Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Silenzio


Silenzio
addikt

Hé, 8600-on szaggat a Diablo 2. Nem vicc, az Act III legvégén az angyalnál 15 fps volt! Még az Oblivion is jobban fut maxon... :)
Amúgy próbálta valaki a World in Conflictot? Nagyjából közepes részletességen a tutorial legelején 9 fps volt stabilan, swappelés nem volt. És kb itt ért véget a játék pályafutása... Persze lehet sima XP-n kellett volna próbálni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#452) Kicsirics77 válasza Silenzio (#451) üzenetére


Kicsirics77
veterán

jahhhhh pista alatt télleg lassabb a játékok zöme
elég idegesítő hogy xp alatt full minden és stabil folyamatos 50-70 fps míg pista alatt a fele kb

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#453) Csiborbogár válasza Kicsirics77 (#452) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Láccik, hogy NV képtelen egy normális drivert tenni vista alá... :O
Szetrintem igazából maguk sem tudják mit akarnak.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#454) Kicsirics77 válasza Csiborbogár (#453) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sajnos ez elég elkeserítő pedig világ életemben nvidia párti voltam de lassan komolyan elgondolkodom az ati kártyákon
lassan jobb a támogatottsága :(((

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#455) Csiborbogár válasza Kicsirics77 (#454) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Bizony-bizony! A kis Ati úgy látszik driverbe tudja önteni mindazt, amit a nagy kaliforniai brigád nem. Égés!
Már én is gondolkodom...

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#456) Kicsirics77 válasza Csiborbogár (#455) üzenetére


Kicsirics77
veterán

remélem azért a déliek észbe kapnak és lessz valami visszavágó
igazán ráférne már a ráncfelvarrás az nvidia driverekre

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#457) Csiborbogár válasza Kicsirics77 (#456) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Valóban. A töketlenkedéseikkel tönkre tették az egész 8600-as szériát.
Jó kis GTS-em biztos még jobb teljesítményre lenne képes egy igazán jó xp-s driverrel. Nem elég a jobb, jónak kell lennie. :O

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#458) Silenzio


Silenzio
addikt

Egyet értek, az Ati lassan 3x gyakrabban frissíti a driver-parkját, igaz ott van a .net frame-es cseszekedés de ezzel a szarral nem egyedülállóak. Ám én nem Pista alatt játszottam, hanem xp 64 bit alatt, ami még megér egy misét, teljesen váratlan galibákat okoz. 10 játékból 3 nem fut, vagy nem jól (Prey meg se nyikkant, Lost Planet se, bár tök új), vagy lassabb mint XP-n. A Vistát olyan nagyon nem nyüstöltem, de nem voltak túl rossz tapasztalataim. Nagy általánosságban sebességre ugyanazt tudja mint az XP, persze sok játék meg se nyikkan (pl. a szintén nem régi Spiderman 3 rossz windows-ra hivatkozott), no meg egy igényesebb játék ramigényéből kifolyólag a Vista egyelőre nem nekem való, a Halo 2 néha 5 percig töltött aztán egy percig swappelt. Elhiszem ugyan hogy vannak játékok amik SOKKAL lassabbak, a Quake 4, illetve minden Doom engine-es játék vmi szégyent produkált 64 bit alatt. Aztán mikor feltettem a dual core patch-et, teljesen meggajdult: össze-vissza teleportáltam a pályán, single-ben is laggolt... XP alatt csak a játékok kb. tizedével van memóriagondom. Elviselhető. Ja a 64 bites XP-ben a helyigénye a legjobb :) 7 gigás particióra tettem fel, az mindig elegendő volt, de ez a galád 5 gigát foglal... Szóval most szenvedek és kurtítom ahol érem...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#459) Zin


Zin
senior tag

a GT-vel a Crysis meg ezek hogy mennének?
cod4 az dx10es lesz vagy csak 9?
Gondolom dx9be visz mindent!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#460) fnatic válasza Zin (#459) üzenetére


fnatic
tag

Szerintem menni fog vele a Crysis dx9-be.. dx10-be meg 8800gts-től
Úgy tudom cod 4 is dx10-es lesz, de az is menni fog dx9-be.. Meg még jó darabig lesz az elkövetkezendő játékoknak dx9 támogatása. Pl az új id tech 5 motor, az full dx9 lesz.

(#461) Silenzio válasza fnatic (#460) üzenetére


Silenzio
addikt

A Tech 5 dx9? Ezt honnan lehet tudni? Meglep, csak azért kérdem.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#462) rumkola válasza fnatic (#460) üzenetére


rumkola
veterán

Ja, full OpenGL inkább...
:DDDDDDDDDDDDD

(#463) Csiborbogár válasza Zin (#459) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Novemberben többet tudunk majd a Crysisról.
Valszeg kell kompromisszumokat kötni egy 8600-ashoz. :O

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#464) fnatic válasza rumkola (#462) üzenetére


fnatic
tag

Nézz, láss.. aztán opengl-ezzél :DDDD [link].

(#465) rumkola válasza fnatic (#464) üzenetére


rumkola
veterán

Machintoson van DX9??????
:U :F :B

Carcmack mindig is platformfüggetlen OpenGL-re progizott, most így így van. Természetesen elképzelhető, hogy beleépít néhány DX9 rutint, de elenyésző lesz.
Carmack=OpenGL.

[Szerkesztve]

(#466) fnatic válasza rumkola (#465) üzenetére


fnatic
tag

''Carmack=OpenGL'' :X
Ezek szerint az etqw is opengl-es? :o


[Szerkesztve]

(#467) rumkola válasza fnatic (#466) üzenetére


rumkola
veterán

Igen.... Mivel Doom3 engine, és az is OpenGL volt.

Te most viccelsz szvsz. :U :F

(#468) fnatic válasza rumkola (#467) üzenetére


fnatic
tag

Eh d3 engine valóban opengl.

(#469) ram34 válasza Lui76 (#449) üzenetére


ram34
tag

Igen ám, de nekem nincs tuningolva a prockóm.
De azt hiszem holnap délelőtt megjátszom azt is. Kis tuning a procinak és a vidkarinak lássuk meddig bírja, azt mehet rá a mark. Kiváncsi vagyok.

(#470) ram34


ram34
tag

Na megnéztem.
Proci 10*230: 2300 Mhz
Kari 660/940
Szerintem egyikből sem a vége a dolognak, csak itt megálltam.
3D Mark 2005: 10520

(#471) Eagle16 válasza ram34 (#470) üzenetére


Eagle16
addikt

2006? :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#472) rumkola válasza Eagle16 (#471) üzenetére


rumkola
veterán

4800 kb.
:D

(#473) ram34


ram34
tag

Megcsináltam Mark2006-ban is.
Most még csak alapon minden: 2000/600/800
4767
http://service.futuremark.com/orb/resultanalyzer.jsp?projectType=14&XLID=0&UID=10409248

10 perc múlva tuning eredmény.

(#474) Eagle16 válasza ram34 (#473) üzenetére


Eagle16
addikt

Akkor az én 4300-am nem is olyan rossz...csak procira kaptam kevesebbet szerintem, sm 2.0 sm 3.0 ugyanannyi lehet...

Más: Felraktam egy újabb Rivatunert 2.02(guru3d.com), ez már tökéletesen felismerte a kártyámat :C

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#475) ram34


ram34
tag

Tuning: 2300/660/940
3D Mark2006: 5430

http://service.futuremark.com/orb/resultanalyzer.jsp?projectType=14&XLID=0&UID=10409346

De visszaveszem a frekiket, mert egyenlőre az nekem elég.

(#476) fnatic válasza ram34 (#473) üzenetére


fnatic
tag

Én 4792-t kaptam, mondjuk szinte ugyanaz a konfigunk is :))

(#477) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Ha esetleg érdekel valakit egy eladó Asus 8600GT.
[link]

(#478) VR6-Fan válasza Andrew_31 (#477) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ezt nem egy szakmai topikban kéne :((( :((

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#479) MoT3C


MoT3C
csendes tag

Volna egy olyan problémám ,hogy adott egy Inno3d 8600GT és nem találok rá vmodot. Amiket láttam inno8600ra azok eltérnek a kártyámtol még a gpu feszt is máshol kell mérni /ugyan ott mint a 7600oknak/. Van valami megoldás amivel meg lehet állapítani ,hogy hol grafitozak?

(#480) rumkola válasza Andrew_31 (#477) üzenetére


rumkola
veterán

Jobb a Palit? /tuningban mi? ;)/

(#481) Silenzio válasza ram34 (#475) üzenetére


Silenzio
addikt

Ahoy. Oprendszer? Driver? Proci-tuning? Nekem 5000+-osra húzva nyomott 4800-at, 650/850-en Mondjuk lehet az xp 64-et nem komálja... Vagy elállítottam vmit driverben. Nem tudom, kissé lomha volt.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#482) Silenzio


Silenzio
addikt

Na most akkor egy hülye, de jogos kérdés: Ugyebár Carmackék OpenGL-ben utaznak, szvsz ő terjesztette el. És ugyebár ez egy más API mint a DX9. No akkor a kérdés: Mennyi köze van a DX-hez? Illetve milyen aktuális OpenGL verziószámot tudnak a DX10-es kártyák? Egyáltalán hogy lehetne 'átszámolni'' a grafikai teljesítményt? Értem itt a SM4.0-használatot meg az összes gpu-s finomságot ami a 8xxx-es szériában új.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#483) ram34 válasza Silenzio (#481) üzenetére


ram34
tag

Hi.
Windows XP 32 bit SP2
162-es driver
3800-as X2: 2000 alap, tuning 2300 Mhz. Ez kb. a 4300+-nak felel meg.

De a 4760-at alapon értem el: 2000 Mhz proci és 600/800 vidkari.
Tuningnál: 2300 Mhz proci és 660/940 vidkari úgy 5450 körül volt.

(#484) Eagle16


Eagle16
addikt

Felraktam a Max Payne 1-et(lévén semmi új értelmes játék nincs most), ééésss egy-két helyen elkezdett akadozni :D
Amúgy maga a játék maxon 4xAA-val 1024-ben olyan 200 FPS felett fut, csak gondolom nem éppen 8600GT-re terveztek 4 éve :D

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#485) Silenzio


Silenzio
addikt

Egy észrevétel, ezúttal off-ba:
Észrevettétek hogy a Doom3 engine-es játékokban nincs víz? Máshol meg (Far Cry, HL2), épp a víz megjelenítésére gyúrtak rá. A Quake 4-ben azt hiszem savtócsák vannak, de azoknak sincs sok közük a likvid anyagok korszerű megjelenítéséhez. Mondjuk a víz a S.T.A.L.K.E.R.-ben is rusnya volt. Elég kevés is volt belőle.
Kiváncsi vagyok a ''vízhiánynak'' köze van-e az OpenGL engine képességeihez.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#486) Eagle16 válasza Silenzio (#485) üzenetére


Eagle16
addikt

Valóban, Doom3-ban nincs víz sehol sem, meg Quake 4-ben sem.De nekem nem is hiányzott :)
Meg gondolom Direct3D-ben sokkal könnyebb vizet csinálni, arra van ott az a sok shader marhaság :D



[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#487) Silenzio válasza Eagle16 (#484) üzenetére


Silenzio
addikt

Ugyanez volt a 2-nél nálam, 6800-ason. Legtöbb helyen 70-100 fps, de sokszor 20 alá lement. Pedig annak idején Geforce 2-essel játszottam végig, igaz, a nem támogatott effektek nélkül, de amúgy maxon.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#488) Silenzio válasza ram34 (#483) üzenetére


Silenzio
addikt

Az a 940 Mhz nagyon sok. Az enyém már 860 körül hibázik. Ilyenkor átkozom magam hogy nem Galaxy-t vettem...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#489) Silenzio válasza Eagle16 (#486) üzenetére


Silenzio
addikt

Na ja. De az OpenGL-nek is hasonló a shader-használata (gondolom legalábbis), semmiképpen sem marad le sokkal a dx-től... Nem is tudom... Van mostanság népszerű OpenGL motor, illetve fejlesztés alatt álló játék ilyen API-val az ID érdekeltségein kívül?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#490) MadBlade


MadBlade
tag

Hali mindenki ! :R
Tegnap teszteltem a configomat 3DMark05-ben egy 2hete telepített 32bit-es sp2-en
az asus-tól kaptt driverrel:[link]
a legújabb forceware-rel: [link]

Nem tudom , de ahogy olvasgattam a topicot , ezek azért elég gáz eredmények , nem ?! :U
CPU teszt : 8 fps meg 10 fps .. Ez nem durva?! :W
Mi lehet a probléma nyitja ?! :F

Aki tudna segíteni , annak előre is THX ! :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#491) Silenzio válasza MadBlade (#490) üzenetére


Silenzio
addikt

Annak idején azért terjedt el a Glide meg az OpenGL, és az ezeket kihasználó VGA-k, mert a megnövekedett 3D grafikai igényekhez specifikus célhardverre volt szükség. Magyarra lefordítva: a Voodoo, a Geforce, a TNT és a Radeon nélkül elég szegényesen néznének ki a mai játékok. A válasz nem. Szegény processzorod nem éppen a lebegőpontos számítások bajnoka, sőt, 2001 óta a geometriai gyorsító szinte alapkövetelmény, amihez a cpu-nak köze sincs, tehát ne csodálkozz hogy a procid még 640x480-ban is köhög a demók alatt. d3d-ben gondolom minden szélsebes, nem? Nálam 2006-ban 1-2 fps-t produkál. Undorító, de ez természetes. Még egy erős Core2-esen is.

[Szerkesztve]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#492) Eagle16 válasza MadBlade (#490) üzenetére


Eagle16
addikt

Jesszus, procira 13k, nem semmi :Y (én 5k-t kaptam tuningolt procival :D)
A játék tesztekre elég kevés FPS-t ad neked, nemhinném hogy csak ennyit tud egy conroe...tuningos eredményem 7900 pötty, és a procink között enyhén szólva is van egy ''kis'' teljesítménykülönbség :D
De ne aggódj, játékok alatt szépen hasít majd a konfigod, csak a 3d mark-ot írták meg ilyen ''nagyszerűen''

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#493) Silenzio válasza Eagle16 (#492) üzenetére


Silenzio
addikt

Persze nem a Conroe-val van a gond. Egy ilyen procival 10k körül kéne kapnia. A VGA-val nem stimmel valami, a prociteszt jó eredményt adott, de nagyon... Megy mint állat. Igaz, az a 3d pontszám elég csekély, driver-gondok, bios-beállítások, valami program ami visszafogja... Ilyesmikkel lehet a gond. Őszintén szólva ötletem nincs. Bunkó is vagyok, mert nem szeretem az ASUS-t. Pont ezért. Ha valami szoftvert felpakol, mert egy csomó csilivili szarság van a driver cd-n, az isten se menti meg tőle a felhasználót. Az egyszerű megoldások híve vagyok. Galaxy, eVGA :)... De inkább a Galaxy. Szóval nem hardveres, hanem szoftveres gebasz lehet.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#494) MadBlade válasza Silenzio (#491) üzenetére


MadBlade
tag

Köszi a gyors , érthető és megnyugtató választ ! :R
Szerinted a videokarimat meddig tudnám felhúzni 540/1400-ról ( csak úgy ''lájtossan'' ) , hogy azért jobb is legyen , de ne is érezze meg ( ne fájjon neki ! ) ?
Elég lenne egy általatok alap tuning-nak nevezett valaminek az értéke is ! :R
Előre is utólag is THX!

más: az új foceware-es link vaamiért nem jött be nekem , úgyhogy itt van még1szer: [link]

Ez a 3D pontszám is sovány ?! :F

[Szerkesztve]

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#495) Eagle16 válasza MadBlade (#494) üzenetére


Eagle16
addikt

Én most csináltam egy ilyen nagyon lájtos tuningot, ezeken az órajeleken fog futni még nagyon-nagyon sokáig :) 540/1400-ról ---> 600/1500
Azért csak eddig toltam, mert úgyis procilimites a gépem szóval...
Neked viszont jó erős procid van, szóval a 620/1600-at javaslom, gondolom ezen az órajelen még simán megy(mint legtöbbünknek)
Egy conroe-s géphez képest sovány, olyan 10 ezer körül kéne lennie)
Drivert átállítottad high performance-ra?

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#496) Silenzio válasza MadBlade (#494) üzenetére


Silenzio
addikt

Nekem bejött. Remélem azért nem volt nagyon magasröptű. A lényeg hogy amit nem a videokártya számol és 3d, az szarul néz ki és lassú. Ezt kb 10 éve tudjuk, akkor jöttek ki az első 3d kártyák. Ezt azért írtam mert a CPU score miatt aggódtál pedig az több mint kielégítő... :))
A VGA-ra ötletem sincs de ez a kártya nem lassú (az ASUS nem tartozik a leglassabbak közé és amúgy sincs nagy különbség az egyes 8600-asok között, csak tuningban meg órajelekben pár típusnál (OC)... Valami más gond lehet, talán kifogtál egy driver-hibát vagy rosszul lőtték be a BIOS-t (bár elképzelni nem tudom milyen beállítás okozhat PCI-E-nél ilyen sebesség-deficitet)... Vagy, feltéve, de meg nem engedve, nem jó a tápod, de erre szvsz kevés az esély.
A tuningról meg: 650/850-ig legtöbbször bírni szokták, én is annyin járatom, gond csak 40 fokban van...Azt azért érdemes kipróbálni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#497) MadBlade válasza Eagle16 (#495) üzenetére


MadBlade
tag

Csak leszedtem a régi drivert ( amit adtak ) és fltettem a legújabbat az Nvidia honlapjáról !
Semmi álítgatás, semmi bizbasz ! :(
:F

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#498) Eagle16 válasza MadBlade (#497) üzenetére


Eagle16
addikt

Akkor: bemész a driver opciók közé, 3d beállítások kezelése opció(jobbra fennt)globális beállítások, textúraszűrés nagy teljesítményre.Ez dob rajta valamennyit meglátod, és ez még legális 3d mark ''csalás'' :)
Én most felraktam minőségre, Test Drive Unlimited így is, úgy is hasít :D

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#499) MadBlade válasza Silenzio (#496) üzenetére


MadBlade
tag

:)) :R
A tápom talán most van meg 4 napos ! ( És Chieftec tápot még nem nagyon szidtak :P )
A bioszra azért nem gyanakszom , mert akkor a procim sem lenne atomstabil ( 4 óra orthos alatt 10-es prior-on ) , nem?! :U :F
A driver pedig , mint mondtam a legújabb ( 162.18_forceware_winxp_32bit_english_whql )
és ''Eagle16'' is azt mondja , hogy neki is ez van fent és faxán műkszik !
Akkor most ez hogy lehet ?! :F :W
:F

[Szerkesztve]

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#500) MadBlade válasza Eagle16 (#498) üzenetére


MadBlade
tag

Ha arra gondolsz , amit a tálcán is el tudok érni , akkor az szintén úgy volt hagyva , ahogy eredetileg van ( minőség ) !

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.