- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- hege8888: Retro Kocka Kuckó 3
- Rap, Hip-hop 90'
- droidic: A fapados NAS tuningolása
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Aktív témák
-
diegho
nagyúr
-
ZeroX92P
tag
-
Lidl
senior tag
válasz
Dr. Gonzο #42566 üzenetére
Hello,
Az oké, de minek a 10%-a? A formázás utáni GB-ban számolt méretnek? (114 - 11,4 ~ 103 GB)
És akkor miért van az a 8 GB fenntartott hely gyárilag? Elméletileg az is beleszámít a szükséges szabad helybe.
Tehát azt mondod, hogy csináljak egy 100 GB-os partíciót, és akkor biztosan marad annyi szabad hely amennyi kell? De akkor az a teljes kapacitást nézve majdnem 20% (128GB-hez számolva).(128 GB -> 122 GB, 122GB - 18% = 100GB)Vagy valamit teljesen rosszul számolok?
Egyáltalán érdemes ezen ennyit pörögni?Köszi
Lidl -
sz.j
nagyúr
válasz
Dr. Gonzο #42566 üzenetére
Ezt a 10% szabad hely dolgot, hogy kell érteni?
Ennyivel kevesebbet kell megformázni és azt üresen kell hagyni (azaz ott nincs partíció) vagy a megformázott pl 111 GB partíción a különböző progik ennek 111GB-nak max 90%-át foglalhatják el?Mert én az egész ssd-t egy partíciónak formáztam le (111GB) és jelenleg csak kb. 30GB-nyi terület foglalt.
-
DeFranco
nagyúr
válasz
Dr. Gonzο #41572 üzenetére
1. Működik a TRIM??
Start menü/ futtatás keresőjébe be kell írni azt, hogy "cmd" majd a bejövő ablakba azt, hogy "fsutil behavior query disabledeletenotify". Ha a visszaadott érték 0, akkor jó, viszont ha 1, akkor be kell kapcsolni a TRIM-et, ehhez az "fsutil behavior set disabledeletenotify 0" parancsot használjuk.
Forrás: [link]
Egyébként a Sentinel rend szerint nem hazudik...
AHCI módban telepítetted, ugye?
-
Mankó
veterán
válasz
Dr. Gonzο #41282 üzenetére
A többség azt se tudja, mi az az ssd. Csak látta, hallotta, hogy jó, s akar venni egyet. Aztán ha tanácsot kérnek tőled, akkor meg jönnek a "...de ebben a tesztben, ez meg az jobban ment.." beszólások.
Az nem számít, hogy téged hobbiból érdekel a dolog, s x éve már minden ilyen jellegű cikkbe, fórumba nyakig bele ástad magad. -
#41133696
törölt tag
válasz
Dr. Gonzο #38717 üzenetére
Az egyik legfontosabb tényező nálam a sebesség a másik pedig az SSD kímélése. Az utóbbi csak azért, mert én még a VGA -kat is négyévente szoktam cserélni...
Vannak olyan szolgáltatások melyek érdemben nem lassítanak, ugyanakkor lehet, hogy méréssel kimutatható lenne enyhe lassulás. Ilyesmi a Pagefile áthelyezése SSD-ről HDD-re, én érzésre nem vettem észre lassulást, de nálam a Bootolási folyamat is nagyon ritkán zaklik le, mert a gép amikor nem használom alszik onnan meg ugyanolyan gyorsan indul hangsúlyozom érzésre mint korábban. Sőt lehet nem csak érzésre.
Sokan mondták, hogy nem helyezik át a merevlemezre a böngésző Cache-t, mert lassabban indul el a böngészőjük... én áthelyezem, mert tényleg öregíti az SSD-t ugyanakkor cáfolom is egyben ,hogy lassabban indulna. Főként Chrome-ozok, alig kattintok rá, már indul is, és nem csak a Chrome... valamennyi böngészőm Cache-e át van helyezve.
A Magician felajánl sok olyan szolgáltatást is letiltani, amelyek letiltásának hasznossága, inkább néphiedelmi hatás...
Az előtöltést visszakapcsoltam, mert egyrészt többen is utaltak rá, - és olyan fórumozók, akiknek a véleménye releváns a témában - hogy csekély írást generál, ugyanakkor személyesen mértem le a ki kapcsolt fetch és superfetch előtt a boot időt, és a bekapcsolt funkciók után. Az eredmény engem is meglepett, mert az előtöltés bekapcsolása nálam 6-7 mp-et nyomott a boot-on, tehát SSD esetében is van értelme.
SSD-nél ha van UPS érdemes kikapcoslni a hiberfil.sys-t is, minek irkáljon UPS mellett? A hiberfil.sys-t ráadásul át sem lehet helyezni...
Aztán sokan kikapcsolják az indexelést és a Windows Search-t is, utóbbival megnyomorítják az Intelligens start menüt, Vista és Windows 7 rendszeren. Előbbivel pedig azt érik el, hogy nem találnak meg minden fájlt, mert nincs indexelve minden fájltípus. Ráadásul valaki itt le is mérte, hogy Indexeléssel is csupán ritkán van írási művelet elenyésző írási műveletet generálva. Az elmúlt hónapokban nekem is ki volt kapcsolva, de csak azért, mert a Windows Search miatt elérhető volt az indexelési beállítások testreszabása, és ezen okból kifolyólag nem vettem észre, hogy pár hónapja letiltottam az Indexelést. Természetesen nálam is testre van szabva mit indexeljen meg mit nem. Az SSD-n csak a legszükségesebbeket indexeltetem így meg van az egyensúly.
Az is elgondolkodtató lehet ugyan, hogy köztudott a Microsoft a Windows 7 -et már úgy adta ki, mint SSD barát operációs rendszert, de nem csak a Windows 7 hanem a most érkező Windows 8 sem kapcsolgatja ki SSD-n, sem az indexelést, sem az előtöltést de még a Temp könyvtárat sem helyezi át másik meghajtóra, hogy a böngésző gyorsítótárról, vagy a lapozófájl-ról ne is beszéljünk.
Pedig egyszerűen meglehetne oldani, érzékeli az OS, hogy van egy SSD, plusz van mellette HDD akkor a telepítő felajánlaná a szükséges szolgáltatások kikapcsolását illetve a környezeti változók, lapozófájl stb áthelyezését. Erről persze szó sincs.
Konklúzió, ajánlott tényleg pár dolog megtétele amiket én is meglépek, de ha egy laikus ezeket nem tudja megcsinálni, akkor sem fog az SSD-je garanciális időn belül ezen okból kifolyólag jó eséllyel használhatatlanná válni. Viszont jóval kitolható az élettartama azon túl.
Más kérdés, hogy ki akar 10+ éves SSD -vel dolgozni 2025-ben
Aktív témák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- OLED TV topic
- Star Trek
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- LEGO klub
- MIUI / HyperOS topik
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Bestbuy játékok
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- További aktív témák...
- WD My Passport 5TB ÚJ, BONTATLAN gyári dobozában
- SAMSUNG 4TB 990 PRO M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, hűtőbordás - 7450-6900 MBs - Eladó!
- SAMSUNG 4TB 990 PRO M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7450-6900 MBs - Eladó!
- Crucial P3 Plus 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - Eladó! 37.000.-
- 512GB 2230 M.2 PCI-E NVME SSD BAZÁR - Samsung, SK Hynix, Micron, WD - STEAM DECK
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- PS 5 kontroller // Számla // Garancia //
- Felsőkategóriás merev csöves Gamer PC-Számítógép! I9 11900K / RTX 3090 24GB / 64GB DDR4 / 1TB SSD
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T450 - i5-5GEN I 16GB I 256SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest