Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) rizso válasza mumk1 (#12700) üzenetére


rizso
addikt

"Részeg a konnektornak: Mi van röfi, befalaztak?" :DDD ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12702) sagit válasza rizso (#12699) üzenetére


sagit
addikt

jobb orrlyukára ne nagyítsatok rá ;]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#12703) k850 válasza szezso15 (#12696) üzenetére


k850
addikt

Hát, akkor valami parajelenséggel állunk szemben! :D
Valami ilyet kellene látni a képed EXIF infóján.

Katt. a képre, akkor nagyobb!

A te képed EXIF infója nagyon hiányos, általában képszerkesztés után szokott ilyen előfordulni.
Hasonlítsd össze a másik EXIF infójával, akkor láthatod a különbséget.
Egyébként tetszenek a képeid! :C
A képszerkesztés nem bűn, kimondottan ajánlatos is korrigálni a kisebb-nagyobb hibákat, csak ez a topik az nyers képeket részesíti előnybe.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#12704) szezso15 válasza k850 (#12703) üzenetére


szezso15
addikt

Ez vicces! :F Esküszöm neked, hogy nem nyúltam hozzá, csak fókuszálás és katt, de tényleg! :F Lehet, hogy a kameraszoftver alkot valamit a háttérben, amiről én nem tudok? :F

A dícséretet köszi, de ez furcsa nagyon! :F

*Hajrá Loki!* i15+

(#12705) DemonDani válasza szezso15 (#12704) üzenetére


DemonDani
addikt

a kamera szoftver a hibás nyugi :K több olyan progi is van ami törli az exif infókat :K

(#12703) k850
nincs ebben semmi para. szinte az összes androidos alkalmazás más fajta EXIF-et ad meg. sőt van ahol lehet állítani milyen részletes legyen!

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12706) k850 válasza DemonDani (#12705) üzenetére


k850
addikt

A kamera alkalmazás írja a kép alá az EXIF infót, a képkészítés módjáról. Ha nem gyári HTC kamera szoftvert használ, akkor elképzelhető, hogy minimális infót ír a kép alá.
Csak megjegyezném, hogy egy-két éve pont itt a ebben a fórumba volt egy kisebb vita, hogy az EXIF infót nem lehet átírni semmilyen módon. Akkor megmutattam, hogy van olyan program, amivel lehet hamisítani az EXIF infót.
Ennek az információnak pont az a lényege, hogy a képszerkesztési eljárás során segítse a profi fotósokat. Én úgy vettem észre, hogy ha módosítunk a képminőségén, akkor ez az eljárás is felkerül az EXIF infóba, de találkoztam már olyan képszerkesztővel is, ami minimalizálja ill. teljesen törli is.
Nem találkoztam még olyan gyári kamerával, ami nem ír EXIF infót, akkor valami buherált kamera apk lehet.

"összes androidos alkalmazás más fajta EXIF-et ad meg. sőt van ahol lehet állítani milyen részletes legyen!" :F

Hát, én még ilyen kamera alkalmazással nem találkoztam androidon, EXIF szerkesztőm az van PC-én, el tudom képzelni, hogy van android apk formában is, de hogy maga a kamera szoft. ajánlja fel, hogy mit írjon a kép alá? :F
A részletesség az az EXIF olvasón múlik, nem minden olvasó jeleníti meg az összes paramétert. Egyébként ez egy azonosító védjegy funkciót is szolgál, nagyon örül is ennek a titkosszolgálat, egyből tudják, hogy nem fotómontázzsal állnak szemben, minden fontos adat rajta van, idő, helyszín, újabban koordináták is.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#12707) sdd2 válasza mumk1 (#12697) üzenetére


sdd2
veterán

Szép!

rizso

:DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#12708) novinyul


novinyul
veterán

Megyeri híd kormányállásból nézve
[link]
A jó lakott napközis :D
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#12709) szezso15 válasza DemonDani (#12705) üzenetére


szezso15
addikt

Jól van, akkor létezik ilyen, mert én bele nem nyúltam! :N Egy HTC Sensation XL-ről portolt ROMot használok, annak a kameraszoftvere van benne... Azért csodálkozom, mert a progiban is csak annyit csináltam, hogy amit tudtam, automatára állítottam. :D

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#12710) 0xmilan válasza k850 (#12706) üzenetére


0xmilan
addikt

"Nem találkoztam még olyan gyári
kamerával, ami nem ír EXIF infót, akkor
valami buherált kamera apk lehet."

Pedig az OT-990 (gyári kamera) csak annyit ment exif-be, hogy QCAM-AA, 4mm: link.
Talán valami 3rd party app tudna rajta segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#12711) k850 válasza 0xmilan (#12710) üzenetére


k850
addikt

Sokkal többet, lásd a képen!

Kattints a képre a részletekért!

szezso15
Vettem a fáradságot, nekiengedtem a egy profi exif kezelőt a képednek 1 kép.
Megkövetlek valóban nem lett szerkesztve a kép, még az is rajta van, hogy 2016 Leányfalu 60 m É Gyulai Pál utca 5-11 ( 47°43'5.28" 19°5'18.61" ) készült a kép. Gondolom, hogy egy kicsit hibázott a GPS, mert lejjebb lehettél a Duna felé.
Egyébként az Opera böngésző exif elemzőjét használom alapból, gyors és eddig megbízhatóan működött, de úgy látszik, hogy az újabb kamera exifjeit nem olvassa tökéletesen.
Egy kicsit kételkedő vagyok, azért szoktam a nagyon jó képek tulajdonságait megnézni, volt már rá példa, hogy blöfföltek.
:R

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#12712) szezso15 válasza k850 (#12711) üzenetére


szezso15
addikt

Jól van, no problem...:) Csak egy kicsit meglepődtem, mert tényleg nem nyúltam bele, szóval furcsa volt...:F :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#12713) DemonDani válasza k850 (#12706) üzenetére


DemonDani
addikt

akkor úgy mondom h más részletességet tesz olvashatóvá... ahogy mtad én is operát használok, és ott van ami többet kevesebbet lát

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12714) Ricardo válasza Iomega (#12695) üzenetére


Ricardo
félisten

Játszottam vele, de teljesen nem fért volna bele mind a kettő. Messzebbről meg a vörösboron tükröződő fehérbor képe nem látszott volna. Nem könnyítette a helyzetet az sem , hogy egy elég "billegális" asztalról volt szó aminél többen is ültek még ezzel állandóa mozgásban tartva. egyszóval így sikerült ;)

(#12715) Iomega válasza Ricardo (#12714) üzenetére


Iomega
őstag

Csak jó tanácsként írtam, hogy , ha fotózol, akkor erre nagyon érdemes figyelni. ;)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#12716) Ricardo válasza Iomega (#12715) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszi :K

Én is azt szeretem ha középen van a téma.

Amúgy is szimmetria párti vagyok. Ki is kaptam miatta a WP7 topicban :D

(#12717) Iomega válasza Ricardo (#12716) üzenetére


Iomega
őstag

Az nem baj, ha nem szimmetrikus, sőt bizonyos esetekben az szebb, és előnyösebb is lehet, ha kicsit a témát eltolva fotózol. Nagyon sok féle képen lehet komponálni, viszont , az fontos, hogy egy adott témát fotózva, ne csípj le a témából, ha lehetőség van rá, mert az olyan, mintha egy személynek nem lenne a fotón mondjuk az egyik karja. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#12718) Ricardo válasza Iomega (#12717) üzenetére


Ricardo
félisten

[link]

Itt a téma teljes, de belelóg kicsit a másik pohár.
Könnyen orvosolható lenne ha egyszerűen levágnám a kép szélét, de szándékosan vágatlanul, és belenyúlás nélkül teszem be őket.

Az alja és a teteje megint csak azért maradt le, mert a lényeg a bor, annak színe, és a benne torzuló kép a lényeg.

Van ilyen is, csak a színei nem annyira élénkek :U

Galaxy S

[ Szerkesztve ]

(#12719) Ricardo


Ricardo
félisten

Még két kép bor témában.

Egy kancsó dugó:

Egyben:

[link]

Közelről:

[link]

Galaxy S

(#12720) Iomega válasza Ricardo (#12718) üzenetére


Iomega
őstag

Jók ezek, majd csiszolod a kompozíciókat, és egyre jobbak lesznek. :K

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#12721) Ricardo válasza Iomega (#12720) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszi. hirtelen ötletek, hirtelen megvalósítása :)

[ Szerkesztve ]

(#12722) Iomega válasza Ricardo (#12721) üzenetére


Iomega
őstag

Ezt az oldalt nézegesd, ha van ráérő pillanatod erre, érdemes. Nagyon penge fotók vannak fent, és ebből nagyon sokat lehet tanulni, ellesni beállításokat, trükköket.
Ha meg komolyabban kedvet kapsz a fotózáshoz, akkor érdemes venni egy DSLR gépet, amit már egész olcsón is be lehet szerezni, akár használtan is, és azzal nagyon jó képbeállítások mellett tudsz fényképeket készíteni majd.

Egyébként jó minőségben készít fényképeket az SGS-ed. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#12723) Fehércápa


Fehércápa
aktív tag

Egy rakás ismerős elkezdte használni az Instagrammot! Hù,de idegesítő! :)

(#12724) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok!

Tegnap bohóckodtam egy teleszkóppal, sok szívás után sikerült pár értékelhető (de messze nem tökéletes) képet készítenem a Holdról - kicsit jobb nagyításban, mint amire a készülék alapból képes volna. :D
Csináltam pásztázós videót is, még meg kéne vagdosnom, mert helyenként jól néz ki...
A harmadik fotó meg csak a móka kedvéért, hogy végre itt a nyár. :)

Hold I

Hold II

Lepke

Használt készülék: Galaxy SII.

https://geekpulse.hu

(#12725) mumk1 válasza Skynet258 (#12724) üzenetére


mumk1
addikt

De jó 5tlet. Lehet este én is kicipelem a teleszkópot. :)
Jók lettek. ;)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#12726) Phili


Phili
tag

Újra itt! :)
siófoki naplemente
Nokia N8

(#12727) Skynet258 válasza Phili (#12726) üzenetére


Skynet258
veterán

Kicsit lejt balra, de egyébként tök jó lett. :K Tetszenek a színek, és a fodrozódó víz külön feldobja a képet.

https://geekpulse.hu

(#12728) Phili válasza Skynet258 (#12727) üzenetére


Phili
tag

Köszi,igaz,de ez egy hosszú nap után készült. :DDD

(#12729) mumk1 válasza Skynet258 (#12724) üzenetére


mumk1
addikt

Tényleg itt a nyár. :D

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#12730) B1T3 válasza mumk1 (#12729) üzenetére


B1T3
addikt

Inkább valami bikinis lány képét vártam volna. :D

(#12731) mumk1 válasza B1T3 (#12730) üzenetére


mumk1
addikt

Ebből is látszik mennyi mindenre lehet asszociálni a nyár kapcsán. :DDD Azt majd legközelebb. :D

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#12732) rizso válasza B1T3 (#12730) üzenetére


rizso
addikt

Tavalyról egy kis "csúszdázás" ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12733) sdd2 válasza rizso (#12732) üzenetére


sdd2
veterán

Jó, főleg a balra lévő csaj aki kifele jön ;]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#12734) rizso válasza sdd2 (#12733) üzenetére


rizso
addikt

Jééé, őt eddig észre sem vettem ;] :P

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12735) sdd2 válasza rizso (#12734) üzenetére


sdd2
veterán

Ja, persze ;] :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#12736) DemonDani válasza rizso (#12732) üzenetére


DemonDani
addikt

nem semmi fotó ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12737) DemonDani


DemonDani
addikt

Nexus S
Pro HDR Camera
Manual

Gyári - automata

árnyjáték

sajnos mind a két esetben meghaladta a téma a kamera képességeit, de ilyen is kell.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12738) B1T3 válasza rizso (#12732) üzenetére


B1T3
addikt

Lekötelez a figyelmességed. :D Jól mondja sdd2 kolléga, hogy kiről kellett volna közeli képet készítened. :D

(#12739) AndrewTdi válasza Phili (#12726) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ezt is megnéztem volna HDR-ben. :)

(#12740) DemonDani válasza AndrewTdi (#12739) üzenetére


DemonDani
addikt

Ilyeneknél előnyösebb az alacsony dinamika tartomány, ezeket a naplementés képeket "így" kell csinálni, a HDR bohockodni jó ilyen témánál, lehet h nem is lenne jó a végeredmény, hanem iszonyatosan fakó lenne az egész

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12741) transmission válasza DemonDani (#12740) üzenetére


transmission
tag

a második kép picit szemcsésnek tűnik nekem, viszont a második az nagyon szép lett

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#12742) szezso15 válasza transmission (#12741) üzenetére


szezso15
addikt

Wut? :Y

*Hajrá Loki!* i15+

(#12743) transmission válasza szezso15 (#12742) üzenetére


transmission
tag

hoppá elírtam, az első tűnt nekem szemcsésnek :B :B

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#12744) rizso


rizso
addikt

Ilyesmivel találkozott már valaki?

Csináltam az előbb egy "távcsöves+N8 zoomos" videót (bocs a remegésért, de nem volt olyan egyszerű tartani a telefont meg a távcsövet, főleg úgy, hogy ne mozduljanak el), aztán arra gondoltam, hogy ki kellene próbálni valami spéci kütyüt :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12745) Ricardo válasza rizso (#12744) üzenetére


Ricardo
félisten

Azon gondolkodom, hogy nekem is van valahol egy távcsövem. majd előkeresem :U

(#12746) rizso válasza Ricardo (#12745) üzenetére


rizso
addikt

SGS-hez is van csatlakoztatható teleszkóp;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12747) Ricardo válasza rizso (#12746) üzenetére


Ricardo
félisten

Ilyenre nem költök :N

(#12748) Iomega válasza Ricardo (#12747) üzenetére


Iomega
őstag

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#12749) Csucsu88


Csucsu88
tag

Sony Ericsson Liveval készültek a képek:
Orgona

Pénz
Alkalmas ez a telefon fotózásra?

[ Szerkesztve ]

(#12750) rizso válasza Csucsu88 (#12749) üzenetére


rizso
addikt

Van rajta kamera? Van. Tudsz vele képet készíteni? Igen. Mi következik ebből? Alkalmas fotózásra ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.