Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) Pancsermeste válasza keehl-m (#9900) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A ház előlap és vinyótartó keretek közötti résznél nincs ventihely?
Ha meg van a ventinek a helye, akkor ha nem is közvetlenül elölről, de valahonnan... (pl. alul szokott kis rés lenni) csak be tudja szívni a levegőt.
Ha nincs, akkor lehet még esetleg az oldallapra, vagy a fenéklemezbe vágni rést, lyukakat, és oda tenni a ventit.
Azt nem mondom, hogy vegyél új normális házat, de ha más megoldás nincs, akkor tényleg csak az marad, hogy a VGA-ra kötözöl egy ventit, ahogy azt már javasolták...

-= Pancsermeste® =-

(#9902) keehl-m válasza Pancsermeste (#9901) üzenetére


keehl-m
tag

elöl szerintem nincs, azért köszi, még nem tudom hogy lesz

üdv!

(#9903) Borgi válasza Pancsermeste (#9899) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

Nekem bent voltak (vannak) azok a ventik mégse ment semmire se a passzív magában, kábelezés is rendben van.

Most dupla ventis giga 450 GTS OC1 van bent és nincs igazán hangja ellenben nem tudom túlmelegíteni :D

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#9904) Pancsermeste válasza Borgi (#9903) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nekem is volt passzív VGA-m (8600GT és HD4850). Mindkettő elfogadható hőmérsékleten (max. 80-85 fok - szőrösfánkkal) működött zárt házban. Ha viszont levettem a ház oldalát, akkor egyből felment a hőmérséklet 100 fok fölé! Persze, ezek a passzív kártyák természetesen jól szellőző házban is forróbbak, mint az aktív hűtésesek, de hát ez az ára a némaságnak.

-= Pancsermeste® =-

(#9905) Borgi válasza Pancsermeste (#9904) üzenetére


Borgi
aktív tag

80-85 fok :Y :Y na addig se ment még nálam 1 komponenes sem asztaliban. Nem is értem hogy tud 1-2 alkatrész addig felmenni illetve gyárilag hogy méretezhetik ennyire alul a hűtését.

Mondjuk notimban 80 fok körül mozog a gpu és a cpu is eljut 60 ig... :( ennyi, alul van méretezve. Pedig noti tálcán használom nem simán ölben. De a game az game nincs mit tenni, és ezért nem fogok hanyagolni semmit, max meghal a gép. 3 év gari van rajta. Ez pedig rendeltetés szerü használatnak minősül, hisz szépen viszi, igaz inkább maya meg cad-re van optimalizálva, de azt ne mesélje nekem senki hogy azok nem rántják meg a gpu-t ha egy combosabb munka fut rajta. (quadro 1000M)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#9906) Pancsermeste válasza Borgi (#9905) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Azért írtam, hogy "elfogadható" és ez természetesen csak FurMark-al, játékok alatt nem melegedett eddig. Amúgy nincs ebben semmi rendkívüli, hiszen aktív hűtősök is simán felmelegednek szőrösfánk alatt 75-80 fokig! 90-100 fokig simán bírnia kell egy VGA-nak.... az már más kérdés, hogy az élettartamára nincs kifejezetten jó hatással a nagy hőingadozás, különösen a BGA forr. kötések öregednek el idő előtt, aztán jön a csíkozós, pöttyözős kép hiba...

-= Pancsermeste® =-

(#9907) Borgi válasza Pancsermeste (#9906) üzenetére


Borgi
aktív tag

Na tegnap 91 fokig kúszott fel a gpu-m :D X3AP közben... hú de hiányzik az asztali gépem... de még nem vagyok otthon :(

na az asztali gpu-ját 60 fok közelébe se tudtam rugdalni semmivel a nyári 30 fokban sem.

a 8600 gt meg VF 700-al kimondottan kellemesen viselkedett: 63 max terhelésnél, most leginkább a szekrényemet díszíti a dobozában :D

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#9908) keehl-m


keehl-m
tag

az van, hogy próbáltam leszedni a 8600GT-ről a hűtőbordát, mer vagy hozzá lesz forrasztva egy hatalmas méretú plusz borda, avagy még a vízhűtésen gondolkodom

viszont sehogyse akar lejönni róla a borda, minden lehetséges csavart kicsavaroztam amit találtam rajta, de semmi

mit nem vettem észre? mi lehet a probléma?

valaki?

(#9909) keehl-m


keehl-m
tag

erről a fajtáról lenne szó, pontosan:

(#9910) Pancsermeste válasza keehl-m (#9909) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem tudom, sajnos nem ismerem ezt a típust.... de sztem jobban járnál, ha rászerelnél egy 12V-os ventit 7V-ról járatva. Az lehűtené, és nem is lenne hangos.

-= Pancsermeste® =-

(#9911) mcs


mcs
veterán

Erre szerintem lazán rá lehet csavarozni egy 9es házventit tápcsavarokkal. Én is így oldottam meg az úgyszintén Asus gyártmányú HD 4670nél.
Jobban is hűti ráadásul, mint a gyári Arctic Cooling.

[ Szerkesztve ]

(#9912) keehl-m válasza mcs (#9911) üzenetére


keehl-m
tag

Jó hát ez is egy opció, lehet meg is lépem, de ennek ellenére érdekelne hogyan lehetne leszedni róla a bordát.

(#9913) mcs válasza keehl-m (#9912) üzenetére


mcs
veterán

Hidegen vagy melegen próbáltad leszedni a bordát?

(#9914) keehl-m válasza mcs (#9913) üzenetére


keehl-m
tag

hogy érted?

(#9915) mcs válasza keehl-m (#9914) üzenetére


mcs
veterán

Ha nagyon hidegen, üzem után sok idővel próbáltad leszedni, akkor valószínűleg a paszta keményedett meg olyannyira, hogy odatapadt.

(#9916) keehl-m válasza mcs (#9915) üzenetére


keehl-m
tag

Ha nagyon hidegen, üzem után sok idővel próbáltad leszedni

igen úgy

"akkor valószínűleg a paszta keményedett meg olyannyira, hogy odatapadt"

értem, hát nem tudom, feszegetni nem akartam, de lehet akkor azt kéne, csavar vagy bármi ami ilyesmi ami tarthatja már biztos nem jöhet szóba

(#9917) mcs válasza keehl-m (#9916) üzenetére


mcs
veterán

Terheld meg kicsit, hogy hevüljön, így puhuljon a paszta, majd leállítod, és vársz 10-15 percet, hogy kézmelegre hűljön le a borda. Kisebb oldalra csavarásokkal könnyen le fog jönni.

(#9918) keehl-m válasza mcs (#9917) üzenetére


keehl-m
tag

ok, köszi

(#9919) Viktor77 válasza keehl-m (#9908) üzenetére


Viktor77
titán

Ilyen volt nekem is pár napig. Mindössze a 4 csavar fogja a GPU körül, meg a sárga műanyag 2 csavarja a kártya végében. Azt nem is igazán kell visszatenni.

De szerintem kár vele bajlódni. Én ráfogattam egy atomhalk 8 centis ventit, Furmark 62 fokig tudta felküldeni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9920) keehl-m válasza Viktor77 (#9919) üzenetére


keehl-m
tag

és hogyan fogattad rá? má nem azért mindenki azzal jön hogy hú de egyszerű lenne ráfogatni egy ventit, de hogyan?

a bordák kb 1cm-re vannak egymástól, hogyan fogatsz rá bármit?

(#9921) Viktor77 válasza keehl-m (#9920) üzenetére


Viktor77
titán

Fogtam két postásgumit, ráhúztam a a bordára (ha leszeded azt a sárga vackot, akkor arról az oldalról is tudsz bújtatni) alá a ventit, és kész is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9922) keehl-m válasza Viktor77 (#9921) üzenetére


keehl-m
tag

postásgumit? az mi?

(#9923) Viktor77 válasza Viktor77 (#9921) üzenetére


Viktor77
titán

Ami a postásoknál szokott lenni. [link] Itt a második képen a vinyó azzal van felfogva (ami nem jó módszer, mert annyira nem erős, de egy 8 centis ventit kényelmesen elbír 2). Tejgumi, ha úgy jobban ismered. De csinálhatod gyorskötözővel, sima gumival, bármivel.

Én is tőlük szoktam kérni, mindig van náluk egy csomó.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9924) keehl-m válasza Viktor77 (#9923) üzenetére


keehl-m
tag

ok, értem, kösz

(#9925) Borgi válasza keehl-m (#9924) üzenetére


Borgi
aktív tag

Gyorskötöző az tartósabb, vagy kábel összefogó drót (műanyag szigetelés le ne jöjjön róla).

nekem így volt

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#9926) abkm


abkm
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 8600GT-m passzív hűtéssel, ami konstans 70 fok körüli hőmérsékleten megy.

Ez szerintetek így rendjén van, vagy érdemes lenne valami hűtést eszközölnöm, ami alacsonyabban tartja a GPU-t?

Köszi,
abkm

(#9927) #54715584 válasza abkm (#9926) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szvsz mindenképpen érdemes lenne aktívan hűtened.
Az én kártyám ventivel a kánikulában alapjáraton 62 C° volt.
Bár leterhelve működött rendesen még 85 C°-on is :)

(#9928) abkm


abkm
csendes tag

Köszi

(#9929) adax01


adax01
tag

Kitaláltam egy új technikát hogyan lehet barmolás nélkül a vga kártyákra hűtő ventit rakni.
Hamarosan a blogom ba leírom.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#9930) DIMITRIUS


DIMITRIUS
tag

Kérdés a következő lenne, van egy elég erős vas: i7 820, Hd5870, és gondoltam egy 8600gt-re mint physx kartya.

Bírná a kis 8600-as egyáltalán?

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#9931) Borgi válasza DIMITRIUS (#9930) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

1 próbát megér, majd írd meg menynit hozot a konyhára.

Nekem is porosodik 1 a dobozában :) ha lesz megfelelő lapom lehet visszapattintanám. Mostaniba csak 1 PCI-E van.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#9932) DIMITRIUS válasza Borgi (#9931) üzenetére


DIMITRIUS
tag

Egyáltalán melyik drivert rakjam fel hozzá? Most felraktam a legújabbat de nagyon nem tudom kell e még valamit csinálni hogy működjön az atival...

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#9933) SureStudio


SureStudio
tag

Sziasztok!
Mit gondoltok a címben megjelölt videokártyáról? (8600GTS)
Az érdekelne, hogy melyik és mivel jobb az egyik a másiktól? 8500GT vs. 8600GTS

*-._.-* *-._.-*-* [SureStudio] *-*-._.-* *-._.-*

(#9934) Borgi válasza SureStudio (#9933) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

a 8500gt és a 8600 gts össze se hasonlítható... olyan távol vanak egymástól teljesítményben

a 8500 ban ha jól emlékszem 16 számoló egyság van a 8600-ban pedig 32, és a gts ben még az is jócskán fel van húzva orajelekkel

tehát teljesítményben a gts kb 3 szorosa is lehet a 8500 nak.

Ezek a karik elég régiek, kapnál egyet vagy miért kell?

nem hiszem hogy sokmindennel el tudsz játszani rajtuk, ami aktuális.

A korabeli játékokat mondjuk viszik. Nekem 8600 GT-m volt és szerettem is. Most a dobozában pihen. 450 GT csinálja a képeket :D Na ezzel full HD ban simán tudok játszani high és ultra high beállításokkal kb mindennel amim van. :)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#9935) kothencz


kothencz
csendes tag

Üdv! Kis segítség kellene! Van egy inno3d-s 8600GT-m. Reggel kapcsolnám a gépet be és nem működik.Csak pitty és ennyi. Megnéztem mindent és amikor csak alaplapi vga kari volt akkor indult. Akkor a kicsi karim megfáradt?? Ötlet?
Előre is köszi!
üdv

(#9936) Borgi válasza kothencz (#9935) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi,

Lehet csak beporosodott vagy oxidálodott a csatlakozó. 1-2 ki-be rakás megmozgatás nem árt. ha akkor sem megy akkor sajna igen. Amúgy nézd meg az alaplap könyvében hogy az a csipogás mit jelent. lehet miközben kivetted mást is megmozgattál és az volt a baj.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#9937) kenyocsaba23 válasza keehl-m (#9909) üzenetére


kenyocsaba23
tag

szia :D nekem ugyanilyenemm volt és nekem is alig akart lejönni pedog az aljána négy csavart leszedtem és a höterelö müanyagét is énis néztem nagyokat hogy mi lehet még ami fogja de végül rá kellett jönnöm hogy a pár hónapnyi játék úgy megkeményitette a gyár pasztát hogy az olyan volt mint a pillanat ragaszto egyébként teszek fel egy képet az enyémröl hogy én hogyan oldottam meg. amugy lejon csak elég félelmetes oylan mintha letörne :D

(#9938) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Manapság melyik a "hasznosabb"?

Egy nVidia 8500GT 512MB rammal vagy egy 8600GTS 256MB rammal? Van nálam egy gép és nem tudom, melyik legyen használva benne... :F

GPU:
600 vs 675 MHz
Memória:
800 vs 1000 MHz
DDR2 vs DDR3 (mindkettő 128 bit)
512MB vs 256MB

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#9939) Pubszon válasza RootRulez (#9938) üzenetére


Pubszon
veterán

3 évig gondolkodtam... szerintem mindegy, mind a kettő kevés, esetleg amelyik halkabb. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#9940) robis74


robis74
újonc

Sziasztok!

Inno3D 8600 GTS videokártyán elszállt alkatrész beazonosításban kérek segítséget. Tippem szerint dual fet lehet. De jobb lenne biztosra menni. Ha van valakinek ilyen kártyája akkor leolvasná az alkatrész adatait.
[kép]
[kép]
[kép]

Üdv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.