Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) IMGM6 válasza Som@ (#6549) üzenetére


IMGM6
tag

Az Oleo-Mac mindenben jobb, az Al-KO egyre inkább teljesen legalja kínai szint kezd lenni, már csak a nevéből él, én csak azért javasoltam önjárósat, mert a linkelt Al-KO is az. A HUSQVARNA is jó.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6552) IMGM6 válasza Morris (#6550) üzenetére


IMGM6
tag

A HUSQVARNA (az egyik legrégebbi, neves márka) másolja a kínaikat (?????), ilyet sem halottam még.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6553) Morris válasza IMGM6 (#6552) üzenetére


Morris
Topikgazda

Én úgy hallottam igen. Hogy ez nem saját motoruk. De ezt kezelje mindenki fenntartással.
De szerintem nem lehet rossz. Én kipróbálnám. Ha megdöglik a mostani 675EXi, akkor sztem bevállalom majd.

[ Szerkesztve ]

(#6554) Som@ válasza Z.É.T. (#6526) üzenetére


Som@
őstag

Szia. Akkor már miért nem egy HQ 356VP?
Az honda motoros és hasonló paraméterei vannak.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#6555) Z.É.T. válasza Som@ (#6554) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szia, ami eszembe jut (a 356-ra külön rákérdeztem)

Vs
- nagyobb, erősebb motor
- magasabb maximális fordulatszám
- nagyobb kerék
- ~30 ezerrel alacsonyabb ár (mulcskészlettel) ((nekem 35-tel))

A mérleg másik serpenyőjében a jobban csengő név.
( a szervizes tapasztalata alapján semmi más, de mondta, hogy arról sem beszélne le, ha nem lenne számomra alkalmasabb az Oleo)

(#6556) Som@ válasza Z.É.T. (#6555) üzenetére


Som@
őstag

Amit belinkeltél gép most 244e.
A HQ 356VP mulcs készlettel felbővítve: 236e.

Ezért kérdezem. :U
Ezek a mai árak.
És ez már nagyon az ingerküszöbb felett van.

A HQ 151s+mulcs készlet 196e.

Terület 800nm, sík terep. Kevés tereptárgy.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#6557) Z.É.T. válasza Som@ (#6556) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Bocs, közben vezetek, ekkora sík területre bőven bármelyik jó, ami szimpi szerintem.

Itt 205 ezer Ft
És itt

[ Szerkesztve ]

(#6558) Morris válasza Som@ (#6556) üzenetére


Morris
Topikgazda

Oda kell az önjáró. Nagy segítség! 356VP szerintem is.
Az nagyon jó gép. Egyszer kell megvenni

[ Szerkesztve ]

(#6559) Essien


Essien
aktív tag

Sziasztok. 100 ezer forintig van valami ajánlott benzines és önjáró fűnyíró? Köszönöm a segítséget :R

(#6560) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv.
Kis segítséget kérnék ,kellene egy beranto a
[link] fukaszahoz sajnos szetment.

Három típust van a hazai piacon belőle .

https://vaszkoshop.hu/Beranto-Oleo-Mac-BCH-400-BCH-500-rasegitos

https://kertmotor.hu/product/oleo-mac-bch-400-1-es-szeria-beranto-indito/1474125852360

https://kertmotor.hu/product/oleo-mac-bch-400-beranto-indito-nem-rasegitos/2541254125890

Ezek lennének, mi a különbség köztük ?
1 es 2 es széria :))
Rásegítős nem rásegítős :))

(#6561) Morris válasza Essien (#6559) üzenetére


Morris
Topikgazda

Nem nagyon

(#6562) Stauffenberg válasza Essien (#6559) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha egy kicsit még meg tudod tolni a keretet, de csak akkor ajánlott ha ki tudod rajta cserélni a gyenge pontokat és nem akarsz vele vastag gazos, jó alaposan megnőtt dzsungelt nyírni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6563) neo81 válasza Som@ (#6556) üzenetére


neo81
senior tag

HUSQVARNA LC 356VP: [link]

(#6564) Som@ válasza neo81 (#6563) üzenetére


Som@
őstag

Köszönöm, végül LC151s lett a választás.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#6565) Essien válasza Stauffenberg (#6562) üzenetére


Essien
aktív tag

Egy barátommal beszéltem nemrég, neki egy fieldmann van 7 éve és hiba nélkül használja . Pedig domboldal és inkább ilyen gazos fű. Erről a márkáról valami vélemény? :R

(#6566) gagyilovag válasza IMGM6 (#6548) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Köszi!Elgondolkodom rajta!

(#6567) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

De jó hogy van ilyen topik is... :C
Már napok óta nézegetem a fűnyírókat, kezdek már bekattanni... :D

Elsősorban használtakat nézegettem, szembe jött sok aluházas, és most hogy keresgéltem újakkból, háát nem sokat találtam még drágán se... :F Ennyire prémium lett az aluház? :U

Látom hogy a Honda is acél, vagy kompozitot használ legjobban, ezek a kompozit házak mennyire lehetnek strapabíróak? Én még azért maradiabb vagyok, jobban bízok a fémekben. :K

Mennyire kell félni az acéltól, melyik gyártónál figyelnek erre jobban oda, Stiga - nál láttam galvanizált házat de kb ennyi...?

Honda moci szimpatikus, volt nálam gx 35 fűkasza, jó kis motor, tetszik hogy nem ordít, nem egy erőbajnok, de amit kell az tudja halkan, füst nélkül, megbízhatóan. Ha veszek fűkaszát tuti GX 50 mocival lesz. 👌

50 cm fölötti, önjárós, vagy kombi ( oldal /gyüjtős/múlcs) vagy múlcs /oldal is szóba jöhet.
Nagyobb fűbe se lepődjön meg, szóval minnél erősebb

BS motorból melyek az ajánlottak mostanában?

Azon is gondolkoztam, hogy venni kellene egy használtat aluházzal, viszonylag fiatalabb kasztnival és ha valami baja lesz a mocinak akkor beledobni egy újat és örök élet.

Egyébként, a használt aluknál is van ahol írják, hogy javítgatva van, mert az meg gondolom törik meg reped könnyebben. :B

Szóval nem egyszerű ez, vagy csak én bonyolítom túl... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#6568) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Keresgettem és meglepve tapasztaltam,hogy a Husqvarna
fűnyírók nagy része a Kínai LONCIN OHV motorjaival van szerelve!Úgy mint más nem neves kategória.
Elgongolkodtató!

[ Szerkesztve ]

(#6569) Morris válasza gagyilovag (#6568) üzenetére


Morris
Topikgazda

Az viszont jó hír, mert a Loncin motor nagyon jó konstrukció.

Tavaly vettem egy Hecht lapvibrátort amin szintén Loncin van. Tökéletes.

(#6570) n@p@lm válasza Morris (#6569) üzenetére


n@p@lm
őstag

Erre majd térjünk vissza 17 év múlva :)
Azért 17 mert jelenlegi egyik fűnyíróm Honda motoros Partner (Partner 53-160 DW (5553D), na az tényleg jó konstrukció.

(#6571) Morris válasza n@p@lm (#6570) üzenetére


Morris
Topikgazda

Úgy legyen!

(#6572) Stauffenberg válasza Essien (#6565) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kissé értelmetlen márkákról beszélgetni, miközben majdnem mindenki külső gyártók (Briggs, Honda, Yamaha, kínaiak, stb) motorjait használja és csak a fűnyíróházat teszi hozzá saját értékként (de néha azt is készen veszik és csak lefestik valamilyen színre). El kell menni megnézni milyen az anyagminősége azoknak az alkatrészeknek, amit a készen vásárolt motor köré raktak és ez tükrözi-e az árat. Ha megnéztél párat, látni fogod a különbségeket.

De 100 ezer körül ne várj csodát, valamin kompromisszumot kell kötni.

+1 javaslat: Ennyiért nem nagyon találsz igazán erős motort, ne erőltesd agyon nehezen vágható fűvel/gazzal, mert nem tesz jót neki, inkább szerezz be egy fűkaszát, nekem is van.

[ Szerkesztve ]

(#6573) Morris válasza Stauffenberg (#6572) üzenetére


Morris
Topikgazda

Ezzel nem is lenne baj, csak az egyik HQ márkakereskedésben úgy mondta az ott dolgozó, hogy az a motor a saját fejlesztésük, saját motoruk, ami nyilván nem igaz. Persze a motor burkolat az ő érdemük. Szépen színre festve.

[ Szerkesztve ]

(#6574) Essien válasza Stauffenberg (#6572) üzenetére


Essien
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat :R

(#6575) Stauffenberg válasza Morris (#6573) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezért nem szeretek eladókkal beszélgetni, némelyik akkora világtalan feketelyuk és sosem tudhatod előre, hogy kit fogsz ki, aztán mikor már elég hülyeséget hallottál, kellemetlen megmondani, hogy most már abbahagyhatja a hangszálainak tornáztatását. :D

Vannak persze kellemes meglepetések, Media Marktban is találkoztam olyan fotó osztályos eladóval, aki nagyon penge volt és még ott maradtam majdnem egy órát dumálni vele, mert ő is fotós volt (azért érezte, hogy többet tudok nála és nem is erőltette a sales süketelést). Pedig arra készültem, hogy csak tapogatni megyek egy gépet, amit nem raknak ki normál polcra, hanem vitrines darab és nem akarok beszélgetni.

(#6576) picur10


picur10
aktív tag

Kicsit offtopik. Vettünk egy kétakksis Parkside fűnyírót. Sajnos a hozzá vett akksik (vagy egyik) hibás volt. Most valahol újat szeretnénk venni, de éppen sehol nem láttam. Vicces, mert éppen a mostani újságban van több akksis termék, meg okos és buta töltő, de akksikat hozzá nem lehet kapni. :W

Szóval nem láttatok valahol Bp és környékén 4Ah-s akksikat?

(#6577) Intruder2k5 válasza picur10 (#6576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valaki írta itt nem régen, hogy rá kell kérdezni, mert sajnos lopják és ezért nem teszik ki.

szerk.: Meg is van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6578) 6030D válasza picur10 (#6576) üzenetére


6030D
Ármester

Őket kérdezd meg, ők a hivatalos szerviz/alkatrészbeszállító, vagy valami ilyen. Vácon vannak. [link]
Vagy Lidl ügyfélszolgálat, ők meg szerintem látnak készletet.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#6579) tothjozsi96 válasza Intruder2k5 (#6577) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát most erre mit mondjak. Hogyha kérsz a raktárból akkut akkor azt nem tudod ellopni? Tényleg nem értem hogy mi a különbség aközött hogy kivan rakva, vagy kérsz és úgy teszed zsebre.

Lehet hogy én nem értem jól a dolgot, de szerintem mindkét esetben el lehet lopni.
De ha ez így is van, akkor a Smart 4/8Ah akkuk miért vannak kint? :U

(#6580) Intruder2k5 válasza tothjozsi96 (#6579) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet akkor már jobban figyelnek rád amíg a kasszához érsz, nehogy elfelejtsd feltenni a szalagra, de nem tudom, nem én írtam, nem nekem mondták, én is csak itt olvastam, és azt linkeltem.

(#6581) tothjozsi96 válasza Intruder2k5 (#6580) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Érdekes és biztos igaz amit írt, de nem értem a Smart akksikat kiteszik, a "normál" akkukat meg nem. Én abban a tudatban voltam és vagyok is hogy szerintem ezeket kifogják vezetni. Meg kell nézni, a gépeikre teszik rá az okos vezérlést. A fúró-vésőkalapácson is már rajta van. Szerintem hosszútávon már nem kell számítani ezekre a hagyományos akkukra. De ez nagyon csak szerintem.

(#6582) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok! Stihl fs 120 fűkaszát vettem, ma jött meg, de elfelejtették hozzá küldeni a hozzá járó 25-2 damilfejet. Postázzák, de sajnos csak hosszú hétvége után fog megjönni. A régi mculloch fűkasza damilfeje meg nem jó hozzá. Van itt a közelemben egy kerti kisgépes bolt, de a weblapjuk szerint náluk csak 46-2 damilfej van, ami a leírása szerint a nagyobb gépekhez való. Tudja esetleg valaki hogy ez a 46-2 jó lehet e az fs 120-ashoz? A hétvégén már levágnám a füvet... :D

:-)

(#6583) picur10


picur10
aktív tag

Reggel a párom elment egy Lidl-be, hátha ott kap alapon. Otthagyta a problémásakat, pénzt visszakapta. Viszont máshol már nem kaptunk. Fél nap alatt az ügyfélszolgálat válaszolt:

"Ha nem viszi vissza a boltba az akkukat, hanem kitölti a kapcsolatfelvételi űrlapunkat, akkor a szerviz cserét küldött volna.
Forgalmazásunkban belátható időn belül nem lesz 4Ah-ás akku. 2023.05.27-e szombattól 2Ah-s akku+töltő szett lesz elérhető."

Láttam a boltban a normál és a 20 ezres töltőt is kitéve. Volt a markolatos akksiból is. Valami nagy akksis gép is volt, nem emlékszem mit nyomnak most. Két üres nagy 2Ah doboz is volt, gondolom kilopták belőle. A kérdés, hogy milyen üzeletpolitika ez, hogy olyan terméket árulsz, amit utána a vevő nem tud használni, ha még nem volt akksija? :W
Ha félti, rakja vitrinbe vagy lopásgátlót rá.
Telefonba azt mondták a páromnak, hogy ha kifut az újságban megott időből, akkor pár hét múlva a maradék megy vissza Németo-ba.

Végül kényszerből elmentünk a város másik végébe, ahol az ügyfsz segítségével félretettek 2db 4Ah-s okos akksit. +2x3e, persze a nagy okosságot úgysem fogjuk tudni kihasználni.. Íj..

(#6584) tothjozsi96 válasza picur10 (#6583) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Máskor kérdezz be itt a topikban. Ezt többen is megválaszoltuk volna neked, és nem jársz így. Szerintem nem jártál azért rosszul, elvileg 60 napig visszaviheted. Tehát ha lesz addig az újságban akkor ezeket visszaviheted és hozhatsz hagyományos akkut (ha lesz).

(#6585) neo81 válasza kk831228 (#6567) üzenetére


neo81
senior tag

Fűnyíró vásárlás előtt nekem is hasonló igényeim voltak, mint neked.

Új, acélházas, Honda motoros, 50 cm feletti vágásszélességű, önjárós, fűgyűjtő is van rajta, nagyobb fűbe sem lepődik meg.

Ezek közül választottam:

- Husqvarna LC 356VP: [link]
- Husqvarna LC 353 AWD: [link]
- Honda HRN 536 VKE: [link]
- Honda HRN 536 VYE: [link]
- MPG 51T: [link]

(#6586) IMGM6 válasza picur10 (#6583) üzenetére


IMGM6
tag

Elvileg innen tudsz rendelni, egy picivel még olcsóbb is.
ez van is készleten.

[ Szerkesztve ]

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6587) IMGM6 válasza marcusa (#6582) üzenetére


IMGM6
tag

Nem jó rá (nagyobb kaszákhoz való), de bármilyen fejet rá tudsz tenni, aminek megegyezik a menete (M10x1 balmenet).

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6588) kk831228 válasza neo81 (#6585) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm, egyelőre német használt oldalakon nézelődöm Honda /Sabo/Toro stb. aluházzal.

Egyébként Husqvarna tetszene, de az az ház elég vékonykának tűnik, legalábbis youtube - on ahogy láttam az AWD-t :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#6589) neo81 válasza kk831228 (#6588) üzenetére


neo81
senior tag

Hát, igen, új alumínium házúakat azért nem írtam, mert az jelentősen drágíthatja a vételt pl. Honda motorral.

Ha mindenképpen olyat szeretnél, aminek alumínium háza van és jó fajta motor van rajta, akkor talán ez a két típus árban elfogadhatóbb lehet:

- Oleo-Mac MAX 53 TK ALLROAD ALU
- Oleo-Mac MAX 53 TK ALU PRO

[ Szerkesztve ]

(#6590) Serpiko


Serpiko
addikt

Akus fűnyíró alját mivel tisztijàtok? Annyit csinálok kikaparom a koszt és nedves rongy segítségével áttörés.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#6591) pjen válasza Serpiko (#6590) üzenetére


pjen
félisten

Én még annyit se.
Más. Keresek rezgő késes aksis szegély nyirót, teleszkópos nyéllel.
milyent érdemes venni?

(#6592) Morris válasza Serpiko (#6590) üzenetére


Morris
Topikgazda

Semmennyit. Néha kiszedem ami ráragadt és annyi. (kompozit házas benzines)

(#6593) Serpiko válasza Morris (#6592) üzenetére


Serpiko
addikt

Értem akkor nem kell ezt túltolni.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#6594) kk831228 válasza neo81 (#6589) üzenetére


kk831228
addikt

Na ezeket még nem néztem, köszönöm, ránézek... 👌🙏 :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#6595) marcusa válasza IMGM6 (#6587) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi, bementem végül megkérdezni és tényleg nem jó rá (amúgy hatalmas a 46-2, mint egy pizza... :D) de pont jött egy szállítmány fej az fs 120-hoz, úgyhogy öröm és boldogság :)

:-)

(#6596) neo81 válasza kk831228 (#6594) üzenetére


neo81
senior tag

Az Oleo-Mac MAX 53 TK ALU PRO új állapotban jelenleg itt a legolcsóbb: [link]

(#6597) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Végűl ezt vettem meg:
[link]

Sokat tanakodtam,keresgettem,olvastam,kérdeztem!Az Oleo-Mac-ot is nézegettem,de amikor megláttam,hogy a késtartó konzol műanyag,akkor ott volt vége! :DDD

(#6598) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Tegnap voltam az interspar-ban,és van yamaha 188ccm 50cm felett vágási méretben önjáró fűnyíró 149900ft

(#6599) neo81 válasza gagyilovag (#6598) üzenetére


neo81
senior tag

(#6600) neo81 válasza gagyilovag (#6598) üzenetére


neo81
senior tag

Jacks Garden MA 190 (JG-20001)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.