Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20851) hunnylander válasza deniro2 (#20848) üzenetére


hunnylander
őstag

Az angolt tobben beszelik, de nem anyanyelvkent! ;)

Native speakers: 1. mandarin 2. spanyol 3. angol

www.HunnyF1.com

(#20852) #70869248 válasza deniro2 (#20848) üzenetére


#70869248
törölt tag

persze másként ír szerintem is..na nesze egyet nem értés :D
De a nick erre utal...előretolt helyőrség, amikor Csülök beleesik a kémnőbe (Senki Alfonz és később több más szereplő csajába). Akkor ír neki ilyeneket a Török. :)

(#20853) #51736960 válasza wildrain (#20849) üzenetére


#51736960
törölt tag

egyetértek veled, én sem szoktam olvasni neduddki postjait, évekig azt hittem, hogy diszlexiás vagy fogyatékos.
csak nemrég tudtam meg, hogy állítólag rejtő stílusában ír...
mondjuk tőlem nagyon távol áll rejtő, egyetlen művét sem tudtam végigolvasni.
(nemere istvánon és a kozmosz fantasztikus könyveken nőttem fel :) )

ps.: tőlem neduddki úgy ír, ahogy akar, sosem szóltam le ezért. viszont számolnia kell azzal, hogy sokan hülyének nézik, ha ez neki nem gond, akkor minden oké :)

bocs az offért, ez nagyon nem ide való téma...

(#20854) wildrain válasza #70869248 (#20852) üzenetére


wildrain
addikt

De milyeneket? Ilyeneket?:
"Ten yelg elmetn mindeki fekedni???"
"na megnesztem a futmot /majdnem nem, de azert igen:- )))/ essak annyti mondanak:
BOMMMBBBBIIIIIIIIIIIIII:- )))"

Nekem az elütésekkel van a bajom, és a rendszertelenséggel, amitől olvashatatlan lesz. Egy-két elütés belefér, semmi gond nincs vele. De pl. ott az első idézett mondata, amiben egyetlen jól leírt szó sincs. Ez nem stílus kérdése, szerintem ez igénytelenség.

(#20855) hunnylander válasza helkis (#20850) üzenetére


hunnylander
őstag

Bruno Senna meg tapasztalatlan, meg korai lenne egybol egy Ferrariba szerzodtetni. Es ezt Berger szavai alapjan mondom. Senna maximum jovore debutal a Toronal, es ott majd beletanul az F1-be. De eloszor nyerje meg a GP2-t vagy legyen dobogos a vegelszamolasnal, keri Berger.

A szingapuri ejszakai futammal minden a legnagyobb rendben.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#20856) wildrain válasza #51736960 (#20853) üzenetére


wildrain
addikt

csak nemrég tudtam meg, hogy állítólag rejtő stílusában ír...
Ez vicc. Ha Rejtő így írt volna a könyveiben, akkor senki nem olvasta volna. Én ugyan nagyon régen olvastam Rejtőt (még 6-7 évesen), és nagyon élveztem. (Talán azért, mert nem volt benne helyesírási hiba.)

(#20857) hunnylander válasza wildrain (#20854) üzenetére


hunnylander
őstag

Itt jol ir.

www.HunnyF1.com

(#20858) deniro2 válasza hunnylander (#20851) üzenetére


deniro2
senior tag

A statisztikák szerint 446 millió anyanyelvi beszélője van napjainkban (angol, wiki)
az anyanyelvi beszélők száma egy 1986. évi felmérés szerint 322 299 171 (spanyol, wiki)

De ne kezdjük el légyszi... :)

(#20859) wildrain válasza hunnylander (#20857) üzenetére


wildrain
addikt

Hát pont ezért nevezem igénytelenségnek. Ha csak így tudna írni, akkor azt mondanám, hogy ilyenek a képességei, de nyilvánvalóan nem így van.

(#20860) #70869248 válasza wildrain (#20854) üzenetére


#70869248
törölt tag

Ezért írtam, hogy sztem sem olyan, csak a Nick utal a Törökre. :)
Egyébként néha tetten érhető a hasonló stílus, de persze nem lehet azt produkálni minden hsz-ben, pl:
"Ze egy. Nagy sokk puppu teve vaggy! Irrtam már nekkedd.Hogy Te kerüüld el. A bosszorgánt! Esz tégedett be akkar fonni mindd. Egy tczoppfott. És majdd a véggül. jólll adjon lövnek. Fogok llátni-Te lló.

Ne dudgi
"
:D

sry Neddudki-tól hogy ennyit dumálunk róla, meg az offokért.
szerk: Rejtő-t olvasni, és Hofi-t hallgatni muszáj és kötelező szvsz :)

[ Szerkesztve ]

(#20861) hunnylander


hunnylander
őstag

1. F. Massa Ferrari F2008 1:15.090 48 pit
2. H. Kovalainen McLaren MP4-23 1:15.289 +0.199 43 pit
3. M. Webber Red Bull Racing RB4 1:15.378 +0.288 40 pit
4. S. Vettel Toro Rosso STR3 1:15.556 +0.466 38 pit
5. F. Alonso Renault R28 1:15.593 +0.503 56 pit
6. R. Kubica BMW Sauber F1.08 1:15.869 +0.779 35 pit
7. G. Fisichella Force India VJM-01 1:16.113 +1.023 35 pit
8. J. Button Honda RA108 1:16.241 +1.151 51 pit
9. J. Trulli Toyota TF108 1:16.294 +1.204 47 pit
10. K. Nakajima Williams FW30 1:16.412 +1.322 32 pit

Massa megkozelitette az 1:15-ot. Tegyuk hozza, hogy a palyaviszonyok ma mar megjobbak, mint eddig, es sut a nap, meg a beallitasokkal es fejlesztesekkel is elorebb tartanak. Szoval, a Ferrarisok nehogy elbizzak magukat, hogy utolerhetik a McLewist. :))

www.HunnyF1.com

(#20862) lenox válasza JJános (#20829) üzenetére


lenox
veterán

Minden adott volt, akkor. Ma mar nem. Nekem pont az ezustko hetvege nyitotta fel a szemem, hogy ez a Ferrari mar nem az a Ferrari... Szerintem leszalloagban van a Ferrari, es a szuk 7 esztendo kovetkezik. Lehet, hogy iden meg vb lesz, de csak ugy, ha a Meki eleget hibazik, jovore meg mar ugy sem... Szerintem...

(#20863) hunnylander válasza deniro2 (#20858) üzenetére


hunnylander
őstag

Regi felmerest ideztel.

[link]

Ranking: 3

Ebben a temabon most vesztesre vagy itelve. :D

www.HunnyF1.com

(#20864) uszkart válasza hunnylander (#20861) üzenetére


uszkart
tag

Nem kell most utolérni, ráérnek jövö héten!

(#20865) #51736960 válasza lenox (#20862) üzenetére


#51736960
törölt tag

pont ez jutott eszembe nekem is...

[ Szerkesztve ]

(#20866) hunnylander válasza #51736960 (#20865) üzenetére


hunnylander
őstag

A pilotak nem eleg jol fejlesztenek? Nem eleg jo a csapatvezetes? Hianyzik a jo stratega?

De en nem latom ilyen borusan a jovot, foleg, ha Alonso odakerul.

www.HunnyF1.com

(#20867) lenox válasza hunnylander (#20863) üzenetére


lenox
veterán

Faszsagot irtam... Jobban utana kene nezni, ossze-visszak ezek az adatok...

[ Szerkesztve ]

(#20868) tuskooo válasza shev7 (#20824) üzenetére


tuskooo
addikt

Hm, ezt a ráhúzás dolgot még nem nagyon láttam, de majd figyelem. A többi amit írtál, sztem érthető. De most az, hogy nehéz helyzetben van, frusztrált, az sztem önmagában nem negatív.

(#20869) hunnylander válasza lenox (#20867) üzenetére


hunnylander
őstag

Te mit nezel? Spanyol 2., angol 3. Es anyanyelvrol beszelunk.

An angol Wikipedia forraskent a CIA Word Factbookot is megjeloli. Neked az nem eleg jo? :DDD

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#20870) tuskooo válasza lenox (#20862) üzenetére


tuskooo
addikt

Nézd meg az előző 7végét, és ezt el is felejtheted. Általában kiegyenlített, néha a ferrari ver nagyon oda a mekinek, néha fordítva. Az ég világon nincs itt senki leszállóágban.

(#20871) lenox válasza hunnylander (#20869) üzenetére


lenox
veterán

Ja, csak egyik oszlopban ez van, masikban az, megnezed google-n, kiderul, hogy egyik 1999-es adat, masik 1984-es, stb.

Amugy is en arra hajlok, hogy a masodik nyelv is erdekes, ha az f1 nezettseg miatt van errol szo, meg ugye USA-t el is lehet felejteni (ami nagyobbat von le az angolbol, mint a spanyolbol, egyelore).

(#20872) lenox válasza tuskooo (#20870) üzenetére


lenox
veterán

Nem azt mondtam, hogy ez alapjan a futam alapjan ebredtem ra, hanem hogy most. Az egesz 2007 meg a 2008 eddigi futamai alapjan mondom ezt. Szerintem a kulcsfigurak hianya egyre jobban kezd kijonni.

(#20873) válasza hunnylander (#20866) üzenetére



addikt

"De en nem latom ilyen borusan a jovot..."

Ha ez így van, az a Ferrarisoknak már rég rossz. :D

mod: a teszten a leggyorsabb körök meg nem sokat érnek, amíg Vettel a Toro Rossoval fél mpen belül van, tuti, hogy mindkét élcsapatban még legalább egy bő fél mp benne van.
Sokkal hasznosabb lenne tudni egy-egy hosszabb etap köridejeit, ezekről esetleg nincs infod?

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#20874) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Megszületett a "várva várt" iromány: Most kezdődik a tánc!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#20875) válasza !Overdose! (#20874) üzenetére



addikt

Gyorsan ellensúlyoznám: Görbe tükör

mod: még sosem olvastam DS cikket, most megpróbáltam és belenézegettem, de fél bekezdés alatt 2 faszságot is találtam. Feladom.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#20876) hunnylander válasza (#20873) üzenetére


hunnylander
őstag

Marmit a Ferrari szemszogebol nem latom borusan. :) Szerintem iden is inkabb tul jok. :DDD

Neha megemlitik a kommentekben. Pl. Lewisrol emlitettek tegnap, hogy konstansan egymas utan nyomot sok 1:15-os idot, tehat valosziuleg egy hosszabb etapban. Massarol vagy Kimirol ilyet meg nem irtak, illetve csak azt tegnap, hogy senki nem ment Lewishoz hasonlo konstansan gyors etapot. De ebbol valoban nem lehet levonni pontos kovetkeztetest. Pl. a BMW is a tabla vegen kullog, mert egyszeruen ok lassabb idokkel szoktak tesztelni.

Sajnos most az a spanyol website (sportlifepress) nem tudosit, amelyik reszletesebb es meg szokta emliteni, hogy ki pontosan hanykoros etapban milyen idoket ert el.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#20877) tuskooo válasza lenox (#20872) üzenetére


tuskooo
addikt

Ebben igazad van, hiányzik a régi nagy 3-as a csapatból, de én nem látom azért olyan borúsan a helyzetet, mint te.

(#20878) shev7 válasza wildrain (#20856) üzenetére


shev7
veterán

ne csak olvass, ertelmezz is... volt egy karakter Rejto regenyeiben (Torok Szultan), aki Neduddki nevvel irta ala a leveleket, es azok a levelek pont ilyen "stilusban" irodtak...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#20879) válasza hunnylander (#20876) üzenetére



addikt

Egyébként sztem is behúzza Kimi idén a vb-t, ha végre megfordul az utóbbi versenyek trendje. :)

A jövő év meg nagy kérdőjel minden csapatnak.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#20880) !Overdose! válasza (#20875) üzenetére


!Overdose!
őstag

"Az extrém esőgumikon egyébként Button diktálta a legbrutálisabb iramot: a 37. és 38. körben 1:37-es illetve 1:38-as köröket teljesített, holott ekkortájt a leggyorsabbak is csak 1:41 felett tudtak autózni. Ez a lassan járj, tovább érsz tipikus esete volt; Jenson ugyanis egy körrel ezután a pálya szélén végezte."

Majdnem el is sírtam magam, mert már kezdtem beleélni magam, hogy 2 Honda pilóta is állhat a dobogón! :W

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#20881) hunnylander válasza (#20879) üzenetére


hunnylander
őstag

Valaki ezt irta az Atlas-on: Massas 15.0 was done on the 10th lap of a 12 lap stint.

Vagyis Massa eddigi leggyorsabb ideje egy 12 koros etap 10. kore volt.

www.HunnyF1.com

(#20882) #70869248 válasza !Overdose! (#20874) üzenetére


#70869248
törölt tag

Ez most teljesen rendben van szvsz, frankón olvasható-véleményezhető.

(#20883) hunnylander válasza !Overdose! (#20874) üzenetére


hunnylander
őstag

Nem azert, de ez a DS cikk jo lett es erdemes elolvasni foleg a zaro reszet azoknak, akik belekotottek DS-be sajat szubjektiv velemenyei miatt.

Mi ugyanis már akkor megszerettük a vörösöket, amikor még Niki Lauda és Clay Regazzoni versenyzett a színeikben, és bizony, mi "még láttuk (nem Lenint, hanem) Enzo Ferrarit", a nagy mágust, és akkor is szerettük őket, amikor teljes tizenkilenc (19!) évig a bányászbéka feneke alatt voltak. :DDD

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#20884) wildrain válasza hunnylander (#20883) üzenetére


wildrain
addikt

DS-be nem csak a szubjektív véleményei miatt lehet belekötni, hanem a hozzá nem értése miatt is. Pl. most azzal jön, hogy Webbernek nem volt jó a gumiválasztása a rajtnál. Ebből kiderül, hogy fogalma sincs arról, milyen gumikat tehetnek fel, hogy melyiket mivel jelölik, stb.
Szerinte a felhőkre nézve tervezik a taktikát a McLarennél, meg a többi - most éppen - jól döntő csapatnál. :(
Ezen kívül újságíróként azért le kéne tudni írni Doningtont helyesen.
Monaco után, amikor Sutilról írt, arra utalt, hogy 2007-ben a Nürburgringen ő vezette a versenyt extrém esőgumin indulva (valójában Winkelhock volt), és ez a tévedés szerintem egy szakújságírótól elég meredek és röhejes, főleg, hogy a mostani cikkben azt állítja, ő a tényekre támaszkodik. Kíváncsi vagyok, mennyire lehet az tény, hogy Barrichello a bukása után ellökte magától az orvost... :U

De tényleg, most kivételesen nem írt olyan nagyon durva dolgokat, mint szokott.

[ Szerkesztve ]

(#20885) wildrain


wildrain
addikt

Niki Lauda fedetlen fejéről nincs valakinek képe, vagy videója?

(#20886) hunnylander válasza wildrain (#20884) üzenetére


hunnylander
őstag

Jol van mar. Minden cikkben van figyelmetlensegbol adodo hiba. A Webber-dolgot az auto setupjara erthette, de kit erdekel, en szeretem a cikkeit, szeretem a stilusat, a poenjait.

A mostani Gorbe Tukor (masodik resze) viszont fortelmes, annyira egysiku es savanyu a szolos Kimi/Ferrari mosdatas. Vegig se birtam olvani, annyira faraszto. Az elso Silverstone-os resze az viszont egesz jo es poenos is.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#20887) gV válasza hunnylander (#20834) üzenetére


gV
őstag

2009 már megvan
2010 lehet ugyan ez, amugy csak Kimi személye a kérdés ha Ő visszavonul a helyére Rosberg jöjjön

a Ferrarinak a kocsikból és a szponzori pénzekből van pénze, ez elegendőnek tűnik
Ferrari eladasok 2 éves várolista van, asszem többet nem kell mondanom
világnyelv a portigál is az mégsem hinném h ez annyira számitott volna
Luca Kimit kedveli és jobbnak is tartja ezt elmondta mikor szerződést kötöttek vele emellett kijelentette h örül h olyan pilótái vannak akik eggyütt tudnak dolgozni az a spanyol meg -ja tényleg ezt- bizonyította (és nem csak tavaly) h erre képtelen

[ Szerkesztve ]

(#20888) !Overdose!


!Overdose!
őstag

A Toyota is újfajta motorborítást próbálgat Hockenheimben

Nagy kép

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#20889) wildrain válasza hunnylander (#20886) üzenetére


wildrain
addikt

A mostani Gorbe Tukor (masodik resze) viszont fortelmes, annyira egysiku es savanyu a szolos Kimi/Ferrari mosdatas.
A savanyú a szőlő kifejezés akkor állná a helyét, ha azt írná a veszteségre, hogy "nem baj, úgyse akart győzni". A mosdatás meg akkor, ha azt hozná ki belőle, hogy nem az ő hibájuk volt. De egyikről sincs szó, meglátszik, hogy nem olvastad el.
Az okokat és történéseket írja le részletesen. Pl. Hamiltont is dícséri, amikor írja, hogy mennyire egyenletesen vezetett, alig volt olyan, hogy ő lett volna a leggyorsabb, mégis folyamatosan távolodott. Ez egy nagyon lényeges dolog, ehhez fejben kell nagyon ott lenni, kontrollálni a sebességet, a vezetési ritmust.

[ Szerkesztve ]

(#20890) hunnylander válasza wildrain (#20889) üzenetére


hunnylander
őstag

De elolvastam tobb, mint a felet es a tobbit is atfutottam. Ne a szohasznalatomba koss bele, tudod te pontosan, hogy mit mire ertettem. Annyira elfogult hogy az, mar (neha) faj. (Annyira mindent a Ferrari es Kimi szemszogebol nez es magyaraz ki ...) DS-re legalabb nem tudod rafogni, hogy mclarenes, mert nem az. Nade FP ... egy hatalmas nagy Kimi rajongo ...

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#20891) Oliverda válasza hunnylander (#20886) üzenetére


Oliverda
félisten

Farkas Pétertől ne várj sokat, kissé elfogult a Ferrari irányába.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20892) wildrain válasza hunnylander (#20890) üzenetére


wildrain
addikt

De hol van az elfogultság a cikkben? Tényekről ír. Arról, hogy hol b@szták el a Ferrarisok, és mit csináltak jól a McLarennél.
Felmerül a kérdés, hogy azért nem látom az elfogultságot, mert Ferraris vagyok. Sosem voltam Ferraris, Kiminek szurkoltam a kezdetek óta, de azért az aktuális csapatához jobban húztam mindig is. De amikor Kimi még McLarenes volt, ugyanúgy olvastam a Görbe Tükröt, és nem vettem észre, hogy leszólta volna a többi csapatot, vagy hogy magasztalta volna a Ferrarit (nem megérdemelten). Lehet, hogy elfogult, de én nem veszem észre. Neked miből tűnik ez ki?

[ Szerkesztve ]

(#20893) hunnylander válasza gV (#20887) üzenetére


hunnylander
őstag

Unalmas es kitero valaszokat adtal.

Es Luca (korabbi) unalmas es kitero nyilatkozataibol is felesleges meriteni. 1-2 even belul Alonso a Ferrarinal fog versenyezni, honapok ota igy latom es egyre novekszik ra az esely, ahogy kezd osszealni a kep, 90% eselyt adok a dolognak.

www.HunnyF1.com

(#20894) hunnylander válasza wildrain (#20892) üzenetére


hunnylander
őstag

Azt egy Kimis/Ferraris nem ertheti meg, mert pont az o szaja ize szerint van az iras talalva. Meddo vita, fejezzuk be. A DS cikk sokkal jobban tetszett, mint az FP, ennyi. Izlesek es pofonok.

www.HunnyF1.com

(#20895) uszkart


uszkart
tag

Alonso a Ferrarihoz! Alig várom! Legalább meglesz az esély, hogy Alonso is Hamilton torkára lép!

[ Szerkesztve ]

(#20896) Motion_Blur válasza hunnylander (#20894) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"A DS cikk sokkal jobban tetszett, mint az FP"

Ez fájt :DDD Ugye azt tudod, hogy Sanyi bátyánknak fingja sincs a mai F1-ről? Főleg a technikai háttérről. Teljesen érzelmi alapon, mondhatni, hogy populista módon fröcsög össze-vissza.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#20897) wildrain válasza hunnylander (#20894) üzenetére


wildrain
addikt

Értelmezési probléma. Írtam, hogy nem vagyok Ferraris, így nem az én szám íze szerint van tálalva.
Pont most írtad gv-nek, hogy kitérő válaszokat adott. Hát a tiéd sem volt más. Ráadásul nem is vitának szántam, tényleg puszta kíváncsiság hajt, hogy miben látod te elfogultnak, amikor még Hamiltont is dícséri. De nem csak most, korábban is volt ilyen, pl. a fél Monacoi Görbe Tükör (még a címválasztása is) arról szólt, hogy a McLaren milyen profi csapat, és Hamilton milyen jól vezetett.

(#20898) hunnylander válasza Motion_Blur (#20896) üzenetére


hunnylander
őstag

Nekem, mint 'irodalmi anyag' :DDD tetszett valamennyire, szakmai melysegeket nem is varok tole, azt megszerzem magamnak mashonnan.

www.HunnyF1.com

(#20899) hunnylander válasza wildrain (#20897) üzenetére


hunnylander
őstag

Nincs harag. El szoktam olvasni a Gorbe Tukroket, a FORMAbontokat, a Futamelozeteseket esatobbit, sot lehet, hogy elo is fizetek az F1 Racingre. (Mondjuk azt nem ok irjak es szerkesztik, de nekik is hoz penzt.) Tisztelem FP-t, es elolvasom az irasait. Tisztelem DS-t, es elolvasom az irasait. De nem mindig tetszik minden. :)

www.HunnyF1.com

(#20900) !Overdose! válasza hunnylander (#20899) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az F1 Racing-et nagyon ajánlom, mert sok érdekes dolog van benne, amit máshonnan nem igazán lehet megtudni, illetve eszedbe sem jutna rákeresni. Sokat foglalkozik a technikai oldallal, de mélyinterjú is van majdnem minden számban. Nekem a kezdetektől fogva meg van az összes pár számtől eltekintve. Állítólag nagyon elismert emberek írják, olyat is hallottam, hogy 1-2 pilóta mélyintejút csak az F1 Racing-nek ad.

Ja és az utóbbi 10 számból legalább 8 Hamilton címlapos! :W

Egyébként most újult meg!

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.