Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#500) nukewar


nukewar
tag

Nvidia driver telepítése(?) fedora 7 alá

Nos. Sok vesződség után ismét itt, igaz egy lépést nem tettem meg előre. Tegnap behalt a fedora. Már a shell sem jött be, mivel nem ismerem a linuxos trükköket, ezért újra telepítettem (hiába, a windowson edződtem).
Aztán találtam egy weboldalt :[link]
aminek alapján telepítettem az nvidia drivert. Öt egyszerű lépésről szól. Íme:

1. rpm -Uhv http://rpm.livna.org/livna-release-7.rpm
(mivel a kollegák említették a livnát, meg a repot is, de konkétumot senki nem mondott, hát valahogy így kellene szabatosan befaragni a shell-be)
Amúgy nekem errort dobott, de le lehet tölteni az rpm-et az oldalról és a vinyóról is lehet telepíteni. Ez megvolt.

2. rpm import http://rpm.livna.org/RPM-LIVNA-GPG-KEY
(mint látható ez valami kulcs féle, gőzöm sincs, hogy ez mennyire fontos, mert nálam ez is akadt error-ral. De ennek ellenére tovább tudtam lépni a következő pontra. ...)

3. yum install kmod-nvidia
(Ez lenne a fő attrakció. Az előző lépések nélül kezd köpködni olyanokat, hogy nothing to do. Tehát a repot ne hagyjuk ki, bármit is jelentsen az.)
Ez nekem simán feltelepült. Installálódott a driver, hogy szép új magyar nyelven fejezzem ki magamat.Letöltögeti a kernelt meg egyéb csomagokat.

4. Reboot the machine.
(Ezt ne a shellbe írd be. Én fondorlatos módon a ctrl-alt-del klasszikus kombinációt alkalmaztam. Azt hiszem ez volt a legkönnyebb lépés a telepítés során.)

5.Execute: glxinfo | grep direct
(Sajnos ezügyben nem tudok érdemlegeset reflektálni, mert idáig nem jutottam el. A boot során ismét caught signal 11. server error köszöntött régi ismerősként)
Innentől kezdve viszont passzolok, és jól esne egy-két megnyugtató szó, hogy másnak is volt hasonló esete, sőt talán még a választ is tudja, hogy mi a bánatos rostonsült csirkemájért nem hajlandó a fedora megemészteni az nvidia drivert.

(Azt hiszem az ilyen dolgok miatt használom én még mindig a windowst)
Térítsetek meg!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.