Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Fallout 76

Hozzászólások

(#751) csab991 válasza jzsolt79 (#749) üzenetére


csab991
senior tag

Szerintem jobb ha eltávolítod egy időre, nekem a Perk Loadout teljesen összezavarta a kártyákat.

Joccc: jól hangzik, ennek már több értelmét látom mint a pvp survivalnak.

[ Szerkesztve ]

(#752) csab991


csab991
senior tag

Na most már lőjjetek le megfogadtam hogy nem baszok el több pénzt atomra, erre Elder's Battlecoat elérhető ha veszel atomot, limitált ideig. Vesztettem, nagyon kellett. :D

(#753) Ryder62


Ryder62
őstag

Még a végén élvezhető lesz a játék. Jönnek az NPCk és a a régi dialógus rendszer.
Mondjuk látszik, hogy ezekszerint kivitelezhető, tehát lustaságból nem tették bele. Ezt minimum így kelett volna kiadni.

(#754) csab991 válasza Ryder62 (#753) üzenetére


csab991
senior tag

Január óta játszom vele rendszeresen és érezhető a fejlődés, mostanában jutott el tényleg arra a szintre, amilyennek megjelenéskor lenni kellett volna. Hallgatnak a játékosok visszajelzéseire, és ez dicséretes.

Más: Futottam pár kört az új sebzés mutatóval, teszteltem a különbséget az Explosive és Fire Rate effectek között, és ha mindenképpen arra mész, hogy maxold a damaged, akkor a Fire Rate a befutó. A nagyobb páncélos ellenfeleken nagyon keveset sebeznek a robbanások.

Egy példa, Heavy Gunnerként tolom 45% armor penetrationnel:
lvl 68 Schorched Walker : kb. 0%-ot ignorál
lvl 68 Super Mutant: kb. 22%-ot ignorál
lvl 92 Deathclaw: kb. 45%-ot ignorál
lvl 50 Mirelurk Queen kb. 60%-ot ignorál
lvl 95 SBQ kb. 75%-ot ignorál a teljes (inventoryban mutatott fegyversebzésből)

[ Szerkesztve ]

(#755) Semin válasza Joccc07 (#750) üzenetére


Semin
senior tag

Meglepően jó ez az új játékmód.
Magam is csodálkozom rajta, de fluid, egyzserű, élvezhető.
A 2. játékban sikerült nyerni a csapattal, tehát Overseer Achi behúzva.
(utána volt 1-2 nyeretlen kör, de egész jól ment :D)
Jah és kapsz xp-t, lóvét, xal nem elvesztegetett idő.

Én bevittem a nagykarimat, eszembe se jutott, hogy eltűnhet valami :DD

Más
A sebzések elemzése még pár napig ad melót , most már lehet teszetlni az AA és a LS perkeket is.

(#756) Joccc07 válasza Semin (#755) üzenetére


Joccc07
addikt

Kéne 1-2 kört menni valamikor.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#757) csab991 válasza Semin (#755) üzenetére


csab991
senior tag

Azt olvastam nem volt szerencsére ilyen eltűnő cuccos probléma, többen is aggódtak Redditen emiatt, de úgy tűnik alaptalanul.

Eddig úgy néztem hogy a 45% armor penetration amit kapok a stabilizedból olyan 20-25% plusz sebzésnek felel meg.

Látszik, hogy ingyenes időszak van, csak olyan szerverre dobott be eddig ahol legalább a fele populáció 10-es szint alatti, persze ez nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#758) Semin válasza Joccc07 (#756) üzenetére


Semin
senior tag

Persze összehozhatjuk.
Leginkább hétvégén, mert a héten éjszakás vagyok :)

(#759) Joccc07 válasza csab991 (#752) üzenetére


Joccc07
addikt

Behúztam én is. :D Kellett az atom meg azért ez így megérős.

Br módba, hogy tudsz saját ruhába lenni? Egy csomóan szaladgálnak másik szettbe.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#760) jzsolt79


jzsolt79
tag

Hát ez az új BR mód pontosan az a játékmenet típus, amitől mindig is távol tartottam magam... csak menni és egymást lövöldözni, ennek sosem láttam értelmét. Tud ez a mód amúgy mást is mert én a kipróbálási 5 perces idő alatt csak ennyit vettem ki belőle? Vagy csak ennyi, hogy mész és lövöd aki piros?

(#761) Joccc07 válasza jzsolt79 (#760) üzenetére


Joccc07
addikt

Szeded a jobbnál jobb cuccokat. Ha találsz egy PA-t akkor örülsz és ha megvan a 4 inditókód akkor hívhatod az atomot.

Tegnap sikerült egy 3. hely. Így a csapat 2. lett. A csapattárs egy PA-os ellen volt stimpak nélkül. Így elég egyoldalú volt sajnos.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#762) csab991 válasza Semin (#755) üzenetére


csab991
senior tag

Heavy gunnal úgy tippelem, kb. 10-20 méterről sebzem a legnagyobbat, ezután észrevehetően csökkennek a sebzések a távolság függvényében.

A fejlövések dupla sebzést okoznak nagy általánosságban, minden szörnyen kb. ez az egyetlen gyenge pont, a végtagokon nem vettem észre hogy nagyobb a sebzés. A robotok inkább a testük közepe felé sebezhetőbbek, ha gyenge pontot érsz kb. 30-100% plusz sebzést kapsz.

Az prime receiverek, elképesztő erősek. Összességben +20% sebzést kapsz egy standard receiverhez képest bármilyen ellenre, aztán még 40-50% a schorched szörnyekre.

Melee-t egyelőre nem teszteltem perk loadout nélkül kb. 5 perc mire megtalálom a perkeket amik kellenek, nagyon szar e nélkül játszani.

(#763) jzsolt79


jzsolt79
tag

Perk loadout-hoz kiadták a frissítést ha valakit izgat a dolog :)

Mármint ehheza verzióhoz, nem tudom létezik-e másik:

Perk loadout update

és a kiegészítő mellé:

SFE

(#764) jzsolt79 válasza Joccc07 (#761) üzenetére


jzsolt79
tag

Világos, köszönöm az infót.

(#765) jzsolt79 válasza csab991 (#762) üzenetére


jzsolt79
tag

"perk loadout nélkül kb. 5 perc mire megtalálom a perkeket amik kellenek, nagyon szar e nélkül játszani."

jaj, ne is mondd, szinte teljesen kétségbe estem, hogy mi lesz ezentúl enélkül :DDD
qrvára megszokja az ember a kényelmet :)

(#766) Semin


Semin
senior tag

Ez milyen árban van jelenleg?

[ Szerkesztve ]

(#767) Lendova válasza Semin (#766) üzenetére


Lendova
őstag

40 scrip. Kvázi senkit sem látni ilyen fegyverrel, kevés dmg és spin up time.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#768) csab991 válasza Semin (#766) üzenetére


csab991
senior tag

Bizony, jobban jársz ha bezúzod. Instigating, magas tűzgyorsaságú fegyvereken kuka, limb damage megint kuka.

Sajna megerősíthetem a gyenge sebzést nekem van egy B/25/50 primeolva (Ultracite primed), de még így is kb. a fele sebzést adja mint egy .50cal, holott papíron erősebbnek kéne lennie 10%-al.

[ Szerkesztve ]

(#769) csab991 válasza csab991 (#768) üzenetére


csab991
senior tag

Itt a példa. A fire rate azt jelenti, hogy 10 másodperc alatt hány töltényt tudsz kilőni.
Ha összeszorzom a két számot (fire rate + damage), akkor kijön egy teoretikus sebzés, tehát a .50cal-al 52.896, addig az UGL-el 56.296. Ez azt jelentené, hogy ugyanannyi idő alatt több sebzést tudna kiosztani az UGL, de a valóságban kb. csak a felét tudja produkálni.
Ennek oka lehet, hogy az energia fegyvereken nem működik az armor penetration. Ez mondjuk kifejezetten csak SBQ-ra igaz, mivel ő neki van a legtöbb páncélja. Más kevesebb páncéllal rendelkező szörnyeken még nem teszteltem. Összegezve, ha heavy vagy akkor a ballisztikus fegyverrekkel jársz a legjobban jelenleg.
Ja a másik, hogy SBQ-nak annyi páncélja van, hogy az explosive töltény sebzést teljesen ignorálja, ezért a fire rate fegyverekkel jártok a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#770) Semin válasza csab991 (#769) üzenetére


Semin
senior tag

Szeretném átdolgozni a Buildem mert a stealth build már nem vonz annyira.
Most gyűjtöm a szinteket :D Bár a lopakodás előnyei hiányozni fognak :)

[ Szerkesztve ]

(#771) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Elkezdtem játszani a Free Trial-lal. Rengeteget toltam a Fallout 3-mal, New Vegasszal és a Fallout 4-gyel is. Ez is hasonló, szóval tetszik! :))

Viszont! Alig megy a CPU & GPU kihasználtsága 50% közelébe, mégis laggolok, elég gyakran beesik az FPS 60 alá és olyankor drasztikus reccsenések vannak, nem smoth az átmenet, hanem hirtelen belassul minden. Erre tipp?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#772) Semin válasza Darko_addict (#771) üzenetére


Semin
senior tag

Mindenki küzd ezzel, konfigtól függetlenül. Sajnos a motor nem erre lett tervezve, emiatt előfordul.
Azért sokat foltoztak már rajta, de a lényeg, hogy nem nálad van a gond.

(#773) Darko_addict válasza Semin (#772) üzenetére


Darko_addict
őstag

Jó tudni, köszönöm! Low level játékosoknak van valami ideális hely, ahová a tábort fel tudja állítani? Legalább 1 órát bolyongtam, hogy keressek egy sík terepet, de csak Szupermutánsokkal találkoztam a végére, akik jól megöltek. :D Még az sem világos, hogy merre szabad menni és merre nehezedik a terep (mintha azt olvastam volna, hogy zónák vannak).

:R

U.i.: Végére akkora telepeket lehet felhúzni, mint a 4-ben?

*smooth

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#774) Semin válasza Darko_addict (#773) üzenetére


Semin
senior tag

Hát a zónák olyan hogyismondjam :D
Addig minden oké amíg te vagy az első egy területen, mert "rád spawnolja" a mobokat (inkább köréd)
(Hozzád szintez, bár minden mobnak van min. és max szintje.)
De ha befut egy 70+os játékos előtted, nos kellemetlen meglepetésben lehet részed...

Hogy merre szabad menni? hát ez tényleg egy nyitott világ amerre visz az utad.

PC-n játszol?

ui: Az építkezés szerintem sokkal jobb mint Fallout 4-ben. (bár nem annyira industry jellegű)

Alapvetően ezt szoktuk ajánlani:

[ Szerkesztve ]

(#775) Joccc07 válasza Darko_addict (#773) üzenetére


Joccc07
addikt

Építkezni alacsony szinten az erdő részen lévő tóba érdemes. Körülötted távol de mégis közel vannak mutánsok és schorchedek dögivel. Lehet őket aprítani.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#776) jzsolt79 válasza Joccc07 (#775) üzenetére


jzsolt79
tag

Tegnap költöztem el onnan, mert tele lett a makkom azzal, hogy bőven turret hatótávon kívülről állandóan szétlövik a házam, amíg bóklászok és csak lyukas falakat találok mire hazaérek :D

(#777) Joccc07 válasza jzsolt79 (#776) üzenetére


Joccc07
addikt

Akkor Whitespring. Igaz ott magasabb szintű ellenek vannak de sok a robot npc aki irtják őket. Én is már átköltöztem oda mert jó a loot.

Mindenki:
Merre van az új dungeon?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#778) jzsolt79 válasza Joccc07 (#777) üzenetére


jzsolt79
tag

Ja, a szálloda alatt a térképen van egy delfin ábra ott van egy patak oda fogom felépíteni az új váram... a halálkarmoknak legalább puskájuk nincsen, kénytelenek közel jönni, azt meg megoldják a turretek :)

(#779) Semin válasza csab991 (#769) üzenetére


Semin
senior tag

Mennyibe kerül egy ilyen .50-es?
Cap-ért is hajlandóak eladni?

(#780) csab991 válasza Semin (#779) üzenetére


csab991
senior tag

Elég változó, mostanában kicsit leült a piac, szerintem 20 és 40k kupak között lehet az ára.
Szétnézek a teherhordó karaktereimen, talán tudok neked adni egy 2* B25-öt.

Ha valaki más vágyik valami fegyverre régóta azt mondjátok, talán tudok segíteni benne.
IGN-em Sakaarson, jelöljön aki gondolja.

Joccc: Ha a Paradise Event-esre gondolsz az Arkthos Pharma alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#781) Semin válasza csab991 (#780) üzenetére


Semin
senior tag

Természetesen csak akkor ha mondasz egy árat, de nagyon megköszönném :)

(#782) jzsolt79 válasza csab991 (#780) üzenetére


jzsolt79
tag

Jaky79-el bejelöltelek... asszem legalábbis azt írta, hogy sent request :)

(#783) csab991 válasza jzsolt79 (#782) üzenetére


csab991
senior tag

Visszaigazoltalak, joinolj ha tudsz, még két atomot ledobok SBQ-ra ezen a szerveren.

(#784) Semin válasza csab991 (#783) üzenetére


Semin
senior tag

Elvileg én is küldtem :)

(#785) csab991 válasza Semin (#784) üzenetére


csab991
senior tag

Visszaigazoltalak, sajnos nem találtam meg a B/25-öst, itt egy lista milyen fegyverek elérhetőek most.
lvl 50 3* AA / 25FR / AGI - Gatling Plasma
lvl 50 3* AA / 50Vcrit / 250DR - Hunting Rifle
lvl 50 3* AA / 50Vcrit/ 25VATS - Pipe Revolver
lvl 50 3* AA / 40%SS / AGI - Super Sledge
lvl 45 3* B / 10AIM / 15R - .50cal HMG
lvl 50 3* B / E / 25VATS - Combat Shotgun
lvl 45 2* B / E / 90RW - Lever Action
lvl 50 3* B / 40%SS / 90RW - Super Sledge
lvl 45 3* F / 25FR / 90RW - Ultracite Gatling Laser (primed)
lvl 45 3* I / E / 15crit - .50cal HMG (primed)
lvl 50 3* I / E / 90 RW - Combat Rifle
lvl 50 3* Q / 25FR / 250DR - Harpoon gun
lvl 45 2* TS / E - .50cal HMG
lvl 45 2* TS / E - .50cal HMG (primed)
lvl 45 3* TS / E / 25VATS - Pump Shotgun
lvl 50 2* V / E - Combat Shotgun
lvl 45 3* V / 50Vcrit / 90RW - Plasma Pistol

(#786) Semin válasza csab991 (#785) üzenetére


Semin
senior tag

lvl 45 3* B / 10AIM / 15R - .50cal HMG
lvl 45 2* B / E / 90RW - Lever Action

Engem ez a 2 érdekelne, mondjuk a 2. árfüggően. Ha online leszel megdumáljuk :)

(#787) csab991 válasza Semin (#786) üzenetére


csab991
senior tag

A B/10/15 .50cal 4k kupakért oda tudom adni, a BE Lever iránt nagy most az érdeklődés, egyelőre trade-re tartogatom.

(#788) Joccc07 válasza csab991 (#787) üzenetére


Joccc07
addikt

4k kupak :Y Annyi nekem egész játék alatt nem volt összesen. Jó hazudok volt már 6k kupakom de több nem.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#789) csab991 válasza Joccc07 (#788) üzenetére


csab991
senior tag

A top tier cuccok simán mennek 50k körül is, bár mostanában nem annyira jellemző már. Van egy mellék accountom azon 5 karakter 125k kupakkal van, meg egy fő account az meg egyelőre 20k környéke.

[ Szerkesztve ]

(#790) csab991 válasza Semin (#786) üzenetére


csab991
senior tag

Köszi a trade-et, majd szólok ha találok jobb cuccost, bár azért a B/10-es BE és B25 után a legjobb jelenleg.

(#791) jzsolt79 válasza csab991 (#790) üzenetére


jzsolt79
tag

Atyaúristen, ez mordori nyelven van? :D

(#792) csab991 válasza jzsolt79 (#791) üzenetére


csab991
senior tag

Bocsi, napi szinten csak angolul kommunikálok és így elég sokszor vegyítem a kifejezéseket. :D
Egyébként B(loodied) E(xplosive), 10(% damage while aiming), 25(% faster fire rate)

[ Szerkesztve ]

(#793) Semin válasza csab991 (#790) üzenetére


Semin
senior tag

Köszönöm én is !

Azon morfondíroztam hogy erre még rámegyek ha eladó:
(és ha igen megnyiért adod)

lvl 50 3* B / 40%SS / 90RW - Super Sledge

(#794) csab991 válasza Semin (#793) üzenetére


csab991
senior tag

Sajna a gatling plasma, pipe revolver, (ve) combat shotgun és a super sledge amit kinéztél, elvitték 48k kupak összértékben.

(#795) Semin válasza csab991 (#794) üzenetére


Semin
senior tag

azért köszönöm csak funoláshoz kell majd szereznem 1-et , ha látsz gondolj rám :)

(#796) csab991 válasza Semin (#795) üzenetére


csab991
senior tag

Szerintem jobban jársz majd valami unarmed weaponnal, igaz PA-ban nem tudod használni, de kb ugyanannyit sebez mint egy super sledge, cserébe sokkal gyorsabb.

(#797) Semin válasza csab991 (#796) üzenetére


Semin
senior tag

Sokat filóztam ezen, és a problémám az, hogy iszonyat DMG-t kapnék.

Minden videóban - ami melee buildet mutat be - Ghoulokat ölnek, ami remek, de azok házhoz jönnek a pofonért és nem is csapnak valami nagyot.

PA nélkül egy SBQ/DC/MQ vagy akár egy Assaultron akkorát üt, hogy belerokkansz full hp-ról is.
Arról nem is beszélve, hogy folyamatosan lőhetnek. Egy Mole Miner /Robo Brain/Col.Gutsy/ Super Mutant csapatot nagyon cink agyonütögetni. Ha folyamatosan futsz nincs AP-d ütni, ha nem ledarálnak.

PA-ban pedig a sebességed látja kárát a páncélnak. (meg nincs Fist Weapon)

Szóval ki, hogy van ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#798) csab991 válasza Semin (#797) üzenetére


csab991
senior tag

Igaz arról megfeledkeztem, hogy akkor jó az unarmed ha van egy full sentinel szetted. Mivel nerfelték, így 75% esély van arra hogy procol, így könnyen leüthetnek, de azért amikor aktív harc közben, nagyon sok mindent kibírsz.

[ Szerkesztve ]

(#799) Semin válasza csab991 (#798) üzenetére


Semin
senior tag

Akkor ha jól értem kell egy sett:

Unyielding (Gain +3 to all stats except END when low health )
+
Increases action point refresh speed vagy +1 Strength
+
(Sentinel's)
75% chance to reduce damage by 15% while while standing still
vagy
Reduces damage while blocking by 15%

Vajon egy ilyen Sett mennyibe fájhat?

(#800) csab991 válasza Semin (#799) üzenetére


csab991
senior tag

A lényeg az unyielding és a sentinel. Nekem 5 darab cucc van mindegyik uny + sentinel. Mindegyiket csak trade árán sikerült megszerezni. Elég ritkaság mostanság is.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Fallout 76
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.