Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Macka válasza barnam_ (#799) üzenetére


Macka
veterán

Próbáltam volna, de DS4-el nem megy az SLI.
FORSA 8600 GT Premium-ról vannak vélemények????? :F

[Szerkesztve]

(#802) rumkola válasza Macka (#801) üzenetére


rumkola
veterán

[link]

Uhh, 650/1600. Jó lehet nagyon.

(#803) Macka válasza rumkola (#802) üzenetére


Macka
veterán

Használ valki ilyet? Egy pécsi barátomnak ilyen volt, de egyszer csak összeszarta magát... Bár más kari is halt már meg.....
Szerintetek ez, vagy GALAXY OC???

(#804) valentinho válasza Macka (#803) üzenetére


valentinho
aktív tag

Derítsd ki, hogy milyen ramok vannak rajta! :P

http://soundcloud.com/tinnyo

(#805) Macka válasza valentinho (#804) üzenetére


Macka
veterán

Én 1.2-re tippelek....
Milyet érdemes megvenni?

(#806) valentinho válasza Macka (#805) üzenetére


valentinho
aktív tag

Csakis azt! :R

http://soundcloud.com/tinnyo

(#807) Macka válasza valentinho (#806) üzenetére


Macka
veterán

Hát, a Forsa-nál elég nehéz lesz megnézni,mert a hűtés lefedi a memóriákat is. :W

(#808) valentinho válasza Macka (#807) üzenetére


valentinho
aktív tag

Most nézem.Hát akkor az elég para.De miért nem tudja kiírni a köcsög gyártó... :(((

http://soundcloud.com/tinnyo

(#809) Macka válasza valentinho (#808) üzenetére


Macka
veterán

Vagy 1.2-es van rejta, vagy 1.4, emelt fesszel. De az árát nézve - 31K- szerintem inkább 1.2...

(#810) valentinho válasza Macka (#809) üzenetére


valentinho
aktív tag

Hát erre mondják;)róba cseresznye! :DDD De még mindig ott van a galaxy tuti 1.2-es ramokkal 29k-ért. :U

[Szerkesztve]

http://soundcloud.com/tinnyo

(#811) Macka válasza valentinho (#810) üzenetére


Macka
veterán

És az csak 27K..... Szerintem csuklóból viszi a 650-et,nem?

Hát,erről a Forsa-ról elég kevés info van a neten.....

[Szerkesztve]

(#812) valentinho válasza Macka (#811) üzenetére


valentinho
aktív tag

Az enyém 680-690-et viszi!Kis grafitttal ki tudja mennyit menne.Csak nekem a gyári hűtéssel eléggé melegszik. :(( De akinek ott a víz... :U Achi leadtek-én is ''csak'' 1700-at mentek a ramok!Gondolom mert 1.4-es volt. :DDD

http://soundcloud.com/tinnyo

(#813) Macka válasza valentinho (#812) üzenetére


Macka
veterán

Meglássuk. Kár, hogy a GE drága....

(#814) Boci_83


Boci_83
őstag

Én is hozzászólnék.. Haver összedobott egy gépet 120K-ért. E4400+ 1 G ram 8600Gt Innoéktól. Minden alap. Egy driver a gyári Cd-ről. 3Dmark 05 --> 9400 Pötty.
Azt hittem dobok egy hátast. 24K-ért jó vétel volt, sőt mától a Vizesek adják 23,1K-ért .
Szerintem értelmes driverral, meg egy kis Atitoolal 11000 -et simán ki lehet belőle hozni, csak nem tudom hogy a proci dob rajta olyan nagyot, vagy a kari ilyen erős az én 7600Gt-mhez képest, majd megnézzük egy cserével, az ő gépébe az én karim mit visz, és az ővé az én gépemben mit visz....

**********

(#815) DJ.Gróf válasza Boci_83 (#814) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Most akkor vagy kifogtam egy teljesítmény hibás kártyát,vagy a 805 proci már ennyire gyenge. Mondom polyén az ,hogy nem gyorsabb a 7600gst-nél.

(#816) Eagle16 válasza DJ.Gróf (#815) üzenetére


Eagle16
addikt

Mondom nyugi, nekem is kevés pontot ad, de nézd meg a 2006-os teszt részpontszámait, ott egyből látszik hogy simán 7600GT feletti eredményket hoz...Én 1280x1024-be mentem több pontot, mint haverom 7600GT-je 1024x768-ba...(és 3200+ A64-e van ,S939) Szóval gyorsabb az, csak hülye a 3d mark, ez csak egy szintetikus teszt, nem kell annyira komolyan venni...

''polyén'' :DDD

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#817) Macka


Macka
veterán

Érdekes. A GE-n van egy kék jumper a kari bal felső sarkában. Anno volt a 7600 GT-t is. Ennek ugyanaz a funkciója, hogy emel a magfeszültségen?

(#818) DJ.Gróf válasza Eagle16 (#816) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Iagazd van. Csak kicsit felhúztam magam a dolgon. Többet vártam ki kell mondanom. De amég a játékok jól mennek addig nincs gond. :) És akkor is van egy 8600Gt-m! :D :C

(#819) valentinho


valentinho
aktív tag

Milyen driver-t használtok :F Mert lehet az is a gondd!

http://soundcloud.com/tinnyo

(#820) DJ.Gróf válasza valentinho (#819) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Én kivételesen a mellékelt cd-ről tettem fel a drivert. (6.14.11.5822 - nVIDIA ForceWare158.22). Ezt írja rá az Everest. De lehet visszarakom a 93.71-est.

(#821) valentinho válasza DJ.Gróf (#820) üzenetére


valentinho
aktív tag

Tedd fel ezt:[link]
Én is ezt használom, nálam tökéletesen megy minden! :)

http://soundcloud.com/tinnyo

(#822) DJ.Gróf válasza valentinho (#821) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Egy két kép. Amúgy tök érdekes az inno kártya doboza erős ősszhangban van a p5w dh dobozával, Fehér-zöld. :D

[kép]

[kép]

(#823) DojecSTAR


DojecSTAR
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Tapasztalataimat írnám le a Leadtek PX8600GT grafitos VMOD-járol .
Mivel sehol nem találtam a grafitos modszeről semit elhatároztam hogy magam kisérletezek velle, amikor hirtelen feltünt hogy a 7600GT nyákja erősen hasonlit ezére. A 7600GT grafitos VMOD-ról pedig egy orosz oldalon találtam valamit. Ezalapján neki áltam kisérletezni . Megmértem a memoria és a GPU alapfeszét is. MEM: 1,899V GPU: 1,333V . Alapfeszes max órajelek MEM:900Mhz GPU:650MHZ . Ezekután elkezdtem a grafitozást és az órajel emelést. A gyári hűtésel elért max feszültségek MEM: 2,070V GPU: 1,491V órajelek MEM: 950Mhz GPU:700MHZ . Minden modositás után a stabilitást 3Dmark06-al teszteltem. Efölöt a gyári hűtés miat nem sikerűlt stabil tesztet lefutatnom. Amint tudok rakok rá egy jóbb hűtést majd folytatom a tuningot.
A tuninghoz az alábi eszközök szükségesek: jó minőségű puha grafit ceruza , multiméter , kézügyeség , türelem , (radir a feleslegeg eltüntetésére )
Mindenkinek sokk sikert!
Ja és pár kép:
[link]
[link]

(#824) valentinho válasza DojecSTAR (#823) üzenetére


valentinho
aktív tag

Most nem azért, de hogy kaphattam közel 300ponttal többet, amikor 670/900-on futtattam a tesztet :F [link]

http://soundcloud.com/tinnyo

(#825) Kamisama


Kamisama
tag

Helló!

Szeretnék videókarit venni, de nem tudok dönteni. Az már biztos, hogy Galaxyt veszek, csak nem tudom hogy a 7600 GS DDR3 256MB 1.2 ns vagy a 8500GE DDR3 256MB OC 1.4ns. Melyik a jobb? Árban ez a kettő ugyanaz.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#826) valentinho válasza Kamisama (#825) üzenetére


valentinho
aktív tag

Tesztet nem találok 8500GE-ről, de a 8500GT néhol még a 7300GT alatt teljesít!De ha 23k-t rátudnál áldozni, akkor inkább ezt rendeld meg:[link]

http://soundcloud.com/tinnyo

(#827) kroky3 válasza Kamisama (#825) üzenetére


kroky3
tag

Hát ezek közül egyértelműen 7600 gs(pedig galaxy ge párti vagyok csak 8600-ban).
7600 helyett csak 8600-ot szabad venni! (term.csak ha van rá pénz)

Valentinho. többet mondana ha a 3Dmark saját pontjait tennéd ki, ahol a tesztelt játékok fps-eit és a proci pontot is mutatja.Jobban látszik, hogy hol is a különbség.

[Szerkesztve]

(#828) valentinho válasza kroky3 (#827) üzenetére


valentinho
aktív tag

Tessék:[link]

http://soundcloud.com/tinnyo

(#829) Kamisama


Kamisama
tag

Sajna miskolci vagyok, az meg nem éri meg hogy házhozszállítják +pénzért. Galaxy 7600GS ddr3-as tesztgyőztes volt, szerintem azis jó vétel lesz. Csak az a gáz hogy az új játékok valszleg már dx10-esek lesznek mint pl a Crysis amit már nagyon várok. Az meg lehet ezzel nem is megy majd.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#830) Eagle16 válasza DJ.Gróf (#822) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem is pont ilyen.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#831) kroky3 válasza Kamisama (#829) üzenetére


kroky3
tag

2.4k-ért házhoz viszik egy nap alatt. Azért nézz meg 1-2 netes és pesti boltot. Lehet, hogy annyival esetleg többel olcsóbb is és akkor jobban jársz. Dx10-ben a 8500-ös ugysem tud teljesíteni semmit, még a 8600-osok sem nagyon.

Valentinho:nem erre gondoltam, de itt is látszik, hogy többet telj. a proci fps-ben és pontban is.Ígaz minimálisan de az éppen elég. És amikor egy vidk. 20 fps körül dolgozik,nagy terhelést rak a procira, s ha van egy kis telj plussz akkor a vk. is egy kicsit jobban telj.Valamint a vk. ram-nál is lehet különbség. Valamint két kártya között ugyanabban a gépben lehetne az igazi különbséget látni.

[Szerkesztve]

(#832) mArZsi


mArZsi
tag

Új configgal, lásd alul....
Mark 2005: 9000 pötty :Y :C
Abit KN8 Ulra, 1 gb 400-as Kingstone-al, 3500+ 64 AMD-vel csak 7300 pöttyöt hozott.
Szénné húzva is csak 8600-t.

Null huzás, minden alapon, friss Xp SP2-vel.

(#833) DJ.Gróf válasza valentinho (#828) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Hát igen nálam egy 1000-el kevesebbet hoz a proci.
Most tényleg lassab játékok alatt az intel?
Core 2 duo-val tesztelgetett valaki?

[Szerkesztve]

(#834) valentinho válasza DJ.Gróf (#833) üzenetére


valentinho
aktív tag

Hogy lenne már lassabb egy C2D :F Ez hülyeség.Ha lassabb lenne markban, akkor nem ez lenne a felállás:[link]

http://soundcloud.com/tinnyo

(#835) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy memóriasünit hol tudok szerezni Pesten a nyócezerhatszázgétémre? :))

(#836) Boci_83 válasza mandras81 (#835) üzenetére


Boci_83
őstag

[link]
Remélemtudszválasztanianyócezerhatszázasodra! :DDD


[Szerkesztve]

**********

(#837) DiZasTeR


DiZasTeR
csendes tag

Sziasztok. Már napok óta foglalkoztat a dolog, remélem itt választ találok a kérdésemre. Szóval a napokban vettem egy Gigabyte 8600gts-t. Szeretném összekötni a TV-vel a masinát, de amint a clone módra nyomok, megfagy az oprendszer. Xp is, Vista is. A fagyást egy fekete képernyő bizonyítja, a clone mód alkalmazása után. Ezután ha bebootol a masina egészen addig fogad ez a fekete képernyő, amíg csökkentett módban le nem kapom a drivert. Az összekötő kábelekről, composite cumókról azért nem írok egy szót sem, mert minden francos kábel nélkül is ugyanez a jelenség. Xp-n is, Vistán is. Több driver-rel próbálkoztam már, de semmi.

Szóval kedves nagyérdemű, remélem tudtok nekem segíteni ebben a problémámban. Lehet hogy még nagyon új a geforce 8-as szériája, és nem nőtt még fel ehhez a feladathoz?
Vagy vettem volna egy selejt kártyát?

Bármi is az, segítsetek. Hogy egy kicsit érthetőbb legyen a dolog, és ne mondjátok azt, hogy nem néztem utána, egy hasonló eset történik egy másik userrel is a világhálón. Olvassátok rockmenyét commentjét.

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=41289&st=2130

-- Nyitottam a problémámnak egy saját topic-ot, de a kolléga szerint a problémámnak itt a helye, nem akarok veszekedni, csak megoldást akarok találni. Remélem így már jó.

(#838) mandras81 válasza Boci_83 (#836) üzenetére


mandras81
senior tag

Ezermillióhálaésköszönet! :DDD

(#839) DojecSTAR válasza valentinho (#824) üzenetére


DojecSTAR
csendes tag

Érdekes. Talán gyorsabb a memoriád. És nálam a HT csak 300Mhz körül van.

(#840) barnam_ válasza Macka (#817) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azthiszem a dual biosos 7600GT-ken azzal lehetett váltani a biosok között. Ez lehet a GE-n is a funkciója. Amire gondolsz, az a 7300GT-n volt, de ott két jumperlábat kellett forrasztani, ha ráraktad a jumpert, emelt 0.1V-ot.

VGA-t feladtad a postán?

(#841) Macka


Macka
veterán

Milyenek az 1.4-es Quimoda ramok?

(#842) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Érdekes dolog történt velem azt előbb!

Vettem Zalman ZM-RHS1 memóriasüniket az asus en8600gt-mre, és felraktam rá a kisebbeket, mivel a nagyobbak nem fértek volna fel. Eddig semmi baj nem volt a kártyával, de most, hogy felraktam ezeket, játszottam 10 percet, utána kiléptem, és a kártya elkezdett ''szemetelni'' 2D-ben, ami ugye a memória túlmelegedésére utal! A kis műanyagdarabkákat, amik védig a sünik ragasztóját, természetesen levettem, tehát teljesen normálisan voltak felrakva. Mit hibázhattam, vagy mi lehetett a baj?

(#843) valentinho válasza mandras81 (#842) üzenetére


valentinho
aktív tag

Nézd meg atitool-al, hogy mennyire megy fel játék közben a hőfok!

http://soundcloud.com/tinnyo

(#844) mandras81


mandras81
senior tag

Az a fura, hogy most be van kapcsolva az atitool. Lent van tálcán, 46 fok körül van alapban a hőmérséklet. Ráklikkelek, hogy teljes ablakban legyen, akkor elkezd zizegni a kari, mintha túl lenne húzva, és felmegy kb. 53 fokig, pedig 540/700-on van a cuccos.

(#845) GreatGodzi válasza mandras81 (#844) üzenetére


GreatGodzi
tag

Nekem is van egy ilyen kártyám, hogy a fene ette volna meg, és nekem állandóan zizeg a szemét, viszont tökéletesen működik... még.
Lehet megsértetted a mem.hűtőborda felrakásával az egyik memóriát (nagyon érzékenyek ezek) vagy valami mást és azért szemetel... vagy túlhúztad a memóriákat (bár nekem olyankor egyből fagy, nincs ''szemetelős'' átmenet)

(#846) VR6-Fan válasza mandras81 (#844) üzenetére


VR6-Fan
veterán

zizegés:az egyik tekersz mert a lakkozás nem a legjobb rajta, ennyi baja legyen csak a kártyádnak :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#847) rumkola válasza VR6-Fan (#846) üzenetére


rumkola
veterán

?
Kifejetenéd érthetőbben?
Köszi.
:)

(#848) mandras81 válasza GreatGodzi (#845) üzenetére


mandras81
senior tag

Mondom, nálam az a fura, hogy nem zizeg állandóan. Majd ma kipróbálo 3D Mark-kal is, de eddig nincs vele semmi baj. Ha az Atitool lent van a tálcán, akkor is minden rendben. Ha az Atitool-t használom, akkor is minden rendben. Viszont, ha az Atitool-ban meg van nyitva a ''3d view'' ablakokcska, akkor elkezd melegedni, és zizegni.
Mondom, alapon van a kártya, mert levettem mindent. A memóriát nem sérthettem meg, mert a sünik felrakása után kezdődött ez a jelenség. Miután levettem, már csak ez az Atitool-os ''jelenség'' maradt.
Elgondolkoztató... :F

(#849) DJ.Gróf válasza valentinho (#834) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Nem mondtam hogy C2D lassab. Csak nekem sajnos nem az van még. Meggyőző a teszt! :D

(#850) Eagle16 válasza DJ.Gróf (#849) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem is még régi Prescott-om van, játékok alatt nagyon szépen megy, meg ugye a Hyper-Threading se rossz:D(film konvertálás+net+zenehallgatás+tömörítés egyszerre :D )

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.