasza BullRider (#322) üzenetére


MadBlade
tag

Csákó !
Még egy utsó kérdés:
Jelenleg melyik a legoptimálisabb driver a 8600GT alá? :F
THX ! :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#324) hétalvó


hétalvó
addikt

Védjétek csak az inno-t Az a plussz 4,500 ft szerintem megér egy jó hűtőt és egy játékot.

Akkor lehet csak az aqua van tele ilyen csatis karikkal. :(

2DVI mire kell?! Van egy TFT-m DVI-on és lesz egy LCD tv-m HDMI-n (az is DVI csak átalakítóval).

Akkor másképpen kérdezem az inno ventijét. Bekapcsoláskor ugye fel szokott pörögni maxra és nektek ezután visszaveszi a fordulatát? Mert az enyém nem vette vissza, pörgette tovább. Fél napos hasznélat után, igencsak forró volt a venti motorja. Mivel 7/24-ik a gépem ez nem mindegy hosszútávon.

A csend mindíg relatív. Ilyet mondani, hogy nem hallod a házventiktől, nagyon gyenge érvelés, van egy pár fajta házveti. 12dB-xxdB-ig. Ha egy S-FLEX 800- nál nem hangosabb akkor király. :D

Gigabyte nem tudja szabályozni a passzív hűtő ventijét!!! :D A V-tuner el se indul.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#325) Eagle16 válasza hétalvó (#324) üzenetére


Eagle16
addikt

Nálam is visszavette a fordulatszámot :U
Amint bekapcsoltam felpörgött, aztán szépen elhalkult...
Jah és az enyém is DVI+D-SUB.

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#326) BullRider válasza MadBlade (#323) üzenetére


BullRider
csendes tag

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_162.18.html
-XP alá ez a mostani driver

vista alá meg ezek:

32bit http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_162.22.html
64bit http://www.nvidia.com/object/winvista_x64_162.22.html

én az Xp-jét használom

üdv

Rosszul sikerült nap olyan mint a szar, túl kell lépni rajta:D

(#327) ML320 válasza hétalvó (#324) üzenetére


ML320
aktív tag

Én a Gigabyte-omon Zalman VF700CU-val magam szabályozom a fordulatot. A hőfokkal meg elégedett vagyok :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#328) Eagle16


Eagle16
addikt

Nos felraktam a 168.18-as drivert, mivel fagyott a Lost Planet, illetve egyszer kékhalállal újra is indult...felraktam, de ugyanúgy kilép...na nem is ez a lényeg, hanem az új ntune szerint 680/1600-on teljesen stabil a kártya, ez csak azért is érdekes, mert előző driver már 630-nál azt írta hogy nem jó...szóval most örülök, mert mégsem antituning kártyát fogtam ki :C
Kitudja, jöm majd egy új 170.XX driver, és ott már menni fog a 700/1700 is :D

Ettől függetlenül 3d mark 2005-ben még mindig érdekesen alacsony pontszámokat kapok.. :U :(

Jah, és az Atittol szerint 650-en sem mehet a kártya, mert afind for artifacts-os kockában sárga pöttyök jelennek meg :D

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#329) VR6-Fan válasza Eagle16 (#328) üzenetére


VR6-Fan
veterán

az atitool-t GPU esetében addig futasd amég le nem fagy a géped :U a kis pöttsök senkit nem érdekelnek...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#330) Lui76 válasza hétalvó (#324) üzenetére


Lui76
őstag

Jah értem hát, ha Lcd Tv-re fut akkor tényleg mindegy mennyibe kerül...

Nekem sincs bajom a zajával egész csendesnek vélem.

www.kezmuveskeramia.hu

(#331) Eagle16 válasza VR6-Fan (#329) üzenetére


Eagle16
addikt

Jah, szóval az nem gond ha kis sárga pöttyös a GPU-nál? Csak akkor gond ha lefagy?
2 percig néztem, nem fagyott...vagy ez kevés idő?

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#332) VR6-Fan válasza Eagle16 (#331) üzenetére


VR6-Fan
veterán

szépen indistd el meg egy everestet hogy lásd hogy mi milyen meleg és kezdjél netezni kb 7 perc múlva fogja elérni a végét.
vagy másik véglet az hogy léptet fől fele és egyszer csak elkezd lefele léptetni akkor a legmagasabb órajelet beállítod kézzel majd nézel egy 05-ös 3D markot ha nem jó 5MHz-t vissza veszel, és külön teszteld a ramot és a GPU-t
(ramnál fontosabbak a pöttyök, de 100 DB ott se gáz, akkor van túlhúzva ha játok alatt zöld ''köd''/kék kockák látszanak.)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#333) Eagle16 válasza VR6-Fan (#332) üzenetére


Eagle16
addikt

Ok, értem, köszi, majd próbálkozom még :R

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#334) Armando_19


Armando_19
őstag

Azért durva,hogy ennyit számít a driver a tuningban is... Majd próbálgatom én is.
tegnapi új rekordom 648/1690. A memnek szerintem itt a vége fuss el véle..
Habár sünik még dobhatnak rajta.

(#335) Eagle16 válasza Armando_19 (#334) üzenetére


Eagle16
addikt

Neked is Hynix ramos?Vagy Samsung?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#336) Armando_19 válasza Eagle16 (#335) üzenetére


Armando_19
őstag

Hynix. elvileg 1.4NS ramok vannak rajta.

(#337) VR6-Fan válasza Armando_19 (#336) üzenetére


VR6-Fan
veterán

attól ez a teljesítmény is szép :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#338) Armando_19 válasza VR6-Fan (#337) üzenetére


Armando_19
őstag

Jaja. Örültem neki én is. Valakinek 1600at sem megy stabilan.
Viszont azt még mindíg nemtudom, hogy van e erra a kártyára ezüstlakkos Vmod-ra lehetőség...

(#339) VR6-Fan válasza Armando_19 (#338) üzenetére


VR6-Fan
veterán

egy fényképet mutas a nyákodról(az is jó ha linkelsz egy úgyan olyat) eleje/hátulja

grafitos lesz szerintem..


okok

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#340) Armando_19 válasza VR6-Fan (#339) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát még nem nagyon találtam ugyanolyat mint az enyém. Csinálok róla holnapra pár nagyfelbontású képet, szerintem az a tuti. :R

(#341) hétalvó


hétalvó
addikt

Tegyük helyre a dolgokat még.

Itt az inno link : [link]

Világosan látszik, hogy a GT-ken van kék csati és GTS-ken van 2 DVI. Lehet a tiétek eggyel régebbi sorozat, de amit most kaptok a boltban azon tuti 1+1 kimenet van.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#342) Armando_19 válasza hétalvó (#341) üzenetére


Armando_19
őstag

Az enyém is 1+1 kimenetes, pedig nem olyan régen vettem.;) Nagykerbe is ki volt fogyva, épp akkor jött be az új áru mikor megvettem. szal.. nem széria függő. Össze vissza vannak ezek szerelve. Pl enyémen a durább gyári cooler van, 4mem chipes, és 1+1es a kártyám. Havernak az egyszerű cooler, 8db mem chip van a kártyáján, és 2 DVI. pedig 1 nap eltéréssel vettük kb, ugyanott,ugyanannyi pénzért,ugyanazt az INNO3D-t, ami mégse ugyanolyan. Itt valami más fifika lesz a szériákban;)

(#343) hétalvó válasza Armando_19 (#342) üzenetére


hétalvó
addikt

Ez szép! :)

Mindegy nekem megfelelt volna az inno is.

A Gigabyte viszont teljesen kielégíti igényeimet. ;]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#344) Silenzio válasza Armando_19 (#342) üzenetére


Silenzio
addikt

Lehet hogy hamisítják az Inno-kat? :DDD
Emberek, egy kérdés, amit inkább itt teszek fel mint a játék topikjában: amikor megcsináltam a GE vs 1950 Pro tesztet az Oblivionban csekély eltérések voltak, csak 1 fps volt a különbség a GE javára (asszem). Aztán most megpróbáltam az új GT-mmel, és csak 26 fps lett 650/850-en, ahol a GE 32-t dobott. Aztán állítgattam valamit a driverben, mert úgy emlékeztem mintha elállítottam volna az optimumról, meg kipróbáltam a jó öreg, sima xp-n, itt már 30.5 fps volt az átlag 1024x768 4xAA + Bloom max detailen. Ami jó, szinte ugyanaz mint GE-n. És a játék jól is fut, beltéren, dungeonokban pl 60-85 fps szokott lenni, egyébként AA nélkül és HDR-rel játszom. De pár helyen, az Imperial City piacterén vagy a sárkányszobornál (vagy mi) erősen lemegy: 14-15 fps-re. Ez normális? Úgy értem, a különféle netes tesztekben városban volt sokkal gyorsabb, nálam erdőben van szinte mindig 25 fölött, városban nem ritka a 15 sem. Swappelés a gond az esetek többségében, de van ahol nyilvánvalóan a kártya a lassú, és ez azért is otromba, mert kb. 5 lépést teszek és 15-ről máris 40-re ugrik az érték. Azóval rapszodikus a teljesítmény és nem a swappeléstől. Azért kérdezem, mert bánom hogy lecseréltem az 1950-esem dx10 ide vagy oda, de azzal nem nagyon játszottam az Obliviont, csak belekukkantottam, és könnyen lehet, hogy az se tudott volna sokkal többet. Szóval: létezik hogy ennyire belassul? Milyen gép (VGA) kellhet hogy mindig 30 fölött legyen?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#345) Cyrin válasza hétalvó (#324) üzenetére


Cyrin
addikt

én nem értek a ventikhez, az van benne a házban amit annak idején a p4 konfighoz adtak.

a lényeg az egész gép nem hangosabb, mint az előző p4 konfigom volt, pedig abba nem is volt a videokártyán hűtő, és nem hangosabb apósom gépénél, ami egy Athlon64-es, videokártya nélkül. így ez nekem halk.

(#346) Parlagfű


Parlagfű
tag

Hali. A 7600gt-met érdemes lecserélni 8600gt-re, vagy már egy nagyobbat ugorjak? ( bár a zseton ugysem engedi....:)

-----------

(#347) Silenzio válasza Parlagfű (#346) üzenetére


Silenzio
addikt

Attól függ. Az újabb játékokban jelentős sebességnövekedésre számíthatsz. Ha megúszod max 10k-ból szerintem nyugodtan cseréld. De a lényeg a lényeg most is, a papírforma szerint: 8800 GTS... Kis spórolás ;] .... És máris minőségváltáson megy át az egész életed... (ejj ha igaz lenne) :))
Ehhez még csak annyit: a legtöbb, általam kipróbált új játékban a 8600 GT nem sokkal lassabb a régi 1950 prómnál, van ahol gyorsabb is nála, pedig találkoztam olyan emberrel, aki 7900 GS-t akart adni az 1950-esért cserébe, és hajlandó lett volna még 8k-t ráfizetni. Nem rossz...

[Szerkesztve]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#348) ML320 válasza Parlagfű (#346) üzenetére


ML320
aktív tag

A 8600GT a 7900GS teljesítményével van egy szinten. Érzékelhető lenne pár helyen a váltás, de én spec még várnék. Ez mondjuk szigorúan az én véleményem!
A legfőbb ok, hogy a 7600GT még nem egy leírt technológia.

Ember tervez, Isten perverz...

(#349) MadBlade válasza BullRider (#326) üzenetére


MadBlade
tag

Köszi :R , de a kérdésem az volt , hogy melyik a legoptimálisabb driver jelenleg , nem melyik a legújabb ! :U
Sajnos a kettő általában ( tudtommal ) nem ugyanaz ! :(

Valaki esetleg tudna mondani egy ''tippet'' ?! :F

THX ! :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#350) Silenzio


Silenzio
addikt

347-re valaki? Nem Oblivionozott még senki a 86GT tulajdonosok közül?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.