Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) Because


Because
őstag

hogy izmot is felszedjünk és ne haljon meg a topik :) : [link]

(#15052) emiki6


emiki6
veterán

Valaki küldte és muszáj megosszam:
STRONGEST MONSTER - GUILTYKILLA not human! Incredible!
Ez a fazon egy állat. Egyszerre vicces és lenyűgöző. Mondhatjuk, hogy kimaxolta az emberi test lehetőségeinek egy részét. :Y

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#15053) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok.

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy érdemes szétszedni izomcsoportokra az edzéseket, vagy inkább egyben mindent, és mindenből egy kicsit? Pihi napokat szoktatok tartani, edzések közt?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15054) SkyS1gn válasza SSJmeszes (#15053) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem nagyjából megvan hogy felsőtest, törzs, láb. Pihenés igény szerint.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15055) mark!


mark!
őstag

mostanában elég sokat fáj a hátam. milyen gyakorlatokkal tudnék ráerősíteni? (ezt a topikot találtam legmegfelelőbbnek hogy feltegyem a kérdést :DDD)

>

(#15056) emiki6 válasza mark! (#15055) üzenetére


emiki6
veterán

Hiperhajlítás és ha a derekad fele fáj, akkor valami ami erősíti a farizmot (kitörés, fellépés térdemeléssal, egylábas guggolás és rávezetői, stb.)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#15057) mark! válasza emiki6 (#15056) üzenetére


mark!
őstag

köszi :R

>

(#15058) SkyS1gn válasza mark! (#15055) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én mostanában törzs napon elkezdtem ezt is

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15059) brownus válasza mark! (#15055) üzenetére


brownus
veterán

plank, mindenféle plank

meg jóga gyakorlatok,+ híd, törökülés közben kitartod magad kézen(nem találok ilyen képet)

(#15060) mark! válasza brownus (#15059) üzenetére


mark!
őstag

úhh, köszi, ez jó most, mert megint úgy fáj hogy meghalok.

>

(#15061) brownus válasza mark! (#15060) üzenetére


brownus
veterán

ha reggelente is szokott fájni (beáll, a matrac miatt), mert már idősebb vagy, akkor csináld meg minden reggel a nap üdvözlet joga gyakszit is.

(#15062) mark! válasza brownus (#15061) üzenetére


mark!
őstag

á, 15 vagyok, ezért furcsa hogy fáj :DDD
egész nap ülök meg fetrengek, de elkezdem csinálni a jógagyakorlatokat, mert eszméletlenül jó érzés nyújtani :D

>

(#15063) Shingen


Shingen
addikt

Urak!

megy az edzés ebben a melegben? :))

風林火山

(#15064) brownus válasza Shingen (#15063) üzenetére


brownus
veterán

simaliba, nem olyan hosszan es hatekonyan ebben a kellemes nyari idoben, de megy :) legalabb nem kell bemelegiteni :d + 3x annyi folyadek bevitel

(#15065) inf3rno válasza Shingen (#15063) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is szokott a sok üléstől a derekam. Este kiroppantom az ágyon, attól enyhülni szokott. Azt mondják a húzódzkodás a legjobb rá, meg persze ahogy a többiek is írták, erősíteni kell a core izmokat, mert azok védik a gerincet, meg érdemes naponta átmozgatni, hogy ne meszesedjen el. Én még idén felszerelek a célra egy húzódzkodó rudat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15066) Apollo17hu válasza mark! (#15055) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nézegesd meg Bene Máté videóit, mert elsősorban helyes testtartással tudod enyhíteni a fájdalmakat.

+1 a plankre: heti 2 nap 2 x 2 perc plank három hét alatt rendberakta a derekam. Ha kimarad egy hét, akkor érzem. Húzódzkodást gyakrabban csinálok, de az közel sem olyan hatékony, mint a plank, mert igazából csak arra jó, hogy ideiglenesen megszüntesse a csigolyák közötti feszültséget. A plankkel jobban erősödnek a gerinc környéki izmok, amik a helyes testtartáshoz szükségesek.

(#15067) mark! válasza Apollo17hu (#15066) üzenetére


mark!
őstag

:R

gerincferdülésem van (nagyon minimális) ezért testtartásommal van gond, de rendesen :(

>

(#15068) emiki6 válasza Apollo17hu (#15066) üzenetére


emiki6
veterán

Bedobom ezt, hátha érdekes nektek:
How to Fix Anterior Pelvic Tilt (SIT HAPPENS!)
https://youtu.be/K-CrEi0ymMg

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#15069) Tyler Durden

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne 22. kerületben van bármiféle street-workout park?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#15070) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok!

Erősen érdeklődöm a fegyencedzés iránt, és pár napon belül neki is vágnék, viszont nem tudom, hogy hol tudnám ezt "művelni" szeptembertől. Kollégista vagyok, a koliban lévő edzőterembe nem szívesen mennék le, a közelben lévő kondipark meg ugye szabadtéri. Hogy oldanátok meg a helyemben a dolgot? Nyilván megfelelő öltözékkel a szabadtéri parkot is tudom valameddig használni, viszont a szakadó hó/eső nem biztos, hogy segítene az edzésben.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#15071) mark! válasza mbalint987 (#15070) üzenetére


mark!
őstag

megfelelő öltözékkel és kellő mennyiségű ambícióval abszolút tűrhető a szakadó hó is :DD
tavaly aldiban vettem ilyen kézmelegítőt, az elég jó ha a zsebedbe berakod :))

[ Szerkesztve ]

>

(#15072) mbalint987 válasza mark! (#15071) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Figyelj, ambíció van, de egyébként ez komolyan kivitelezhető így? :D És ha igen, szerinted hol találnék iránymutatást, hogy milyen lépésekkel tudom megvédeni magamat az időjárástól?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#15073) Shingen válasza mbalint987 (#15070) üzenetére


Shingen
addikt

koliban lévő edzőterembe nem szívesen mennék le

Miért? :F

風林火山

(#15074) mbalint987 válasza Shingen (#15073) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Félek, hogy kiröhögnek vagy ilyesmi amikor esetleg valamit - tapasztalatok híján - nem úgy csinálok, ahogy kéne. Aztán meg ugye lenne mivel cukkolni engem... Egy külön helyen (pl. kondipark) azért csak más, mert az ott lévő emberek nem nagyon foglalkoznak a másikkal, és ugye nincs ott a beképzelt gyúrós osztag (félreértés ne essék nem minden gyúrós beképzelt), akik esetleg a koliban meg igen. Röviden ennyi.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#15075) Shingen válasza mbalint987 (#15074) üzenetére


Shingen
addikt

Hát te tudod, de húzockodni meg tolodzkodni meg fekvőzni lemehetnél a terembe.
Esetleg kézi súlyzóval guggolgatni.

風林火山

(#15076) SSJmeszes válasza mbalint987 (#15074) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Általában, ha valamit nem jól csinálsz egy tapasztaltabb úgyis szólni fog, hogy nem oké amit csinálsz.
A beképzelt bunkókat meg le kell magasról.. Mosolyogj egyet, és lépj tovább.
Nem kell ott taratni semmitől sem. Senkisem tapasztaltként ment le, és senki sem 90kg színizmosan.
Hajrá.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15077) emiki6 válasza SSJmeszes (#15076) üzenetére


emiki6
veterán

Több teremben is voltam, egyszer sem volt rossz tapasztalatom. Koliban meg csak érettek már az emberek ahhoz, hogy normálisan viselkedjenek.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#15078) mark! válasza mbalint987 (#15072) üzenetére


mark!
őstag

lebegjen a szemed előtt az a testalkat, amit el szeretnél érni.
egyébként az időjárásnak megfelelő öltözék kiválasztása nem olyan nehéz, csak jól át kell gondolni: vastag kabát, hogy ne fázzon a poci, vagy inkább 2 vékonyabb pulóver, hogy mozogni is tudj? utóbbi, mert ha mozogsz, izzadsz; hőt termelsz, nem fogsz fázni.
kesztyű szerintem minden évszakban jó.
van az olyan nadrág amit a futók meg a sportolók használnak, na, egy olyan, arra egy kényelmes melegítő, de arra figyelni kell, hogy ne legyen túl bő, mert az zavaró lehet (engem legalábbis alapon zavar, ha belecsavarodok a saját nadrágomba :DDD )
talán a cipőt/zoknit a legnehezebb kiválasztani. itt figyelni kell arra is, hogy kényelmes legyen, ne szorítsa szét a lábad (ezért nem jó a vastag gyapjúzokni. otthonra kényelmes persze, ha nincs rajtad cipő.), de arra is, hogy ne izzadjon annyira a lábad, mert azt a szobatársaid sem szeretnék, és neked sem lenne jó érzés :D itt ugye a cipővel eggyütt tapasztalgatni, vastagabb zokni-vékonyabb cipő/vékonyabb zokni-vastagabb cipő (bakancs)
sapkát nem írom, mert lehet hogy te is utálsz sapkát hordani, az már tényleg rajtad múlik, max. az egészséged bánja ha nincs rajtad sapka vagy kapucni.
de egy 4-5 alkalom után ki lehet tapasztalni.

ja meg annyi még, hogy nemtudom délelőtt/délután járnál el edzeni, napszaktól is sokban függhet az öltözék. (ezt azért mondom, mert télen van hogy napi 2-3x átöltözök ha nem itthon vagyunk) ha reggel bundabugyiban és 15cm vastag gyapjúkabátban mész el suliba, nem biztos hogy abban szeretnél edzeni, legyen nálad mindig egy "edzősruha", sose lehet tudni hogy mikor lógsz el valamilyen óráról :)

[ Szerkesztve ]

>

(#15079) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, szeptembertől majd meglátjuk, melyik megoldás lesz az igazi! :R

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#15080) SkyS1gn válasza mbalint987 (#15074) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ettől ne félj, én is féltem eleinte kültéri parkba menni mert nem ment semmi skill, mondom mit csinálok kinnt sima huzi nem "menő" aztán leszartam és nyomtam kinnt is, még akkor is amikor csak törzsezni mentem tehát max lábemeltem a huzódzkodón.
Mikor másokat próbáltam csalogatni ki parkba ők is ezzel jöttek hogy mitcsinálnak mellettem mert én muscle upozok zászló ők meg nem tudnak semmit. Mondom mit, térdelve fekvő, alacsony rúdon huzi stb... én sem így kezdtem, sőt... több évnyi munka.

Apropó, Rovinj-ban voltunk nyaralni, az erdőben a parkban van egy edzőpark, 2 nap meglátogattam, igen fasza csak zománcfesték helyett alu és csúszott mint a rosseb magnézia nélkül.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15081) Constantin


Constantin
tag

Hali!
Ebben van egy rakat gyakorlat, ha valakit érdekelne. Most két napig ingyenes.

(#15082) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Street-workoutosok, ti honnan sajátítottátok el egyébként a szükséges "skilleket"? YouTube videókkal, könyvekkel, esetleg a mostanság divatos alkalmazások valamelyikével? Egy kezdőnek, aki most kóstolna bele a sport világába, mit ajánlanátok?

(#15081) Herbal87: Köszi, letöltve, lehet jó lesz még valamire.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#15083) mark! válasza mbalint987 (#15082) üzenetére


mark!
őstag

könyvek, könyvek, internet, könyvek.
étkezéssel kapcsolatos: drugs bunny - sárga kapszula
gyakorlatokkal kapcsolatos: gödrösi ádám - street workout mindenkinek

meg ugye ott a yt, rengeteg oldal is van ami ezzel foglalkozik, ha tudsz angolul, összeszedek majd egy párat, és egyben berakom ide.

>

(#15084) emiki6 válasza mbalint987 (#15082) üzenetére


emiki6
veterán

Youtuberól kiemelném a Calisthenics Movement-et, rengeteg jobbnál jobb videójuk van.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#15085) SkyS1gn válasza mbalint987 (#15082) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én csak youtube, legszemléletesebb/könnyebben fogyasztható forma.
+sok sok gyakorlás

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15086) mark! válasza mark! (#15083) üzenetére


mark!
őstag

Vadym Oleynik csatornája
hatalmas forma a srác, de szó szerint.

[ Szerkesztve ]

>

(#15087) mbalint987 válasza mark! (#15083) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Persze, tudok angolul, ha összeszeded, átolvasom őket. Gödrösi Ádám könyvét egyébként ismerem, de elolvasását későbbre tervezem. A sárga kapszula úgy látom ingyen letölthető, beleolvasok ha lesz egy kis időm.

(#15084) emiki6: Itt hagyom linkként, ha esetleg valaki keresné (és persze magamnak is): Calisthenicmovement

(#15085) SkyS1gn: A sok gyakorlás meglesz, legalábbis igyekszem! :)

Köszönöm mindenkinek! :R

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#15088) SkyS1gn válasza mbalint987 (#15087) üzenetére


SkyS1gn
félisten

CAlisthenics Movement, Dominik Sky, Brendan Meyers (bár most érzelmi hullámvölgyben van) :DDD, Barstarzz, Jon Venus (bár ő vega gyúrós), FitnessFAQ!!!, Adam Raw

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15089) mark! válasza SkyS1gn (#15088) üzenetére


mark!
őstag

mert Brendannal mivan?

>

(#15090) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok! Hasznal valaki gimnasztikai szalagokat? Fekvotamasznal lenne rajuk szuksegem 10-15 kg nehezitesnek.

(#15091) mbalint987 válasza SkyS1gn (#15088) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Remek, köszönöm! :R

Amúgy edzéstervet mint kezdő magatoknak raktatok össze, vagy valahonnan szereztétek ezeket? Mint ingyenes anyag, ezt és ezt találtam, de elég felületesnek érzem őket. Vannak fizetős oldalak, lenne értelme valamelyik oldalra előfizetni (szívesen egyébként maximum a THENX-re fizetnék elő, nagyon királynak néz ki az edzéstervük, amit ráadásul kiegészítenek az oktatóvideók)?

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#15092) mark! válasza mbalint987 (#15091) üzenetére


mark!
őstag

fölösleges fizetni.
először próbálj meg mondjuk heti 2x-3x edzeni, hogy bírod-e, itt még mehet minden ami belefér (persze amit tudsz :K ) aztán majd kialakul, magadnak is tudsz majd összerakni egy idő után.
de ha szépen kéred, lehet hogy valaki innen megcsinálja neked.

[ Szerkesztve ]

>

(#15093) SkyS1gn válasza mbalint987 (#15091) üzenetére


SkyS1gn
félisten

felesleges, youtubeon ugyan úgy megtalálsz mindent ingyen, én sosem követtem nagy terveket, magam alakítottam ki hamar, egy idő után úgyis jön hogy mit mivel párosítasz egy napra össze.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15094) SkyS1gn válasza mark! (#15089) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Elhagyta a barinője Lexie :D

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15095) mark!


mark!
őstag

elkezdtem edzeni haverommal, mostantól fogva komolyan veszem. egyszer már elkezdtem, abba is hagytam, most nemfogom.

>

(#15096) emiki6 válasza mark! (#15095) üzenetére


emiki6
veterán

Én is mindig azt hittem... xd

Most ott tartok, hogy 5 napja nem tudok edzeni, pedig akarnék... :(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#15097) mark! válasza emiki6 (#15096) üzenetére


mark!
őstag

most legalább sikerült rávennem havert, annyira belejöttünk hogy ma 5órán keresztül beszéltünk ts-en, videókat néztünk, írásokat olvastunk, szóval komoly a szándék. aztán hogy mi lesz belőle, fene se tudja.
nekem kell valami sport suli mellé mert viszonylag későn fogok hazaérni, aztán heti 3x1óra magántanár, tanulás még otthon, de ha arról lesz szó simán kimegyünk a parkba éjszaka is.

>

(#15098) emiki6 válasza mark! (#15097) üzenetére


emiki6
veterán

Jól oszd be az időd (én is azt fogom, megpróbálom hanyagolni az időnyelő dolgokat) és ne hanyagold el az alvást, főleg, hogy edzés mellett jobb többet aludni... tanulás mellett meg pláne :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#15099) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Mi ez a buziskodás... én vettem gyűrűt :P :D

Ne hagyd ki a lábnapot, Triglav csúcs Szlovénia 2864m

Hiába a sok lábazás, futás, 300m-el a csúcs elött új begörcsölt a lábam hogy se előre se hátra.... haver tovább ment he szombat révén annyian voltak a hegygerincen hogy ő is visszafordult mert kva veszélyes ott kerülgetni egymást meg időbe is 2 órakor le kellett indulnunk lefelé 4óra hogy 6felé leérjünk. Csoda hogy lefelé tudtam jönni rendesen. 6óra a mászás csúcsra, de olyan jó tempót mentünk hogy fél órával elöbbre jártunk, előzgettük a csoportokat. Az volt a baj hülyék voltunk ez nem 1 napos túra, mi le akartunk érni a nap végére a parkolóba, és az út is 3óra innen a határtól :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15100) brownus válasza SkyS1gn (#15099) üzenetére


brownus
veterán

ezen a képen kb hány métert másztatok felfele? kicsit para, hogy nem voltatok kibiztosítva

vagy a valóságban nem ilyen meredek a fal?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.