Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) b3er


b3er
aktív tag

erre valaki? :F
[link]

[ Szerkesztve ]

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#9002) eclipse006 válasza Eagle16 (#8999) üzenetére


eclipse006
őstag

Ok, köszi szépen! a kiszemelt kari egy Leadtek 8600 GT DDR3-as ramokkal,remélem jó lesz :DD

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9003) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Szerintetek egy n-force4-es lap elbírná a 8600gt? Konkrétan a gigabyte-ot néztem ki?

(#9004) Eagle16 válasza M@nH. (#9003) üzenetére


Eagle16
addikt

Hogy érted hogy azt "elbírná"? Mi a pontos neve az alaplapnak?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9005) M@nH. válasza Eagle16 (#9004) üzenetére


M@nH.
aktív tag

GA-K8NE-RH

Az elbírná alatt azt értem, hogy pl. túl régi a lapkészlet és hibásan kezelné a kártyát vagy lefagyna vele, vagy valami ilyesmi.

Egy példa: ez még agp foglalatnál volt ,hogy haver vett egy geeforce 4-est(régi szép idők :DDD ) és hát örült meg minden de amikor látta hogy a képbe csíkok villantak be, már valamiért nem örült. Azután kipróbáltuk a vga-t nálam és hát tökéletes volt. Kiderült hogy az alaplap nem bírta jól kezelni a vga-t.

(#9006) Eagle16 válasza M@nH. (#9005) üzenetére


Eagle16
addikt

Értem már. Mivel teljes értékű 16-szoros port van rajta, nem hinném hogy gond lenne majd vele. Fórumokon sem találtam semmit róla, szóval mennie kell.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9007) M@nH. válasza Eagle16 (#9006) üzenetére


M@nH.
aktív tag

:R Oké kössz a gyors választ!!! :R

Majd meglátjuk :))

(#9008) sas1980


sas1980
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdés: lehet feszt adni egy 8600GTS-nek? Mármint a BIOS-ában. :F
Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9009) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Sziasztok!
Egy 8600 GT-t szeretnék egy kicsit meghúzni, letöltöttem a RivaTunert valaki segítene elmagyarázni hogyan tudom húzni a karimat??
Előre is köszi a helpet! :R

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#9010) gergobaby válasza ádikácska (#9009) üzenetére


gergobaby
aktív tag

RivaTuner elindít -> lesz egy olyan ott a Driver settings alatt ( ablak közepe), hogy ForceWare Detected na annak a kis sornak a végén van egy pici nyíl (Customize ) katt, és a legelső-t válaszd ( System Settings, képen 1 db VGA)... Felül bepipálod, utánna megkérdezi, hogy ténylegesen akarod-e meg, hogy hogyan olvassa be magának az órajeleket, rákattintasz hogy Detect Now, és már aktívak a csúszkák, indulhat a tuning... a felső két csúszka között szerintem legyen bepipálva a "Link Clocks" < mert különben néha nem írja át az órajaleket... Tesztelgesd pl. 3dmark-al 10-20 mh-enként, majd ha megtaláltad a határt ahol már hibázik, vedd vissza 10 mhz-el ( vagy ha már nagyon meleg akkor inkább ne menj tovább) és ha azt akarod hogy mindíg ezzel az órajellel induljon akkor lejjebb A kis Windows ikon melletti "Apply overclocking at..."-t pipáld be ( ezt nem ajánlom, de tény, hogy praktikus )... Remélem segítettem... 1-2 dolog még:
-75-80 fok fölé semmiképp se engedd szerintem a kártyát
- Everest-el meg tudod nézni a hőmérsékleteket ( Computer->Sensor / Számítógép -> Érzékelő(k) )
- Írj, ha megvan az eredmény, hogy meddig sikerült, esetleg 3dmark pont stb.
Vantage-t majd futtasd le, kellene vetélytárs a Vantage eredményekhez :) egy ennek megfelelő képet készíts !

(#9011) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Köszi próbálkozom ;) ;]

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#9012) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Hali!
600/720 MHz alapon a karim órajelei, húztam 630/750 MHz-re és 80 fokos lett :O :( ugyhogy inkább hagyom eredetin nehogy elfüstöljön... azért köszi a helpet :(

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#9013) gergobaby válasza ádikácska (#9012) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Nincsmit, de azért alapórajellel is csinálhatsz egy Vantage tesztet ;)

(#9014) sas1980 válasza ádikácska (#9012) üzenetére


sas1980
tag

Kellene rá egy normális hűtő, és máris tudod húzni! :DDD

(#9015) sas1980


sas1980
tag

Erre valaki: [link]?

Vegy ez kifogós??? ;)

(#9016) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Mi történik ha egy pci-e 2.0-ás vgat sima pci-e foglalatba rakok?

(#9017) sas1980 válasza M@nH. (#9016) üzenetére


sas1980
tag

Semmi menni fog!! Csak a pci-e 2.0 foglalat több kakót tud adni a karinak. De azokon általában van + tápcsati, szal tudsz adni azon elég kakót. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9018) M@nH. válasza sas1980 (#9017) üzenetére


M@nH.
aktív tag

oké köszi a választ. :R

(#9019) gergobaby válasza sas1980 (#9015) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Elvileg miért ne lehetne? Sőt vmeik progit láttam amiben lehetett menet közben feszt állítani...

(#9020) sas1980 válasza gergobaby (#9019) üzenetére


sas1980
tag

Csak azért kérdeztem mert ugye a GTS húzott GT, és még a GT-k között sem lehet mindegyiknél vmodolni. Azt olvastam a GTS alapból nagyob feszen megy és csak forrasztással lehet már rajta feszt emelni, BIOS-osan nem. ;)

Na minyá akkor kipróbálom, csak ez a nibitor nem akarja a bios-omat beolvasni. :O

(#9021) gergobaby válasza sas1980 (#9020) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Egylőre még nem buherálok én semmit a karin, de lehet, hogy nyár végén megnézem mit lehetne vele csinálni ... Idegesít, hogy a CS: S még mindíg nem az igazi pedig mien "régi" játék már...

(#9022) sas1980 válasza gergobaby (#9021) üzenetére


sas1980
tag

Már nem érdekes cserélek 4850-re. :DDD

(#9023) ádikácska


ádikácska
aktív tag

kicsit meghuztam a 8600 gt-met és tulmelegedett ugyhogy visszatettem mindent az eredetire, de eddig volt 250 fps-em most meg 60-70 :( :O mitől lehet ez :F valaki segítsen pls :( :O

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#9024) gergobaby válasza ádikácska (#9023) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Esetleg elállítottál valamit a játékban? :U (+ csúszkákat középre húzd ne a legvégére :DD )

(#9025) valentinho válasza ádikácska (#9023) üzenetére


valentinho
aktív tag

Gondolom túlhúztad és ez teljesítmény visszaeséssel jár. Nálam is volt ilyen, de csak win reinstallal oldódott meg a dolog, esetleg próbálkozz még másik driverral! :K

http://soundcloud.com/tinnyo

(#9026) ádikácska


ádikácska
aktív tag

ok köszi a helpet :R

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#9027) ádikácska válasza ádikácska (#9026) üzenetére


ádikácska
aktív tag

600-rol 640-re ha huzom ha megárt neki akkor egy szar, 720-as memória orajelröl meg huztam 750-re ha..

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#9028) ádikácska


ádikácska
aktív tag

ez megárt neki akkor 8600gt= nagy rakás S.Z.A.R. :K

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#9029) gergobaby válasza ádikácska (#9028) üzenetére


gergobaby
aktív tag

azért ezzel a kijelentéssel vigyázz, mivel látom újonc vagy, te is csak azt látod, hogy jajj nem m1 veryhigh-on a játék, akkor 1 szar... Csak tudod nemmindenkinek telik erre se ( nekem 1.5 év gyűjtögetésből lett a mostani lap+proc+memó+vga-m, és még ennek is örülhetek )... Inkább mondjuk azt, hogy nem neked való... Meg mivel láttam az apróhirdetésedet ahol ot az a Gamer kiírás, hát nem tűnsz egy very értelmes embernek, bocs....

(#9030) sas1980 válasza ádikácska (#9028) üzenetére


sas1980
tag

Hűtés kell, egyébként egy jól húzható kártya!!! :C

Nézd meg nálam az élő példa!! :DDD

(#9031) greatchaos válasza ádikácska (#9028) üzenetére


greatchaos
addikt

10k-s kártyától nem kell csodát várni. az amennyit tuningoltál rajta játékokban 2-3 fps-t jelenthet

(#9032) ádikácska válasza greatchaos (#9031) üzenetére


ádikácska
aktív tag

jah de nemhogy 2-3-mmal több lenne hanem 60-70-el kevesebb..

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#9033) ádikácska válasza gergobaby (#9029) üzenetére


ádikácska
aktív tag

és attól hogy újonc vagyok vannak előítéleteid, mert ahogy látom igen-.-'' és megy very highon a játék (kivéve crysis ;] ) és nem azért szar mert nemmegy veryhighon a játék hanem mert 30 MHz húzűs megárt neki szövegértésed 1-es... és mi nem nekem való érthetőbben is írhatnál... Apróhirdetésembe azért gamer mert azt többen megnézik és jobban felfigyelnek rá... és tudom hogy nem gamer 3-4 éve volt az a gépem... az értelemrőll meg sztem ne is beszéljünk ezek után.. frédi

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#9034) valentinho válasza ádikácska (#9033) üzenetére


valentinho
aktív tag

Hallod "frédi" le lett írva az ok, hogy mit b@sztál el nem?Túlhúztad.Vegyél rá értelmes hűtést és akkor nem lesz ilyen problémád.De leírtam a megoldást is... :U

http://soundcloud.com/tinnyo

(#9035) ádikácska válasza valentinho (#9034) üzenetére


ádikácska
aktív tag

30 MHz húzással túlhúztam? Fasza kis kártya akkor... :C ja és erre aki hűtőt vesz az is hülye , egy ilyen kártyára pluszba áldozni... amugy meg nem érdekel már az egész veszek jövő héten egy hd4850-et azt csá ;] :P

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#9036) #54715584 válasza ádikácska (#9035) üzenetére


#54715584
törölt tag

na alljon meg a menet...
nalam is 8600gt muzsikal gyari hutessel es semmi baj nincs vele, ne fikazd, mert nagyon sok uj jatek megy vele high-ra allitva...

(#9037) Hayabusa00


Hayabusa00
csendes tag

Hali!
Új konfigomba akarnék egy 8600GT videókártyát. Elvileg MSI 512-es DDR3-as OC-t néztem ki, de olyan nincs ahol összeállítanák a gépet. Helyette lenne egy GAINWARD 512 DDR3-as.
Mennyire megbízható ez a Gainward, mennyivel lassabb mint az msi? Nem akarom tuningolni a kártyát.

SZT

(#9038) M@nH. válasza ádikácska (#9035) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Hu bazz, ha te a gigabyte-nak a silent pipe 2-es verzióját húztad akkor ne csodálkozz, mivel annak az alap órajelén is olyan hőtermelése van hogy szalonnát süthetnél rajta. ;] Ráadásul silent kártyát sosem húzunk, csak esetleg akkor ha legalább egy ventivel hűtöd pluszba.

Jah még annyi hogy ha téll az a konfigod ami az adataidnál van akkor most szólok hogy a 4850-hez kevés lessz az a codegen, de codegenből még az 500-as is az lenne.

(#9039) sas1980 válasza Hayabusa00 (#9037) üzenetére


sas1980
tag

Én meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom!!! :D
Megint ezt a márkát fogom venni, csak most már 4850-et. :C

Nézd meg a konfigomnál mit bír, mondjuk itt már nem is alap hűtő van rajta, de egyébként húzás nélkül a gyári is bőven elég!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#9040) Hayabusa00 válasza sas1980 (#9039) üzenetére


Hayabusa00
csendes tag

Thx! megnyugodtam :D
Bárn neked GTS-ed van, remélem sokáig elegendő lesz a GT teljesítménye...

[ Szerkesztve ]

SZT

(#9041) sas1980 válasza Hayabusa00 (#9040) üzenetére


sas1980
tag

Nincsmit! :D

Ugyanaz, végülis a GTS gyárilag húzott GT. ;)

Ha nem elég, majd ha akarod későb fel tudod húzni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9042) valentinho válasza ádikácska (#9035) üzenetére


valentinho
aktív tag

Léteznek antituningos darabok is, illetve passzív kártyát húzni... :U

http://soundcloud.com/tinnyo

(#9043) Borgi válasza Kolondrum (#8920) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

Na sikerült letesztelnem a gépen a játékot:

a kép kicsit szemcsés mint régi tv-n szar időben és vannak érdekes csíkok a sofőr felől balra felfelé kiágazva, ja és néhány fa úszik a levegőben :) kidőlt állapotban mintha összecserélték volna a kidőlt fa és a felhő modelljét :)

erre valami tipp?

képet mailben tudom küldeni mert 6 mb-os bmp :)

amúgy max grafikán max felbontáson: 1680*1050 ben nagyon szépen fut a gépen.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#9044) Borgi válasza valentinho (#9042) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

hát nekemis passzív van és hamar rákerült egy kiegészítő venti de azzal se lett százas ugyhogy a vf 700 alcu lett a végső megoldás, sajna lehet már későn került rá. még nem tudom biztosan de lehet a kari már károsodott. húzni nem tudom (nem áll át másik órajelre) és van hogy játék közben kék halált kapok vagy lekapcsol (1x volt példa mind2-re, persze nem egyszerre :DD )

amúgy teljesítméyne elegendő a mostani játékokhoz:
1680*1050-ben tudok hajtani mindent high-on amit meg nem kicsit lejjebb veszem és már megy is. 2-3 éves játékok meg maxon mennek.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#9045) M@nH. válasza Borgi (#9044) üzenetére


M@nH.
aktív tag

vf 700-al hány fokos a GPU-d alap órajelen?

[ Szerkesztve ]

(#9046) fiftyke válasza ádikácska (#9028) üzenetére


fiftyke
tag

Jó ez a 86GT, nálam 750/1755/900 -on is ment simán :P

http://own-age.com/vids/14082

(#9047) Borgi válasza M@nH. (#9045) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

41-44 fokos attól függ mennyire van meleg a szobámban. de a házam elég szellős:
elöl 8 cm-es thermaltake venti húzza be a levegőt hátul meg egy 12 cm-es zalman ki valamint 450-es chieftek tápom is szépen húzza a levegőt.
amúgy a teljes konfig leírása az infomban.

és nálam az alap órajel: 600/720 mivel giga a kari

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#9048) M@nH. válasza Borgi (#9047) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Ok köszi :R csak kiv. voltam hogy mennyire viszi le egy olyan hűtő a gpu hőjét.
Nekem a gyári hűtővel terhelésnél 56-59 fokos szokott lenni.

(#9049) Borgi válasza M@nH. (#9048) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

terhelve nekem is 55-57 fokos. de érdekesség képpen leadtek 6200 TD 128/128-amon egy vf700 Cu van és az üresjárásban 54 fokos :)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#9050) newgamer


newgamer
aktív tag

Szeretnék beruházni egy 8600GT-re azt hallottam, eléggé melegszenek, ez mennyire igaz, akinek ilyen kártyája van?
mennyi lehet üresbe és terhelve a GPU hőfoka?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.