Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- Algieba: Nokia E61i 2025-ben
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sh4d0w: Én és a számítógép
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- <Lacy85>: Időmilliomosok előnyben - Játékfejlesztés #1
-
LOGOUT
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azopi74
addikt
válasz
csudri #27665 üzenetére
Az egy dolog, hogy te "általános"-nak látod mindekettőt (olyan valójában nincs is), de az lehet valójában szöveg is meg szám is.
Ne kérdezd, hogy mi értelme ennek, mert most nincs időm kifejteni, ez a glitch az excel "sajátos" adatformátium kezeléséből adódik, ami sokaknak okoz fejfájást...Viszont a legfontosabb kérdésre nem válaszoltál: számot, vagy szöveget tud megenni a program, amibe be akarod importálni? Melyiket fogadja el, az alsót vagy a felsőt? Mert annak függvényében cselekedj (szövegből oszlopok vagy számok átalakítása szöveggé)
-
azopi74
addikt
válasz
csudri #27651 üzenetére
Kicsit bővebben leírnád a problémádat?
Melyiket eszi meg a "porgram" és melyiket nem? Milyen adatformátumnak kell lenni, hogy megegye a program? Szám, vagy szöveg?
Csak azért, mertr így ránézésre az felső szám formátum, az alsó viszont szöveg, hiszen hosszabb a cella tartalma, mint a szélessége, és mégsem alakítja át normál alakra (mint a felső esetében) Szóval az a kérdés hogy melyiket eszi meg az alkalmazás, amibe importálni akarsz? A felsőt vagy az alsót? Ha számmá akarod alakítani a szöveget, akkor a legegyszerűbb megoldás a text to columns (szövegból oszlopok), azzal két egérkattintással számmá tudod varázsolni az egész oszlopot, amiben szövegek vannak) . Ha fordítva, akkor szöveggé kell alakítanod a számokat egyszerű cellaformázással.
-
Delila_1
veterán
Amikor eljutottál a vezérlő formázásáig, megjelenik egy párbeszéd panel, azon vannak a kitöltendő rovatok.
Írd egymás alá valahova az egyik tízet, az előtte lévő oszlopba pedig mindegyik értéked elé a sorszámát. Mondjuk, ez az egyik tarományod a J1: J10 tartomány, akkor előtte a I1: I10 az 1...10 értéket tartalmazza. A bemeneti tartomány a J1: 10 lesz.
A legördülőt pl. A2-be rajzoltad, a cellacsatolás A2 legyen. Mikor a legördülő segítségével kiválasztod a lista egyik elemét, az A2-be beíródik az a sorszám, ahányadik a 10 közül a kiválasztott. Ha csak azt akarod, hogy látsszon ez a kiválasztott elem, semmit sem kell tenned, akkor a sorszámos oszlop sem kell. Ha azonban valahol a füzetedben máshol is akarod látni, akkor a "máshol" cellába beírod: =fkeres(A2;I1: J10;2;hamis).
Tudod, szóközöket nem kell hagynod a kettőspontok után, de itt a fórumon egy vigyori fej jelenne meg helyette, ha nem lenne szóköz.
Ugyanígy járj el a másik tíz adatoddal is. -
Delila_1
veterán
Megoldható, de sok ilyen cellánál visszafogja az Excelt.
Az Űrlapok eszköztárról a Kombi panelt kijelölöd, és a kapott szálkereszttel kijelölöd a beviteli cellát. Jobb klikk, Vezérlő formázása. Bemeneti tartomány az, ahol a felsorolásod van a választható adatokról. Cellacsatolásnak célszerű az alatta lévő cellát beírni, hogy a legördülő eltakarja a számot. Mert ennél a formánál az eredmény egy sorszám, mégpedig az, hogy a bemeneti tartomány hanyadik tagját választottad, tehát nem maga az érték, mint az érvényesítésnél.
Ha az értéket akarod valahol felhasználni, akkor a függőlegesen elhelyezett lista előtti oszlopba kell tenned egy 1-től növekvő sorszámot, és az FKERES (VLOOKUP) függvénnyel kell kikerestetned.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- LEGO klub
- Fejhallgatós találkozó
- Projektor topic
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Linux kezdőknek
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Spórolós topik
- Rekordérdeklődés a Xiaomi hátsó kijelzője iránt
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Huawei Watch GT 5 // Számla+Garancia //
- AKCIÓ! ASUS ROG G16 (2025) G615LR 16 - Ultra 9 275HX 32GB DDR5 1TB SSD RTX 5070Ti 12GB WIN11
- Azonnali készpénzes INTEL CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest