Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, új vagyok ebben a témakörben.

Június elején elkezdtem saját súlyos edzésprogramot egy mobilos app segítségével, futással kombinálva, de valószínű kicsit szarok voltak az alapok, és a derekam fájni kezdett, illetve a jobb vállam kattogós lett.

Most szeretném újra elkezdeni, van-e valami iránymutatás, vagy kezdjem az alapoktól szépen.

Ez a program az: [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15402) HarleyCustom válasza Graphics (#15401) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szia
A futás rendben van? Hol futsz? Milyen cipőben?
Csak azért kérdezem, hogy kizárjuk és megkeressük, mi lehet a gond.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15403) Graphics válasza HarleyCustom (#15402) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Futás salakon, Kalenji cipő.

Lúdtalp a gond, erre már kaptam betétet is, de a futócipő az jól tartja, tehát nem ez volt a főbb gond. INkább a gyenge törzsizmok, mert 4km után kezdett el fájni a derekam.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15404) emiki6 válasza Graphics (#15403) üzenetére


emiki6
veterán

Borzasztó összetett a probléma.
Lúdtalp -> térd befordul -> medence előre billen -> "nyitott oll"ó szindróma, púpos hát -> boka, térd, csípő, derék, hát, nyak, vállfájás.

Megy az angol? Ha igen linkelek pár dolgot.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15405) Graphics válasza emiki6 (#15404) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nein :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15406) batagy válasza emiki6 (#15404) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Nekem épp ez a gondom, amit leírtál sorban. Majdnem mind illik rám.

Lúdtalp problémát évek óta nem kezelem jól. Hiába a jó puha Adidas cipő, de úgy érzem nem tart. A talpbetétekkel mindig küzdök. Valahogy csapom a talpam a földre és nem rendesen gördülök. Ez az egyik ok. A másik, a gyenge farizom, hasizom és egyáltalán a felbomlott izomegyensúly miatt a térd bedől és arra terhelődik. Nekem már 2 éve fáj a térdem, a csont is be van gyulladva. Nagyon nehezen tudok kijönni belőle.

Évek óta járok tornára, meg úszok, néha egészen sokat fejlődök, de a fenti problémák miatt mégis túlterhelődött a térd. Most megint visszaestem.
Most először felmerült a Hyaluron injekció a térdembe.
43 éves vagyok.

De ami kell nekem, amit összeírtam eddig:
- Térd kimozgatás fel-óra óránként.
- Comb nyújtás
- Csak tengely irányú terhelést szabad (sajnos emiatt roller és tánc se nagyon jön szóba)
- Farizom, hasizom, törzsizmok erősítése, koordinálása gyógytornával.
- Bokát használni, amikor lépek, ne merevítsem be a talpamat.
- Lépés gyakorlatok
- Talp torna

Nekem linkelheted az infókat!

Kösz

(#15407) emiki6 válasza batagy (#15406) üzenetére


emiki6
veterán

Ha budapesti vagy összefuthatunk, tudok mutatni mondani pár hasznos dolgot. :K

Ha hazaértem kigyűjtöm a linkeket.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15408) batagy válasza emiki6 (#15407) üzenetére


batagy
őstag

Igen, Budapesten lakok. Nem lenne rossz, hátha tudsz segíteni. Írok PÜ-t.
Valószínű te sokkal előrébb vagy mint én. Én egyelőre a betegségből próbálok kijönni.

A linkeket előre is köszi.

(#15409) HarleyCustom válasza Graphics (#15403) üzenetére


HarleyCustom
veterán

8A futáshoz elengedhetetlen a megfelelő cipő. Vannak üzletek, ahol bevizsgálják a lábad és aszerint adnak cipőt. Szóval előbb ezt ki kellene zárni.

Én 100 kg. súllyal kezdtem futni, fájdalmaim voltak, majd a futó fórumon kértem tanácsot a profiktól. Azt megfogadva elmúlt minden nyűgöm és azóta is probléma mentesen falom a kilómétereket.
Nagyon nem mindegy, hogy hogyan és miben fut az ember... főleg ha kezdő és nincs tapasztalata, rá lehet szaladni a cumira :) ...érdemes komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15410) emiki6 válasza batagy (#15408) üzenetére


emiki6
veterán

Nem mondom, hogy nem ment ki a fejemből, hogy írjak, na de most!

Shoespiracy (Extended cut)
The Gait Guys: Some Strategies in Controlling the Foot Arch and Big Toe (2)
Bringing the Foot Back To Life: Restoring the Extensor Hallucis Brevis Muscle.
Intrinsic Foot Strengthening by Dr. Spina
Anti-Pronation exercise
FootSequenceSydney2012
Fix Flat Feet - Exercise for Fallen Arches
Van még itt egy rutin, ami amúgy azért is elképesztő, hogy a jobb oldali hölgynek mennyire mobilisak a lábujjai. :D [link]
Ez az ember pedig embertelen bokával, lábfejjel és vádlival rendelkezik :D [link]

Én a barefoot dolgot egy kínai feiyueban kezdtem, az elég olcsó, de nem javaslom, mert hamar elkopik és a toebox-a se jó. Olcsó barefoot cipőben a freet ami jó. Sokan a vivora esködnek, de nekem a vivo toeboxa túl keskeny és nyomja a nagy és kislábujjam.
Azért jó a freet, mert nem cipőformájú.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15411) batagy válasza emiki6 (#15410) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Huh, köszönöm a hasznos infókat. Igyekszem majd áttekinteni.
Az utolsó előtti videót már csak a csinos hölgyek miatt is végignézem. Talptornát amúgy is elkezdtem már magamtól is, szóval kíváncsi vagyok.

Kösz

(#15412) emiki6


emiki6
veterán

Olvassatok!
Mezítlábas futótechnika:
[minimalshoe.blog.hu]
https://drive.google.com/file/d/1qayAgevqFHnFpxmadO58Q_msftTb4TqD/view?usp=drivesdk

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15413) emiki6


emiki6
veterán

How I tricked my brain to like doing hard things

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15414) emiki6


emiki6
veterán

A kreatin energizálja a T sejteket, ezáltal erősíti az immunrendszert. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15415) HarleyCustom válasza emiki6 (#15414) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:C :K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15416) HarleyCustom válasza emiki6 (#15414) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Creatin phx? Az jó? Nekem az van.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15417) emiki6 válasza HarleyCustom (#15416) üzenetére


emiki6
veterán

Minden kreatin jó. Ár/érték arányban a monohidrát a legjobb. Én nutriversumost fogok venni, mert nem költenek reklámra, így olcsók.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15418) HarleyCustom válasza emiki6 (#15417) üzenetére


HarleyCustom
veterán

BioTechUSA creatin phx...
Szóval azt mondod, hogy rendszeres fogyasztása ajánlott? Kell pihenőt tartani, vagy lehet folyamatosan szedni?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15419) emiki6 válasza HarleyCustom (#15418) üzenetére


emiki6
veterán

Ha az immunerősítés a cél, akkor a rendszeres, igen.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15420) HarleyCustom válasza emiki6 (#15419) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Köszi.
Ebben az esetben persze az is a cél, de nálam erőt és izomzatot is hozott, amikor használom/használtam.
Akkor szedem rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15421) brownus válasza emiki6 (#15419) üzenetére


brownus
veterán

napi hány gr?

(#15422) emiki6 válasza brownus (#15421) üzenetére


emiki6
veterán

A GAL a következőt írja (ők az egyetlen tápkieg forgalmazó, akiknek hiszek):
"Adagolás: Napi 1 teáskanálnyi (3 g) kreatinport keverjünk el 3 dl langyos/meleg, de nem forró folyadékkal. Várjuk meg, míg teljesen feloldódik, hogy jobban felszívódjon. A kreatin fogyasztásának megkezdésekor érdemes nagyobb dózissal indítani: pl. 2 hétig 3 x 3 g-ot (reggel/délben/este). Utána már napi 3 g (1 adag) is elegendő."

Nyilván akinek elképesztő izomtömege van, az tolhat többet is, nehéz megmondani pontosan.

Érdemes lehet taurint és glicint is szedni, utóbbit főleg akkor, ha kevés állati bőrt esztek vagy túlnyomórészt színhúst.
A glicin a legjobb édesítő cukoralternativa btw szvsz. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15423) emiki6


emiki6
veterán

Blogbejegyzés következik :D

Az elmúlt időszak edzés terén nekem leépülés volt és nyögvenyelősen ment, viszont most új erőre kaptam, azóta egy 4-6 edzés kb lement és bár a kihagyástól visszacingárodtam, azért az erő viszonylag gyorsan jön vissza, szóval van remény.

Egyik kedvenc gyakorlatom:

Elvileg tuck front lever huzi/evezés a neve. Mikor most újrakezdve először próbáltam sokkal szarabbul ment, mint régen, most már sima megint, szóval zsír.

Illetve tegnap meglett az egy lábas guggolás! :C Na ez pont az, aminek nem ártott a kihagyogatás, talán javára is vált.

Beláttam továbbá, hogy túl komolyan vettem, hogy rávezetőket kell csinálni bizonyos dolgokra és az nem az én utam. Nálam az működik, ha egyenesen a célra tartok, néhány ismétléssel dolgozok és nagyon figyelek, hogy ne sérüljek le. Ha így járok el, akkor fejlődök. Most rámentem a gyűrűn tolódzkodásra, első edzésre nem igazán ment, másodikra már meglepően jobban, szóval erre most rá fogok feküdni és cél a muscle up! :K

Megy rendszeresen a heti egy mászás. Jó cucc, sokat segít minden téren.

Nem tudom mitől, de mostanában nagyon érzem az erőt. Amire gondolni tudok: omega3 és taurin.

Reggelire mostanában vajkávét iszok, ami alapvetően kávé + 2 ek vaj + 1 ek MCT olaj, de így nekem a kávé túlságosan vízhajtó, illetve el akartam használni a DM-es kókusz ízű bio kókuszolajam, mert sütésre nem jó az íze miatt, szóval én ezt iszom: kakaópor, forróvíz, 25g kókuszzsír, 25g vaj. Ez már nem vízhajtó és van benne annyi zsír, hogy ne éhezzek meg túl hamar.
Miért jó az? Nem kell gondolkodnom mit egyek, gyorsan megvan, e mellé szoktam bevenni az olajos D és K vitaminom, 2 korty között leküldök egy korty halolajat, beveszem mellé az adott adag multim és magnéziumom.

Amúgy az a forgatókönyv, hogy felkelek, kapszulába bemérek kb 50mg jódot tartalmazó lugolt, beveszem, készülődöm, megiszom a vajkávét a vitaminokkal, aztán megyek a dolgomra, ahova viszek c-vitaminos teát (amiből legkorábban egy órával a jód bevétele után iszok). Ha ebédeltem már, akkor valamikor csinálok egy olyat, hogy teába teszek taurint, glicint és c-vitamint és azt iszogatom, elég jó cucc. Néha otthon belekortyolok a kálium-citrát oldatomba, majd öblítem teával. Vacsora mellé szintén veszek be magnéziumot és a multimat, illetve Q10-et szoktam az edzés előtti étkezésnél vagy valamikor, továbbá kolin-só cseppet szoktam teába tenni és valamelyik étkezéshez meginni vagy eleve kajába teszem a kolint. Heti 1-3x eszek májat és szoktam virslit enni, hogy bőrt is egyek ne csak húst. Az alvást kéne jól rendbe tegyem.

omega3 forrásnak mindenképpen halolajat kell inni/szedni, a lenmagolaj az lószar, mert ahhoz képest kevés benne az EPA és DHA. Halolajból sem mindegy, hogy milyet, én GAL halolajat iszok, amibe tettem doterra on-guard olajat, hogy ne legyen olyan cefet íze és lehet stabilizáltam is, hogy lassabban romoljon és tovább bírja a szervezetben. itt olvashattok az omega 3-6 dologról: [link]
Megjegyzem a statisztikák szerint elcseszett rossz az átlagember omega 3:6 aránya, ami összefügg a csökkenő várható élettartammal, azzal, hogy egyre butább gyerekek születnek és hogy egyre több a betegség, persze nem csak a rossz omega 3:6 arány okozza ezt, de kulcs szerepe van. Az o6 : o3 arányt 4:1 alatt kéne tartani, ehhez képest az átlag olyan 30:1-en van, emiatt romlik a sejtanyagcsere és gyulladások keletkeznek... is.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15424) HarleyCustom válasza emiki6 (#15423) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Wow :Y Ennyi mindent tolsz magadba egy nap? Nem semmi. Én meg még azt gondoltam, hogy sok ilyen szarságot szedek. :D Hát hozzád képest kismiska vagyok :D (c-vitamin, D-vitamin, Magnézium,)

Az alvásoddal kapcsolatban: próbálj magnéziumot szedni. Ellazítja az izmokat, nekem segített. Amióta szedem, jókat alszom. 3 órával lefekvés, tervezett alvás előtt, ne edzzél! Fontos! Én délután 5 óra körül edzem, 1 órácskát kb. és 9-10 óra körül már fekvés-alvás.
Nagyon rossz alvó voltam világ életemben, de mostanában minden rendben. Szedem ezeket a cuccokat és jókat alszom. Ezt a magnézium számlájára írom és az edzés időpontjára.

Nekem most volt egy 2-3 hetes kihagyás, a héten kezdtem el mozogni újra, rohadtul levert a nátha. Egyre tovább tart nálam. Hiába, öregszem. :) Ráadásul felugrott másfél kiló. :) Tökömbe! Te fogysz, én meg hízok, ha nem edzek. :D
A futást csak hétvégén tudom megejteni, hétköznap nem tudok. Ez mondjuk kicsit idegesít, de H.I.T. edzéssel tartom magam szinten.
Erőm van, állóképességem rendben.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15425) brownus válasza HarleyCustom (#15424) üzenetére


brownus
veterán

akkor mondom én is :d
- BioCo Kalci-citrát + D3 (heti párszor)
- BioCo Szerves Magnézium + B6 (heti pár alkalommal)
- c vitamin (minden nap)
tegnaptól kúra szerűen: https://vashiany-verszegenyseg.hu/webaruhaz/vas-b-vitamin/floradix-krauterblut-szirup-vassal-vitaminokkal-500-ml/
- multivitamin heti párszor
ebből most betolok egy dobozzal: https://multi-vitamin.hu/kivonatok/vision-care-bilberry-fekete-afony-kivonat-plusz-60db-pharmekal-p3890
meg ebből: Ginkgo Biloba bogyókat egy dobozzal

meg szoktam heti pár alkalommal ha eszembe jut, tökmag olajat, oliva olajat inni 1 ek.
vagy a salátát locsolom meg gazdagon ezekkel.

(#15426) emiki6 válasza brownus (#15425) üzenetére


emiki6
veterán

"BioCo Kalci-citrát + D3"

Ha ez elfogy, akkor szerintem ne vegyél többet. Kalciumot csak kajából szabad bevinni. Helyette D3 és K vitamint javaslok, mondjuk gal k2+d3 forte. Én több mint egy hónapja tolom a gal k komplex fortét (d-vitaminom van iherbről) és azóta kezd visszanőni az egyik fogamra a zománc ott, ahol valamiért lepattant, mások kezdetleges fogszuvasodást fordítottak már vissza k-vitaminnal + ha szeded, akkor se vesekő, se meszesedés, se csontritkulás nem fenyeget.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15427) brownus válasza emiki6 (#15426) üzenetére


brownus
veterán

ez citrát

(#15428) emiki6 válasza brownus (#15427) üzenetére


emiki6
veterán

És? :D a kalciumnál szinte mindegy, ha meszet eszel az is jól felszívódik, de nem kell egyél, mert a kajában van elég. A magnéziumnál fontos, hogy szerves anyaghoz legyen kötve, mert akkor szívódik fel jól.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15429) brownus válasza emiki6 (#15428) üzenetére


brownus
veterán

nem karbonát :d

(#15430) emiki6 válasza brownus (#15429) üzenetére


emiki6
veterán

De az mindegy. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15431) brownus válasza emiki6 (#15430) üzenetére


brownus
veterán

de nem mindegy :d
A hivatkozott vizsgálat ráadásul kimutatta, hogy megdöbbentő, de az étkezés közben elfogyasztott kalcium-karbonát alapú (korall-kalcium) tabletta nemhogy növelte volna a vér kalcium-szintjét, hanem csökkentette némileg azokhoz képest, akik nem kaptak. Ez azt jelenti, hogy az ételeinkben természetes formában megtalálható kalcium hasznosulását egyenesen lerontja a kalcium-karbonát azonos időben történő elfogyasztása.
https://naturhirek.hu/2013/02/28/haszontalan-kalcium-formak/

http://www.bel1.semmelweis.hu/upload/seaok1bel/document/elelmiszerek_kalciumtartalma.htm

na, majd tesztelek :)

(#15432) emiki6 válasza HarleyCustom (#15424) üzenetére


emiki6
veterán

Na, megjött a kreatin, a kurkumin és a máriatövis kivonat. Utóbbi kettő a májnak tesz jót, kipróbálom, hátha változik valami.

Az alvást félreerted. Nagyon jól alszom és könnyen elalszom, de túl sokat, illetve rendszertelenűl. Úgy kéne rendbetegyem, hogy 10-ig lefekszem, 6-ig felkelek. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15433) HarleyCustom válasza emiki6 (#15432) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ja értem. Így már tiszta. Azt hittem nem tudsz aludni.
Viszont ezt akkor neked kell irányítanod.

Jó sok cucc! :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15434) emiki6 válasza emiki6 (#15423) üzenetére


emiki6
veterán

#muscleup #falsegrip

Ma kísérleteztem a muscle up prekurzorokkal...
- negatív muscle up gyűrűn: 0 kontrol, lezuhanok, esélytelen. Nem lepődtem meg.
- Russian dip: régebben próbálkoztam vele, nem ment, mert nem hittem el, most rámentem, páradik próbálkozásra, ha nem is szépen, de összejött. fogom gyakorolni.
- muscle up átfordulása gyűrűn, de úgy, hogy sarok lent és hátrafele dőlök kiindulóhelyzetben: nem az igazi muscleup elérés szempontból, de valamennyit biztos segít, fogom csinálni, legalábbis egy darabig.
- hamis fogás kifejlesztése gyűrűn: Régebben próbálgattam, de elsikkadt, mert punci voltam és nem tudtam mit csináljak pontosan, szerencsétlenkedtem, aztán hagytam a francba. :D Görcsös fájdalom, hogy a csuklóhajlítókat ennyire összehúzódott állapotban még terhelni is kell, de szarni rá, szenvedni kell, nem feladni. Nincs más út.
Na de mi is a false grip? Hát ez: [link]

Ha megnézted a linken a videót, akkor mondom mire kell figyelni, mert mostanra jöttem rá sok dologra, amit jó lett volna régebben tudni. Itt egy kép:

Rajzoltam két kört és egy vonalat.
A vonal a gyűrű középvonala, oda kell felfeküdjön a gyűrű közepe.
A csuklónál a kör egy csont, az ne kerüljön a gyűrűre, kerüljön közvetlen a gyűrű mellé úgy, ahogy rajzolva van.
Az ujjaknál lévő kör egy ízület (the ball of the hand), az szintén kerüljön a gyűrű mellé, ne rá. Úgy, mint az előbb említett csont, csak a gyűrű mások oldalára.

És most jön a trükk:
Mikor ráterhelünk a hamis fogásra, akkor az ujjaknál lévő "kört" próbáljuk meg a könyök fele közelíteni, a gyűrű felfüggesztésével egy vonalban a gyűrűbe préselni-nyomni, ezzel több sújt téve rá, súlyt levéve a csukló melletti részről, azaz egyenletesen elosztva a súlyt.

Hogyan tovább? A videóban a hajlított karos függés lehet, hogy túl nehéz, én javasolnám, hogy eleinte kevesebb súlyt tegyünk rá, azaz csináljunk evezéseket és közben feszítsük a csukló és ujj hajlítókat, préseljük a kézfej elülső részét (ahol a kör van) a "gyűrűbe". Csinálni kel, hetente többször és lehet nehezíteni. Szenvedés, de szükséges és hasznos.
Az alkart próbáljuk a gyűrű felfüggesztésével kb egy vonalban tartani és az alkarral lehetőleg 90 fokot zárjon be a kézfej.

Nem kell most senkinek elkezdenie, de leírtam, hogyha kell, mert aktuális, vissza tudjátok keresni. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15435) emiki6 válasza emiki6 (#15434) üzenetére


emiki6
veterán

Rosszul írtam hogy kell false gripezni. Majd írok egy helyesbítő posztot, ha meglesz a MU. A következő edzésen már meglesz szerintem. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15436) emiki6


emiki6
veterán

Van itt olyan, aki tud 4-et tolódzkodni gyűrűn? :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15437) emiki6 válasza emiki6 (#15436) üzenetére


emiki6
veterán

* de nem tud gyűrűn muscle upozni

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15438) emiki6 válasza emiki6 (#15435) üzenetére


emiki6
veterán

Gyűrűn hamis fogás és muscle up újratöltve.

Kedvcsináló, hogy elhiggyétek mennyire sima ügy:
This Average Guy Learns the Ring Muscle-Up in 21 days
Nekem emiatt a videó miatt lett most meg hirtelen a MU.

Az írás a haladó sportolókat célozza, akiknek már viszonylag erős és stabil a válluk, nem sérülnek meg egy kis szokatlan mozgástól.

Gyűrűs muscle up szükséges előfeltételei: először is kell egy gyűrű. :D
Erőben mi a progresszió, hol érdemes elkezdeni? Érdemes elérni 5 tolódzkodást párhuzamos korláton és a gyűrűn támasz legyen stabil. Ha ez megvan, akkor jöhet a gyűrűn tolódzkodás. Az elején nagyon nehéznek, esélytelennek tűnhet, de erőltetni kell (kivéve ha valami megfájdul), ki kell tartani és akkor lesz haladás. Érdemes 4-5 ismétlésre feltornászni az erőt mert aki tud ennyit tolódzkodni, az igazából tud muscle upozni, csak még nem tudja... ;) Ha megvan a 4-5 tolódzkodás, akkor jöhet a muscle up, annak is az átfordulás része, ami elképesztően egyszerű, csak tudni kell a trükköt és akarni kell + önbizalom.

Az átfordulás legfontosabb része a megfelelő fogás amit korábban rosszul próbáltam.

A 2 zöld vonal a gyűrű kontaktfelületét jelöli, a csuklónál a 2 pötty 2 csontot jelöl, a nagyujj felüli elvileg a sajkacsont, de ami nekünk lényeges, az a másik, a borsócsont, az ahhoz kapcsolódó ínt is berajzoltam.

A borsócsont problematikája:
Röviden: szar helyen van. Azt hittem, hogy a gyűrű hozzá képest kívülre kell essen, mert ha a rá kapcsolódó ín és izom meg van feszítve, akkor szimplán nem fér oda a gyűrű, de tévedtem. A borsócsonthoz kapcsolódó csuklóhajlítók nekünk itt, most nem kellenek, ellenünk dolgoznak! Mit lehet tenni?
Tegyük a gyűrűt olyan magasságba, hogyha a tolódzkodás alsó pontján vagyunk leérjen a lábunk, ilyenkor tudjuk állítani a fogást. Helyezzük úgy a támaszkodó csuklót, hogy a gyűrű kb a berajzolt helyre essen, a sajkacsont és a borsócsont közé, majd jól simítsuk rá ujjainkat a gyűrűre. Hasonlóképpen: [link]
Ha ezzel megvagyunk, akkor ne eresszük a fogásunkat, ereszkedjünk le kb a húzódzkodás felső pozíciójáig, majd emeljük el lábunkat (a fogás el fog, el kell forduljon egy kicsit, ekkor a borsócsont pont a gyűrű fölé fog kerülni, arra kerül a terhelés. Nem kellemes, de szükséges. Ezen az 1-2 centin múlik az egész. Ha már a Borsócsonton kívül esik a gyűrű nem fog sikerülni...). Nem biztos, hogy edzeni kell a hamis fogást úgy, mint a surpassing gravity-s videóban! Próbáljuk fenntartani a fogást, majd elvégezni az átfordulást. Ha nem sikerül, akkor próbálkozni kell, elvégre minden adott, hogy meglegyen. :K Meg tudod csinálni!

Igazából, ha megvan az átfordulás, akkor már nincs akadály. Érdemes begyakorolni az átfordulást, majd dolgozni a a muscle up többi részén: húzódzkodás + átfordulás és átfordulás + tolódzkodás, valamint a 3 szakasz egyben. Aztán meg kell tanulni fejmagasságban lévő gyűrűt jól megfogni*, majd pedig olyat, amit csak ugorva lehet elérni. Ha úgy megy, akkor megvan A gyűrűs muscle up! :K

*Fontos: Ha a csuklótámasz nem a gyűrű mélypontjára kerül, akkor nem fogsz tudni átfordulni, erre érdemes figyelni! Továbbá valószínű a borsócsont feszítője be tud kavarni, érdemes megpróbálni kikapcsolni őket, hogy a csukló jól odaférjen a gyűrűhöz.

Aki kezdő, sérülékeny a válla és hasonlók, annak nem javasolnám ezt. Aki kezdőnek érzi magát, az menjen el csoportos edzésre, erősödjön meg, tanuljon meg jól mozogni, térjen vissza erre később. Aki vállfájós, az meg menjen el egy jó gyógytornászhoz, de manuálterapeuta is segíthet, ő is elmehet csoportos edzésre.
Mindenki aki teheti menjen el csoportos edzésre is. Meg mászni, a mászás jó! :)

Remélem valakinek segítettem. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15439) HarleyCustom válasza emiki6 (#15436) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Többet is... :K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15440) emiki6 válasza HarleyCustom (#15439) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor a hsz feletted neked (is) íródott. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15441) emiki6 válasza emiki6 (#15438) üzenetére


emiki6
veterán

Mint kiderült, itthon nem megy a MU, csak mászás után, a mászóteremben.
Otthont nem használom annyit a fogásom edzéshez, hogy izzadni kezdjen, nem használok magnéziát és a gyűrűmön nem látszik a használat, le is csúszik róla a false gripem.
A mászóterem gyűrűjét magnézia és izzadtság keverékébe van "pácolva", magnéziával bekenve, valamint a mászástól az én tenyerem is izzad, ezért használok is magnéziát, tapad is a bőröm rendesen, egyből megy 3 átfordulás vagy két muscle up, nem teljes tartományban. Nem mindegy a gyűrű...

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15442) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Boldog ünnepet mindenkinek! :)
Óvatosan az evéssel. :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15443) emiki6 válasza HarleyCustom (#15442) üzenetére


emiki6
veterán

Keményen kell edzeni, hogy izom legyen belőle. :D

Illetve ha már Pavel eszembe juttatta, had juttassam én is az eszetekbe a GTG-t. Keresel egy nehéz gyakorlatot, amihez erő kell és technika, de az izom már meg van hozzá. Megcsinálsz egyszerre a max ismétlés számod felét, majd "pihensz" minimum 15 percet. Ezt megismétled annyiszor, amennyiszer jól esik. Lehet csinálni félóránként, óránként, kétóránként is, de érdemes egy 10-20 sorozatot megcsinálni egy nap. Érdemes koncentrálni, mikor csinálod. Kontrolláltan végezni, hogy ne sérülj meg.
Én most próbaképp haskerékkel fogom csinálni, ameddig csinálom. Cél a teljes haskerék.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15444) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15445) emiki6 válasza HarleyCustom (#15444) üzenetére


emiki6
veterán

Boldog karit! :D

Hoztam nektek egy csatornát, pure gold: Artem Morozov
pl: EXPLOSIVE PULL-UPS! BEST TIPS.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15446) HarleyCustom válasza emiki6 (#15445) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:C

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15447) emiki6 válasza emiki6 (#15445) üzenetére


emiki6
veterán

Ne púposan húzódzkodjunk: [link]
3 leghasznosabb húzódzkodás: [link]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15448) emiki6


emiki6
veterán

Akinek régi problémája, hogy folyton abbahagyja az edzést, annak javasolnám az Önerőből című könyvet. Jó lett volna évekkel ezelőtt olvasni, most már talán tartanék akkor valahol... :D

A Beavatkozás című könyvvel most végeztem, az is alapmű, az a helyzet. Jó lett volna már korábban elolvasni... :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#15449) brownus válasza emiki6 (#15448) üzenetére


brownus
veterán

Csekkolom, először magon ebook formátumban.. köszi

(#15450) HarleyCustom válasza emiki6 (#15448) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Kösz :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.