Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pnagy7


pnagy7
aktív tag

Hello mindenki!
Ugyebár eljött a 2010.évi felvételi időszaka is, és én már személy szerint izgulok, és nagyon nem várom a 01.23-ai felvételit.(most szombat) Szeretnék én elsőként minden 8.-os diáknak és minden felvételizőnek sok sikert kívánni. Célom a fórum nyitásával: első részben amíg le nem zajlik a felvételi addig itt meg tudjuk beszélni azokat, amiket még nem értünk, vagy tudni szeretnénk, hogy mi hogyan zajlik. Másodszor, meg miután lezajlik a felvételi, itt megbeszélhetjük, ki, mire hogyan válaszolt, bizonyos feladatokat hogyan oldottunk meg.

Kérném azok segítségét akik tavaly felvételiztek, és emlékeznek valamire, a kérdések megválaszolásában segítsenek. /köszönöm/

Akik még gyakorolni szeretnének!

A Topikkal való kikötéseim/kéréseim!
Véleményeket lehet mondani, a megfelelő stílusban, és szívesen fogadjuk őket.
Trágár szavakat csak rövidítve, és csak megfelelő szituációban kérném.(tudom hogy ezek a szavak valamely embereknek elengedhetetlenek, ezért nem is kérem hogy ne használja)
Ha valaki tud olyat ami a felvételi után is várható, azokat a hozzászólásokat is nagyon szívesen fogadjuk.

Köszönöm közreműködéseteket!

[ Szerkesztve ]

Mr. Hóember

(#2) pnagy7


pnagy7
aktív tag

matek nagyon félreérhető volt...

Feladatsor:
Magyar
Matek

Megoldások:
Magyar
Matek

[ Szerkesztve ]

Mr. Hóember

(#3) Bocaa


Bocaa
senior tag

Nehéz volt a matek rész :D

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#4) pnagy7 válasza Bocaa (#3) üzenetére


pnagy7
aktív tag

azám, magyar hogy sikerült?

Mr. Hóember

(#5) Bocaa válasza pnagy7 (#4) üzenetére


Bocaa
senior tag

Elég jól szerintem

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6) pnagy7 válasza Bocaa (#5) üzenetére


pnagy7
aktív tag

hova jelentkeztél? vagy hova fogsz jelentkezni?

Mr. Hóember

(#7) Neró


Neró
őstag

Bezony, a matek elég nehéz volt főleg az utolsó feladat.

| www.diablohungary.hu

(#8) pnagy7 válasza Neró (#7) üzenetére


pnagy7
aktív tag

egy kis alátámasztás...
botrány...

Mr. Hóember

(#9) leeate


leeate
senior tag

Sziasztok!
Felsőoktatási felvételiről lenne kérdésem. Nyelvvizsga igazolását meddig lehet elküldeni? Azt is lehet júniusig? Vagy csak február 15-ig lehet (és akkor lekéstem róla.....)?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#10) leeate válasza leeate (#9) üzenetére


leeate
senior tag

auf

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#11) Wictor válasza pnagy7 (#8) üzenetére


Wictor
senior tag

Én nem túlzottan konyítok a matekhoz (érettségi előtt 3 hónappal 3-as vagyok ;]), de nekem mégsem tűnt olyan bonyolultnak a matek feladatsor utsó feladata. :N Nekünk 4 éve sokkal durvább feladataink voltak. :D Szerintem csak az idegesség miatt nem tudta megoldani pár gyerek a feladatot. Ez nálam is így volt anno. Besokkoltam. :U

Érettségi előtt egy kis bíztatást nekem valaki? :D

[ Szerkesztve ]

(#12) tope


tope
addikt

Matek feladatnál az 5 szám beírás volt kissé bonyolúlt a többi szerintem nem volt nehéz, bár igaz ezt így mondom 10 évvel matek érettségi után :)

(#13) leeate válasza Wictor (#11) üzenetére


leeate
senior tag

érettségi előtt 3 hónappal 3-as vagyok

Na most az rossz? Én éreccségi előtt 3 hónappal bukásra állok xd

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#14) Szten Márs válasza leeate (#9) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Természetesen utólagosan is be lehet küldeni nyelvvizsga papírt. A pontos határidőt nem tudom, de még bőven van rá időd. Nézegesd a felvi.hu-t ilyen infókért.

(#15) Wictor válasza leeate (#13) üzenetére


Wictor
senior tag

Ja, akkor nem szóltam... :D

(#16) máyköl válasza leeate (#13) üzenetére


máyköl
veterán

És erre büszke vagy? :U

(#17) leeate válasza máyköl (#16) üzenetére


leeate
senior tag

Naná! Így is évismétlő vagyok xd Egyszer diák az ember.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#18) máyköl válasza leeate (#17) üzenetére


máyköl
veterán

Én erre nem lennék büszke, de te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#19) Wictor válasza máyköl (#18) üzenetére


Wictor
senior tag

Mondjuk én is tolnék még egy évet rá szívesen (jó, nem úgy, hogy megbukok). Nem bírom ki az érettségi miatti idegességet... :O

[ Szerkesztve ]

(#20) Szten Márs válasza Wictor (#19) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor a vizsgaidőszakokat imádni fogod - már ha felsőoktatásba akarsz lépni.

(#21) Wictor válasza Szten Márs (#20) üzenetére


Wictor
senior tag

De nem akarok! :O ;]

(#22) leeate válasza máyköl (#18) üzenetére


leeate
senior tag

A rendszerrel van a baj.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#23) Wictor válasza leeate (#22) üzenetére


Wictor
senior tag

A helyedben én is azt mondanám... ;]

(#24) leeate válasza máyköl (#18) üzenetére


leeate
senior tag

Hát ha másra nincs, miért ne? :DDD

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#25) pnagy7


pnagy7
aktív tag

máyköl
Wictor
leeate

Bocsi, de a topik kezd elmenni más irányba, túl sok az "OFF" hozzászólásotok! Kérlek benneteket, hogy a további "ki mire büszke" beszélgetéseiteket máshol, (javaslom a privát üzenetekben) folytassátok!
Utolsó 5 hsz- az oké.
-Köszönöm.-

[ Szerkesztve ]

Mr. Hóember

(#26) máyköl válasza leeate (#24) üzenetére


máyköl
veterán

Elég nagy baj, ha nincs semmid, amire büszke lehetsz. :U

(#27) pnagy7 válasza máyköl (#26) üzenetére


pnagy7
aktív tag

köszi a közreműködést...

Mr. Hóember

(#28) máyköl válasza pnagy7 (#27) üzenetére


máyköl
veterán

Alig volt pár hsz., ami a topik témájáról szólt, nem nagyon megy a topik.

(#29) pnagy7 válasza máyköl (#28) üzenetére


pnagy7
aktív tag

majd megy...

Mr. Hóember

(#30) máyköl válasza pnagy7 (#29) üzenetére


máyköl
veterán

Hát jó. Sok sikert! ;]

(#31) pnagy7 válasza máyköl (#30) üzenetére


pnagy7
aktív tag

:D

Mr. Hóember

(#32) leeate


leeate
senior tag

Na most hogy a témánál maradjak: nálunk a magyartanár kérdezgetett minket az idei központi felvételiből, háát.. Már nem emlékszem, pontosan mik voltak, de nagyon alap kérdések, mi komolyan azt hittük, ez amolyan levezető játékocska óra végén. :D Mondd meg, milyen szófajú a szó... találd meg a kakukktojást... Érdekes, hogy amíg állítólag a matek azért olyan nehéz mindig, mert így lehet csak teljesítményt mérni, a magyart meg megcsinálják olyanra, hogy bárki meg tudja csinálni akár ötödik osztályosan is. Mondjuk nem mindenki. Mesélte a tanár, h javított egy olyan gyereket, aki a fogalmazásos feladatnál elnézte az "eggyel többet" kifejezést, "egyél többetnek" nézte, és elkezdett arról írni 20 sort... :DD

Nekem anno 2005-ben a magyar 95%-os lett, a matek meg 5%... (hé, ez együtt 100 százalék! :)) )

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#33) pnagy7 válasza leeate (#32) üzenetére


pnagy7
aktív tag

Köszi,

Nekem anno 2005-ben a magyar 95%-os lett, a matek meg 5%... (hé, ez együtt 100 százalék! - Nah ez jó...

Ma kiderült minden pont. Nekem személy szerint magyar 74%->shit, matek 52%-> very shit!! :O

[ Szerkesztve ]

Mr. Hóember

(#34) máyköl válasza leeate (#32) üzenetére


máyköl
veterán

"a fogalmazásos feladatnál elnézte az "eggyel többet" kifejezést, "egyél többetnek" nézte, és elkezdett arról írni 20 sort..."

Az se rossz. :DDD Gratulálnék neki. :DDD

(#35) Wictor válasza pnagy7 (#33) üzenetére


Wictor
senior tag

Számomra az volt a legszebb 2006-ban (mikor felvételiztem), hogy nekem több pontom volt, mint az egyik osztálytársamnak, ő is másodikként jelölte azt a középiskolát, mint amit én is, és mégis őt felvették, én meg lecsúsztam róla. :((( Na de miért? :U

Ui: remélem ez még nem számít OFF-nak, végülis a témához kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#36) leeate válasza Wictor (#35) üzenetére


leeate
senior tag

Nem lehet, hogy ő részt vett előkészítőn, te meg nem? Én voltam, és kaptam egy csillagot a nevem mellé, igaz, akkor még nem kellett központizni az én sulimba. Nálunk csak ilyen tesztlap meg elbeszélgetés volt. Az elbeszélgetésre bementem már reggel fél 8-ra, és 5 körül kerültem sorra utolsó előttiként!!! Az utolsó mondta, hogy kicsikét izzadt a kezem a padon... A kérdések pedig ilyenek voltak:
"Mit szoktál csinálni a szabadidődben?"
"Ööö a barátaimmal vagyok."
"És mit gondolnak a barátaid rólad?"
"Azt mondják, aranyos vagyok..."
"Azt látjuk mi is (mosoly)"

Biztos ennek a spontanitásnak köszönhettem, hogy felvettek, de ha a központit ide is be kellett volna adni, akkor úúú... el se képzelem, milyen suliba kerülhettem volna. A miénk még erős (gyenge) középmezőnyben van.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#37) Wictor válasza leeate (#36) üzenetére


Wictor
senior tag

Tuti nem vett részt előkészítőn. :(

(#38) pnagy7 válasza Wictor (#35) üzenetére


pnagy7
aktív tag

:Y :Y :Y azt hogy? átlaga nem volt jobb mint a tied? Nemértem.

Persze, témához kapcsolódik,csak aztért szóltam, mert máyköl barátunk neki kezdett volna oltássorozatának, hogy ő mire büszke, és hogy ti mért vagytok büszkék az álltala rossznak tartott jegyre. Szerintem magán dolog, hogy ki mire büszke, és ezt nem illik nyilvánosan megszólni...

[ Szerkesztve ]

Mr. Hóember

(#39) máyköl válasza Wictor (#35) üzenetére


máyköl
veterán

Lehet, hogy protekció. Vagy bármi lehet. Átlaga jobb volt, sok iskolában nézik, hogy van-e az ellenőrzőben vagy a naplóban van-e intője, vagy figyelmeztetője stb. Vagy az ellenkezője, igazagatói, osztályfőnöki dícsérete, ez is beleszámít a felvételibe. Na meg a magatartás, szorgalom is. Bár, ez már inkább iskolafüggő.

pnagy7: Persze, ez így van, magánügy. De ő hozta fel, a rossz tanulmányi eredményeit, ha annyira nagyon magánügy lenne, nem mondta volna el nekünk, és nem írta volna be, egy fórumba, amit sokan látogatnak.

(#40) Wictor válasza máyköl (#39) üzenetére


Wictor
senior tag

Az a legszebb az egészben, hogy ő is végig szín 5-ös volt a 8 év alatt, meg én is. Intője egyikünknek sem volt. Ő még nálam is csendesebb, visszahúzódóbb volt. Protekciót kétlem. És mái napig ő az egyik legjobb csaj barátom :D (emiatt még nem sértődtem meg rá, nem az ő hibája, csak ez azért egy csöppet furcsa lépés volt az iskolától...). :U

[ Szerkesztve ]

(#41) máyköl válasza Wictor (#40) üzenetére


máyköl
veterán

Ez van. :K

(#42) Wictor válasza máyköl (#41) üzenetére


Wictor
senior tag

Végülis ha úgy vesszük, nem bántam meg, hogy nem vettek fel oda... :O ;]

(#43) pnagy7 válasza Wictor (#42) üzenetére


pnagy7
aktív tag

mert?

Mr. Hóember

(#44) máyköl válasza Wictor (#42) üzenetére


máyköl
veterán

Ha nem titok, melyik volt ez az iskola? És most hova jársz? :)

(#45) Wictor válasza máyköl (#44) üzenetére


Wictor
senior tag

A Móra Ferenc Gimnáziumba nem vettek fel, és most még pár hónapig a Közgazdasági Szakközépiskolába járok. :K De mondom, tényleg nem bántam meg, csak idegesítő, hogy egyes emberekkel hogy kivételeznek... :(

(#46) mayerlaci válasza leeate (#9) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Helló.

Nem késtél le. MIvel a nylevvizsát igazoló dokumentumot maximum 60nap alatt küldik ki ezért május elején még vizsgázhatsz de a végén már nem.

(#47) máyköl válasza Wictor (#45) üzenetére


máyköl
veterán

Értem. ;)

(#48) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a hiánypótlást hol tudom megnézni?Mivel lecsúsztam a májusi nyelvvizsgáról és augusztus elején van a következő.Ha kérek ilyen igazolást, hogy megvan augusztus elején még el lehet küldeni felsőoktatási intézménybe és beleszámolják a pontokat?Köszi

(#49) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Na úgy néz ki el tudtam intézni, hogy beférjek a június 5-kei vizsgára.És július 8-ig kell beküldeni az okmányt:)

(#50) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Sziasztok!

azt nem tudjátok hogy pótlás címszóval miket/meddig/hova kell beküldeni?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#51) Brian_RL válasza VR6-Fan (#50) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Pótolni azokat a dokumentumokat kell, amik még nem voltak meg februárban, de közben megszerezted. Ezeket ugyanúgy fel fogják dolgozni. A határidőt sajnos nemtudom pontosan, de júliusban már küldik ki az eredményeket, szóval ha van valamid, akkor azt gyorsan add fel! :)

Én tegnap küldtem el a technikusi bizimet :) A felvi.hu-n fel lehet tölteni scennelt képet, vagy elpostázhatod.

(#52) Bencus88 válasza Brian_RL (#51) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Én tudom a határidőt!
Július 8

(#53) Brian_RL válasza VR6-Fan (#50) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Megtaláltam, de közben lejárt a szerkesztési idő.

A felvin található magazinban (.pdf) az 5. oldalon azt írják, hogy Július 8. a végső dokumentumpótlás napja. Július 22-én már meglesznek a ponthatárok :) Izgi lesz.

(#54) VR6-Fan válasza Brian_RL (#51) üzenetére


VR6-Fan
veterán

posta, maradi vagyok :)

magyarán szólva 4.-es bizonyítvány és az érettségi bizonyítvány megfelelő másolata?

nyelvvizsgám, stb nincs....

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#55) Brian_RL válasza VR6-Fan (#54) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Így van! :)
Most nézem, hogy már fel is dolgozták a pótlásomat :P Nemhittem volna hogy ennyire gyorsak.

Viszont szerintetek az nembaj, hogy a regisztrációs levél és a Jelentkezési lap még nincs feldolgozva? Van ennek jelentősége?

[ Szerkesztve ]

(#56) VR6-Fan válasza Brian_RL (#55) üzenetére


VR6-Fan
veterán

na akkor már csak vagy posta vagy efelvi.

efelvivel kapcsolatban..
ha én magát a jelentkezési lapot rendesen postán adtam fel, akkor most a pótlást (4.-es meg éreccségi) beküldhetem efelvin keresztül, vagy?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#57) Brian_RL válasza VR6-Fan (#56) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Persze. Én is papíron adtam be a jelentkezést, és efelvin pótoltam :)

(#58) VR6-Fan válasza Brian_RL (#57) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hali!

újabb szőke nős kérdésem lenne :B

még pedig hogy pótoltam azt amit kellett ebből a 12. bizonyítványomat fel is dolgozták, de az érettségit nem, a júli 8. meg vészesen közeledik.

(annyit még hozzá tennék hogy nem a sztenderd 1700X1200 1mb-be töltötem fel hanem nagyobba, de a 12.-esre nem volt gond illetve nem jelezték hogy gond lenne a képekkel.)

az lenne a kérdésem hogy másnak és feldolgozás alatt státuszban van és nyugodjak meg vagy esetleg töltsem fel az érettségit sztenderdnek megfelelően?

Előre is köszönöm :R

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#59) Tibcee


Tibcee
tag

Ma este 8-tól kiderülnek a ponthatárok! :Y

(#60) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

*************************************************************meg!!!! :W

Mivan akkor, ha fizetősre felvettek, de nemakarok fizetni? :DDD Pótfelvételit érdemes megjátszani?

(#61) Tibcee válasza Brian_RL (#60) üzenetére


Tibcee
tag

Nem érdemes, mert a pótfelvételin szinte kizárólag csak fizetős helyekre lehet bekerülni, tehát ugyanott vagy. :(

(#62) Brian_RL válasza Tibcee (#61) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

hát ez baromi jó....

(#63) Bencus88


Bencus88
nagyúr

És nem tudjátok mikor lehet beadni a pótfelvételiket? Én nekem meg nem indult 2 szak ahova jelentkeztem.Pedig villamos mérnöki meg műszaki menedzser.Erre nem indul :((
És hogy kiderítsem, hogy lehet e pótfelvételizni a suliba egy adott szakra fel kell hívjam, hogy betelt e a létszám?

(#64) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Tesom jelentkezett egyetemre de a makk fejével nem bízott önmagában és csak a fizetős levelezőt jelölte meg. Mint most kiderült +25pontal (430) több van neki mint az államilag támogatott.
Kérdésem az lenne hogy 1. félév végén át lehet iratkozni? Esetleg 1. félév előtt? :F
Hogy zajlik ez?

Előre is köszi!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#65) Hunter2


Hunter2
addikt

engem felvettek viszont most mi a helyzet kollégium igényléssel? Hogy működik ez? :F

(#66) Tomics válasza Hunter2 (#65) üzenetére


Tomics
addikt

küldenek egy levelet hamarosan amiben le lesz írva minden :)
2 éve úgy volt hogy választhatsz melyikben szeretnél, aztán a beadott papírok/igazolások után elbírálják és még kezdés előtt értesítenek hogy hova sikerült.

PH! addikt since 2004

(#67) Tibcee válasza Bencus88 (#63) üzenetére


Tibcee
tag

Hát az eléggé gáz, ahova engem felvettek ott se indult nappali képzés államin, csak levelező, még szerencse, hogy én arra adtam be.

A pótfelvételi helyek listája elvileg jövő héttől fenn lesz a felvi.hu-n, de nem árt igyekezni, mert augusztus 10.-ig be is kell adni a kiválasztott szakra a jelentkezést. (Ilyenkor már csak 1 szakra lehet jelentkezni.)

(#68) Tibcee válasza Zewa (#64) üzenetére


Tibcee
tag

Sulija váltogatja. Elvileg mindenhol megvan rá a lehetőség,de a gyakorlatban elég változó a kép. Az alap, hogy nagyon jó átlagot kell hozzá produkálni, de még ez sem mindig elég. Első félév előtt biztosan nem vesznek át, mivel akkor még átlagod sincs, ami alapján elbírálhatják a kérelmedet. Barátnőmet második félév után vették át államira, 4.8-as átlaggal (vidéki fősuli, szociálpedagógia szak, szóval azért nem a legkeményebb), és rajta kívül kb. 2 embert vettek át, úgy, hogy a kb. 30 fizetős közel fele kérelmezte az átvételt. Szóval nem lehetetlen, csak nehéz és általában legalább a 2. félév végéig várni kell.

(#69) Zewa válasza Tibcee (#68) üzenetére


Zewa
senior tag

Köszi szépen az infokat!
Akkor majd korbácsolom hogy tanuljon és akkor majd átcsusszan államira.. :)

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#70) vans? válasza Tomics (#66) üzenetére


vans?
őstag

hali!
ugye még a héten küldenek? csak mert aug. 6. a határidő, azt írták, én meg 31.étől 7.éig nyaralni leszek.. szóval a héten muszáj elintéznem. :F

hábm bábm

(#71) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy hogy lehet kideríteni, hogy az adott iskolába adott szakon megtelt e a létszám?Mivel pótfelvételit úgy kell beadnom.

(#72) dany27


dany27
őstag

sziasztok

Egy olyan kérdésem lennem hogy az szerintetek lehetséges hogy a fizetősre magasabb legyen a ponthatár mint az államilag támogatottra??
Jövőre én is felvételizni fogok és kiváncsiságból megnéztem hogy merre felé mozdult a ponthatár a BME mérnök infó karán és azt vettem észre hogy az ANÁ az 370 míg az ANK 383.
Ez nem elírás?? Mondjuk a villamosmérnökin is ez a helyzet hogy a fizetősre több pont kelett!

Előre is kössz!

(#73) EmberXY válasza dany27 (#72) üzenetére


EmberXY
addikt

Ebben a cikkben is arról van szó, hogy emelkedtek a költségtérítéses ponthatárok a tavalyihoz képest, nyilván van olyan hely, ahol még az államinál is magasabbra emelték.. :D
Egyébként a cikkben van egy táblázat a legalján, abban is látható, hogy a BME mérnökinfó szakán magasabb a költségtérítéses, mint az állami, viszont csak ez az egy ilyen van....
Nem tudom, hogy milyen logikát alkalmaznak, de bizonyára nem elírásról van szó (attól eltekintve, hogy te 383-at írtál, a táblázatban 384 van.. :D)

Up the Irons!

(#74) dany27 válasza EmberXY (#73) üzenetére


dany27
őstag

jó van na tudom hogy azaz egy pont is sokat számít de jelen esetben belefér mert én nem idén felvételiztem hanem majd csak jövőre fogok(2011). Am ha magasabbra rakják a költségtérítéses ponthatárát akkor oda kifog jelentkezni? Szerintem senki mert az pont azoknak való akik nem annyira PRO-k s nincs elég pontjuk, de így....

Köszi a választ!

(#75) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Na közbe utána néztem kiderítettem hova lehet beadni ilyenek.Lenne egy fontos kérdésem.
Szerintetek érdemes beadni levelezőire vagy inkább nappalira?
Mert néztem ponthatárokat és levelezőire több kellett:D

(#76) vans?


vans?
őstag

Mikor küldik mááár azt a szart?! Beszopom a koleszt, ha nem jön meg ma, vagy holnap...

hábm bábm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.