Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Far Cry 5

Hozzászólások

(#606) hdekakas


hdekakas
senior tag

Tegnap próbáltam először az Arcade Multiplayer módot.
Az mitől van, hogy a többi játékos életcsíkja több egységes sárga csík, belelövök egy tárat a fejébe és maximum a fél életereje megy le, engem pedig egy lövés ér, és már meghaltam?!
Elvileg 250%-os a fejlesztettségem a főjátékban, bár erre a Perk-re amúgy pont nincs is odaírva, hogy működik Arcade-ban is.
Szóval én hogy tudnék olyan erős lenni? :U

(#608) S. Szabi válasza hdekakas (#606) üzenetére


S. Szabi
őstag

Én egyszer próbáltam az Arcad-ot, de piros képernyővel kifagyott az egész... Mit érdemes kipróbálni benne, ami jó is?

(#611) Bird válasza hdekakas (#606) üzenetére


Bird
addikt

Úgy, hogy minden perket kimaxolsz.....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#612) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

Lenne egy kis gondom Jacob régiójával kapcsolatban:

Szóval, megcsináltam minden küldetést a régióban, megnéztem, nyitva sem maradt semmi, Cheeseburger figurákat, Baseball kártyákat is vissza vittem, de mégis azt írja, hogy teljesített küldetés 40/41. Namost, a bunkerban Eli küldetését nem csináltam meg, mert úgy alakult, hogy előbb kellett megölnöm. Lehet, hogy ez lenne az a 41-dik? Azt hittem ilyenkor úgy alakul a Story, hogy az a küldetés máshová kerül, vagy ilyesmi, és lehet, hogy úgy is volt, és mégis valami más lesz a gond. John régiójában is maradtak még küldetések a megölése után, azt meg is tudtam csinálni 100%-ra. Mondjuk itt volt olyan is, hogy a tértképen egyszer mutatta, hogy ott van küldetés, egyszer meg nem, de végigneztem netes térképeket, mindent, és szerintem megcsináltam mindet :) Járt más is így? Meg, ha Jacob háza közelébe megyek, elkezdődik az "Only You", pirös köd, és vissza rak pár száz méterre. Ez másnál is így van?

Magáról a játékról annyit, hogy nekem nagyon bejön!

Nehéz szinten tolom, az elején azért nem volt egyszerű annyira, sőt a legelső feladatot, a menekülést a legeslegeléj nem is tudtam úgy, ott vissza kellett vennem. Így azért van egy-kettő küldetés, meg előörs aminek a felszabadítása többszöri próbálkozásra ment, de így két régió kipucolása után most ott tartok, hogy képességekből is majdnem minden meg van, most már azért a nehéz szint sem olyan nehéz :) Persze oda lehetne menni mindenhova helikopterrel ,aztán lebombázni az egészet, de anank mi értelme, ugye? Pont az a jó benne, hogy annyi féle szabályt csinálhatsz magadnak, hogy még nehezebb legyen, hogy sosem lesz unalmas, de ez ugye a többi Far Cry-ban is így volt.

Bugok nálam is vannak azért, de egyik sem olyan vészes, igaz főleg grafikai, meg ilyen, hogy ott a levegőben egy helikopter, és csak van, meg a fák között egy repülő csak úgy, komolyabbal még nem találkoztam, olyan volt még, hogy hegyre nem töltött be fákat bizonyos szögből.

Vadászva, halászva minden meg van, kivéve a nyulat :D Az Faith régiójában van csak, eltöltöttem ott egy játékbeli napot, de nem láttam egyet sem, nem tudja valaki, hogy lehet őket előcsalni? :D

[ Szerkesztve ]

(#613) proci985 válasza S. Szabi (#612) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nalam emiatt volt max 38/41 sajnos

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#614) S. Szabi válasza proci985 (#613) üzenetére


S. Szabi
őstag

Viszont akkor én hogy jutottam 2-vel tovább? :D Érdekesen van ez kitalálva, megcsinálva...

[ Szerkesztve ]

(#615) STC Speed


STC Speed
őstag

Nagyon jo játék. Megérte az árát.

A játék végéről:

Nem értem, hogy a bombákat joseph seed inditotta nem? Tehát oké,hogy mondta,hogy vége a világnak de ő miatta lett ez, mert alkudtunk meg. Ha elmegyünk akkor nincs bomba :)

(#616) proci985 válasza STC Speed (#615) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem es igen. a silok vezerlese minden esetben megserul, amit en hianyolok az a negyedik befejezes, ahol John Seedet ellenallas miatt lelovi a jatekos elfogas helyett.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#617) Ateszpapa válasza STC Speed (#615) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Faith mondta, hogy ez lesz, ha nem megyünk el.

(#618) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

35 óra játék után végeztem a sztorival, bár még side missionökkel együtt hátravan kb 40 küldi a 130-ból. Kicsit vegyesek az érzéseim a játékkal kapcsolatban, főleg az előző részekhez (IV-el és Primallal játszottam) hasonlítva.

Az open-world elemeket szinte tökéletesen valósították meg, az veri szerintem a korábbi részeket. Nagyon hangulatos az egész, illetve tényleg jól sikerül átadni, milyen is legyen az élet egy fegyveres szekta által uralt területen mind a kívülállók, mind a szektatagok számára. Ehhez szerintem sokat hozzáad az is, hogy a térképet bejárva random extra információmorzsákat, kapunk ha beszélünk megfelelő emberekkel.

Ami viszont nagy negatívum számomra, az a sztori. Azzal, hogy szinte tetszőleges sorrendben lehet a küldetéseket elvégezni, teljesen szétesik a történet és nincs idő/lehetőség rendesen megismertetni a szereplőket illetve egy fordulatos cselekményt felépíteni. Az is óriási baklövés volt szerintem a készítők részéről, hogyha eléri az ember az adott számú resistance pointot, akkor fixen elindul az adott herald mission, akárhol is jár valójában a játékos a sztoriban. Az utolsó régióban a legvégére hagytam (volna) a story küldetéseket, de mivel az összes prepper stash, outpost és jópár side mission is megvolt, persze hogy jóval korábban bedobta a nem átugorható fő küldetéseket a játék. Ezen kívül az is full logikátlan, hogy állandóan sikerül megszöknöd, miután valahogy elfognak és persze sose javul a védelem az adott herald bunkerében. Még az a levés főszál is, ami van a sztoriban teljesen repetitív (elkap a herald, megszöksz, ez 3x, aztán a bunkeréből kiszabadítasz valakit, majd tiéd a régió). Csavar sincs túl sok a sztoriban, elég kiszámítható az egész, de még ami van is, annak sincs túl nagy jelentősége, hiszen annyira elnyomja minden más a játékban a történetet.

Ami a legnagyobb csalódás volt számomra, hogy kb a Primal sztorija összetettebb és összefüggőbb volt emlékeim szerint, mint az 5-é, pedig az az őskorban játszódott... A heraldok + Joseph összesen kb 10 (full repetitív) küldetésén kívül sok összefüggő történet nem volt, hiszen minden más fő küldetés max 1-2 másikkal függött össze, amúgy pedig csak egy kis extra infót adott hozzá a sztori egészéhez.

Nekem a befejezések se tetszettek szinte egyáltalán, ha kicsit jobban végiggondolja őket az ember, mindegyiknek van egy mélyebb mondanivalója, de azt éreztem, hogy ez már falrahányt borsó így a játék végére, nem tudja megmenteni a sztorit.

Összességében nem bántam meg egyáltalán a játék megvételét, mert a hangulat + játékélmény nagyon megfogott, de a sztoriban nagyot csalódtam, többet ki lehetett volna hozni belőle szerintem ha kicsit lineárisabbá teszik azt. Arcade móddal még fogok szórakozni az biztos, sztori befejezése után kipróbáltam és megfogott, illetve lehet hogy a mellékküldiket is folytatom a campaign módban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#619) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!

Minap telepítettem a FC5-öt. A kérdésem az hogy tényleg érdemes lenne telepítenem a legújabb videokártya drivert? Hozhat egyáltalán PLUSSZ FPS-t? Az Uplay szólt hogy outdated meghajtóm van.
Kipróbáltam a bechmark-ot az ajánlott alapértelmezett graff beállításokkal, ami high. és az átlagos fps 59 volt.
A videokártyám Nvidia Geforce GTX 970. Proci: Intel i7 4790K, RAM: 16 GB.
A videokártya driver verzió: 376.33

Köszi a válaszokat. :)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#620) TTomax válasza wollnerd (#619) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez egy 1070Ti OC,pár %,döntsd el magad.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#621) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

Aki végig tolta, annak ajánlom, menjen el a map "tetején" található nagy épülethez :)

(#622) proci985 válasza STC Speed (#621) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az apokalipszis utan mar csak a fejlesztok listaja jon be es vege a jateknak, ott mar nem lehet tovabbmenni nem? az "only you" epuletre gondolsz?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#623) STC Speed válasza proci985 (#622) üzenetére


STC Speed
őstag

Igen arra gondolok :) én is végig vittem, csak még barangolok, plusz melléküldiket végig nyomom

(#624) TTomax válasza STC Speed (#621) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem ugyanazt dobja mint előtte,én is kíváncsi voltam de nem látom hogy valami változott volna. :F

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#625) Đusty válasza S. Szabi (#612) üzenetére


Đusty
addikt

Meg lesz az a küldi csak keresni kell mert a térkép elfelejti jelölni. Sokaknak a híd alatti stash maradt ki ami a furgonban van, nekem más tényleg elcseszték ezt is de meg lett. (google segít) Nyúlról korábban írtam de van faithnál is használj szérumot!

[ Szerkesztve ]

(#626) S. Szabi válasza Đusty (#625) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nyúl közben meglett, végig vadász szérummal kerestem, de elég nehezen nem akartak előbújni :)

Akkor azt megnézem, köszi! Ja, több ilyet csinált, hogy egyszer mutatja, egyszer nem.

Lassan én is végzek, már az utolsó küldetés kell csak, Faith is halott, őt hagytam utoljára, de előtte kipucolom a régióját is teljesen.

Amúgy gondoltam, megcsinálom 100%-ra, de az nagyon durva lenne, mert én abba beleszámolnám az összes jármű, fegyver, ruha stb. megvételét is. Azok nélkül meg nem 100%, de ahhoz rengeteg lóvét kéne gyűjteni... :) Szóval elég lesz, ha megvan minden küldetés, meg amikért a pontok járnak, az már meg is van mind, a 60 perc Coop kivételével, plusz kiszinezni a térképet legalább 90+%-ban, peremvidékeknél nem mindenhol olyan egyszerű bejárni.

(#627) S. Szabi válasza Đusty (#625) üzenetére


S. Szabi
őstag

Az volt az, az Ozhigwan Falls-nál! :C

Köszi! :R Így már 41/41 :)

(#628) Đusty válasza S. Szabi (#626) üzenetére


Đusty
addikt

Nem lehetetlen a 100%, szerintem az assaultok nehezebbek minz pénzt keresni, meg van 1-2 elvetemült achi és még az arcadot is belekeverték. De mivel nincs más A kategóriás játék a láthatáron lesz rá idő, a többség könyebben megy mint gondoltam csak rá kell szánnom magam. De mivel ezeket úgy sem számolja csak magának csinálja az ember.

(#629) hdekakas


hdekakas
senior tag

Proximity Explosive hogy működik?
Nem tudok rájönni. Amazt csak ledobom és megnyomok egy gombot (egér középső), és robbantja.
Emezt? Ledobom, és nem tudok mit csinálni, várok 5 percet aztán visszaveszem. :U

(#630) STC Speed válasza hdekakas (#629) üzenetére


STC Speed
őstag

Mozgás érzékelős, ha az ellenség a közelépbe lép akkor felrobban magától.

(#631) hdekakas válasza STC Speed (#630) üzenetére


hdekakas
senior tag

Ja, köszi!
Akkor páncélszekrényt ne nagyon próbáljak vele felnyitni. ;] :DDD

(#632) S. Szabi válasza Đusty (#628) üzenetére


S. Szabi
őstag

El lehet vele szórakozni, kimaxolni, persze, de azért csak azért vadászgatni, horgászni, hogy pénzt gyűjts ruhát venni :D Időm sajnos vagy nem sajnos, lenne rá bőven, de azért na :D

Assaultok, Achi alatt miket értesz?

Arcadeban is lehet pénzt keresni?

Illetve mi van a Vietnámos, Zombis, meg Marsos DLC-vel?

hdekakas: Ráteszed, és odamész, hogy felrobbanjon :D Lehet van egy kis mellékhatása, de működik. Amúgy ha feloldodtad a zárfeltörő képességet, nem kell robbantgatni.

[ Szerkesztve ]

(#633) Đusty válasza S. Szabi (#632) üzenetére


Đusty
addikt

Jó a ruhavásárlást én sem erőltetem sőt az nálam tabu ilyenekre nem költök de volt egy achi amihez kellett azt hiszem 700-at költeni azt annyi. Az achi rossz szokás az angol achievements-ből jött magyarul eredmények. Shift+f2 az uplayben az eredmények fülnél látod mit teljesítettél. Sok játéknak ez a legnehezebb része :)

(#634) vvega30 válasza S. Szabi (#632) üzenetére


vvega30
senior tag

csak szólok, hogy a javító/heggesztő pisztollyal is lehet zárat nyitni.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#635) STC Speed válasza hdekakas (#631) üzenetére


STC Speed
őstag

Hát én próbáltam, hogy elé dobtam és rálőttem pisztollyal,robbant is de a szekrényajtó nem nyilt ki:) :Y

(#636) S. Szabi válasza Đusty (#633) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ahhhha, erre gondoltál? Itt azért vannak szép kihívások :D A játékbeliek megvannak, az ölj ilyen-olyan fegyverrel ennyit annyit, így-úgy, választható segítő öljön ennyit-annyit, vadász ilyen-olyan állatot, de ezekről nem is tudtam :)

A ruha vásárlást azért mondtam, hogyh a tényleg ki akarod 100%-ra, magadnak, akkor abba az is beletarozik szerintem, hogy azokból is megveszed mindet, ahhoz is elég sok lóvé kell.

(#634) vvega30: Ez szembe sem jutott

[ Szerkesztve ]

(#637) Ergo_Proxy


Ergo_Proxy
tag

Sziasztok, ha játék közben megnézem a missziók listáját mindet komplettnek mutatja, még is két területen egy-egy, Jacobén pedig elvileg kettő hiányzik, ezek alternatív küldetések lettek volna amik a sztori alakulása miatt nem lettek teljesítve, vagy, hogy tudom ezt megnézni?

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#638) Ergo_Proxy


Ergo_Proxy
tag

A missziók listáját úgy értem, hogy ha megnyomom a tabot és a Journalban megnézem ott komplett minden, és a mappból kizoomolva látom, hogy pl missions 51/52

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#639) Mr X válasza Ergo_Proxy (#638) üzenetére


Mr X
veterán

Itt csak azokat jelzi, amiket már felvettél. A hiányzóakat még nem vetted fel, ezért nem jelennek meg ott.

(#640) Ergo_Proxy válasza Mr X (#639) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

Én is erre gondoltam, de már kb 20 óra játékidő óta csak barangolok a mapon, vadászok vagy az outpostokat szabadítom újra, már nincs egy szürke négyzetmilliméter a földön, el nem tudom képzelni hol lehet felvenni még küldetést :)

[ Szerkesztve ]

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#641) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Már fel is törték a játékot (CPY)

Nem sokáig bírta a Denuvo.
Ennek azok örülhetnek akik még nem vették meg a játékot. :)

(#642) S. Szabi válasza Ergo_Proxy (#640) üzenetére


S. Szabi
őstag

Előbb is volt róla szó, van olyan, hogy térképen valamiért nem mutatja a küldetést, de amúgy meg ott van. Valahogy ki kell sakkozni, mi maradt ki.

[ Szerkesztve ]

(#643) Ergo_Proxy válasza S. Szabi (#642) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

Feltúrtam pár külföldi fórumot, Holland Valleyhoz ott találtam meg a nagy YES feliratott kellett szétlőni a hegyoldalban. Holnap majd megkeresem a többit.

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#644) k-adi válasza Ateszpapa (#641) üzenetére


k-adi
nagyúr

Kegyetlen unalmas lett... lehet azért érzem így mert anno kimaxolam fc3,fc4, primalt emiatt nekem semmi pluszt nem ad a játék.... jó lehet horgászni..hurrá... :U

(#645) S. Szabi válasza k-adi (#644) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ennyi erővel minden Far Cry unalmas... Teljesen jó rész lett ez, és azért vannak benne újítások, változások 3, 4-hez képest, nem csak a horgászás...

Ha a 6 olyan lesz, mint a 4 a 3-nak, hogy nagyjából ugyanaz, de mégis más, akkor is jó lesz a 6 is!

Amúgy sem tetszhet mindenkinek, de rajtad is áll, hogy menyire veszed unalmasra.

(#646) Ateszpapa válasza k-adi (#644) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nekem tetszik a játék.

Tudni kell, hogy ritkán játszom már, (meló, gyerekek), de ez azok között volt ami lekötött, és majdnem minden nap leültem este játszani egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#647) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Nem rég kezdtem el ezt az epizódot, elsőre nagyon tetszik a világa, grafika is pazar. Annyira még nem sikerült kiismerni, az elején egy blöki volt a társam, most egy leányzó nyílpuskával, de a blöki jobban bejött, hogyan lehet visszavarázsolni, vagy merre találom meg? :)

(#648) Đusty válasza Don.Corleone (#647) üzenetére


Đusty
addikt

Térkép vagy TAB felül a menüben a 3 alakos ikonra kattintasz és kiválasztod.

(#649) Don.Corleone válasza Đusty (#648) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

tudtam pofon egyszerű lesz, köszönöm! :R

(#650) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok újra!
Lenne egy véleménykifejtésem a játékkal kapcsolatban pár óra után, illetve két kérdésem: (Az 5 előtt újrajátszottam a 4-et az előző 2 hónapban.)
Az most komoly hogy az 5-ben a főhős egyáltalán nem beszél?! (A neve Rook(ie), vagy valami ilyesmi? Ezt a hülye nevet... :D) A FC4-ben még Ajay is beszélt...
Nincsenek az olyan apróbb animációk mint az állat megnyúzása és növény leszedése??? EZ IS KOMOLY?! Ezek voltak a legjobbak... :DD
Nincs minimap.. Mondjuk, értem már hogy miért, azért opcionális lehetőségnek jó lett volna, de mégis fejlesztőknek van igaza sztem. (Azért vannak helyzetek amikor hiányolom azt.)

Tök jó ez a Gun Hire dolog. Sokkal jobb mint a 4-ben. Kérdés: ha már nincs rá szükségem hogyan lehet őt elküldeni? (Ezt nem találtam meg a tutorial menüben.)
2. kérdés: Arcade-ben a pénzszerzés a főjátékhoz valóban igaz? Elég a főmenüből is indítani a Arcade-t, vagy oda kell menni az ilyen automatákhoz az igazi játékban és onnan indítani?
Köszi előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Far Cry 5
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.