Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Top cat válasza K Norbi (#6039) üzenetére


Top cat
őstag

Négyütemű motorhoz nyilván nem 2T kell. ;]
Jó ez az ásványi olaj is, de a szintetikus olajak jobbak. :)

Az a kés jól el volt kopva. :D Gondolom rázkódott is a gép.

(#6052) IMGM6 válasza Gaborkik (#6050) üzenetére


IMGM6
tag

Nem érted a viccet. A fűnyíró késnek nem kell borotva élesnek lennie, (a damil is vágja a füvet), a fűnyírónak is van maximális kapacitása, ha folyton eltömődik, akkor több menetben kell vágni a füvet nem a nyírót tuningolni, nem lesz jobb, vagy nagyobbat kell venni. A fűkaszámhoz van gyári kés is, nem kell barkácsolni, nem is szeretnék barkács kést, láttam már olyat, hogy valaki egy elrepülő késtől halt meg.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6053) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Lehet még kapni olyan régi típusú elektromos fűnyírót ami nem szíjon keresztül viszi át az erőt a pengére hanem direktben van, mondjuk olyan 40 centis vágó késsel?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#6054) Morris válasza Moonwolf (#6053) üzenetére


Morris
Topikgazda

Kisebb biztos van. Agrimotor

(#6055) Moonwolf válasza Morris (#6054) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Arról nem írnak jókat. Inkább nagyobb kellene ami műanyag. Ami most van annak 49cm-es a vágókése! A kasztni fém és már kezd szét rohadni, a kerekek is szarok ezért akarnám lecserélni ami hasonló vágó késsel rendelkezik és műanyag a kasztnija.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#6056) Cifu válasza Moonwolf (#6055) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyre több az igény, így nehéz mindenre jót mondani... :D

- [Bosch AdvancedRotak 750], műanyag ház, szíj hajtja a kést.

- [Makita ELM4120], műanyag ház, szíj hajtja a kést.

- [Makita ELM4621] Fém ház, direkt hajtja a kést, az ékszíj a hátsó kerék hajtásához kell.

Szóval valamiből engedni leszel kénytelen. Vagy direkt hajtás, vagy műanyag ház, vagy jó tapasztalatok. Innentől a döntés a Te kezedben. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6057) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok,

Elindult a szezon és a megvásárolt Black & Decker akksis fűnyíró nem vált be, nagy akksikat is vettem, de sűrű neki a fű, ahogy lassul már tépi is, hiába éleztettem meg. A gyűjtőbe amint lassul és sok a fű már nem szórja be, így sokat elhagy, sokszor kell üríteni, ez kifejezetten zavar.

Mitévő legyek? Engedjem el az akksist, mert a benzines fixen uazt a fordulatot és erőt adja le?

Mit tanácsoltok?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6058) Morris válasza Winne (#6057) üzenetére


Morris
Topikgazda

Mekkora terület?
Nálam a Husqvarna 55 literes gyűjtőjét 3x kell üríteni a 230 m² után. És hetente nyírom.
Jók ezek az akkus gépek kis kertekbe, de nálam már erősen kompromisszumosak lennének.

[ Szerkesztve ]

(#6059) Winne válasza Morris (#6058) üzenetére


Winne
nagyúr

800-as telek, sztem 450 körül lehet a fű.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6060) Morris válasza Winne (#6059) üzenetére


Morris
Topikgazda

Benzinesre szavaznék.

(#6061) Cifu válasza Winne (#6057) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szintén benzinest mondanék.
Eléggé körbejártam a témàt, és ilyen 400-450 nm-re még egy nagyobb, négy aksis Makita jó lenne, de horror az ára. Ha belefér anyagilag, én nem beszéllek le egyébként az aksis megoldásról.
De értékaranyban egy jó 46-51 cm-es széllességű benzinest mondanék inkább...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6062) Winne válasza Cifu (#6061) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi a tippet! :R

Ez azóta is ajánlott típus akkor?

Ez a mostani: [link]

Nem is elég széles, ez sem tetszik, sokat kell fordulni. Egyelőre nincs tele úgy a kert hogy előny lenne.

4 akksival tudja a kert méretét egyébként, de az a baj, hogy a megy, vagy ahogy az elején megy az nem egyformán hatékony, most így néz ki élezés után a fű.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6063) Cifu válasza Winne (#6062) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mielőtt bármit is írtam volna kicsit utánaolvastam a mostani gépednek, mert rákeresve azért ez nem egy alsó polcos, gagyi cuccnak tűnik.
Ami megütötte a szememet, hogy konkrétan sehol sem írják le, hogy mekkora teljesítményű elektromotor van benne. A kézikönyvében is csak üresjárati fordulatszámot írnak, meg hasonló adatokat.
A kézikönyvben meglepődtem az élezés leírásán, én eddig úgy tudtam, hogy a fűnyíróknál a késélezés lényege, hogy az esetleges nagyobb sérüléseket lereszelje az ember. Nem az él vágja a füvet (mint egy kasza vagy sarló esetén), hanem a magas fordulatszám.

Így elsőre én két opciót tudnék elképzelni, az egyik, hogy esetleg a kés nem fordítva lett visszaszerelve (ha egyáltalán lehetséges az ilyesmi)? Kérlek ne reagáld túl a kérdést, néha a legnagyobb odafigyelés mellett is hibázik az ember. :)
A másik ötletem, hogy ahogy nézem ez is ékszíjáttételes, lehet, hogy az ékszíj megcsúszik.

Ha ezek rendben vannak, akkor marad az első gondolatom, mely szerint egyszerűen csak túl gyenge a motor ekkora vágókéshez (és fűhöz).

Ha a tippem érdekel (és az ár nem annyira befolyásoló tényező), akkor a Makita DLM53* szériája körül nézz szét. A DLM532 / 533 / 536 / 537 inkább neked való, az 539 határeset, hogy egy szuszra le tudja-e vágni az általad említett területet.
A 40V és 64V-os aksikkal szerelt típusoknél még egyszerűbb, de még drágább az élet...

Makita Típusmagyarázat (53cm-es vágószélesség), a legjobb tudásom szerint (ie.: hibák előfordulhatnak):

18V-os aksikkal működő Makita, kifutó típusok (2300rpm üresjáratban, ha fűvel találkozik, akkor felpörögtek 2800rpm-re, az önjáróknak kell egy jó 2-3 másodperc, amíg beindul a kar meghúzása után):
-DLM530: Acél ház, nem önjáró, fű oldalra kidobás, 4 pengés kés, cirka 42kg
-DLM531: Acél ház, nem önjáró, fű oldalra kidobás, 2 pengés kés, cirka 42kg
-DLM532: Acél ház, önjáró, fű oldalra kidobás, 4 pengés kés cirka 44kg
-DLM533: Alumínium ötvözet ház, önjáró, fű hátra kidobás, 4 pengés kés, cirka 45kg

18V-os aksikkal működő Makita, új típusok (a korábbi megoldás helyett egy un. Quiet Mode van a 2300rpm-es beállításra, ami fixen ennyi marad, az önjáró rész sokkal gyorsabban reagál):
-DLM535: Acél ház, nem önjáró, fű oldalra kidobás, 2 pengés, cirka 38kg
-DLM536: Acél ház, önjáró, fű oldalra kidobás, 4 pengés, cirka 43kg
-DLM537: Alumínium ötvözet ház, önjáró, fű hátra kidobás, 4 pengés, cirka 45kg
-DLM538: Műanyag ház, nem önjáró, fű hátra kidobás, 4 pengés, cirka 30kg
-DLM539: Műanyag ház, önjáró, fű hátra kidobás, 4 pengés cirka 30kg

40V-os aksikkal működő Makita típus:
-LM002G: Acél ház, önjáró, 2 pengés, fű hátra kidobás, cirka 38kg

64V-os aksival működő Makita típus:
-LM002J, Acél ház, önjáró, 2 pengés, fű hátra kidobás, cirka 38kg

PDC, Hordozható Aksi Csomagos (40V-os vagy 4x 18V-os megoldás):
-LM001C, Acél ház, önjáró, fű hátra, 4 pengés kés, spéci (hátra is vehető) aksicsomag kell hozzá. PDC1200-al együtt cirka 50kg

Ezek kb. a csúcs, de árban is, aksikkal, töltővel 400 ezer Ft feletti árról beszélünk, ha feltünően olcsó árat látsz, akkor ott csak a gépet adják, aksi és töltő nélkül (a típusjelzés után a PT2, PG4, Z, stb. ezeket a csomagokat különböztetik meg).

Ha tehetném én ilyesmit vennék, de ár/érték terén egyszerűen nem adja ki - fele ennyiért vettem egy nagyon jó AL-KO benzines fűnyírót, és szépen elvagyok vele. A büdös életbe nem térül meg a felára a Makitának, illetve a környezetvédelem mítoszát is megkérdőjelezem (azért ilyen rohadt drága az aksi, mert a bele való ritkaföldfémek nevében is szerepel, hogy ritkák és nem könnyen hozzáférhetőek).

De a kisördög persze nem alszik, azért a csúcstechnika most mégis csak az akkus fűnyíró... ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6064) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. A fűkaszához amit adtak kést, már nagyon elkopott. Most vennék újat rá. A gyári 255x3mm volt. Vehetek 305x3mm-es kést rá szerintetek? Vagy az már sok lenne? A gép már tizensok éve megvan, így nem 100%-ra mondom, de talán GÜDE GFS 1250B a típusa. (Egyébként nagyon bevált a gép.) Van egy Tesco-s Buffallo gépem is, de azt annyira nem szeretem. Ahhoz ilyen másfeles lemezből adtak kést, ezt a fajtát, de az nekem nem jó. Vannak akác hajtások, meg tuskók, amiket a nagy gazban nem veszek észre.. El is hajlott a második használatnál ez a vékony kés, úgyhogy maradnék a 3mm-esnél. Csak kérdés, hogy az a plusz 5 cm mennyire terhelné meg/túl a gépet? Vagy esetleg milyen kést tudnátok ajánlani?
A fentieken kívül probáltam még ezt és ezt a formát. Utóbbival meglepően jól lehet dolgozni, de nem egy bizalomgerjesztő konstrukció :D (A pengék ebben is hajlanak, meg volt olyan is, amit elhagytam belőle.)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#6065) Cifu válasza zsiz (#6064) üzenetére


Cifu
nagyúr

Privát vélemény, de ha a kézikönyben nem szerepel a méret, mint opció, akkor én nem játszanék vele, maradnék a gyári méretnél.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6066) zsiz válasza Cifu (#6065) üzenetére


zsiz
őstag

Átlapoztam neten, de erre vonatkozóan nem találtam semmi infót benne. Illetve nem tudom még, hogy időben mennyit jelentene az a +5cm. Mert kb 5500 négyzetmétert nyírok, ami nem kevés idő. Nem tudom mennyivel lenne haladósabb nagyobb késsel.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#6067) Winne válasza Cifu (#6063) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi a kimerítő választ. A kés ahogy néztem nem megy fel fordítva, de nem is én csináltam, hanem egy hozzaerto barátom.

400 környékén már nem akarok venni toligalost, mert a feleségem eleve robotot akár, amit én meg a két befogadott kutya miatt nem szeretnék, mert ha kárt tennének benne, akkor nehezen turtoztetnem magam, hogy ne menjenek a lecsóba.. :DDD

Amit írtál az amúgy nem onjarosban is van? Ha igen, úgy mennyivel olcsóbb?

Láttam használtan ilyeneket, de mind kicsit máshogy nézett ki.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6068) Cifu válasza Winne (#6067) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért írtam típusokat, mert így könnyebb azonosítani őket, képeket nem raktam be, azért ennyi googlizást csak be tudsz vállalni. :)

A DLM utáni első két szám a szélességet takarja (DLM382 -> 38cm széles), az utolsó szám viszont ezen belül a változatokat takarja. Néha csak annyit, hogy önjáró-e, vagy sem, de amint látod, akadnak nagyobb eltérések is. Ezért fontos a lenti lista.

Az LM széria becsapós, mert ott a LM001G és J a 48cm széles, az LM002G és J az 53cm széles. Az LM001C viszont 53cm széles.

Ha nem akarsz 400e Ft-t áldozni rá, akkor viszont szerintem engedd el, hacsak nincs a szerszámosba már Makita 18V-os aksid (akkus fúró, sarokcsiszoló, stb.). 53cm-est használtan se nagyon fogsz 200e Ft alatt találni, az 5Ah-s (alapból ilyet adnak hozzá, ha csomagban veszed) darabja újjonan olyan 22-25e Ft, a nagyobb 6Ah-s 32-35e Ft, a 2db aksit befogadó töltő kb. 32e Ft, a 4db aksit befogadó töltő olyan 70e Ft.

Elvben 2x 6Ah aksi plusz 2-es töltővel egy DLM532Z cirka 360e Ft-ből kijön, de kérdés, hogy 2 aksi elég-e a területedhez.

A nem önjárós DLM360Z az árúkeresőn 250e Ft, az önjárós DLM532Z ára 264e Ft, az újabb DLM536Z ára 287e Ft most éppen. A Z azt jelenti, hogy se töltő, se aksi nincs a csomagban.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6069) Morris válasza Winne (#6067) üzenetére


Morris
Topikgazda

Én azt mondanám, hogy Husqvarna LC356VP. Szerintem ez a legjobb amit vehetsz. 240k
Önjáró, honda.

(#6070) Golota válasza Morris (#6069) üzenetére


Golota
aktív tag

+1 Nekem is ilyen van. Tavaly vettem, itteni ajánlásra. 1000 m2 telken, sűrű gyepen használom, kb 40 perc alatt simán, erölködés nélkül letolja. Erős, mint egy tank, nagy vagószélesség, nagy gyűjtő. Akkussal nyírtam korábban, szenvedés volt.

(#6071) bogabi


bogabi
senior tag

Napom egy AL-KO 51 SP-B Comfort Pulssal...

Ilyen volt:

Egyszer kellett megállni, mert elakadt a nedves fű az oldalkidobónál. 20-30 cm-es volt már a "mező", néhol nagyobb is. Nem is lehetett telibe vágni, sok helyen csak félbe mertem engedi. Kb. 900 m². Negyedik idénye az AL-KOnak, eddig nagy barátok vagyunk.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6072) pjen válasza bogabi (#6071) üzenetére


pjen
félisten

Nekem ennyit kéne vágnom vennék egy birkát, esetleg kettőt is.

(#6073) bogabi válasza pjen (#6072) üzenetére


bogabi
senior tag

Normál esetben egy óra alatt megvan. Most másfél kellett neki.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6074) Intruder2k5 válasza bogabi (#6073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze itt sokat nyom a latba, hogy nem kell a fűgyűjtővel és az ürítéssel vacakolni.

(#6075) pjen válasza bogabi (#6073) üzenetére


pjen
félisten

Viszont a birkát a szezon végén megehetnéd+ ágyelő. ;]

(#6076) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Lehet, hogy kicsit fura kérdéssel jövök ide a topicba. Ház előtti árok nyírásra keresnék akkus fűkaszát, az évek során meguntam a fűnyíróval való szenvedést.
Kérdésem az lenne, hogy létezik olyan gép ebből a fajtából, aminek az aksija úgymond univerzális, tehát használható pl akkus ütvefúró csavarozóhoz. Tehát van olyan gyártó, aminek az aksijai cserélgethetők az egyes géptípusok között?
Azért kérdezem, mert fűkasza mellett csavarozót is szeretnék venni a közeljövőben, és ha ez így működhet, akkor már eleve így keresgélek tovább a típusok között mindkét gép esetén.

Elnézést, ha hülyeséget kérdezek, nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz. Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#6077) simonjoe válasza lazioforever (#6076) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ma már szinte minden cég "univerzális" eszközöket gyárt.
Én ezzel szemezek, van egy pár cuccom ebből a márkából, idáig elégedett vagyok velük (csak a Performance széria)
[link]

[ Szerkesztve ]

Joe

(#6078) pjen válasza lazioforever (#6076) üzenetére


pjen
félisten

A Bosch nak van, de nem túl olcsó. Lehet másnak is, de nekem Bosch van. A normál fűnyíróm is akkus Bosch.

[ Szerkesztve ]

(#6079) Top cat válasza pjen (#6075) üzenetére


Top cat
őstag

+ nem ilyen csíkosra nyírják a birkák. ;]

bogabi
Mitől lett ilyen csíkos, kopott a kés?

(#6080) bogabi válasza Top cat (#6079) üzenetére


bogabi
senior tag

Oldalkidobó így rakja rendbe.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6081) pjen válasza bogabi (#6080) üzenetére


pjen
félisten

Még össze is kell szedned? :F

(#6082) bogabi válasza Intruder2k5 (#6074) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha gyűjtőbe vágnám, még most is dolgozna a gép :-)

@pjen: dehogy is, ott marad, megszárad. Gereblyézi a t*köm.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6083) Intruder2k5 válasza lazioforever (#6076) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Pl. a LIDL teljes Parkside termékpalettája is ilyen. És ha jól rémlik talán most van is nekik akkus szegélynyíró, mintha láttam volna pénteken. [kép] + [kép]

[ Szerkesztve ]

(#6084) simonjoe válasza Intruder2k5 (#6083) üzenetére


simonjoe
senior tag

..ezt ne promózd! Most vettem először nem performance-t ebből a márkából. 13eHUF volt, de kb. annyit is ér. A fos és az éppen csak használható között van. Megtakarítom, visszacsomizom és viszem vissza, helyette veszek egy performance-t, azokkal még nem fogtam mellé. Ez a termék inkább vicc kategória. :W

Joe

(#6085) Golota válasza simonjoe (#6084) üzenetére


Golota
aktív tag

Viszont most volt 2akkus perfomance fűkasza, 34K ha jól emlékszem, pár helyen még kapható. Az igen jónak tűnt. Amúgy ilyen szegélyníróm van és semmivel nem rosszabb a hasonló kategóriás eszközöktől. Szegély nyírására tökéletes, mezőt ne kezdj kaszálni vele, és az árkot sem ezzeé takarítanám, arra nem alkalmas.

(#6086) Intruder2k5 válasza simonjoe (#6084) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kinek mire kell, és gondolom gépe is válogatja. Nekem csak egy csavarhúzóm van tőlük akkusban, amit tavaly előtt black friday-en akcióztak, 13k volt kofferben, egy 2Ah akkuval, töltővel, néhány bitfejjel és fúrószárral, és még erősnek is mondható a 45Nm-es nyomatékkal. Nyilván nem a munkámhoz kell, nem hajtom napi 6-8 órát, csak alkalomszerűen hobby célra, ház körüli munkákra van használva, de a mai napig kifogástalanul teszi a dolgát, és elégedett vagyok vele.

Egyébként meg a korlátaik miatt rühellem az akkus cuccokat, nekem minden legyen benzines vagy kábeles elektromos, így a többi Parkside gépem is ilyen. Jelenleg van egy 230V-os csavarozó is, egy kisebb fúrógép, egy fúró és vésőkalapács, egy szalagos csiszoló, egy kardfűrész, egy dekopír fűrész, egy kis és egy nagy méretű (azt hiszem 125 és 230mm-es) sarokcsiszoló, egy hőlégfúvó, egy forrasztópáka, és egy ragasztópisztoly is. Egyik sem prémium, de mind hibátlanul működik.

Benzinesből pedig fűnyíró, azt tavaly vettem a nagyobb verziót, valami 70-80k HUF volt.

[ Szerkesztve ]

(#6087) simonjoe válasza Golota (#6085) üzenetére


simonjoe
senior tag

...hol?? Azt keresem, más webshop-okban 50ért árulják. :W

#6086Intruder2k5:
igazad van, de annyira lepkefing, h arról jobb nem beszélni. Én szeretem az akkus dolgokat, nagyobb szabadságfokot ad. Használom a termékeiket, de mint írtam, csak a performance-okat. Bár ezek ára lassan már utoléri a nagyobb brendekét.

Joe

(#6088) Intruder2k5 válasza simonjoe (#6087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szegélynyíróm Black & Decker volt elektromos, de az is 230V-os kábeles volt, viszont én annak is keveselltem a teljesítményét, így vettem benzinest. Valami piaci noname, talán Straus vagy mi, azt hiszem 20k-ért vettem a veresegyházi piacon, de az is hibátlanul megy vagy 3-4 éve már. Pázsitra lehet jók az akkus nyírók is, de ahol gaz van, oda kell a teljesítmény is.

[ Szerkesztve ]

(#6089) Winne válasza Cifu (#6068) üzenetére


Winne
nagyúr

Azt hiszem elengedem az akksist, a benzines nem hazudik.

Kollegámnak ebből van a 80V-os, az mondjuk nem nagyon fullad be. :N Szerk ez: [link]

@ #6069 Morris : köszi ezt a tippet is, nagyon jó gépnek tűnik. :K

Eladom a fűkaszát és az akksist, aztán kiváltom őket ezek közül valamelyikkel, meg valami olcsó damilos szegélyvágót veszek, sztem így lesz a legjobb.

Az Alko és a Husquarna között milyen technikai különbség van?

Itt is külön 95-ös és külön olaj kell a gépbe, mint régen? :U (ha igen, akkor FULL SZINTETIKUS?)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6090) dik válasza bogabi (#6082) üzenetére


dik
őstag

Az oldal kidobón fentebb kell valahogy állítani és szétdobja és nem lesz csíkos és még nem is kell kinlódni lehet adni neki telibe még nagyobb fűben sem lesz gondja és haladós lesz a projekt... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6091) Janusz001


Janusz001
őstag

Parkside akkus szegélynyíró szerintem teljesen rendben van ha az ember arra használja, amire írják.
Itthon gyerek játszóterét, fákat körbenyírni, ahova nem fér be a fűnyíró, nem kell görnyedni az ollóval, teszi a dolgát.
Én már a hétvégi telekre is kihordom, van vagy 100 fa amit szintén pár hetente körbe kell nyírni, egy 4ah órás akkuval megoldottam, szerintem ennyiért jó vétel, főleg ha már van hozzá otthon akku és töltő.

(#6092) Intruder2k5 válasza Janusz001 (#6091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, az nincs hozzá, azokat is linkeltem külön képen. De egyébként egyetértünk, helyén kell kezelni, nem szabad irreális elvárásokat támasztani vele szemben, és akkor nem fogsz csalódni benne.

(#6093) Morris válasza Winne (#6089) üzenetére


Morris
Topikgazda

Inkább 100-as benzin és valami olaj. Itt tág a kínálat. Gyakorlatilag mindegy milyen olajat raksz bele.
SAE30, 5W30, 10W-30, 10W-40,
AL-KO is teljesen jó. Briggs motorral érdemes venni.

(#6094) Golota válasza simonjoe (#6087) üzenetére


Golota
aktív tag

Szokásos pofátlan nepperkedés megy. Érdemes kevésbé frekventált Lidlbe elmenni, még lehet elfekvőben pár darab.

(#6095) gabe_ válasza Janusz001 (#6091) üzenetére


gabe_
őstag

Ugyanez a véleményem.
Észrevettem, régebben mindenki hogy odavolt a parkside márkáért, manapság meg divat lett fikázni. (Mondjuk mindent is divat lett fikázni...) Ok, biztos ők is lejjebb adtak kicsit a minőségbiztosításból, meg szerintem ahogy látták, hogy egyre kelendőbbek a cuccaik, kicsit pofátlanabbak is lettek. Pl. régen minden parkside géphez járt akksi, manapság meg vedd meg külön...
Mindegy, én továbbra is elégedett vagyok a ház körüli barkácsolásoknál a parkside cuccokkal.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6096) Golota válasza gabe_ (#6095) üzenetére


Golota
aktív tag

Az akksi kérdést én máshogy látom. Az elmúlt években rengeteg törzsvásárlónak lett akksija, így ha akksi nélkül olcsóbban is meg lehet venni, ez inkább előny, mint hátrány. Én már láttam olyat, ami 2 kivitelben is kapható volt, akkus és akku nélküli csomagban. Szerintem korrekt. A minőségben vegyes, de a performance sorozatban én még nem csalódtam.

Pl ez a szegélynyíró elmegy 2ah és 4 ah akkuval is. Ha valakinek nagyobb teljesítményre van szüksége és már van otthon 4ah akku, akkor miért fizetne pluszban egy 2ah akku+töltőért a csomagban? Az plusz 10K lenne kb.

[ Szerkesztve ]

(#6097) bogabi válasza dik (#6090) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát én nem nagyon látom, hogy hol lehetne állítani, ez olyan fix, hogy nacsak. Esetleg ha nekiesek és megfaragom, akkor...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6098) mawada


mawada
újonc

Segítséget szeretnék kérni! Önjáró benzines fűnyírót szeretnék kb 2000 nm területre ami 3,5 vagy max 5 km/óra menetsebességű. Ajánlatokat szeretnék , köszönöm.

(#6099) Morris válasza mawada (#6098) üzenetére


Morris
Topikgazda

Pénz kérdése minden. Mennyit szánsz rá?

(#6100) gabe_ válasza Golota (#6096) üzenetére


gabe_
őstag

Végülis ez is igaz 😀

Sovány szakácsban sose bízz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.