Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) rumkola válasza Termi16 (#199) üzenetére


rumkola
veterán

ühüm...
:D

[kép]

[Szerkesztve]

(#202) Termi16 válasza rumkola (#201) üzenetére


Termi16
őstag

Jó, vmod@700/900-on, de akkoris...:)) (1024*768-ban, mivel akkor még crt-m volt és max ezt bírta 100hz-en)

[Szerkesztve]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#203) Eagle16 válasza rumkola (#198) üzenetére


Eagle16
addikt

Igen, DX7, mert multiplayer...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#204) rumkola válasza Eagle16 (#203) üzenetére


rumkola
veterán

OK, csak gondoltam pontosítok.
Mert itt ugyebár szó sincs DX9 200-250 fps-ről... :B

(#205) wrezox válasza Termi16 (#194) üzenetére


wrezox
tag

Ameddig nem próbáltad, addig légyszi pszt! Nagyon szarul sikert a 8600-as széria.. :(

(#206) Eagle16 válasza wrezox (#205) üzenetére


Eagle16
addikt

Na ezt 8600GT/GTS topicba nem illik beírni mert meglincselnek ;]
De amúgy árához képest jól teljesít a 8600GT, ez nem vitás

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#207) wrezox válasza rumkola (#204) üzenetére


wrezox
tag

Ezek a tesztek érdekesek.. Azér azt is leírhatnád, hogy milyen teszt konfig volt. Mert ez kamu. Saját szememmel láttam az X1950PRO-t Dx9-ben.. Amúgy meg a CoD2 Ati-ra van optimalizálva :)

(#208) Termi16 válasza wrezox (#205) üzenetére


Termi16
őstag

.....
2 asus 8600gts-em volt, jelenleg egy inno 8600gt-vel tolom.

pszt! :W

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#209) Eagle16 válasza Termi16 (#208) üzenetére


Eagle16
addikt

Még jó hogy ott virít az aláírásodban hogy 8600GT mi? :DDD

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#210) Termi16 válasza Eagle16 (#209) üzenetére


Termi16
őstag

Na ja, ottvan az adataimnál :)) Meg annó írogattam is ide, csak az akkori színvonal kicsit elrettentett...

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#211) mArZsi válasza wrezox (#181) üzenetére


mArZsi
tag

Kérdésem a következő lenne, hogy a driver guru3d.com-ról való látom, különbözik valamiben a nvidia által kiadott bétától? Ez olyan mint anno az Omega driver?
Hogy 100Hz-n fut a CRT, az semmit nem dob az fpsen sztem. TFT 75Hz max.
Ezek az eredmények amúgy DX7-re értendő természetesen, rájöttem :D

(#212) rumkola válasza wrezox (#207) üzenetére


rumkola
veterán

A grafikon DX9-ben van, minden high (4xaa, 16xaniso).
Nálam 7900GTO-n minden highban 45-50 körül ment maximum, szűrők nélkül.
DX7-ben 7600gt-vel simán 100 fps volt.

[Szerkesztve]

(#213) Xelo válasza mArZsi (#211) üzenetére


Xelo
addikt

a guru3d az nem egy drivermoddoló csapat, csak összegyüjti a különböző drivereket, hasznos programokat.

(#214) Csiborbogár válasza Termi16 (#208) üzenetére


Csiborbogár
őstag

:Y
2 GTS volt?
Egyszerre? Miért váltottál GT-re?

wrezox Szvsz nem sikerült szarul, csak mindenki túl sokat várt tőle.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#215) Termi16 válasza Csiborbogár (#214) üzenetére


Termi16
őstag

Sajnos nem egyszerre :(

Először volt egy gts, aztán váltottam árában tuningolt 512mb-os 7900gt-re, aztán mikor rájöttem, hogy jobb volt a gts, akkor jött az vissza :)) (persze nem ugyanaz a kari)

Aztán elvitték egyben a gépem, és mivel egy sokkal jobb alaplapot vettem, mint am a régi gépben volt, ezért most ''csak'' erre a gt-re futotta. Mondjuk ésszerűbb ez a kari, mert 20k-val drágább a gts, ami csak órajelekben különbözik. Ráadásul próbeképp belőttem az innot 650/800-ra és simán viszi. A végét még nem néztem.

Tényleg nem rosszak ezek a karik, meg kell nézni az atikat, azokhoz lehet hasonlítani.

[Szerkesztve]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#216) Csiborbogár válasza Termi16 (#215) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Örülök, hogy más is előrelépést tapasztalt a 79GT-hez képest. :R

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#217) rumkola válasza Csiborbogár (#216) üzenetére


rumkola
veterán

Hát most már tényleg nem tudom mit gondoljak. :)
Sok tesztben gyalázatos, Ti meg 7900 után előrelépést írtok... :F :F
:F :B :U

(#218) Termi16 válasza rumkola (#217) üzenetére


Termi16
őstag

Nagyon egyszerű a képlet...

Hazahoztam a 86gts-t, benyomtam a tdu-t 1280*1024/2aa/hdr-el, és egész jól ment. Oké, a kari húzva volt, meg azért berengett a játék néha, de el lehetett vele szórakozni.

Aztán jött a gw 79 gt gs, ami jobb mint egy 7950gt, ráadásul 512mb...Betettem, játszanék és ugye nincs hdr. Hát mondom oké, akkor legyen 4aa. Nem bírta. Go tunig: nem bírta.

Szal maradtam a 2aa-nál, amit simán vitt a gts is, sőt, még hdr-el is el-eldöcögött.

És stalker alatt sem volt semmi különbség, legalábbis a 79gt javára semmiképp.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#219) Csiborbogár válasza rumkola (#217) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Persze attól is függ, kienek milyen játékra kell.
Az én játékaimban szebb képet, és jobb teljesítményt kaptam GTS-el, mint 7900GT GS-el előtte. Való igaz, Call Of Juarez, és Lost Planet stb. nem szerepel a listámon. :))

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#220) HunBeowulf válasza Csiborbogár (#219) üzenetére


HunBeowulf
csendes tag

Én igazából a játék kinézetére megyek, de ha lesz egy nagyon jó játék amit nem bírna, akkor levenném teljesen minimumra graft, csak h élvezzem a JÁTÉKOT... És lenne egy aprócska problémám: mint már említettem, kinézetre megyek, nem teljesítményre, de 1024*768 ban játszom minden játékot (Medieval II: Total war, The Elder Scrolls IV: Oblivion, 18 WoS Haulin', LotR BfME II és persze TDU) szóval elvileg ezeket a gameket kéne bírnia maxon (elvileg), de Medievalnal és TDUnál sokszor előfordul, hogy beszaggat néhol a játék, az FPS lemegy 5-6ra aztán vissza a rendesre. (Inno3D 8600 GTS boldog tulajdonosa vagyok) És Oblivion is ezt teszi, bár azt csak oylan helyen ahol mindenki másnak. Nade akkor az a kérdésem, hoyg mi lehet ennek az oka? Esetleg a procim (Intel Pentium4 3.0GHz) kevés és nam hajtja ki a videókártyát? Vagy más az oka? Leköteleznétek ha tudnátok segíteni!!! Válasz(oka)t előre is köszönöm.

HunBeowulf

Oel ngati kameie - I see you

(#221) Isti-11


Isti-11
csendes tag

Sziasztok !

Tulajdonosa lettem egy Galaxy 8600GE kártyának. Egy x1900Gt rev2.-t cseréltem le. Azt hittem a tesztek alapján hogy gyengébb lesz, de ki akartam próbálni. Azt kell mondanom ,hogy ezt a kártyát nagyon lehúzzák a tesztek. A játékok legalább úgy mennek mint a 1900Gt-n, de a legtőbb esetbe még jobban. Ráadás ,hogy gyári hűtővel is kevésbé melegszik.
Ami meglepő, hogy a minimum fps-k sokkal magasabbak mint a gt-n volt. A 128bites mem. vezérlő ellenére elég jól lehet használni az AA-t. ( Általába 1024x768 és 1280x1024 felbontást használok szűrőkkel )

(#222) Macka válasza HunBeowulf (#220) üzenetére


Macka
veterán

Kicsit kevég hozzá a CPU-d. VGA-t nem tuningolod?

(#223) Eagle16 válasza HunBeowulf (#220) üzenetére


Eagle16
addikt

Nemhinném hogy proci miatt lenne, nekem is 3 Ghz-es P4 van a 8600GT mellett, de ilyen dolgokat nem tapasztaltam még amiket írtál...bár a procit tényleg piszkáld meg kicsit olyan 3.6Ghz környékére, mert alapjáraton elég kevés mellé...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#224) MaciG válasza HunBeowulf (#220) üzenetére


MaciG
addikt

DE a TDu az amúgy is lagol néha mert xarúl van megírva a motorja, de ezt az új PATCh kijavítja :)

BANZAII

(#225) #21346560 válasza Eagle16 (#223) üzenetére


#21346560
törölt tag

Kicsit ellentmondasz magadnak.. :D

''Nemhinném hogy proci miatt lenne'' , ''bár a procit tényleg piszkáld meg kicsit olyan 3.6Ghz környékére, mert alapjáraton elég kevés mellé...''

Egyébként valóban kevés mellé a proci.
Egy 3000-es proci még az ati x850xt-t sem tudja ''kihajtani'' és a 8600gt kategóriákkal fölötte van....

[Szerkesztve]

(#226) Csiborbogár válasza HunBeowulf (#220) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Való igaz, Medieval-nál, várostromkor több ezer embernél, minden látványjavítót bekapcsolva, háromszoros sebességre gyorsítva szaggat. De kevésbé, mint 7900GT-nél.
Viszont szebb a játék.

Isti-11 :DD Ezek szerint nem bántad meg?

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#227) wrezox válasza Eagle16 (#206) üzenetére


wrezox
tag

Én csak azoknak akarok segíteni, akik vásárlás elött álnak, hogy nehogy ők is megszíbják vele mint én :(

(#228) wrezox válasza Eagle16 (#223) üzenetére


wrezox
tag

Igaz más játékékokban nagyon jól szerepel, de a CoD2, Quake3, Quake4.. hát nem az igazi :W

(#229) HunBeowulf válasza Eagle16 (#223) üzenetére


HunBeowulf
csendes tag

Nagyon köszönöm mindenkinek!!! Imádom ezt a fórumot, itt mindenre adnak választ! Na de akkor húznom kéne, de nem tudom hogyan kell, ahhoz nem értek sajna... Már szégyellem magam, de ebben is kérnék segítséget, de persze nem itt, hanem priviben, mert nem akarok OFFolni. Előre is öszönöm a segítséget!

HunBeowulf

Oel ngati kameie - I see you

(#230) HunBeowulf válasza wrezox (#228) üzenetére


HunBeowulf
csendes tag

Nem értem, nekem a CoD2 egy Nvidia GeForce FX5200 kártyával közepes grafikán nagyon szépen ment :DDD

Oel ngati kameie - I see you

(#231) Csiborbogár válasza HunBeowulf (#229) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Ha tuninghoz kérsz segítséget, az nem offolás. ;)
Használj AtiTool-t, nekem az vált be a legjobban.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#232) nyesix válasza Csiborbogár (#231) üzenetére


nyesix
senior tag

és az atitool find max core, és find max mem részei hozták neked ezeket a frekiket?
azt vettem észre TDU alatt, hogy elkezd szemetelni ha a core 745 körül van, visszavettem 730 ra ott nem csinálja.
a tdu n nagyom meglátszik a tuning 1280*1024 be, HDR, 2XAA ha a videokari lapon van 29-30 fps, ha húzom 42-45 fps

a tégi nvidia vezérlőnek is bolt valami find max része itt (162.8) már nincs ilyen?

[Szerkesztve]

(#233) HunBeowulf válasza Csiborbogár (#231) üzenetére


HunBeowulf
csendes tag

Üdv! KÖszi a tippet, már rajta is vayok a dolgon. 731/1071 nél járok, és eddig semmi nem volt, csak miközben tornázta fel az órajeleket, elkezdett nagyon melegedni (79°) de utána visszament 62°ra. Ez eddig rendben van, ugye? És egy 8600GTS-t meddig lehet (meddig érdemes) húzni GYÁRI kis ''hűtővel'' mert ahogy elnézem ez nem hűt,c sak fogatja a leegőt :DDD Segítséget előre is köszönöm!

HunBeowulf

Oel ngati kameie - I see you

(#234) Termi16 válasza HunBeowulf (#233) üzenetére


Termi16
őstag

Én 750/1100-on használtam annó az asusomat a gyári hűtőjével. Annyi, hogy rivatunerben manuálisan feltettem 80-90% körüli a hűtő fordulatszámát.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#235) HunBeowulf válasza Termi16 (#234) üzenetére


HunBeowulf
csendes tag

Nah, fejlemények: GPU 750en volt, rendesen ment, nem akadt ki. Utána a memória felment 1071 ig rendesen, de 1098nál behalt a gép. Újraindultam, babráltam egy picit és most 755/1065 ön 60°os a gép. Eddig jó, most emgnézem a teljesítményváltozást. Köszönöm mindenkinek aki segített, hálám üldözni fog titeket!!!

Oel ngati kameie - I see you

(#236) Csiborbogár válasza nyesix (#232) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Nekem nem volt türelmem kivárni a végét. Manuálisan csináltam mindíg 10-20 MHz-t emeltem, és vártam a hibákat. Viszont én csak a Markok erejéig húztam a karit. Játékokban csak alap órajelen használtam. 158.xx driverrel behaét 760 körűl, a mostani, és legelső driverrel 160.03-al engedte 800/2400-ig, és a Mark itt nem hibázott. Feljebb próbáltam, de ott már nem volt jó. És ez gyári hűtővel volt, 80 fok körűl.
Mióta Vf-900 van rajta, nem tuningoltam még.

HunBeowulf milyen memók vannak rajta? ha ''csak'' 1071-ig bírja, akkor valszeg Hynix, vagy Infineon lehet, esetleg Quimonda.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#237) HunBeowulf válasza Csiborbogár (#236) üzenetére


HunBeowulf
csendes tag

Na látod, ez az amiről halvány lila gőzöm sincs. :B

Oel ngati kameie - I see you

(#238) Csiborbogár válasza HunBeowulf (#237) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Kíváncsi lennék, milyenek. Ha lesz kedved leszedni a gyári hűtőt, akkor nézd meg.
Próbáld kisebb GPU mellett emelni a memóriaórajeleket.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#239) HunBeowulf válasza Csiborbogár (#238) üzenetére


HunBeowulf
csendes tag

Renden, de most egy hétig nem leszek itthon sajna, pedig engem is érdekel az oka h nem megy feljebb...

Oel ngati kameie - I see you

(#240) wrezox válasza HunBeowulf (#230) üzenetére


wrezox
tag

Nagyon szépen bármivel elmegy, de nekem stabil 250FPS kell :)

(#241) Senhi


Senhi
aktív tag

Hali!

Galaxy 8500ge-re szerintetek felmegy egy vf700-alcu? Mindkettő itthon van, de most feleslegesen nem szedem ki :) Köszi! :))

(#242) Senhi válasza Senhi (#241) üzenetére


Senhi
aktív tag

Időközben megoldódott a kérdés. Tökéletesen fel megy rá :)

(#243) fnatic


fnatic
tag

Elfogyott az összes inno a raktáron.. kénytelen voltam Galaxy-t kérni :D (abból is 2db maradt állítólag)

(#244) Eagle16 válasza fnatic (#243) üzenetére


Eagle16
addikt

Viszik az Inno-t mint a cukrot :DDD

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#245) Sentra


Sentra
csendes tag

Szevasztok!

Nézegetek itt jobbra-balra, de nem találtam meg amit keresek!
Egy Gainward 8600GT passzív kártyám van, vennék mellé mégegyet! Az lenne a kérdésem, hogy bármilyen 8600GT-t betehete? Mármint márkára gondolok. Vagy ugyan az a márka/kártya menjen mellé?

(#246) fnatic válasza Sentra (#245) üzenetére


fnatic
tag

Ha Gainward kell, akkor itt találsz: [link]. Nem kell hozzá ugyanolyan márkájú.

[Szerkesztve]

(#247) Sentra


Sentra
csendes tag

THX! :R

(#248) #21346560 válasza Eagle16 (#244) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szegények... :DD

(#249) SirVigh


SirVigh
tag

Ahoy Mindenkinek!

Végig olvasgattam a fórumot, de a kezdő hozzászóláson kívül kevés kimerítő véleményt olvastam (mindjárt egyértelmű leszek, h milyen véleményre is vagyok kíváncsi)
Most állnék át 7600GT-ről, valamilyen DX10-s karira. Lényeges lenne a teljesítmény is, lévén játszom, viszont nem csak egy játékkal...inkább úgy értendő, h RTS-FPS és ezekből a régebbiektől kezdve a legujabbakig mindnek kell mennie rajta, legalább normális teljesítménnyel (normális = közepesen magas részletességgel is játszható).
44k forintért érdemes váltani a 8600GTS-re 7600GT-ről? vagy áldozzak rá még 25k-t és akkor 8800GT-vel el leszek? (nem nagyon van plusz pénzem rá) szal valaki mondjon kérem egy az 1hsz-hez hasonló összegzést a kártyáról...itt a fórumban...

Mindenki másképp csinálja...

(#250) Kicsirics77 válasza SirVigh (#249) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én csak annyit tudok mondani hogy a játékok mennek rajta normálisan xp alatt vistánál van pár játék ami el sem indul vagy hibásan fut
carbon tökéletes fear tökéletes far cry tökéletes infernal tökéletesen fut rajta
egyedül a fear ami néha megakad de lehet finomhangolni ami nem megy a játék rovására

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.